Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) #42667776 válasza tboy93 (#14000) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ha itt vagy Miklóson, gyere át hozzám adok sonaxot. Dobsz egy számot privibe és megbeszéljük hol találsz.

(#14002) tboy93 válasza #42667776 (#14001) üzenetére


tboy93
nagyúr

köszi, pü ment :R

(#14003) neduddki válasza tboy93 (#14000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor foldig hajolva az Orosznyany elott kerje ma tole ott van a szomszedba:- )))

udv

neduddki

mod: latom ma szoba kerut:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14004) tboy93


tboy93
nagyúr

Lionnak hala ujra tiszta az autom :) ezuton is nagyon koszonom a segitseget, ezzel a cuccal olyan kis fekete pottyok is lejottek amikrol azt hittem festekkopas :DDD illetve hogy egy kis reklamot is csinaljak neki, iszonyat durva mit muvelt a fekete SX4-el :Y meg kozel sincs kesz, de ahol mar kesz van az kegyetlen :D igazi kiallitas auto lesz belole, mindenkinek tudom ajanlani, nagyon szepen dolgozik! :))

[ Szerkesztve ]

(#14005) #42667776 válasza tboy93 (#14004) üzenetére


#42667776
törölt tag

Akkor most már tudod, hogy nem szappannal kell autót mosni! :D Bocsi, de ezt nem hagyhattam ki.
Örülök, hogy segíthettem és köszönöm a dicsérő szavakat. :R

(#14006) tboy93 válasza #42667776 (#14005) üzenetére


tboy93
nagyúr

pedig a jo kis kezmoso szappan mindig keznel van :D

(#14007) Rivaul


Rivaul
addikt

Törökbálinti homasitába Wolf autósampon 100l-vízhez elegendő flakon 250ft jelenleg. Lejárt a szavatossági idő de nem hiszem hogy számítana.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14008) agent_k


agent_k
őstag

Csak érdeklődésképpen kérdezem, hogy nem kell valakinek egy alig használt (6 autó) metabo polírgép tartozékaival még 2,5 év garanciával + alig használt 6db-os szivacs, hogy legyen mivel elkezdeni a munkát?

(#14009) neduddki válasza tboy93 (#14006) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szerencsoitlen oto...:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14010) #42667776 válasza agent_k (#14008) üzenetére


#42667776
törölt tag

Árban mit kóstál? Jöhet pü-ben is ha nem publikus.

(#14011) MunezXBK válasza #42667776 (#14010) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hehe, csak belátod amit mondtam? :D

(#14012) #42667776 válasza MunezXBK (#14011) üzenetére


#42667776
törölt tag

Nem a belátáson múlik, hanem az anyagi lehetőségeken... :D No meg azon, hogy ki legyen használva és ez még a jövő titka.

(#14013) #00809728 válasza agent_k (#14008) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy..

Mi lesz helyette? :C

(#14014) agent_k válasza #00809728 (#14013) üzenetére


agent_k
őstag

Szerinted?? :D :D
Az árát kell még az eladó árúnak kitalálni szivacsokkal és azok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#14015) LarsR


LarsR
tag

Sziasztok!

A barkácsolós topicból hozzátok irányítottak. Gondoltam ott kérdezem meg, mert nem "laboratóriumi" körülmények között tevékenykedek, csak simán garázsban. (szóval barkács és nem A1-es minőség)

Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Adott egy garnitúra alufelni.
Azt szeretném kérdezni, hogy lakkozás előtt vagyok. Ha megcsiszolom a lakkot és nedves ruhával letörlöm a csiszolás után és hagyom megszáradni, akkor azután lakkozhatom újra vagy mindenféleképpen kell valami spéci zsírtalanítós folyadék? Csak nitrohígítóm van. Elég sok lépést kihagytam a festés fázisai között, idő hiányában. Csak a lakkot szeretném megcsiszolni, hogy ne legyen matt a végén, hiába high gloss a lakk. De úgy gondolom, hogy a lakkot tuti felszedné a hígító (remélem megcáfoltok). Simoniz márkájú a lakk. Igaz nem érzem azt, hogy ez a lakk hígítót tartalmazna, vagy hogy is mondják :DDD . Vagy több réteg után csiszoljam majd át és úgy tisztítsam le nitro hígítóval, hogy a többől nem szed majd le olyan sokat?

Sajnos időm nincs hogy kipróbáljam! Jövőhéten készen kell lennie az egésznek, és közben ugye az ember dolgozik. Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát! :R :R :R :R

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#14016) SilverToM


SilverToM
tag

Sziasztok!

A napokban megláttam és bele is szerettem egy használt autóba, de nem vagyok felkészülve az ápolásába, mint azt a kereskedőtől megtudtam.
Ugyanis az én kis szerelmem, aki már itthon van, nem más, mint egy matt fekete fényezésű autó.

Azt megtudtam, hogy csakis bő vízzel szabad mosni, törölni szárazon semmi képen, de tudnátok abban segíteni, hogy mit tehetek és tegyek meg, hogy nagyon sokáig szép hű hársam maradjon?

Köszönöm szépen!

(#14017) bipet válasza #42667776 (#14005) üzenetére


bipet
tag

Hello
Azért azt leírhattátok volna hogy mit használtatok a szappan helyett

(#14018) #42667776 válasza bipet (#14017) üzenetére


#42667776
törölt tag

Üdv!
Sonax autósampont!

(#14019) neduddki válasza #42667776 (#14018) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pH: 7.7-8.0

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14020) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Rákerestem , hátha van ilyen topik is és láss csodát , nemcsak , hogy van ,de szinte ugyan azok az arcok vannak mint a másikban ( Milyen autót ) .

Szóval azért jöttem át ide , mert hétvégén szeretném le waxolni a kocsit még a rossz idő előtt és milyen könnyen kezelhető szert ajánlotok ?Autogym samponom van és utána kennék fel valami jó dolgot . Próbáltam legutóbb kíváncsiságból ezt a teknőcös gyorsfényt ! Szépnek szép ,de nem az igazi szerintem . Más az miért van amúgy , hogy mosás után mindig tiszta foltos marad a kocsi ? Leírom , hogyan csinálom .

Jól leöblítem először . Aztán egy vödörbe sampon+víz és egy szivaccsal mosom a karosszériát a másikkal a kerekeket . A vizet kétszer cserélem + öblítem a szivacsokat .Egyszerre csak egy oldalt mosok és öblítem , tehát négy részletben mosom a kocsit .Aztán mikor mindenhol kész újra átöblítem az egészet és szépen letörölgetem . A végén mikor már alig nedves akkor jön a szarvasbőrkendő . Mégis mikor teljesen száraz itt ott látom , hogy "samponfoltos" ez mitől van ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#14021) MunezXBK válasza jozefgucci1 (#14020) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#14022) neduddki válasza jozefgucci1 (#14020) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

konnyen haszlahto sze? nem kerdez Col915:- )

udv

neduddki

p.s. sracok a Collinite latvia szerintme felfordult ennyit az olcso 915rol:- (((

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14023) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Sziasztok!

Nem olvastam back, de ajánlanám mindenkinek a gumiápoló folyadékot, nem a simát, hanem ami az ABRONCSRA van, pumpás formában, benyomatod vele a gumikat és úgy néznek ki egy hónapig, mintha MA vetted volna őket. Nagyon feldobja a kinézetét.

[ Szerkesztve ]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#14024) MunezXBK válasza Dreamcaster (#14023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Melyik cég terméke :F

(#14025) Dreamcaster válasza MunezXBK (#14024) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Homasita -ban vetten anno.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#14026) neduddki válasza Dreamcaster (#14023) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nezd meg a sarga rettnetet az nem ey honapig tart:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14027) boogie84


boogie84
veterán

Autoglymesek villám gyorsan küldik a cuccot! :)
Meg is lepődtem. Egyik nap utaltam, másik nap itt volt a vászontető tisztító/ápoló szett. Köszi neduddki!
Amint felgyógyulok ki is próbálom!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#14028) korcsillio


korcsillio
őstag

Hi.
Karbonozást hogyan lehetne a legnormálisabban kivitelezni.Csináltam egy motorháztetőt de az elejénél ahol már sok az ív nem sikerült úgy ahogy kellene :(

(#14029) #42667776 válasza korcsillio (#14028) üzenetére


#42667776
törölt tag

Hi!
Melegíteni kell hőlégfúvóval, vagy egy jó hajszárítóval és nyújtani, de csak annyira, hogy feszes legyen a fólia.
Az szélén az éleket is nagyon jól meg kell takarítani+alatta ahová visszahajtod, ha mindenhol rá van feszítve, akkor a szélétől kb 1-1,5cm-re körbevágni és melegítve visszahajtani.

(#14030) tboy93


tboy93
nagyúr


:DDD

[ Szerkesztve ]

(#14031) korcsillio válasza #42667776 (#14029) üzenetére


korcsillio
őstag

Melegítettem de az eleje ráncos lett így is. :((

(#14032) #42667776 válasza korcsillio (#14031) üzenetére


#42667776
törölt tag

Majd legközelebb jobban sikerül..., ha látod, hogy gyűrődik, vissza kell kicsit húzni és kisimítani. Türelemjáték ez is, nem lehet vele kapkodni, az a géptető nem is egy bonyolult forma ez már egy kicsit nehezebb....
kép kép

(#14033) agent_k válasza korcsillio (#14031) üzenetére


agent_k
őstag

Szerintem ez nem annyira oké így....
Szépen fel kellene polírozni az autót és a lámpákat. A díszléceket lekezelni és kapnál egy tetszetős esztétikus járművet. 25-30 ból simán meglenne.

(#14034) korcsillio válasza #42667776 (#14032) üzenetére


korcsillio
őstag

Az igen :R Tükröket szeretném még de nem tudom bele fogjak e egyáltalán...

Kecsee:polírozás halott ügy mert sok helyen fel van pattogva a lakk :( max.egy telifény segíteni de most se időm se kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#14035) Rivaul válasza agent_k (#14033) üzenetére


Rivaul
addikt

Miért? Nincs azzal semmi baj. Mitől jobb egy polírozás mint fóliázni? Ha magad csinálod akkor közel annyiból jössz ki, picit több. A carbont ugyan én sem tudom miért erőltetik. Nekem fóliázott az egész de senkinek nem tűnik fel (sima fekete). Alatta meg patyolat a fényezés még mindig. Eladásnál majd le lehet húzni a fóliát azt políroztatni. Addig meg védve van az autó, főleg ha csillag garázsra van utalva.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14036) #42667776 válasza korcsillio (#14034) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ha maradt fóliád, főleg akkora darab ami a tükörre elég, de máshova már kevés akkor próbáld meg, elsőre nem fog sikerülni, de mindent gyakorolni kell. Itt nézz szét.

(#14037) agent_k


agent_k
őstag

Egyikőtök sem értette túlzottan mit akartam kifejezni.

Legyek őszinte? Tényleg ezt akarjátok? Az a fólia úgy néz ki, mintha anyám akarta volna rárakni a kocsira. A lökös olyan fakó, mint a harmatos mező kora tavasszal. A ködlámpa vagy nem tudom mi az, matt, mint a tejüveg. Ez nem esztétikus így hanem sz*r. A karbon fóliázás ilyen szinten a hülye gyerekek játéka. Szépen kell megcsinálni vagy sehogy. Ezért írtam, hogy szépen fel kell polírozni a fényezést mégha lakkhibás is, mert akkor nem vonzza a szemet. Rendbe kell tenni az autót ahogy írtam és kész. Vagy igényesen fóliázni vagy fóliáztatni és akkor jót lesz.

Rivaul: miért kéne inkább polírozni? A választ fentebb találod.

Nem akartam offenzív lenni, de a visszafogott stílus nem jött át nektek az előbb.

(#14038) Rivaul válasza agent_k (#14037) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezzel kellett volna kezdened. A konkrét helyzetre én is egy korrekt fóliázást vagy gyakorlást ajánlanék. A hozzászólásod viszont fóliaellenesnek :D hatott leginkább. Sokszor jobb lényegre törőnek lenni. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14039) #42667776 válasza Rivaul (#14035) üzenetére


#42667776
törölt tag

Nekem nincs ellenemre a fólia, de ha épp a fényezés az autón nincs kirepedezve akkor azért a polír az mutatósabb szerintem és árban ha teljes autó fóliázásról van szó, akkor a fólia ára legalább kétszerese egy polírozásnak és még fel is kell rakni.

(#14040) Rivaul válasza #42667776 (#14039) üzenetére


Rivaul
addikt

Viszont ha hosszú távra tervezel akkor a fólia megvéd. Újrafényezés helyett is olcsóbb színváltásnál pl. Amúgy a modern fóliák szintén polírozhatók.

Persze mindemellett én is políroztam az előzőm, és ha olyan a fényezésed amibe te akarsz gyönyörködni és nem az eladásra szánt megóvásra törekszel akkor igazad van. Nem akarok semmi mellett pártot fogni. Ha lenne garázsom lehet nekem sem lenne a viseltes fóliám a kocsimon. Utcára viszont inkább ez mint a polír vagy a szabad fény.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14041) agent_k válasza Rivaul (#14038) üzenetére


agent_k
őstag

Ennyi. :R

Dehogy vagyok én fólia ellenes. Kedvencem manapság a Syberian frost blau. Olyan, mintha deres lenne a kocsi és valami frenetikus kék színű. Tényleg szép.

[ Szerkesztve ]

(#14042) #42667776 válasza Rivaul (#14040) üzenetére


#42667776
törölt tag

Persze én sem mondom, hogy ez, vagy az a jó, vagy rossz, mert kérdés az is kinek mi a szimpatikus és mi a célja vele.

(#14043) bipet


bipet
tag

Excenter csiszolóval lehet polírozni vaxolni?

(#14044) korcsillio


korcsillio
őstag

Sikerült gyűrődés-mentesen felrakni a tükrökre és a mocitetőből is kiszedtem a ráncokat :)A hőlégfúvó csodákra képes :DD

(#14045) agent_k válasza bipet (#14043) üzenetére


agent_k
őstag

Lehet. Vannak hozzá kiegészítők. Attól függ milyen géped van.

(#14046) Rivaul válasza korcsillio (#14044) üzenetére


Rivaul
addikt

Mennyi volt egy géptetőnyi fólia? Én is újra kéne húzzam. A tegnapi produkciód után ha neked ment akkor nekem is ;] :P

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14047) agent_k


agent_k
őstag

Nha. Megjegyzem rupes az egyik képen.

http://colorcam.blog.hu/2014/09/10/amerikabol_jottem_mestersegem_cimere_819

[ Szerkesztve ]

(#14048) korcsillio válasza Rivaul (#14046) üzenetére


korcsillio
őstag

5400ft volt 2méter,de abból kb.80cm megmaradt.

(#14049) agent_k


agent_k
őstag

Új technika, új csiszolóanyagok. A folyamat képekben.

sok kép gif-ben

[ Szerkesztve ]

(#14050) agent_k


agent_k
őstag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.