Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) orbano válasza G.Zs. (#9949) üzenetére


orbano
félisten

igen próbáltam. azért nem volt rossz erősítő nélkül sem, de nem voltak mélyei. mondjuk akkor szigetelve sem volt az ajtó. egy szubbal kiegészítve talán tisztességesebb lett volna. no meg többet kellett volna tökölni a hangszórók elhelyezésével, mert eléggé visítós volt a hangja. azért az element magas kényes jószág ilyen szempontból azt hallottam.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9952) s4tch válasza G.Zs. (#9945) üzenetére


s4tch
veterán

Mészáros Gyuri meg az RS2-t állítaná be, csak egyszer arra kéne kanyarodni...

No mindegy. Biztos jó hangja lesz a Klárinak is, és ha marad egy ideig a Pio, akkor lesz idő eldönteni, melyik maradjon véglegesnek. Azért kíváncsi vagyok, mikor kap orbano először sikítófrászt az érintőkijelzőtől. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9953) orbano válasza s4tch (#9952) üzenetére


orbano
félisten

többé kevésbé már RSnél is átszoktam a távirányítóra, 9887 is csak távról használható.

amúgy meg nem kell nekem hogy beállítsa bárki is. ha tudnék végre menteni, össze tudnám hasonlítani mit produkálok. jelenleg rettenet így, talán majd 5 év múlva lesz fülem hozzá hogy kihalljak minden változást ha hozzányúlok valamihez. amiben kicsit elbizonytalanodtam az az hogy nem lett volna jobb egy 9887, de igazából már leszarom. nem ezen a +-10e forinton fog múlni a dolog, és úgyis mindhárom fejjel lehet nagyszerű rendszert építeni, szóval annyira nem parázom.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9954) G.Zs. válasza orbano (#9953) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha esetleg kiszerelted a pajót, és nem akarod rögtön eladni, akkor most már elvinném egy hétre tesztelni. :R

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9955) orbano válasza G.Zs. (#9954) üzenetére


orbano
félisten

ok, szerdán ha jözök hazafele a kiszerelt RSII-vel szívesen odaadom. nem kenyérre kell az ára (sic! :DDD), szóval csak nyugodtan!

más: valaki tud olyan jó minőségű felvételt, amin ilyet csinálnak, de kicsit többet? :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9956) Peti66 válasza Joe bácsi (#9942) üzenetére


Peti66
senior tag

Ez viszont elkerülte a figyelmemet[link]ezt, viszont én ajánlom :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#9957) tiborcnak válasza orbano (#9939) üzenetére


tiborcnak
csendes tag

Miért, mit tudnál ajánlani ebben az ársávban. Alpine erősítőről menne.

(#9958) Az-X válasza orbano (#9955) üzenetére


Az-X
őstag

más: Nézz MSN-t is ne csak PH-t!!!

:)

(#9959) orbano válasza tiborcnak (#9957) üzenetére


orbano
félisten

20-40e körül? elég sok mindent :)
Hollywood HX 6, uDimension Element 6, meg majd a többiek is tuti mondanak, én ezeket hallottam. De ott van G.Zs. szettje az sem rossz, bár szerintem egy elementben nagyobb potenciál van :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#9960) G.Zs. válasza tiborcnak (#9957) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ezt az új Hollywood mániát nem vágom, de az Alpine erőhöz az SPS szettet bepróbálnám mindenképp, az Elementet szintén megnézném, az is bizonyított már. Ezen kívül AS X-Ion, Hertz ESK, stb...
Ebben az árkategóriában szerintem sok hasonló tudású szett van. Fontos kérdés, hogy milyen zenét fogsz hallgatni, ez alapján kéne dönteni.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9961) orbano válasza G.Zs. (#9960) üzenetére


orbano
félisten

pénteken hallgasd meg a másik hondát, elvileg kint lesz. abban ilyen szett van, hollywood erősítővel és 9887-tel...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9962) s4tch válasza G.Zs. (#9960) üzenetére


s4tch
veterán

A Hollywood szett titkos tipp, több helyről hallottam, hogy nem gyenge. A legkomolyabb kritika, amit kapott, hogy ronda. :DDD Az erősítőikről meg annyit, hogy amit ezen márkanév alatt megkapsz bagóért, ugyanazt a Massive (más teljesítménnyel) az amcsi piacon ~dupla áron nyomatja.

(#9963) atuci válasza orbano (#9935) üzenetére


atuci
senior tag

Üdv,

túl sokat nem szeretnék rákölteni, nekem a haszált is megfelel, van valami ajánlatod?

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#9964) G.Zs. válasza s4tch (#9962) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Massive-ot ismerem, volt már szerencsém hozzá nekem is. Jó ideig P500.1-et használtam sub erősítőnek. Alapjában véve elégedett voltam vele. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9965) orbano válasza atuci (#9963) üzenetére


orbano
félisten

a 99-es corolla az még az új design/drágítás előtti ugye? mennyire vagy barkács alkat? ha nem vagy rest kicsit kibituzni az ajtót, hogy ne zörögjön annyira, és tisztességesen mdf gyűrűvel be tudod gyömöszkélni a gyári takarólemez alá a hangszórót, illetve van kedved kicsit pepecselni a magassugárzók elhelyezkedésével, én tuti bepróbálnék egy uDimension Element 6-os szettet. Nagyon szép hangja van, szereti a hangszeres zenét. Én ezzel kezdtem, bituzás nélkül, egy alpine 9847-ről hajtva is kellemes volt a hangja, össze sem hasonlítható a gyári szettel. Azt hiszem 91db-es érzékenységű, szóval nem is olyan nehéz meghajtani fejről. Csak a csipogókat kell jó helyre tenni különben sipákol.
Újonnan olyan huszonegykétezer amúgy az ára.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9966) s4tch válasza orbano (#9965) üzenetére


s4tch
veterán

Igen, az az enyém előtti ("béka") Corolla. Jobban szól az autó, mint az enyém...

Egyébként csatlakozom, nálam is fasza volt az Element fejre kötve, érzékeny, finom jószág. A magasak elhelyezése a legnagyobb kérdés: aktív hajtásnál be lehet állítani fajinul, ellenben a gyári keresztváltója nem túl erős darab, azzal együtt használva, rossz elhelyezésnél nem átall visítani a magas.

(#9967) orbano válasza s4tch (#9966) üzenetére


orbano
félisten

Mondjuk én a pio helyett lehet megpróbálnám összeereszteni egy alpine 9812-vel :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9968) s4tch válasza orbano (#9967) üzenetére


s4tch
veterán

Miért?

(#9969) G.Zs. válasza s4tch (#9966) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Többek közt azért lenne szerintem jobb választás az AS X-Ion, mert egyrészt jobb a magasa, másrészt sokkal jobb a hangváltója. Vágási meredekség állítás a mélyközép tetejére és a magasra egyaránt, jelszint állítási lehetőség a magas frekvencia tartományra, sőt állítható a jelszint külön 4 és 7KHz között, valamint 7KHz felett.
Akinek van hozzá affinitása, szakértelme meg persze füle, az biztosan jobb eredményt fog vele elérni, mint az Element-tel.
Bár az is igaz, hogy elég érzékeny a beállításokra, és úgy láttam, nem mindenki boldogul vele.
Ha nem akarnék tökölni ilyenekkel, akkor valószínűleg én is Elementet vennék.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9970) orbano válasza s4tch (#9968) üzenetére


orbano
félisten

Mert egy széphangú aktív fejegység, szerintem jó párosítás lenne. a 9847-is jó volt vele, csak a fárnya visítással nem tudtam mit kezdeni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9971) G.Zs. válasza orbano (#9970) üzenetére


G.Zs.
senior tag

9812-ben nincs aktív váltó. Viszont van 4 csatis időkorrekció, ami azért nagyon sokat segít a settingnél.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9972) orbano válasza G.Zs. (#9971) üzenetére


orbano
félisten

pedig azt hittem van benne. franc. akkor egy 9853 :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9973) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, előkerültem :)
Péntek este ki jön Lurdyba?

® visions created with passion

(#9974) G.Zs. válasza orbano (#9972) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Abból a szériából 9813 és 9815 az aktívos.

Most látom milyen szép is az amcsi 15-ös. :Y WACKOND!!!

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9975) cicmanyek válasza orbano (#9936) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

a 958 mindent tud... :D

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9976) atuci válasza orbano (#9965) üzenetére


atuci
senior tag

Jelenleg törött kézzel hesszelek itthon, de nem áll távol tőlem a barkácsolás.
A pio fejegység le tudja kezelni a hangváltós szetteket?

Bitumenes lemezt hol érdemes venni?

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#9977) orbano válasza Uzmany (#9973) üzenetére


orbano
félisten

mindenki, várunk szeretettel :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9978) orbano válasza atuci (#9976) üzenetére


orbano
félisten

a hangváltós szetteket minden le tudja kezelni, ez a lényeg: a szett két oldalának megy 1-1 csatorna, és a hangváltó "osztja szét" a jelet a mélyközépnek és a csipogónak (egy-egy alul- illetve felüláteresztő szűrővel). Ez az alapfelállás, az úgynevezett passzív rendszer.
Bitu: olvass vissza azt hiszem tegnap volt róla szó, valaki carstylingon 8500 forintért árulja tekercsét a soudaband bitumenlapnak. Kiváló anyag jó ár/érték aránnyal. 50cm széles tekercsben lehet kapni (eredetileg bádogosmunkára találták ki, alu kasírozott 3mm-es bitulap), egy tekercs elég lesz a munkához. Ha ezzel kiszigeteled az ajtót és lezárod a szerelőnyílásokat, akármelyik hangszóró jobban fog szólni.
Amúgy pedig jobbulást :)
Persze a tanácsainkhoz jó lenne tudni, hogy mi a fájdalomküszöböd költség terén, mert így már cca. 30knál tartunk ha az element + soudaband párost veszzük alapul.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9979) orbano válasza cicmanyek (#9975) üzenetére


orbano
félisten

Kössz :D közben beszéltek a gazdájával (Simon Laci), megnyugtatott... szerdán este már ki is lesz cserélve.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9980) orbano válasza G.Zs. (#9974) üzenetére


orbano
félisten

ez mondjuk nem rossz ár [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9981) cicmanyek válasza orbano (#9980) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Ismerem a gazdáját , megbízható ember... :)

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9982) cicmanyek válasza orbano (#9979) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Kíváncsi leszek , mit hozol ki belőle...ha gondolod majd belehalózok én is ;]

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9983) cicmanyek válasza orbano (#9978) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Annyit csak hozzá , hogy nem 50 hanem 30 cm széles.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9984) orbano válasza cicmanyek (#9982) üzenetére


orbano
félisten

jólvan köszi, bírom úgyis a kritikát ;]
egyébként sok mindent nem fogok csinálni, véletlenszerűen állítgatom, asszonyt meg elérakom AB tesztre :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9985) cicmanyek válasza orbano (#9984) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Mi az amit véletlenszerűen állítgatsz? :Y

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9986) s4tch válasza orbano (#9980) üzenetére


s4tch
veterán

Időkorrekciós fej ennyiért? :Y Bazz.

(#9987) orbano válasza cicmanyek (#9985) üzenetére


orbano
félisten

a DSP-t :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9988) orbano válasza s4tch (#9986) üzenetére


orbano
félisten

jaja, de itt senki nem hallgat ránk. múltkorjávan is hirdettek egy 9887-et amiben nem ment az "erősítő" illetve pár lemeznél szarakodott a lemezki/beadó mechanika. 35k-ért vették meg, lényegében kutya baja. itt meg csak fitymálta akinek ajánlottam...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9989) cicmanyek válasza orbano (#9987) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Ha tényleg véletlenszerűen állítgatod , akkor az tényleg nem lesz jó...nincs semmi teóriád hogyan is kezdjél neki?

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9990) cicmanyek válasza orbano (#9988) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Ja az az enyém lett...:)))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9991) cicmanyek válasza s4tch (#9986) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

A 928-as Clarionomat 20-ért adtam el.
Igaz nem tudott aktív cross-ot de a hangja.... :C

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9992) orbano válasza cicmanyek (#9989) üzenetére


orbano
félisten

dehogynem van, csak hülyültem :D
mondjuk nem mondom, lehet nem jönne rosszul egy aprócska how-to :B

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9993) Kerio


Kerio
őstag

Na, szerdán jön a fakarikám :D

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9994) cicmanyek válasza orbano (#9992) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Írd már le , hogyan csinálod , mert kíváncsi vagyok... :R

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9995) cicmanyek válasza orbano (#9992) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Aprócskán én nem tudom leírni... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#9996) az isten válasza orbano (#9984) üzenetére


az isten
csendes tag

Engem is érdekelne a véletlen szerű állítás

(#9997) orbano válasza cicmanyek (#9995) üzenetére


orbano
félisten

majd szóban kifaggatlak ha lehet :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9998) orbano válasza cicmanyek (#9994) üzenetére


orbano
félisten

ami számomra eddig a leghatékonyabb volt, mint alap beállítás: lekapcsolom a magast és beteszek egy nagybőgő szólót (chesky-féle bass resonance teszt). elkezdem állítgatni, amíg a pozíciója a helyére kerül, stabil marad, és megfelelőek a hangok is, a mélyek elég mélyre mennek, stb. ha érzésre már elég jónak ítélem, akkor átkapcsolok a magasra, és azt is belövöm hasonlóan, csak ott egy női énekkel (dad can dance - the wind that shakes the barley). Ezután összeeresztem a kettőt és reménykedek, hogy jó lesz.
Ennél tovább még kevészer jutottam, próbálkozom néha a magasakat és a mélyközepeket egymáshoz is illeszteni, de nem nagyon megy, nem hallom még az összefüggéseket. Tavaly, még az elementnél próbálkoztam azzal, hogy külön a két oldalt beállítom, hogy minél magasabbról szóljon és minél tisztábban, úgy érzésre. De valahogy a két eljárást még nem sikerült ötvöznöm.
A vágásoknál meg csak tippelgetek, nem igazán tudom mire kéne figyeljek. Úgy nagyjából állítgatom, aztán annyi.
A vágás és a késleltetés öszefüggéseit meg aztán pláne nem értem/hallom.
Remélem ha tudok végre menteni, képes leszek kielemezni a különsbégeket és a kevésbé szembeötlő különbségeket is fel fogom ismerni...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9999) orbano válasza az isten (#9996) üzenetére


orbano
félisten

ez csak egy vicc volt, bár némileg matematikai alapon:
a megerősítéses tanulás, a genetikus algoritmusok, illetve a large neighbourhood search is hasonló elvet követ: van egy beállításod (az n dimenziós tér egy pontja), ezen végrehajtasz egy véletlenszerű (vagy épp kevésbé véletlen, de próbaszerű) változtatást, majd kiértékeled az eredményt, és ennek fényében haladsz tovább valamelyik beállítással.
persze ezt elég nehéz lenne így véghezvinni a valóságban :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#10000) s4tch


s4tch
veterán

10.000! :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.