Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) 4z1st3n válasza i-sti (#37597) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

Ismerős helyzet. Waxbarát mosás a pH semleges két vödrös megoldás. Vagy más bevonatot kell használni.
Utoljára szeptember közepén vittem fel a netshieldet, azóta nertázom. A mai érintésmentes mosás eredménye:










Igaz a netshield nem annyira költséghatékony, mint a Fusso pl, de jobban viseli a hatékonyabb mosószereket. Így egy ilyen mosást fél óra/autóra le tudom vinni.
(a fotók telefonos minőségéért bocs)

[ Szerkesztve ]

(#37602) KisBundi


KisBundi
őstag

Erre valaki? :)

"Valaki itt meg tudja nekem mondani, hogy milyen rücsi vagy kavicsfelverődés gátló anyag amit a pl a VW konszern autóinak a küszöbjeire szoktak ráfújni a gyárban? Eszméletlen erős cucc és ami én vettem Motip, meg sem közelíti azt. ":(

(#37603) j.bravo válasza KisBundi (#37602) üzenetére


j.bravo
addikt

Itt volt szó róla korábban . Eredeti kérdés: #33035
Épp te kérdezted :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#37604) KisBundi válasza j.bravo (#37603) üzenetére


KisBundi
őstag

Igaz, de azt a gyártót nem találtam sehol épp. :(

(#37605) Formaster válasza 4z1st3n (#37601) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Érintés mentes mosás, de ott szárad a mikroszálas a háttérben :DDD B.U.É.K ;]

(#37606) 4z1st3n válasza Formaster (#37605) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

A szárazolásra egyelőre nincs jobb ötletem. Azt muszáj azzal. Két ali-s 800gsm-es mikroszálassal.

(#37607) Formaster válasza 4z1st3n (#37606) üzenetére


Formaster
Topikgazda

De innentől ez nem érintés mentes mosás, illetve az, de a szárazolásnál szeded le azt a bizonyos filmet, amiről beszélünk. Ezzel az a legnagyobb baj, hogy szárazon csutakolod a retket, vagyis nagy eséllyes gyűjtöd a mikro karcokat. Akkor már erinthetsz vizesen is, mosás közben. :))

Nálam az érintés mentes mosás fogalma az, hogy beállok a lándzsásba, felfújom a prewasht, 2 zsetonból leveretem lágy vízzel, majd padló. 2 perc múlva lerakom a garázsba es másnap +95%-osan tiszta lesz az autó. 100 sosem lesz, de az első mosasnál megközelíti, majd addig húzom így gyors és kényelmes mosással, míg el nem éri azt az inger küszöböt, hogy csináljak egy alapos, vödrös mosást.

A másik pedg, hogy nem ismerem az általad linkelt terméket, de vegyszer állóságban a fussonál sincs ok panaszra, inkább csak maximalizmus, hogy olyan termékkel megyek rá, ami wax friendly, illetve próbálom vele kitolni a fusso hatását, hogy ne 4-5, hanem 6-7 havonta kelljen felvinni.

[ Szerkesztve ]

(#37608) 4z1st3n válasza Formaster (#37607) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

A mosás érintésmentes, a szárazolás nem. ;) Ha már nyelvészkedünk.
Legközelebb csinálok még szárazolás előtti képet is. Ahol egyébként, ha az időjárás engedné úgy is lehetne hangyni (bár sajna nem lágy vízzel öblítettem), vagy ahogy írtad, padló... Bár egy jobb levegős szárítónak inkább örülnék, de akkor már nem fél óra lenne a művelet.
Ennek a vegyszernek jó esélyel nem áll ellen a Fusso, mert 13-as a pH értéke. Innen a jó/jobb kosz eltávolító tulajdonsága. Így kb semmilyen waxra nem jó. Nem állítom, hogy varázsszer, csak javasoltam a hatékonysága miatt. Ez csak egy vélemény volt.

(#37609) j.bravo válasza KisBundi (#37604) üzenetére


j.bravo
addikt

Akkor ráketestem én is. Úgy emlékszem a Henkel márkája, ahogy (már?) a Loctite is.
Nem kizárt, hogy nem, vagy nem mindenhol árulják a márkát lakossági piacra, hanem csak OEM-re.
Henkel Mo. - nál (ha van ilyen, nem csekkoltam) megér egy telefonos kérdést. Második módszer olyan kereskedőt kérdezni, aki Loctite-ból vagy más Henkel (nem mosópor) termékekből széles választékot tart.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#37610) RBJ


RBJ
addikt

Nem bírtam ma magammal. Enyhe is volt az idő, hajrá.
Nagyon jó ez a Valet Pro neu. Nekem úgy tűnik nem ad olyan sűrű habot mint wolf de mintha kétszer addig tartana. Lehet sűrűbb lenne de tény kétszer annyi ideig habosítottam mint szoktam.
Igaz az arány 20/100 volt.
Legalább a lelkem megnyugodott, hogy ragyog az autó a mostani téli beállós nagynyomású mosások után,
legalább kézzel lett mosva.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#37613) csillik.s válasza Formaster (#37612) üzenetére


csillik.s
csendes tag

Nekem azt mondták, hogy nem ajánlatos szárítógépbe szárítani a mikroszálasokat. Csak műanyag származék ha jól tudom. Hosszú távon tönkreteszi a szálakat!
Zsolt nekem azt tanácsolta, hogy szárítógépet kerüljem a mikroszálasoknál :DD

[ Szerkesztve ]

(#37614) Formaster válasza csillik.s (#37613) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Mindig kímélő programon szárítom, én személy szerint nem vettem észre változást a mikroszálasokban, sőt akkor nyerik vissza az igazi plüssös érzést, mikor rendesen ki van szárítva, illetve még ezeket a csoda mosószereket hallottam, hogy jók. Amit még pozitívnak merek gondolni, hogy ugyebár meleg levegőt fuvat keresztül a szárítandó ruhán, szóval jó eséllyel, ha valami ragaszkodó kosz nem jött ki mosásnál, esetleg kifújja. Viszont alap, hogy rendesen legyen kitisztítva a gép, mert összeszedhet szöszöket más ruhákból is, ha el van tömődve a szűrő. Én is félve tettem be eleinte, de igazából nem vettem észre változást.

(#37616) Drughi


Drughi
addikt

Ez a glaco szélvédő bevonat, szutyok időben vagy épp napsütésben sem látszik? Nem foltos ködös?

(#37617) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Glacomat ingyen oda adom valakinek Pécsett , vagy környékén . Sajna kint felejtettem Németországban , és legközelebb húsvétkor jövök haza , ami csak április vége felé lesz .1x volt használva , nekem nem jött be . Aki pécsi vagy szentlőrinci , és először jelentkezik érte a fórumban , annak nagyon szívesen oda adom .
Kidobni nem akarom , gondoltam szólok itt , hátha kell valakinek .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37618) Formaster válasza pècsimunkás (#37617) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Igazán rendes gesztus, ilyen egy Úriember :R Sajnálom, ha nem jött be, megkérdezhetjük mi nem tetszik benne?

(#37619) jozsi252 válasza RBJ (#37610) üzenetére


jozsi252
veterán

Látom MJJC-t használsz te is, nemrég linkeltem a topicba hogy a habosítón milyen sok múlik. Jelen esetben az AutoBrite habosítója nagyobb habot csinál, de mellette viszont sokkal többe is kerül.
20/100 az mit jelent pontosan? 200ml snow foam-ot raktál bele és 1000ml-re egészítetted ki?

(#37611) csillik.s

Mikroszálashoz én is Zsolttól vettem Shiny Garage mosót, és csak jókat tudok róla mondani én is. Puhább a szálak a vele való mosás után, illetve több vizet is tud ezáltal felszívni. Szárazoláshoz amit használok mikroszálast igazából azért kell néha kimosni mert a kemény víz miatt keményednek a szálak egy idő után, hiába szárítom bent a lakásba naptól védve.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37620) pècsimunkás válasza Formaster (#37618) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Többsègèben városban használom az autót , ès egyszerűen foltos a szèlvèdő . 3x takarítottam le a szèlvèdőt , mielőtt fel vittem a Glaco - t . Ez most nekem nem jött be . Amúgy a Soft 99 termèkeivel maximálisan elègedett vagyok , de ez nem az èn termèkem ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37621) Formaster válasza pècsimunkás (#37620) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Hogy érted, hogy foltos? Már amikor nem esik rendesen az eső, csak szitál?

(#37622) blizzrd válasza pècsimunkás (#37617) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
Ment egy privat :)

(#37623) pècsimunkás válasza Formaster (#37621) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Motion_Blur fórumtárs rakott be egyszer egy kèpet règebben . Pont olyan az èn szèlvèdőm is .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37624) pècsimunkás válasza blizzrd (#37622) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szia !
Ment válasz .
Áprilisban keresni foglak .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37625) Formaster válasza pècsimunkás (#37623) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Erre gondolsz igaz? Azért csodálkozom, mert ez Rain-X-el történt, amit sokkal könnyebb elrontani. Szerintem az esetedben valami user error lesz a dologban, valószínűleg nem volt eléggé letakarítva a szélvédő, vagy túl sok anyag ment fel és a letörlés nem volt elég alapos, illetve amivel le akartad szedni, nem volt megfelelő. Azt megfigyeltem, hogy a mikroszálasoknak meggyűlhet a baja vele, ezért azzal a nagyját szoktam leszedni, majd papírtörlőzöm addig, míg biztos, hogy nincs már rajta semmilyen felesleg. Sajnos ez pedig az, többlet anyag. Annyi a helyzet, hogy a rain-x annyira gyorsan szárad, hogy ott sokkal könnyebb ezt megszívni, a glaconál én arra tippelnék leginkább, hogy a rongy, amivel próbáltad letörölni, nem volt jó erre a célra. Tennék egy próbát papírtörlővel is. :R

[ Szerkesztve ]

(#37626) pècsimunkás válasza Formaster (#37625) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tiszta volt a szèlvèdő .3x töröltem át . Valóban mikroszálas kendővel töröltem vissza . Nem látszott szárazon , hogy gond lett volna . Nem hiszem , hogy teszek mèg egy próbát . Oda igèrtem blizzrd fórumtársnak a Glacot , elengedem ezt az ügyet .
De köszi szèpen , hogy segíteni akartál :R .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37627) Formaster válasza pècsimunkás (#37626) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Igen, sajnos szárazon tisztának tűnik, de nedvesen kiadja, hogy vastagabb a bevonat, mint kellene. Persze érthető, ha elmúlt a bizalmad :R

(#37628) blizzrd válasza Formaster (#37627) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Egyebkent erdekes a tapasztalat. Egy baratom jart hasonlokeppen az ArmorAll-os bevonattal. Ahogy raesik a viz, a korkoros felvitelnek latszik a nyoma, es korkorosen megall rajta a viz. Kiprobaltamaz en automon, de ott nem volt ilyen. Igaz ott is mikroszalas + papirtorlo kombo volt.

(#37629) Drughi


Drughi
addikt

Ismeri valaki: SG felnitisztító ?

A hígítási aránya miatt elég kiadós szer lehet.
Nekem egy alaposabb felnipucolásra kb az 500ml-es szórópalackom fele megy el.
Szóval, ha jól értelmezem, akkor ez kitesz legalább 3-4 palacknyi tömény felnitisztítót ( pl wolf, vagy sonax) ?

(#37630) RP1980 válasza Drughi (#37629) üzenetére


RP1980
tag

carshine-shop.com-on találtam még infót: akár 1:20hoz is higítható szenyeződéstől függően.

(#37631) Formaster válasza blizzrd (#37628) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Igen, itt annyi az egész, hogy a bevonat vastagabbon marad fent, sajnos ki is keményedik és a maradványát látod vizesen. Hogy miért lesz vastagabb számos oka lehet, rossz mikroszálas, rosszul mosott mikroszálas, amiben benne maradt a mosószer és nem tud abszorválni, vagy ... vagy... Én már tudom hogyan kell felvitel közben belevilágítani, hogy lásd, hogy foltos maradt-e, de durvább, ipari papírtörlővel nem lesz az.

(#37632) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Ha már itt tartunk. Ki, milyen cuccal vitte fel a Rain X-et, ami nem működött?

(#37633) pècsimunkás válasza Formaster (#37631) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Zsír új volt a mikroszálasom .És -szerintem - jobb fajta . Fussot is olyannal töröltem vissza , otthon is olyannal törlöm a tükröket , az autó ablakait is olyannal szoktam takarítani . A Glacohoz direkt újat használtam .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37634) blizzrd válasza Formaster (#37631) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Sajnos kontroll lampam nincs, lampa vagy kint fenynel neztem vegig kivulrol es belulrol. Nalam nincs gond...kopp kopp. A szilikon lehuzo tudja karcolni az uveget?

(#37635) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Attól kérdezném akinek kint alszik az autója az utcán. Amikor havazik és utána, mivel szoktátok letakarítani a karosszériáról a havat, hogy ne karcolja össze?

Kíváncsiság, mert a legutóbb olyan szépen összekaristoltam, hogy majdnem sírtam. :W
Majd megpróbálom kézzel kipolírozni tavasszal.

(#37636) BigBlackDog válasza Kakaduku (#37635) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Állófűtés. 40-50 perc alatt leolvasztja. ;]

A nagyját lesöpröm (ha porhó) valamilyen mikrószálas ronggyal, az alját rajtahagyom. Ha jeges, akkor próbálom elkerülni, hogy végighúzzam karosszérián, inkább valahogy lemerem róla kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#37637) jozsi252 válasza Kakaduku (#37635) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem garázsba áll, de munkahelyemen nem fedett parkoló van így talán tudok segíteni. Elsőnek beindítom és járatom az első szélvédőre a levegőt hogy olvadjon le minél előbb, közbe a kocsi tetejéről meg az üvegekről egy hókefével a hó nagy részét megpróbálom úgy lesöpörni hogy a fényezéshez ne érjek, mert ha kosz van alatta akkor karcol egyből. Majd utána jégoldóval befújom az összes szélvédőt, ha ez meg volt akkor még a motorházról lesöpröm a havat ugyanúgy mint a tetőről aztán kész.
Mit használtál hogy úgy összekarcoltad?

iPhone 13 Pro Max

(#37638) RP1980 válasza Kakaduku (#37635) üzenetére


RP1980
tag

Én lesöpröm a szélvédőt, aztán irány a közeli mosó (szerencsére kb. 500m) és ott öblítés funkióval max 200ból leveretem róla a havat.

(#37639) RP1980 válasza pècsimunkás (#37633) üzenetére


RP1980
tag

Az nem lehet, hogy ahol foltos volt oda pont nem került anyag. Csak mert én jártam már így.

(#37640) pècsimunkás válasza RP1980 (#37639) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Erre nem is gondoltam . Ez elképzelhető .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37641) jozsi252


jozsi252
veterán

Amúgy a porhó eltávolítására ez egy frankó kis cucc.

Rapid snow removal from car - 80v Kobalt blower - great use!!!

iPhone 13 Pro Max

(#37642) Zozzant válasza jozsi252 (#37641) üzenetére


Zozzant
addikt

Rá a szomszéd kocsira, korrekt:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#37643) jozsi252 válasza Zozzant (#37642) üzenetére


jozsi252
veterán

Az már csak részletkérdés, de attól függetlenül eléggé hatékony megoldás. Ha én csinálnám és nem tudom úgy megoldani hogy ne menjen rá a másik kocsira, akkor legalább annyit megtennék hogy ami a másik kocsira megy azt is lenyomatom.

iPhone 13 Pro Max

(#37644) RP1980 válasza Drughi (#37629) üzenetére


RP1980
tag

Felkeltette az én érdeklődésem is a cucc, még annyit találtam, hogy valami fajta védelmet is hagy a felnin használat után. Viszont azt nem találtam, hogy van-e indikátor benne és PH-értéket sem.

(#37645) Drughi válasza Drughi (#37629) üzenetére


Drughi
addikt

Engem is érdekel, mert ha tényleg 200ml + 1L víz kitesz egy erős oldatot, akkor nekem ez a cucc évekre elég.
Ebből ki lehet keverni 5 liternyi tömény felnitisztítót.

Én egy évben kb 3 flakonnal használok el ( 500ml vagy 750ml), bár a legutóbbi lidl w5 csak arra volt jó, hogy büdös legyen. a Wolfos jó volt, de a sonax volt a legjobb amit eddig vettem.

(#37646) RP1980 válasza Drughi (#37645) üzenetére


RP1980
tag

Igen a Sonax extremet sokan dícsérik. Nekem a wolfos neutrális közepesen tetszett viszont a SG monster wheel cleanert imádtam. Ha ez az EF is olyan jó, akkor tuti vásár. Csak a ph semlegességét kéne kideríteni mert nekem a nyári felnik ráadásul front polírozott lakkozatlanok és csak a rájuk kent wax az ami védi őket.

(#37647) Petyyyyy válasza RP1980 (#37646) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tényleg jó a Sonax, viszont az orrom azt súgja hogy savas megoldás.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37648) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok! Egy ideje szemezgetek ilyen-olyan waxokkal, gondolatban már a tavaszra készülök. Tapasztalatlanságom miatt olyan termékre lenne szükségem, ami otthoni körülmények között, egyszerűen használható, viszonylag sokáig szép fényt ad és nem egy ökör ára. Most feldobott egy ajánlatot a net:
gondolom ismeritek, mennyire ajánlott ez a termék? Vagy kb ebben az árban volna jobb is? Mennyire kiadós ez a 200 gramm?
Eddig csak rabszolgaautóm volt, most lett egy olyan is, ami megérdemelne tőlem némi törődést. Sajnos, fekete színű, de ez van. Itt - ott vannak rajta pici karcok, amik nem vészesek, csak zavaróak.

OnePlus 12

(#37649) RP1980 válasza sharkypeti (#37648) üzenetére


RP1980
tag

A fussoval kezdőként adódhatnak gondjaid,de nem feltétlen. Feketén foltosodás/felhősödésre hajlamos. A lényeg, hogy nagyon, de tényleg nagyon vékonyan kell felvinni és sokáig eldolgozni, majd miután felvitted a következő elemre az előzőről le is kell mindjárt szedni. Ha fentartásaid adódtak akkor inkább bármely más fusso waxot ajánlanám [link] mondjuk őt. Picivel kevesebb ideig marad fenn mint a 12M, de ez is vígan kibír 3-4-5 hónapot.

Ha garázsban áll a kedvenc, akkor pedig akár őt: [link]

Ez egy természetes wax ami eszméletlen szép fényt ad, viszont kevésbé rezisztens a külső hatásokra, ahogy ez is: [link]

Ha pedig nem wax, hanem valami teljesen modern, de könnyen aplikálható cucc akkor ez: [link]

Persze ezek csak példák, biztosan ajánlanak még a többiek rengeteg jó terméket.

Ja a kiadósság: hát az több év mindegyiknél, de mondjuk a 12M és a Kiwami szerintem a kocsit is bőven túl fogja élni.

[ Szerkesztve ]

(#37650) sharkypeti válasza RP1980 (#37649) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Nagyon köszönöm a tanácsokat (ha bárki másnak van még esetleg egyéb ötlete, akkor azt is!) ;)
Sajnos, az autó csak munkaidőben van fedett és naptól védett helyen, amúgy a ház előtt áll...
Soha, egyszer sem waxoltam még, de amint jó idő lesz, rászánom magam és megpróbálkozok vele. Ehhez kellenének a termékek és a ti tanácsaitok.
Egyébként az autót magasnyomású kézi mosóban magam szoktam mosni. Ez jelent valamit a wax tartósságát illetően?

OnePlus 12

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.