Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Brandynew válasza AIex (#49000) üzenetére


Brandynew
őstag

Sajnos elérhetetlenek, leráznak mindig valamivel, gondolom túl kis munka.

(#49002) d4d


d4d
tag

25 éves fiesta műszerfal részlet, tisztított vs eredeti felület, koch chemie pol star 1:10

elemlampa.blog.hu

(#49003) MasterMark válasza d4d (#49002) üzenetére


MasterMark
titán

De ez műanyag és nem bőr.

Switch Tax

(#49004) d4d válasza MasterMark (#49003) üzenetére


d4d
tag

Igen műanyag, hogy jön ide a bőr?

elemlampa.blog.hu

(#49005) MasterMark válasza d4d (#49004) üzenetére


MasterMark
titán

Hát hogy a Pol Star eredetileg bőrre, alcantarára, és texitelekre való.

Switch Tax

(#49006) Petyyyyy válasza d4d (#49002) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez nagyon durva. :C
Mitől lehet ilyen egyenletes a koszolódás, színelváltozás? Dohányzó autó?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49007) d4d válasza MasterMark (#49005) üzenetére


d4d
tag

Ja, de ettől független a beltér többi részén is remekül használható. Nem én találtam ki.

elemlampa.blog.hu

(#49008) d4d válasza Petyyyyy (#49006) üzenetére


d4d
tag

Szerencsére nem dohányzó! Most ezzel szaladgálok, azért csinálgatom. Megérdemli mert egy két kisebb dolgot leszámítva nagyon szép állapotban van és még annál is jobb műszaki állapotban. Egyszerűen csak a 25 év. Sokat nem törölgették, mert a mű fa betét és az óracsoport előtti plexi is szép, szinte újszerű állapotban van.

elemlampa.blog.hu

(#49009) weres78 válasza Petyyyyy (#49006) üzenetére


weres78
senior tag

Az egyenletes szín szerintem annak köszönhető, hogy van a cuccban egyfajta "bevonat", ami a szövetet hivatott megóvni kissé a túl gyors újrakoszolódástól. Olyasmi egyébként, mint egy nagyon durván széthígított impregnálószer. Műbőrön is elég jól működik, nyilván műanyagon is fog.

(#49010) Fr3eWar válasza d4d (#49002) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Bakker, 3x néztem meg a képet a kommentek olvasása után, és most esett le, hogy az egyik fele tisztított, a másik nem, simán úgy néztem eddig, mintha egyik fele árnyékba lenne, másikra direkt fény érkezik :D

(#49011) Petyyyyy válasza d4d (#49008) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Irigység kicsit ON.
Bezzeg a Vectra ami tegnap érkezett... :D Majd a végén dobok be pár képet, de talán ez az eddigi legdurvábban lerúgott darab.

weres78 - Scusi, itt a sötét oldalra gondoltam. Azt nem tudtam elképzelni mitől koszolódik mindenhol ugyanolyan mértékben.

Fr3eWar - Én is megnéztem párszor mire leesett melyik fele a tiszta.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49012) NZ POLÍR


NZ POLÍR
újonc

Arra reagálnák hogy ne rakjon fel senki semmit hogy honnan rendel. Én személy szerint erről az oldalról találtam meg az összes rendeléseim webcímeit köszi mindent !

[ Szerkesztve ]

(#49013) Formaster válasza NZ POLÍR (#49012) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az összefoglalóba bekerült az adatbázis, ott vannak/lesznek feltüntetve a linkek. Mindenki megtalálja amit keres, a reklámozás gyanúja nélkül. :N

(#49014) d4d válasza Petyyyyy (#49011) üzenetére


d4d
tag

A lényeg hogy a retek alatt szép legyen az alap, ha tényleg össze vissza van húzgálva, karistolva, fúrva mittomén az el tudja venni a kedvem. Eleve mondjuk aki képes megfúrni, csavarokkal teletűzdelni vagy eltávolíthatalan ragasztókkal összekenni egy műszerfalat, azt nem is engedném autó közelébe. Jó hogy használati tárgy, de ne legyünk már állatok.
Még mindig a 25 éves fiesta. Izzót kell cserélnem, ehhez viszont a komplett lámpatesteket ki kellett venni. Szerencsére csak 3-3 csavar rögzíti ezeket és, ha már kint vannak, pucolok mindent amit lehet.

Az izzókat takaró egyik fedél előtte és utána. Használt szer, Bilt Hamber Surfex HD (1:10)


elemlampa.blog.hu

(#49015) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Bocs a bénán beállított képekért, de csipkednem kellett magam, az öt nap végül kettőre zsugorodott.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49016) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Kapott új szélvédőt és ablaktörlő lapátokat az Auris.
Készítettem egy videót esőben.
Mitől lehet ez a fátyolosodás? Eléggé zavarja a kilátást. Látszik hogy nem mindenhol van, vannak kis egyéb szigetek ahol jól töröl.
Már jó párszor átmentem rajta KC Glass cleaner-el, de semmi változás. IPA kellene?

Köszi a segítséget :R

(#49017) Safranek válasza Petyyyyy (#49015) üzenetére


Safranek
aktív tag

Mi hagyott ilyen nyomot az ülésen, lehet tudni? :U
És respect , én nem biztos hogy ezt tudnám csinálni. :R

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#49018) Petyyyyy válasza koxkids (#49016) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Sokaknak van ez a zsíros felület, egzakt megoldást nem tudok, talán a tapasztaltabb forumtársak hoznak megoldást.

Safranek - Nem tudom pontosan mit hagyhattak rajta, pakolós autó volt mielőtt a mostani gazdájához került.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49019) z0d1@Ku$ válasza Petyyyyy (#49018) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szépek lettek :K
Viszont azt a két ülést én biztos lecserélném. Nagyon el lettek intézve :(
Mivel takarítottad így le?

koxkids: Milyen ablaktörlőket kapott? nekem úgy tűnik, mintha nem feküdne fel rendesen a szélvédőre.
átmehetsz vele ipa-val is, ártani nem fog, de azt is el tudom képzelni hogy a lapátokon levő bevonat miatt van.

(#49020) koxkids válasza z0d1@Ku$ (#49019) üzenetére


koxkids
őstag

Denso lapátokat vettem, elég jókat olvastam róla, nem olcsó, de abban bíztam jobb lesz.
Lehet akkor átmegyek rajta IPA-val. Azzal finoman törölhető a lapátok éle is, vagy felejtős?

(#49021) Petyyyyy válasza z0d1@Ku$ (#49019) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszi, én is elégedett vagyok az eredménnyel és szerencsére az ügyfél is. Ugyanakkor egyetértettünk abban is, hogy a "bőr" állapota nem kielégítő, így majd újra lesz bőrözve a teljes szett.

A pár napja is említett Colourlock intenzív tisztítót használtam + Colourlock és CG kefét felváltva, attól függően mit engedett a bőr állapota.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49022) z0d1@Ku$ válasza koxkids (#49020) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Az tényleg nem az olcsóbb márka. Nagyon ne törölgesd a lapátok élét, mert valami olyan anyaggal van lekenve, ami segíti a csúszást az üvegen (lehet rosszul tudom) és ha azt leszeded róla, akkor az csak ront a helyzeten.

Petyyyyy: Köszi, lehet kipróbálom én is a másik kocsin, abban is vajbőr ülések vannak, rájuk fér a mélytisztítás.

(#49023) Peti78


Peti78
őstag

A debreceni auchanban a BSD 772, a felnitisztito 722

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#49024) AIex válasza Peti78 (#49023) üzenetére


AIex
tag

Kiárusitás alatt volt ?

Bármi esély, hogy a többi áruházban is ennyi legyen ?

(#49025) Peti78 válasza AIex (#49024) üzenetére


Peti78
őstag

Szia! Nem tudom, érdemes elszaladni ha van a közeledben. Mi megvettuk az összeset.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#49026) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Sima alap feher autóhoz melyik egylepcsos polirpasztat ajánlanátok? Köszi

(#49027) MasterMark válasza koxkids (#49020) üzenetére


MasterMark
titán

Én ugyanilyeneket használok, nem a lapáttal van gond. Az üveg koszos.

Nekem is ilyen volt előtte, Autoglym Car Glass Polish tisztítószer után tökéletes.

szerk.: Amivel tisztítottad abban is van fényesítő adalék, attól lesz ilyen fátyolos. Az Autoglym leszedi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49028) weres78 válasza koxkids (#49016) üzenetére


weres78
senior tag

A szélvédőt mosd le alaposan valami lúgos cuccal, bármelyik apc jó. Nem kell nagyon agresszív, de ne hígítsd agyon. Aztán lehet ipa, vagy ha van akkor szilikonlemosó. Ez utóbbi ne kerüljön a gumira ha van a szélvédő mellett, illetve a lapátot ne mosd le vele.
A kc amit használtál nagyon jó az érzékeny részekre (pl kijelző) vagy ha alapvetően tiszta az üveg, de makacsabb szennyeződésre túl gyengéd. Legalábbis az én tapasztalatom ez.

[ Szerkesztve ]

(#49029) AIex válasza Peti78 (#49025) üzenetére


AIex
tag

Szigetszentmiklóson voltam tegnap, BSD nem is volt, felnitisztitó 3.xxx Ft volt. Budaőrsre már nem volt erőm átmenni.

Mindenesetre, szép fogás, grat hozzá.

(#49030) Peti78 válasza Peti78 (#49023) üzenetére


Peti78
őstag

Bocs, hülyeséget írtam, a Metro-ban vettem

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#49031) AIex válasza Peti78 (#49030) üzenetére


AIex
tag

Akkor holnap benézek, vagy még lehet ma. :DDD

(#49032) sagesz93 válasza AIex (#49031) üzenetére


sagesz93
addikt

írd majd meg ha találsz, akkor holnap én is elmegyek a győribe :DD

(#49033) F_Zolee válasza Peti78 (#49030) üzenetére


F_Zolee
veterán

Minimális elírás. :D

(#49034) Peti78 válasza F_Zolee (#49033) üzenetére


Peti78
őstag

Az... ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#49035) d4d


d4d
tag

Gumiszőnyeg előtte utána, 21 éves skoda gyári hátsó szőnyege. Tisztítás kc pol star 1:10, ápolás kc guf.


[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#49036) AIex válasza sagesz93 (#49032) üzenetére


AIex
tag

Budaőrsi Metroban sajnos sem BSD, sem felni tisztit nem volt.

(#49037) koxkids válasza MasterMark (#49027) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi!
Van itthon Glass Polish, de még nem használtam.
Applikátorral, erős, körkörös mozdulatokkal felviszem, majd száradás után mikroszálassal letörlöm? Vagy mi a helyes folyamat? :U

werses78:
Köszi neked is, előbb megpróbálom a Autoglymet, de jó tudni hogy a kc inkább jó szintfenntartó, ha már patyolat az üveg :D

(#49038) MasterMark válasza koxkids (#49037) üzenetére


MasterMark
titán

Én mikroszálassal csináltam a felvitelt is, de igen ez van ráírva is, így kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49039) Safranek válasza d4d (#49035) üzenetére


Safranek
aktív tag

Nájsz. :K
GUF -ból mennyi kell egy ilyen szőnyegre, mennyire kiadós?

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#49040) polonic


polonic
félisten

Elég komoly hóban jártam az autóval, nagyon retkes, sós lett.
Magamnak szoktam mosni, de most a hőmérséklet miatt nem opció. Szeretném lemosatni, alvázmosással együtt. Tudtok valami jó helyet, ahol igényesen megcsinalják nem nagyon elszállt áron?

(#49041) AIex válasza polonic (#49040) üzenetére


AIex
tag

Szerintem legalább egy megyét érdemes lenne irnod, merre keresel kozmetikát / mosót.

(#49042) d4d válasza Safranek (#49039) üzenetére


d4d
tag

Nem kell belőle sok, pont a képek megosztása után találtam rá egy friss magyar videóra erről a gufról és valami embertelen mennyiséget permetezett emberünk a szőnyegre, aztán csodálkozott hogy nem akar száradni.. meg ilyenek. Emiatt nem is lett túl pozitív véleménye a termékről. A kommentekbe aztán elég határozottan felvilágosították páran, hogy hát nem így kell használni.
A fenti szőnyeg esetében egy szivacs applikátorral vittem fel, alaposan eloszlattam majd a végén a szivacsot megfordítva visszatöröltem a felesleget. Bár permetezhető is de szerintem ezzel a módszerrel könnyebben kontrollálható a dolog és a végeredmény szebb lesz.

Itt van egy közvetlen egymás melleti kép, jobban érzékelhető a színbeli eltérés is, hogy mennyit dobott rajta a guf.

elemlampa.blog.hu

(#49043) Safranek válasza d4d (#49042) üzenetére


Safranek
aktív tag

Köszönöm , világos.
Egy ideje látómezőbe került a GUF , ezért kérdeztem.
Ahogy a helyi Nepper úr mondaná a tisztára: "konkrétan új" :D

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#49044) polonic válasza AIex (#49041) üzenetére


polonic
félisten

Igen, jogos. Peste és Heves megy jöhet szóba.

(#49045) Petyyyyy válasza polonic (#49040) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezen én is törpölök egy ideje, egyelőre annyi az ötlet hogy egy melegebb napon a kézi mosóban lecsapatom az alját amennyire tudom.

d4d - Hibátlan a finish.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49046) WiZARD válasza sagesz93 (#49032) üzenetére


WiZARD
addikt

1545 a BSD, 2 darab van még.
Meg pár egyéb Sonax cucc is van jó áron, de nem sok...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#49047) WiZARD válasza WiZARD (#49046) üzenetére


WiZARD
addikt

Fizetésnél tovább feleződött az ár :C

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#49048) sagesz93 válasza WiZARD (#49046) üzenetére


sagesz93
addikt

most hoztam el őket és 1545-ért a kettőt kaptam meg :)) köszönöm az infót. :R

[ Szerkesztve ]

(#49049) Brandynew válasza d4d (#49042) üzenetére


Brandynew
őstag

Amúgy így is marad? Mert volt, hogy lefújtam a félig koszos szőnyeget egy random gumiápolóval, az is így nézett ki utána egy darabig, mint nálad a képen. Mint a használt gumi kereskedésben, ott is lefújják olajjal, és egy darabig olyan, mint az új.

[ Szerkesztve ]

(#49050) F_Zolee válasza sagesz93 (#49048) üzenetére


F_Zolee
veterán

De jó, hogy erre nincs a közelben. Vettem drágán még tél előtt. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.