Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Wackond válasza Hofiti (#9090) üzenetére


Wackond
tag

Szia,
a 9883R nem aktívos, szal először is ha aktívot szeretnél 4ch erősítővel, akkor első körben fejcsere. Erre elég is lehet az a 30eFt.
Orbano által linkelt erősítő jó lehet, bár az ebay-en ugye az utólsó 10 másodpercben szokott mindennek az ára a többszörösére ugrani. A németen meg főleg :C
LR és SR széria inkább felejtős, Audisonból csak VR vagy VRX, csak győzd megfizetni...

(#9102) Wackond válasza gabo01 (#9087) üzenetére


Wackond
tag

Hali,
A 117 nem tud aktívot, szal az kiesik. Marad újak közül a 9887, de azt meg megint csak nem lehet kapni, meg én személy szerint nem is javaslom (köcsög a menüje sztem).
Ha belefér a keretbe, akkor CDA-9835R lenne a javaslatom. Annak nagyon pipec hangja van, egy legendás fej. Szép (nem csak annak mondott) állapotúból épp van egy (na jó, 3 :D ) a polcomon.
Ha kicsit a Pio-hoz közelebb álló hangzásvilágot keresel, akkor inkább CDA-9855R, ebből is van a polcomon :D

USB-t egyik sem tud, de szarni rá. Szerintem :)
Szal érted, ezek már olyan kategóriák, ahol nem illendő tömörített zenét nyomni, meg ahol már meghallod a különbséget a gyári és a másolt audio lemez közt is...

(#9103) Wackond válasza gabo01 (#9097) üzenetére


Wackond
tag

Inkább vidd el ezt 65-ért!!!

Mert:
-jár hozzá táv alapból (ez 6eFt, ha külön veszed meg az 53-hoz)
-frissen van kitakarítva (ez 6eFt a márkaszevizben)
-gragikus "biolite" kijelzője van
-4V RCA-i vannak
-megbízható forrásból származik

Szal az utóbbi három tétel megér 3eFt-ot, nem?

Ha igen, dobj egy privit és megbeszéljük a részleteket!

(#9104) gabo01 válasza Wackond (#9103) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi a választ! Írtam privátot! :DD

(#9105) Palika71 válasza conan77 (#9100) üzenetére


Palika71
őstag

Egy ilyen van benne:

Nagyon gusztusos, nagyon felhasználóbarát, és passzol az enteriőrbe.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9106) _seth_


_seth_
veterán

orbano: köszi a tippet amit priviben küldtél! De még nem aktuális :(

Ellenben tudom, hogy még mindig nincs kész a hifi :D Soha sem lesz kész... :D

Alpine fej lesz ez 100% most már. Telefonra pakoltam 7 gigányi flac-ot azt hallgattam mostanában és vegyesen mindenfélét: queen, prodigy, jacko, nickelback, katy perry szóval elég eltérő zenéket sőt úgy csináltam, hogy ugyanazt felraktam mp3-ba is és hát na a flac nagyon jó de pl diszkó zenénél annyira nagy eltérés nincs mivel ott tiszta hangok se nagyon vannak és akkor még csak telefonról szólt a flac :) Ipodnak is utánanéztem meg adapternek meg mindennek ami kell szóval a terv megvan már csak a megvalósítás időpontja hiányzik de szerintem nyár lesz belőle :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9107) conan77 válasza Palika71 (#9105) üzenetére


conan77
tag

Na ez széép darab :D ezt le ne cseréld nem ér egyik 1 dines sem annyit az tuti :D

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9108) Palika71 válasza conan77 (#9107) üzenetére


Palika71
őstag

Biztosan van zeneibb hangú fejegység ennél, de van benne egy hatos cd-váltó, az alján kártyahely, meg tetszik is. :R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9109) Palika71 válasza Wackond (#9086) üzenetére


Palika71
őstag

Na jó, de ahhoz be kellene kötni egy erősítőt...
Milyet, mekkorát?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9110) conan77 válasza Palika71 (#9108) üzenetére


conan77
tag

Hát ha a phone az a Bluetooth-ot jelöli akkor tuti gép bár ilyen lett volna a
gyári fej a kocsimban akkor nem cserélem le :) :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9111) orbano válasza Wackond (#9101) üzenetére


orbano
félisten

ja a VR203-is a többszörösére ugrott, kemény 53 ojróért vágták hozzám :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#9112) Wackond válasza Palika71 (#9109) üzenetére


Wackond
tag

Vedd meg Orbano VR203-masát, 53 ojróért :DDD
na jó, + posta, az 20 ojró...

(#9113) Wackond válasza orbano (#9111) üzenetére


Wackond
tag

10mp-cel a vége előtt mennyi volt? :F
remélem jó is lesz, majd hozd ki lurdyba, meglesem ;)

(#9114) orbano válasza Wackond (#9113) üzenetére


orbano
félisten

már volt kint lurdyban, sőt, azóta eladtam Gombi egy kollégájának. nekem ugye közben megjött a genesis, így esélytelen volt szegényke. pedig nagyon szép állapotban volt, egy helyen volt rajta karc, azon kívül patent gyári állapot.
amúgy nem emlékszem már, de csak 2x változott az ára az utsó pár percben, nem volt rá olyan nagy kereslet. de ez sokat nem is számít, beállítottam előtte pár órával hogy max 70eur, és ennyinél megállt.

minden esetre badarság lenne nem kivárni ezt a VR404-et, simán van rá esély, hogy nem kell senkinek. 100 euróig szerintem érdemes lehet megtenni, de tippem szerint kevesebbért fog elmenni.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9115) s4tch


s4tch
veterán

No, múlt pénteken voltam gmAudiónál, és okosabb lettem. Egyrészt kikerültek a magasak a tükörháromszögből egy-egy alugömbbe, ott figyelnek az A-oszlopon, egészen más a zene térbeli leképzése, és a tükörháromszög gyári rácsa nélkül is szabadabban teljesítenek. Másrészt megtudtam, amit eddig is tapasztalni véltem: 15 fok alatt nincs rendes autóhifi. Hidegben egészen máshogy szól a rendszer, mintha egy másik autóban ülne az ember. Várom a tavaszt... Harmadrészt kapott a rendszer egy új erősítőt, ami picit erőben, de inkább részletességben jobb, mint az eddigiek. Hollywood Excursion HXA-45 a neve, egészen döbbenetes ár-érték aránya van, nem tudtam ott hagyni.

Így most van két négycsatornásom eladó, ha valakit érdekel, írjon. Az egyik egy uDim Jr 4.300, a másik egy uDim Pro 3.4. Utóbbi gyakorlatilag új, még bejáratós, kb. két hónapot volt a kocsiban.

Következő lépés: a szubot meghajtani valami tisztességesen erőszakos módon. Ha nem jár a motor, klassz, de ahogy elindul a motor, picit eltűnik a zene legalja.

(#9116) orbano válasza s4tch (#9115) üzenetére


orbano
félisten

na, ezen az A-oszlopos történeten én is gondolkodom már egy ideje. Pontosan miben változott? Mi volt előtte a baj, és miben javult? Nagyon nagyon kíváncsi vagyok :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#9117) Samus


Samus
addikt

Valószínű utolsó kérdésem fej ügyben.
Az alábbi listából ki mit ajánl, és miért?

Sony CDX-GT39U
Kenwood KDC-4051UG (vagy 4047UG)
Pioneer DEH-2320UB (vagy 2200UB)
JVC KD-R412

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9118) ATEE77 válasza s4tch (#9115) üzenetére


ATEE77
tag

" Másrészt megtudtam, amit eddig is tapasztalni véltem: 15 fok alatt nincs rendes autóhifi. Hidegben egészen máshogy szól a rendszer, mintha egy másik autóban ülne az ember."Akkor ezekszerint jól hallom,hogy nyáron emlékeim szerint jobban szólt a Hi-Fi. :R Plusz a minuszokban a baloldali többször be is fagyott. :D

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#9119) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy átlagban milyen frekin vágjátok a mélyládát?
Wackond beleültette a bogarat a fülembe,és addig-addig hallgatgattam a rendszert,míg én is soknak találtam a ládának a 85hz-es vágást.(erősítő nem tud vágni,fej meg csak ennyit tud)

Az lenne a kérdésem,hogy 72hz már jó lenne(JVC fej elméletben ennyit tud vágni)
Szóval ha van értelme átállni 85hz-ről 72-re akkor fejcserés támadást viszek végbe.

(#9120) orbano válasza Joe fiú (#9119) üzenetére


orbano
félisten

nézd meg, hogy jobban szól-e. általában az első szet határozza meg: azt kell minél lejjeb, és a mélyládának azt kell kisegítenie úgy, hogy a frekimenet minél lineárisabb legyen. vagy minél kellemesebb hangú, ahogy tetszik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9121) Joe fiú válasza orbano (#9120) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Gondoltam,hogy túl szakszerű választ kapok.Na az a probléma,hogy nálam nem a mélyláda segíti ki az első szettet,lévén,hogy nem is nagyon beszélhetünk első szettről.
Nálam az első szett egészíti ki a mélyládát :DDD
Az a helyzet lépett fel,hogy van egy baba mélyládám,amit nem teljes egészében tud kiegészíteni az első hangszóró-pár.
Mindenesetre még megpróbálom,hogy hátha a másik fejegység lejjebb tudja vágni a frekit.

(#9122) Joe fiú válasza Samus (#9117) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Már egyszer leírtam,de azért megismétlem.

Helyedben Kenwood-ot vagy JVC-t vennék.Mégpedig azért,mert mindkettőt használom,kb egy éve és elégedett vagyok vele.
Kenwood hangja személy szerint nekem jobban bejön(dinamikusabb)és maga a fej is tetszetősebb,dominánsabb benyomást kelt.
JVC-nek nagyon jó a tunerja,viszont ránézésre kicsit gagyibb hatást kelt mint a Kenwood.

JVC-hez van opcionális infra táv,Kenwoodhoz nem.
Döntsd el a szempontjaid alapján,hogy mi a fontos.

Elnézést a duplázásért.

[ Szerkesztve ]

(#9123) orbano válasza Joe fiú (#9121) üzenetére


orbano
félisten

akkor _jól_ semmiféleképpen sem fogod tudni beállítani. vagy lukas lesz a kikk, vagy nagyon hátulról fog dübörögni. kísérletezz, bajod nem lesz belőle.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9124) hugi0 válasza Joe fiú (#9121) üzenetére


hugi0
őstag

Talan ha a melylada hangerejet lejjeb veszed, akkor tudnak "egyutt szolni".

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9125) s4tch válasza orbano (#9116) üzenetére


s4tch
veterán

Hívtalak pénteken 5 körül, akkor végeztem Szilasligeten, még 8-ig Pesten voltam, én is szívesen meghallgattam volna végre a kocsidat... Majd legközelebb.

Ami változott, picit bővebben: egyrészt ugye a tükörháromszög sűrű tésztaszűrője nincs ott a magassugárzó előtt. Mintha lefejtettél volna egy réteget a magasakról: tisztábban, lazábban szólnak. Másrészt a zene csúnya szóval élve térbelibb: szélesebb, mélyebb, "háromdimenziósabb" a színpad, és magasabbra is került kicsit. Mivel magasabban szól a zene, valahogy természetesebb a hallgatási pozíció. A Corolla nem egy sportautó, kicsit magasan ülsz benne a legalacsonyabb ülésállásban is; ennek megfelelően eddig kicsit húztam össze a nyakam, kicsit csúsztam le az ülésen, hogy előttem legyen a zene, ne pedig kicsit alattam. Most ez megoldva: előttem énekel az énekes, előttem dobol a dobos, basszol a basszusgitáros, meg ilyenek. Ez pusztán abból fakad, hogy a magassugárzók helye és elhelyezése megváltozott. Meghallgattam a régi erősítővel is, nagyon rendesek voltak Gyuriék, 3x állították be a rendszert csak azért, hogy mindent pontosan tudjak értékelni. Költség: 10e (két alugömb, ProXT2-höz esztergálják Pécsett) + munkadíj.

Aztán ami változott az erősítő-csere miatt: dög, sávszél, tisztaság. Ezt te is tapasztaltad a Jr-ről való váltás után: jó az az erősítő, nagyon klassz hangja van, nekem bejön a visszafogott, tiszta, kellemes, nagyon zenei prezentációja, de a mostani egyszerűen többet tud. Ez sem harsány, ez sem tolakodik, de - főleg a magastartományban - egyértelműen nagyobb a sávszélessége. Lehet neki küldeni, jobban előjön, mennyire baszott jó a ProXT2. Sokkal több mély nem jön a kickekből, nálam maga az autó mint alapanyag itt komoly korlát (több nem jön ki a Corollából, evvan, el kell fogadnom).

Meg persze Gyuri beállította yóóól a fejet. Most a hangszórók nagyon a helyükön vannak, nincs fázishiba, nem dolgoznak egymás ellen a sugárzók, sokat jelentett ez is.

(#9126) s4tch válasza Joe fiú (#9121) üzenetére


s4tch
veterán

Ha nem megy le elég mélyre a mélyközép, annak a következő okai lehetnek:
- első helyen maga az ajtó. Hogy egyáltalán nincs kiszigetelve, vagy nincs rendesen kiszigetelve, és van egy akusztikus rövidzárad, vagy nincs ajtópaneled, vagy egyszerűen nem olyan az ajtó felépítése, hogy tisztességes hangdobozként funkcionáljon, azt nem lehet kapásból megmondani. Meg kell próbálni dolgozni vele, szinte nincs ajtó, amin ne lehetne valahogy kicsit javítani. (Az enyém már ilyen, benne van egy komoly fejegység ára, ennél tovább nem lehet elvinni, és megnyugtatlak, mindig nem tökéletes, nem is lesz az soha, amíg nem veszek másik autót...)
- Nem megfelelő erősítés. Fejről hajtott, (a hangszóróhoz képest!) gyenge erősítővel küldött mélyközép nem lesz jó. Alapvetően marhaság wattozni meg csak teljesítmény alapján ítélni, de egy minimum energiát muszáj az erősítőnek átadnia ahhoz, hogy a kick elkezdjen melózni. Vannak érzékenyebb és kevésbé érzékeny hangsugárzók, illik erősítőt ehhez igazítani. (Pl. mikróban az Element megelégszik kisebb erősítőkkel, a Jr/XM jobban igényli a kakaót.)
- Nem megfelelő rögzítés. Ha a hangszóró nem ül sziklaszilárdan a helyén, akkor fölösleges energiák mennek el a mozgásra. Hallottam már olyanról, hogy pár hét alatt a mélyközép kirázta a facsavarokat, amivel az ajtópanelba rögzítették; nagyobb csavar volt a megoldás, onnantól szólt, ahogy kellett.
- Rossz bekötés. Fordítva kötöd be a hangszórót? Fordítva kötöd be az oldalakat? Szélessávot kap a hangszóró? Nem kap az erősítő rendes tápot? Szarügy.
- Rossz jelszint-beállítás: ahogy hugi0 is írta, lehet, hogy a szub túl hangos, vagy a mély ill. a magas jelszintje egymáshoz képest rendben van, és tőlük elmarad a mélyközép. Megoldás: erősítőn/fejen korrigálni, törekedni a szép lapos frekimenetre, az ízléses, helyes arányokra, és nem elnyomni/kiemelni egyik csatornát sem.
- Maga a hangszóró nem megy le 50Hz-ig, ha beledöglesz, sem. Ezt gondolom, kilőhetjük, ha autóhifizel, feltételezem, vettél egy rendes első szettet, és akkor azzal ilyen alapvető gond nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9127) orbano válasza s4tch (#9125) üzenetére


orbano
félisten

egy ideig én is vártalak, aztán asszony elrángatott :) utána meg elfelejtettelek, bocsi. de most már legalább teljes pompájában hallhatom a Tied, ami még jobb is. No majd szólj ha megint erre jársz :))

Jól hangzik. Ezt az alugömb/A-oszlop kérdést assz'em tényleg felvetem Szakállnak. Remélem hamarosan tényleg lesz ideje elvinni hallgatózni, akkor konzultálok majd a Te mestereddel is :)

Nekem amúgy főleg a közepekkel van bajom, valahogy nem tiszta, nem az a harapós pontos valami amit szeretnék. Bonyolultabb szituációkban (amikor több hangszer is egyszerre betámadja az érzékeny tartományt) pedig csak egy nagy katyvasz lesz, szétesik a zene :((

A vér nem válik VAZZE!™

(#9128) orbano válasza s4tch (#9126) üzenetére


orbano
félisten

erőben sem kifejezetten a watt számít. a jr4.300, vagy a pro erősítőid wattjai sem ugyanazok a wattok, mint a mostani cumód, vagy épp a genesisem wattjai.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9129) Wackond válasza s4tch (#9126) üzenetére


Wackond
tag

Na ez a kocsi úgy néz ki, hogy az első ajtóban a fejről hajtott 10cm koaxot becsukáskor telibe kitakarja a műszerfal. Nagyjából ebben a mondatomban minden benne volt :D

(#9130) s4tch válasza orbano (#9127) üzenetére


s4tch
veterán

A Szécsi Tomi nevű pécsi mester esztergál(tat)ja a gömböket, a te mestered is biztos ismeri, eléggé belterjes szakma ez. Fogsz tudni gömbhöz jutni, ha máshonnan nem, a fenti linkről. Kurvára megéri kitenni a magasakat rendes helyre, nincs mit ragozni rajta. Ha ezt épp gömbökkel oldja meg az ember, vagy Szakáll épít neked egy egyedi A-oszlopot, a végeredmény szempontjából tökmindegy. (Egyébként a gömbök sütin néznek ki, nálam illenek is a beltérbe.)

Ja, még arról beszéltünk pénteken, hogy a magasak saját rácsát is le lehetne venni, még jobb lenne a hangjuk, de azt nem kockáztattam meg: ha valamelyik unokaöcsém betámad a kocsiba, "jééé, mieeeeez" felkiáltással pici kis mutatóujját a membránba helyezvén, valószínű, befonnám a hajam...

Ha jól értem, amit írsz, torzításod van. Építéssel azok után, amin túl vagy, már nem nagyon lehet torzításon segíteni. Amit lehet tenni: visszavenni az erősítőn a középcsatorna jelszintjén (és ennek megfelelően lehúzni a többi gaint is); picit veszít a dögből a rendszer, de kisimul a hangzás. (Ebben van némi pre-autóhifi tapasztalatom is: a gitárerősítők is hasonlóan működnek, a torzított gitár hangja tulajdonképp attól torz, hogy túl magas a jelszint.) A gyakorlatban annyit fogsz belőle észrevenni, hogy tovább kell, tovább lehet tekerni a hangerő-potit: ha eddig a fejen - monnyuk - 8-as hangerőnél volt a komfortzónád, akkor ezután - monnyuk - 14-esnél lesz.

Gondolom, amikor beépítettétek a dolgokat, a mester beállította a rendszert, azóta érett, változott kicsit a hangja...? A komponenseid közül az erősítőt nem ismerem, a többi tutira képes tiszta munkára, feltételezem, az erősítő is, szóval marad a járatás után az újabb beállítás.

(#9131) s4tch válasza orbano (#9128) üzenetére


s4tch
veterán

Az erősítődet muszáj hallanom. :K Utánaolvastam, tényleg elementáris ereje lehet. Nézegettem egy ideig ebayen, sehol semmi, különben látatlanban vettem volna belőle egyet.

Wackond: :Y Hát akkor erről ennyit... Kell keresni egy másik helyet egy másik forrásról hajtott másik hangszórónak. :DDD

Találkoztam pénteken egy sráccal, akinek egy Ford Fusionben van egy tisztességes rendszer: RS2, mikro Jr erősítők, XM6 mélyközép, ProXT2 magas, meg egy 25 centis RM szub. Nagyon szépen szól, csak a buszos üléspozíció és a hangszórók gyári helye miatt alacsonyan van a színpad, hiába épített bele magának beforgatott ajtópanelt üveggyapotból, fából. Most azon gondolkodik, hogy az ajtó teteje felé felemelje a mélyközepeket; úgy a magashoz is közelebb lennének, a színpad is följebb jönne, és a lábszára sem takarna bele a muzsikába.

Orbano: ha fázishiba, akkor az időkkel kell elkezdeni játszani. Egy kalappal - azt én mindig a mesterre hagyom, nincs hozzá fülem...

[ Szerkesztve ]

(#9132) orbano válasza s4tch (#9130) üzenetére


orbano
félisten

nagyon szereti Szakáll ezt az erősítőt, sokat dolgozott a fejjel is, kétlem, hogy a jelszintek rosszul lennének. inkább valami fázishibára, kiemelésre gyanakodom. de majd meghallod. bár remélem addigra megoldom :)

jaja, suttogó hangerőn is koncert feelinget ad teljes sávszélességen :) ebayen ritkán van és még ritkábban jó áron. mákom volt hogy volt itthon eladó 2 jó áron.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9133) s4tch válasza orbano (#9132) üzenetére


s4tch
veterán

(#9134) orbano válasza s4tch (#9133) üzenetére


orbano
félisten

nekem már inkább egy dual mono kéne a seggem alá :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9135) Wackond válasza orbano (#9132) üzenetére


Wackond
tag

#8434 :C

(#9136) Wackond válasza s4tch (#9131) üzenetére


Wackond
tag

igen, kb ennyi átépítés elég lenne :DDD

(#9137) Joe fiú válasza s4tch (#9126) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ajjajj..látom itt mindenki szakmai szemszögből közelíti meg az én egyszerű,primitív kérdésemet.
Mindenekelőtt leszögezném ,hogy nálam nem beszélhetünk Autóhifiről.
Se komponens szett,se panel,se szigetelés se semmi,csak alap 13cm-es hangszóró elől és egy MX12 hátul.
A kérdés pedig az lett volna,hogy ha 72hz-en lenne vágva a láda,az ideálisabb lenne-e neki mint a 85hz.
Ha jól tudom 80hz alatt már nem halljuk,hogy milyen irányból jön a hang,ez igaz?

Wackond:Majdnem jól emlékeztél :) 10 helyett 13 cm-es triax és nem igazán szól neki a műszerfalnak,kicsit el van tolva és van közte egy 10cm hely kb.Ettől függetlenül nem ideális,viszont az ajtó akusztikája egészen kellemes.

Amúgy természetesen köszönöm a segítő szándékokat.

[ Szerkesztve ]

(#9138) s4tch válasza Joe fiú (#9137) üzenetére


s4tch
veterán

"A kérdés pedig az lett volna,hogy ha 72hz-en lenne vágva a láda,az ideálisabb lenne-e neki mint a 85hz."

Franctuggya, hallgasd meg. Tényleg a puding próbája az evés. Ahogy orbano is írta, kárt nem teszel benne, hallgasd, teszteld. Jobb híján gazdagabb leszel egy tapasztalattal. Abból meg sosem elég...

Normál esetben a ládát nem nagyon szokták 50Hz fölé engedni - egyszerűen azért, mert nincs rá szükség, hogy a mélyközéppel átfedésben dolgozzon, fázishibát okozzon. Ha az első hangszórók nem mennek elég mélyre, akkor szokás feljebb engedni a szubot; nálam most 63Hz-nél van vágva.

(#9139) gabo01 válasza s4tch (#9130) üzenetére


gabo01
senior tag

Ismered a Tomit? Tőle vettem a JR6-ot meg a Glow-t és a Powerbass mélynyomómat is! Nagyjából mindent Ő csinált a kocsimon! Jó srác.
Úgy néz ki jövő héten veszek egy 88RSII-őt! Kíváncsi leszek milyen lesz a mostani fejhez viszonyítva! :U

(#9140) s4tch válasza gabo01 (#9139) üzenetére


s4tch
veterán

Sajnos nem ismerem, csak a munkáját; múlt héten került bele a kocsimba egy tudtommal általa gyártott alugömb. Ő pécsi, én gyöngyösi, kicsit macerás lenne hozzá menni.

RS2-t csípni fogod.

----------------------------------------

Úgy hallottam, hogy a Massive Nano Block sorozata technológiáját tekintve megegyezik a Hollywood Excursion erősítőkével, csak más a dobozolás, és picit mások a teljesítményszintek. Az árakat össze lehet hasonlítani...

(#9141) orbano válasza Wackond (#9135) üzenetére


orbano
félisten

miköze annak, hogy tudom, szereztek be egy valag ilyet jó áron ahhoz, hogy most rohadtul nem kapni. amikor Szakáll ajánlotta, kb hatosával mentek ebayen, most meg két-három hetente jó ha van egy.
ugyanaz mint a 125-ös voigtländer apo optika. amikor vacilláltam, hogy vegyek egyet, 80k volt licit nélkül. most földhöz veri magát aki 200k alatt kap egyet. ha egyáltalán kapni.

szóval nekem itten ne tapsikoljál nagyokos :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#9142) gabo01 válasza s4tch (#9140) üzenetére


gabo01
senior tag

Én meg Érden lakom mégis Ő csinált mindent a kocsimon! :U
Remélem is, hogy jó lesz az RSII! :DD

(#9143) G.Zs. válasza gabo01 (#9142) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az RSII hangját valószínűleg csípni fogod, a kezelését nem biztos. :(

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9144) gabo01 válasza G.Zs. (#9143) üzenetére


gabo01
senior tag

Mire gondolsz? Lesz hozzá kormánytáv is és sima táv is! :U

(#9145) orbano válasza gabo01 (#9144) üzenetére


orbano
félisten

és egyiken sincs pause gomb :)) és nem lehet beállítást menteni.
G.Zs.: azért a proci állítása fényévekkel jobb egy Alpinenál. Csak rá kell álljon a kezed. Szakáll csak pislogott amikor látta hogy kezelem előlapról :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9146) gabo01 válasza orbano (#9145) üzenetére


gabo01
senior tag

A kormánytávon csak van ilyen nem? Lehet majd kérek segítséget a beállításban ha ennyire spiller vagy! :D

(#9147) G.Zs. válasza orbano (#9145) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mivel jobb egy Alpine-énál? Honnan szedted ezt az ökörséget? :D Melyik Alpine-énál jobb?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9148) G.Zs. válasza gabo01 (#9144) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pont erre a nem létező pause gombra gondoltam például. Amúgy mielőtt fejet veszel, érdemes meghallgatni, megnyomkodni több típust is, mielőtt kiválasztod a neked megfelelőt. Ez a rendszered alapja, ezt fogod használni nap mint nap. Ne csak egy konkrét típusban gondolkozz. Próbálj ki minél többet.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9149) gabo01 válasza G.Zs. (#9148) üzenetére


gabo01
senior tag

Ezt már láttam és hallottam is és nagyon tettszett! Alpine- ból annyi pénzért amennyim van meg csak olyat tudnék venni amire nincs garancia erre viszont még van 2.5 év! :)

(#9150) orbano válasza G.Zs. (#9147) üzenetére


orbano
félisten

bármelyiknél jobb :)

Gabo01: a távra fel lehet programozni az egyik gombra a pauzét. ennyi.

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.