Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) s4tch


s4tch
veterán

Hát ez qrvajó. Beszopattak, nincs mit szépíteni rajta. Múlt héten leleveleztem egy taggal, hogy feladom neki postán az erősítőt, utánvéttel megveszi. Ma visszajött az erősítő, nem vette át a tag, címzett ismeretlen. Szerencsére csak a postaköltséget buktam, 2 rongy. Szóval újra van egy eladó erősítőm...

(#8152) orbano válasza s4tch (#8151) üzenetére


orbano
félisten

:W

A vér nem válik VAZZE!™

(#8153) G.Zs. válasza s4tch (#8151) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Egyszer videokártyával jártam így. Elküldtem egy tagnak, aki közben úgy döntött, hogy annyiért nem veszi át, amennyiért előre megbeszéltük. Jött vissza nekem is. Undorító féreg.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8154) Az-X válasza conan77 (#8149) üzenetére


Az-X
őstag

Nos az erősítődön mindenképpen van keresztváltó tehát ha arra kötöd az első szettet akkor a hangszórók gyári hangváltóját ki kell hagyni. Természetesen így külön hangszórókábel kell az erősítőtől a magasnak és külön a mélyközépnek. Persze így kell egy másik erősítő a ládának.

Elvileg a fejegységed is tudja vezérelni külön a magasat / közepet / mélyet de ezt azért kérdezd meg valakitől még mert én csak az adatlapját néztem meg, nincs konkrét tapasztalatom. Ebben az esetben a keresztváltót ki kell kapcsolni az erősítőn, 2 csatorna a magasnak, 2 a mélyközépnek. Természetesen itt is külön kábelezés kell és plusz egy erősítő a ládának.

:)

(#8155) GrandeP válasza GrandeP (#7813) üzenetére


GrandeP
őstag

Na akkor megint...

Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül valakit Kecskemét környékén, aki ki tudja kódolni a 2008-as gyári rádiómat ami Blaupunkt... nem nem a kód kell, nem is kell új kód se... KI kell kódolni!

Vagy Budapesten valakit?!

Illetve milyen áron mozognak ezek... mert ha drága akkor inkább eladom.

EGyébként nem lopott, van kódóm, csak meghülyült a kompúter, állandóan cancheck-el...

Köszönöm..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#8156) Az-X válasza s4tch (#8151) üzenetére


Az-X
őstag

Örülj neki, hogy ennyivel megúsztad :)) Nekem olyan is volt már, hogy átvették a csomagot, majd felhívtak, hogy nem működik a cucc, visszaküldni. Természetesen utánvéttel... bontom fel a csomagot természetesen valami egész más volt benne :( Tanulság: vagy nincs posta, vagy előre utalás és nincs garancia.

:)

(#8157) s4tch válasza G.Zs. (#8153) üzenetére


s4tch
veterán

Ez meg kamu telefonszámot, kamu nevet, kamu címet adott meg. Jó lenne tudni, ki volt, legalább sejteném, hogy velem akart-e szórakozni, vagy szimplán idióta.

Anyway, itt a friss hirdetés, vigye valaki qrvagyorsan...

Az-X: szívás lehetett, nem lettem volna a helyedben. Nem vagyok gyakorlott nepper, tanultam belőle, nem volt vészes tanulópénz, ezek után csak alapos kommunikáció után adok el bármit.

[ Szerkesztve ]

(#8158) jNk


jNk
senior tag

Mélyláda vásárlásán gondolkodom az alábbi rendszerhez :

Alpine CDE-9880R, μ-Dimension Jr.4300, DLS C4 elöl, DLS B6A mélyközepei hátul.

Az Alfa 155 gyári rendszerét cseréltem az ajtó fúrása, faragása nélkül, ezért is kerültek a B6A mélyközepei hátra, amíg nincsen láda.
A Sub érkeztével ha nem lesz elég/jó a C4 elöl akkor beépítem a B6A-t az ajtóba/műszerfalra.

Mélyhangszórónak a DLS W310D-t vagy a μ-D Jr.1004-et néztem ki, inkább(?) zárt mint reflex ládába, amit valószínűleg Szakáll építene majd.
A kérdés hogy melyik hangszóró illik jobban az autóhoz/rendszerhez/elektronikus zenéhez ?

(#8159) orbano válasza jNk (#8158) üzenetére


orbano
félisten

Miért nem Szakállt kérded? :)) szerintem 100x annyi mélyládát hallott már életében, mint mi összesen együtt. bár tény, hogy mostanában nem nagyon válaszol az ember leveleire.
amúgy a junior nagyon jó, ahogy az element is! én ezekre tenném a voksom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8160) jNk válasza orbano (#8159) üzenetére


jNk
senior tag

A DLS-re a többi már meglévő hangszóró miatt gondoltam, a Jr.1004-et egy Alfás klubtárs és egyben Szakáll ismerőse ajánlotta. Az utóbbiból valószínűleg meg tudnék hallgatni egy működő ládát, de engem a DLS is érdekel mert 55/45-ben arra hajlok.
A zárt/reflex kérdésben mindenképp kikérem majd az ő véleményét is, a tapasztalattal semmi sem veszi fel a versenyt :)

(#8161) hugi0 válasza jNk (#8158) üzenetére


hugi0
őstag

En mar hallotam mindkettot.
En a DLS-re voksolok.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8162) jNk válasza hugi0 (#8161) üzenetére


jNk
senior tag

Mennyire kell figyelembe venni a gyár (DLS) ládára vonatkozó méreteit (Zárt:18L, Reflex : 28.5L) ?
Ezek csak irányadóak és az autóm kialakítása miatt a kisebb vagy nagyobb láda is jobb lehet ?

(#8163) orbano válasza hugi0 (#8161) üzenetére


orbano
félisten

de Te elfogult anti-udimensionista vagy :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#8164) fero02


fero02
veterán

Srácok, ha vki netalán tudna vevőt erre, akkor az segíthetne elpasszolni. Ittenieknek egy tizesért mehet. :K :R

(#8165) G.Zs. válasza jNk (#8158) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mélyládát csak meghallgatás után veszünk. Az általad említettek jók lehetnek, de mindenképp csak kipróbálás után. Mennyit szánsz a cuccra? Ez alapján tudunk neked ajánlani még típusokat.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8166) s4tch válasza jNk (#8158) üzenetére


s4tch
veterán

Mikro 1004-esem van, 28 liter körüli zárt ládában, ha gondolod, be tudjuk próbálni az autódba.

(#8167) orbano válasza s4tch (#8166) üzenetére


orbano
félisten

na úgy látszik csak erősítőben térünk el :D nagyon kíváncsi vagyok már a zenédre :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8168) s4tch válasza orbano (#8167) üzenetére


s4tch
veterán

Én is a tiédre.

Most a Corolla istentelenül szarul szól, lesz egy köröm a szakinál, mert ez így tarthatatlan. Amikor betettem a vatta új erősítőt, nagyon klassz volt, viszont ahogy járatódik az erősítő, elmászik minden, egyre rosszabb. Utána kellene állítani a gaint, a DSP-t már régen kikapcsoltam, a csatornák hangereje össze-vissza változik, teljes a káosz. Ennél sokkal jobb volt egy hónapja. Most húzós két hét jön, utána megyek a mesterhez, remélhetőleg addig eleget jár ahhoz az erősítő, hogy be lehessen "véglegesre" állítani.

[ Szerkesztve ]

(#8169) orbano válasza s4tch (#8168) üzenetére


orbano
félisten

ááá nekem frissen beszerelve valami rettenetesen tér volt. időzítés defaulton, valami alap összecsapott vágással úgy szólt mint egy bádogköcsög (azért 1-2 zenén meg tudta mutatni a foga fehérjét). most be lett állítva, de még mindig kevés, nem áll össze rendesen a kép. persze még bejáratós a magas, de elvileg ennél többet kéne tudnia már most is.
no majd két hét múlva hallgatózunk. még az is lehet hogy addigra lesz genesis, vagy audison. a proxről már lemondtam, még csak nem is láttam ebayen :( minden esetre most van időm kivárni, bőven van tartaléka rendszerben.
ja tényleg, szerváltam egy audison vr203-at, csak még fogalmam sincs mit tudok vele kezdeni egymagában :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#8170) s4tch válasza orbano (#8169) üzenetére


s4tch
veterán

A Jr erősítő nagyon jó, ne akard egyelőre lecserélni. A Pro (amit vettem) valamivel tisztább talán, de nem jelent első hallásra minőségi ugrást. Szerintem ha mindenképp fejleszteni akarsz, akkor az autót építsd, abban mindig van tartalék.

(#8171) G.Zs. válasza orbano (#8169) üzenetére


G.Zs.
senior tag

ha meglesz a párja, a JR mehet a piacra :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8172) jNk válasza G.Zs. (#8165) üzenetére


jNk
senior tag

Nem akarom elsősorban pénzben limitálni a fejlesztést, a minőség fontosabb, de ha határt kell szabni akkor kb 40-50e Ft.
Amikor a gyári rendszert akartam javítani amit egy Pio 2920as "hajtott" erősítő nélkül, úgy gondoltam elég ha a hangszórókat cserélem a JBL belépő szériájára. Még a vásárlás előtt beszéltem néhányszor egy klubtárssal aki elég profi autóhifiben és látod mi lett belőle :)
A mély hangszóró márka szerintem már megvan, lehet hogy márkab*ziság de ha elöl DLS-ek dolgoznak akkor hátul is tolja az a hangot, az 1004-es pedig a klubtársam ajánlására került a képbe :)

(#8173) jNk válasza s4tch (#8166) üzenetére


jNk
senior tag

Persze hogy gondolom :D ...Az előkészítést/kábelezést garázs híján tavasszal csinálom meg, úgyhogy ráérős a dolog.

(#8174) s4tch válasza jNk (#8173) üzenetére


s4tch
veterán

Ha van erősítőd, a próba mehet különösebb puccparádé nélkül, autóban össze-vissza lógó próbavezetékkel is, nem kell ahhoz garázs.

(#8175) jNk válasza s4tch (#8174) üzenetére


jNk
senior tag

Erősítő az van (Jr.4300) de az ülés alatt, azt pedig nem szívesen venném ki támlástól. A csomagtartó és támla közötti védőszövet(egy rakat bolhával rögzítve) meg a hátsó hangszórók útjában áll, szóval tényleg ráérős.
Egyelőre érdeklődés van, tavasszal pedig remélem beindul a dolog, a kipufogó rendszer cseréjével együtt ami szintén hifi de már nem ide tartozik :D

(#8176) Uzmany


Uzmany
őstag

Egy kérdés :K
Alpine 9853 fej és SPX-177R elsőszetthez milyen erősitőt ajánlotok?
Az Alpine MRV-F540 az most nem fér bele...

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#8177) orbano válasza Uzmany (#8176) üzenetére


orbano
félisten

mennyi egy ilyen alpine és mire van amúgy keret, mi a felső határ?

A vér nem válik VAZZE!™

(#8178) Uzmany válasza orbano (#8177) üzenetére


Uzmany
őstag

Az Alpine 60k körül van. Egy olcsóbb megoldást szeretnék helyette. De, azért a minőség... :D
Persze, az is kérdés, hogy van-e értelme megvenni egy szerényebb árfekvésüt...

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#8179) G.Zs. válasza Uzmany (#8178) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A mikró JR, amit kérdeztél, mind minőségben, mind teljesítményben talán éppen elegendő. Igazából nem jársz vele rosszul, de az SPX szett azért szereti a combosabb erősítőket, mert nem túl érzékeny darab.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8180) orbano válasza G.Zs. (#8179) üzenetére


orbano
félisten

60kból én tuti genesist vennék :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8181) Az-X válasza orbano (#8180) üzenetére


Az-X
őstag

Ha most kezdenék válogatni egy ilyen párost vennék.
Sajnos most nem maradt lóvém már erre, de a távlati tervek között szerepel :)

:)

(#8182) Uzmany válasza orbano (#8180) üzenetére


Uzmany
őstag

Genesis? Erről még nem hallottam, egy linket szabadna?

® visions created with passion

(#8183) G.Zs. válasza orbano (#8180) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azt vennék én is, csak senki nem ad el. :D

Uzmany: körülnézek még erősítő fronton.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8184) Az-X


Az-X
őstag

Megérkezett az angol szállítmányom :)
Nem bírom ki, hogy ne tegyek fel legalább pár képet. :)
Először a mélynyomók ( MB Quart RSH 252 ), ebből lesz kettő egy ládában :)




[ Szerkesztve ]

:)

(#8185) sysrq válasza Uzmany (#8182) üzenetére


sysrq
őstag

http://www.genesis-ice.com/

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#8186) Uzmany válasza sysrq (#8185) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm.

® visions created with passion

(#8187) Uzmany


Uzmany
őstag

Adott egy erősitő. Az egyik csatornának van egy kis alapzaja, sustorgásszerű. Ezzel mit lehet kezdeni? Javitható?

® visions created with passion

(#8188) Az-X


Az-X
őstag

Megérkezett az MB Quart PVI 216 is. Viszont mivel megvettem korábban a QSF 216-ot így a PVI eladó. Ennek a képeivel már nem akarom elárasztani a topikot, ha valakit érdekel lessen be ide!

:)

(#8189) Uzmany


Uzmany
őstag

Ez jó anyag? [link]

® visions created with passion

(#8190) Az-X válasza Uzmany (#8189) üzenetére


Az-X
őstag

Szerintem nem érdemes ilyet keresgélned. Ha elmész egy szakemberhez aki beépíti neked a motyókat akkor úgyis fog ajánlani ;)

:)

(#8191) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Új mélyláda van a kocsimban. A régi eladó. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8192) hugi0 válasza Az-X (#8184) üzenetére


hugi0
őstag

Szep es jo kulseje van.
- de nagyon kicsi a membranfelulet. :((

Raadasul a "hang" utjaban a magnes is.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8193) Az-X válasza hugi0 (#8192) üzenetére


Az-X
őstag

Ez egy elég érdekes kérdés... sokat gondolkodtam én is. Végül 2 dolog győzött meg.

- A membránfelület szemből kicsi, ám a másik oldalán van egy másik membrán. Gyakorlatilag a láda felé az szól. Kifelé meg szerintem majdhogynem mindegy. Ez sajnos a képeken nem látszik, nem sikerült a hátoldaláról jó képet csinálnom. Majd lehet megpróbálom még egyszer.

- A mágnessel kapcsolatban arra a következtetésre jutottam, hogy tulajdonképpen a legtöbb hangszórónál "lyukas" a membrán közepe :B Csak a többinél tesznek rá egy porvédő kupakot. Persze lehet nem így van, csak én gondolom így :B

De majd a gyakorlat eldönti. Pár helyen találtam róla írásokat, rosszakat nem nagyon olvastam róla.

Sajnos a holnapi szerelés elmarad :( De így lehet pénteken ha időm engedi kimegyek a Lurdy-hoz, viszem magammal az összes kis drágaszágot. Élőben sokkal durvábban néz ki :DDD

[ Szerkesztve ]

:)

(#8194) hugi0 válasza Az-X (#8193) üzenetére


hugi0
őstag

". . . a legtöbb hangszórónál "lyukas" a membrán közepe Csak a többinél tesznek rá egy porvédő kupakot."

Ez megmosolyogtatott !

Viszont szivesen latunk a Lurdy-ban.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8195) Roxeus


Roxeus
tag

Kaptam egy 25k-s használt árajánlatot egy kissé kopottas JBL GTO 75.4-esre. A bolti ára 60 körül mozog, de állítólag kevés üzemóra van benne. Lehet valami baja, ha az elmondásával ellentétben sokat volt hajtva? Mit szoktak (és mit kell?) vásárláskor a helyszínen megnézni?

Szerintem ennyiért jó vétel lenne, használ valaki ilyet első és hátsó szettekhez?

(#8196) orbano válasza Roxeus (#8195) üzenetére


orbano
félisten

aki hátsó szettekhez bármit is használ a csavarhúzón kívül amivel kiszedi, annak ne adj a véleményére :D
tudtommal ezek a jblek nem a világ legjobb cuccai...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8197) s4tch válasza Roxeus (#8195) üzenetére


s4tch
veterán

Minimálisan többért tudok jobbat... Hallgasd meg Orbano kocsiját, abban is olyan dolgozik.

(#8198) Roxeus válasza orbano (#8196) üzenetére


Roxeus
tag

Majd akkor a meghallgatás után fél szemmel tartom a "szakszerű" kiszerelést... :)

Azt mondjátok, hogy ebben az árkategóriában (használt is jöhet, a csomagtartóban sajnos akarva akaratlanul se tudom a külső karcoktól megóvni) lenne jobb választás is?

Ezek az erősítők mennyire szervízigényesek? Mert pl. a házimozi erősítőm kb. 5 éve hibátlanul üzemel, de mondjuk az nem is kap ingadozó feszültségű 12V-ot... :)

(#8199) orbano válasza Roxeus (#8198) üzenetére


orbano
félisten

nem szokásuk elromlani normális üzemkörülmények között (a kánikula, és az ingadozó feszültség normálisnak tekinthető).
s4tch jr 4.300 erősítője tényleg ajánlott. csak be kell kicsit alkudni ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8200) s4tch válasza orbano (#8199) üzenetére


s4tch
veterán

Már nem 38-ért van kint. ;) 30-ért teljesen reális, ha valaki tud olcsóbban ilyet, vegye meg azt...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.