Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) Petyyyyy válasza FeRRaR1 (#38449) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az összeállítás jó, de sokkal inkább a nagy kiszerelést ajánlanám.
Pl a két kis tisztító árából megvan az 1L verzió - [link]
Ugyanez igaz az ápolóra és így tovább.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38452) FeRRaR1 válasza Petyyyyy (#38451) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igen, igazad van, nekem is a nagy van belőle. Viszont a kolléga szettben gondolkozik, abban pedig a fenti méretek vannak. Egyébként bőven elég több alkalomra, legalább is az ápoló.

Így hozzá tudja tenni ami neki kell ekkora kiszerelésbe, mert ha jól látom most csak 2 üveges szettek vannak. Tisztító és ápoló vagy tisztító és shield, meg kell ugye a kefe.

[ Szerkesztve ]

(#38453) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Gyurmám van, de lötty fogyóban.
Ez az Alis lötty ez jó lehet hozzá?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#38454) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok, van Budapest es kornyeken ajanlott szakbolt, ahol univerzalis foam jet-et lehet kapni; akar adapterrel?

Miutan eloben szeretnem 'felprobalni', igy a webshopok kiesnek.

T.i. magasnyomasu mosom van (90/110 bar), de valami unikalis bajonett mechanizmussal. Hasonlo a Nilfisk-hez, de hosszabb es vastagabb a csatolo.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#38455) FeRRaR1 válasza SSJmeszes (#38453) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Miért nem egyszerűsíted le. [link]

Semmi csoda nem lesz a gyurmához való szerekben sem, pláne nem egy Alisban ennyiért. Csak biztosítják a síkos felületet.

(#38456) jozsi252 válasza LZs?! (#38454) üzenetére


jozsi252
veterán

Olyan hogy univerzális nem nagyon van. Mindegyik gyártónak meg van a saját bajonettje hogy melyiket használja. Ha csak nincs átalakítód egy Nilfisk-re nem fog felmenni egy Kranzle fej.
Milyen márkájú mosód van amúgy?

Régebben kerestem de egy boltot se találtam Pesten vagy a környékén ahol habosítót árulnak, ráadásul különböző fejekkel.

Azért szoktam Alis MJJC Store-t ajánlani mert ott kb. mindenhez van fitting..

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38457) Vincsaba válasza FeRRaR1 (#38449) üzenetére


Vincsaba
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséged! :R

(#38458) Petyyyyy válasza FeRRaR1 (#38452) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mybad, nem figyeltem hogy szettet keres.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38459) Pardise


Pardise
senior tag

CHEMICAL GUYS AFTER WASH ez miféle cucc lehet? Mosás utána használatos szárazoláshoz, hogy kevesebb karc legyen és csillogó fényt adjon ahogy olvasom. Vagy tartalmaz ez valami bevonatot is, pl. mint a reload?

Your car, your life ;)

(#38460) LZs?! válasza jozsi252 (#38456) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@jozsi252

Bluewater BHW1690

Mint kiderült Praktikeres; ugyanakkor a forglamazó itt van a III. kerületben. Szerintem a héten benézek hozzájuk.

Nem létkérdés a foamjet, miután önmagában nekem nem elég, de egy plusz kört levenne a vállamról. :)

Még egy kérdés: száraz/nedves porszívó.

Ebben mi ér valamit?

Kárpit és szőnyegtiszításra évente kb. ötször.

Esetleg ez: SHOP VAC SUPER 16L ?

Köszi.

Nevermind...

(#38461) Formaster válasza LZs?! (#38460) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A a száraz-nedves nem sok mindenre jó, öblíteni nem tud.

(#38462) forceberg válasza Iki77 (#38290) üzenetére


forceberg
veterán

Most, hogy a sós bevonatot lemostam, látom, hogy a Fusso szépen kiemeli a fényezésen is az apró karcokat-kavicspontokat. A kisebb sérülések is fehéren virítanak, nem csak a műanyag elemek.

Ezt nem kéne beírni az ajánlóba? Vagy valahol ez le van írva? Jó a Fusso hatása, de ez elég gáz sötét autón...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38463) jozsi252 válasza LZs?! (#38460) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha csinálsz a csatlakozóról közelről egy jó minőségű fotót akkor talán tudunk segíteni hogy milyen fitting kell hozzá.

Van aki sima vizes porszívót használ kárpit meg szőnyegtisztításra, de a beivódott vegyszert ezzel a megoldással közel sem tudod olyan alaposan kiszívni mint egy kárpittisztító géppel.
Én ilyen Karcher gépet használtam, otthonra ez több mint tökéletes megoldás -> Karcher SE 6.100
Van hozzá kis kárpitfej, azzal szépen ki lehet tisztítani az üléseket meg mindent. Van olcsóbb verziója is neki, de kárpitra sima vizes gépet én nem vennék az tuti.

iPhone 13 Pro Max

(#38464) japci


japci
csendes tag

Tapasztalatotok szerint mennyi polír pad kell egy autóhoz? Legyen a példa kedvéért egy 1 éve polírozott kombi, aminek max egy "frissítő" polír kell mondjuk fusso előtt és legyen egy városi kisautó (sötét színű), amin bár mély karcok nincsenek, de tiszta mosókarc az egész autó, esélyes, hogy több, mint tíz éve semmilyen ápolást nem kapott.

A másik kérdésem az lenne, hogy szerintetek fehér autónál működhet a menzerna 3in1? A cél nem showshine lenne, arra nyilván nem való, de hátha van valakinek tapasztalata, mégis mit lehet vele elérni.

Előre is köszi.

Üdv.

(#38465) Formaster válasza forceberg (#38462) üzenetére


Formaster
Topikgazda

40 milliós kérdés, ha egy fekete autón egy kráterbe fehér pasztát töltesz, akkor vajon világítani fog?

szerk: alap, hogy műanyagra nem kenünk waxot, de akkor ez is bekerül az összefoglalóba, ma is okosabb lettem.

(#38464) japci egy autót bőven le kell nyomni 1 paddal, többet is. A 3in1 -et nem ismerem, ha van dual-action gép, inkább választanék valami durva pasztát pl menzerna 400, egy lépésben is jó lehet egy közepesen kemény paddal.

[ Szerkesztve ]

(#38466) forceberg válasza Formaster (#38465) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet, hogy neked 40 millás, de amíg nem világítod ki a krátereket, addig nem is tudsz róluk.
Ok, az ajánlóba ezt azért be lehetne írni, hogy a maradványa kiemel mindent...
Akkor úgy kérdezem, hogy, már utat látott sötét fényezésen hogy kellene használni, vagy mi mást?

Szerk.: a műanyagra véletlenül ment, akár a visszatörlés által.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38467) japci válasza Formaster (#38465) üzenetére


japci
csendes tag

Dual-action gép az éppen most főszerepet játszik a Dilemma című rövidfilmbe. Nem igazán tudom eldönteni, hogy ezt vagy ezt kéne venni. A fő kérdés az inkább, hogy megéri-e a Rupesnek a szemmel is jól látható felára? Valakinek esetleg tapasztalat a két gép közül valamelyikkel, vagy általában vélemény?

Nem napi használatban lenne a gép, évi pár autóról beszélünk, egyelőre.

(#38468) RP1980 válasza japci (#38467) üzenetére


RP1980
tag

Sokkal több múlik a korongon és a pasztán mint a gépen. Ha nem ezzel keresed a kenyered, akkor nem kell rupes. Viszont ajánlanék egy forced rotation excentert. Makitának jó az ár érték aránya.

(#38469) RP1980 válasza forceberg (#38466) üzenetére


RP1980
tag

A mosó karcok nem maradhattak fehérek a fusso után, ha az normálisan le lett törölve. Ott valami más lesz a hiba. Nagyon nem emeli ki az apró karcokat, azokat amik már fényezését igényelnek, azokat lehet.

[ Szerkesztve ]

(#38470) RP1980 válasza japci (#38464) üzenetére


RP1980
tag

Elég egy is, de legalább két elemenként ki kéne mosni. Ahogy telik durván veszít a vágásából. Szerintem legalább vegyél kettőt. Aztán csere alatt párod vagy valaki az egyiket tudja mosni és még száradhat kicsit. Tisztításról van számtalan video, de ha érdekel le is írhatom.

(#38471) Formaster válasza forceberg (#38466) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Igen, ez sajnos ilyen, a kavics nyomokban meg fog látszani minden, kivéve a fekete viasz, talán sonaxból van, de halottnak a csók. Viszont ahogy RP írja, a karcoknál az valszeg maga az anyag, hacsak nem akad meg benne a körmöd. Ugorj neki mégegyszer, hátha lejön.

japci a rupes nem éri meg, ha nem pénzt keresel vele, de még ott is valóban elgondolkodtató a a "forced" szintén ahogy RP mondta.

És a padra visszatérve valóban, ha nincs kompresszorod kiveretni időnként, akkor több is kellhet. Kompresszor hiányában megteszi a mosás, bár így is lehet menni 1 paddal, mosás után a gépen is elég jól ki lehet verni belőle fél perc full fordulaton.

(#38472) Iki77 válasza forceberg (#38466) üzenetére


Iki77
csendes tag

Nagy valószínűséggel,vastagon kenhetted fel a fussot és nem lett jól visszatörölve.
Próbáld ki mit már írtam is, a Zainó 2 pro-t,vagy a Soft 99 kiwami darkjat ,mind két termék sokkal könnyebben felrakható mint a fusso és nem hagynak fehér foltokat maguk után.

[ Szerkesztve ]

(#38473) LZs?! válasza jozsi252 (#38463) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@jozsi252

Kép a csatlakozóról, illetve az általam mért méretek.

Köszi.

Nevermind...

(#38474) jozsi252 válasza LZs?! (#38473) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem legjobban Nilfisk csatira hasonlít.

MJJC Brand Foam Lance Brass connector for Nilfisk Kew Alto model NFCN with HiGH Quality Automobiles Accessory Black Color

Itt van habosítóval együtt:
MJJC Brand with High Quality Foam Lance For Nilfisk old type pressure washer Foam Gun for power washer nilfisk

Ha jól emlékszem akkor van a topicban olyan akinek ilyen praktikeres magasnyomású mosója van, esetleg érdemes lenne vele hogy beszélj, hátha vett hozzá. Ha a magasnyomású nevére rákeresel vagy arra hogy praktiker, akkor hátha kidobja az illetőt.

iPhone 13 Pro Max

(#38475) LZs?! válasza jozsi252 (#38474) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Minden tiszteletem a szakavatott szemé... :R

...és meg is találtam a vonatkozó hsz-t: #33984

A héten meg is rendelem.

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

Még egy technikai kérdés: jelenleg van 5 literes Karcher magasnyomású sampon itthon, ami (ha jól vettem ki) viaszos. Ergo ezzel kezdeni nem feltétlenül lehet érdemes?

Amire gondoltam:

1) öblítés/átmosás
2) körbe hab sima samponból (pre-wash?)
3) elszívok egy cigit, addig hagyom hatni
4) öblítés/átmosás
5) körbe hab sima samponból
6) körbetörlés kézzel
7) öblítés/átmosás
8) körbe hab Karcher samponból
9) elszívok még egy cigit, addig hagyom hatni
10) öblítés/átmosás

Ez lenne nagyobb alkalmakra; nyári gyors porolásra: víz -> Karcher -> víz.

A waxolás, gyurma, stb. majd az ezüst szinten.; egyelőre ezt 'tanulom'.. ;)

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#38476) FeRRaR1 válasza LZs?! (#38475) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Jóból is megárt a sok, tartja a mondás. 4 öblítés / mosás akkor sincs nekem egy teljes napban, ha polírozom a kocsit, és utána is mosni kell ugye...

Szóval kicsit konkrétabban amit újra gondolnék:

1. Nem kezdünk öblítéssel. A száraz koszos autóra visszük fel a habot. Pont azért hogy megtapadjon a koszokon, és fellazítsa őket. De mindig a felnivel kezdünk, a többit csak utána.

2. Amég dolgozik lehet 3 - 5 perc szünetet tartani, de ne kezdjen el száradni.

3. Autó sampont nem viszünk fel habosítóval, ha nem két vödrös technikát használunk. (Így is nyugodtan használhatod a Karcher sampont kezdésnek)

Illetve úgy nagy általánosságban a samponokban lévő viasz nem sokkal jobb a semminél.

Van egy régi videóm, esetleg nézd meg. A szerek nem annyira fontosak, csak annak idején kaptam egy nagy wolf pakkot hihetetlen jó áron, és azokat használtam el. Már mind elfogyott szerencsére, kivéve a silk milk, de az tényleg jó is bentre, ahogy a white satin sampon is viszonylag jó volt.

És ebben ugye még semmi extra nincs, mint kátrány vagy rozsda eltávolítás, gyurma vagy polír...

[ Szerkesztve ]

(#38477) i-sti válasza FeRRaR1 (#38476) üzenetére


i-sti
senior tag

Miért csak 8 videód van? :(

Novum Forum Siculorum

(#38478) troll81


troll81
addikt

sziasztok ki milyen polier gépet ajánlana otthonra 2- 4 autóhoz?

(#38479) FeRRaR1 válasza i-sti (#38477) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nehezen veszem rá magam hogy dokumentáljak mostanában, mert eléggé elfoglalt vagyok. Amikor meg nincs kedvem akkor egyszerűen nem csinálom. De tervben van hamarosan 2 mosós témájú videó.

Kéne egy fej kamera vagy keret hogy ne rázkódjon a kép meg nézhetőbb legyen... Ezek nagyon kezdetlegesek, de majd dolgozom rajta hogy a 2 új jobb legyen.

Stay tuned ;)

[ Szerkesztve ]

(#38480) japci válasza RP1980 (#38468) üzenetére


japci
csendes tag

Utánanéztem a Makitának, gondolom a po5000c-re gondoltál. Nagyon jó tipp volt, kösz szépen. Tetszik, hogy lehet kapcsolgatni a forced funkciót, ellenben ennek köszönhetően csak 5,5mm a hub. Viszont ahogy láttam videókban, nagyon szépen lehet vele dolgozni. Esélyes, hogy ez lesz akkor.

(#38481) japci válasza RP1980 (#38470) üzenetére


japci
csendes tag

Igen, a pad-es kérdést így gondoltam, hogy egy autóra akkor mennyi kell, de akkor lépcsőkent kb.5-el meg lehet oldani. Nyilván ez sok egyéb tényező függvénye, de kiindulásnak jó lesz.
Arra viszont szeretnélek megkérni, hogy a sárkánnyal te közöld, hogy amíg én polírozok, addig ő mossa azt, amit levettem, mert én ekkor nem szeretnék ütéstávolságon belül tartózkodni... :DDD
Tisztításról majd nézek valamit, köszi.

Formaster: kompresszor még lenne, de ülepítő (vagy mi a neve annak, ami megfogja a vizet, esetleges olajat) az nincs, így azzal nem szeretném fújogatni a korongot. A "centrifugás" tipp viszont jó, kösz szépen.

(#38482) smallmer


smallmer
őstag

Uraim!

Gyeon Wet Coat-al drága jó ismerősöm lefújta a kocsiját(én ajánlottam neki). Majd hagyta száradni, de foltosan száradt rá. Hogyan tudná megszüntetni a kis apró vízfoltokat? :) köszönöm szépen. :R

(#38483) LZs?! válasza FeRRaR1 (#38476) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@FeRRaR1

Köszi szépen, elmentettem.

@jozsi252

Neked is még egyszer köszi. Az MJJC-t megrendeltem.

Nevermind...

(#38484) GasBang


GasBang
csendes tag

Üdv
Hűtőrács műanyag apálosához milyen készítményt tudnátok ajánlani ami akár több mosást is bír? Továbbá olyan ápolóra lenne szükségem amibe nem tapad bele a por... ha létezik ilyen

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#38485) SSJmeszes válasza FeRRaR1 (#38455) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Köszönöm a válaszod!
Akkor akár sampont is használhatok gyurma mellé. Én azt hittem, hogy ezekben a szerekben van valami plusz adalék ami elősegítni a gyurma működését.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#38486) i-sti válasza i-sti (#38437) üzenetére


i-sti
senior tag

Ahogy ígértem kipróbáltam hét nap után milyen lesz az eredmény.
Ezeket használtam.
MJJC-be 100 ml citrus és 50 ml Avalanche erre rá 750 ml langyos víz.
Következőben 150 citrust fogom kipróbálni.

Szépen le vitte a port és zápor földi maradványait. Gondolom segített az októberi fusso és a múlt heti bsd. Szuperül pergette le a csapatás vizét.

Szárazolás majd ismét 1:1 bsd.

BSD mennyit bír? Egy mosást? Vagy fölösleges ilyen gyakran ráfujni?

Perl első rácson és b oszlop Műanyagain kopott de még jó.
Kerekekről viszont meglepően hamar eltűnt. Ez lehet annak is az eredménye hogy nem készítettem elő megfelelően a felületet.

Novum Forum Siculorum

(#38487) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok! Ha szépen megkérek valakit rendel nekem Aliról MJJC parkside csatlakozóval!? Én még sose rendeltem Kínából semmit, nincs benne gyakorlatom. Fehérvár és környéke lenne az igazán jó. Illetve van tipp egy jó szárazoló törölközőre, ami nem arany árban van!? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#38488) RP1980 válasza japci (#38480) üzenetére


RP1980
tag

Igen, arra gondoltam. Az 5.5ös hub így nem tűnik soknak, de mivel ha akarod direkt forog, így jól vág de nem hagy hologramot. Magam is szívesen lecserélném a t3000esem egy ilyenre.
Az asszonyod a te dolgod 😉 nekem elég a sajátomnak lenyomni a torkán a sok autóápolós kiadásom 😀

[ Szerkesztve ]

(#38489) RP1980 válasza smallmer (#38482) üzenetére


RP1980
tag

Nem kéne hagyja rászáradni, azt le kell öblíteni. Viszont ha már megtörtént egy green staros, vagy jar-os mosás, ha nagyon makacs akkor enyhe polír.

(#38490) i-sti


i-sti
senior tag

[Gloria FoamMaster pressure sprayer 1 L FM10 Foam Spraying Device, White]

Ilyet használ valaki?
Megéri azt a 30 USD-t?
Mire lehetne használni?
Motor mosáshoz gondoltam, hogy oda ezzel finomabban és célra törőbben lehetne fújkálni a habot.
Más felhasználását nem látom, mivel ott az MJJC és mosáskor azzal viszem fel a prewash-t.

Novum Forum Siculorum

(#38491) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok,
Tud valaki ajánlani olyan céget aki szépen megcsinálja az alváz és üregvédelmet? Pestre ha nem muszáj nem mennék fel. Szeged-Kalocsa-Baja-Kecskemétnek örülnék, ha lenne egy megbìzható cég.

(#38492) ger15xxhcker


ger15xxhcker
tag

Sziasztok!

Fényezés téma: A tegnapi nap meghúzták a verdát a parkolóban. Ezt szerintetek mennyiért lehetne kijavíttatni? Lövésem sincs mennyibe mennek a fényezések most. A jobb első ajtón van a sérülés.

Köszönöm az infókat.

(#38493) blizzrd válasza i-sti (#38490) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
Én ilyet használok az autóhoz. Maximálisan meg vagyok vele elégedve. A szóráskép, a nyomás, a praktikusság számomra nagyon pozitív.
Polirtech-nél is be tudod szerezni,ha nem akarsz Amazonrol rendelni,én náluk vettem.

(#38494) forceberg válasza mZoleee (#38358) üzenetére


forceberg
veterán

Erre jött válasz?
Az évi 1-2 IMO-n átgurulás alsó mosás miatt mekkora kárt okozhat a fényezésben?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38495) i-sti válasza blizzrd (#38493) üzenetére


i-sti
senior tag

Mire használod?

Novum Forum Siculorum

(#38496) blizzrd válasza i-sti (#38495) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Én habosításra használom az autóhoz.

(#38497) csvzs


csvzs
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném az autót szépen lemosni, átgyúrmázni, waxolni, ilyenek. Erre keresek egy megfelelő helyet ahol meg tudom nyugodt környezetben tenni mindezeket. A legtöbb kézi autómosó nem egészen ideális erre és bár kerestem ilyen bérelhető helyet (mint pl. a szereld magad) de nem találtam semmit. Van valami ötletetek ?

Lakóparkban lakunk és így nem igazán van ezekre lehetőség. :U

Vissza olvastam de nem találtam a kérdésemre választ.

[ Szerkesztve ]

(#38498) Sub-ZeRo válasza ger15xxhcker (#38492) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a motorháztető 20k-ba fájt. Olyan 15 minimum az ajtó szerintem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38499) blizzrd válasza csvzs (#38497) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Nem tudom hova valósi vagy, Pécsett van olyan lándzsás ahova ki tudsz települni saját cuccal :)

(#38500) ger15xxhcker válasza Sub-ZeRo (#38498) üzenetére


ger15xxhcker
tag

Köszi szépen. Motorháztetőd telibe fújták az egészet? Sima metál fényezés volt vagy lakk? Van sok kavicsfelverődés azon is. Ezzel együtt megcsináltatnám ezt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.