Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) s4tch válasza orbano (#8849) üzenetére


s4tch
veterán

Kézikönyv szerint (18-19. oldal) csak tömörített fájlokat ismer fel. Ki kéne próbálni.

(#8852) _seth_ válasza BBéci (#8844) üzenetére


_seth_
veterán

Nem mánia pusztán annyi áll mögötte, hogy lustaság, időhiány.... mp3-ban fogom rádobom egy 8gigás apró pendrivera és megy is a zene. Ellenben folyamatosan CD-t írni nem szeretnék és igazából venni sem pláne, hogy most pl albumonként 1-1 szám ami tetszik és inkább válogatásokat hallgatok.

Majd kipróbálom, hogy telefon + flac player és, hogy úgy mit tud. Esetleg még megnézem viszi-e a fej a wawot bár nem hiszem :( Nem ártana ha gyárilag tudnának ezek a fejek valamilyen veszteségmentes formátumot lejátszani :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8853) BBéci válasza _seth_ (#8852) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem empéháromhoz egy full sal rendszer is teljesen jó.
Még a gondolatától is kiráz a hideg. :O

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8854) _seth_ válasza BBéci (#8853) üzenetére


_seth_
veterán

De akkor te autóban hogyan oldod meg? 1 cd 15-20 szám és mindig cserélgeted? Vagy van neked is valami trükköd rá? Ipod? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8855) sutykuru


sutykuru
tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy tiszaújváros környékén hol szerelnek autó hifit?!
Igazából csak kábelezni kéne...

[ Szerkesztve ]

(#8856) s4tch válasza _seth_ (#8852) üzenetére


s4tch
veterán

Ha veszteségmentes tömörített zenét akarsz az autóban, még mindig az iPod a fájdalommentes megoldás...

"Majd kipróbálom, hogy telefon + flac player és, hogy úgy mit tud."

Kíváncsi leszek a véleményedre. Fülhallgató kimenettől ne várj csodát, rosszabb lesz, mint az mp3 a fejre dugott USB tárolóról.

(#8857) _seth_ válasza s4tch (#8856) üzenetére


_seth_
veterán

:(

És ha veszek egy ipodot azt hogyan tudom rádugni a fejre? Gondolom akkor a legjobb az lenne ha egy ipodot támogató fejet is vennék...

Pl egy ipod classic 80gb 23e körül van is annyit még talán adnék is érte.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8858) s4tch válasza _seth_ (#8857) üzenetére


s4tch
veterán

A mostani milyen?

(#8859) orbano válasza _seth_ (#8852) üzenetére


orbano
félisten

telefont tök fölösleges. fel sem veszi a versenyt egy telefon szargagyi dacja a fejegységgel. akkor inkább nézz egy tisztességes dac-val ellátott mp3 lejátszót. vannak nagyon olcsók nagyon jó elektronikával, csak utána kell járni a megfelelő topikban.
de valóban, az ipod a legmegfelelőbb, adaptert meg szinte bármelyik fejegységhez lehet venni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8860) _seth_ válasza s4tch (#8858) üzenetére


_seth_
veterán

Sony Mex bt3600u, van sony ipod adapter de az enyém természetesen nem támogatja pedig csak 10$ lenne ebayről :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8861) hugi0 válasza _seth_ (#8854) üzenetére


hugi0
őstag

Folyamatosan egyhuzamban mennyi idot toltesz az autodban ?
Naponta hanyszor ?

Nekem egy CD-nyi anyag boven eleg a munkahelyre.
Egy masik pedig hazafele.
- merthogy mas a hangulatom.

Altalaban eme ket utat, egy CD-vel teszem meg.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8862) _seth_ válasza hugi0 (#8861) üzenetére


_seth_
veterán

Változó van, hogy 30 perc + vissza 30 perc + városban 30 perc, ez az átlag. Hetente-két hetente van, hogy egyik nap is 3 óra másik nap is 3 óra. Két havonta kb pedig 3-4 óra egyik nap és másik nap is. Jah és nem tudom ugyanazt hallgatni minden nap... (évi 25ekm egyébként). De volt már olyan is, hogy 11 órát ültem benne. Ma eddig kb 1 órát ültem az autóban és még csak városon kívül sem voltam.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8863) BBéci válasza hugi0 (#8861) üzenetére


BBéci
titán

Amikor megkaptam első Bocelli lemezemet, a Sogno-t, két hónapig ki sem vettem az autóm lejátszójából. Akkoriban évi 60000 kilométert vezettem.
Általában egy 12-es toknyi lemez van nálam, plusz 3 db a napellenzőre tűzve, havonta egyszer frissítem a kínálatot, de nem mindegyik darabját.
Ennél több egy hosszú külföldi útra sem kell. Nekem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8864) Az-X válasza _seth_ (#8862) üzenetére


Az-X
őstag

Mostanában keveset jártam errefelé... de ma végig olvastam az elmaradásaimat telefonról... Nem akarok hosszas eszmefuttatást kezdeni, de ha a többiekre nem hallgatsz, hát hallgass rám! :DDD Felejtsd el az mp3-at! Hidd el, nem kell az neked! 60Ft körül jó minőségű CD-ket lehet kapni. Ha ezt sokallod, 40Ft-ért is lehet ;) Ezek után ha nem tetszik egy album hát ráteszel számokat 10-ről összeválogatva. Rengeteg helyen lehet találni lossless anyagokat már, szinte mindenféle zenei stílusban. Azt meg ne mondja nekem senki, hogy olyan macerás a lemez... Venni kell egy 100-as lapozós CD-tartót az elég lesz egy darabig. Ez a legolcsóbb és a legjobb megoldás.

:)

(#8865) orbano válasza _seth_ (#8862) üzenetére


orbano
félisten

egy CD 80 perces, megírni 10 perc (ez áltlag 16-19 dal), a kesztyűtartóban elfér belőle 200. ha unod, az első piros lámpánál cserélsz. ha ez neked nagy macera, hogy lecseréld az mp3-akat rendes minőségre, akkor túl sokat költöttél hifire...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8866) Az-X válasza BBéci (#8863) üzenetére


Az-X
őstag

Jó sokáig nem jártál erre :) Ha kíváncsi vagy meg lehet hallgatni a QSF szettet... megvan a rendes szigetelés, ajtópanel... Erősítő ugyan még nem végleges (itt pihen már a polcon a ZX450) de a Dragsterrel is jól szól nagyon.

:)

(#8867) _seth_


_seth_
veterán

Macera igen, 2011 van ne legyek már CD-hez kötve meg max 20 szám/lemez utána cseréljem, karcolódik, pakolgassam... Akkor inkább egy ipod adapterrel az inkább tetszik még ha drágább is. Egy 60-80 giga körülire már veszteségmentesből is fér bőven.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8868) Az-X válasza _seth_ (#8867) üzenetére


Az-X
őstag

Amúgy én is tervezek iPod adaptert, de arról is kizárólag csak lossless. Az MP3 fos :) Mondjuk azt nem értem mi köze a dátumhoz a CD vagy nem CD kérdésnek? Semmi gond a CD-vel.

:)

(#8869) _seth_ válasza Az-X (#8868) üzenetére


_seth_
veterán

Annyi a gond, hogy kevés fér rá és eddig sem szerettem cserélgetni és ezután sem fogok, nem vagyok dj :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8870) Az-X válasza _seth_ (#8869) üzenetére


Az-X
őstag

Napi 4-6 órát ülök a kocsiban és csodák csodája mégsem röstellek "cserélgetni" :D Bár még olyan is előfordul, hogy 2-3szor is körbeforog egy lemez :) Mivel jó zene van rajta, nem unom meg :P

De jól van... felfogtam... rajtad már nem lehet segíteni, menthetetlen MP3 kórban szenvedsz :DDD

:)

(#8871) _seth_ válasza Az-X (#8870) üzenetére


_seth_
veterán

Inkább mondjuk úgy, hogy még nincs ipodom de ez lesz a következő amire költök az autóban :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8872) Az-X válasza _seth_ (#8871) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem van (iPhone formájában) több mint 2 éve. De még nem jutottam el odáig, hogy egy adaptert megvegyek hozzá. Na kb ennyire fontos :)

:)

(#8873) s4tch válasza _seth_ (#8860) üzenetére


s4tch
veterán

http://www.sony.hu/product/ica-in-car-usb-and-made-for-ipod/mex-bt3600u#pageType=Compatibles
http://www.sony.hu/product/ica-cables---connectors/wmc-nw20mu#pageType=Compatibles

Gondoltam, hogy valamelyik Sony lejátszó is jó lenne neked iPod helyett, de azok nem játszanak lossless zenét. Szarügy...

(#8874) conan77 válasza _seth_ (#8869) üzenetére


conan77
tag

Na ebben is egyetértek :) nem pepecselek CD cserével minden nap :D
mikor beülök reggel nincs időm arra hogy na ma mit is hallgassak inkább a 8 gigás USB randomban nyomja a válogatásomból a kedvenceimet és inkább a gyerekkel foglalkozom reggel ( én viszem Mamabölcsibe :) ) csak bekapcs és már gurulunk is.
egy CD-re max 12-14 szám szokott felmenni. régen (2003) mikor drága volt az mp3-as fej akkor 10db CD volt a kocsiban 1200 számmal mp3-ban a napellenzőn :D akkor is állandóan cserélgettem pedig 120 szám volt egy lemezen :)) :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8875) Az-X válasza _seth_ (#8871) üzenetére


Az-X
őstag

Igazából rájöttem már, hogy mi a különbség köztünk akik ragaszkodnak a CD-hez illetve köztetek akik az mp3-at favorizálják. Nemes egyszerűséggel nektek nincs igényetek arra a szintű minőségre amire nekünk. Beültök a kocsiba és szóljon. Persze jól, szépen szóljon legyen benne erő... Mi meg sokszor csak azért ülünk be a kocsiba, hogy zenét hallgassunk (a motort csak azért indítom el, hogy meleg legyen :D) Meg azzal b@sz@kodunk napokat, hogy a mélyet 40 vagy 50Hz-en vágjuk és hány dB/oktáv-os meredekséggel, no meg hogy fázis helyesen vagy fordított fázissal jobb :D

:)

(#8876) BBéci válasza Az-X (#8866) üzenetére


BBéci
titán

Néha benéztem, de csak olvasgattam, nem éreztem szükségét a belevaunak.
Inkább a PG-vel hallgatnám meg!
Köszi az ajánlatot!

Ha valaki megelégszik az empéhárommal, miért nem hallgat rádiót? 20 adó nyomja a dinamikátlan, részlettelen vackot, napi 24 órában.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8877) s4tch válasza BBéci (#8876) üzenetére


s4tch
veterán

Naaaa... Mutass rádiót, amelyik 320-as mp3-nak megfelelő minőségben sugároz!

Értem én, hogy elit arcok vagyunk, meg lossless, meg csak eredeti CD, meg mindenki igénytelen, aki mp3-at hallgat, de ácsi, ahogy beröffented a motort, kapásból több részlet veszik el, mint amennyit egy 320-as mp3 elvesztett a tömörítésnél. Nagy hangerőnél jön ki, hogy szebbek, egészségesebbek a CD sávszélei, de aki folyton nagy hangerővel hallgat zenét, az előbb-utóbb úgyis megsüketül, és tökmindegy lesz neki, mit hallgat... Egyébként hallottam már rosszul másolt CDt, ami rosszabbul szólt, mint egy korrektül tömörített zene. Nem a 128-as szar webripekből kell kiindulni...

Meggyőződésem, egy 320-as mp3 sokkal kisebb kompromisszum, mint maga az autó, mint akusztikai közeg. Lehet ellenérvelni.

(#8878) Az-X válasza BBéci (#8876) üzenetére


Az-X
őstag

Ok... a ZX450 még pihikézik picit. Vettem egy ZX350-et is a ládának, az még Angliában trónol a haveromnál. Ha az itt lesz akkor kezdődik a csomagtartó szigetelés, elvileg lesz egy új padló vagy minek nevezzem a csomagtartó alját... illetve ládaépítés. Ez inkább március környéke, de szólok ha megvan :)

:)

(#8879) Wackond


Wackond
tag

wááá, apakezdőőődik...OFF

Uraim!
Kinek a pap, kinek a paplan. Nem kell megkövezni a tömörített zenét hallgatókat.

Ellenben kérném, hogy ne vitatkozzunk azzal a makacs ténnyel, hogy az mp3 kb. minden esetben szarabb hangzást produkál, mint egy minőségi, gyári nyomású CD.

még hozzátennék egy gondolatot: "a tudatlanság áldásos".
Mert szép hobbi ez a miénk, de nézzétek és csodáljátok azon boldog embereket, akik örülni tudnak a 20-30-50eFt-os rendszerüknek, boldogak vele, és nem is vágynak többre, tökéletesen kielégíti az igényeiket. Boldogok vele, és ennyi a lényeg, ne túrjuk fel boldogságukat. Persze ha kérdeznek, ha igényt mutatnak a fejlődésre, akkor segítsük őket.
Néha nekem is eszembe jutnak a "régi szép idők", amikor a Trabiban nyomtam egy alap Sony fejről az mp3-mat a 10eFt-os Magnat oválokon... boldog voltam vele, nem őrjöngtem azon, hogy honnan szedjek még 100eFt-ot a rendszer fejlesztésére, és még és még és még...
A mostani helyzettel sincs baj, ez is boldogságot okoz. Zeneileg többet, mint egy alap fapados rendszer, a mindennapokban viszont el szoktam rajta gondolkozni, hogy mi a büdös p*csának tartok kb. 2 millát hifiben... és ne mondja azt senki (könnyen jött pénzből gazdálkodók kivéve...), hogy nem szokott ennek utánagondolni néha. pl. amikor másra kéne a pénz...

Orbano-nak abban igaza van, hogy azonos árkategóriájú cuccok közt is baromi nagy különbségek lehetnek, de ahhoz, hogy el feltűnjön, nem "FÜL" meg "HALLÁS" kell elsősorban, hanem leginkább VENNI KELL A FÁRADTSÁGOT ÉS MEGHALLGATNI TÖBBET IS, mert anélkül a levegőbe csacsogunk.

Zárszóul annyit tennék hozzá, hogy bár a "a tudatlanság áldásos", de attól, hogy én boldog vagyok egy 8szelepes Rozsdás "F" Astrával, még nem próbálok meg meggyőzni profi tunereket, hogy a C20LET helyett simán megfelel egy C14NZ.
Szal nemtom mennyire jön át a hasonlat, leszögezném, nem szeretnék senkit megántani vele. :B

ON

[ Szerkesztve ]

(#8880) orbano válasza Wackond (#8879) üzenetére


orbano
félisten

azért alapvetően mi is arra törekszünk, hogy adott pénzből mindenki a legjobbat vehesse a tanácsaink alapján. csak ugye sokan erre azzal reagálnak, hogy úgysincs füle. na ilyenkor mit tegyen az ember fia, ha jót akar a másiknak :) (most nem _seth_-re célzok)

egyébként én is így vagyok vele, hogy néha irigylem azokat, akik elvannak egy PCs 2.0 vagy 2.1 rendszerrel, és igen, néha görcsbe rándul a gyomrom ha arra gondolok mi másra költhettem volna el azt az összeget amit hifibe öltem. :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#8881) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Nem szoktam ide írni, de határozottam állítom, hogy egy átlagos mp3 meg se közelíti egy jó minőségű cd hangzását.
Én is emiatt kerestem normális áron kapható dupladines fejegységet, a gyári helyett.
A kenwood 24 bites DAC-ja nagyon meggyőző.
A saját végfokja se rossz, de az le van kapcsolva, frekvenciákat vágja. egyedül a kijelzője "B" kategóriás, de a nagyobb testvér majdnem 2x többe kerül.
Párom is elismeri, hogy sokkal jobban szól, mint a gyári rendszer...

Pár kép róla, még Corolla Clubhoz csináltam:
[link]

Az egész rendszer saját építés, régebben autóhifiztem...
Most autóvillamosságizok...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8882) fury71 válasza BBéci (#8844) üzenetére


fury71
aktív tag

"Egykori Autóhifi magazinos főszerkesztőm is azt javasolta, ha cserélni akarom a régi CD-s gépet."
Miért nincs egy normális csak autóhifivel foglalkozó magazin mint az említett? Most indulnék el autóhifi ügyben és nem találok semmi érdemleges magazint amiben tesztek és egyéb leírások, installációk szerepelnek.
A tuning magazinokban is csak pár oldalnyi cikk van.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#8883) ATEE77 válasza conan77 (#8837) üzenetére


ATEE77
tag

Ncore forever. :R

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8884) ATEE77 válasza _seth_ (#8854) üzenetére


ATEE77
tag

Bocs de én 2*60-as magazinnal járok és most telik be és nyitom a harmadikat. :R

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8885) Dictator^ válasza Wackond (#8879) üzenetére


Dictator^
veterán

WORD!

Tetszik amit írtál! És sajnos igen, Én is irigylem azokat akikről írsz..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#8886) ATEE77 válasza _seth_ (#8867) üzenetére


ATEE77
tag

Igazság szerint a Cd-ket lecserélném bakelitre.De igazad van 2011-et írunk.Haladj a korral!És hallass Dyras mikrohifi-t.Figyu ne akarj már meggyőzni milyen zsír möpöhárom.Ha neked bejön, egészségedre,de hagyd tiszteletben más véleményét. :R

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8887) ATEE77 válasza conan77 (#8874) üzenetére


ATEE77
tag

10db cd 1200 szám= 48kb/s joint stereo.=sokol. :R

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8888) _seth_ válasza ATEE77 (#8886) üzenetére


_seth_
veterán

Ki akart meggyőzni? Ha már írsz legalább olvasni tanulj meg ez szerintem nem nagy elvárás.

Mellesleg pont te vagy az aki más véleményét nem hagyja de ne zavartasd magad.

Egyébként meg egybe is írhatod a hozzászólásaidat nem kell 100-at írni csak mert van mondandód.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8889) ATEE77 válasza fury71 (#8882) üzenetére


ATEE77
tag

Régen volt egy magazin ,amit úgy hívtak hogy:Tuning and Stereo. :R De mára már csak a Tuning maradt. :W (nemis veszem már.)

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8890) ATEE77 válasza _seth_ (#8888) üzenetére


ATEE77
tag

Igen! csak sorban olvasom,és van más dolgom is.Ja egyébként nem akartalak megbántani :R bocs.

Urak!szeretnék fülelni.Mikor lehetne hallgatózni egy-két ref.Cd-el a hónom alatt?Perze csak ha nem zavarok. :R

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#8891) riha


riha
csendes tag

hello urak,

van vkinek tapasztalata focal hangszórókkal?
pl.:
- 165 a1
- 165 vb
- 165 ca1
- 165 cvx

sub részről: fli trap 12 active?

illetve milyen olcsó szigetelési megoldások vannak, soudaband kivételével?

előre is köszi!

(#8892) BBéci válasza fury71 (#8882) üzenetére


BBéci
titán

A válasz egyszerű: nincs rá pénz.
Hazánkban döglődik az autóhifis szakma, a piac beszűkült, képtelenek reklámra költeni, anélkül nem működőképes egy újság, de még weblap sem.
Évek óta tervezzük a lap felélesztését, én még reménykedem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8893) conan77 válasza ATEE77 (#8887) üzenetére


conan77
tag

Figyi 2003-ban nem nagyon érdekelt ám, hogy hány kb/s volt egy mp3-as szám :)
nagy ívben lesz..rtam a lényeg az volt hogy sok szám férjen el egy lemezen :D
akkor amcsi Boss mp3 volt a kocsimban macaudió oválok hátul elől meg sal koaxok és hidd
el elég volt akárhány kb/s :D nem a minőségre mentem és azért a sokolnál sokkal jobban szólt.

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8894) orbano válasza BBéci (#8892) üzenetére


orbano
félisten

én már tuti internetes magazinban gondolkodnék. miért nem szervezkedtek pl. a prohardverrel? itt jók a közösségi szolgáltatások is, hamar átszokna a szakma krémje.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8895) _seth_ válasza orbano (#8894) üzenetére


_seth_
veterán

Nem hülye ötlet főleg, hogy a ph-hoz már van blog, mobil, játék, adok-veszek rész is. Ha nem is egyből autó hifi társoldal lehetne hanem csak összefoglaló néven Hifi, aztán meg ha lenne érdeklődés abból is kinőhetné magát az autós rész.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8896) Ragadozó válasza BBéci (#8892) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nagyon sokan feladták már, jó páran abbahagyták...
Az baj sok a gány, otthon neki áll beszerelni, biztosító(ék) nélkül, erősítőt be se rőgzíti, mesélhetnék sokat, hogy miket láttam...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8897) _seth_ válasza Ragadozó (#8896) üzenetére


_seth_
veterán

Igen és ennél csak egy nagyobb baj van: amikor a szerelő trehányabb munkát végez mint én :( És nem ritka sajnos :( Én is már inkább magam alakítom a hifit mert hiába mondom el a szerelőnek, hogy mit szeretnék pedig érti a dolgát de lusta, nem foglalkozik vele, nem érdekli vagy ki tudja mi baja van de nem úgy csinálja ahogy kérem. Az meg igaz, hogy esténként órákig olvasok a neten és kérdezgetek mire én saját kezűleg hozzányúlok de utána mégis csak olyan lesz mint ahogy a nagy könyvben meg van írva :)

Ellenben én is ismerek olyat akinek azért "mentek tönkre" az akkui sorban mert bekötötte, a remote szálat meg adta neki valahonnan fixen, az erősítőn kiégett a led így nem látta ha be volt kapcsolva. Ha szólt akkor benne ült nem figyelte ha kiszállt meg nem látta, hogy áram alatt van és 2 akkut cserélt mire rájött, hogy mi is a baja. (Mellesleg volt közben autó villamosságinál aki 25e forintért felújította a generátorát mondván a 13,9V töltő fesz az semmi (való igaz a 14,1-14,2 is jó lenne de sebaj). Utána ismét lemerült az akkuja ráadásul télen :D

Szóval ritka a jó szaki, a nagy szervizeket semmi sem érdekli, falusi szerelő meg ráér alapon 2 hétig csinálja az 1 órás melót aki meg ért hozzá az meg soha nem ér rá mivel autó áll nála folyamatosan (na felénk aki értene hozzá úgy igazán, na olyan nincs :( )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8898) Ragadozó válasza _seth_ (#8897) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én foglalkozok autóhifi bekötéssel, de már egyre ritkábban van ilyen melóm és kevesen vesznek normális cuccot az autóba.
Bekötés is szöszmötölös, hisz ha hátulra megy az erősítő, mindent szét kell szedni hozzá.
Legtöbben csak egy mélynyomót tesznek hátra, nálam nem ott kezdődik a hifi...
Meg az se kellene elfelejteni, hogy szedánba és hosszú kombi autóba, vagy rossz akusztikájú beltérbe nehéz jó hanzást elérni.
pl, golf-ba, vagy az én corollámba jót lehet építeni.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8899) orbano válasza _seth_ (#8897) üzenetére


orbano
félisten

én sem véletlenül várok Szakállnál heteket/hónapokat egy beszerelésre...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8900) hugi0


hugi0
őstag

Ha kell valakinek az jelezze: M4-es aranyozott, alatetes csavarok.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.