Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) migabi24 válasza codilandi (#9585) üzenetére


migabi24
nagyúr

Milyen kábelre cserélted?

(#9602) Kerio válasza s4tch (#9600) üzenetére


Kerio
őstag

Kia Picanto

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9603) migabi24


migabi24
nagyúr

Lehet hülye kérdés de mivel nem tudom megkérdezem, a jel kábelnek mi is a pontos szerepe? csak annyi, hogy ki-be kapcsolja az erősítőket? nálam úgy néz ki mint valami vékony hangszóró kábel, nem az rca-n levő szál van bekötve hanem külön van behúzva, ez jó így?

(#9604) s4tch válasza migabi24 (#9603) üzenetére


s4tch
veterán

Ha az erősítő rendeltetésszerűen ki-bekapcsol, akkor teljesen jó.

Kerio: a Kiák nem túl bonyolult, könnyen szerelhető gépek. Ha lesz érkezésem, utánanézek, hogy kell szétszedni az ajtót. Biztos, hogy 5 perc alatt megoldható...

(#9605) migabi24 válasza s4tch (#9604) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi, valaki mondjon nekem jó minőségű rca kábelt, vagy szereltetni szokás nem készen venni?

(#9606) Kerio válasza s4tch (#9604) üzenetére


Kerio
őstag

Köszönöm! egy omegagyürüröl beszél mindenki. De én az nem találom

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9607) s4tch válasza Kerio (#9606) üzenetére


s4tch
veterán

Az a kurbli szárán, a kárpit alatt lesz, kell némi rutin a leszereléséhez. Szerelőnek 2 perc, ha nem, akkor tényleg keress másikat.

Igaz, Astra, de itt találsz hozzá némi képi illusztrációt: [link]

(#9608) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Egy kis segítség kellene.
Max. 70 ezerig melyik márkát és konkrét típust ajánljátok? JBL vagy DLS hangszórók lennének vele meghajtva.

:R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9609) s4tch válasza Joe bácsi (#9608) üzenetére


s4tch
veterán

Mit is akarsz pontosan? Fejegységet, vagy erősítőt? Ha utóbbit, akkor 2-, 4-, vagy többcsatornásat? Milyen zenére, milyen rendszerbe, milyen költségvetésű projektbe, milyen autóba? Milyen mester fogja összerakni?

(#9610) Joe bácsi válasza s4tch (#9609) üzenetére


Joe bácsi
őstag

MP3-as fejegység.
Vegyes zene.
Max. 70-ig a fejegység, mert lesz még 6-8 hangszóró is.
Japán vagy német autó.
Aki ezt szereli nap mint nap.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9611) Wackond válasza gaby666 (#9599) üzenetére


Wackond
tag

mi a gond vele? Opel-ba raknád? Bedugod, gyári csatira, és annyi. Esetleg kódot kérhet, ahhoz kell a gyári kiskönyve, amiben le van írva a kódja.

(#9612) Wackond válasza G.Zs. (#9591) üzenetére


Wackond
tag

Neked a kicket nem 75 hajtja? :F

(#9613) Wackond válasza migabi24 (#9593) üzenetére


Wackond
tag

sebaj, Ő is Alpine-os :D

(#9614) Wackond válasza Joe bácsi (#9610) üzenetére


Wackond
tag

Ezt keresed! :K :K :K

65-ért átveheted pénteken a Lurdy-ban.

(#9615) G.Zs. válasza Wackond (#9612) üzenetére


G.Zs.
senior tag

De igen. Régebben próbáltam 45.2-vel is, simán vitte. Nem ez a baja a hifijének, ebben biztos vagyok. Hacsak nem hibás az erősítő...

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9616) Wackond válasza G.Zs. (#9615) üzenetére


Wackond
tag

Azért lássuk be, a 75 jobban fekszik ennek a kicknek :K

(#9617) whited


whited
addikt

sziasztok
a pioneer p88rsII jó fejegység ugye? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9618) Wackond válasza whited (#9617) üzenetére


Wackond
tag

remek :DDD

többet nem mondok róla, mert megint napokig ezen megy majd a vita :D

(#9619) whited válasza Wackond (#9618) üzenetére


whited
addikt

én komolyan kérdeztem mivel találtam egyet olcsón ismerőstől ezért megvenném ha tényleg jó

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9620) G.Zs. válasza whited (#9619) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Alapjában véve jó választás, szép hangú, jó kinézetű fej. De!!! Szerintem ha az ember gyereke rászánja magát egy ilyen kategóriás fej vásárlására, illendő több fajtát is kipróbálni. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9621) G.Zs. válasza Wackond (#9616) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Természetesen a nagyobb erősítő a jobb. De ez a szett papíron fejjel is jól hajtható. Mondjuk egyszer összehasonlíthatnánk a DSK-val az ajtódban, hogy melyik az érzékenyebb. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9622) Wackond válasza G.Zs. (#9621) üzenetére


Wackond
tag

Hanerőben a DSK tuti agyonverné, ha fejről küldöd. Meg az AS az nem biampolható, így az aktív időkorr elmaradna. Bár a gyári váltójábal az AS szett mindemellett jó eséllyel szebben szólna.

(#9623) Wackond válasza whited (#9619) üzenetére


Wackond
tag

Én is komolyan mondtam. Remek készülék, én meg tisztelem a tulajokat.

Nagyon szép fej, ha van rá 2-300 órád meg kötélidegeid, akkor elég jól beállítható, mesés hangzást lehet vele elérni. Ha ezt keresed, vegyél ilyet.

Ha hasonlóan jó hangzást keresel, de egy jóval kezelhetőbb, strapabíróbb, üthető fejegység formájában, akkor az Alpine csúcsmodellek közt nézelődj.

Ha csak azért érdekel az RS, mert occo (télleg, mennyire occo?), akkor vedd meg, és add tovább gyorsan. Mondjuk cserealapnak is jó lehet, mivel kelendő portéka. Csak az alkatrészek meglétére figyelj nagyon (horror költség lehet), meg hogy az RCA test-biztije nincs-e megsütve. Más baja nem nagyon szokott lenni tudtommal, ez a bizti viszont már-már tipushiba, ami töketlen userek miatt jön elő...

Fenti kérdéseken meg csak akkor gondolkodj, ha saját használatra kell.

(#9624) G.Zs. válasza Wackond (#9622) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én úgy gondoltam, hogy csak a mélyközepeket cserélnénk ki, a többi cucc maradhat. Amúgy nincs is hangváltóm az X-Ionhoz. Kíváncsi vagyok, melyik lenne a hangosabb. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9625) Joe bácsi válasza Wackond (#9614) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Kössz, de használt cucc nem kell és hál isten nem vagyok Pesti.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9626) jilian


jilian
addikt

Helló

# 2-CH RCA előerősítő-kimenet nélkül hangerő
# Analóg RCA előerősítő 5,1 vonal kimenet (első, hátsó, center és mélynyomó)
# Integrált 4 x 50 W digitális erősítővel

Azt szeretném megkérdezni, hogy ezeket az adatokat elnézve, mekkora teljesítményű hangszórót tolhatok neki?
Esetleg érezhető-e az ha "kevés" egy hangszórónak ez a teljesítmény?

köszi

(#9627) Kerio válasza s4tch (#9607) üzenetére


Kerio
őstag

Sikerült a modszereddel. Köszönöm! :D Mostmár gondolkodhatok komponens szetten. :C Még a magasak helye kérdéses. Ezeket hogy kell rögziteni? Be kell süllyeszteni? Vagy elég rögziteni valahogy? Bocs,de éketemben nem láttam ilyet.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9628) codilandi válasza Joe bácsi (#9625) üzenetére


codilandi
tag

Már bocs joe bácsi, de wackondtól 100%, hogy nem szart kapsz. És az új mitől jó? Attól hogy drágább? Azt nem tesztelték a gyárban? akkor az sem új ennyi erővel... :W

(#9629) codilandi válasza Kerio (#9627) üzenetére


codilandi
tag

általában csavarral, vagy beépítve valamilyen panelba, de simán a gyári tartójában vagy az ajtóba, vagy a tükörháromszögbe, vagy az A oszlopra közepe, alja felé...hallgatózás kérdése. Legjobb talán az A oszlop lenne. Ajtóba nem ajánlom.

(#9630) Wackond válasza G.Zs. (#9624) üzenetére


Wackond
tag

Hozz egy csavarbehajtót meg a közepeidet, pénteken kicseréljük egy teszt erejéig. De én borítékolom, hogy a DSK nyer, mert jóval érzékenyebb, és a fej végfoka nem egy erőmű, mint tudjuk. Bár most az IVA-D310RB van bent, az elég b@szó ;] ;]

(#9631) Wackond válasza codilandi (#9628) üzenetére


Wackond
tag

Köszönöm, de inkább hagyd rá...
hadd vegye meg 70-ért bótben az újat, ami feleannyit nem tud, mint a 9855. Ne bántson ez Téged, nem bánt engem sem.

Egy másik fórumon autókról beszélgettünk, ott "meghallgattam", hogy nem jó használt autót tartani / venni. Én örültem ennek, mert van egy csomó ember, aki megveszi az új autót, náluk csökken az értéke jó sokat, mire én megveszem tőlük "szaréhugyé", és használom még évekig. És vagyunk ezzel így még páran. És mi, hülye használtautósok, mi nem spórolunk a kajával, kedvünkre kocsikázunk az országban fel-s-alá, nem nyomorgunk, mert nem kell rettegnünk a banktól, a THM-től, a CHF-től, stb...; aknára állunk otthon vagy egy havernál, egy sör mellett lecseréljük az olajat 5-6eFt-ból, nem hagyunk 50-100eFt-okat a márkaszervizekben, ahova kötelező elmenni, mert ugrik a gari...
"Ők" azt mondják, hogy amennyit buknak az új autón, én annyit költök a használt vas javítására. Nos, jelezném, hogy 100ekm alatt amit soron kívül cseréltem (tehát nem olaj, kuplung, fék, légszűrő...), az volt 1 hengerfejtömítés, meg egy vízcső. Ja, meg hűtőt, csak úgy, unaloműzésből, 10eFt-ért... a kocsi idén tölti a 16. életévét, és köszöni, jól van. 400-ért vettem 5 éve...
Szal én úgy vagyok vele, hogy a tököm se pazarolja a pénzét új cuccokra, amíg van egy csomó ember, aki helyettem bukik egy csomó pénzt azért, hogy ő nyissa ki először / ő vezesse először / ő pukizzon bele először.
Meg a másik felvetés, ez volt a kedvencem!
"ha mi nem vennénk új autót, akkor ti honnan vennétek használt autót?"
ha most megállnának az autógyárak, akkor sem lenne hiánycikk a személygépkocsi az elkövetkezendő 5 évben, de sztem akár 10-15 évet is kibírnánk a jelenlegi készletből. Legfeljebb a meglevő géppark kihasználtságát kéne növelni, ami nem lenne egy hátrányos dolog.

Na ennyi elég az új vs. használt témáról. Ha valakinek van hozzáfűznivalója (pro és kontra), azt privátban szívesen fogadom, mert ugye ez itt nem az a topic.

(#9632) Kerio


Kerio
őstag

A MAC audio milyen kategória? Komponens szettet néztem. Felejtős?
Vagy Magnat Bull Power 213?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9633) G.Zs. válasza Kerio (#9632) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Attól függ, melyik típust nézted a Mac-ből.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9634) codilandi válasza migabi24 (#9601) üzenetére


codilandi
tag

Én most audioquest CAT6-os utp(internetes) kábelből csináltattam rca-t kácsánál. 2x0,5 métert..nem tudom mennyire szedi a zajt, de nem is érdekel mert semmihez nem lesz közel.
a kábel métere valami 260 forint, a dugók vannak 90ért, de nekem háromszázvmennyi volt a darabja...meglátjuk hogy dolgoznak...állítólag sokezer forintos kábelek mellett is megállják a helyüket. Amúgy ha én vennék valamit készen az a Stinger Expert volna.

(#9635) codilandi válasza Wackond (#9631) üzenetére


codilandi
tag

OFF:

hát igen...ezt az "új"-os mizériát sokan nem tudják majd sosem kinőni, de ahogy mondtad nem is baj. Mégha pénzem is lenne egy új autóra, akkor sem venném meg, mert annyit nem ér az egész...meg a garis buziság is ottvan, ugyhogy 100%ig nálad a pont;) jah és az opelleal meg megint csak nagy szerencséd van. 200 ezerből úgy meg lehet csinálni a motorját ÚJ alkatrészekből, hogy a km számlálót vissza lehet tenni 0-ra :K :K és nem utolsósorban minden alkatrész van hozzá, kib@szott olcsón :)) szerelőm tájékoztatott...

ON:

meghallgatnám már vmikor az astrádat mit csinálnak dsk-k fejről, de ahogy hallottam elég jó lett:) viktor is mondta, h mindenféleképpen hallgassam meg mert nagyon jó:) nemtudom, hogy a most péntek jó-e, remélem igen, ha nem akkor csak bennmaradnak még egy darabig a kocsidban, vagy tervezel vmi upgrade-t esetleg??

(#9636) Joe bácsi válasza codilandi (#9628) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Már a kinézettel is bajom van.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9637) s4tch válasza Joe bácsi (#9636) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor miért kérsz tanácsot? Nézz szét, és vegyél egy új, szerinted szép fejet 70-ért. Utána vegyél 8 db szép hangszórót. Jól fognak szólni, tuti.

(#9638) G.Zs. válasza Joe bácsi (#9636) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Kevés embert ismerek akinek nem kéne a 9855-ös. :U
Mihez kell 8 hangszóró? Demóautót építesz? :F

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9639) G.Zs. válasza Wackond (#9630) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Inkább nálatok. Kárpitot is le kell szedni. Meg ha már leszedjük, akkor nálam egy SPX mélyközepet is kipróbálhatunk. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9640) Wackond válasza codilandi (#9635) üzenetére


Wackond
tag

Szia,
még bent van a DSK, gyere pénteken, halózd meg!
Már nem lesz sokáig, megy vissza az Alpine SPX szett, meg az erősítők, proci, multifej, stb... szal igen, lesz upgrade. Vagyis nem upgrade, mert ezek megvannak/voltak, a DSK volt a "downgrade", csak a hecc kedvéért, parasztvakításra, hogy mit lehet kihozni egy 15eFt-os szettből.
Hozzáteszem, megérte a teszt miatt megvenni, tényleg nagy sikere volt/van, de már vissza kellene térni az eredeti kerékvágásba. Hacsak meg nem veszi valaki azt a rendszert, de erre kevés esély van. Alapvetően 1. nincs pénzük az embereknek 2. akinek van az meg olyan szarrágó, hogy sose venne 30eFt fölötti rádiót, stb...

(#9641) Wackond válasza G.Zs. (#9639) üzenetére


Wackond
tag

Szereltünk már mélygarázsban, ne csajoskodj!
Szólj rám pénteken, viszek ki SPX-eket. Asszem hozzám meg azok kerülnek majd vissza :R :R

(#9642) Wackond válasza s4tch (#9637) üzenetére


Wackond
tag

legalábbis jól fognak kinézni! :DDD

(#9643) codilandi válasza Wackond (#9641) üzenetére


codilandi
tag

az a legjobb amúgy talikor szerelni :DD megvan a hangulata, meg több kedve van az embernek :D

remélem eljutok pénteken...

[ Szerkesztve ]

(#9644) migabi24 válasza codilandi (#9634) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én most szereztem Neotech KHS-321-et majd kiderül mi változik, ma megjött a Carpower 4/600 erőlködő megy a ládára meg a predatorokra, aztán kezdődik megint a beállígatósdi :C

(#9645) Joe bácsi válasza s4tch (#9637) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Azért, mert kíváncsi vok, h. ti melyik konkrét típust ajánljátok. Nem akarok befürödni vele.

G.Zs.: Gyárilag 8 van benne. Akkor miért ne használjam ki?! 8 jobban szól, mint 2!!!

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9646) G.Zs. válasza Joe bácsi (#9645) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nah, ezen jót visítottam. :))
Elárulok egy titkot. 8 szarabbul szól, mint egy normális komponens szett. :P
Picit olvasgass vissza itt a fórumban. Sok érdekességet fogsz találni. ;)
Nem a hangszórók számától lesz jó a hifi. :(

A 9855-öst azt ajánljuk, amit újonnan meg veszel 70k-ért, azt nem annyira.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9647) Joe bácsi válasza G.Zs. (#9646) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nem gyári hangszóró lesz a 8 db, hanem JBL.......

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9648) G.Zs. válasza Joe bácsi (#9647) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Tökmindegy. Elég lesz egy pár komponens szett. Ha egy kategóriával jobbat akarsz, akkor erősítőre és mélyládára költs. Hásó ajtókba semmiképp ne tegyél hangszórót, mert felesleges. Inkább az eleje legyen normális, plusz ha rendes hifit akarsz, akkor egy láda kell, ami kiegészíti az első szettet.
Segíteni akarok, mielőtt feleslegesen elszórod a pénzed. Milyen JBL-t néztél?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9649) Joe bácsi válasza G.Zs. (#9648) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Láda nem kell, mert 1. foglalja az így sem nagy helyet! 2. Plusz (fölös) súly! A lényeg, h. hasítson a verda!
Nem azt akarom, h. csak elől szóljon, mert hátul ülve elég sz@r. (a vezető ülésben fogok ülni, de hátul akkor is szóljon)
Azzal az Alpine-val meg az a baj, h. érintős a kijelzője. 1. Plusz meghibásodási forrás. 2. Vezetés közben sz@r kezelni.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#9650) codilandi válasza Joe bácsi (#9647) üzenetére


codilandi
tag

akkor is szarabbul szól... ha megnéznél egy hangminőségre épített autót, vajon miért nincs benne 27 hangszóró, hanem csak egy két, vagy háromutas szett??? És vajon hátul miért nincs hangszóró?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.