Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) tibbike01 válasza csoki7 (#38698) üzenetére


tibbike01
őstag

Atttól, hogy nincs az újságban, az üzletben lehet hogy van. Én csak a felnitisztítót és a gumiápolót használom, az utóbbit kevesebb megelégedéssel. De ezért az árért többet nyújt, mint amit várni lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#38702) RP1980 válasza tibbike01 (#38701) üzenetére


RP1980
tag

Biztosan van, mert tegnap épp előttem vettek. Én meg emelő bakokat, így idén már rendes kerékjárat tisztítás lesz, ha oda érek.... :B

(#38703) tibbike01 válasza RP1980 (#38702) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem az egyik álmom válna valóra egy teljes kerékjárat takarítással. :K

(#38704) polonic válasza RP1980 (#38700) üzenetére


polonic
félisten

Kisit elkéstem ezzel, úgy tűnik.

Nem gondoltam, hogy alig lehet ezt kapni az országban, meg nem is sok a készlet.

Lehet, hogy most a sonax extreme-et megpróbálom.

(#38705) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok,

Szerintetek mennyi esélyem van, hogy találok budapesti aldiban nyomatékkulcsot? Elvileg a hónap elején voltak kirakva

(#38706) RP1980 válasza tsiga18 (#38705) üzenetére


RP1980
tag

A késmárk utcaiban múlt héten még láttam párat

(#38707) RP1980 válasza polonic (#38704) üzenetére


RP1980
tag

Mármint a monster wheel cleanert? Ha jól tudom csak a ploirtech forgalmazza. Nem vagyok egy nagy vegyész,de szerintem valami konyhai tisztítóval is le lehet mosni a felnit. Enyhén savas cucc alkalmas a ráégett fekete retek eltávolítására, persze ha festett a felni és nem ette már be magát a kosz az anyagba. Polírozott alu már kényes téma....

[ Szerkesztve ]

(#38708) polonic válasza RP1980 (#38707) üzenetére


polonic
félisten

Igen a monsterre gondolok.
Találtam mégegy üzletet üzletet. Itt elvileg pénteken megjönne. Csak ugye elvileg....

A felni egy gyári 17-es renault felni. Nem tudom, hogy polírozott-e.

(#38709) RP1980 válasza polonic (#38708) üzenetére


RP1980
tag

Hoppá, és még olcsóbb is mint a polirtechnél! Mégsem, most látom ez csak 500ml! Ha nem is érkezik meg, nagyon ajánlom a nyári mosások alkalmára is, tényleg érintés nélkül tisztít. Befújod vele a felnit, vársz pár percet, leveteret és csocsi ragyi ;)

Gyári felni biztosan nem polírozott. Olyat csak az olyan bolondok csinálnak mint én :) Mentségemre szóljon, hogy a felni felújítása miatt kapott nálam front polírt, és mivel azt mondták, hogy a lakk nem fog a polírozott alun tartósan megtapadni, így lett egy szép, de kényes és csak nagyon kíméletesen tisztítható kerekem.

[ Szerkesztve ]

(#38710) RP1980 válasza polonic (#38708) üzenetére


RP1980
tag

Amúgy szerintem a polirtechtől is megérkezne péntekre. Nekem 2 nap szokott lenni a posta. Hívd fel őket és kérdezz rá szerintem.

(#38711) i-sti válasza polonic (#38708) üzenetére


i-sti
senior tag

Racse-shoptól van nekem is a D-TOX és a Monster.
Kassai székhelyű üzlet.

Novum Forum Siculorum

(#38712) eTrade válasza jozsi252 (#37778) üzenetére


eTrade
tag

Én eddig mindig az OMV-nél mostam a kocsim (Bp.), de legutóbb Veszprémben egy Shell kúton (Tesco) lemostam aktív habbal az autót és elképesztő a különbség. Olyan tiszta lett a végén a mintha végigmentem volna rajta 100x szivacsal/kefével. :D
Ha ugyan ez a cég van itt XI. kerben (Egér Úti autómosó), akkor szerintem mindig odaviszem majd. :K

(#38713) polonic


polonic
félisten

Köszi mindenkinek a segítséget.
Az lesz, a hívás. Bár foglalt állandóan.

De berendelem szerintem. Bár akkor még belső tisztítókat és ápolót is rendelnék.

Mit ajánlotok műszerfal ápolónak? És a gumikéderekhez? Ahhoz a sonax pamacsos jó?

(#38714) polonic válasza polonic (#38713) üzenetére


polonic
félisten

Megrendeltem a monstert és a beltéri quick detailert. Elérni továbbra sem lehetett őket. Bizakodom, hogy legkésőbb péntekre ideér.

Kiváncsi vagyok rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#38715) RP1980 válasza tibbike01 (#38703) üzenetére


RP1980
tag

Idő, hely, vagy eszköz hiány miatt álom csak?

(#38716) RP1980 válasza polonic (#38714) üzenetére


RP1980
tag

Szurkolok! :R
Egy kis tipp: Ha nagyon koszosak a felnik, akkor egy műanyag foglalatú, (ha fém a foglalat akkor körbe is szigszalagozhatod) ecsettel jól dolgozd bele a monstert.

(#38717) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Videóban szereplő szerek jók vagy van olcsóbb és ilyen hatékony megoldás?Henger alakú kefét hol kapok olcsóbban? Habár "magyar" oldalukon nem találtam ezt a kefét. Ja deh, 8k ;] :(((

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38718) RP1980 válasza FIREBLADE78 (#38717) üzenetére


RP1980
tag

A chemical guys szerintem kicsit lemaradt már az újabb és/vagy naprakész márkákhoz képest. Árban persze nem, sőt...! Rengeteg alternatíva van. Példának csak pár márka ami szerintem minimum van olyan színvonal és olcsóbb is. Pl. Koch Chemie, Shiny Garage, Carpro, Gyeon, de talán még a jó öreg SONAX is aikk nagyon próbálnak naprakészek maradni.

Kefét pont pár hsz.el fentebb linkeltem

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38719) FIREBLADE78 válasza RP1980 (#38718) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi,ezeknek van Mo-i képviseletük vagy Eu-s webshopuk? Melyiket szoktátok venni? Vagy mikor melyik?!

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38720) tibbike01 válasza RP1980 (#38715) üzenetére


tibbike01
őstag

Hely és eszköz :(((

(#38721) RP1980 válasza tibbike01 (#38720) üzenetére


RP1980
tag

Ha nem lenne a szüleim vidéki házikója, akkor én az éjszaka leple alatt :DDD (akkor kb alig vannak) elemnnék egy önki mosóba, emelőt alá, le a kerékkel és szépen sorban megcsinálnám akár téli-nyári kerék cserével egybekötve.

(#38722) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Voltam a Homasita-ban Wolf Black out - ot venni, és ott fényképeztem ezeket :


Bőség zavarában majdnem mást vettem. :)
Próbálta már valaki bármelyiket a képen láthatókból?

Másik kérdés, hogy új gumit felnire rakás előtt érdemes valamivel végigkenni?

(#38723) RP1980 válasza FIREBLADE78 (#38719) üzenetére


RP1980
tag

pl. poirtech.hu Egy nagyon alap kezdő csomagban én ezeket preferálnám:

Koch Chemie Green star (ez előmosónak, motortérre, beltérre stb. megfelelő) [link]

Samponnak az alap Sonax piros is nagyon megfelelő [link]
Felni tisztítónak Shiny Garage Monster [link]

Védelemnek: pl.Sonax Brilliant Shine[link]

vagy ha tartósabb

[link]

Üvegre: [link]
De persze ez egy lehetőség a sok közül

(#38724) FIREBLADE78 válasza RP1980 (#38723) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:R Pont ezt az oldalt dobta be. Van kérlek egy k9-es karcher sterimóm. Ebbe belehetne nyomatni az előmosót-habosító oldatot? Maga a gép tud "habot" fújni. Gondolom a gyári karcheres kocsisampon sem különbözhet nagyban ezektől a szerektől.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38725) RP1980 válasza FIREBLADE78 (#38724) üzenetére


RP1980
tag

Ha van egy karchered akkor még egy snow foam-ot mindenképpen tennék hozzá:[link] ezt tudod keverni a green starral, ha "erősebbé" kívánod tenni

A karcheres saját márkás habosító kissé vizes habot fúj, egy Ebayen is kapható MJJC márkájút ajánlanék ami sokkal sűrűb/keményebb habot képes generálni. A K9 (az milyen?) hez megfelelő foglalattal jó kis móka tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#38726) szabi325 válasza 1stVikman (#38722) üzenetére


szabi325
tag

A 2 Xtreme sonaxot (reifen glanz spray + a gél), azok a legjobbak innen (a géles jobb), de a homasitában kb dupla áron árulják mint a kaufferben vagy a filterabc ben ennyit nem ér. A turtle waxot (bumer & tyre gel) az is jó de az szilikon tartalmú illetve azt én 500 Ft ért vettem az auchanban (annyit megér). Wolf Black Outom is volt az vízalapú kb az első eső lemossa, (a sonaxok kibírnak 1-2 mosást)

(#38727) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Sziasztok
A napokban kerékcserénél vettem észre, hogy sérült az autón a gyári alvázvédelem bal hátul, kicsit megtisztítottam és így néz ki:

Mivel és hogyan lenne érdemes pótolnom a hiányzó alvázvédelmet? Mennyire ajánlottak az ilyen fajta fújható alvázvédők?: [link]
Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#38728) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

A Valetpro Citrus Prewash-t milyen arányban higítjátok? Illetve szoktatok tenni mellé sampont vagy valamit, hogy jobban habosodjon?

(#38729) tibbike01 válasza szabi325 (#38726) üzenetére


tibbike01
őstag

Már nem azért de nálam a Black out kb fél évet bír, nem mossa le az első eső.

(#38730) i-sti válasza tibbike01 (#38729) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem sem jött be a BO.
El is ajándékoztam.
Most PERL van. Ez jobb de ez sem tetszik már.
Viszont ez lassan fogy. :( Lehet ezt is elajándékozom.
Majd kipróbálok valami mást, amíg meg találom a SzentGrált műanyag ápolóban. :))

Novum Forum Siculorum

(#38731) bobooo


bobooo
addikt

Kárpittisztításhoz, ezekből a kefés valamikből van ajánlott ? :R

Összefoglalóban 404-ezik ez a rész :(

(#38732) jozsi252 válasza bobooo (#38731) üzenetére


jozsi252
veterán

Más kefe kell bőrhöz illetve más kefe kell szövethez is. Bőrhöz pl. van a GYEON-nak egy rohadt jó keféje, szövethez én meg a Sonax-nak a piros keféjét használom ami szintén nagyon jól bevált.
SONAX Kárpittisztító kefe
GYEON bőrkefe

iPhone 13 Pro Max

(#38733) 1stVikman válasza szabi325 (#38726) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ok, akkor legközelebb lehet kipróbálom a Sonax gélt.
Viszont jelenleg van Wolf Black Out-om, Lidl-s W5 gumiápoló habom (elégedetten használom), és ma szereztem gyógyszertárból glicerint.
Mivel kezeljem le az új, még felnire sem szerelt gumikat, mielőtt elmegyek felrakatni? :)

(#38734) i-sti


i-sti
senior tag

Ali szülinapján ezeket szeretném megrendelni.
Vélemények? Jók, nem jók?

[Lucullan Single Pack Improved Version Strengthening Handle Premium Wool Wheel Brush 38]

[Lucullan Brand 18" Long Master Wheel Brush Auto Detailing Tools Cleaning]

Kellene még egy jó minőségű mosókesztyű (gyapjú?)
Van ez az AutoCare-es és egy Nigrin fekete szivacsom.
Ezekkel is tökéletesen elvagyok, kérdés, hogy egy komolyabb mosókesztyű jobb? Illetve ha igen, akkor miben?

Kárpit tisztításhoz is kellene egy finom kefe. Tudtok ajánlani?

Novum Forum Siculorum

(#38735) sutszi válasza jozsi252 (#38732) üzenetére


sutszi
veterán

Mitől lesz kimondottan szövethez jó egy kefe?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38736) RP1980 válasza i-sti (#38730) üzenetére


RP1980
tag

Számtalan gumi ápolót kipróbáltam és még sokkal több tesztet néztem, de tartós 1 hónapnál tovább tartó terméket még nem találtam. Szerintem ezek jó esetben pár hetet bírnak. Persze olyan autón ami azért használva is van.

(#38737) jozsi252 válasza sutszi (#38735) üzenetére


jozsi252
veterán

Attól hogy annyira erős a szála hogy meg tudja a szövetet dolgozni rendesen, viszont nem annyira erős hogy kárt tegyen benne. A mondeoba pl. ilyen plüssös vagy tököm tudja milyen szövet is van, az érzékenyebb az erősebb kefére, de ezzel a Sonaxos pirossal szépen meg lehet kefézni.
A bőrhöz meg ugye gyenge kefe kell, mert abba meg könnyen kárt lehet tenni. Nekem ezek beváltak. Biztos lehet Aliról is 1-2$-ért kefét venni, de ezekről jókat is hallottam, így ezért vásároltam meg őket, és nem bántam meg.

iPhone 13 Pro Max

(#38738) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Szövetkárpit tisztításhoz teljesen jó az Obis tapétázó kefe, bőrtisztításhoz meg lehet kapni CCC-ben 350 Ft-ért kefét, ami szintén jó és olcsó.
A fentebb lévő kérdésemben tud valaki segíteni?

(#38739) jozsi252 válasza JHONNY 79 (#38738) üzenetére


jozsi252
veterán

Én ameddig Citrus Pre Wash-t használtam addig 1:7 környékét céloztam meg. Volt hogy próbálgattam sűrűbbre akkor egy hangyapöcsnyivel nagyobb lett a hab, de hatásosabb nem nagyon volt.
Mást nem kevertem hozzá semmit.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38740) i-sti válasza jozsi252 (#38739) üzenetére


i-sti
senior tag

1:7? :o

Én már ott tartok, hogy 1:4 vegyítem, de még sem történik semmi.
Csak akkor lesz tiszta az autó miután a magasnyomású erejével viszem le a sarat.
Nem az van hogy fellazítja, és csak távolról leviszi a víz, közel kell tartsam a pisztolyt és úgy toljam neki a vízet, hogy levigye a koszt.
Nem érzem hogy segítene.

Fenttartom a jogot, hogy velem van baj :B

Novum Forum Siculorum

(#38741) jozsi252 válasza i-sti (#38740) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem arra tökéletes volt hogy a koszt meg bogarakat meg mindent fellazítson, illetve azért vitt is le koszt a kocsiról rendesen, viszont már az utolsó 1 literes flakonnal nem voltam megelégedve, mert mintha gyengébb lett volna, de ezt beszéltük is hogy ezért váltottam Avalanche-ra, ami minden tekintetben jobb előmosó.
Szóval nekem 1:7 körül jó volt arra a célra amire kellett, vagyis inkább úgy mondom hogy amit tud a szer ebbe a hígítási arányba meg is csinálta.
Avalanche-t én nem keverem semmivel, úgy tökéletes magába ahogy van.

iPhone 13 Pro Max

(#38742) i-sti válasza jozsi252 (#38741) üzenetére


i-sti
senior tag

Avalanche valóban azt hozza amit elvárok tőle.
Miután lefolyik a hab, könnyen viszi le a nagy retket a magasnyomású.
Viszont ebből is minimum 200 ml rakok 700 ml víz mellé.
Volt, hogy 250 raktam.
Elég hamar fogy így :))

Novum Forum Siculorum

(#38743) RP1980 válasza i-sti (#38740) üzenetére


RP1980
tag

Ha erős előmosóra vágytok akkor "koch chemie vorreiniger b" az mindent visz. Vagy esetleg serv faces touchless pre clean wash

(#38744) RP1980


RP1980
tag

Ha hinni lehet a teszteknek akkor megvan a fusso coat abszolút kihívója és legyőzője. Olcsó, tartós, gyerek játék aplikálni
[link]

(#38745) Drughi válasza RP1980 (#38744) üzenetére


Drughi
addikt

Nem jó a link

(#38746) Peti78 válasza Drughi (#38745) üzenetére


Peti78
őstag

De nem ám!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38747) 1stVikman válasza RP1980 (#38744) üzenetére


1stVikman
senior tag

Javított [link]

(#38748) Peti78 válasza 1stVikman (#38747) üzenetére


Peti78
őstag

Van ezzel kapcsolatban meggyőző teszt ?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38749) 1stVikman válasza Peti78 (#38748) üzenetére


1stVikman
senior tag

Nem tudom, én csak bemásoltam a linket javítva. :D Egy kettőspont hiányzott.

(#38750) ReFleXx válasza Zizmand (#38727) üzenetére


ReFleXx
addikt

olyan mintha bal alul el lenne törve az a fém valami

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.