Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok,

visszaolvastam a fórumot, és láttam, hogy (itt is) eléggé körül lett járva a fejegység+Ipod lossless kombináció.

Van olyan magasabb kategóriás Pio fejegység, amelyik a saját DAC-ját használja Ipod csatlakoztatásakor?

(#8552) conan77


conan77
tag

Sziasztok!

Ez milyen lenne zajszigetelésre : Hanno-Protecto PF 820 2mm
?? :)

Vagy ezt tudnám venni helyben:
Ekobit 10cmx10méter ( Tegola termék) mondjuk ez 4600,-/db
kicsit drága.

Vagy valaki tudna Soudaband-ot webes rendeléshez jó áron?? egy link elég :D

[ Szerkesztve ]

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8553) mandras81 válasza conan77 (#8552) üzenetére


mandras81
senior tag

Szia,

Soudaband: http://www.isotech.hu

Ha jól látom, akkor lehet tőlük rendelni is.

Ha esetleg nem, akkor seismo user a Carstyling-on hasonló árban hirdeti bontatlanul a sajátjait, talán postázná is.

(#8554) Joe fiú válasza Wackond (#8548) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Elolvastam....én nem az efféle júzer vagyok aki a gigaezer wattok világában él :DDD
Én csak a tipikus csóró júzer vagyok aki nagyon olcsón,vagy legalábbis minimális költséggel akart valami zenét az autójába. :)

Amúgy meg a fejegység az egész gépezetem egyik gyöngyszeme,nagyon elégedett vagyok vele,de 21-én kinn leszek találkozón,aztán ha te is kinn leszel elmondod,hogy szar az egész és csakis az Alpine ;]

:R

u.i: Az a hatezer forintos Sal az első hangszóróm,kicsit macerás lenne kibontani.

[ Szerkesztve ]

(#8555) Wackond válasza orbano (#8434) üzenetére


Wackond
tag

ha tudsz ilyet 30-ért, szólj! vennék néhányat! :))
bár én ismerem az eladót, de az ő forrását nem. nehezen értem, mi alapján tettél ilyen egyértelmű kijelentést :F

(#8556) Wackond válasza Joe fiú (#8554) üzenetére


Wackond
tag

nem egyértelmű, hogy lefikázom, azt nem szoktam. bár az őszinteség nagy hátrányom, ez tény :DDD
Szal ha meglátom a leggyengébb láncszemet, az Neked is csak jó lesz. Valszeg fogok tudni tippet adni, én is épp low-cost projektben utazom :K ;)

(#8557) hugi0 válasza Joe fiú (#8554) üzenetére


hugi0
őstag

En is buszke vagyok az uj fejegysegemre.
Gyartasi ido: 1987.08.27

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8558) Joe fiú válasza Wackond (#8556) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Őszinteség nem hátrány,én is annak tartom magam.
Annak csak örülnék,ha adnál majd tippeket,ötleteket,hogy mivel/hogyan lehetne jobbá tenni.

hugi0:És még mindig működik,kíváncsi lennék,hogy egy neve nincs vacak mennyit bír ki.
Az én előző Kenwood-om is kb 8évet volt nálunk,és már hozzánk is használtan jött,úgyhogy ő is megszolgálta az árát.

(#8559) conan77 válasza mandras81 (#8553) üzenetére


conan77
tag

Köszi!

Néztem ezt az oldalt ( isotech), de ott az van , hogy 5000,-ft a csomagküldésük vagy
nevezzük házhoz szállításnak :D

megnézem a CS-on is. Tudom Google a barátom, de nem találtam másik webshop-ot Soudára sajna.

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8560) papptibor76 válasza Wackond (#8548) üzenetére


papptibor76
csendes tag

Hello!
Írtad a generátorzajt...
Érdekelne hogy javítod-szűröd ki???
Részletezzem a rendszert?

[ Szerkesztve ]

Üdv:P.T.

(#8561) orbano válasza Wackond (#8555) üzenetére


orbano
félisten

áhh ő pont drágábban vette :D gondolhatod, hogy nem osztják minden sarkon ennyiért, de hozzá lehet jutni ha van az embörnek türelme. nekem nincs. amúgy meg lett tőle véve mindkettő. Egyik a konyhámban csücsül, másik úton Xcbiker cartárs felé...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8562) s4tch válasza mandras81 (#8551) üzenetére


s4tch
veterán

Tudtommal nincs ilyen.

(#8563) Wackond válasza hugi0 (#8557) üzenetére


Wackond
tag

nyálcsorgós smile...
Krisztián látta már? Tuti kiverné a ... biztosítékot :DDD

(#8564) Wackond válasza orbano (#8561) üzenetére


Wackond
tag

sokkal több ilyet nem is nagyon látsz apróban.
szal most úgy hülyén adja ki magát, hogy pár napja kijelented, hogy 30-ért lehet ilyet venni, most meg megveszed mindkettőt :C

(#8565) Wackond válasza papptibor76 (#8560) üzenetére


Wackond
tag

igen plz., a részletek sokat segítenének :K

(#8566) Wackond válasza Joe fiú (#8558) üzenetére


Wackond
tag

beépítésen sok múlik, a komponenseken szintén. majd meglessük, mit lehet tenni ;)

(#8567) mandras81 válasza s4tch (#8562) üzenetére


mandras81
senior tag

És a töltés hogy van megoldva? A CD-IB100 tölti is az Ipod-ot?

(#8568) orbano válasza Wackond (#8564) üzenetére


orbano
félisten

leírtam amit leírtam, ehhez tartom magam. akkor is azt írtam, hogy nem veszem meg 65ért, mert tudom, hogy beszerhezhető 30 körül is. amúgy 50/55-ért kelt el a két darab...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8569) papptibor76 válasza Wackond (#8565) üzenetére


papptibor76
csendes tag

Szóval...
Van egy Fabia RS 90A generátorral 74Ah-s akkuval. Akkunál 100A biztivel, betápkábel 25m2
az "A" oszlopnál 40/60A biztivel-elosztóval.Innen 2*16mm2 tápkábel. Fej (Rockford Fosgate 9120) is ebből az elosztóból kap. Ezen a fejen gyárilag van egy tápzajszűrő. Tovább haladva van egy itthon kevésbé ismert ( Eyebrid 1Y500 )-as végfok dolgoztatja a subot (Magnat XTC 1500)
A másik körön pedig egy 4 csatornás (Power acoustic HMR 560) végfok termeli a hőt.
Elöl Alpine (SPS) szett dolgozik, Hátul egy Grundig-porsche series 3 utas.
Röviden ennyi lenne a rendszer, ha van ötleted megpróbálnék rajta variálni...
:)

[ Szerkesztve ]

Üdv:P.T.

(#8570) footy válasza mandras81 (#8551) üzenetére


footy
addikt

Alpine-ban van ilyen. KLIKK

(#8571) Az-X válasza mandras81 (#8567) üzenetére


Az-X
őstag

Igen, tölti, de az újabb modelleket (mint pl az iPhone3G) csak a CD-IB100 II-es vezérli.

:)

(#8572) Az-X válasza Wackond (#8564) üzenetére


Az-X
őstag

Nos valószínűleg pici félreértés van a dologban... elő-elő fordul, hogy német vagy angol ebay-en tényleg 30e körül kelnek el ezek. Persze onnan rájön még kb 10e posta... és mivel orbano nem akarta kivárni a jó vételt (mert ő ilyen :DDD) ezért megvette itthon a tuti vételt, a kinti legjobb ártól egy 10-essel drágábban.

:)

(#8573) hugi0 válasza Wackond (#8563) üzenetére


hugi0
őstag

Ha jol tudom neki is van egy 7803-as. :))

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8574) papptibor76 válasza papptibor76 (#8569) üzenetére


papptibor76
csendes tag

Kis helyesbítés: Alpine SXE 1757 az első szett, + van egy Helix 0,5F kondi is a monoblock előtt.

Üdv:P.T.

(#8575) Tipo16V


Tipo16V
aktív tag

Sziasztok! :)
Autóhifivel kapcsolatban lenne egy pár kérdésem.
Fejegységet szeretnék venni, 15ezer forint körül, mp3-t vigye.
Az autóban hat hangszóró van, a neten néztem fejegységeket, és azt látom a leírásban, hogy 4x50W, namármost ha ez 4x50wattot tud leadni, akkor a 6 hangszórót meg se szólaltatja, csak 4et? :B
Másik, ha egy hangszóró mondjuk 120wattos, de a fejegység 4x50et tud, akkor a hangszóró nem fog maximális teljesítményen dolgozni, csak amennyit a fejegység elbír?
Bocsi a hülye kérdésekért, köszi a válaszokat. :R :R

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#8576) papptibor76 válasza Tipo16V (#8575) üzenetére


papptibor76
csendes tag

Hello!

Egy kicsit részletezhetnéd. De előszóban:
A fejegység amit kinéztél, teljesítményben nem fog (kb) 4x10-15w-nál többet kiadni magából,
(de így manapság nem lehetne eladni)
A 6 hangszórós rendszered gondolom elöl mélyközép-magas, hátul pedig egy 2utas-esetleg szélessávú. Ha így van akkor az első "szettet gond nélkül hajthatod 2 csatornáról (4 hangszórót)
Egy "120"wattos hangszóró és egy RMS 120wattos hangszóró között óriási differencia van.
Nagyon fontos a hangszóród érzékenysége (dB) is.
Kicsit írd le részletesebben mi van az autóban,(mit szeretnél) ha gyári akkor milyen autó.
Akkor talán könnyebben tudunk segíteni.

Üdv:P.T.

(#8577) Az-X válasza Tipo16V (#8575) üzenetére


Az-X
őstag

Ha a fejegységnek 4 kimenete van arra 4 hangszórót tudsz kötni. Rá lehet tenni többet is, de nem kifejezetten ajánlanám.

A szomorú hírem az, hogy a 4x50W inkább 4x20 de lehet csak 4x15. A jó hír, hogy amennyire eddig a fejegység hajtotta őket annyira az új fej is meg fogja.

A 15e-res fejre nem igazán tudok mit mondani. Általában azt szokták javasolni, hogy a nagyobb márkákból (Alpine, Pioneer, JVC, stb...) érdemes kiválasztani azt ami jobban tetszik :)

Szerk: Közben látom megelőztek :) El is felejtettem, hogy mostanában a gyártóknál az első ajtóba szerelt szett már 4 hangszórónak számít :DDD Ha a Te autódban is így van 6 hangszóró akkor a 4 csatorna bőven elég :)

[ Szerkesztve ]

:)

(#8578) papptibor76 válasza Az-X (#8577) üzenetére


papptibor76
csendes tag

Én is belekotyogtam a témába :D
A gyári hangszóróimat a rockford fejnek a 4x14w RMS teljesítménye fél óra alatt széttépte :)

[ Szerkesztve ]

Üdv:P.T.

(#8579) Tipo16V válasza papptibor76 (#8576) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

Az-X
Egy fiat bravóról van szó, az első ajtókban van 2 ovál hangszóró, és hátul (kéne lennie) 2 szerintem 10 centisnek, továbbá a műszerfalon van gondolom 2 magas :B
A gyári fejegység van benne, amit cserélni szeretnék valami mp3asra, nem értek a hifihez, nincsnek nagy igényeim. (Haverom renault méganéjában lévő gyári zenét hallgattam az nekem megfelel) A későbbiekben terveznék belerakni valami mélynyomót.
Csak fogalmam nincs, hogy hogy induljak el, és milyen márkát kéne venni, és hogy mi hogyan:D :F

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#8580) papptibor76 válasza Tipo16V (#8579) üzenetére


papptibor76
csendes tag

Hello!

A 15 ezer HUF eléggé behatárolja a márkát. Kérdés hogy mit néztél ki?

Esetleg használtan is érdemes nézelődni.

Ha későbbiekben szeretnéd mélynyomóval kiegészíteni akkor a hátlapi RCA csatlakozó szükséges.

Ha a Fiatodban (gyárilag) din csatlakozó van akkor a hangszóró bekötésével nem kell bajlódnod, ha nem din szabványnak megfelelő akkor lehet kapni autós boltokban átalakítót
(1-2 ezer Ft)

Üdv:P.T.

(#8581) Wackond válasza orbano (#8568) üzenetére


Wackond
tag

ennyiért is jó vételt csináltál.
Én is tartom magam ahhoz amit írtam: ha tudsz 30-ért hozni ilyenenket, átvennék több darabot is ;)

(#8582) Wackond válasza Az-X (#8572) üzenetére


Wackond
tag

angolokat javaslom hanyagolni használtcikk terén, 90%-ban lelakott cuccokat küldenek! :W

(#8583) Wackond válasza Tipo16V (#8579) üzenetére


Wackond
tag

Szia,

Ha szub kell, akkor kell RCA kimenet, és kell majd erősítő, stb.

Ha nem akarod a szélessávú hangszórókat erősítőről hajtani, akkor elég a fejegység végfoka. Ebben viszont ahogy már korábban leírták, a 15eFt-os kategóriától ne várj csodát, de még minőséget sem. Szerintem kicsit menj feljebb az összeggel, és használtakat nézegess, így valami használhatóbb fejet is kifoghatsz.

Régebbi modellekből már JÓkat is lehetne csípni, de ott az MP3-ról valszeg le kell lemondani. :K
Megjegyzem, ez nem nagy veszteség :))

(#8584) papptibor76 válasza Wackond (#8583) üzenetére


papptibor76
csendes tag

Kapok választ én is ? :D

Üdv:P.T.

(#8585) Wackond válasza papptibor76 (#8569) üzenetére


Wackond
tag

A testpontokról nem írtál, pedig fontos. Ezek rendben vannak? Legalább a táppal megegyező méretű testkábel kell, a motortérbe is!
Minőségi RCA kábelek használata elengedhetetlen!!!
Azon a power acoustic erősítőn elgondolkoznék..
A fejegységeddel nem volt még dolgom.
Hány lépcsőig lehet feltekerni a hangját (mi a legnagyobb lehetőség)? A jelenlegi beállításaiddal meddig tudod feltekerni? ezt a két pontot valaogy össze kéne hozni a gain potik visszatekerésével.
Ha így "hülyebiztossá" teszed a rendszert, akkor már sokat segíthetsz.

(#8586) Wackond válasza papptibor76 (#8584) üzenetére


Wackond
tag

OK, ennyire nem vagyok gyorstüzelő :DDD

(#8587) okiman


okiman
tag

Wackond! Azé mutasd meg mindenkinek a méjjjjjnyóóóómóóóódat! :) :) :) :)

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#8588) Wackond válasza okiman (#8587) üzenetére


Wackond
tag

Jóóóreggelt :DD

A mostanit is meghallgathatnád! Netuddmeg, hogy csont üres csomival járok. Fejről hajtott 15eFt-os elsőszett. Besza-behu! ;] ;] ;] :R

(#8589) G.Zs. válasza Wackond (#8588) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azé meghallgattam volna azt a Hertzet, amikor ráküldted az F1-et. :DD

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8590) papptibor76 válasza Wackond (#8585) üzenetére


papptibor76
csendes tag

-A testelés 1db 35mm2 es a motortérben.
-A max hangerő 30, az erősítők kb fél állásban vannak. Hogy meddig tudom tekerni azt a hallgatott zene jelszintje befolyásolja, egy (pl Bikini) maxig, egy (pl Drum & bass) 25-28ig
egyes Rap-hip-hopp zenék még 22-25 körül még tisztán szólnak... Nagyon vegyes az ízlésem, sűrűn cserélgetem a műfajokat.
RCA? Szerintem nemtom... :)
2 vagy 3x árnyékolt nem a leggagyibb, de a márkát nem vágom.
A Power Acoustic? Nem mai darab, de szeretni való. Ha érted mire gondolok.
Ő egy külön testet kap az ülés sínjéről. (így volt könnyebb a bekötés)

Üdv:P.T.

(#8591) Wackond válasza G.Zs. (#8589) üzenetére


Wackond
tag

nem az F#1 volt a para, hanem az SPX -hez lőtt vágás a DSK-n :D
de úgy is volt legalább ilyen fos hangja, mint most. ennél az árkategóriánál majdnem mindengy, mit teszel elé :F

(#8592) Wackond válasza papptibor76 (#8590) üzenetére


Wackond
tag

Gaineket icipicitt vedd visszább. Az ülés sinjén biztos jó a kontakt? A fejegység testelése is rendben van?

(#8593) papptibor76 válasza Wackond (#8592) üzenetére


papptibor76
csendes tag

A fej testje a gyári din csatiból :F szerinted?
A sínnel szerintem nincs baj, (M8x40 es A2-es átmenő csavar az alvázba) de azért megpróbálom. Visszatekerem a rendszert is.

Üdv:P.T.

(#8594) Wackond válasza papptibor76 (#8593) üzenetére


Wackond
tag

a fejek hátulján szokott lenni egy M5 menet, az egy csavarral, gyűrűs sarukkal, kábellel és némi kreativitással rásegíthet a helyzetedre ;)

(#8595) Az-X válasza papptibor76 (#8578) üzenetére


Az-X
őstag

Pont erről van szó... tud az a fej 40W-ot csak nem RMS-ben... tehát ergo a hangszóró négyszög jelet kap azt meg nem szeresse. Ezért ment tönkre.

:)

(#8596) papptibor76 válasza Wackond (#8594) üzenetére


papptibor76
csendes tag

:) Nem rossz! Még lopásgátlónak sem! :D
2,5mm2 es elég lesz?

Üdv:P.T.

(#8597) Az-X válasza Tipo16V (#8579) üzenetére


Az-X
őstag

Erre nincs mit írni... Péntek este 21:00 Lurdy mélygarázs... addig ne vegyél semmit!!!

:)

(#8598) papptibor76 válasza Az-X (#8595) üzenetére


papptibor76
csendes tag

Olvass utána a fejnek :) Küldött az mindent, csak nem négyszöget :D
A Rockford Fosgate mint tudjuk valamit már sejt ezen a területen...

Üdv:P.T.

(#8599) Wackond válasza papptibor76 (#8596) üzenetére


Wackond
tag

elég lesz.
lopásgátlónak meg csak az jó, ha nincs kocsid :(

(#8600) papptibor76 válasza Wackond (#8599) üzenetére


papptibor76
csendes tag

:)) Mondsz valamit.

Üdv:P.T.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.