Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) sharkypeti válasza jozsi252 (#37641) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Upsz, elképzeltem, ahogy munkába induláskor, a tízemeletes panelház előtt a sötétben, hajnali 5.15-kor beindítom... :Y

OnePlus 12

(#37652) RP1980 válasza sharkypeti (#37650) üzenetére


RP1980
tag

Ez esetben talán a kiwamit ajánlanám. Kell hozzá egy wax, és pár mikrószálas kendő. Vékonyan felkened és alaposan visszatörlöd, nem egy agysebészet :)
Egy waxnak minden hatás jelent valamit, de a mosóban inkább a kémia hatások a gond, a fizika az a fényezésnek fog fájni :)
Waxolás előtt egy alapos kézi mosás mindenkép szükséges lenne és zsírtalanítás. (ez kb a minimum)
Aztán ha precíz vagy, akkor kátrányoldás, repülőrozsda eltávolítás és gyurmázás is ildomos.
Ha ínyenc és igényes, akkor azért egy polír sem árt. De a polír már igencsak zsebbenyúlós mutatvány(több tízezer ft)

[ Szerkesztve ]

(#37653) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Kocsi nem olyan fényes, mint új korában(1 éves), szeretném kicsit ápolni a fényezést.
(Mióta az eszembe tudom kézi autómosóban mostam a kocsikat) <-Ez után fontos szárazolni?

Olvasgatom már napok óta a fórumot és az összefoglalót, de nem tudom hogy hol és mivel kezdjek neki.
Röviden kis instrukciókat tudnátok írni?

Olvastam hogy a kereknél a szövet alatt jobban megáll a kosz meg fékpor meg minden. Ezeket ki lehet mosni belülről?

Amit biztosan tudok hogy mikroszálas törlőkendőket fogok venni többféle sűrűségben.

Olvasgattam a habosításról is, ez mikor szükséges?

Köszi!

(#37657) RP1980 válasza Hellas (#37656) üzenetére


RP1980
tag

Én speciel szívesen látnék a témába vágó eladó dolgokat.

(#37658) Hellas válasza RP1980 (#37657) üzenetére


Hellas
senior tag

Én is ezen a véleményen vagyok.

(#37659) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

Gépezetbe ezt adagolom, itteni Edekába lehet kapni.

Egyáltalán nem vagyok megelégedve, főleg, hogy állandóan tiszta a verda...
Szembe jövő telibecsapja a retkét a szélvédőn, nem látni semmit. Nyilván spriccelni kell...de ez csikoz, foltos marad.
Előző autón nem volt ennyire szar :D

Szerintetek ezzel jobban járnék?

[ Szerkesztve ]

(#37660) lacos001 válasza lacos001 (#37659) üzenetére


lacos001
senior tag

Mind1...megrendeltem ezt 13€-ért. Remélem olyan jó, mint ahogyan irják....pláne óccccsóééééé.

Jól elirkáltam itt magamnak, sorry érte....

[ Szerkesztve ]

(#37661) RP1980 válasza lacos001 (#37660) üzenetére


RP1980
tag

Azt hiszem autobild teszteken jól szerepelt, (ha ez volt az). Erről az oldalról régebben rendeltem én is, de a napokban néztem, hogy Magyarországra talán ők számolnak fel a legtöbb postaköltséget. HQS autopflege és az autopflege24.net sokkal olcsóbban szállít.

(#37662) lacos001 válasza RP1980 (#37661) üzenetére


lacos001
senior tag

Én is tesztet néztem, ezt dicsérték hát megrendeltem.

Nekem aztán mind1 mennyi oda a postaköltség. nyilván nem neked szól...csak úgy összességében.
Mi eljöttünk onnan, nem érdekel mi van ott vagy az országgal kapcsolatban. Természetesen az sajnálatos, hogy egy vagyon oda a szállitási költség...

[ Szerkesztve ]

(#37663) Drughi válasza lacos001 (#37660) üzenetére


Drughi
addikt

Sonax Blue Energy-t vettem legutóbb, mert a Motul már nem akciós.

Nem tudom jobb e mint a UNIX-os blueberry-s, mert annak szeretem az illatát.

(#37664) MunezXBK válasza sharkypeti (#37650) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Zuffenhausen Swissvax.

(#37665) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, letezik olyan kannas festek, amivel zongoralakk a vegeredmeny?

(#37666) Formaster válasza aero. (#37665) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Mire gondolsz zongoralakk alatt? Általában a legmélyebb feketét hívják így, de ha a lakkréteg vagy rosszabb esetben a szín naracsosodik, akkor csúnya lesz. A kannás fújás esetén pedig jó eséllyel mindkettőben lesz naracsbőr, a lakkot még ki lehet csiszolni, polírozni, de a lakk alatti színnel nem tudsz mihez kezdeni. Sajnos ma már fényezőknél is egyre ritkább, hogy valaki narancs nélkül tudna fújni.

(#37667) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Kissé rozsdás, bebarnult kerékcsavarokat szebbé varázsolni hogy lehet? Arra gondoltam beáztatom ecetbe, majd száradás után cink/horgany spray.

(#37668) Petyyyyy válasza Hellas (#37667) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pl így - #ytalert!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37669) jozsi252 válasza Hellas (#37667) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia, én így csináltam meg 1-2 éve
Annyit csináltam hogy levágtam egy műanyag flakon alját olyan 5-10cm magason. Ebbe beledobáltam a csavarokat, feltöltöttem Ferropassit rozsdaoldóval, nagyon szépen leszedett minden egyes rozsdadarabot a csavarokról.
Utána lefújtam alapozóval, majd olyan festékkel amiket felnihez használnak, szóval bírja az olajat meg mindenféle retket. Ezzel pár évvel meghosszabbítottam a csavarok "életét".

iPhone 13 Pro Max

(#37670) aero. válasza Formaster (#37666) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A narancs nem problema annyira, mert muanyag trimre menne, amibek alapbol van "mintaja", lehelletnyit rucsis. Tehat ha van olyan, ami kicsit is a kozelebe er, annak orulnek.:D

(#37671) Hellas válasza jozsi252 (#37669) üzenetére


Hellas
senior tag

Köszönöm a tippet! :) A Ferropassit is olyan fehér réteget hagy maga után, mint a RO55? Illetve milyen alapozót használtál? Sima, fémre való alapozó spray?

(#37672) jozsi252 válasza Hellas (#37671) üzenetére


jozsi252
veterán

RO55-el még nem volt dolgom, de a Ferropassit olyan fehéres réteget hagy mint amit mondasz. Igen sima fémre valóval fújtam le, semmi extra. Csak a fekete spray volt felnire való, azok kicsit jobban bírják a környezeti behatásokat.

iPhone 13 Pro Max

(#37673) Hellas válasza jozsi252 (#37672) üzenetére


Hellas
senior tag

És a fehér réteget lecsiszoltad, vagy rajta hagytad festés előtt? :)

(#37674) jozsi252 válasza Hellas (#37673) üzenetére


jozsi252
veterán

Kompresszorral lefújattam ami por esetleg rajta volt és kész. Külön én nem szedtem le róla.

iPhone 13 Pro Max

(#37677) footy


footy
addikt

Valaki tud ajanlani kezi habositot?
EZT nezegettem, de kicsit draganak tartom, foleg a 3,5 csillagos ertekelest figyelembe veve.

(#37678) LaciB79 válasza RP1980 (#37646) üzenetére


LaciB79
csendes tag

Sziasztok!

Én csak a Chemical Guys Diablo-t használom a felnikre és még nem volt Ügyfelem aki panaszkodott volna.

Nagyon szép eredményeket lehet elérni vele.

Remélem, hogy tudtam segíteni. :)

(#37679) LaciB79 válasza sharkypeti (#37648) üzenetére


LaciB79
csendes tag

Esetleg próbáld ki a Bilt Hamber Double-Speed Wax-ot. Nekem baromira bejött és könnyű felvinni is, plusz hónapokig tartó a hatása. Csináltam pár képet a felvitel után és kb. 3 eső után is. Nézd meg azokat a cseppeket, állnak szép sorban mint a katonák.

(#37680) RP1980 válasza LaciB79 (#37678) üzenetére


RP1980
tag

Nem rossz, de szerintem én maradok a Shiny Garage Monsterénél. Befújom, leveretem és olyan szinten tiszta lesz, hogy első használatkor tényleg csak pislogtam. És ami nagyon fontos PH semleges. Tegnap este ráadásul találtam egy videot ahol 1:1 ben higította egy emberke és ugyan olyan jól működött, szóval ezentúl nagyon esélyes, hogy én is így használom, egy literből lesz kettő háromezer párszáz Ft-ért, így az EF whell cleanert hanyagolom is.

Másik! A Double Speed-Wax-ról sok jót hallottam már én is, viszont ott is kezdtek beszámolni a fekete lakkon való felhősödésről, te tapasztaltad?

[ Szerkesztve ]

(#37681) Formaster válasza RP1980 (#37680) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Karbantartott felninél simán higítható. Van a Shinynak egy szállórozsda eltávolítója, ami sokkal hígabb, mint a Monster és az is szépen viszi a felnit, ha nincs évek óta rásülve a jóság. A Monster állaga pedig már szinte mézes, simán higítható 1:1-ben. :R

(#37682) blizzrd válasza footy (#37677) üzenetére


blizzrd
aktív tag

En Marolexet hasznalok. Egyaltalan nincs vele gond, bar pumpalni azert kell rendesen :D De egyebkent nincs ra panasz. Itthon is elerheto termek.

(#37683) LaciB79 válasza RP1980 (#37680) üzenetére


LaciB79
csendes tag

Elvileg csak akkor felhősödik, ha túl sokat visznek fel belőle. Kell egy kis kar munka hozzá, de 10 perc után szépen le lehet törölni. Nekem kb 1 óra volt a felvitele és száradás, törlés terepjáró méreten.

(#37684) RP1980 válasza Formaster (#37681) üzenetére


RP1980
tag

Köszi a megerősítést, így legalább spórolhatok kicsit. Amúgy is talán az egyik legdrágább termék a felnitisztító az autó pucoló dolgok közül. Amúgy van D-toxom is. Az is nagyon jó! Csak a szóró feje lett kuka, mert az elejéről leszakadt egy rész mikor legutóbb nagyban spricceltem vele. Pedig ezeket a canyon fejeket eléggé dícsérték.

(#37685) RP1980 válasza footy (#37677) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

Nekem kwazar van, de negyon semmilyen azt inkább ne vegyél, viszon alta foam 2000-t jónak mondják. Polirtech régebben árulta, ha
érdekel hívd fel őket és kérdezz rá, lehet be tudják szerezni.

(#37686) troll81 válasza RP1980 (#37685) üzenetére


troll81
addikt

tavaly vettem alta foam 2000-t nekem bevált és elégedett vagyok vele. :K

(#37687) Petyyyyy válasza LaciB79 (#37679) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez elég jól néz ki. :Y

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37688) LaciB79 válasza Petyyyyy (#37687) üzenetére


LaciB79
csendes tag

Köszi szépen :)

(#37689) proof88 válasza LaciB79 (#37679) üzenetére


proof88
addikt

Na az én kocsimon pont így állnak esőben a vízcseppek, de az a baj hogy az ablakokon és tükrökön is. Ott nem nagyon folynak le hanem így cseppekben vannak. Lehet mosás után a viasz lándzsás felvitele miatt? Vagy az nem keverendő a wax-szal? :D Bár utolsó pontként le szoktam oblíteni az egészet cseppmentes száradós vizes öblítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#37690) RP1980 válasza proof88 (#37689) üzenetére


RP1980
tag

Ha valami jó minőségű anyagot tesznek a mosóba a waxos tartályba akkor elképzelhető, de ez miért baj? Ha nem cseppekben, akkor film rétegben marad a felületeken a víz.

(#37691) lacos001


lacos001
senior tag

Na, 2019 első mosása is megtörtént....

A retek....1 2

Leverettem sima vizzel, majd kapott egy samponos simogatást a Gyeon-tól.

Egész jó lett. 1 2 3 4 5

Egészben 1

(#37692) LaciB79 válasza proof88 (#37689) üzenetére


LaciB79
csendes tag

Wax és wax között is van bőven különbség. Főleg az automata mosókban amit adnak. Rövid ideig tart a hatása. Nekem van Chemical Guys-os alap wax-om, ott 2-3 esőt kibír. Ez a Bilt Hamber akár hónapokat is, mert jóval magasabb a carnauba tartalom. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom az utóbbi 6 hónap alatt, amióta autótisztítással (is) foglalkozom. :)

(#37693) Motion_Blur válasza lacos001 (#37691) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nagyon tetszik ez a szín, forma és az autó is.
Igényes munka :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37694) proof88 válasza RP1980 (#37690) üzenetére


proof88
addikt

Úgy értem, hogy pl az oldalablakok kb függőleges felületek, mégsem csorognak le róluk ezek a cseppek, hanem kb állnak, "kapaszkodnak" és mivel nagyon sok van belőlük ezért nem látok ki rendesen. Ezért azt szoktam csinálni hogy indulás előtt mind2 oldal ablakot leeresztem, majd vissza felhúzom, így letörlődik némi víz, na az filmréteges lesz de legalább kicsit jobban kilátok.

(#37695) Doki16


Doki16
addikt

Bírom St22 Lacikát, de szerintem ez a külső tisztítás amit ebben a videóban mutat nem túl okés. Gyakorlatilag vizes ronggyal törölgeti le a koszt a karosszériáról. Nem gáz ez a fényezésnek?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37696) jozsi252 válasza Doki16 (#37695) üzenetére


jozsi252
veterán

Követem a csatornáját én is egy ideje, de sajnos vannak olyan helyzetek amikor nem lehet megoldani egy otthoni mosást. Főleg neki hogy járja Európát, a másik meg hogy kamionnal. Kamion mosók száma bőven elmarad azoktól ahol lehet autót mosni.

iPhone 13 Pro Max

(#37697) i-sti válasza Doki16 (#37695) üzenetére


i-sti
senior tag

És mikor a kis csajszi 10-es tűsarkúban, télen az 5-10 hóban, egy utolsó, rossz, kopott seprűvel csapatta le a havat az új i40 Avant-ról?

Még jól oda nyomta, hogy ne maradjon hó az autón :K

Novum Forum Siculorum

(#37698) Doki16 válasza i-sti (#37697) üzenetére


Doki16
addikt

Neked minden kombi Avant? :D Te Audista ;]

Tegnap én is ahogy takarítottam a havat a kocsiról, próbáltam úgy csinálni, hogy még véletlenül se érjen a kasznihoz a műanyag szálas kefe.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37699) szabi325 válasza i-sti (#37697) üzenetére


szabi325
tag

Link? :D

(#37700) i-sti válasza Doki16 (#37698) üzenetére


i-sti
senior tag

Csak az Avant a rendes autó ;]

Novum Forum Siculorum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.