Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Uzmany válasza G.Zs. (#8250) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm.
Az erősitőkre is az a megállapitás vonatkozik, mint a fejegységekre? Értem ezen azt, hogy a tömegtermelés hátrányosan érezteti a hatását a minőség terén, és a régebbi tipusok jobbak mint az újak?

Visszatérve a Class-D-re. Akkor az a véleményed, hogy elsőszetthez nem jó választás a D. Ez miben nyilvánul meg?
Ellenben a szubhoz viszont bejövős? Néztem az 1.1000-t, az 190k körül van.
Láttam még ebből a PDX-ből 1.600-t, az 110k. Ez utóbbi is javasolt?
Ha igen, ehhez elég jó áron hozzá tudnék jutni.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#8252) orbano válasza Uzmany (#8251) üzenetére


orbano
félisten

szerintem 40+20k-nál többet ne nagyon költs erősítőre, ennyiből össze tudsz hozni egy tisztességes rendszert... azért ez az első rendszered lesz, nem kell mindenből a legeslegjobbat, legbrutálisabbat megvenned.

egyébként igen, az erősítőkre is érvényes. régen a hangminőség volt a cél, most már csak az eladható paraméterek tupírozása. persze kivételek mindig vannak, de azt egyre inkább meg kell fizetni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8253) Kickass


Kickass
őstag

Üdv Urak!

Valami elérhető áru komponens szettre lenne szükségem egyelőre kettő között vacilálok:

- Hertz DSK 165
- AudioSystem MX 165
- Kicx STC 6.2
- u-Dimension Element EL-Comp 6

Később erősítőről lenne hajtva egyelőre csak fejről menne, esetleg van még ebben a kategóriában valami használható darab?

[ Szerkesztve ]

(#8254) orbano válasza Kickass (#8253) üzenetére


orbano
félisten

element!!

van is egy eladó, bár még le kell csekkoltatnom az egyik csipogóját :)

no de majd nyilatkoznak kevésbé elfogultak is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8255) Uzmany válasza orbano (#8252) üzenetére


Uzmany
őstag

Igazad van :K
40+20 kategóriában mi lenne a javaslatod?

® visions created with passion

(#8256) G.Zs. válasza Kickass (#8253) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Orbano elementje megfelelő lesz, ha jó áron adja. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8257) G.Zs. válasza Uzmany (#8255) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A kocsid meg van már? Mert addig szerintem nem érdemes a mélyre költened, az úgyis kocsifüggő.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8258) Uzmany válasza G.Zs. (#8257) üzenetére


Uzmany
őstag

Úgy néz ki meglesz a Bora :K
Olcsóbb kategóriában uDimension v. Steg 75.4?

® visions created with passion

(#8259) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Egy JVC KD-G401-s fejegységhez milyen első szettet lenne érdemes szerintetek venni? Egyelőre erősítőn és sub-n nem gondolkodom, szűkös a keret, de nem is zárkózom el tőle... Inkább csak szeretnék javítani apránként a dolgon, mert a gyári "rendszer" elég "érdekesen" szól... (Egy '96-s twingo gyári zajkeltőiről van szó - 2 elől térd magasságban / ide kellene valami + 2 hátul a kalaptartón, de az már most is felejtős... :) )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8260) #25954560 válasza G.Zs. (#8256) üzenetére


#25954560
törölt tag

megfelelo, de alkudni kell csunyan :DDD

(#8261) orbano válasza #25954560 (#8260) üzenetére


orbano
félisten

qss!! :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#8262) #25954560 válasza orbano (#8261) üzenetére


#25954560
törölt tag

mivanmivanmivan?! :DDD alig csipog, dragan is adod es meg sem lehet hallgatni :DDD

(#8263) conan77


conan77
tag

Sziasztok!

Na megvan a DLS CA41 4 csatis 4x70W :D most egy első szettet vadászok

jelöltjeim :

Hertz ESK 165.3 RMS 100W
Audio System Radion 165 RMS 90W
Alpine SXS 1357 RMS 60W
Alpine SPG-17CS RMS 70W
Kenwood KFC-S702P RMS 65W

melyiket válasszam ?????
a DLS fogja 1-1 csatornával 70W-al hajtani,
és Kenwood fejről jön a 2,5V RCA ( DLS másik két csatija a subot hajtja majd)

:R :D

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8264) Roxeus válasza orbano (#8205) üzenetére


Roxeus
tag

orbano:
Sajnos a péntek nem úgy alakult ahogy terveztem, végül nem jutottunk ki. Mikor lesz legközelebb ilyen találkozó?

Közben vateráztam egy ilyet: Hifonics Titan Tx880 35k lenne a minimálár. Gondolom ez már a JBL GTO 75.4-hez képest magasabb színvonatlat képvisel... :) Hallott/használt valaki ilyet? Vélemények?

(#8265) fricz19


fricz19
őstag

Sziasztok
Ehhez a típushoz, Sony CDX-GT23, keresnék 4 hangfalat, 2 előre 2 hátra.

Mit tudtok ajánlani? Márka mindegy, csak minőségi legyen.
Lehetőleg Bp venném át.
Max keret 20e

Nagyon nem értek hozzá...
Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#8266) orbano válasza fricz19 (#8265) üzenetére


orbano
félisten

miért kell hátra is kettő? 20 ezerből vehetsz pont egy minőségi cuccot előre.

Roxeus: következő pénteken is leszünk szerintem, de majd kérdezz rá aznap napközben

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8267) fricz19 válasza orbano (#8266) üzenetére


fricz19
őstag

mert így szeretnénk :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#8268) orbano válasza fricz19 (#8267) üzenetére


orbano
félisten

akkor vegyél előre koax-, hátra triaxiális M.N.C.-ket :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#8269) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, tegnap lettem Pioneer-tulaj. Mivel csak a legalsóbb árkategória volt elérhető számomra, így mostantól egy DEH-1200MP fejegység boldog tulajdonosa vagyok.
A "Hülye nem vagyok"-ban most 19.990,-ért kínálják, 3 év garival. Ma tettem be a piacos bóvli helyére (Roadstar CD/MP3, aminek a rádiója végképp kimúlt, és már a CD-je is gyöngélkedik), és meglepően - sokkal - szebb hangja van. Telt mélyek (elöl-hátul egy-egy pár SAL közepes komponensszett), jóval hangosabban is szól, a rádiója meg vagy 15-16 adót képes befogni egyszerre itt nálunk, Kalocsán.
Szóval egyelőre elégedett vagyok vele. Majd később kap normálisabb hangszórókat is, a mélyláda engem nem érdekel, mondhatni kimondottan útálom. Pedig 1 pár RCA-csati is van rajta.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8270) G.Zs. válasza Bogyó bá' (#8269) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez érdekes. Miért útálod a mélyládákat? Mit ártottak neked? :F

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8271) hugi0 válasza G.Zs. (#8270) üzenetére


hugi0
őstag

Sok helyet foglal. :))

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8272) Bogyó bá' válasza G.Zs. (#8270) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem az olcsóbb (megfizethető) mélyládákkal az a gondom, hogy valahogy sehogysem lehet tisztességesen összehozni a hangját a komponens-szettekkel (Persze hallottam már szuper mélyládát, de az nem az én zsebemre van méretezve). Nekem mindig úgy tűnik, hogy (az olcsó cuccoknak) kontrollálatlan a mélyük, ráadásul mintha még késne is. A koromnál fogva (46 év) a techno és hasonló műfaj (amelyik igazán kívánja a lendületes basszust) kb. teljesen kiesik, inkább régi rockot, vagy mai akusztikus zenét szoktam hallgatni (jazz, stb.), ott meg kellemesebb, ha szerényebb, de precízebb a mély.

Autóhifiben amúgy teljesen járatlan vagyok, de vagy 15 éven keresztül elég komolyan hifiztem itthon (csöves erősítő, stb.), számomra a túl sok és nem elég precíz basszus egyszerűen fárasztó.

Hugi0: Renault Thaliám van, így ez a probléma számomra nemigen létezik.... ;)
(510 literes a csomagtér)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8273) orbano válasza Bogyó bá' (#8272) üzenetére


orbano
félisten

van benne valami... bár mire eljutna oda a rendszered, hogy van értelme beletenni mélyládát, addigra annak az ára lenne a legkisebb gondod (értsd: tisztességes első szett, erősítő, ajtó szigetelése) :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#8274) Bogyó bá' válasza orbano (#8273) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Á, az én "rendszerem" soha nem fog odáig fajulni...

Területi képviselő vagyok jelenleg, egyelőre a saját 8 éves kocsimmal járom a dél-Dunántúlt, és a hosszú utak unalma ellen kellett valami megfizethető, de hallgatható készülék. Van tizenpár CD-m a járgányban, de a rádió a legfőbb műsorforrás.

Tavasszal állítólag kapok valami kicsi céges furgont, azoknak az akusztikája meg úgyis csapnivalóan rossz, kár is bele pénzt ölni. Átteszem a fejegységet, és kész...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8275) orbano válasza Bogyó bá' (#8274) üzenetére


orbano
félisten

igen gondoltam :)
tizenpárezerért veszel használtan egy érzékeny első szettet, az még rengeteget dob a hangzáson, és elleszel szerintem.

mondjuk normál otthoni hifi után nem tudom hogy bírod a kontrasztot :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8276) Bogyó bá' válasza orbano (#8275) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt áruld el nekem, hogy a Renault ajtajába hogyan tudnék a 130mm-es hangszóró helyére valami 165mm-eset bafaragni? Szétnéztem itthon a lomjaim között és találtam 2 db valami régi, de hibátlannak tűnő DLS mélyközép-sugárzót... (mondjuk csak sima papírmembrános, nem műanyag - nem tudom, hogy viselné a kocsiban dúló hőmérsékleti és páraviszonyokat). Ha minden igaz, tizenpár éve a Skoda 120-asomban lehetett... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8277) orbano válasza Bogyó bá' (#8276) üzenetére


orbano
félisten

fűrésszel :) mekkora a luk átmérője pontosan? és mennyi hely van körülötte és milyen messze van a takarólemez a membrántól?
akad kocsiba való papírmembrános hangszóró pár, gondolom olyan anyaggal itatják át, ami javít az időjárásállóságán.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8278) Uzmany


Uzmany
őstag

De fagyott a topic :D
Nem találtam még erősitőt.
A végén mac audio lesz, és még bedobok egy pár ovált a kalaptartóra?? :D

® visions created with passion

(#8279) Az-X


Az-X
őstag

Végre Szakállnál az autó :) Már csak napok kérdése :DDD

:)

(#8280) footy


footy
addikt

Alpine CDE-111R és Audio System Radion Flat mellé keresnék valami erősítőt 15-20e ft-os sávban. Azt nem tudom, hogy mi illene a rendszerbe. Ha valaki tud más esélyest azt is szívesen fogadom. Még annyi a témához, hogy előny lenne, ha az erősítő kicsit rásegítene a mélyre, mert ládát nem szeretnék.

Eddig ezeket néztem:

DLS CA-20
DLS CA-22
Herz EP-20
Audison SRX2
Steg QM 45.2
Alpine 3553 (bár ez elég régi darabnak tűnik)

(#8281) G.Zs. válasza footy (#8280) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én a STEG-et venném. Van most a sztájlingon egy-pár és nevetséges árakon.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8282) orbano válasza footy (#8280) üzenetére


orbano
félisten

melyik mennyibe kerül pontosan?

A vér nem válik VAZZE!™

(#8283) orbano válasza Uzmany (#8278) üzenetére


orbano
félisten

ottan Satriani juniorja próbáld ki :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8284) footy válasza G.Zs. (#8281) üzenetére


footy
addikt

Én is a Steg felé hajlok, de szerintem az is elég régi darab lehet. Szokott egyáltalán elromlani valami egy erősítőben?

orbano

DLS CA-20 (13-17 állapottól függően)
DLS CA-22 (20 alig használt)
Herz EP-20 (25 új garos)
Audison SRX2 (18-20)
Steg QM 45.2 (13-15)
Alpine 3553 (16)

(#8285) G.Zs. válasza footy (#8284) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A Stegnél tipikusan a gain-potival szokott gond lenni, ha agyon volt tekergetve az Alpine-nak pedig a tápcsatija lehet kontaktos. Ezeket ellenőrizd le, amikor vásárolsz. :K
És mindenképp a Steget válaszd ahhoz a szetthez, főleg azért, mert később nem biztos, hogy lesz 20k alatt. Az enyémtől ez alatt biztosan nem válnék meg. 13-15k nagyon jó ár érte.
Amúgy nagy baj a többi jelölttel sincs, mindegyik minőségi darab.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8286) orbano válasza footy (#8284) üzenetére


orbano
félisten

így egyértelműen a steg, főleg ha 13ért tényleg odaadja valaki.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8287) s4tch válasza orbano (#8283) üzenetére


s4tch
veterán

:C

Uzmany: ez az. Péntek-szombaton megyek Pestre, biztosan maradok vasárnapig (inkább hétfőig), fel tudom vinni, letét ellenében kipróbálható, beszerelhető, hallgatható 1-2 napig.

[ Szerkesztve ]

(#8288) domskie


domskie
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek, ill. van valakinek tapasztalata a Carpower P.2/400 erősítőről? Sub hajtására gondoltam. Alkalmas lehet ez rá? Mondjuk egy AS HX12SQ, JBL P12", Alpine SWR 12", esetleg Carpower Blackbass 12 elé? Melyiket ajánlanátok ezek közül, vagy ezeken kívül SQ-ra?

(#8289) G.Zs. válasza domskie (#8288) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az erősítő is jó lehet, és a subok is. Kérdés, hogy milyen autóban lesznek?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8290) domskie válasza G.Zs. (#8289) üzenetére


domskie
csendes tag

"Jó, jó, értem én, hogy repül, de mi tartja fenn?" :DD
Kicsit konkrétabban esetleg lehetne-e? Melyiknek mik az erényeik, gyengeségeik, mi köztük a különbség? Főleg hangszerelt zenére kellene. Lényeg, hogy pontos legyen és ne fogyjon el az erő, de azért nem kell szétbontania a kocsit. Ezek alapján mit ajánlanátok?
Ja, és a subok közül csak egyet kívánok begyömöszölni egy sedan lancer csomagtartójába :)

(#8291) G.Zs. válasza domskie (#8290) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Meg kell hallgatni mindegyiket, és utána dönteni. :K
Milyen rendszerben lesz?

Nekem a HX12SQ és az SWR is volt a kocsimban. A HX-nek volt részletesebb hangja, viszont az Alpine gyorsabb, pontosabb volt.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8292) conan77


conan77
tag

Hali!

már kérdeztem de nem tudok dönteni. :D
első szettet vadászok és kérdezném, hogy a Hertz DSK és ESK között csak RMS-beli különbség van vagy sokkal szebben szól az ESK ? akarok ajtót szigetelni magam, és nem tudom melyiket vegyem ugye DSK 15000 ft. ESK 30000 Ft. lenne.
Na meg a Rainbow CSX265 is tetszik de az is 30000 Ft. vélemény ? :) na melyiket szeressem? :D :D

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8293) G.Zs. válasza conan77 (#8292) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hangzásbeli különbség is lesz, a drágább javára. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8294) domskie válasza G.Zs. (#8291) üzenetére


domskie
csendes tag

Elsősorban az erősítő volt a kérdés, mert az sincs még meg, és az érdekelne, hogy mit is tud ez a carpower 2/400 minőségben, valamint telj-ben elég-e egy HX12SQ-, SWR12-, vagy Rainbow Amboss12, vagy más hasonló kategóriájú subhoz.(?)
A rendszer CDA9812+SPR165+MagnatRX eddig.

(#8295) conan77 válasza G.Zs. (#8293) üzenetére


conan77
tag

köszi :)

igazából arra akartam rákérdezni hogy megéri e az ESK dupla ára a DSK-val szemben vagy elenyésző különbség van ;)
Azért kérdezgetek ennyit mert nem akarok belenyúlni egy rossz vételbe mivel egyszer akarok de jót venni :C 20-30k a keret a szettre kb.

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8296) G.Zs. válasza domskie (#8294) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Minőséggel nincs baj, és szerintem ez már megmozgatja azokat a subokat.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8297) G.Zs. válasza conan77 (#8295) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem megéri. A Rainbow és a Hertz is jó vétel. :K
Milyen erősítő fogja hajtani?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8298) conan77 válasza G.Zs. (#8297) üzenetére


conan77
tag

DLS CA41 4x70 W két csatija hajtja ajtónként 1-1 csati 70W mert a másik kettő kell a szubnak hátul :)
Sal 2070-et selejteztem :D

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8299) domskie válasza G.Zs. (#8296) üzenetére


domskie
csendes tag

Kösz, G.Zs., az egyetlen aktív szaki ezen a vidéken! Akkor majd sub-hallgatózok itt-ott.

[ Szerkesztve ]

(#8300) orbano válasza conan77 (#8292) üzenetére


orbano
félisten

hollywood!!!! :)

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.