Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) BBéci válasza G.Zs. (#9235) üzenetére


BBéci
titán

Otthoni rendszered is aktív?
A kiemelések, beszakadások eltüntetésére, csökkentésére szolgál az ekvalizátor.
Érdemes lenne RTA- mérést végezni az autódban, baromi kíváncsi vagyok, mutatna-e lukakat? Szerintem igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9252) orbano válasza Wackond (#9250) üzenetére


orbano
félisten

D15Z6 apa :K

BBéci: lassan összeeszkábálok egy felszerelést a laptophoz, majd megnézem. egyébként tényleg vannak benne lukak, főleg a kicknél van nagy tátongás, de az a szar ajtó miatt egyelőre.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9253) G.Zs. válasza BBéci (#9251) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nincs otthoni rendszerem.
Biztos, hogy nem tökéletesen egyenes az átvitel, de nem érzek hiányt. Mérés meglesz, ha végleges lesz a beépítés. A magasnál fülre nincs hiányérzetem, de a mélyközép tetejével még játszadozok egyet.

Szavaidból azt veszem ki, hogy te kereszteznéd a frekiket, és az EQ-val játszanál a tüskéknél. Egy próbát megér mindenesetre. :U

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9254) BBéci válasza orbano (#9252) üzenetére


BBéci
titán

A felszerelés legfontosabb része a mikrofon, nem mindegyiknek lineáris az érzékenysége.

(#9253) G.Zs.
Igen, én arra szavazok, persze lehet jó másképp is. A vágási meredekségekkel érdemes játszani.
Sokan utálják az EQ-zást, én sem vagyok feltétlen híve, de inkább az, mint a durván girbegurba frekimenet.
A Pioneer DEX-P99RS 31 sávos EQ-jával egész jó eredménnyel lehet kivasalni a frekvenciamenetet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9255) G.Zs. válasza BBéci (#9254) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Olyan fejem nem mostanában lesz, de megnézzük, a 9833-éval mit lehet kezdeni. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9256) BBéci válasza G.Zs. (#9255) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos nekem sem lesz olyanom, pedig megjelenése óta álmodom róla.
Ha még lenne Autóhifi magazin, akkor egyszerűbb lenne a helyzetem. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9257) jilian


jilian
addikt

s4tch : -hagyni lebomlani a fűben....annó amikor kicsik voltunk minket miért nem zavart a homokozóba a várat körülvevő kula? -mégis makk egészségesek vagyunk...

Akkor indítok másképp:

Van egy 2008-as Corsa -m, szeretnék bele korrekt zenét pakolni.
És elöször a fejegységet szeretném kiválasztani.
-amit kinéztem az 1000 euro (gyárilag passzol a rádió helyére, kormányról vezérelhető, navi, USB, ...stb)
Nos gondolom azért a 270 000 .- huf -ért már kapok valami brutibb cuccot is ami nem passzol a gyári kialakításba, és ezért kellene nekem a segítségetek:
-ennyi lóvért ti mit vennétek?
-és hol tudok olyan "fiókot" venni amibe be tudom rakni esztétikusan?

? :((

(#9258) orbano válasza jilian (#9257) üzenetére


orbano
félisten

gyerekkoromban nem volt tele kulával a játszótér. viszont gyerekként is nagyon zavart az irgalmatlan mennyiségű kula a réten. amíg nem volt annyi dög, ott tudtunk játszani, utána kín szenvedés volt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9259) orbano válasza jilian (#9257) üzenetére


orbano
félisten

www.gulacsigalery.hu
dobj neki egy emailt tanácsért, ő elég sok nagyon drága nagyon komoly rendszert rakott már össze. azért ezen a szinten talán a fórumos tapasztalatok némileg korlátozottabbak :)

1000 EUR környékén Clarion DX-H2, vagy Pioneer P99RS, ha újonnan nézzük. De asszem itt mások majd okosabbak lesznek. Azt tudom, hogy akitől az erősítőmet vettem, az most egy nagyon brutál rendszerre készül (Genesis DA széria első szetthez, Dual Mono hátra, mindez Focal Utopia alá) és a P99-re esett a választása (egy régi brutálisan jó Alpinet cserélt le rá).

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9260) Wackond válasza orbano (#9252) üzenetére


Wackond
tag

na szal akkor mindenkinek van egy saját buzija :K

(#9261) Wackond válasza jilian (#9257) üzenetére


Wackond
tag

"fiók" az beépítőkeret, és bármelyik beszerelőműhelyben találsz ilyet. A Corsa hál'isten nem egy ritka vas, szal valszeg nem lesz 30eFt egy keret.

Fejegységtől mik az elvárások? Mi az, ami mindenképp, mi az, ami jó lenne, de hanyagolható, és mi az, ami kurvára lényegtelen?
Ha van rá pénzed, akkor biztos találunk Neked megoldást.

Orbano: az összegtől ne ijedj meg, ennyiért pl. van egy jó erősítőm eladó (F#1), és akkor még semmi mást nem vettél :D

(#9262) orbano válasza Wackond (#9261) üzenetére


orbano
félisten

de ő nem az egész rendszerre írt ennyit, hanem a gyári "okos" fejre.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9263) hugi0 válasza Wackond (#9261) üzenetére


hugi0
őstag

Szeva Wacki !

Ha ilyet rakok a subra az jo lesz ?
- vagy keressek ocsobat ?

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9264) hugi0 válasza hugi0 (#9263) üzenetére


hugi0
őstag

Ennek csak 5000Ft darabja.
- de legalabb ezustozott.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9265) Wackond válasza hugi0 (#9264) üzenetére


Wackond
tag

700Ft/db áron oldd meg! :D
Nem SQ cucc, pl. a DLD-ken rendszeresített hagyományos rugós csatlakozó tökéletes lesz. :K

(#9266) Wackond válasza orbano (#9262) üzenetére


Wackond
tag

írtam valahol, hogy ennyiben megállna egy komoly rendszer? :F

(#9267) s4tch válasza jilian (#9257) üzenetére


s4tch
veterán

Amikor én gyerek voltam, még kanyarban sem volt ennyi kutya. Én összeszedem, amit az enyém mocskol. És épp tegnap vittem vissza a második szomszédnak a kutyaszart, amit a kutyája immár huszadszor a kertembe rakott.

Navi mindenképp kell? Zenében mit szeretnél elérni? Fontos a hangminőség, vagy csak zörögjön?

Keretet ebayről és itthonról is tudsz venni.

(#9268) orbano válasza s4tch (#9267) üzenetére


orbano
félisten

írta, hogy komoly cuccot szeretne

A vér nem válik VAZZE!™

(#9269) s4tch válasza orbano (#9268) üzenetére


s4tch
veterán

Az jelenthet kurvaokos fejet (ami zenél, videózik, USB-, SD-foglalatos, blútyúkos, navis), vagy jó hangminőséget. A kettő majdnem kizárja egymást; ha nem zárja ki, akkor meg drága. Tudok jól zenélő, dupla DIN-es, DVD-s fejet, ami kiegészítővel felkészíthető navira, de a kiegészítő drágább, mint a fej...

Egyébként amit én tennék 300ból, úgy, hogy felmerül a multimédia: keresnék egy raktáron ragadt Pioneer P3100DVD-t, ugyan kifutott már, de ha valahol maradt belőle, akkor 100 körül meg lehet kapni, és jól zenél. Erősítő, első szett, szigetelés, kábelezés, beépítőkeret még egy bő 100-as. A navis kiegészítő drága hozzá, kitalálnám, nagyon muszáj-e.

[ Szerkesztve ]

(#9270) BBéci válasza s4tch (#9269) üzenetére


BBéci
titán

1000 eurót a fejegységre költene, ez szerintem egyértelműen kiderül a kérdéséből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9271) s4tch válasza BBéci (#9270) üzenetére


s4tch
veterán

Azt én értem, csak nem biztos, hogy a kolléga tisztában van a várható következményekkel, az arányokkal. Ahhoz, hogy egy 1000 eurós, jó hangú fejet kiszolgáljon, többszörösét kellene erősítésre, építésre, hangszórókra költeni. Ha első körben egy navis-USB-s fejre gondolt, akkor nem biztos, hogy a minél jobb hangminőség lebegett a szeme előtt. Szóval ezért lenne jó, ha konkretizálná, mi az a "korrekt zene", és a "brutibb cucc" milyen irányt is takar: átlagosnál jobb zenét nagy tudással (navival, multimédiával), vagy esetleg a zenét előtérbe helyezve egy tényleg komoly hangzást, esetleg lemondva a kényelmi extrákról, multimédiáról. Amit én javasoltam, az valahol a kettő között van: egy viszonylag jól zenélő, multimédiás fej.

(#9272) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni a kocsimba (Skoda Octavia) valami komolyabb rendszert. Kezdésnek a gyári kazettás magnó helyett vettem egy Audiovox ME412 - es fejegységet. Na most e mellé néztem egy macAudio MP 2.16 - os komponens szettet.
Egyelőre se erősítőt, se mélynyomót nem vennék. A fenti komponens szett érhet valamit a gyári helyett?
Köszi!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9273) orbano válasza HUNNIA1920 (#9272) üzenetére


orbano
félisten

Hertz DSK 165 a barátod, nem a makkaudio.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9274) HUNNIA1920 válasza orbano (#9273) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Kell a makkomnak a macAudio. :D
Hát ha te azt mondod, hogy a Hertz jobb, akkor hiszek neked.
Egy vélemény róla innen a ph! - ról:
"A szettről pár szóban:
Baromi érzékeny, fejegységről könnyen hajtható, pont erre fejlesztették ki, de egy kisebb erősítőt is elvisel. Nagyszerű lehetőségeket ad a külön hangváltó. Ezt Bi-Wire kötve a fejegység front és rear kimenetére akár a magas és a mélyközép közti jelszinttel is játszhatunk, értelmesebb fejegység esetén időkorrekcióval némi színpadkép is kialakul.
Ha elég jó az ajtód hozzá, akkor szub se kell mellé!!! Egy ugyanilyen szett van bekötve a kocsimban, aki nem hisz a szavaknak, azt szívesen várom egy hallgatózásra!"

Egyébként köszi a gyors választ! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9275) jilian


jilian
addikt

Na! De örülök, h segítetek! :K

"""fiók" az beépítőkeret, és bármelyik beszerelőműhelyben találsz ilyet.""

-hát ez az amit nem találok itt Szhely környékén... :(((

Szóval ami legyen 'alap:
- navi, (néha még a saját városomba se tudom mi hol van ) :B
- jó lenne egy (min) 1280*720 kijelző
- USB , ami jó lenne ha támogatná a pendrive -ot 8 GB felett
- DVD / (CD)- zni nem szoktam, úgyh ha nincs benne csak örülök... (divx/xvid/mp3..stb)

Más nagyon nem jut hirtelen eszembe.

Eget rengető zenét nem akarok nagyon bele pakolni, elég ha:
0.33 -nál érdemes figyelni :DDD

Végül is amit még tervezek bele:
a gyáriak helyére, valami profi kick bass-t szép akusztikával, meg egy ládát erősítővel

:R

(#9276) Wackond válasza HUNNIA1920 (#9274) üzenetére


Wackond
tag

ezt én írtam :)

(#9277) HUNNIA1920 válasza Wackond (#9276) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Így van, csak nem akartam nevet írni, de remélem nem baj, hogy idéztem tőled. Ennél egyértelműbb véleményt nem találtam. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9278) Wackond válasza jilian (#9275) üzenetére


Wackond
tag

Szhelyen van M. Markt. NEM MEGYÜNK ILYEN BOLTOKBA!
persze szükség törvényt bont, szal ott kérdezd meg a keretet! :D

Na lényeg, holnap utánajárok, hogy mi az okosság.
Ahogy nézem, inkább a praktikum a lényeg, mint sem a hangminőség, ez valamelyest javít a helyzeten. Kizárhatjuk a drága SQ-ra is alkalmas cuccokat. :D

(#9279) footy


footy
addikt

A láncom a következő:

Alpine CDE-111R=> Steg 45.2=>(hangváltó) Audio System Radion 165 FL

A problémám az hogy a magas alap hangerőn pont jó de ha egy kicsit odatekerek neki, akkor nagyon tolakodó lesz. Arra gondoltam, hogy 4 csatornás erősítő kellene és arról hajtani a szettet hangváltó nélkül és a gainnal játszani. Erre ezt a két típust néztem ki: DLS CA-40 Steg 45.4.

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#9280) orbano válasza footy (#9279) üzenetére


orbano
félisten

Csak akkor hagyhatod el, ha az erősítő tudja vágni a magas/mélyközép között a frekit.
vagy maradj annál ami van, és dolgozz egy kicsit a magasak elhelyezésén...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9281) Wackond válasza footy (#9279) üzenetére


Wackond
tag

hanváltó nélkül ne kergetsd, mert megdöglik a magas. elég gyorsan.
vagyis a Steg QM-hez ha szerzel megfelelő modulokat, akkor az tud vágni, szal az jó lehet. vagy egy aktívos fejegységet tegyél elé!
a hangváltón nem tudod állítani a magas jelszintjén? nagyobb 2ch erőístővel próbáltad már? 75.2? lehet, hogy csak tútekerted a kicsi erősítőt, és kockajelet tol a magasba! :Y :Y

(#9282) footy válasza orbano (#9280) üzenetére


footy
addikt

Steg modullal a DLS meg elvileg alapból tudja vágni

Wackond
A magas elvileg 50W-os úgyhogy nem kellene kinyírnia.
Aktívos fejegységet? Hogy érted?
A hangváltón még van egy lépcső -6dB a magasból, akkor lehet azt még kipróbálom, de normál hangerőn jónak tűnt azért nem akartam piszkálni. Az erősítő gain-je negyed és fél között van.

[ Szerkesztve ]

(#9283) orbano válasza footy (#9282) üzenetére


orbano
félisten

nem olyan sok az -6db, de lehet pont megoldja a problémád.
a magasra meg mélyet nem engedünk, akárhány wattos is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9284) footy válasza orbano (#9283) üzenetére


footy
addikt

Nem is akartam ráengedni, azért néztem olyan erősítőt ami tud vágni.
A hangváltót lecsekkolom amint tudom. (Sajnos be lett építve a műszerfalba, úgyhogy kicsit trükkös a dolog)

(#9285) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Szükségem volna úgy 1 m2 fekete hangfalkárpitra. Hol lehet ilyet beszerezni? Ha kivitelezhető neten, itt oldanám meg.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9286) BBéci válasza footy (#9282) üzenetére


BBéci
titán

Olyan fejegységre gondolt, ami tartalmaz szabályozható frekvenciájú és vágási meredekségű, aktív keresztváltókat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9287) orbano válasza runner 125 (#9285) üzenetére


orbano
félisten

google? :)

amúgy pl.: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=4283
de kismillió helyen árulnak ilyeneket.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9288) jilian válasza Wackond (#9278) üzenetére


jilian
addikt

Amit én néztem 1000 euro -ért az valami E betüs volt, sokkal nem tud többet (nagyobb felbontás stb...) de azt mondták,
hogy jóval megbízhatóbb mint
EZ

Talán ez is segít az elképzelésemben. azért nagyon ne zárjuk ki a "drága SQ-ra is alkalmas cuccokat." :D

[ Szerkesztve ]

(#9289) footy válasza BBéci (#9286) üzenetére


footy
addikt

Értem, egyébként úgy jobb az mintha az erősítőn lenne vágva?

(#9290) conan77 válasza jilian (#9288) üzenetére


conan77
tag

Az E betűs nem Eonon volt ? :)

Mert akkor az China-i gyártócég terméke, én is olyat néztem elsőre
igaz csak 300-400 Euro közöttit, de lebeszéltek róla hál istennek :D

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9291) s4tch válasza jilian (#9288) üzenetére


s4tch
veterán

Na, pont ilyesmire gondoltam, amikor nem tudtam eldönteni, hogy mindentbele multimédiát akarsz-e, vagy hangminőséget. Gondoltam, hogy inkább az első vonalról van szó. Már leírtam a javaslatom.

Egyébként minek autóba HD felbontású, de természetesen max. 7 collos kijelző?

(#9292) conan77 válasza jilian (#9288) üzenetére


conan77
tag

Mondjuk ez a gyári Caska nem is rossz ha a multimédia érdekel ez
"csak" 730 Euro :) és tényleg az Opelokhoz készítették nem? sőt láttam már
ilyet mercikhez Audikhoz is és nem tűnik gagyinak :)

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9293) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Arra tud valaki megoldást, hogy hogyan tegyem be a kocsiba a mélyközép hangszórót úgy, hogy a gyári 50mm mélységű helyett most egy több mint 60mm mélységű kerül? Ha lehet nem szeretném szétbarmolni az ajtót, meg ha lehet a gyári rács maradna. Viszont a hangszóró mögött van egy fólia, ami gondolom a nedvesség miatt lett oda téve, szóval hátra felé nem nagyon tudna menni, max. előre, viszont akkor a gyári rácsot nem lehet visszatenni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9294) conan77 válasza HUNNIA1920 (#9293) üzenetére


conan77
tag

Vegyél FL azaz flat lapos kivitelű szettet :)
18mm-es MDF karikával emeltem én ki a 64mm-es mélyközepemet, de nekem (Fiat Linea) volt helyem a hangszóró és az ajtókárpit között bőven. még 70-80mm-est is simán elbír.
Nézd meg lenne e legalább 12mm-rés a kárpit és a hangszóró között.
szia

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9295) s4tch válasza HUNNIA1920 (#9293) üzenetére


s4tch
veterán

"Viszont a hangszóró mögött van egy fólia, ami gondolom a nedvesség miatt lett oda téve, szóval hátra felé nem nagyon tudna menni"

Közvetlen a hangszóró mögött van egy fólia?! Az faszán megfogja és tereli a hangot. A hangszóró onnantól nem is az ajtóba, mint hangdobozba dolgozik...

(#9296) HUNNIA1920 válasza conan77 (#9294) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, csak nekem a Hertz DSK 165 - ös készletet ajánlották, amiből szerintem nincs lapos kivitel. :)
Szerintem annyi hely lenne, igen.

s4tch: igen közvetlenül mögötte van. Neki is nyomódik a hangszóró hátulja a fóliának.

Szerk.: igazából pont itt a probléma, hogy a csipogók mérete megfelelő (átmérő, mélység), a mélyközép átmérője is jó, csak az a fránya mélysége nem jó. :( Ami volt benne az 50mm és pont befért. A Hertz mélysége pedig 61mm, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9297) s4tch válasza HUNNIA1920 (#9296) üzenetére


s4tch
veterán

Vágd ki nyugodtan a fóliát, ne sajnáld azt a lyukat, ne ettől tedd függővé a hangszóró-választásodat. A hangba úgyis annyira beavatkozna...

(#9298) HUNNIA1920 válasza s4tch (#9297) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Hát ha kivágom, akkor szerintem belemegy simán, mert ahogy láttam a fólia mögött van még hely bőven. Csak kérdés, hogy ez mennyire fogja befolyásolni a használatot. Bár ha te azt mondod, hogy nem kell az oda, akkor hiszek neked. :K
Egyébként köszi neked is és conan77 - nek is a gyors válaszokat! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9299) s4tch válasza HUNNIA1920 (#9298) üzenetére


s4tch
veterán

Ne nekem, a józan észnek fogadd el, hogy 1. a fólia beleszól a hangzásba (a hang ugye hullámokban terjed, ez meg eltereli a hullámokat) 2. a beázás-védelemben vajmi keveset játszik, mivel vélhetően nincsen hermetikusan körbe ragasztva (egyébként is, az autók nagy részében a fólia a hangszóróknál át van gyárilag is lyukasztva) 3. mivel rezgést minimálisan tompít, inkább össze-vissza tereli a hullámokat, hangszigetelésre alkalmatlan (arra remélhetőleg úgyis találsz megoldást néhány bitumenlap képében).

(#9300) runner 125 válasza orbano (#9287) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, közben beírogattam oda is, ahogy látom nincsenek nagy különbségek. Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.