Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) orbano válasza G.Zs. (#9148) üzenetére


orbano
félisten

szerintem ne próbálgasson, mikro cuccok mellé bevált az RSII :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#9152) s4tch válasza orbano (#9151) üzenetére


s4tch
veterán

Mi mellé nem vált be?

Egyébként nincs tökéletes ergonómiájú és hangú fej, amit ráadásul még meg is lehet fizetni. (Tökéletes hangút egyet ismerek, az ergonómiája annak sem 100-as, és az árából lehet venni egy Mazda MX5-öst. :D ) Az RS2 100 rongy alatt általánosságban a legjobb kompromisszumok között van, kiemelkedően jól zenélő, nagy tudású fej igen barátságos áron, ha valaki azért veti el, mert nem lehet benne beállításokat menteni, az nyugodtan vegyen helyette mást.

(#9153) G.Zs. válasza orbano (#9150) üzenetére


G.Zs.
senior tag

bármelyiknél jobb

Ez egy fórum, ahol jó lenne, ha az idetévedő kezdő/kezdőbb userek valós infókat kapnának.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9154) G.Zs. válasza s4tch (#9152) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az RSII 100 rongy alatt valóban az egyik legjobb választás, de focizik ott még egypár fej rajta kívül is, amit érdemes megsasolnia, mielőtt egy valag pénzt kiad egy fejre. Egyébként a gari az nagyon is mérvadó tényező. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9155) orbano válasza G.Zs. (#9154) üzenetére


orbano
félisten

mutass egy garis fejet az RSII árában, ami jobb nála

A vér nem válik VAZZE!™

(#9156) gabo01 válasza G.Zs. (#9154) üzenetére


gabo01
senior tag

Ez a fej amiről beszélünk 2010.10.02.-án lett vásárolva a Basys-nél úgyhogy több mint 2,5 év gari van rá! Egyébként a kormánytávval együtt 85 forint az ára! :DD

(#9157) s4tch válasza gabo01 (#9156) üzenetére


s4tch
veterán

Ezerszer annyit is megér.

(#9158) G.Zs. válasza orbano (#9155) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az Alpine 9887R szerintem jobb fej az RSII-nél. Carstylingon párszor van fent garis példány is.
Clarion DXZ-788RUSB szintén egy komoly alternatíva. Kenwood KDC-BT8044U meg pláne.
Érdemes végigpróbálgatni őket.
És nem azt mondom, hogy nem érdemes megvenni azt az RSII-t, hanem hogy nem csak az a fej létezik.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9159) s4tch


s4tch
veterán

Fasza, nem működik az imageshack-féle bbcode.

[ Szerkesztve ]

(#9160) gabo01 válasza G.Zs. (#9158) üzenetére


gabo01
senior tag

Ha nem jött volna össze a Pio akkor 9855 vagy 9887 lett volna!
A Clarion nagyon csúnya! :Y

(#9161) orbano válasza G.Zs. (#9158) üzenetére


orbano
félisten

ja, azért dobják utánad a 9887-et 50k-ért, amíg egy 9835 60-70k, egy 7998 meg 100k++ :P

de majd úgyis kirpóbálom a 9887-et nemsokára. bár sok reményt nem fűzök hozzá. a menüje meg.... fu. legalja :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9162) orbano válasza gabo01 (#9160) üzenetére


orbano
félisten

hát én inkább hallgatnám meg a clarinont mint a 9887-et :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9163) gabo01 válasza orbano (#9162) üzenetére


gabo01
senior tag

Azt a csúnyaságot be nem tenném az autómba! :( :W

(#9164) G.Zs. válasza orbano (#9161) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha tényleg utánad dobják 50k-ért, akkor a 9887R-nél nincs jobb választás jelenleg. :P

Amúgy Clarion nem tetszik, 9887-nek meg RSII-nek a kezelhetőseége sz@r, Kenwoodot még nem hallottam, de kipróbálnám.
Valószínűleg nekem marad egy darabig a 9833.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9165) s4tch válasza G.Zs. (#9164) üzenetére


s4tch
veterán

Szar kezelhetőség?! Manual megvót? :DDD

------------------

Vegyétek, vigyétek.

(#9166) Wackond válasza Joe fiú (#9137) üzenetére


Wackond
tag

Na jó, de a lényeg stimmel. Szar az elhelyezése a nem odavaló szórónak, és ennyi :D

(#9167) orbano válasza G.Zs. (#9164) üzenetére


orbano
félisten

mi sz*r az RSII beállítási felületén?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9168) G.Zs. válasza s4tch (#9165) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Manuál nem volt, de a régi Alpine nekem sokkal jobban kézre áll, számomra logikusabban van felépítve a menürendszere. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9169) orbano válasza G.Zs. (#9168) üzenetére


orbano
félisten

persze mert olyanod van :D egy jobbkormányos honda NSX kezelhetősége is rosszabb, mint a Seatod mert nem esik kézre? :)) :N :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#9170) Wackond válasza orbano (#9141) üzenetére


Wackond
tag

:C :C
Csakazértis! Mert "pár kmmenttel" lejjebb oltod az embert, hogy nem kell ezt megvenni, aztán meg megveszed Te. Mondjuk jó trükk, de hát na, érzed benne Te is az iróniát, nem? :D
Másik meg, hogy többször kifejtetted, hogy ebay-en milyen szaréhugyé' lehet ilyeneket csípni, és ki kell várni az olcsót, most meg írod, hogy kb. mint a fehér holló, és milyen mák, hogy találtál itthon eladó példányt... Akkor most döntsük már el! :W

Szal nemtom érted-e, ezt a szélkakas hozzáállást kapsikoltam meg, és teszem újra :C :DD

(#9171) Wackond válasza orbano (#9167) üzenetére


Wackond
tag

soroljam!? :DD

(#9172) G.Zs. válasza orbano (#9169) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Igen rosszabb, mert jobb kormányos, és ha tehetem, nem veszek jobb kormányos kocsit, mert nincs rá szükségem. :P :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9173) orbano válasza Wackond (#9171) üzenetére


orbano
félisten

sorold! bár inkább ne, szerintem egy Pio fejen is az Alpine gombokat keresed ;]
továbbra sem értem a szélkakas hozzáállásos dolgot :N azért, mert az én erősítőm most pont hiánycikk és rávettem magam egy itthoni megvásárlására, máris nem igaz amit előtte állítottam? Érdekes :D Akkor ezek szerint Az-X pl. sz*rul járt a cuccaival :C szegény. Meg én is szarul jártam az Audisonnal amit itthon instant elvittek és még jól is jártam :C

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9174) orbano válasza G.Zs. (#9172) üzenetére


orbano
félisten

a rosszabb kezelhetőséget ne keverjük azzal, hogy neked szokatlan :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#9175) s4tch válasza G.Zs. (#9168) üzenetére


s4tch
veterán

Jó, ezt aláírom, de ha nem haragszol, ez jobban jellemez téged, mint a készüléket. ;) Te máshoz vagy szokva - de ettől még nem lesz szar valami...

Nekem kézre áll az RS2, hozzá is szoktam, és bár nem tökéletes a kezelhetősége, nem mondanám átgondolatlannak. Egy dolog hiányzik belőle: a távirányítóról kezelve a menüben csak előre lehet lépni, visszafelé nem.

A mentés annak hiányzik, aki sokat cserélgeti, állítgatja a rendszerét. Én hallgatni jobban szeretem.

(#9176) orbano válasza s4tch (#9175) üzenetére


orbano
félisten

persze mert Te beállíttatod. ha állítgatnád (és ez a fej arra van), akkor hiányozna a mentés, hogy össze tudj két beállítást hasonlítani. így macera. de cserbe meg egy kategóriával jobb a hangja :)
a távirányítóról én csak a késleltetést állítom, ahhoz meg nem kell a hátra gomb, megy a kurzorral. fejről meg autópályán 160-nal a szembe sávban is megy a frekivágás állítás, annyira nehéz a kezelhetősége :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9177) G.Zs. válasza s4tch (#9175) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én viszont szeretem saját magam fülére állítani a rendszert, nem elégszek meg azzal, hogy valaki más beállította. Ha meg valamelyik alkatrészt cserélem, akkor ugye kezdődik elölről a játék. Éppen ezért szükségem van a jó kezelhetőségre, a mentésre meg pláne. :K
Elhiszem, hogy meg lehet szokni a kezelését, de aki most töri a fejét fejvásárláson, és esetleg próbálgat néhányat, annak az RSII elsőre nehézkesnek fog tűnni az Alpine mellett.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9178) Wackond válasza orbano (#9173) üzenetére


Wackond
tag

Sorolom. Leszögezem, hogy az RS1 és az RS2 is egy nagyon szép, jó formatervezésű fejegység, szinte bármelyik Alpine-t ebben agyonveri. De itt számomra az előnyei kimerültek. mert:
- alapvetően túlárazottan került piacra hazánkban, nem véletlen, hogy Ukrajnából raklapszámra horták be a seftesek. innentől használtcikként is túlárazottak. még úgy is, hogy rohamosan veszítenek az értékükből.
- akárhogy is nézzük, műszakilag szar konstrukció egy hasonló kategóriás Alpine-hoz képest. nem nagyon találsz olyat, amiben legalább az ominózus RCA biztit ne kellett volna cserélni; a rázkódásvédelme csapnivaló, és hát hallottam már jópár egyéb darabról, amik meghibásodtak. Egyszóval nem egy stabil valami, nem véletlen, hogy pl. a hangnyomásosok kb. egyik pillanatról a másikra Alpine-ra váltottak.
- kezelőfelület: nos, egyrészt a joystick gomb, ami siralom, mert sérülékeny, és ebből is találkoztam már egy-két "végső stádiumban" levő darabbal. aztán a display: egy 9835 vagy 55, azért na; lássuk be, jóval használhatóbb képet ad.
- kezeléshez még: menü. az valami siralom, én párszor már nekifutottam, próbálkoztam, és nem. feladtam, kész, ennyi. logikátlan felépítésü. Alpine-okkal összehasonlítva bk. mint ha egy ericsson/motorolaj/alkatel telót vetnél össze egy Nokiával (főként még a "hőskorból" származó készülékekre kell gondolni, 2110 vs. 318 :D )
- rendszerbe építve: jóval háklisabb a mögé épített rendszerre, mint a hasonló kategóriás Alpine-ok. Sokkal több settinget igényel, mint egy Alpine. és koránt sem lehetsz biztos a végeredményben.

Exhas hirtelen ennyi jut most eszembe, bár közben tök mással foglalkozom, szal elnézést azon pontokért, amiket nem hoztam fel... :))

(#9179) Wackond válasza orbano (#9173) üzenetére


Wackond
tag

Na még beszerzésről:
Szal az hogy kétszer csinálsz jó vételt, az nem azt jelenti, hogy lehet általánosítani. szar vételnél ugyanez, pepitában...

(#9180) s4tch válasza G.Zs. (#9177) üzenetére


s4tch
veterán

"elsőre"

Milyen jó, hogy nem 5 percre vesz az ember fejegységet... ;)

Egyébként a beállításhoz is érteni kell. Elfogadom, hogy vannak nálam erre hivatottabbak, ugyanúgy, ahogy a bitumenezést, a kábelezést is jobban érti a szakember. Teljesen fölöslegesen szórakozom a fej beállításával, nem áltatom magam azzal, hogy jobban vágom, mint egy tényleg hozzáértő, aki tucatnyi, kb. ugyanilyen alapokra épített rendszert látott már, és mondjuk SQ Európa-bajnok, évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkezik, és keni-vágja a fejegység és az erősítők kapcsolási rajzát, a hangszórók lelki világát, mindemellett jó füle van, ismeri az ízlésem, és beállított több tucatnyi autót, jól. Nem elégszem meg a saját (egyébként nem rossz) fülemmel, ha van nálam alkalmasabb, elérhető ember erre.

Egyébként 2. a beállítást nem kell túlmisztifikálni. Tudni kell, mit akarsz hallani. Ha aktív rendszerben egyszer megtalálod a keresztezési frekiket, meredekségeket, akkor már csak egy sweet pointot kell keresni, ami kezdőnek pöcsölős meló, profinak már megy csípőből. Nekem eltart pár hétig, Gyuri belőtte 3/4 óra alatt, jól.

Egyébként 3. tapasztalatszerzésnek nagyon jó dolog a beállítgatósdi. Engem annyira már nem izgat az autóhifi kütyüzés része, de elfogadom, sőt, megértem, desőt, irigylem, ha valakinek van ideje és kedve órákat ülni az autóban, és állítgatni a rendszert. Tavaly nyáron nekem is jó móka volt, de egy darabig elég volt belőle. Majd a következő kocsiban kezdem elölről.

(#9181) orbano válasza Wackond (#9178) üzenetére


orbano
félisten

ár: semmi köze a kezelhetőséghez
műszaki konstrukció: igen, egy piaci bóvli kategória, de semmi köze ennek a kezelhetőséghez
joystick gomb: igen, nyeklik, de ennek sincs sok köze a kezelhetőséghez: megnyomod, pittyeg, megcsinálja amit akartál. nálam még kattan is, Az-X-nél kevésbé :D
menu: teljesen jó a menüje, fél nap alatt megtanultam és szex közben is tudom állítani, ha az adott stílushoz nem jó a mélyláda vágása, vagy a hátsó ülésre fázist kell váltani.
rendszerbe építve: én amikor a 9847-et lecseréltem, elképesztően jól szólt, ezerszer jobban mint a 9847. nem hallottam ugyanekkora difit a 9835-tel. persze nekem mikrom van, az szereti az RSt. viszont pl. amit hallottam 9887-et, azt is pont ugyanannyit kellett állítgatnom, hogy használható legyen, mint az RS-t. de mondjuk ettől még el tudom képzelni, hogy érzékenyebb jószág. de aki meg aktív rendszert épít, tudja mit csinál (cö-cö).
de egy szó mint száz, kezelhetőségben továbbra sem győztél meg. de egyébként a telefonos példa tipikus: soha nem használtam nokiát, én meg attól kapok agyfaszt. RSII is furcsa volt elsőre, de utána megszerettem. a 9887 meg... ha annyira jó menüket tud az Alpine, ebben miért lett ennyire elcseszerintett?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9182) orbano válasza Wackond (#9179) üzenetére


orbano
félisten

ha nem szűkited le a vételt egy bizonyos erősítőre, vagy akármire, mindig lehet jó vételeket találni ebayen. mindig. nyilván nem kapsz minden héten $1-ért yachtot, de mindig lehet jó vételeket találni, csak figyelni kell. 2.370.es mikróról is maradtam le: nem vitte el senki. 1 dodóról indult minimálár nélkül...
vagy egy laptopos példa: DELL Latitude XT-ket nézegettem régebben: itthon 200 felett bőven, ebayen 2mp-cel maradtam le egyről (nem ette meg az ír irányítószámot), ami 125k.ért kelt el. ha meg lett volna küldöldön ismerősöm, vehettem volna hat másikat ugyanennyiért, vagy még olcsóbban is. és még sorolhatnám. és bárki sorolhatná, akinek van türelme ebayezni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9183) G.Zs. válasza s4tch (#9180) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Igen, az ember nem 5 percre vesz fejegységet, éppen ezért tartom a véleményem, hogy több fajtát ki kell próbálni, és nem egyből RSII-t venni. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9184) hugi0


hugi0
őstag

http://hugi00.uw.hu/hugi0/2011.02.17.alpine.akai.006.jpg

Nezted mar wacki ?

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9185) hugi0 válasza hugi0 (#9184) üzenetére


hugi0
őstag

Nem csak a cseve volt elcsuszva de meg a membran is el volt torve.

Sokat meloztam vele, este sok suskat hozzal !!! --> :DD

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#9186) s4tch válasza Wackond (#9178) üzenetére


s4tch
veterán

"- alapvetően túlárazottan került piacra hazánkban, ... innentől használtcikként is túlárazottak"

Induljunk ki abból, hogy 85-ért vett a kolléga még 2,5 évig garanciális fejet, 60-65e körül szoktak menni a nem garanciálisak. Ha ez túlárazott, akkor mondj hasonló tudású, hangú fejet olcsóbban...

...borítékolom, nem fog menni. Az RS2 még újonnan sem volt irreálisan drága (a csúcs fejek más márkától is bőven 100e körül voltak/vannak), használtan meg egyenesen ajándék ilyen 60-70 rongy körüli áron. Én seftestől vettem újonnan 75-ért, kanyarban nem volt hasonló tudás, hasonló hang még 100e-ért sem. Lehet rá mondani, hogy nem tetszik, meg hogy háklis, meg nem túl masszív, meg különben sincs rajta sapka (értsd: nem Alpine), de hogy drága lenne, az objektíve zöldség.

(#9187) gabo01 válasza s4tch (#9186) üzenetére


gabo01
senior tag

A lényeg ha jövő héten hozzá jutok majd lesz pár kérdésem a bonyolult beállításokkal kapcsolatban! :DD :K

(#9188) s4tch válasza gabo01 (#9187) üzenetére


s4tch
veterán

Első körben tényleg javaslom a kézikönyvet, elég tisztességesen össze vannak benne szedve a dolgok. Ha garis a fej, és hazai vásárlás, vélhetően kapsz hozzá magyar nyelvű kézikönyvet is. Sokat lehet belőle tanulni. Ha nem boldogulsz, szívesen segítünk.

(#9189) Wackond válasza s4tch (#9180) üzenetére


Wackond
tag

Bocsi, de ebbe kicsit beleszólnék:
"mi" magunknak állítgatjuk a rendszert, esetleg beülünk egymáshoz tekergetni. Hozzám is be szoktak ülni, de zömmel magunknak lőjük be.

"beállítást nem kell túlmisztifikálni. Tudni kell, mit akarsz hallani. Ha aktív rendszerben egyszer megtalálod a keresztezési frekiket, meredekségeket, akkor már csak egy sweet pointot kell keresni"

nem-e???? setting nélkül bármilyen rendszer csak vas, kb. ugyanúgy szól.
"egyszer megtalálod" - na ez is idő
"CSAK egy sweet point" - ez se két perc.

Ismerek néhány SQ versenyzőt (nem 1-et, nem 2-t), és hát annyit tudni kell a dologról, hogy heti szinten órákat töltenek a beállításokkal. Újra és újra, mindig tekergetnek valamit a rendszeren, és érnek el jobbnál jobb eredményeket bármilyen hardveres módosítás nélkül.

Szal annyi lenne a lényeg, hogy a beállítást - ha nem is kell túlmisztifikálni - egyáltalán nem szabad lefitymálni, hisz a rendszer lelkébe igazán ezzel lehet belenyúlni. :K

(#9190) Wackond válasza s4tch (#9186) üzenetére


Wackond
tag

Na ezt is másképp látjuk.
Garis? ki nem szarja le?! Soha a büdös életben nem volt garis fejem. Vagyis de, még kezdő csicska koromban voltam olyan hülye, hogy boltban vettem új Sony mp3mas fejet (akkor ég esemény volt, a kazettás időszak vége felé, amikor már a CD is nagy szó volt). 25 pénzt buktam el rajta...

Én másképp látom a dolgot. Kikúrt az ablakon egy valag pénzt, 10-zel olcsóbban 9835R-t adok bármikor, ami hát lássuk be, sokkal kezelhetőbb, strapabíróbb, és nem utólsó sorban jobb hangú fej. Persze lehet RS2-ből jobb hangot kihozni, de urambocsá' mesélje már el valaki, hogy Mo-n összesen hány verítékes munkaóra van az RS-esk beállításában, és hány van 9835R-ek beállításában?! Meglepődnél, ha utánaszámolnál. RS-re az országban sztem kb. 30-50szer több munkaórát fordítottak. Miért?! Mert elismert SQ verseny itthon a Humma, ahol a szervező a uDim cuccok forgalmazója, a fő szponzor meg a Pioneer forgalmazója. Értelem szerűen sokan belekapaszkodtak abba a pár pontocskába, amit ezzel szedhettek össze (persze közvetve, mert ugye a pontozólapnak nincs olyan pontja, hogy RS + Jr = +20 pont). Lehet megkövezni, de kérem, akinek nem inge, ne vegye magára! Másik ok, hogy elég belterjes összejövetelek ezek, így nem kell csodálkozni, hogy egy-egy jó eredmény után többen kezdenek ugyanazon a vonalon gondolkozni...

Visszakanyarodva az eredeti témához:
Igen, vannak jobb vételek. Egyetlen dolog van, amiben jobb (okosabb) egy RS, ez pedig a csatornánkénti jelszint állítás lehetősége. Cserébe lemondasz a 6 menthető állásról, a pillanatnyi összehasonlítás lehetőségéről. Hát nem tudom, ízlések és pofonok. De ha RS áron "aktívos" Alpine-t lehet venni, akkor nem az RS a jó vétel.
Leszarom, hogy nem Alpine, nem azt írtam egyáltalán, hogy nincs rajta sapka. Véleményt írtam, és ezeket tartom is.

(#9191) Wackond válasza orbano (#9182) üzenetére


Wackond
tag

De itt pont egy bizonyos termékről volt szó wazze! :DDD

amúgy ebay-ről: nemtom hány beszerzésed volt onnan. én is szoktam ott shoppingolni, van némi tapasztalatom a dologban.
Amit az elmúlt években megtanultam, hogy persze, hogy ki lehet fogni jó vételeket, de az ki kell várni. Türelmesen, figyelmesen. Akinek van rá ideje... de ebből nem általánosíthatunk, mert amiket leírtál, abból kb. az olvasható ki, hogy ott minden szaréhugyé megy. Én meg képzeld, vettem vaterán meg teszveszen pár hificuccot, szaréhugyé, de tényleg (pl. steg qm 75.4 jött 10eFt-ért). Akkor most mondjam azt, hogy teszvesz meg a vatera tele van jó vételekkel? Nem mondom, mert köztudottan a felhasználók jelentős hányada leginkább lomtalanításra használja a felületet, a marradék userek túlnyomó többsége meg kereskedésre (megélhetés/fizetéskiegészítés, szal lényeg, hogy haszonszerzésre). Meg van pár emberke, aki apronet és expressz helyett/mellett ott próbálja meg eladni a normális cuccait...
Visszatérve az ebay beszerzésekre: inkább nem írok példákat, hogy mikről maradtam le, és arról sem, hogy miket csíptem már meg, mégse merek általánosítani. Szal van, amikor egy hónap alatt sem találok egy relatíve gyakori fejből olyat, amit "megéri" hazahozatni. Pedig 20-25db cserél gazdát ezen időszak alatt... Ebből viszont egyenesen következik az, amiért én mégis szeretem az ebayt böngészni: van választék! És ez a lényeg, hogy ott elérhetők azon portékák, amik kishazánkban nem feltétlenül. Igazi csecsebecsékre gondolok, mert most pl. 9853R itthon is van eladó, meg kb. annyiért ebay-en is. De itthon nem sok F#1 erősítő van. Szám szerint 3db, ebből egy az enyém. Na nem mint ha óriási fizetőképes kereslet lenne egy félmillás erősítőre, de érted na. Pár hónapja ha valaki megtalált volna, hogy "figyu, itt van 300eFt, kéne egy F1", hát lehet, hogy azt a választ kapta volna, hogy "na hagyjál békén, ilyet itthon nem találsz apróban". Mert épp hallgattam, és úri kedvem úgy tartotta, hogy azt egy rozsdaboglyban tároljam, ami kevesebbet ér a piacon, mint maga az erősítő :D
Ja, a másik dolog, amiért én jobban favorizálom a nyugati (leginkább német) import cuccokat, hogy általában kevésbé lelakott állapotúak. Az utóbbi időben kaptam pár fejet itthonról, hát megbántam, hogy hozzájuk nyúltam, kurvasok időbe és pénzbe került őket normális állapotba hozni, olyanba, amihez adom is a nevemet. Németektől pl. sokkal szebb, tisztább, megkíméltebb cuccokat kapok, igaz, nem feltétlenül szaréhugyé', és pl. fejegységek tápkábelét, beépítőkeretét rutinszerűen felejtik az eladott kocsiban, szal ezeket meg leht pótolni 5-5eFt -ért :W

Mondjuk nemtom, hoztad ezt a laptopos példát, mennyibe kerül pl. egy ilyenre egy magyar billentyűzet, hogy esetleg piacképes is legyen? Meg hány ember futkos itthon 2kilóval a zsebében, hogy laptopot vegyen?

(#9192) Wackond válasza orbano (#9181) üzenetére


Wackond
tag

ok, kicsit bővebben foglamaztam, nem szűkíteve teljesen a kezelhetőségre. De attól ezek a dolgok még nem veszítik el a tényszerűségüket!
szal szép sorjában:
ár: ez valóban nem kezelhetőségi dolog, de attól még sok!
konstrukció: majd amikor jönnek elő a hibák, akkor lesz köze a kezelhetőséghez
joystick: "apakezdődik" - egyszer az elkezd kopni, végül megdöglik. ez is egy ilyen dolog, ha használod, az már nem fog fiatalodni. Amúgy azt nem vágom, hogy ezek az RS-ek amúgy relatíve fiatal darabok, és már egy csomó javításra szorult, és halódik pl. Az-X -nél már nem kattan, aztán jön, hogy valamelyik funkciója elfárad, stb.... Alpine téren most már viszünk egy-két előlapot "poti" cserére. Ezek 8-10 éves fejek. Ebben a korban meg már belefér. Amúgy egy ilyen poticsere (6-7eFt) után meg van egy tökúj fejegység, és még 10 év boldogság :C
menü: fél nap alatt megtanultad? nebassz. mi a picsát kell fél napig tanulni egy fejegység menüjén?! fél óra kellhet, max, mire mindent mexokok. ezért Alpine. Mert a köcsög RS-ektől agyfaszt kapok, hogy bazzeg nyomkodom már 2 óráj, és még mindig nem áll rá a kezem.
kúrás közben meg ne a fejet buzizd, mer a csaj zokon veszi :DDD
rendszerben: hát azért ne egy 30eFt-os fejet vessünk már össze egy 70eFt-os fejjel, ezt Te is látod, hogy nem reális. Hogy a 35-tel nincs akkora difi, az tiszta sor. Ugyanis mindkettő Alpine, tök más hangkarakter, mint egy pajonyír. Mondjuk a mikro rendszer lehet hogy annyira eszelősen fekszik az RS-nek, hogy ott jobb, meg az is lehet - ahogy korábban leírtam - hogy aki bependítette a kocsidba az RS-t, az épített már pár RS/uDim rendszert, viszont jóval kevesebbet használt Alpine fejeket. Inenntől kezdve viszont nem vagyok benne biztos, hogy ugyanolyan precizitással, rutinnal kezelte mindkét fejet...

9887 - na ez sarkallatos pont. őszintén szólva én sem szeretem. pont ugyanúgy nem tartom ergonómikusnak a menüjét, mint egy RS menüjét. na jó, annyira nem fosadék, de tényszerűen macerásabb, mint pl. egy 9835. Meg kisebb a display, nincs motoros előlap, stb. Ezek látványelemek, de jólesnek. A 87-tel meg kezelésre olyan érzetem van, mitn egy 20eFt-os Sony.val... Hangban hibátlan, tudja a csatornánkénti jelszintet, szal ez tudásban és hangban is komoly ellenfele az RS-nek. Csak az a baj, hogy ezzel a fejjel is egyetlen ember dolgozott érdemi szinten, szal nincs benne elég tapasztalat országos szinten :( :(

És hát a telefonos példa, itt bújt ki a szög a zsákból:
Nekem meg csak nokiám volt világ éetemben. 15 éve csak nokiákat használok, és kb. azért cseréltem le őket (3-5 év, 1000+ üzemóra után), mert már annyi új fejlesztés (valóban kiforrott fejlesztés) volt az új készülékekben, hogy felkeltették az érdeklődésemet.
Első: 2110i - korának csúcs telefonja volt. az ominózus "tégla" ericssonnal próbálták összehasonlítani, de hát esélytelen küzdelem volt. Nokia:Ericsson 1:0.
2: 6110i - első "kicsi" nokia, ami még okos is volt.
3: 6310i - istenkirály teló. ha lenne benne kihangosító meg némítási funkció, sose tettem volna le. ideális munkatelefon, strapabíró, kellemes kezelésű.
4: mindmáig használatban: 6233
nos erről annyit, hogy ez volt az első színes kijelzős teló, aminek elfogadható képe is volt, a maga korában igencsak nagy szó volt a 2mpx kamera, a 2gb memóriakártya; a kihangosítója tökéletes - pont emiatt nem cserélem le, nincs ütőképes utód!; egyetlen árnyoldala, hogy számomra túl sok funkciója van, amit sose használok, ezzel talán összefüggésben van, hogy jobban zabálja az akksit, mint a 6310.

Vicces volt amúgy a múltkor, dumáltunk - zömmel Alpine-osok - hogy ki hány éve használja a telóját. Olyan 5+ volt a többség. Édrekes, mindenki egy-egy nokiát húzott elő a zsebéből! Ez miről árulkodik?! :C :C :C

(#9193) orbano válasza Wackond (#9191) üzenetére


orbano
félisten

és én hol írtam mást? ezt mondtam: csak idő kérdése és türelemé, hogy ebayen (vagy akár vaterán) kifogj egy jó vételt. általában aki ide jön, jó minőséget akar, de nincs pénze. nekik ideális az ebayen kukázni. nekem is ideális, csak elfogyott a türelmem, és 50-ért már kecsegtető volt itthon megvenni az erősítőt családon belülről. a 2 csatis rokimat is hetekig kerestem vaterán, mire sikerült találnom. napi szinten 40 hirdetést néztem át, és mazsoláztam ki azokat amik esetleg esélyesek voltak: ezeket forwardoltam Szakállnak, ő meg segített gyöngyszemeket találni.
az ebay-t meg ne hasonlítsd a vaterához. főleg amerikában nem ügy kilomtalanítani egy four channelt, vagy egy 200k-s laptopot $1 kezdőárral. persze sokan vadásznak ezekre, de aki kevés pénzből akar jót kihozni, messze megéri heteket, vagy akár 1-2 hónapot azzal töltenie, hogy erősítőt keresgél.
szóval továbbra sem értem mi a gondod :N

A vér nem válik VAZZE!™

(#9194) orbano válasza Wackond (#9192) üzenetére


orbano
félisten

arról, hogy márkabuzik vagytok. Apám folyamatos Nokiás, aminek örülök, mert kétévente garantáltan tudok neki mit venni karácsonyra. Bár a 6300 most megint egy jól eltalált darabjuk lett, de ennyi. Néha van egy-két jl betalált telefonjuk, de a többi ipari hulladék. Van a családban nagy Nokia fan, az összes csúcskategóriás szarja széthullik, szétmállik, elkopik. Nem mint ha lenne jobb a piacon, de attól még szar.
De mint nagy Nokiás, lemaradtál pl. a Sony J70-ről (ami csak azért nincs meg szerintem a mai napig, mert nem tudott EMS-t kezelni). Vagy a SE W800-ról. ezek után nem nagyon tudnál Nokiát venni. Mondjuk mást sem, ezt aláírom.
No de ne offoljunk.

RS: igen, ipari hulladék testbe belepakoltam egy brutális hangprocit és rittyentettek egy szép designt. És igen engem is zavar, hogy nincs pause gomb, meg nincs mentés, és hogy egy nagyobb kátyún megugrik a CD. De gyorsabban megtanultam kezelni, mint a 9887-et. Neked biztos kevésbé vészes az utóbbi, mivel eleve Alpinehoz vagy szokva, ezért kevésbé tűnik szarnak.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9195) s4tch válasza Wackond (#9192) üzenetére


s4tch
veterán

"Nekem meg csak nokiám volt világ éetemben."

Ez, ill. az aláírásod kb. helyére is teszi a véleményedet. Márkabuzi vagy. Nincs ezzel semmi gond, csak az ideológiákkal, amit gyártasz mögé.

Szerintem ugorjunk.

(#9196) Wackond válasza s4tch (#9195) üzenetére


Wackond
tag

Márkabuzi?! Az nem, ez olyan, mint a divatpatkány...
Inkább márkahű, az elfogadhatóbban hangzik.

Elhiheted, az első telefonom megvételekor végignyomkodtam az összes potenciális telefont, meg akkor még érdekelt az ilyesmi, és a haverok új telóit is mindig tanulmányoztam. Valahogy nem dobbantotta meg más a szívemet, ennyi. Függetlenül attól, hogy milyen logó van rajta.

Orbano:
Mi a rák az az EMS? :DDD

(#9197) Wackond válasza orbano (#9194) üzenetére


Wackond
tag

Igen, kevésbé vészes. Mondom, ugyanúgy nem vágyom 87-re mint RS-re, de ha bökni kell a kettő közül, akkor ezerszer inkább a 87. Okokat nem sorolom újra, tudod te azt nagyon jól :K

(#9198) Wackond válasza orbano (#9193) üzenetére


Wackond
tag

hasonlítom, mert a lényege ugyanaz. mindenki hirdet minden xart, és reménykednek az árverés végére egy nagyobb összegen, ami vagy bejön, vagy nem.
A vevő meg reménykedik, hogy nem csak szép a cucc, hanem jó is, illetve a pancser eladó hátha nem vette észre, hogy mi a hiba, de én tudom...
Utóbbira kedvenc példám egy 9835 (amcsi), gombokért vettem, hibásként hirdették, mondom alkatrésznek jó lesz. Azt írták, hogy nem kapcsol be. Oké. Megkapom, kibontom, okádék módon néz ki, tiszta retek, előlaptok sehol, iso csati hiányzik, megmittudomén...
Namondom: tesztpad, itt az iso, dugjuk bele. Ja nem, erről levágták. Nem akartam szüttyögni vele, kivettem a fiókból egy másik Alpine tápkábelt (épp volt :DDD ), rádugom, lássuk mibaja. Hát bazzeg semmmi! Hibátlanul működött, csak mivel a barom amcsik nem ISO-znak, és a hülye angol nem értett a bekötéshez, így perszehogy nem szólalt meg neki. Mondjuk benne volt a pakliban, hogy valami igazi fost kapok, de végül nagyon jól jött ki a lépés.
Szal lehet ilyeneket csípni, ezt nem is vitatom. De ilyen pl. 3 év alatt egyszer adatott meg.
Lehet rá várni, persze, 1-1 tételnél amúgy még buli is, mert ha azonnal megkapod, amire vágysz, akkor nem okoz akkora örömet, mint ha várnál rá pár hónapig. Csak az a szívás, ha közben elfelejti az ember, hogy miért is akarta :DDD :DDD

(#9199) orbano válasza Wackond (#9196) üzenetére


orbano
félisten

160 karakternél hosszabb SMS :)
eddig nekem az összes ismerősöm, aki csóró, de akart valami drága cuccot, sokkal sokkal olcsóbban be tudta szerezni a szarját ebayről, mint itthon. szóval én tartom magam, hogy a magunk fajtának reális alternatíva az ebayezés.
a hibás cuccok vásárlása meg igen lutri, de ez más téma. nem is ajánlottam itt senkinek, hogy vegyen hibásat.
és tartom, hogy nem összehasonlítható az ebay és a vatera. itthon MINDENKI jól akar járni. nyugatabbra van aki szimplán leszarja. és sokan vannak így. tőlük lehet normálisan vásárolni.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9200) Wackond válasza orbano (#9199) üzenetére


Wackond
tag

na megint okosabb lettem :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.