Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) Petyyyyy válasza Formaster (#37449) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Itt is ez a kezdeti para van, de most tsztult a kép. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37452) Formaster válasza Sanki (#37450) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Benzolt biztos tudsz, benzin, zippo, petróleum, utóbbival óvatosan, mert alacsony a lobbanáspontja.

(#37453) RP1980 válasza Formaster (#37449) üzenetére


RP1980
tag

Ha valaki mégis félne a gyapjútól szerintem még a koszradír is alternatíva lehet.

(#37454) bump3r111


bump3r111
tag

Nem autó de a vízkőről jut eszembe. Zuhanykabint vízkőtlenítem holnap a fenti módszerekkel :D Sajnos nagyon vízköves az üveg felület. De arról mit gondoltok, kaphat belülről egy réteg Fussot? Valaki használ oldal ablakokra vagy bárhol? (szélvédőre nyílván nemtenném) Nem lesz szivárványos vagy valami ?

(#37455) pető bá' válasza bump3r111 (#37454) üzenetére


pető bá'
őstag

Fussot még nem tudtam használni, de már megvettem, és kinyitottam. Örültem, hogy milyen kis kellemes illata van, nekem is megfordult a fejemben, hogy mennyi helyre jó lehetne - aztán elolvastam, hogy nem különösebben kellene belélegezni.. Szóval én nem használnám semmilyen zárt térben.

"... and I hope you have a great day!"

(#37456) RP1980 válasza pető bá' (#37455) üzenetére


RP1980
tag

Ez irónia volt, vagy neked tényleg bejön a fusso bűze? Ha az utóbbi igen, akkor lehet hamisított 😉

(#37457) i-sti válasza RP1980 (#37456) üzenetére


i-sti
senior tag

+1 az eredetinek nem kellemes a szaga

Novum Forum Siculorum

(#37458) Kereplő válasza i-sti (#37457) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Hm, bűznek nem mondanám, még kellemetlennek sem... lehet, az enyémmel baj lenne?

polirtech-es.... :F

(#37459) RP1980 válasza Kereplő (#37458) üzenetére


RP1980
tag

Fusso coat 12M? Mert van pár más wax is a soft99 kínálatában. Azok lehet, hogy illatosabbak, csak a 12M-et ismerem közelebbről a waxaik közül.

[ Szerkesztve ]

(#37460) pető bá' válasza RP1980 (#37456) üzenetére


pető bá'
őstag

Polirtech, szóval eredeti lesz - most nincs a fejemben az illat, de valamire hasonlított.. A kellemes valóban túlzás, de a lényeg nem is ez volt, hanem az, hogy nem kifejezetten egészséges belélegezni.. :N

"... and I hope you have a great day!"

(#37461) 1stVikman válasza pető bá' (#37460) üzenetére


1stVikman
senior tag

Engem talán a régi cipőboxok szagára emlékeztetett. :)

(#37462) BigBlackDog válasza 1stVikman (#37461) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, szerintem is ahhoz áll a legközelebb a szaga.

[ Szerkesztve ]

(#37463) Iki77


Iki77
csendes tag

A Fusso 12 m-nek valóban kellemetlen szaga van ,ahogyan írtáki is "cipőbox szagú"-nak kell lennie.
Viszont a Kiwami-nak,kellemes illata van nagyon! :K

[ Szerkesztve ]

(#37464) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nyári kerekeket eltettem mosás után. A kerékagy részén a rozsda átrakodott a felnire. Azt mivel lehetne tisztítani?

(#37465) Motion_Blur válasza F_Zolee (#37464) üzenetére


Motion_Blur
félisten

pl. Carpro Iron-X

Hozzánk korán megérkezett a Jézuska: [link]

De majd csak Szenteste kapja meg :B :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37466) szabi325


szabi325
tag

Esetleg valakinek ezzel van tapasztalata? Vajon a CarPro Elixir amit most piacra dobtak ugyanez lehet?

(#37467) Drughi


Drughi
addikt

Üdv... Hátha tud valaki segíteni...

Vettem a kkcsihoz Bosch aerotwin ablaktörlőt a filterabc-től.
A kocsinak kampós kialakítású az ablaktörlő karja, de nincs megfelelő adapter az ablaktörlőhöz.
1-4ig van számozva, youtube videókon pedig pont az 5ös adapter kell.
Hiányos lehet, vagy nem rosszat adtak, esetleg ezbcsak ezekhez a tipusokhoz való?
Milyen jó, ami a kampóshoz való?

(#37468) Petyyyyy válasza Drughi (#37467) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Milyen autó és mi a pontos lapát típus?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37469) Drughi válasza Petyyyyy (#37468) üzenetére


Drughi
addikt

[link]
Suzuki Ignis 2007

Szerk: Bosch volt rajta kkrábban, csak nem tudom milyen, én már azzal vettem.

[ Szerkesztve ]

(#37470) RP1980 válasza szabi325 (#37466) üzenetére


RP1980
tag

Erről már én is olvastam külföldi oldalakon, és ott is írták, hogy otthon is kikeverheted magadnak az említett összetevőkből. Amúgy az ECH2O-t már alapköve az autóápolásos cuccaimnak. Waterless tisztítóként szoktam használni és roppant jó.

(#37471) jozsi252


jozsi252
veterán

Végre talán ma már lesz +1 "napon" így kocsimosásra fel mert csóri elég borzalmasan néz ki. :O Érdemes amúgy kicsit jobb magasnyomásút venni mert pl. a K7 max bejövő vízhőfoka 60 fok lehet, így pár fokba sokkal hatékonyabban lehet az autót lemosni. :K Nem kell hogy 50 fokos legyen a víz, már ha langyos akkor is sokkal jobban lejön a kosz mindenhonnan.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37472) RP1980 válasza jozsi252 (#37471) üzenetére


RP1980
tag

0 alatt viszont sokkal hamarabb rá is fagy ;)

(#37473) Petyyyyy válasza Drughi (#37469) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem tudom mennyire hiteles, de ezen az oldalon nincs kompatibilitási listában az Ignis. [link]

Itt nézz körül, hátha.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37474) BigBlackDog válasza Drughi (#37469) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Itt lesd meg típus alapján, hogy jó-e!

[ Szerkesztve ]

(#37475) jozsi252 válasza RP1980 (#37472) üzenetére


jozsi252
veterán

Sajnos igen mert gyorsabban párolog el. Ameddig ilyen 0 fok környékén vagyunk, illetve nappal bekúszunk 0 fölé is pár fokkal addig én itthon mosom, utána egyből szárazra is törlöm a kasztnit meg kédereket meg mindent amivel meg tudom előzni a befagyást meg hasonlókat. De jan feb fele mikor már keményebb mínuszok vannak nappal meg éjszaka is, én sem vállalom be itthon.
Sajnos akkor jön az hogy megállok egy önkiszolgáló mosónál, aztán ha már nappal nem sokkal vagyunk 0 alatt akkor kénytelen vagyok lemosni, mert a brutál mennyiségű sót csak el kell távolítani.
Pár napja épp Pistáék teszteltek egy Mini-t és a kocsi tiszta só volt motorház szélén vastagon, mert a gép kicsit fölé hordott mikor szórta a sót, vagy közel ment vagy nem tudom. :(((

Drughi

Fordon Bosoko van és nagyon szeretjük. Van akinek nem jön be, de ha utánakeresel azért csak pozitív véleményt lehet róla olvasni. Az alap adapter nélküli ami a kampóshoz jó olyan 700ft/db áron van, ami nagyon olcsó. Ha esetleg nem tudsz adaptert venni a mostanidhoz és másik kell, akkor ezt tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37476) RP1980 válasza jozsi252 (#37475) üzenetére


RP1980
tag

Én már október körül elcsomagoltam a kärchert. Azóta csak önkiben nyomom, de múltkor már ott is ráfagyott mikor vödrösen mosogattam, de nagynehezen sikerült. Ezért szoktam ilyenkor leveretni a durva dzsuvát aztán az aréna pláza mélygarázsába állni, kicsit plázázni amíg ovad és szárad, aztán a fenn említett ECH2O val kap egy alapos szórást, törlés 4-5 db mikroszálas használatával, majd mikor a maradék ECH2O befátyolosodot a kasztnin megtörölgetem egy újabb kendővel.

(#37477) proof88


proof88
addikt

Kovetkezo beszelgetes zajlott le:

Valaki:
Mondjuk aki igenyes az sose nagynyomassal mos... az traktorra meg kamionra jo

Én:
Sose? Eddig úgy tudtam a gépi mosó az igénytelenség mert összekarcolja a verdát és kézi mosóba kell vinni érintésmentesen habbal meg nagynyomással, most kiderül igénytelen vagyok mert nem autókozmetikába viszem ???

Valaki:
hogy fogalmazzak...
A kozmetika a top igenyesek helye.
Utana jon a nagy nyomásút használók köre.
Utana a kefés mosósok.
Utána az otthon pancsolók
/es sajna van olyan felénk aki közkút mellett mos szivaccsal . Na az a no komment kategoria/

Valszeg kevesbe szerencses volt a megfogalmazs de hogy traktorra valo csak a magasnyomasu az erdekes hozzaallas. :D

(#37478) jozsi252 válasza RP1980 (#37476) üzenetére


jozsi252
veterán

Én ahol szoktam a keményebb téli időszakban mosni, ott vödrössel nem nagyon lehet mert nagy a forgalom is, meg nem is néznék jó szemmel ha nekiállnék mosni. Viszont ilyenkor én nem szárazolom le mert azért 100%-os eredményt nem lehet vele elérni, és így meg összekarcolnám. Így marad egy lágyvizes öblítés azt helo, lényeg hogy a rengeteg sok meg retek jöjjön le róla, arra meg bőven megfelelő ez a megoldás.
Tegnap végül megvolt a mosás, szép is lett az eredmény csak ilyenkor azt utálom hogy a betonra kerülő víz szinte egyből megfagy aztán végig csúszkáltam az egészet, de legalább megérte mert szép tiszta lett. Amúgy kocsin csak a tetőn fagyott meg kicsit a víz néhány helyen, többiről szépen le tudtam egyből törölni.

Sokat segít ez az új GYEON szárazoló kendő, iszonyat mennyi vizet magába tud szívni, utána pedig már gyerekjáték az Alis 800gsm-es mikroszálassal szárazra törölni. :K Mióta meg van a GYEON Bathe sampon azzal mosom, nagyon szép tiszta marad a karosszéria utána. Legalább ezzel a waxot is óvom nem úgy mint a CG-s samponnal. Előmosó ilyenkor még jobban jön mert a dzsuva nagyon nagy részét szépen eltávolítja a kocsiról.

(#37477) proof88

Inkább no comment. Valószínű abból indul ki amit lát a szomszédtól hogy a sarat a kocsin lelocsolja slaggal majd nekiáll egy szivaccsal ledörzsölni a retket róla.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37479) i-sti


i-sti
senior tag

Nem tudom hogyan kell autót mosni.
Érintés mentesen csak ennyire lehet megtisztítani?
Mit változtassak?

Lépések:
1: Nagynyomásúval lecsapattam a nagy részét.
2: Citrus PreWash 150+600 arányban
3: Majd újra lecsapattam az elméletileg fellazított részeket is

Végeredmény:
Elég kiábrándító.

2. lépés után:


3. lépés után:


Novum Forum Siculorum

(#37480) Drughi válasza proof88 (#37477) üzenetére


Drughi
addikt

Lehet ezt ésszel és ész nélkül is csinálni.

Az Otthoni pancsolás és a kozmetika, pedig sokszor elég közel van egymáshoz.
Elnézve itt a fórumlakók hozzáállását és felszereltségét sok kozmetika elbújhat mögöttük, pedig sokan csak saját maguknak a garázsban berendezett eszközeivel ápolja autóját.

Láttam én már 'kozmetikában' turtle wax sampont, illetve a kasztnit olyan ronggyal áttörölni, amibe a kezemet nem töröltem volna meg.

Abban igaza volt, hogy egy prémium kozmetika az igényesek helye. De oda nem fog menni 'Taki bá' az 1200essel...

(#37481) Petyyyyy válasza i-sti (#37479) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha nincs fent semmilyen bevonat/wax, akkor legalább szemre elfogadható eredményt szvsz nem lehet elérni.
Lecsapod magasnyomásúban, akkor is marad egy elég vékony kosz-réteg, amit meg már csak érintéses mosással lehet lehozni - gyapjúkesztyű, kétvödrös.

A képeken láthatónál viszont jobbat lehet elérni a kézi mosóban is. Ennek el kellene tűnjön ha mosószeressel végigcsapod mindenhol, majd mire végzel az egyik sarkán, addigra a kezdési pont kellően meg van áztatva. Így második mosószeresnél vagy öblítésnél el kell tűnjön a rászáradt hólé is.

Drughi - Takibá 1500-öst hajtott. :P

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37482) i-sti válasza Petyyyyy (#37481) üzenetére


i-sti
senior tag

Van fent Fusso.
Első próbálkozás, lehet nem teljesen jól vittem fel, de alig pár hónapos 3-4 mosásnál nincs több rajta.
Olyan mintha a CPW hatástalan lenne, inkább a nagynyomású ereje volt az ami szedte lefele a koszt.

Novum Forum Siculorum

(#37483) jozsi252 válasza i-sti (#37479) üzenetére


jozsi252
veterán

Otthon is lehet azért érintés mentesen mosni csak nem a VP Citrus-hoz hasonló pH-val rendelkező szerrel. Egy 11-es pH-val rendelkező előmosó nagyon szépen le fogja hozni a koszt róla. :K
Viszont akkor a bevonatoknak búcsút inthetsz sajnos. Citrus Pre Wash egy kímélő előmosó szer, nem az érintésmentes mosásra találták ki, hanem hogy a bogármaradványokat, illetve a koszt fellazítsa és ezt szépen el is végzi.
Ha rákeresel YT-on arra hogy pl. Nerta touchless car wash akkor láthatod hogy egy kellően lúgos előmosó szer mennyire hatékony tud lenni, természetesen a waxok kárára. :K
Otthoni érintésmentes mosás nem létezik olyan szinten hogy a waxot is megóvja.

Auto Finesse-nek van az Avalanche arról nem rég derítettem ki hogy 11 a pH-ja, ha keresel videókat a neten róla láthatod hogy az is mennyire jó. De olyan videókat is láttam aki Koch Green Star-al mossal le a kocsit, persze nagyon szép lesz az eredmény, de az is lekapja a waxot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37484) Safranek válasza jozsi252 (#37483) üzenetére


Safranek
aktív tag

"Koch Green Star lekapja a waxot." - köszi a tippet Józsi. :R
Tavasszal majd tesztelem. :DDD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#37485) troll81 válasza Safranek (#37484) üzenetére


troll81
addikt

Koch Green Star-al mossal le a kocsit, persze nagyon szép lesz az eredmény, de az is lekapja a waxot. ezt nem probaltam de ezen video alapjan pl eleg batran alkallmazzak

(#37486) jozsi252 válasza Safranek (#37484) üzenetére


jozsi252
veterán

Amúgy ha egy jó kombót szeretnél használni akkor a Koch-nak a habsamponját a Gsf-et használd illetve öntsél bele egy picit GS-t, és akkor aránylag szép tiszta lesz a kocsi.
Ez amúgy a gyártó oldalán le is van írva hogy nyugodtan lehet használni ezt a kettőt együtt és akkor egy aktív előmosó lesz belőle. Arányt nem tudom, érdemes kitapasztalni azért.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#37487) 4z1st3n válasza i-sti (#37479) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

Szia!

Bár itt nem nagyon javasolják, de én azt mondanám tégy egy próbát a Nertával. Nekem ugyan nem wax van egyik autón se (az asszonyom autóján p&s nyár eleje óta, az enyémen netshield, ahogy az előző autómon is, de még a cégesre ezt tettem fel az ablakokon glaco ultra), de nekem jobban bejött. Beszéltem a Nertásokkal ők is a Blue Diamond előmosót javasolták, illetve azt valóban inkább autókra fejlesztették ki (nem úgy, mint pl az Active Diamondot). Szóval nekem egyik bevonatot sem bántotta. Minden héten mosom úgyanúgy az autókat (kosztól függetlenül) és nyár eleje óta nem kellett két vödrösöznöm. Nekem messze magasan jobban tisztít, mint az itt (is) túlhájpolt VP citrus prewash, vagy Shiny garage, vagy jar… Sokkal intenzívebb a habképződés is. Ebből 100ml-t teszek az MJJC-be és olyan a habja, mint amilyet sosem tudott a VP citrus. Nem mellesleg a felnitisztitójuk (PH semleges Wheel 7) is hatékonyabbnak bizonyult, nekem.

(#37488) RP1980 válasza i-sti (#37482) üzenetére


RP1980
tag

Nem vitted fel rosszul, a Fusso ilyen, nem kerámia de még az sem csodaszer, ez az úgynevezett traffic film ami érintésmentesen csak nagyon nehezen fog (és akkor sem 100%osan) lejönni.

(#37489) RP1980 válasza i-sti (#37482) üzenetére


RP1980
tag

Nem vagyok Carpro dealer, meg haver sem, meg semmi, de erre nagyon jó az ECH2O. Egy polimeres oldat, amiben a polimerek kapszulázzák a koszt, így nem karcolhatod a lakkot törléskor. 1:15ben keverve desztvízzel elég kiadós. Egy alkalommal egy egész autóra 500 ml oldat megy el nekem. Tisztít és még egy kis + védelmet is hagy maga után. Én szerelmes vagyok bele. Számomra ez egy forradalmi cucc az autóápolásban. Persze van más cégnek is hasonló terméke AMMO frothe, és Optimum No Rinse amiről tudok, de én az ECH2O-t tudtam normális áron beszerezni. Egy olyan lé ez ami betartja amit ígér :C

Ha érdekel leírhatom a pontos használatát.

[ Szerkesztve ]

(#37490) RP1980 válasza 4z1st3n (#37487) üzenetére


RP1980
tag

Nagyon egyezik az izlésünk. Nekem is Glaco, netschield, és BSD is lapul az autóápolós dobozkáimban. Netschield neked meddig aktív? Nekem kinnalvós a kocsi és igazán csak 2 hónapig telljesít jól.

(#37491) i-sti válasza RP1980 (#37489) üzenetére


i-sti
senior tag

Természetesen örömmel veszek minden, tippet/tutoriált.

Ami már rég kellene, hogy ezeket a tutorialokat/how-to össze gyűjteni.
Nagyon hasznos ez a topic de jó lenne valami cucc ahol pl cuccok szerint lehetne keresni, hogy ki hogy használja, illetve hogy kell fel vinni.

Mert itt pl beírja valaki a Fussot kismillió hsz ki ad, de lehet, hogy nem találja meg a pontos how-to részt.
Jó lenne ezeket egybe venni, szerintem :R

Novum Forum Siculorum

(#37492) 4z1st3n válasza RP1980 (#37490) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

Nekem is kinnalvósak, és kb két hónap. Igazából elsőnek a hidrofób hatásán lehet észrvenni a csökkenést. A kosz még továbbra is könnyebben távolítható el (így nekem a nerta+nagynyomásúzással), mint nélküle. De a szárazolásnál már nem olyan jó. A BSD természetesen nálam is alap kellék (1:1 higításban). De ezt a rendelkezésreálló idő/kedv határozza meg, hogy alkalmazom-e a végén. Persze ez nagyban segít a hidrofób hatás fenntartásában is.

(#37493) RP1980 válasza i-sti (#37491) üzenetére


RP1980
tag

Nos akkor egy gyors használati
Mint írtam keverés 1:15 ben egy permetezős flakonba

A kocsit előtte biztos ami biztos alapon leveretem önkiben szűrt vízzel
Ezután befújok pár elemet az oldattal. Várok 30-60mp-et és egy 4 be hajtogatott hoszabb szőrű 40x40es mikroszálassal (amit szintén megködölök az oldattal) elkezdem letörölni a kocsit. Erről a hogyan töröldről számtalan video kering a YT-on, pl. AMMO NYC Frothe bemutatójában. Ha ez megvan egy száraz oldallal ismét áttörlöm a felületet.
Így megyek végig a kocsin. Ez kb 4-5 mikroszálaszt igényel.
Ezután várok amíg egy fátyolos réteg nem képződik a kocsin. Ezt egy tiszta mikroszálassal kipolírozom és kész is. Kapok egy tiszta autót egy kis extra fénnyel és védelemmel.
Nyáron egy-egy kiadós autópályázás után csupán az autó elejére is szoktam használni a bogarak eltűntetésére, hogy ne égjenek bele a lakkba.
Üvegre nekem annyira nm vált be, de van aki pont az ellenkezőjét írta.

Képeket az alkalmazásról pedig egy német oldalról tudok linkelni:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37494) RP1980 válasza 4z1st3n (#37492) üzenetére


RP1980
tag

Egy szó: Dettó! :K (kivéve a netra, arról eddig nem is hallottam)

Ugyan ezek a tapasztalatok és szintén 1:1ben higítom a BSD-t. Télre viszont Fussot kentem fel,de tavasszal a polír után ismét netshield megy, vagy egy SI3D

[ Szerkesztve ]

(#37495) i-sti válasza RP1980 (#37493) üzenetére


i-sti
senior tag

Érdekes megoldás.
Bizti nem karcol? (szerintem minden nem érintés mentes mosás karcol valamennyire)
Illetve a mikrószálasokat hogyan tisztítod utána?

Novum Forum Siculorum

(#37496) RP1980 válasza i-sti (#37495) üzenetére


RP1980
tag

Persze, valamennyire tuti karcol, de számos helyen utána olvastam. Többen tesztelték és ha karcol is annyira mint a két vödrös szisztéma.
Mikroszálasokat kézzel, Pervol Active 3d-s folyékony mosószerrel szoktam, mert az a mosószer direkt ilyen anyagra való.

[ Szerkesztve ]

(#37497) troll81 válasza i-sti (#37495) üzenetére


troll81
addikt

Mikroszalas mososzerrel mossa ki szerintem :K

(#37498) Petyyyyy válasza RP1980 (#37493) üzenetére


Petyyyyy
addikt

FYI: lassan kint van a Frothe 2 is. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37499) jozsi252


jozsi252
veterán

Ha valaki Auto Finesse termékeket szeretne rendelni akkor már egy ideje itthonról is van rá lehetősége.

https://afshop.hu/

Tulaj esetleg közöttünk van?

iPhone 13 Pro Max

(#37500) RP1980 válasza jozsi252 (#37499) üzenetére


RP1980
tag

Köszi az infót! Végigpörgettem a kínálatot. Nem ismerem a termékeiket, állítólag jók. Az áruk miatt viszont számomra nem opciók.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.