Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) DonThomasino


DonThomasino
veterán

E-BAY en kaphaató gyári VW GPS-DVD ről van vkinek véleménye?

[link]

Ez most a gyárija lenne?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9302) conan77 válasza DonThomasino (#9301) üzenetére


conan77
tag

Ez ránézésre kínai noname lehet ( miért nincs egy márkajelzés sem az elején ? :) )
Nekem a gyári rádión ott virított, hogy Blaupunkt :)
Szép reklám az ebayen tiszta vevőcsalogatás. Lehet jó is de sehol nem írják ki a gyártó csak FS-V1888 a típusa ? :K

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9303) s4tch válasza DonThomasino (#9301) üzenetére


s4tch
veterán

Item location: Shanghai, China, China

Biztos eredeti... ;)

Ez az.

(#9304) jilian


jilian
addikt

Megtaláltam azt az egységet amit kinéztem... (sorry nem 'E volt rosszul emlékeztem)
Sajna még drágább is lett :(((
Na itt mindent megtaláltok róla.

Ezért kértem a TI segítségeteket, hogy ezért a tudásért/esztétikáért tudtok-e jobb alternatívát...

?
Üdv

(#9305) DonThomasino válasza conan77 (#9302) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ültem új passat ba küllemre ugynez volt, és azon se volt márkajelzés.

Mondjuk az ára kétszer ennyi volt :D
Igazából az lenne jó, ha találnék vkit aki már vett vagy látott ilyet.

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9306) DonThomasino válasza s4tch (#9303) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor gagyi? :F

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9307) hugi0 válasza DonThomasino (#9306) üzenetére


hugi0
őstag

Ez biztos, hogy nem gagyi: ESX Quantum QX-1222 !

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9308) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Kezd korvonalozodni egy hasznalhato rendszer nalam ami eddig az alabbiakbol all: u-Dimension EL6 komp. szett, Pio DehP70bt fej + ajtok szigetelese lesz majd tavasszal

Ehhez kellene majd valami elerheto aru erositot vadasznom, de milyet? 2v4 ch? Marka?

Melylada nincs es nem is tervezem, tul kicsi a puttony amit azert neha hasznalunk is, es pont ennek kovetkezmenyekent lenne meg egy utolso kerdesem, erdemes e majd az erolkodot vmelyik ules ala rakni, vagy azon kivul hogy sporolok valamennyi kabelt semmit nem jelent?

(#9309) orbano válasza Kickass (#9308) üzenetére


orbano
félisten

Nekem mindkét erősítő az ülés alatt van. Kevesebb zaj, olcsóbb, és nem kell szétbombáznod a kocsi hátulját a kábelezéshez.
Mivel nem aktív a fejed ha jól látom, 2 csatornás erősítőt érdemes hozzá választani. Bár lehet jobb lenne valami aktív fejet kukáznod használtan (asszem volt Nálad erről szó korábban is nem tudom mi lett a vége). Mennyiért vennéd ezt a fejet amúgy?
Mondjuk egy jr. 4.300 pont jó ehhez a szetthez, egy aktív fejjel megtámogatva, nagyon szépen zenélő rendszet tudnál összehozni.
Ha maradsz a psszívnál, akkor a csipogók elhelyezését nagyon gondosan csináld, próbálgasd a helyeket, mert a hangváltón nincs állítási lehetőség, és igencsak tud sipákolni ha nem jó helyre teszed.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9310) Kickass válasza orbano (#9309) üzenetére


Kickass
őstag

csipogo meg nincs a vegleges helyen a gyari helyre van beteve a muszerfal ket felso sarkaba de ennel a fejnel ami most van mind1

aktiv fejrol nem volt szo nalam legalabbis :), ha nem muszaj nem is nagyon mennek bele, a pio fejet 30k-ert tudnam elhozni, a bt se csak vakitas lenne, hosszabb utakon hasznos szolgalatot tudna tenni, persze ha ennyiert van van aktiv bt-s fej akkor egyertelmu de gondolom, hogy nincs :DDD

erositonel mi a legfobb szempont? nezegettem vannak nagyon csilli villi szep ujabb fajta erositok 20-30k korul meg vannak ugyan hasznaltabb darabok amik kozul pl az Alpine 3555-osnek az ara is nagyon tetszetos (ha jol vettem ki a szavaidbol passziv fej eseten egy ilyesmi erolkodo is eleg lenne mondjuk hidban hajtva), elheleyezest illetoen akkor jol gondolkodtam mehet nyugodtan az ules ala

(#9311) s4tch válasza Kickass (#9308) üzenetére


s4tch
veterán

Bő egy évig volt Element az autómban. Nagyon muzikális hangszóró, érzékeny, finom, kiegyensúlyozott, megfelelően kialakított ajtóban dögös is. De.

De a szett leggyengébb eleme a hangváltó. Aktívban hajtva sokkal jobban teljesít a szett. Különösen a magas érezné jobban magát úgy.

(#9312) DonThomasino válasza hugi0 (#9307) üzenetére


DonThomasino
veterán

És most én ezzel mit csináljak? :DD

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9313) orbano válasza Kickass (#9310) üzenetére


orbano
félisten

nem kell semmit hídban hajtani, 2 csatornás erősítő kell neked. van egy eladó Audison VR203 carstylingon, na az jó :) 28-ért árulja a srác, alkudni kell belőle 25ig.
Erősítőből régit! a legfőbb szempont pedig az, hogy szép legyen a hangja :) ez sajnos nincs ráírva az adatlapjukra, csak hogy hány watt, meg thd, meg kutyatöke.
BTs aktív fej ennyiért sajnos nincs tudtommal. bár egy Alpine 9887 van (vagy volt nem tudom) eladó carstylingon 40ezerért. a belső erősítője nem működik (ez úgyis le lenne kapcsolva szal mindegy), illetve néhány CDt nehézkesen szed be. Ellenben ezerszer szebben szól mint a pio. Lehet egy szimpla pucerva és hibátlan minden benne. Azért mégis csak apline, nem az a szétesős fajta.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9314) orbano válasza DonThomasino (#9312) üzenetére


orbano
félisten

vedd meg :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9315) s4tch válasza DonThomasino (#9306) üzenetére


s4tch
veterán

Nem láttam még élőben, szóval inkább nem minősítem. Ami tény: garanciát a büdös életben nem fogsz tudni rá érvényesíteni, és nincs alkatrészellátás se feketén, se hivatalosan.

Inkább nézd meg ezt:
http://vimeo.com/16117368

(#9316) Kickass válasza orbano (#9313) üzenetére


Kickass
őstag

Hibas fejet nem veszek egyreszt amig erosito nem lesz berakva addig mit csinaljak vele? :D Masreszrol ha pont azokat a cd-ket nem eszi meg akkor az megint buko :D:D Egyebkent lattam azt a hirdetest.

Javaslatokat aktiv bt-s fejre szivesen meghallgatok aztan ha talalok meg szamomra emberi arban akkor lehet elgondolkozok rajta. Ha nem lesz ilyen akkor marad a pio es az erositot majd ugy valasztom meg h ha ram szakad a bank akkor fejcsere utan aktivval is hasznalhato maradjon.

(#9317) DonThomasino válasza s4tch (#9315) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi! :C

Ez egy gyilkos darab, a típusáról és az áráról tuudnk valamit?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9318) DonThomasino válasza orbano (#9314) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tele van a garázs hangszóróval. :D

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9319) DonThomasino válasza DonThomasino (#9317) üzenetére


DonThomasino
veterán

:Y Azt hiszem megtaláltam.

[link]

Mondjuk 3 szorosa az e bay esnek. :DDD

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9320) s4tch válasza Kickass (#9316) üzenetére


s4tch
veterán

Aktív BT-s fejről hirtelen nem tudok. Olyat tudok, ami bővíthető BT egységgel: P88RS(II). Biztos más márkában is van hasonló moduláris rendszer; Alpine-ban biztosan létezik, a többit annyira nem ismerem.

Egyébként jó nyomon jársz.

DonThomasino: ne ijedj meg ettől az ártól. Egyrészt ez egy vatta új fej, mostanában jöhetett ki; megy még lejjebb az ára. Másrészt nézz alternatív források után (pl. ebay, vatera), lehet, hogy találsz sokkal kedvezőbb áron. Egy biztos: ez egy szervizelhető, támogatott fejegység.

[ Szerkesztve ]

(#9321) DonThomasino válasza s4tch (#9320) üzenetére


DonThomasino
veterán

Lehet hogy ez :B
Szerelem első látásra...........

[egy újabb link]

E bay vaterra -néztem de semmi :F

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9322) orbano válasza Kickass (#9316) üzenetére


orbano
félisten

Tessék, udimhez passzoló fej: [link], persze ehhez kell még ebayről vagy valahonnan kukázni egy BT kiegészítő egységet. Ehhez még 30k egy jr. 4.300 erősítő, és gyönyörű hangod lesz. Ugyan RSII-vel, de ugyanez a rendszerem volt, szerethető hangja van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9323) DonThomasino válasza s4tch (#9320) üzenetére


DonThomasino
veterán

A Pioneer ekbe nem szokott lenni NAVI?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9324) hugi0 válasza s4tch (#9311) üzenetére


hugi0
őstag

"Bő egy évig volt Element az autómban." Csak volt ?

Talaltal valami jobbat ?
- mert akkor ezekszerint a U.Dimension megsem olyan jo.

Ezt azert is irom mert eleg sok olcso U.D cuccot latok a hasznaltak koszt.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9325) hugi0 válasza DonThomasino (#9312) üzenetére


hugi0
őstag

Vasarold meg ! :)

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9326) Kickass válasza orbano (#9322) üzenetére


Kickass
őstag

köszi

mostmár van elég info, meglátjuk végül mi lesz :R

(#9327) orbano válasza hugi0 (#9324) üzenetére


orbano
félisten

vett egy még jobb udimensiont. de a kérdésedd mögött megbúvó logika szerint egyetlen egy belépőszintű hangszóró sem éri meg, mert, ha tovább akar lépni az ember, akkor el kell adja. mondjuk nem lenne rossz, ha 30 ezerért focal utopiat lehetne venni, akkor sokkal kevesebb lenne a használt olcsó hangszóró :))
amúgy jómagam is lecseréltem az elementet, juniort vettem helyette, prox2-vel, ahogy s4tch is tette. nincs baj amúgy az elementtel, a magasa _relatíve_ gyenge, azért hamar kedve támad továbblépni az embernek. de fölfelé, nem másik márkához. relatív olcsón lehet ugrani ugyanis elementről jr+proxt2-re, aztán persze akkor kinyílik a világ és rájössz, hogy ezt a kombót bizony etetni kell, és ezekhez a jr. erősítő már kevés (sőt, a pro is kevés, ide már prox kell, vagy más márka komoly cuccai.). aztán rájössz, hogy ami eddig jó volt erő+láda, inkább már csak ront az első szett kifinomult hangján, ezért ott is beruházásokba kezdesz. szóval szerintem ezért van: sok kezdő "SQ-s" indít elementtel, mert egy szép, zenei kis rendszert lehet összehozni az elementtel. Csak aztán onnét könnyű bekerülni a mókuskerékbe, főleg mert ez a szett nagyon érzékeny, minden kis apróságot meghálál.
de pl. nézd meg mennyi element mélysugárzót látni használtan ;) olcsóbb, mint a jr.1004, amiből meg folyton van eladó.
amúgy én is morfondíroztam ezen sokat, és a saját tapasztalatok alapján ezt sikerült összehozni. illetve talán még azt, hogy fórumos berkekben istenítve van az udimension, ezért több fut belőle ezekben a körökben, mint bármi másból.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9328) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Ha mégis úgy döntenék, hogy a Hertz DSK 165 mellé akarok venni egy erősítőt és egy mélynyomót, akkor ki mit ajánlana?
Nem kell nem tudom milyen extra szett. Lehetőleg minél olcsóbban minél jobbat szeretnék. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9329) DonThomasino válasza hugi0 (#9325) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha ezt megveszem a hangszóródra már nem marad pénzem.

Megengednéd, hogy ilyen hajtsa a hangszóródat? :DDD

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9330) s4tch válasza hugi0 (#9324) üzenetére


s4tch
veterán

Orbano nagyjából leírta a lényeget. :R Csak annyit tennék hozzá, hogy az Element nekem újonnan került huszonegy-két ezer Ft-ba (nem emlékszem a pontos árra), ennyiért röhejesen jó hangszórószett. Úgy tapasztaltam, a hangváltó a gyengéje, aktívban sokkal jobban zenélt. A magasa sem rossz, sokáig együtt lehet vele élni, de elkövettem egy hibát: meghallgattam a Jr6/Proxt2 párost. Újonnan ~négyszer annyiba kerül egy ilyen páros, és természetesen jobb.

Nem kell meglepődni a mikrók használt árain, újonnan sem drágák, így használtan sem megy rá az ember gatyája egy-egy hangszórószettre, erősítőre. Egy dolgot kell tudomásul venni: ezek jellemzően német ill. japán szemléletet tükröző cuccok. Ha valaki az amerikai hozzáállást kedveli, felejtse el őket. Tiszta, világos, transzparens eszközök, nem tolakodóak. A zenét hallod, nem a hifit. Hangszeres műfajokat tisztességesen adják elő. Egy 20 ezres Element egy rendes ajtóban egy Jr 4.300-ról úgy nyomatja Allan Taylort vagy a Pink Floydot, hogy beszarsz.

Van-e jobb más márkában? Van hát, jellemzően drágábban. Ennyi pénzért, mint amennyibe a Jr4.300 vagy az Element került, máshol sem kaptam volna ilyen zeneiséget. Nekem összeállt velük a kép. A Jr-t még mindig használnám, az egy kurvajó erősítő, csak a mesterem mutatott visszautasíthatatlan áron egy másik erősítőt, ami a mélyközepekhez jobban passzol.

Orbano: "sok kezdő "SQ-s" indít elementtel"

Sőt, van, aki marad nála: nyertek vele SQ EB-t is. Határozottan jó szett, csak roppant érzékeny a beépítésre. Főleg a magas: ha rossz helyre teszed, visít.

[ Szerkesztve ]

(#9331) s4tch válasza Kickass (#9326) üzenetére


s4tch
veterán

Még annyit hadd mondjak, hogy hirdetek két erősítőt is. Mindkettő négycsatornás, u-Dimension, és az Elementet röhögve ki tudják szolgálni. A hardveraprón megtalálod a hirdetést, ha bármelyik érdekel, írj privátot. Péntek délelőtt úgy néz ki, megyek 2-3 órára Pestre, ha ott laksz, fel tudom vinni bármelyiket, letét ellenében kipróbálhatók.

(#9332) s4tch válasza DonThomasino (#9323) üzenetére


s4tch
veterán

Vannak a Pioneernek is navis fejegységei. Egyrészt van az AVIC sorozat, ami elsősorban navi, másodsorban tud zenélni is. Másrészt a P-sorozatú DVD-s fejek (pl. AVH-P4100DVD, P4200DVD) alapvetően ugyan nem tudnak navit, de tisztességesen zenélnek, és kiegészíthetők navigációs modullal. Sajna a modul elég drága, drágább is lehet, mint a fejegység...

Egyébként azokhoz mindenképp kellene egy beépítőkeret. Anyagilag nem túl megterhelő, de dizájnban nem olyan pofás, mint a fenti Kenwood tökéletesen illeszkedő formái.

(#9333) DonThomasino válasza s4tch (#9332) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mi lehet még ami küllemben ilyen mint ez a KENWOOD?,

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9334) HUNNIA1920 válasza HUNNIA1920 (#9328) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A Kicker márkáról van vélemény?
A Hertz helyett lenne egy ugyanilyen 16cm - es komponens szett. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9335) jilian


jilian
addikt

Tudnátok ajánlani boltokat hol érdemes szétnézni, honnan érdemes rendelni erősítőt/hangszórókat?

(#9336) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Egy aktív BT-s fej.
[Még egy aktív BT-s fej]

Meg kell őket hallgatni, mert a hangjukat soha nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9337) Kickass válasza G.Zs. (#9336) üzenetére


Kickass
őstag

ahogy Csoki bacsi mondana, bitte danke :DDD

az elsot mar van ahol 60 alatt is megkapni, igy mar elgondolkodtato a dolog

(#9338) hugi0 válasza s4tch (#9330) üzenetére


hugi0
őstag

Egyszeruan tul vannak misztifikalva ezek az UD cuccok.
- nekem ez a velemenyem.

Jahh es megvalami : Erdemes rapillantani !

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9339) orbano válasza HUNNIA1920 (#9334) üzenetére


orbano
félisten

Járt utat járatlanra... :N

A vér nem válik VAZZE!™

(#9340) Wackond válasza hugi0 (#9338) üzenetére


Wackond
tag

elcseszted a hirdetést. majd jönnek okos emberek, sértetten, hogy nincs alku... :C

Viccet félre téve: jövőhét pénteken kihozod a cuccot? meglesném, csak az érdekesség kedvéért, egyelőre nem vételi szándékkal :R

(#9341) HUNNIA1920 válasza orbano (#9339) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Akkor holnap én leszek aki elindul ezen az úton. :))
Annyira sz*r nem lehet. Amcsik csinálják, jobb mint a távol keletről "gyütt" szemét. :K

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9342) s4tch válasza G.Zs. (#9336) üzenetére


s4tch
veterán

Na, azért ezekre nem bíznék aktív rendszert... Ennyit tud a Kenwood aktív keresztváltója: klikk.

Egyébként jó hangú, nagyon szép, klassz fejek, alapvető időkorrekcióval, árhoz képest kedvező tudással.

hugi0: "Egyszeruan tul vannak misztifikalva ezek az UD cuccok."

...és ezt mire alapozod? Éltél együtt, egyáltalán hallottál már ilyesmit, vagy csak úgy ellenszenves a márka?

HUNNIA1920: "Amcsik csinálják, jobb mint a távol keletről "gyütt" szemét."

Khmm, finom leszek és nőies: ez faszság. Attól még, hogy valami amerikai, 1. nem lesz jó 2. nem feltétlenül lesz made in USA 3. nem lesz jobb, mint bármi, ami keletről jön. Egyébként a Hertz belépő hangszórói jók, függetlenül attól, hogy hol gyártják őket.

[ Szerkesztve ]

(#9343) HUNNIA1920 válasza s4tch (#9342) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Úgy értettem, hogy nálam a listán előbbre van az amerikai cucc, mint a keleti. Előbbi nem sajnálja a bele ölt pénzt, míg utóbbi a munkástól is sajnálja a bért.
Egyébként én jobban szeretem az európai cuccokat, főleg a német márkákat. Jó tudom, minden gyártó csinál sz*rt is és minőségit is, csak mégis jobb érzése van az embernek, ha tudja, hogy egy olyan országban készült az éppen használt cucca, ahol adnak a minőségre és nem az a cél, hogy a futószalagról minél több termék gördüljön le minél olcsóbban.
Mondjuk az is igaz, hogy ma már minden európai cég áttette keletre a gyárait a nagyobb profit érdekében. Már csak a megfelelő minőség ellenőrzésben bízhatunk. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9344) conan77 válasza HUNNIA1920 (#9343) üzenetére


conan77
tag

Szia :) Ha németet akarsz vegyél Rainbow CSX 265-öt vagy SLC265-öt :D vagy SLX-et az olcsóbb picit.

A Hertz meg olasz márka ha jól tudom :B

Amcsik nem nagyon tudnak pl. autót sem gyártani mind f..s :D

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#9345) orbano válasza HUNNIA1920 (#9343) üzenetére


orbano
félisten

ezekkel a hülye sztereotípiákkal úgy le vagy maradva cca. 50 évet. 2011 van heló! :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#9346) HUNNIA1920 válasza orbano (#9345) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Mire is gondol, kérem? :U

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9347) hugi0 válasza Wackond (#9340) üzenetére


hugi0
őstag

Most viszem ki ha latni akarod.
- jovoheten mar nem lesz meg !

Egyebkent kijosz most ?
- vigyem az Alpine-t ?

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9348) orbano válasza HUNNIA1920 (#9346) üzenetére


orbano
félisten

az ilyen "amerikában nem spórolják ki az anyagot" dolgokra. fingod sincs egy adott márkanév alatt mit vásárolsz. lehet a nagy amerikai márkád egyik felét kínában, a másikat meg indonéziában gyártották, majd a törökök begyömöszölték egy dobozba. persze mindezt német licensz alapján, amit egy japán tervezőtől vettek 10 éve. persze ez az egyik szettjük. a másik lehet egy átmatricázott 100% kinai "fejlesztés".

A vér nem válik VAZZE!™

(#9349) HUNNIA1920 válasza orbano (#9348) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Persze, erre próbáltam utalni azzal, hogy egy adott márkát már rég nem ott csinálják, ahol kéne.

Bár nem tudom ki hogy van vele, de engem még mindig jobban megnyugtat annak gondolata, hogy amit használok, annak a neve alatt egy olyan cég áll, ami még ha 50 éve is, de gyártott minőségi terméket a saját hazájában. Legyen az Nokia, Volkswagen, Zanussi vagy még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9350) G.Zs. válasza s4tch (#9342) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Áttanulmányoztam a user manualt, és tényleg ennyit tud csak. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.