Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) szabi325 válasza Motion_Blur (#25997) üzenetére


szabi325
tag

Próbált ezt, nekem ez bevált, persze ha nem esik az eső komolyabban csak akkor marad szép.

(#26002) #00809728 válasza smallmer (#25995) üzenetére


#00809728
törölt tag

Polírpaszta...

(#26003) Motion_Blur válasza szabi325 (#26001) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, megpróbálom.

Ezt használtam amúgy: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26004) Formaster válasza Motion_Blur (#26003) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nekem nem az van sorry.

(#26005) Dara válasza Motion_Blur (#25997) üzenetére


Dara
csendes tag

Én próbából EZT vettem tescoba,nem vártam tőle sokat,de nagyon nagyon pozitivan csalódtam benne. Igaz elég fényes lesz tőle a gumi,de nagyon sokáig tart a hatása. 2000 valahány száz forint volt applikátor szivaccsal együtt. :))

Das Beste oder nichts

(#26006) Formaster válasza Dara (#26005) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az armorall elég jó márka. Én a cockpit terméküket használom a matt verzióból.

(#26007) japci


japci
csendes tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. Szeretném szebbé tenni az autóm fényezését. Próbáltam lefotózni a jelenlegi állapotát:




Ő lenne maga a kocsi:

Ezt a gépet néztem ki:

https://www.nordex-tools.com/aufbereitung/poliermaschinen/polierer/poliermaschine-titan-dual-action-tda21-exzenterpoliermaschine

Még viszonylag emberi árban van, és szerintem elég jó paraméterekkel rendelkezik. Tudnátok véleményezni a gépet?

Egy korábbi hozzászólásból idézve:

"Kezdetben vennék:
Menzerna 2500-as paszta + bordó korong
Menzerna 3800-as paszta + sárga korong
"
A fent állapotban látható (már ha látható) fényezésre minimális rutin mellett elég lehet ez a kettő féle polírszer ezekkel a korongokkal vagy kell a 400-as?
Még korábbról van AG HD Waxom. Ez jó lenne 3. lépcsőnek szintén géppel felvinni?

Érdekelne még, hogy a kis szűk helyeket hogyan csináljátok meg? Például az ajtók feletti részt, ahol az esőelvezető csatorna is van, első sárvédő alja, csomagtér, tetősín alatt, stb. Szóval ahol egyszerűen nem fér be a gép/szivacs.

Az utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy ezzel mit lehetne kezdeni:

Kösz szépen előre is a segítséget.

Üdv.

(#26008) Charley76 válasza #00809728 (#26000) üzenetére


Charley76
csendes tag

Koszi szepen

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#26009) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

No, ma nekiestem az autónak, és végre kapott gyurmát valamint felkerült a Fusso is. Ugyan nem lett olyan mint a profiké, de azért "eldicsekszem", hogy átestem az első komolyabb beavatkozáson. :DD :DD

Pár kép a mai munkáról:

[ Szerkesztve ]

(#26010) jozsi252 válasza Pardise (#25932) üzenetére


jozsi252
veterán

Na tegnap átvettem a kézi porszívót amiről beszéltünk. Hát nem volt egyszerű menet azt azért elmondom! Az ügyfélszolgálattal jó pár levelezés lement, és 9 Pesti LIDL boltból az egyikbe volt 1db raktáron. Szerencsére félrerakták.
Hazaértem feltöltöttem egyből, meglepődtem hogy mennyire jól szív. Van egy kis dokkolója is neki amit falra lehet szerelni, csak rá kell rakni a gépet és töltődik is, egyszerű megoldás.
7.4V-os (2x3.7V) Li-on celláról üzemel a gép, szóval több száz feltöltést ki fog bírni.

Szóval nagyon jó vétel volt! Írj a LIDL ügyfélszolgálatnak te is szerintem, mert az a baj hogy ezeket gyorsan elkapkodják. Amúgy is kicsi a készlet ezekből..
Ja és 2 fej van hozzá, egyik egy résszívó fej, másik meg folyadékokhoz van.

Itt egy kép a termékről.

7000 ft nem pénz érte szerintem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26011) MunezXBK válasza japci (#26007) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jobban jársz, ha a 400-as pasztát is használod.

(#26012) Pardise válasza jozsi252 (#26010) üzenetére


Pardise
senior tag

Nagyon köszönöm a részletes leírást :)

Your car, your life ;)

(#26013) #00809728 válasza japci (#26007) üzenetére


#00809728
törölt tag

Inkább Menzerna fg400+durva szivacs
Menzerna 2500-as paszta + bordó korong
Menzerna 3800-as paszta + sárga korong

(#26014) Csabee. válasza jozsi252 (#26010) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem nem jött be az ilyen kézis porszívó. Mini szűrője van ami rendszeresen gyorsan elkoszolódik/tömődik. Kisebb morzsákra lehet jó, de komolyabb teljesítménye nincs. Bohóckodtam vele kicsit aztán abba maradt a kezdeti fellángolásom :D inkább porszívózom a hiltivel.

Üdv: Csabee.

(#26015) angelside77


angelside77
tag

Sziasztok!

Adott egy koros (fehér) autó, amely kasztniján elszórtan, pár db, kicsi, rozsda pöttyök vannak (kb. gombostűfejnyi). Nincs körülötte felpúposodás. Igazából csak engem zavar, illetőleg nem szeretném, hogy egy idő múltán jobban szétterjedjen rajt a rozsda.

Ha csak passziválom a rozsdát (mondjuk RO 55), és rákenek egy kis festéket, hogy ne legyen annyira feltűnő, ez elég-e ahhoz, hogy ne terjedjen a rozsda, vagy csak lassabban terjedjen. A kis festék dudor nem zavarna. (Ha csiszolnám, kaparnám stb, akkor nagyobb kárt okoznék vele szerintem, illetőleg a festés is feltűnőbb lenne.)

Köszi!

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#26016) japci válasza #00809728 (#26013) üzenetére


japci
csendes tag

A menzernának a bordó a legkeményebb, nem? Annál is keményebbel kéne a 400ast? Ha igen, melyik ajánlod hozzá?

(#26017) japci


japci
csendes tag

Találtam fehéret is, gondolom az lesz a legkeményebb.

(#26018) focvis


focvis
veterán

Srácok!

Pollenszűrő-csere előtt klímát takarítanék; ezt néztem ki: [link].
A kérdésem: amikor bevezetem a spray csövét a pollenszűrő helyére (Saab 9-3, a pollenszűrő a motortérből cserélhető, a szélvédő alatt van függőlegesen), akkor látni fogom ott a párologtatót, vagy vaktában kell fújkálnom?

Köszi!

(#26019) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Tudja esetleg valaki hogy simson blokk felpolírozása után mivel lehetne a felületet megvédeni az oxidációtól? Polírozás után lakkot ráfújva megóvhatom a felületet? Esetleg másra is szükségem lenne hozzá? Vagy csak teljes krómozás oldaná ezt meg? :R

(#26020) Motion_Blur válasza focvis (#26018) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nehogy ilyet használj.... ez szigorúan tilos!

Vagy bomba, vagy ózonos tisztítás.
Én a kettőt együtt szoktam használni.

De a hab, az nagyon nem ajánlott. Sok cikk van róla hogy miért.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26021) ::Trunks:: válasza Motion_Blur (#26020) üzenetére


::Trunks::
senior tag

+1 :K :K

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#26022) Pardise


Pardise
senior tag

Hali! Valami jóminőségű szélvédő polírpasztát tudnátok ajánlani, ami alaposan tisztít és esetleg a nanokarcokat eltávolítja? Olvastam több helyen, hogy ilyen pasztákkal ellehet távolítani.

Ilyesmire gondoltam. Esetleg ez. Utóbbinál nem írja h van karceltávolító hatása.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#26023) MPowerPH válasza Motion_Blur (#26020) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudsz mondani ajanlott termekeket?

Don't Tread On Me

(#26024) focvis válasza Motion_Blur (#26020) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm, nem vadállat módra akartam össze-vissza fújkálni. :N
Végül Sonax bombát vettem.

(#26025) BigBlackDog válasza Pardise (#26022) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az elsőt próbáltam, használom. Karcokra szerintem hatástalan (legalábbis kézi alkalmazásnál), de szép tiszta szélvédőt eredményez. :)

(#26026) Motion_Blur válasza MPowerPH (#26023) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem a Motip bejött: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26027) #05876992


#05876992
törölt tag

Sziasztok!

Elég amatőr kérdés,de polírozás után mit ajánlott használni,hogy a polírszerből a felületen maradt zsírokat / olajokat és egyebet eltüntessük waxolás előtt?

Köszönöm előre is a válaszokat

(#26028) Formaster válasza #05876992 (#26027) üzenetére


Formaster
Topikgazda

isopropil oldat. kb 15%-os higításban.

(#26029) #05876992 válasza Formaster (#26028) üzenetére


#05876992
törölt tag

köszönöm, és hogyan törlöd át vele az autót? egy wax applikátor szivaccsal mondjuk és utána mikroszálas kendő? továbbá beszerezni hol tudnám? gyógyszertárban? köszönöm

(#26030) gabor9991 válasza Motion_Blur (#26020) üzenetére


gabor9991
őstag

Lehet nem sok a kivétel de 2-es focuson nyugodtan használható a hab, a kondenzvíz kifolyó csövén keresztül el lehet érni közvetlenül az elpárologtatót és nem tesz tönkre semmit a hab, viszont az enyémben ezzel lehetett a kellemetlen szagot megszüntetni, a bomba nem ért semmit.Ózonnal meg nem próbáltam, mert a hab megoldotta.
Lehet más kocsiknál szigorúan tilos, a focus 2-n tapasztalatom szerint nem tett kárt az elektromos rendszerben, amiről a habbal kapcsolatos cikkek írnak.

(#26031) MPowerPH válasza Motion_Blur (#26026) üzenetére


MPowerPH
félisten

En probaltam mar sokfelet, de egyik mind csak ideiglenesen oldotta meg a problemat. A szag mindig visszatert, szoval mentem klimat pucoltatni.

Don't Tread On Me

(#26032) Motion_Blur válasza MPowerPH (#26031) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha az elpárologtatót fizikailag le tudod pucoltatni, az jó. Minden más csak félmegoldás sajnos. Nekem ahhoz műszerfalat kéne bontani. Ha jól tudom a legtöbb autónál így van.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26033) MPowerPH válasza Motion_Blur (#26032) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oszinten, fogalmam sincs... De meg csak tippem se, hogy ennel a hurkanal hogy van megoldva. Bar ismerve a bajor mernokoket, biztosan az egesz muszerfalat bontani kell itt is.

Don't Tread On Me

(#26034) Laca1212 válasza Motion_Blur (#26026) üzenetére


Laca1212
őstag

Azt tudod ugye, hogy ez nem fertőtlenít csak illatosít?
"Bombáknál érdemes figyelni, vannak beugratós termékek, amik csak a levegőt frissítik, nem fertőtlenítenek (mint mondjuk ez), csak akkor vegyünk ilyet, ha illatosítani akarunk."

Amúgy meg a habbal semmi baj nincs ha ésszel használod. Nem a befúvókat kell fújkálni, hanem az elpárologtatót a műszerfal alatt. Simán elérni a kondenzvíz kifolyó csövön keresztül. Erről is sok cikk van. :)

[ Szerkesztve ]

(#26035) Imibácsi


Imibácsi
aktív tag

Rég jártam erre. Vissza is olvastam 920 hsz-t :) Trunkó küzdelméhez annyit, hogy én is fg400+3800 menzernával políroztam át a fekete kocsimat és nem maradt hologramos. A 3800-zal dolgozni sziszifuszi lassú munka és sokszor át kell menni a felületen, egyenletes sebességgel és fordulatszámmal. Fg400-hoz menzerna fehér korongot használok, 3800-hoz farecla szürkét. Végül pedig collinite 915 két rétegben, és kibírta a wax tavaszig :)

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#26036) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Tegnap hoztam el az autót a fényezőtől és a mai mosásnál tűntek fel a festék pöttyek. :Y
Mivel tudom ezeket eltávolítani úgy, hogy ne sérüljön a lakk?




Jutott az üvegre is. :(

(#26037) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

A sonax xtreme nano külső műanyagápoló, ha véletlenül üvegre vagy fényezésre kerül nem okoz gondot? Illetve samponos mosással az előbbi felületekről simán eltávolítható?

(#26038) F_Zolee válasza Gombinyó (#26036) üzenetére


F_Zolee
veterán

Első körben visszaviszed az autót esetleg? Ő majd helyrehozza amit elszúrt.

(#26039) Gombinyó válasza F_Zolee (#26038) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az az igazság, hogy nagyon nehezen oldom meg az autó nélkülözését. Vidéken dolgozom és abban az időben nincs nyitva a fényező mikor én a városban vagyok. Meg amúgy se szívesen mennék oda vissza, most is garanciás javítás volt, mert ott kezdett el rozsdálni ahol 4 hónapja fényezték. Most meg ez...

Ha van valami oldószer vagy praktika amivel le lehet szedni akkor megoldanám inkább itthon.

(#26040) F_Zolee válasza Gombinyó (#26039) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lakkbenzinnel próbáld esetleg. De azért visszamehetnél, hogy térítség meg a kárt, mert ott nem javíttatod újra.

(#26041) Gombinyó válasza F_Zolee (#26040) üzenetére


Gombinyó
őstag

Alkohol lehozta :R

(#26042) flashpointer válasza Gombinyó (#26036) üzenetére


flashpointer
őstag

Úgy tudom fényezés után nem ajánlatos 1-2 hétig mosni amíg teljesen meg nem szárad a lakk, vagy félreinformáltak?

(#26043) tomixx válasza blizzrd (#26009) üzenetére


tomixx
csendes tag

Hali! Megkérdezhetem, hogy milyen gyurmát használtál?

(#26044) Gombinyó válasza flashpointer (#26042) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nekem ilyet nem mondtak. Mondjuk ott nem is mostam ahol fényezték, mert belém állt az ideg mikor megláttam a tetejét :D

(#26045) blizzrd válasza tomixx (#26043) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Wolfos gyurmat hasznaltam, szinten wolfos gyurmanedvesitovel. Higitva, 1 liter oldatra sem volt szukseg, pedig fujtam rendesen. En nagyon elegedett vagyok az eredmennyel, bar nyilvan szebb lenne a vege ha polirt is kapott volna...de majd egy honap mulva ;)

(#26046) Vincsaba


Vincsaba
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék feltenni 1-2 kérdést :)

1. Eléggé erősen szennyezett bézs bőr ülésnek milyen szerrel érdemes nekimenni? Wolf APC jó lenne esetleg?

2. Sampon téren melyiket érdemes választani?
-Wolf Agent Orange
-Sonax

3. Csütörtökön vagyok Pesten, és ekkor szeretnék a Wolf-hoz is elmenni és pár dolgot bevásárolni. Meg kell rendelni előtte a vásárolni kívánt termékeket vagy ott van nekik minden raktáron?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#26047) RBJ


RBJ
addikt

Most próbáltam a kék microszálas wax felvivő korongot. Nekem nem jön be.
Felszív fél liter waxot, arra nem jó. A sárga korongocska jobban bejön. Azzal rendesen el lehet kenni. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#26048) FeRRaR1 válasza RBJ (#26047) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem se jött be igazán, a sárga szivacs jobb, de ami még jobb:

Találtam kettőt az autómosós dobozom aljába, és nagyon jó velük dolgozni. Jobb mint a sárga szivacs, finomabb, és sokkal jobb mint a mikroszálas, azzal szenvedés volt a waxolás.

(#26049) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Ezekről az ArmorALL-os cuccokról tud valaki valamit?
jártam ma a Tescoban és egész paletta kint van nekik, igen borsos áron vesztegetik őket, azért egy mikroszálas kesztyüt és egy bőrápolót elhoztam :D
Sampont néztem még nagyon de van még Autogylm-os.

(#26050) focvis válasza Vincsaba (#26046) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
1. kérdésre.

Ahogy én csináltam:
1. mikroszálas és szappanos viz
2. Wolf univerzális tisztítószer (APC?)
3. extrém módon retkes részre csodaszivacs, de ezzel nagyon óvatosan.
4. száradás után Wolf bőrápoló 2x

Mai fejjel vennék speciális bőrtisztítót, de ilyent csak kevés helyen lehet beszerezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.