Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Lauda válasza Safranek (#47000) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt most nem értem. :)

(#47002) 6030D válasza newmoonlight (#46993) üzenetére


6030D
Ármester

Amikor nem törlöd vissza a kerámiát.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#47003) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#46978) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Ez a sérülés lenne az:

Rozsda átalakító + javító festék itt még ésszerű megoldás lehet?

Aurea mediocritas

(#47004) szabi325 válasza Lauda (#47001) üzenetére


szabi325
tag

Ugyanaz az oldal jön be a te linkedre és Safranekére de nála a domain cím nogyogaszrendelo.hu, itt ránézésre elég szar minőségű cuccokat árulnának, de inkább tűnik ez kamu webshopnak, szal a pénzt levonják a csomag sose fog megjönni.

(#47005) F_Zolee válasza F_Zolee (#46991) üzenetére


F_Zolee
veterán

Egyenlőre az ecetes masszázs és kommersz vízkőoldó nem segített. :(((

[ Szerkesztve ]

(#47006) Petyyyyy válasza F_Zolee (#47005) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mi a szösz? :Y
Mi volt az eljárás - vízkőoldó felvisz mikroszálassal és letöröl? Lehet megérne egy misét a vattapamacs.
Megszórod vízkőoldóval és rajta hagyod a felületen, a korong miatt ott is marad. Úgy több ideje van hatni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47007) F_Zolee válasza Petyyyyy (#47006) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ecet esetén törlőpapírt áztattam be többször és úgy sikáltam. Habos vízkőoldó is lefolyik így sokáig nem marad ott. Elég nagy a hátsó szélvédő, hogy pamacsozzak. :D De majd lokálisan rápróbálok mindkét szerrel így. De lehet van külön flakonos vízkőoldó (nem a cillit bang és tsa) azt is megnézem.

(#47008) csiga8 válasza AXisBOLD (#47003) üzenetére


csiga8
senior tag

Érdemes lekenni azt a pöttyöt ( fém részt) inkább passzíválóval.

Ilyenekre epoxy alapú Brunoxot használok, ami 2 óra múlva száraz, csiszolható, 2K festékkel szórható. OT-sek is használják, meg a komolyabb alvázvédelemmel foglalkozó műhelyek.

( vízbázisú passziválót inkább ne)

Nem olcsó, de tényleg jó. Kisebb felületek esetén alapozóként is használható. Fedőfesték kell rá, UV-re érzékeny. Jól tapad, vízzáró réteget képez.

(#47009) Lauda válasza szabi325 (#47004) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen!

(#47010) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Még sosem írtam ebbe a topikba, úgyhogy üdvözlök mindenkit!

Olyan "gondom" lenne, hogy kaptam a minap egy céges autót ideiglenesen, amég az új meg nem érkezik. Az alany egy 2016-os Peugeot Partner 260.000 km-rel a háta mögött.

A belseje viszonylag normálisan néz ki, nincs szétkarcolva, cigifüst se érződik, de kicsit koszosak a műanyagok, illetve pár helyen ilyen zsíros érzetűek a felületek.
Ennek a rendbetételére keresnék valami jó cuccot, itt a közelemben csak a Lotus Cleaning műanyagtisztítóját találtam meg. Ezzel van valakinek tapasztalata, megfelelő ilyen célra?

És ha igen, úgy használjam, ahogy rá van írva (spricceld mikroszálas kendőre, takarítsd meg a felületet, majd másik száraz kendővek töröld át) vagy van ennél hatékonyabb módszer is?

Előre is köszönöm :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47011) Brandynew válasza hentes555 (#47010) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Én tuti elvinném egy komplett tisztításra valahová, otthon nincsenek olyan eszközeid (kárpittisztító gép, szárazgőz stb.), amellyel elérhetnél hasonló eredményt, egy jó helyen meg úgy megcsinálják, mintha akkor jött volna ki a szalonból :)

[ Szerkesztve ]

(#47012) hentes555 válasza Brandynew (#47011) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a választ.

Az ülések kicsit koszosak, így azt biztosan el fogom vinni, találtam helyben egy jónak tűnő kozmetikát, elvileg 1500 Ft/ülőfelület (bár ezt nem tudom, hogy konkrétan ülést jelent vagy hogy van) áron csinálják, ezt ki fogom próbálni.

Műanyagtisztítóból viszont vennék egy ilyen flakonosat, mert jó lesz másik autómhoz is, illetve ehhez talán nem kell akkora eszközpark, mint pl. a fent említett kárpittisztításhoz.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47013) Dluinet válasza hentes555 (#47010) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak Green Star kell hozzá.
video

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47014) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Egyik napról a másikra a képen látható dolog fogadott szinte az egész autón. Nem álltam fa alatt. Próbáltam eltávolítani, de kevés sikerrel. Szerintetek mi lehet ez és mivel essek neki? Köszi!

(#47015) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Visszaolvastam pár százat, de nem sikerült megtalálnom a választ.
Autokozmetikai termékeket szeretnék venni, kifejezetten csak a külső belső takarítás és ápolás érdekel amatőr szinten.
felnitisztító, röprozsda, ablaktisztitó, gumi ápoló, mat műszerfal ápoló, és valami fújható vax amit nem lehet elrontani... Eddig minden terméket a lotus cleaningtől vettem, viszont itt olvasva olyan termékekrő írtok amiről semmit nem hallottam eddig. Az jött le nekem hogy a Lotus ársávjában jobb minőségű termékek is vannak. Viszont nyilván nem akarok 5 különböző helyről vásárolni. Van olyan márka ebben az ársávban aminek minden terméke hozza, vagy üti a Lotus minőségét? Melyik lenne az, hol rendeljem meg?
Köszönöm a segítséget...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#47016) Dluinet válasza Tutivesztes (#47015) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Válogatott jó termékek:
polirtech.hu
automosowebshop.hu

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47017) Atis45 válasza n1nja (#47014) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nem kell közvetlenül a fa alatt állni, hogy ilyen legyen. 2-3 méterre állsz a fától, a szél ráviszi. Hogy mivel jön le???? Az még rejtély számomra.

(#47018) Drughi válasza Tutivesztes (#47015) üzenetére


Drughi
addikt

Az RRC termékekkel kiváltható a lotus, árban hasonló, minőségben jobb.
Vagy külön-külön összevadászol mindent

(#47019) n1nja válasza Atis45 (#47017) üzenetére


n1nja
tag

Köszi. Pénteken viszem kézi mosóba. Gőzzel megoldják elvileg. Nem tudták megmondani, hogy mi ez.

(#47020) Atis45 válasza n1nja (#47019) üzenetére


Atis45
aktív tag

Valami a fáról pereg, és "rásül". Nálunk is ilyen az összes autó. Én voltam autókozmetikába, a nagy része lejött, de maradt pár pötty rajta. Érdekes, hogy tavaly nem voltak ilyenek az autók.
Mondjuk a szomszéd le tudta szedni a sajátjáról. Dörzsivel. :C
Jó, mondjuk nem az egész autóról, mert időközbe észre vette, hogy valami nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#47021) n1nja válasza Atis45 (#47020) üzenetére


n1nja
tag

Nem tudom mi ez az aggresszív cucc, ami rákerült.

Neee :D

Srác azt mondta, hogy ha nem jön le, akkor polírozás csak, ami segít. Na most épp nincs 60k-m egy teljes autó polírra. :D

(#47022) Varshi válasza n1nja (#47021) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ezzel most én is szívtam.

Végigpróbáltam mindet a hígítóig, de nem.
Egyedül a kozmetikás "gyurma" segít, csak a múltkor odaadtam a haveromnak az enyémet, mert már évek óta ne használtam, és kezdett beszáradni.
És hát a polír.

(#47023) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani Pesten kézimosót, ami több állásos, és jó eséllyel nem vár sokat az ember rá? Esetleg olyan, ami nem pénzebedobós, hanem aprós?
Köszi!

(#47024) Atis45 válasza Varshi (#47022) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nekem a gyurma se hozta le. Szedett ki belőle tény. De a kozmetikába majd az egész lejött.

(#47025) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

To all:

Tervek szerint legkésőbb 1-2 hét múlva leadok egy Cleanyourcar rendelést. Aki szeretne csatlakozni, jelezzen itt vagy privátban.

Megnéztem a polirtech kínálatát is, de némelyik cucc nincs raktáron így nem rendelhető, másból pedig nincs náluk elegendő mennyiség.

szerk.: VÁM: legutóbb 110 font értékű volt a rendelés és 7kg, ez 30 euro költséget jelentett. A most összeválogatott pakettem 87 font és 6.4kg - ha egyedül rendelek, akkor is jobban jövök ki, mintha itthon rendelném - amit nem tudok. Szóval minél többen, annál jobb. :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47026) n1nja válasza Varshi (#47022) üzenetére


n1nja
tag

Ha sikerül eltávolítani, akkor rendszeresen kap wax-ot. Talán könnyebb lesz úgy letakarítani a továbbiakban mindent.

(#47027) Brandynew válasza n1nja (#47014) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Ez szerintem a fának a nedve, valami gyantás cucc, ami a levelekből csöpög ki ilyenkor. Van külön gyantaeltávolító kocsikra, de lehet, hogy a rovaroldó is leviszi, ha csak az van otthon.

A meleg gőz azért viszi le, mert a gyanta hő hatására lágyul.

[ Szerkesztve ]

(#47028) Atis45 válasza Brandynew (#47027) üzenetére


Atis45
aktív tag

Én már próbáltam bogároldóval, kátrányoldóval, hígítóval, stb. Semmi nem szedte le.

(#47029) n1nja válasza Brandynew (#47027) üzenetére


n1nja
tag

Igen, annak tűnik, de semmivel se sikerült feloldanom.

(#47030) nebulo5 válasza Brandynew (#47027) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ezzel a "fa nedvével" kapcsolatosan írnám le tapasztalataimat:
Gyakran rá vagyok kényszerülve, hogy parkolási lehetőségként egy ilyen "nedvedző" fa alá álljak, mert esténként hazaérve nincs már egyéb parkolóhely a környéken. Kb. 3 évvel korábban, én is vívtam ezzel a gyanta szerű lerakódással. Majd elkezdtem használni a fényezésvédelem érdekében a [polymer NetShield] sprayt, amivel éveken keresztül nagyon elégedett voltam. Jóval kevesebb por és egyéb piszok ragadt meg a kocsin és nagyon egyszerűvé (nagynyomású mosás + szűrtvizes öblítés) vált a mosása is. A fa nedvének eltávolítási gondja is megszűnt! Kb. 4 héttel ezelőtt kezdtem használni egy új terméket, amelyet még jobbnak tartok a spray-tól, mert könnyebb felvinni és gyönyörűen takarja a karcok zömét! Hétvégén mostam először a kocsit, és ugyanolyan könnyen sikerült tisztává és ragyogóvá varázsolnom (400 Ft-ért mosás és 200 Ft-ért öblítéssel) a vasat! És azt tapasztaltam, hogy bogarakat sem gyűjti a [Ceramic] trutyival kezelt felület! (igaz, még autópályán alig 80 km-t tettem meg vele)
Mint korábban is írtam már róla: nagyon elégedett vagyok vele és jó szívvel ajánlani tudom.
Jelenleg van folyamatban a flakonra írt 4 hónapos védelem tesztelése. Tehát, a tartósságáról még nem tudok nyilatkozni.

Üdv: nebulo

(#47031) Brandynew válasza nebulo5 (#47030) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi a tippet, lehet kipróbálom, de eddig szkeptikus voltam ezekkel, mert mégiscsak arról van szó, hogy egy anyagot ráköttetek a fényezésre. Később nem lehet ebből gond, nem sérül a fényezés, nem mélyíti el a karcokat?

Amúgy vallj színt, ez a reklám helye volt? :D Olyan szófordulatokat használtál, mint a Teleshopban szokás.

[ Szerkesztve ]

(#47032) nebulo5 válasza Brandynew (#47031) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ha a spray-tól (amit jól rá kellett dörzsölni felvitelkor) nem vettem észre "karc mélyülést" ettől még kevésbé lehet ilyen problémát feltételezni. De majd a tartós használat során ki fog derülni :D . Nem szántam reklámnak, bár így újraolvasva, tömény kritikát gyakorolva, reklámszagúra sikeredett a méltatásom. De el kell hinned, tisztán a jó szándékú ajánlás késztetett a post megírására.
Annyi azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy a linkelt bolt tulajdonosát mikor néhány évvel korábban eladóként ismerhettem meg egy üzletben, az ő termékismertetője alapján váltam Sonax termék kedvelővé! (fan-nak nem titulálnám magamat, mert tudom, hogy más autóápoló cuccot gyártó cégnek is vannak remek termékei) A linkelt üzlet tulajdonosát becsülöm a szaktudása és segítőkészsége révén. Nem egyedi célja a "mindenáron eladni" akarás, inkább a szakszerű termék ajánlás! Nem egy esetben fordult már elő, hogy a vevő keresett egy célterméket, ami ott volt az üzlet polcán, de tudott neki ajánlani egy másik - általa jobbnak tartott -terméket, ami olcsóbb is volt. Éppen nem volt az üzletében, de nem csupán a beszerzését ajánlotta fel következő napra, hanem mondott üzletet is, ahol (ha türelmetlen) éppen akkor meg is vásárolhatja. Ez egy igen becsülendő gesztus a vevő érdekének képviseletére.

Üdv: nebulo

(#47033) Atis45 válasza nebulo5 (#47030) üzenetére


Atis45
aktív tag

"Kb. 3 évvel korábban, én is vívtam ezzel a gyanta szerű lerakódással."

De minket az is érdekelne, hogy KB. 3 évvel ezelőtt mivel távolítottad el ezt a fanedvet.

(#47034) Lauda válasza n1nja (#47029) üzenetére


Lauda
félisten

Egy próbát megérhet a vizes alapú brigéciol. Én ezt használom a bogarakra, fékporra stb. Nekem bevált.

(#47035) Csabroncka válasza Atis45 (#47033) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ablaktisztító + lakktisztító gyurma

Én gyakorlatilag minden makacs lerakódást ezzel szedek/tem le.

"in medias res"

(#47036) Atis45 válasza Csabroncka (#47035) üzenetére


Atis45
aktív tag

Már próbáltam. Eredménytelenül.

(#47038) n1nja


n1nja
tag

A foltokat egyesével kellett legőzölniük, de sikerrel jártak.



( közelebbi képet nem csináltam, de higyjétek el, hogy tiszta :D )

(#47039) Atis45 válasza n1nja (#47038) üzenetére


Atis45
aktív tag

És könnyen lejött a gőzöléssel?

(#47040) Varshi


Varshi
aktív tag

Srácok, nagyon szemezek ezzel:
LIQUID SHIELD PROTECTOR | Plasti / Full Dip Autó Webáruház. Autóra, felnire, bármire. (plastidipauto.hu)

Meg kell vegyem és hajrá, és majd mondjam el, hogy milyen :D, vagy valaki szagolt már hozzá?

(#47041) n1nja válasza Atis45 (#47039) üzenetére


n1nja
tag

Nehezebben, mint várták.

(#47042) vedini válasza Varshi (#47040) üzenetére


vedini
őstag

szia, mindenképpen, érdekelne nagyon

workworkwork...

(#47043) vedini


vedini
őstag

Sziasztok, jó pár év után újra itt

1. fehér bőrre, mit tudtok javasolni? Tisztítószert, illetve bőrápolót, mi most a trend?
2. bronz színű (nem tudom pontosan műanyag vagy alu) díszítő elem karosszérián mivel lehet fényessé varázsolni?

Első engine detailing képeim, sajna a motorház szigetelésre több időt kell szánnom, le kell szedni, és kárpittisztitóval átmenni rajta, élőben azért szebb lett mint képeken látszik:

workworkwork...

(#47044) szabi325 válasza vedini (#47043) üzenetére


szabi325
tag

Szia :)
1, Koch chemie pol star tisztítani és hígítod 1:5 be [link], a bőrápolója a leather star meg matt finisht ad [link]
2, Ha a vesére gondolsz akkor nálam bármilyen quick detailer bevált, pl sonax xtreme brilliantshine

(#47045) vedini válasza szabi325 (#47044) üzenetére


vedini
őstag

Sziaaa :),

köszi a választ

istenem visszanéztem a priviket mennyi mindent rendeltünk anno Angliából, itthon nem lehetett kapni :D
a motort én is most koch chemie-vel csináltam, szomszédnak az volt kéznél, ennyire jó márka/minőség manapság?
igen a vesékre, meg oldalt első kerekeknél van a légbeomlőknél 2 csík, meg a visszapillantó búra
3-asod még meg van?

workworkwork...

(#47046) Petyyyyy válasza vedini (#47043) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha már BMW, akkor házon belül nézz szét. Nagyon sokan rá vannak izgulva a BMW saját bőrtisztítójára és ápolójára. A géptető szigetelését a lehető legkevesebbszer és legrövidebb ideig áztatnám el, erre majd figyelj.
A motortér elég patika lett. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47047) szabi325 válasza vedini (#47045) üzenetére


szabi325
tag

Igen meg, még nem volt szívem újabbra cserélni, üdv a klubban :D. Koch chemie minőségre chemical guys szintet hozza viszont ár érték arányban verhetetlen, legalábbis amiket én próbáltam termékek mind hozták ezt a színvonalat.

(#47048) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Madárszar egy ökölnyi részen megmarta a fényezést. Ezt házilag el tudom szépen tüntetni különösebb eszközök nélkül? Nincs pl. polírozóm.

Ha igen, mi a módja?

(#47049) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok! A green star-t otthoni felhasználásra, konyha , fürdő stb. Milyen higitasban érdemes használni?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#47050) grizlisandor válasza Peti78 (#47049) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én 1:30ba használom a lakásban is, mint a kocsihoz a falcok és a belső tisztításhoz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.