Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Az-X válasza conan77 (#8498) üzenetére


Az-X
őstag

Ez ok... Nekem az S60-ban elég sok hely volt, gyárilag is volt kiemelő keret... mégsem volt elég. Persze ha valakinek olyan az ajtókialakítás hogy nem szűkséges... Én annyira nem értek hozzá, rábíztam a hozzáértőre, és igen jó lett :)

:)

(#8502) footy válasza hugi0 (#8500) üzenetére


footy
addikt

Akkor a mélytartományra pont nincs hatása?

(#8503) G.Zs. válasza footy (#8502) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem ha egy darab műanyagon van a hangszóró, akkor az a teljes sávszélességére rányomja a bélyegét, így a mélyre is.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8504) G.Zs. válasza conan77 (#8498) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ajtópanel azért kell, hogy előhozd a hangszórót a kárpit alól, és jobb esetben kicsit magad fele fordítsd.
Amúgy a szigetelés+MDF karika is drámaian javítja a hangját, de a panel a tökéletes megoldás.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8505) footy válasza G.Zs. (#8503) üzenetére


footy
addikt

Azon van, sima műanyag a kiemelő keret.
Ezt is körbe kellene bituzni majd alaposan? Vagy eleve mdf-re kellene cserélni a karikát?
Először mdf karikát szerettem volna egyébként, de lebeszéltek róla, hogy a nedvesség miatt az berohadhat az ajtóba.

(#8506) pEEpEE1019


pEEpEE1019
tag

Sziasztok !

Egy ilyet sikerült vennem [link] Vadi új bontatlan 48K-ért 2év garival szerintetek jol jártam ? :) Illetve lenne meg egy kérdésem erről mit gondoltok ? [link] mert ilyet gondoltam az első ajtóba.

Várom válaszotokat..!

Üdv.

(#8507) conan77 válasza G.Zs. (#8504) üzenetére


conan77
tag

Ja hogy magam felé tudjam fordítani picit :) értem láttam is hogy az MDF-et szögben csiszolják így srég lesz kb 15'-ot.
Na ez a megoldás sajna a gyári kinézetet rontja ami ugyanolyan fontos nekem mint a szép zene. ( Fiat Linea az autóm)

Magam megcsináltam a kiemelő gyűrűket 19-es MDF.ből. de mindenképp akarok valami olcsó de jó szigetelést Bitument is alá :) Soudaband-ot amúgy hol lehet akciósan :D megkapni??? Neten rendelni lehetne talán nem??

köszi :R

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8508) Shadows


Shadows
senior tag

Alpine fejeshez nincs valakinek 16 pólusú csatlakozója? :R megvenném

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#8509) orbano válasza footy (#8497) üzenetére


orbano
félisten

ahogy hugi0 is utalt rá, ez a megoldás nem célravezető. a bitumen két okból kell:
1.: csillapítani kell az ajtó saját rezgését, úgymond el kell hangolni. nem csak a külső lemezt, a belsőt is. erre azért van szükség, hogy ne az ajtót halld.
2.: a belső lemez többnyire lyukacsos, egy jó vastag réteg bitumenlap lezárja a légnyílásokat, zárt dobozt alkotva az ajtóból. a mélyek igazából ettől jönnek elő.

A harmadik fontos tényező pedig a hangszóró beszerelése: nagyon erősen, "légmentesen" kell rögzíteni a helyére, minél jobban kiemelve az ajtó síkjából, hogy minél több hely legyen mögötte. A pontos összefüggéseket nem tudom, de ez is fontos a mélyhangok előcsalogatása szempontjából, mivel alapból egy ajtóban elég szűkös a hely a hangszóró mögött.

Szóval az ilyen szivacsos vackokat felejtsd el, ez extra, ha már rendesen ki van bituzva az ajtó.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8510) orbano válasza footy (#8505) üzenetére


orbano
félisten

csónaklakkról hallottak már azok akik lebeszéltek róla? :D a műanyagot és egyéb anyagokat felejtsd el. mdf. megfelelően merev és rugalmatlan, könnyen megmunkálható anyag.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8511) orbano válasza conan77 (#8507) üzenetére


orbano
félisten

ha benéznél Az-X kocsijába nem tűnne fel, hogy nem gyári...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8512) orbano válasza pEEpEE1019 (#8506) üzenetére


orbano
félisten

ha drágábban el tudod adni akkor jól jártál :)
egyébként sosem értettem minek utólag ilyet megkérdezni :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#8513) footy válasza orbano (#8510) üzenetére


footy
addikt

Direkt hifi szalont hívtam fel pedig, aminek a kínálatában szerepel is, hogy csinálnak mdf karikát és ott beszéltek le róla.

[ Szerkesztve ]

(#8514) footy válasza orbano (#8509) üzenetére


footy
addikt

Ez tiszta amúgy, de olvastam egy fórumon hogy az ajtó belső lemezére nem csak a bitu, hanem a szivacs is ajánlott, mert akkor a kárpit és a vezetékek tuti nem zörögnek be.
Amit linkeltem az meg bitu és szivacs egyben.

(#8515) pEEpEE1019 válasza orbano (#8512) üzenetére


pEEpEE1019
tag

jo nem ugy értetem ha nem hogy teljesitmenyre mit gondoltok ?? egy vw polo classicba lesz.. =)

(#8516) orbano válasza footy (#8514) üzenetére


orbano
félisten

igen, ezélrt mondtam, hogy extra. az a bitu meg elég vékonykának tűnik. abba a hifi szalonba meg nem menj többet :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#8517) orbano válasza pEEpEE1019 (#8515) üzenetére


orbano
félisten

nem tudom, minket a hangja szokott érdekelni :)

előre komponens szettet szoktunk ajánlani. van már erősítőd előre is? vagy azzal kezdted a cásárlást, mait a legvégére szoktak hagyni? plusz azt sem tudjuk milyen zenét hallgatsz és mi a keret a rendszerre (_rendszerre_, nem akciósan összevásárolgatott dolgok halmazára).

A vér nem válik VAZZE!™

(#8518) Az-X válasza orbano (#8517) üzenetére


Az-X
őstag

Ne vedd már el szegénynek a kedvét! :(((

:)

(#8519) hugi0 válasza footy (#8514) üzenetére


hugi0
őstag

A szivacs nem ajanlott.
- megtartja a nedvesseget -> rozsda eloidozo.

Vannak olyan szivacsszeru anyagok amiket hasznalhatsz ha szukseget erzed.

De inkabb toreketdj a minnel fixebb beepitesre.
Illetve a "tomegnovelessel" csokkentheted, a hangszoro altal keltett rezgeseket.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#8520) Az-X válasza pEEpEE1019 (#8506) üzenetére


Az-X
őstag

Nos... a helyzet tényleg az, hogy többnyire előbb kellene kérdezni. De így, hogy már megvetted tulajdonképpen nincs mit tenni.

Ha a célod csupán az, hogy a gyári hangrendszered mélyei igen soványkák akkor valószínűleg elégedett leszel. Bár kb 1/4 áron megkaptál volna ennek a célnak megfelelőt használtan.

A lényeg, hogy szereld be, hallgasd meg, ha neked megfelel akkor mindenki boldog ;)

Ha nem tetszik, de nem tudod, hogy mi a baj akkor pár dolgot el kell árulnod nekünk...

- Milyen zenét hallgatsz
- Mik a rendszered további elemei
- Milyen autód van
- Mennyire szeretnéd átépíteni az autót
- És végül de nem utolsó sorban mennyi pénzt szánsz autóra

:)

(#8521) Az-X válasza pEEpEE1019 (#8515) üzenetére


Az-X
őstag

Teljesítményre biztosan nem fogsz csalódni benne. Valószínűleg még sok is lesz. A kérdéses inkább a hangminőség lesz. De a Te fülednek kell szeretnie nem a mi véleményünknek :)

:)

(#8522) pEEpEE1019 válasza Az-X (#8520) üzenetére


pEEpEE1019
tag

A holnapi nap folyamán beszerelem meghallgatom.

A pár dologra a válasz.. :D

- Disco buli zenék főleg Bárány Attila.
- A rendszerem a további elemei sajnos még semmi :(
(de amibe gondolkodok Alpine vagy Pioneer fejegység illetve Hertz hangszórók.)
- Az autó egy 96' VW Polo Classic
- Nem számit
- Az anyagiakkal pedig nem szoktam annyira foglalkozni ugy vagyok vele ha tetszik akkor ha kell éjjel nappal melo hogy meg legyen a pénz rá :)

(#8523) footy válasza hugi0 (#8519) üzenetére


footy
addikt

Az hittem ez zárt cellás szivacs azért mertem volna belerakni, de ha nem kell akkor nem erőltetem, beborítom inkább soudaband-dal az egészet.
Egyébként nem száll meg tőle az ajtó ha így ráaggatunk plusz 2-3 kilót?

[ Szerkesztve ]

(#8524) Az-X válasza pEEpEE1019 (#8522) üzenetére


Az-X
őstag

Nos ha így áll a helyzet, akkor most gyorsan állj meg a vásárlással...
Amit orbano is írt a mélyláda az utolsó dolog amit a rendszerbe illesztünk.

Első lépésként el kell határoznod, hogy az ajtót ki kell bituzni illetve kiemelőkeret mindenképp de, a Polo-ra szerintem kell ajtópanel is. Ez eddig olyan 40-50 ezer Ft a két első ajtóra. Ha ezt nem csinálod meg akkor a cuccod csak nyiszegni-nyöszögni, recsegni-ropogni meg puffogni fog. Ja lehet még szörcsögni-röfögni is :DDD

Ezután jön a következő elhatározás, hogy a kocsit át kell kábelezni. A fejegységtől az erősítőig RCA kábel, majd az erősítőtől hangfal kábel, illetve az erősítőhöz tápkábel. Ez a kábel típusától függően mondjuk 10-15.000-tól felfelé.

Ezután válassz egy jó első szettet. Bárány Attila valószínűleg nem fog High End minőséget igényelni. Viszont amit linkeltél az egy kétutas hangszóró, semmiképp nem javasolnám első szettnek. Egy rendes kétutas szettet kell választani, ha a hertz tetszik akkor abból mondjuk ezt. Persze vannak ennél jobb vételek is. Főleg ha nem zavar, hogy használt akkor ennyi pénzért akár kategóriával feljebb léphetsz. Sajnos ilyen stílusú zenét nem hallgatok, de lesznek itt kollégák akik ajánlanak több konkrét típust is. Viszont ha éjjel nappal akarsz dolgozni érte akkor vedd meg tőlem ezt! :))

Ha az első szett megvan, vagy legalább kinézted, akkor kell alá tenni egy erősítőt. Nem kell megagiga wattokat nézni. Egy rendes csatornánként 60W-os erősítő hangerejét nem bírod elviselni a Polo-ban. Inkább az a fontos, hogy illeszkedjen az első szetthez. Ha veszel egy 4 csatornásat akkor abból 2 csatorna hídban meghajtja a ládát is, így elég 1db erősítő. Ezzel egy időben kinézheted a fejet is. Ne a csicsát nézd inkább legyen jobb hangminőségre.

Ezután jön a szerelés, ha rám hallgatsz megcsináltatod profival. Vannak tisztességes áron dolgozó szakik. Hidd el olcsóbbra jön ki mintha valamit elrontasz, rosszul csinálsz meg, és újra kell...

Ha az eddigi rendszer megszólal akkor jöhet a mély...

Utána már csak pár hónap... bejáratódnak a hangfalak... megtalálod a megfelelő beállításokat... oszt jönnek a haverok beülteted őket és potyognak a könnyek hallgatás közben (ahogy Viktorral szoktuk mondani :DDD).

:)

(#8525) pEEpEE1019 válasza Az-X (#8524) üzenetére


pEEpEE1019
tag

Nos köszönöm a pici felvilágositást e téren csak a nyáron kocsi váltáson gondolkodunk apámal hogy 2bol csinalunk egyet és nem tudom h nekem ez igy meg érné de ha viszon marad akkor élni fogok a tanácsoddal a nyár folyamán illetve lehet irok még privibe egy kis segitségért :)

(#8526) Az-X válasza pEEpEE1019 (#8525) üzenetére


Az-X
őstag

Kocsi váltás előtt nem nagyon ajánlanám :)
Szerintem nyugodtan írd a kérdéseidet ide a fórumba. Hátha mást is érdekel. No meg vannak nálam okosabbak is :)

:)

(#8527) orbano válasza Az-X (#8524) üzenetére


orbano
félisten

első körben mondjuk nem árt, ha meghallgat pár olcsóbb-drágább autót (autóhifit), hogy mégis milyen hangzás/hangminőség az, ami tetszik/megfelel neki.

és igenis elveszem a kedvét, mielőtt nekiáll még több pénzt kiszórni az ablakon :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8528) conan77 válasza orbano (#8511) üzenetére


conan77
tag

Szia!

Na most ültetitek a fülembe a bogarat :DD
Már elkezdtem gondolkodni valami odaillő panelen :D
de ragályos ez a kór :C pedig csak kihangosítós fejet ( BT+mp3) akartam először jeee.
Na majd készítek egy tervet aztán magam összedobom ha lesz rá zseton.
Most épp alufelnit veszek és nem maradt mani rá :)

Van valahol ilyen kép gyüjtemény vagy leírás a helyes panelgyártásról??
legjobb lenne valami kép egy Grande Punto vagy Linea ajtópaneles kárpitról :C :C

JG G36K Aeg 398 fps, KJW M1911A1 GBB 300 fps,

(#8529) orbano válasza conan77 (#8528) üzenetére


orbano
félisten

gulacsigalery.hu-n vannak képek, nézelődj.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8530) Az-X válasza orbano (#8527) üzenetére


Az-X
őstag

Ohhh igen, a legelső lépést kihagytam... elsőnek bele kell hallgatni másokéba :)

Amúgy az elkapkodott bevásárlás hanyagolását én is említettem neki :)

:)

(#8531) Az-X válasza conan77 (#8528) üzenetére


Az-X
őstag

Ne aggódj, sokan így kezdjük... én pl meg akartam tartani a gyári fejet (csak a kinézet miatt) egy highend első szetthez :)) Aztán lett belőle egy aktív rendszer :DDD

:)

(#8532) G.Zs. válasza pEEpEE1019 (#8525) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mielőtt megijednél, nem vettél gagyit. Ha a láda passzol a kocsihoz, akkor jó vételt csináltál. Amúgy, ahogy a többiek is említették, ládát csak saját kocsiban, saját rendszerben való kipróbálás után veszünk.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8533) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Valaki tud ajánlani 25cm-es free air sub-ot? Vagy két jól terhelhető 20cm-es mélyközép is megfelelő lenne.
A mostani Blaupunktjaim nem igazán szeretik,ha erősítőről meg vannak hajtva :DDD

Keret elég minimális kb.10k. És egy Sherwood XA-1180 erősítő egyik csatornája hajtaná.

(#8534) Az-X válasza Joe fiú (#8533) üzenetére


Az-X
őstag

Futottam pár kört ebben a témában. Alapvetően nem akartam ládát, a kalaptartóban (ami nálam fix és fém) van 2 20-as helyem. De sajnos nem nagyon sikerült kicsalni belőle igazán rendes mélyhangot. Inkább kell építeni egy kis ládát...

:)

(#8535) Joe fiú válasza Az-X (#8534) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem az a problémám,hogy mélyláda legyen,vagy kalaptartós megoldás.

Már több mint fél éve kalaptartós rendszerem van( két nagyovállal,két 20cm-es mélyközéppel). Mélyhang miatt igazán nem panaszkodhatok,ha arról van szó berengetik a szélvédőt. Csupán az a bajom,hogy a 20cm-es mélyközepek kezdenek haldokolni(elég fura hangjuk van,szerintem a csévetesttel nem minden oké). És én ezek helyére szeretnék valami jobban terhelhetőt. És azon gondolkodtam,hogy legyen valami nagyobb free air sub,vagy ugyanúgy két 20 cm-es.

(#8536) Wackond válasza Joe fiú (#8535) üzenetére


Wackond
tag

Szia,
Ha kipakolnád a kalaptartóból a sok xart, egy rendes ládával többre mennél. Nem kell vagyonokat költeni rá, 15 körül már lehet használhatókat venni (pl. AS MX12)
10-et szántál a cserére. Add el 5ért az oválokat, és vehetsz egy rendes ládát. Szélvédő rezgetésben nem hiszek, ha kalaptartóból tolod. Vagyis hiszek, de nálam az még nem remegés ;]

(#8537) G.Zs. válasza Wackond (#8536) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nah, látom idetaláltál. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8538) Wackond válasza G.Zs. (#8537) üzenetére


Wackond
tag

Jaja. Valahol kell veled kommunikálnom, a teló jó drága :D Amúgy Boldog Új Évet! ;)

Surányi fórum meghalt, CS döglődik, valahol csak el kell ütni az időt...

(#8539) Az-X válasza Wackond (#8536) üzenetére


Az-X
őstag

Köszönöm... igazából már nem tudtam volna mit írni neki... de hátha rád hallgat :)

És persze légy üdvözölve itt!

[ Szerkesztve ]

:)

(#8540) G.Zs. válasza Wackond (#8538) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Akkor most jó helyen vagy. Itt általában van mozgás. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8541) Wackond válasza G.Zs. (#8540) üzenetére


Wackond
tag

remek! :)
Akkor mozogjunk! :))

(#8542) Joe fiú válasza Wackond (#8536) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szia!

Először is köszi a választ.Másodszor meg hallottam már a szakértelmedről úgyhogy elhiszem,amit mondasz :D
Ugye van az AS MX12,ez tudomásom szerint elég érzékeny nyomó,gondolom akkor hídalva meghajtaná a Sherwood erősítőm,nem?180W-ot tud 4ohmon hídban.

Azt szűröm le ebben a topikban,hogy eddig csak sz*r mélyládás rendszereket hallgattam,ugyanis az általam hallgatottakhoz képest,az én kalaptartós szarjaim mindet leszólják :DD És akárki ült be eddig az autómba mindenki oda volt,hogy húú bazz ezek szólnak ennyire?!

Egyik haverom emlegetem mindig,állandóan dicsekedett,hogy a barátjának 2x1000w-os MNC nyomók meg erősítők vannak,meg elől,hátul oldalt hangszórók,hogy az húú de , hogy szól.
Aztán beült az én kis 40e ft-os rendszerembe és tátott szájjal élvezte a zenét.

De mondom,én elhiszem neked,hogy egy normálisabb nyomóval még jobban szól.

Az-X: Neked is elhiszem,csak eddig igényeimen felül teljesített a rendszer,csak valahogy most kezdik azt mondani,hogy már kierőlködték magukat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8543) orbano válasza Joe fiú (#8542) üzenetére


orbano
félisten

rossz beállításokkal, vagy nem a megfelelő auóban egy audiofil kategóriás mélyláda sem szól szépen. egy mnc meg aztán pláne nem :D
Nem laksz messze, egyik pénteken lejöhetnél meghallgatni pár kocsit, hogy legyen viszonyítási alapod. Plusz így lenne lehetőséged próbálgatni dolgokat...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8544) Az-X válasza Joe fiú (#8542) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem jelenleg mélyládám sincs, a 16-os első szettem olyat szól, hogy húúú :)) Akkor is kell hátra egy láda :)

:)

(#8545) Joe fiú válasza orbano (#8543) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sokszor gondolkodtam már rajta,de most majd meg is valósítom.
Következő hét még vizsgaidőszak,viszont az azt követő elméletileg teljesen szabad,akkor majd lemegyek,megnézem,hogy valójában mit is jelent az "Autóhifi" fogalom és sírva hazamegyek :DDD

Az-X:Elhiszem neked,csak neked az első szett is olyan. 6ezer forintos Sal-októl nem várom el,hogy mélyládát helyettesítsen :DDD

(#8546) Az-X válasza Joe fiú (#8545) üzenetére


Az-X
őstag

Ha esetleg jössz szólj, nekem bent van a kocsiban a láda. Két perc alatt át tudjuk rakni a tiédbe egy próbára :)

Amúgy meg nem kell ez a vizsgaidőszak duma :P Orbano is, én is vizsgaidőszakozunk, ráadásul mi munka mellett :)) Szóval péntek este 1-2 órát talán el tudsz szabadulni a könyvektől :DDD

Szerk... Szakáll mesélt valami SAL cuccról ami 10K körül van és meglepően jó... utána kell lesni.

[ Szerkesztve ]

:)

(#8547) Joe fiú válasza Az-X (#8546) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Még csak első félévet nyomom,úgyhogy annyira nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal,hogy mit vehetek félvállról,úgyhogy biztosra megyek. :)

Úgyis fogok még írni ide a találkozó ügyében,de haverral már megdumáltam,hogy ha minden klappol akkor 21-én kimegyünk,aztán tátott szájjal figyelünk.

Előre is köszönöm a felajánlásod,miszerint átrakjuk a ládát,szerintem majd élek is a lehetőséggel.

(#8548) Wackond válasza Joe fiú (#8542) üzenetére


Wackond
tag

olvasd el a blogomat a carstylingon, ott írtam gigawattos mnc-kről... ;]

Egyébként mindig szoktam mondani: a FEJétől bűzlik a hal. Ha valami xar, és nagyon xar, akkor azt rendbe kell rakni. Az egész rendszert, aminek az alapja a fejegység, valamint a setting.

Namost a mai napon sikerült találkoznom egy emberrel, mondta hogy sípol a rendszere, generátorzajos, meg minden. Kapott egy új fejet, tekergettünk ezt-azt. Csávó visszahívott egy óra múlva, hálálkodva, hogy szárazon elment már kétszer, és ilyen jól még sosem szólt a rendszere :R

Szal gyanítom, hogy tényleg nem volt még dolgod érdemi rendszerrel. ezért kell találkozókra járni! ;)

(#8549) Wackond válasza Joe fiú (#8545) üzenetére


Wackond
tag

Ha kibontod azt a 6eFt-os SAL-t, kipróbálnám az én ajtómban! :DD ;]

(#8550) Wackond válasza Shadows (#8508) üzenetére


Wackond
tag

Fekete vagy fehér csati kell?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.