Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) s4tch


s4tch
veterán

Kisboxi: mennyit szánsz rá? Kell-e USB, bluetooth, ragaszkodsz-e valamilyen színhez (pl. VW-kbe kék háttérfényű cuccokat szoktak keresni), bármihez?

qantum: olcsók, de legalább rosszak.

(#8102) G.Zs. válasza kisboxi (#8099) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Alpine 9812/ 9831, Pioneer P77MP ha a hangminőség a lényeg, és a földön járunk árakat tekintve.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8103) qantum válasza s4tch (#8101) üzenetére


qantum
senior tag

akkor mondjatok valami olcsót , jót ! :) (ajtóba, 13cm- est)
kisboxi - a vaterán láttam kettő pioneer high endet használtan, 45K- 50K-ért , nem tudom már a típusát, de biztos megtalálod, ha használt is jó !?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#8104) Az-X válasza Uzmany (#8094) üzenetére


Az-X
őstag

No most rtem ki :D

:)

(#8105) Az-X válasza qantum (#8103) üzenetére


Az-X
őstag

(#8106) qantum válasza Az-X (#8105) üzenetére


qantum
senior tag

igen, de nekem ez túl sok ! ha egy nullát lehagynál :D

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#8107) Az-X válasza qantum (#8106) üzenetére


Az-X
őstag

No igen :D Privátba dobj egy árat amit esetleg neked megérne :)

:)

(#8108) Uzmany válasza Az-X (#8104) üzenetére


Uzmany
őstag

Én pedig haza :)

Az-X, G.Zs, orbano nagyon szépen köszönöm a segitséget :R
Igazatok volt, valóban először hallgatózni kell, utána vásárolni. Jó hely a Lurdy, pénteken ismét megyek :K
Jöttök, ugye?
Addig is, jönnek a kérdéseim.

® visions created with passion

(#8109) Az-X válasza Uzmany (#8108) üzenetére


Az-X
őstag

Igazán nincs mit! Most kezded érezni, hogy miért nem kezdtünk el márkákat ajánlgatni ;)
Remélem tudok menni jövő héten is, többnyire asszonytól függ :) Aztán 2 hét múlva Péntekre ha minden igaz bekerül az MB és az új fej :)

:)

(#8110) orbano válasza Uzmany (#8108) üzenetére


orbano
félisten

pénteken meghallgathatod az új hifimet.... báááá.
G.Zs.: Győri Laci beült és.... váááá. Ezt meg kell hallgatnod :) eltűnt a harsányság, a közepe harap, a mélyek előjöttek, befoltozódott az oktávnyi luk a mélytartományban. pfff. besza-behu. :C

A vér nem válik VAZZE!™

(#8111) s4tch válasza Uzmany (#8108) üzenetére


s4tch
veterán

Melyik rendszer hogy tetszett?

(#8112) Uzmany válasza s4tch (#8111) üzenetére


Uzmany
őstag

Nagyon tetszett mindegyik :K Látszott rajtuk, hogy igényes, gondosan összeválogatott, minőségi elemekből épültek.
Az-X új rendszere épülés alatt. Arra nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit alkot az MB Quart Nano.
orbaoné már kész, nagyon tetszett, egyszerűen meg kell hallgatni őket :K
G.Zs. cucca nálam mindent vitt. Ha kicsit több időm lett volna...
Pénteken még beülök hozzá hallgatózni. Egy biztos. Tudom az utat :K

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#8113) G.Zs. válasza orbano (#8110) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jövő héten meghallgatom. :K

Bazz, alig akartam visszaadni a HX 08SQ-t. :DDD
Nem gondoltam volna hogy egy 20cm-es sub zárt ládában ekkorát szól a kocsimban. :U
Emésztenem kell még a történteket. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8114) G.Zs. válasza Uzmany (#8112) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pénteken kint leszek megint. :K
Hát igen, a zenei ízlésünk egyforma, és sok időt töltöttem azzal, hogy az elektronikus zene úgy szólaljon meg a rendszeren, ahogy tegnap hallottad. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8115) kisboxi válasza s4tch (#8101) üzenetére


kisboxi
tag

USB és egyéb okosságok nem feltétlenül szükségesek. Én is VW-be keresem. Ezért is említettem a Clarionokat is.

G.Zs.:az a két Alpine szimpatikusnak tűnik. Ki kellene fogni valamelyikből egy jó állapotú használt darabot, nem túl drágán.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8116) viizo


viizo
tag

sziasztok!

a MUSE márkát ismeri vki autóhifiben? sd lejátszós autóhifit keresek, erre az edigital oldalán bukkantam. árban több mint jó... külsőleg annyira nem rosszak, kérdés műszakilag milyenek.

[link]

[link]

korábbi autóimban két középkategóriás Pana fejegységet használtam teljes megelégedettséggel, most egy kisebb JVC-t, de ebben nagyot csalódtam, egy év után már garis hercehurca, hol jó hol nem.

ezt, és a cd mechanikát megunva váltanék sd/usb-re, de túl sokat nem akarok költeni rá.

vélemény, esetlep tipp? jobb lehet-e ez mint a roadstar, lenco és hasonló noname-ek, vagy ez is vmi low-end?

(#8117) _seth_ válasza viizo (#8116) üzenetére


_seth_
veterán

Hát na... a márkát ugyan nem ismerem de tekintve, hogy eddig csak Muse nevű együttesről hallottam de hifiről nem szerintem nem lehet olyan elterjedt és híres-neves cucc pláne nem ennyiért. Ha csak az a cél, hogy usb/sd legyen és a márka nem lényeg akkor van SAL/MNC féláron, szól és működik.

De szerintem ennyiért már kapsz Kenwood, panasonic, jvc-t is olyat ami jó vagy ha nem félsz a használttól akkor még jobbat.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8118) orbano válasza _seth_ (#8117) üzenetére


orbano
félisten

az SAL/MNC nem hinném hogy attól jobb lenne, hogy "híres", "elterjedt". szerintem mellőzni kéne a kínai vackokat és venni egy Pioneert. Ebben a kategóriában tudtommal egész jók, illetve még az olcsó JVCk szólnak egész szépen.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8119) s4tch válasza orbano (#8118) üzenetére


s4tch
veterán

Meg a Kenwoodok is. Cimbora Puntóba gyári (?) hangszórókhoz vett egy alap USB-s Kenwoodot (pontos típust nem tudom) egy huszonezres LG helyére, hát ég és föld.

(#8120) _seth_ válasza orbano (#8118) üzenetére


_seth_
veterán

"Hát na... a márkát ugyan nem ismerem de tekintve, hogy eddig csak Muse nevű együttesről hallottam de hifiről nem szerintem nem lehet olyan elterjedt és híres-neves cucc pláne nem ennyiért. Ha csak az a cél, hogy usb/sd legyen és a márka nem lényeg akkor van SAL/MNC féláron, szól és működik.

De szerintem ennyiért már kapsz Kenwood, panasonic, jvc-t is olyat ami jó vagy ha nem félsz a használttól akkor még jobbat."

Fuss neki még egyszer hátha másodjára megérted.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8121) orbano válasza _seth_ (#8120) üzenetére


orbano
félisten

értettem én amit írtál, de véletlenül sem akartam, hogy összezavarodjon, és valami sajnálatos véletlen folytán hárombetűs fejegységet vegyen :DDD :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#8122) _seth_ válasza orbano (#8121) üzenetére


_seth_
veterán

Ahogy írtam: ha annyi kell, hogy szóljon, az hogy szépen-e vagy recsegve vagy hogyan akkor jók ezek is van akinek nem szempont csak az ár de ha már ilyen vackot vesz legalább vegye meg olcsón :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8123) qantum


qantum
senior tag

Hello !
a hangszórók méretét hogyan mérik ?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#8124) orbano válasza qantum (#8123) üzenetére


orbano
félisten

mérőszalaggal. vagy az igényesebbek tolómérővel.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8125) G.Zs. válasza _seth_ (#8122) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem azzal van a baj, hogy hogyan szól, hanem azzal, hogy tönkremegy fél év alatt.
Ebben a kategóriában tökmindegy milyen fejet vesz az ember, csak márkás legyen, illeszkedjen a műszerfal színéhez, és minél több gari legyen rá.
Azok a hárombetűs cuccok a pénzkidobás kategória, míg egy márkásabb valószínűleg örök darab lesz, ha nem akar komolyabb hifi építésbe belevágni.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8126) qantum válasza orbano (#8124) üzenetére


qantum
senior tag

..... be :D de mitől meddig, a csavar, vagy a membrán

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#8127) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Van egy 96 os Sedan Suzukim.Tettem bele előre a műszerfalba,a gyári hangszórók helyére: macAudio Revolution X 10.2 mélyközép
Kalaptartóba: macAudio MXZ 69.3 ovál
2 csipogót: macAudio Mac Mobil T19
és egy fejegységet: Blaupunkt London MP37

Szeretnék ezek mellé egy mélyládát erősítővel,olyan ládát ami nem zárt,én a bass reflex ládákat nézegettem használtan.Hertz JBL,MNCMelyiket ajánlanátok akár ezek közül,akár másik ládák,erősítők közül,akár újonnan,akár használtan.

Köszi

U.i.:A fentebb linkelt Hertz Ládához milyen erősítő ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#8128) orbano válasza m0rd0k (#8127) üzenetére


orbano
félisten

rekordot akarsz dönteni az egy autóban elhelyezett hangszórók számában? :F sosem értem ezt. mindenki ultra nagy magabisztossággal telibe vásárolja a kocsit minden szarral, aztán a mélyládánál kezd el kérdezősködni, hogy mi illik meg mi nem illik össze. igazából szerintem tök mindegy mit veszel, nem nagyon tudod elrontani :U
milyen zenét hallgatsz? és mennyi a keret a ládára meg az erősítőre?

A vér nem válik VAZZE!™

(#8129) G.Zs. válasza m0rd0k (#8127) üzenetére


G.Zs.
senior tag

1.lépés: A fejegységen kívül el kell adnod mindent, amit bevásároltál.
2.lépés: Az árából venned kell egy komponens szettet előre, lehetőleg, valami érzékenyebb darabot. Olcsó kategóriában Audio Sytem MX 165 vagy Hertz DSK 165.

Ha ez megvan, utána tudunk segíteni erősítő és láda választásban, addig azonban teljesen mindegy, hogy mit veszel. :(

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8130) orbano válasza orbano (#8128) üzenetére


orbano
félisten

magabiztosság természetesen, az s az ott véletlen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8131) m0rd0k válasza orbano (#8128) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ezt kaptam olcsón,pár éven belül cserélve lesz a kocsi,tehát ezeket adom a kocsival,kivéve a ládát az erősitővel,a keret 30-35 ezer,és house,pop,dance,rnb,hiphop zenéket hallgatok.A ládát úgy szeretném venni hogy a mostaninál komolyabb hangcuccal is megállja a helyét. Ne nagyon komoylra gondoljatok,de azért a mostaninál komolyabbra.

ezt a ládát néztem még ehhez mekkora erősítő kellene?

Köszi.

G.Zs.: A fent írt okokból lettek ezek a cuccok vásárolva.

Minden szinten,szinte minden.

(#8132) orbano válasza m0rd0k (#8131) üzenetére


orbano
félisten

a láda, és a ládához való erősítő a legutolsó, amit egy rendszerhez vásárolnak. inkább begyél valami überolcsót, és majd ha az új kocsiban kész az új rendszered össze többi komponense, akkor válassz hozzá minőségi mélyládát, ami passzol hozzá az autódhoz és a zenei ízlésedhez is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8133) kisboxi


kisboxi
tag

"Két embertípus létezik mélynyomóval kapcsolatban.
Az egyik már ismeri és imádja a DLD-t, a másiknak még nincs és irigykedik a DLD-re!"
Na, ezen azért jót mosolyogtam.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8134) m0rd0k válasza orbano (#8132) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Az überolcsóval az a baj,hogy sose tudnám eladni,és annyira szar hogy fölösleges megvenni,azért gondoltam most 30 ért a kettőt,ez se egy túl drága beruházás,hogy ezt eltudom adni,már most mondták páran hogy ha eladom ők vevők lennének rá ha egy normálisabbat vennék. Tehát ezért szeretnék most 30 ért venni egy jobb ládát és erősítőt.

2-3 év mulva tervezem az autóvásárlást,jobb 4es goflok vannak kilátásban,de inkább Audi A3.Aztán abba vennék komolyabb cuccot. Ebbe a suzukiba ha akartam volna is csak átalakítással lehetett volna jobb cuccot,10 centis műszerfal alatti hangszórót,eleve szinte fölösleges venni,ahogy már itt is írták kalaptartó nem hangszórónak van kitalálva,de mivel átalakítani nem akartam,ezért ilyen lett. :)

Minden szinten,szinte minden.

(#8135) Norbi14


Norbi14
senior tag

Szerintetek ez az erősítő, mélyláda páros jó? 10ezret megér?

Mostanában lesz aktuális a vásárlás. Én úgy gondoltam, hogy először hangszórót vennék, később pedig erősítőt meg mélyládát. Nálam nagyon nagy szempont az ár, ezért használtban is gondolkodom.
Sok féle zenét hallgatok, rockot, minimalt, rappet is, ezért hogy mondjam számomra elég ha dögösen szól.

[ Szerkesztve ]

(#8136) orbano válasza m0rd0k (#8134) üzenetére


orbano
félisten

nézz körül mondjuk audio system, udimension belépő kategóriában, jó ár/érték arányt képviselnek és szépen muzsikálnak.
erősítő: rokikat tudom, hogy jók szoktak lenni ládához, aztán talán alpine, steg, mittomén. G.Zs. jártasabb, majd ő okít.
láda típusa meg... nem tom, én tuti 25ös zártat próbálnék.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8137) G.Zs. válasza Norbi14 (#8135) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mindenképp nézz mást, szerintem találsz jobbat a Cs-on.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8138) conan77


conan77
tag

Hali!

Rákötöttem a Sal-2070-et a fejegységre és kérdezném hogy ha a fej 2,5V RCA-t küld az erősítőre, és az erősítő jelbemenete 250 mV - 6V-ig írja akkor a Gain-t min - max középre állítsam ? vagy mehet maxra mivel úgyiscsak a 2,5Volt megy rá ???

Nem rossz a 27 literes zárttal a mély amúgy. dolgozik a membrán nyomja a mélyeket. ja és a frekit hova lőjjem??? ( 30-180 HZ) de itt is csak min max van.

:D

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8139) conan77


conan77
tag

első ajtó szigetelésre ez is jó ? : [link]

(majd Herz ESK vagy DSK lesz tavasszal :D )

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8140) orbano válasza conan77 (#8139) üzenetére


orbano
félisten

nem olcsóbb, mint a soudaband, viszont az legalább már bevált.

az erősítő gainjét pedig szedd le minimumra, a fejegységet közel maximumra (ami mondjuk a normál hangerőnél egy kicsit hangosabbat jelent majd számodra), aztán kezdd el a gaint feltekerni amíg elég hangos nem lesz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8141) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Melyik a hangosabb szerintetek? Magnat Edition B30 vs Audio System MX 12 BR

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#8142) BBéci válasza m0rd0k (#8141) üzenetére


BBéci
titán

Hangnyomásversenyre készülsz??? :Y
Az autóhifiben a szép, tiszta hangzást szokás keresni, nem a hangerőt.
Általában a reflexládák hangosabbak, de sok múlik az erősítőn és magán a hangszórón.
A csomagtartóból nem sok mélyhang fog eljutni a vezetőülésig, ráadásul meg kell küzdenie az oválokkal is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8143) conan77 válasza orbano (#8140) üzenetére


conan77
tag

Köszi a választ !

A frekit hova rakjam az erősítőn 30-180 Hz ?

a Kenwoodon van minden hangszínhez ilyen Hz beállítás, ott kéne a közepet és a magasat vágnom?

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8144) Az-X válasza conan77 (#8143) üzenetére


Az-X
őstag

A mély frekijét ott kell vágnod ahol a közép már nem szól szépen. Tehát lehúzod a ládát, elkezded próbálgatni a közepet, hogy meddig lehet leengedni. Ha megvan akkor a mélyet pedig odáig engeded fel. Viszont arra figyelj, hogy az sem jó ha túl magasra engeded a mélyet. Egy bizonyos freki (ha jól emlékszem ~60Hz) felett már hátulról kezded majd hallani és az nem jó.

Nos ha a középnek és a magasnak van egy külön 4 csatornás erősítőd amiben van aktív keresztváltó az nagyon szuper. Bár valószínűleg nem erre céloztál :B Ha mégis akkor a hangszórókhoz kapott hangváltó ki, egy bikábel be és meghajtani szépen hangszórónként a rendszert ;)

:)

(#8145) G.Zs. válasza m0rd0k (#8141) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az AS hangosabb, érzékenyebb, szebb hangú és kapsz hozzá egy jó minőségű ládát is. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8146) lakisoft


lakisoft
veterán

(#8147) m0rd0k válasza BBéci (#8142) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Ovállal nem nagyon kell küzdenie,mert a fejegységen van külön kimenet a ládának,és a többi hangszóróról leveszem a mélyet,csak a láda szól mélyet,aztán így talán könnyebb lesz megbírkóznia az ovállal.

Minden szinten,szinte minden.

(#8148) G.Zs. válasza m0rd0k (#8147) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Egyszerűbb, ha az ovált szimplán kiveszed, és felteszed a polra. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8149) conan77 válasza Az-X (#8144) üzenetére


conan77
tag

Szia!

Lesz egy DLS CA41 4 csatis erősítő ha minden igaz, de nem erre gondoltam, hanem

a Fejegységem tudja a Hz-ket állítani (aszem Hpf meg Lpf ) magas, közép, és mélyre
külön külön. annyi beállítás van ezen a fejen ( BT50U) hogy belekeveredek :D

Ha megvettem az erősítőt 4x70W akkor arról hajtsam a mélynyomót ??
vagy hagyjam a Sal-t a mélynek és majd ha megveszem a Herz-et akkor rakjam be a Dls-t ??

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8150) _seth_


_seth_
veterán

Sikerült annyira belőni a frekiket, hogy akkor is érezni a mély által keltett rezonálást az ülésben és az autón amikor csak halkan szól nagy hangerőn meg főleg, egészen más lett és akkor vajon milyen lenne ha olyan valaki állítana be aki ért is hozzá igazán mert én csak tekergetem, találgatok még így is, hogy olvastam már sokat a témáról :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.