Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) prAet0r_


prAet0r_
csendes tag

Sziasztok!

Lewaxoltam az autót, egyszerű, boltban kapható waxszal (Turtle Wax Metallic [link]).
Viszont megfordult a fejemben, hogy vajon az első fényszórókra mehet-e a waxból?
A felverődő bogarak miatt jutott csak eszembe, hogy talán könnyebben lemosható lenne a fényszóróról is, csakúgy, mint a már bewaxolt lökhárítóról.
Elviekben én nem látok benne kivetnivalót, de lehet rosszul gondolom. Mi a véleményetek?

(Persze azzal tisztában vagyok, hogy az ilyen waxok max 1-2 mosásig tartanak, szóval nyilván nem hosszú távú hatásra számítok.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44002) Petyyyyy válasza prAet0r_ (#44001) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mehet persze. :K
Szerk.: kivéve persze ha van a hátulján lévő leírásban valami figyelmeztetés hova ne kerüljön a szemeden kívül.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#44003) polonic


polonic
félisten

Kész vagyok a nagytakarítással, nyári papucsok is felkerültek.
Két vödrös mosás sonax samponnal. D-tox reprozsda eltávolító, AF kátrányoldó.
Felnitisztítás most nem volt, mert a nyáriakat tisztán raktam el, akkor SG MWC volt használatban, gumik glicerinnel lekenve. Felrakás előtt zselés, glicerines sonax ápoló. Plusz a felnik kaptak Fussot.
A végén megint kapott az autó egy Fusso réteget. Gumikéderek sonax pamacsos ápolóval lekenve.
Ablaktisztítás békással.
Belső részek KC APC-vel tisztítva, majd egy SG interior quick detailer.
4 és fél óra alatt volt meg.

(#44004) i-sti válasza polonic (#44003) üzenetére


i-sti
senior tag

Képek, videó?
Vlog, YT csatorna? :DD

Novum Forum Siculorum

(#44005) polonic válasza i-sti (#44004) üzenetére


polonic
félisten

:D Oké. Képeket csinálok. De a rohadt életbe, már poros az autó. :(((
Majd beállok a garázsba, ott jó helyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44006) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

A hétvégén tervezem én is az autóápolást. A fórumot olvasva beszereztem a hozzávalókat (illetve jó pár Autoglym terméket még olvasás előtt... :DDD Sebaj, egyszer majd elfogynak, és amúgy én elégedett vagyok velük - kivéve az árukat...).

A kérdésem az lenne, hogy egy autón, ami sosem volt gyurmázva, és nem garázsban állt, elég lehet a D-Tox szállórozsda elleni kezelés + KC bogár- és kátrány eltávolító, plusz a SG Pre-wash-sal karöltve, majd AG sampon? D-Tox mehet a tetőre is, nem baj, ha ráfolyik az üvegekre?
Azért kérdezem, mert az ápolást AG Super resin polish + AG Extra gloss protection-nal fejezném be. Jól sejtem, hogy a gyurma "must have" ebben az esetben?

Előre is köszönöm! :R

(#44007) polonic válasza i-sti (#44004) üzenetére


polonic
félisten

Itt vannak a képek:

Mondjuk a belső képből nem tudom, mi derül ki. :)

(#44008) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Lehet, h volt már vagy nem itt olvastam, de tudtok valami "érintésmentes" mosót a fővárosban. Csak poros a kocsi, szívesen kipróbálnám.

Joe

(#44009) F_Zolee válasza simonjoe (#44008) üzenetére


F_Zolee
veterán

Legegyszerűbb ha osannál látsz mosót akkor oda bemehetsz nyugodtan. Kártyával tudsz zsetont venni akár.

(#44010) simonjoe válasza F_Zolee (#44009) üzenetére


simonjoe
senior tag

...az nem olyan ahol neked kell lemosni "lándzsával" stb. ??
én valami ilyesmit keresek:
[link]

Joe

(#44011) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szélvédőt belülről hogyan érdemes takarítani? Mosogatószeres víz mehet?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#44012) simonjoe válasza FIREBLADE78 (#44011) üzenetére


simonjoe
senior tag

...ecetes kalapács?? :DD
A nejem vett valami nyeles bigyót aminek a végén mikrószálas fej van, azzal szoktam, befújom ablakmosóval és szuperül leszedi a koszt.
valami hasonló:
[link]

[ Szerkesztve ]

Joe

(#44013) Brave_86 válasza F_Zolee (#44009) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nekem nem jott be az osan.
Én ide szoktam beugrani. [link]

(#44014) F_Zolee válasza simonjoe (#44010) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jaaa...hát az érintésmentes első körben a lándzsás. :D Úgy kellett volna kérdeni, hogy gépi mosó. ;] Robotwash lenne de ha fb-n rákeresel azt is lehúzzák jó páran. Tehát nincs ajánlott kb ebből a fajtából.

(#44015) Sanki válasza simonjoe (#44012) üzenetére


Sanki
addikt

Aldi / Lidl párosban is szokott lenni ilyen nyeles cucc.

(#44016) 6030D válasza simonjoe (#44008) üzenetére


6030D
Ármester

Váci úti OMV elvileg olyan. Én még nem voltam, csak másik fórumban olvastam (talán Qru írta). Dobd be az Autósba is. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#44017) simonjoe válasza F_Zolee (#44014) üzenetére


simonjoe
senior tag

..nem tartod jónak a pusztán csak poros autó tisztításának?? Nem koszos, tényleg csak poros. Hát nemtom. :F Arra gondoltam, h lemosatnám, majd szárazolás oszt jóccakát.

Joe

(#44018) F_Zolee válasza simonjoe (#44017) üzenetére


F_Zolee
veterán

Arra jó. De ennek az árnak a töredéke ha landzsásba lecsapod 2p alatt csak vízzel. :D

(#44019) 8


8
senior tag

Szintetikus irányjelző-folyadék, legalább 250.000 villantásra, 250ml
:DDD

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#44020) Peti78 válasza 8 (#44019) üzenetére


Peti78
őstag

Azúristenitneki :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#44021) Dluinet válasza 8 (#44019) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Föttögésgátló

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44022) GasBang


GasBang
csendes tag

Üdv
Csiszolt felületen a rozsdaátalakító használata után érdemes még egyszer lecsiszolni a felületet, vagy egyből lehet zsírtalanítani és festeni? Köszönöm

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#44023) RBJ


RBJ
addikt

Nekem még mindig örök kérdés snow foam olás előtt nedvesítsünk vagy nem?
Én nem szoktam.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44024) Formaster válasza RBJ (#44023) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Sorry egy ideje read-only-ban vagyok időhiány miatt.

Amennyiben az autó nem vastagon saras én mindig a vegyszerekkel kezdek szárazon. Nyilván az alapszabály betartandó, hogy melegben és direkt napsütésben felejtsük el a mosást, főleg vegyszerekkel.

Amennyiben a nedves felületre megy fel a vegyszer, legyen az előmosó, felnitisztító, vagy snowfoam, nem tapad meg rendesen, lefolyik és a már vizes felület tovább is hígitja az elegyet. Emiatt általában több lépcsőben mosok, ha elhanyagolt autóról van szó, közte hagyom valamennyire megszáradni, de nem vízkövesedni a felületet.

Általában úgy mosok elhanyagolt autót, hogy befújom kátrányoldóval, majd előmosóval a felületet, ez oldja a fent levő waxot, de mielőtt kezdene száradni öblítem is, majd miután ismét száradna megy rá a snowfoam. Ezt alaposan leküldöm nyomással, majd mikor kezd száradni a felület, mehet rá a neutrális felnitisztító. Ha maradt még bogár, akkor az is megkapja a bogároldót és még egy öblítést.

Utána jöhet a kesztyűs mosás, majd a végén a nagyon alapos öblítés esetleg mégegyszer előmosózva, hogy oldja a sampon maradványait.

(#44025) ezsiasi


ezsiasi
csendes tag

Ilyent ami a pisztoly végén van adaptert hol találok Magyarországon? Ami végében van az a fehér olyanom van. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#44026) Peti78 válasza Formaster (#44024) üzenetére


Peti78
őstag

Ha már szóba hoztad a vízkövet... 2-3 hete arra lettem figyelmes, hogy a cseppmentes öblítés után ha nem szárazolom azonnal, vízköves marad az autó. Ez normális? Úgy értem a cseppmentesnek nem vzkőmentesnek kellene lennie?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#44027) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Ismeritek ezt az oldalt esetleg?: https://autofejlesztes.hu/fooldal

Megbízhatóak? Sonax hard waxot (flakonos) szoktam haszálni, de most nincs a helyi autósboltokban, illetve van amelyik be is zárt most. Bárdinál nincs ez a termék. Esetleg a turtle wax viasza is megfelelne, a lényeg, hogy ne legyen benne csiszolóanyag. Tudnátok esetleg megbízható webáruházat ajánlani, ahonnan ezek a szerek beszerezhetőek?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#44028) jozsi252 válasza Peti78 (#44026) üzenetére


jozsi252
veterán

Az nem csak a száradássegítő adalék amit az utolsó lágy vizes programba hozzákevernek? Én is voltam olyan mosóba ahol kevernek hozzá, és a szélvédőn nekem is feltűntek foltok.

iPhone 13 Pro Max

(#44029) Brave_86 válasza Lauda (#44027) üzenetére


Brave_86
aktív tag

A két bolt 850m-re van egymástól. (rendelni szeretnéd?)
Hivatalos Magyar SONAX Disztribútor /. 1138 Budapest, Dagály u. 11.

(#44030) Peti78 válasza jozsi252 (#44028) üzenetére


Peti78
őstag

Lehet, mindenesetre cseppmentes öblítésként van megnevezve. Bosszantó dolog, ráadásil meglehetősen nehéz visszatörölni a foltokat. Valahogy nem ezt várnám, de lehet én vagyok eltévedve. Szeretem ezt a mosót, sosem szóltak sem a vödrökért, sem a vitt vegyianyagokért. Tulajdonképpen csak az öblítés miatt járok oda. Nyilván az a megoldás, hogy szárazoljam azonnal, csak ez most kicsit rosszul esett.

(#44027) Lauda Régen rendeltem onnan valamit, nem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#44031) d4d válasza Formaster (#44024) üzenetére


d4d
tag

"Nyilván az alapszabály betartandó, hogy melegben és direkt napsütésben felejtsük el a mosást, főleg vegyszerekkel."

https://canadiangearhead.com/you-can-wash-your-car-in-direct-sun-tips-the-pros-use/

elemlampa.blog.hu

(#44032) 0021666


0021666
tag

Sziasztok!
Bejött a bogaras korszak, milyen bevált ablakmosófolyadékot ajánlanátok, ami a bogarakat egész jól feloldja? A jelenlegi, téli, ami a kocsiban van, csak ront a helyzeten, szétkeni őket és a pöttyökből csíkok lesznek... :D :D

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#44033) Lauda válasza Brave_86 (#44029) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! Néztem az oilhungaryt, ismerős, hogy ők a magyar disztrik, azonban nincs náluk az említett termék. ;)

(#44030) Peti78 Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#44034) jozsi252 válasza Lauda (#44027) üzenetére


jozsi252
veterán

Filterabc-nél rengeteg Sonax terméket van, esetleg nézd meg ott.

Peti78
Az is lehet hogy a szűrő nincs rendesen karban tartva, és nem állít elő normál lágyított vizet. Ez a 2 lehetőség állhat fent.
Túl sok mindent nem tudsz tenni sajnos.

iPhone 13 Pro Max

(#44035) d4d válasza Lauda (#44033) üzenetére


d4d
tag

Tőlük rendeltem Vileda Pro kendőket és a Sonax Xtreme ablakmosó koncentrátumot.

http://tisztitoszer-higienia.hu/sct/143378/Sonax-autoapolas
http://tisztitoszer-higienia.hu/spl/683632/Polirok-es-waxok

szerk.: ja filterabc is jó hely, ahogy Józsi írja, tőlük is rendeltem már többször, egyszer vissza is kellett küldenem valamit (nem az ő hibájukból) akkor se volt semmi gond. Ha valami nincs fent az adott márkából, amit forgalmaznak, érdemes érdeklődni, valószínű akkor is betudják szerezni. Pl a Motul DOT 5.1-es fékfolyadék is tőlük jött az autóba. Az oldalon akkor még nem volt fent, de mégis megtudtam rendelni emailben.

Ezt próbálta valaki? egy autórádiónak a kijelzőjét borító plexin vajon mennyit segítene? (kézzel polírozva)
http://tisztitoszer-higienia.hu/Sonax-Karc-Eltavolito-plexi

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#44036) Formaster válasza d4d (#44031) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nem mondom, hogy lehetetlen, mert csináltam már, mégsem ajánlom senkinek! Aki lemos egy fekete autót egy nyári meleg napon ioncserélt víz nélkül vízkőmentesen, annak körbenyalom a talpát.

(#44037) Lauda válasza jozsi252 (#44034) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a tippet, körülnézek! :B :R

(#44038) Lauda válasza d4d (#44035) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen neked is! A tőlük rendeltemet arra érted, amit linkeltél utána két dolgot is, vagy az oilhungaryra gondoltál? Köszi az ajánlott oldalt!

De kár, hogy nem érdeklődtem előbb, itt egyből kaptam okos ötleteket. Nem szeretnék nem megbízható helyről rendelni, ahonnan esetleg nem azt küldik, amit kellene, nem az van a dobozban stb, ezért nem mertem csak úgy hasra rendelni a netről ilyesmit. ;) ;)

Nagyon vigyázok az autómra és megválogatom a szereket is hozzá. A 17 éves corsa-m olyan mint újkorában. ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#44039) d4d válasza Lauda (#44038) üzenetére


d4d
tag

Amit linkeltem onnan rendeltem. Elsősorban vileda kendőket kerestem csak láttam van Sonax is náluk dögivel. Az Xtreme szélvédőmosót amúgy is régóta be akartam szerezni. Nagyon szeretem az illatát is, nem tudom leírni, de nem az a gyümölcsös végre, mint általában ezek a mosószerek.

http://tisztitoszer-higienia.hu/Sonax-Xtreme-Szelvedomoso-konc-1100

elemlampa.blog.hu

(#44040) jozsi252 válasza Lauda (#44037) üzenetére


jozsi252
veterán

Ennyi féle waxot árulnak a Sonax-tól, biztos közte lesz az is amire szükséged van, legalábbis gondolom. [link]

d4d
Télen váltottam Prelixre, és nagyon jól be is vált számomra mint szélvédőmosó. Viszont most hogy már jön a "nyár" így a következő rátöltés már nyári mosó lesz. Gondolkoztam hogy az is Prelix lesz esetleg, a másik variáció meg ez a Xtreme Sonax koncentrátum lenne. Ezzel van esetleg hosszabb távú tapasztalatod hogy mennyivel jobb mint a sima?
:R

iPhone 13 Pro Max

(#44041) Peti78 válasza jozsi252 (#44040) üzenetére


Peti78
őstag

Én három éve nem használok szélvédőmosót. Ha dzsuvás, max gyorsan letörlöm mikrszoszálassal. Ha esik az eső akkor úgysem kell, ha meg nem, akkor szerintem anyni idő alatt úgyse áztatja fel a bogarat és/vagy port amíg odaér a törlő, és akkor sérülhet a gumi illetve az ultra glaco.
Nem akarok bele vau-vau, csak elmondtam. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#44042) jozsi252 válasza Peti78 (#44041) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a gond hogyha éppen csak csepeg, vagy egyáltalán nem esik hanem csak az út nedves, akkor az előttem levő pillanatok alatt összebassza a szélvédőmet. Bogarak ellen nem nagyon használom mert úgy se ér semmi.
Nekem a Toyota-nál a lapát elé nyomja közvetlen a folyadékot 1 nagy fúvóka, nem pedig úgy van mint a normál kocsiknál hogy 2x2 fúvóka a motorházon vagy előtte, és az teríti be a szélvédőt. Nekem mindenképp kell valami, nem tudok meglenni nélküle. Havi 2 000km környékét megyek most már, szóval szükség van valamire mindenképp.

iPhone 13 Pro Max

(#44043) d4d válasza jozsi252 (#44040) üzenetére


d4d
tag

Nincs vele hosszútávú tapasztalatom csak pár hónapja van meg, azért írtam inkább az illatáról :D, ami van az pozitív (tényleg 1-2 törlés és tiszta minden), de remélem ez már az a kategória, amivel nem nagyon lehet mellényúlni. A filterabc-nél egyébként azt írják a leírásban hogy saját használatra is ezt választják. Elvileg az Xtreme termékcsalád a Sonaxon belül egy magasabb szintet képvisel. A felnitisztítójuk is kifejezetten egy sokak által dicsért termék. Nálam nyáron sincs autópályázás szóval akkor se fogok tudni arról nyilatkozni, hogy dzsuvásabb környezetben millió bogármaradvánnyal, hogy birkózik meg.

elemlampa.blog.hu

(#44044) Lauda válasza d4d (#44039) üzenetére


Lauda
félisten

Oksi, köszi szépen! Körülnézek, jó kis oldalakat ajánlottatok! :K ;)

(#44040) jozsi252 Igen, van is nekik, a sonax tartós viasz amit kerestem. :K :R Köszönöm neked is a segítséget! ;)

(#44045) polonic


polonic
félisten

Ha már bogarak. Rettentően sok bogár van most, feltűnően több, mint máskor. Szerintem a nagy nulla tél miatt, amit már annak sem lehet nevezni.

Autótakarítás után mentem 160 km-t autópályán. Valami hihetetlen retkes lett a bogaraktól. Mintha le sem mostam volna az autót.

(#44046) Dluinet válasza polonic (#44045) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt hittem azért, mert jobb idő van, mint más években június 15 körül.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44047) d4d válasza Peti78 (#44041) üzenetére


d4d
tag

Én is ezen agyaltam, hogy sok esetben egyáltalán nem is kéne használni, mert igazából sokszor csak kárt okoz nálam is, hogy a még száraz szélvédőn, a poron végig karistolnak a lapátok nálam ez meg is látszik, de lehet az is közrejátszik, hogy nem is gyári az üveg emiatt kevésbé jó minőségű vagy ellenálló ilyen szempontból. Nem tudom. Plusz ami nálam gyenge pont, hogy kifejezetten keveset törődök a törlőgumik tisztán tartásával, pedig erre nagyon oda kéne figyelni a felesleges karcolások elkerülése miatt.

"Ha dzsuvás, max gyorsan letörlöm mikrszoszálassal"

Így is hány karcot húztam már szélvődre.. pedig nyilván nem szárazon töröltem és nem is olyan kendőkkel amiket előtte a földről vettem fel.

elemlampa.blog.hu

(#44048) jozsi252 válasza d4d (#44043) üzenetére


jozsi252
veterán

Sonax-nál amit nagyon szeretek szélvédőre, az a dupla piros mikroszálasa. Szélvédő takarítására csak azt használom belül. Hihetetlen hogy mennyire jól el van találva, egyáltalán nem szöszöl. Nagyon sokat szívtam a szöszökkel, de ez megoldotta minden gondomat, és nem is drága.
[link]
Igen az Xtreme magasabb kategória mint a sima, de az ára annyira nem túlzó egyáltalán szerintem. Főleg hogy 25l kijön belőle.

iPhone 13 Pro Max

(#44049) polonic válasza Dluinet (#44046) üzenetére


polonic
félisten

Igen. Jogos. Valahogy úgy kellett volna írnom, hogy a megváltozott időjárás miatt, ami kb minden évaszakra érvényes.

(#44050) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nemvótkoszos. :D
A héten egy klubtag autója van nálam takarításon.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.