Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) dragonfx válasza #00809728 (#2000) üzenetére


dragonfx
veterán

lehetséges..nem tudom nem nyilatkozok..az biztos..amit ingyen adnak az nem érdekel milyen...más kérdés én milyne preferencia alapján döntenék ha saját léből saját tulajdonunak vennék egy autót....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2002) Khelben válasza dragonfx (#2001) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor mingyá lemegyek, felgyújtom :D
bár ez már túl van a 100k-n és nem került még semmibe, akkor tartsam meg? lehet hogy ez a fehér holló? :D

(#2003) dragonfx válasza Khelben (#2002) üzenetére


dragonfx
veterán

Mint az idei tartós hó... :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2004) #00809728 válasza dragonfx (#2003) üzenetére


#00809728
törölt tag

Van egy bolt 206 egyterü ill ford fiesta egyterü 1-1 manusz hajtsa mindegyik diesel 250.000km felett van mindegyikbe és a kopo alkatrészeken kivül nem nyultak még semmihez.
Minap báreltem egy pug kicsi egyterűt kb 380.000km van benne 1.9d és 6litykoval /100km megjártam vele Szfvár-Bp-Szfvár igaz M7 és szigoruan 110km/h.
Most egy szuzuki 1000cc kapok néha a szomszédtól jó nem tuning kocsi de igazából elvisz A-ból - B-be.
Aztán abban is van már 180.000km az tuti.

(#2005) I_Am válasza #00809728 (#2004) üzenetére


I_Am
veterán

Én sokat hajtottam egy Skoda Forman-t és az is elég volt arra amire kellett. Melosverda. Elvitt innen-oda, fűtés volt benne, kanyarodott is. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2006) dragonfx válasza #00809728 (#2004) üzenetére


dragonfx
veterán

Jó Dodi de ezt már azt hittem megbeszéltük......ingyne adják..nekem semmi pénzé nem kéne...de gondolom ezzel te is így vagy..vagy egy mondeoért odadnád az uj leonodat :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2007) #00809728 válasza dragonfx (#2006) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nem az ingyen nem kéne kategoria hanem az ha kölcsőn kap valaki autót pld cégest akkor egy kicsit ugymond bátrabbak leszenk ezt serettem volna tudatni veled.
Uj mondeo jól néz ki meg tetszik is de drága az én pénztárcámhoz képest.
Ugyanolyan extárkkal de lomhább mocivan 8 misi lett volna.Simő engedett 200.000ft nagyvonaluan de akkor téli gumi nem jár.
Nos seatnál kicsit tőbbet engedtek+ sok sok extrát még adtak.+Szerviz tapasztalatok nagyon jók és valahogy az már elég indok nálam.

(#2008) dragonfx válasza #00809728 (#2007) üzenetére


dragonfx
veterán

mega seat alapból jobb auto mint a ford :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2009) #00809728 válasza dragonfx (#2008) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hízelegsz :B

(#2010) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Kezd kicsit pizitivummá átmenni a hangulatom.
biztositó

Tegnap este felhívott a cég egyik befolyásos embere és elég pozitiv dolgokat mondott el.Már a Baumaxal volt dolguk és 3-4 honap alatt meg is térítették a károkat.
Kiváncsian várom majd a fejleményeket 2008-tól.....

[ Szerkesztve ]

(#2011) Khelben válasza dragonfx (#2008) üzenetére


Khelben
nagyúr

:DD
ez aranyos volt.
öcsém is ilyeneket mondott 6 évesen :D

(#2012) #00809728


#00809728
törölt tag

:B :K BUÉK :B :K

(#2013) marsu válasza #00809728 (#2012) üzenetére


marsu
addikt

Majd holnap .....

;] :P

Press any key to continue ...

(#2014) marsu válasza marsu (#2013) üzenetére


marsu
addikt

Na, holnap van .....

Boldog új évet kívánok Mindenkinek!

:C :D :DDD

Press any key to continue ...

(#2015) #00809728 válasza marsu (#2014) üzenetére


#00809728
törölt tag

:K Beléd is. :B

(#2016) marsu


marsu
addikt

:K :U ;) :D

Press any key to continue ...

(#2017) Achilles!


Achilles!
csendes tag

Sziasztok!

Először is szeretnék bemutatkozni! Máté vagyok alias Matthew. Tudjátok régóta kerestem ilyen fórumot mint ez , ahol lehet csomó " idegesítő" szakmai kérdést feltenni olyanoktól akik értenek is az adott dologhoz. Én a fényezéssel ismerkedem és próbálkozom , bár a fényezés erős túlzás a pincében fujdogáláshoz, de én szívvel lélekkel csinálom, ill próbálom , hisz még én is most ismerkedem csak az anyagokkal, praktikákkal!
Mindjárt fel is tenném első kérdésemet a polírozással kapcsolatban. Tudom ill láttam hogy a topic elején sok szó esett róla de engem a teljes polírozási folyamat érdekelne, bele értve minden "apró" technikát. Nemrég rendeltem egy Einhell tipusú polírgépet, már régóta vágyott rá a szívem és más forumon érdeklődetem is róla azon személyeknél, akiknek már bevállt a gép. Bár még nem jött meg, de már szeretnék okosodni a a polírozási technikáról. (Nem fárasztanálak benneteket, ha találtam volna olyan írodalmat ami részletesen foglakozik ezzel a témával.)
Valószínűleg legtöbbször új fényezés kissebb porbeágyazodásainak és a narancsosságának eltávolítására fogom használni Érdeklődtem polírpaszta felől is, egy barátom a suzuky szalonban Rivax polírpasztát használ, megézetm az árát elég elfogadható, szerintetek ez milyen anyag (minőség szempontjából)?
Na nem is szaporítom a szót, ígérem továbbiakban rövidebb leszek! :)

Előre is köszi a hozzászólásokat!

(#2018) #00809728 válasza Achilles! (#2017) üzenetére


#00809728
törölt tag

Einhell tipusú polírgépet maga a polírgép beszerzése elég gyorsan meoldható hanem inkább a hozzá való kőrités pld szivacsok,kendők,fényesitők amik már huzosabbak.
Nálunk van itt Szfváron egy standox bolt ott vannak különféle szivacsok ill fényesitő korongok de az áruk is jelentős.Minőségre áldozni kell.

Rivax nos Szfváron kézi autómosoban alkalmazzák sampon,müszerfalápoló és a különféle termékeiket a megfelelő célra.Políruk is van de én ugy láttam akkor nagyon jó fényt és kellő hatást el tudnak érni de ha a megpolírozott autót kb 3-4 esső és mosás kíséri akkor már olyan lesz mint "szürke szamár a ködben"
Polírpasztából mint láttam nagy hodoloja vagy és gondolom előbb vagy utobb talán maszekolsz is majd vele.
Igazából én a Standox,Brill,Grasurit,3M termékeket javasolnám ezekből is a finom ill közepes szemcséjüeket.Ezzel kell neki llni elősszőr ez szedi le az elhalt réteget.Viz mindenképpen kell hozzá.
Ha ezzel végeztél akkor jőhetnek a finom polír ill a lágy anyagok
zaino én egyenlőre csak ezt ajánlom.
Probáld ki ezeket más anyagokkal potolni majd nézd meg a különbségeket hidd el sok-sok féle anyagot kiprobáltam már de egyenlőre nálam ezek a befutok.

(#2019) Zozzant


Zozzant
addikt

autóápolás karbantartás keretein belül szépen lemosódott a kocsika...:) bíztatok erre mindenkit télen is! adjatok a kerékívbe gőzborotvával:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2020) Achilles!


Achilles!
csendes tag

Előszőr is köszi Dodi!

Volna egy kérdésem ismét: Néhány anyagról kérdeznék. Nos mi a különbség
töltő(alapozó), füller és szórókitt között, nagyábból tisztában vagyok de azért vannak ködös foltok. És ha nem nagy gond le tudnád írni hogyan kell használni hasznlni az egyes anyagokat nagyvonalakban, főleg a szórókittet.

Ha azt szeretném, hogy a kisebb felületi hibák eltűnjenek töltőt kell használnom.?A szórókitt csiszolásával pedig elő tudom hozni felületi egyenetlenségeket?

Előre is köszike!

(#2021) #00809728 válasza Achilles! (#2020) üzenetére


#00809728
törölt tag

Töltő alapozó -husos anyag de igazából én nem használom.
Alapozonak wash-prímert használok vékonyan kell fujni majdnem,hogy átlátszó legyen.

Szirókitt én itt bodyt használok 4:1 abbl is a vastagabbik fajtát.kb2-3mm is kpes kitőlteni azaz a köfelferődések ellen nagyon jó.
Mivel a body egy porozus és nagy szivoképességgel van megáldva igy én füllerert szoktam még ráfujni de más szinüt mint a body.
Itt azzért van rá szükség mert ha pld egy ezüst autót szorókittezel szórke szinnel majd megcsiszolod igy nem nagyon látszik,hogy a köfelverődésekben azaz a kráterekben ott most megmaradt a szorókitt vagy nem.
Ez még a felületi egyenletlenségeknél is jól jőhet pld van egy adott ajtó amit kittelsz akkor én utána be szoktam fujni valamiféle sray versios festékkel finoman pld mat fekete olcso és látható.Nos ha csiszolod a fellületet akkor a huplis hurpadásos részen megmarad a matt fekete szin igy tudod legközelebb hova tegyél kittet.

Igazából vehetsz te über anyagokat ha nem kellöen csiszoolod ill nem megfelelöen készitesz alá akkor kb 2-3 év és "levedlik" vagy megrepedezik a festék.

remélem segitettem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2022) Achilles! válasza #00809728 (#2021) üzenetére


Achilles!
csendes tag

Köszönöm segítséget!

A husosra azt érted hogy vastagon felhordható ugye?
Lenne ujjabb kérdésem: Késkittelés után szórókittelek, ha utána észreveszem még, hogy valahol még megtörik a fény tehát huplis a felület, akkor még utánna a szórókittre rámehetek késkittel, nem leszek tapadásbeli gondok?
Ha nem tettszik a felület a fedőfesték felhordása előtt, akkor 2 vagy 3 rétegben is felhordhatom a szórókittet persze az egyes felületeket átcsiszolva? Vagy erre van megfelelőbb anyag?

Előre is köszi :K Még igérem viszatérek rem nem kísértek! :DD

(#2023) #00809728 válasza Achilles! (#2022) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Ha nagy az a hézag amit ki kell kittelned arra én mügyantás azaz üvegszálas kittet használok.Majd csisz utána sima kitt majd utána body 4:1 vastag ezt akár 2-3 mm is rakhatod nem lesz vele baj.
Akár tőbb rétegben is de akkor már elgondolkodnék a lakatos mi a picsát csinált?

(#2024) I_Am válasza #00809728 (#2023) üzenetére


I_Am
veterán

Akár tőbb rétegben is de akkor már elgondolkodnék a lakatos mi a picsát csinált?

:C

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2025) #00809728


#00809728
törölt tag

;) :P :B :K :U

(#2026) Integra


Integra
titán

mégmindig keresek csomagtartóba magas peremes gumiszőnyeget az intibe, de egy büdös oldalon se találok:DDD:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2027) Integra


Integra
titán

ja meg még egy kérdés.
milyen autóápoló löttyöt használjak a keményebb műanyagokon található évek alatt lassan odaragadt, esetleg meg is színeződött felületek letakarításához? hátha lejönnek a régi szennyeződések, és valamit a régi eredeti színéből is visszakaphat a felület?
mint pl, b oszlop, vagy c oszlop, a tipikus ritkán használatos felületek, amiket nagyon ritkán pucolnak.
aztán ott a műszerfal. arra is kéne valami leápolni, de nem akarom ilyen csillogós szilikon izével lefújni, szeretném ha olyan lenne a felület, hogy nem matt, csak enyhén fényes de csak nagyon visszafogottan, de látszódjon rajta hogy szépen ápolt.
a piros alcantara huzattal gondban vagyok továbbra is, szerintem inkább nem nyúlok hozzá még.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2028) #00809728 válasza Integra (#2027) üzenetére


#00809728
törölt tag

odaragadt, esetleg meg is színeződött felületek letakarításához?
pl, b oszlop, vagy c oszlop, a tipikus ritkán használatos felületek, amiket nagyon ritkán pucolnak.

Nos én ciff suroloszert ajánlom kicsi puha kefével és enyhe melegvizes oldattal.Ciff az a citromos finom szemécsjű szer.
Majd utána jőhet a babaolaj de ugazából ezt tavaszra vagy amikor 15fok felett van a mutató.
Müszerfalnál ugyszint jó minőségü babaoljat ajánlok de azt is csak 15fok felett.
Huzatra meg volt tippunk.

(#2029) Integra válasza #00809728 (#2028) üzenetére


Integra
titán

azt a citromos dolgot nem nagyon merem bevállalni, kicsit drága egy új recaro, még használtan is:DDD
meg keresek olyan bazi nagy puha szivacsot, azt a nagy klocnit, amivel az autómosókban dolgoznak. ami áruházakban van, azok mind forma nyomott kemény szivacsok.
meg valami jó szarvasbőrt, ami valóban az és nem csak egy elvékonyított agyon nyújtott réteg:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2030) #00809728 válasza Integra (#2029) üzenetére


#00809728
törölt tag

odaragadt, esetleg meg is színeződött felületek letakarításához?
pl, b oszlop, vagy c oszlop, a tipikus ritkán használatos felületek, amiket nagyon ritkán pucolnak.
Nos én ciff suroloszert ajánlom kicsi puha kefével és enyhe melegvizes oldattal.Ciff az a citromos finom szemécsjű szer.

én erre írtam és nem a recaro ülésedre :(((

(#2031) Integra válasza #00809728 (#2030) üzenetére


Integra
titán

tudom, ez világos:)
hanem arra válaszoltam azt, hogy volt arra is tipp, emlékszem, meg a lancia képekre is.
de ehhez nyuszi vagyok:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2032) #00809728 válasza Integra (#2031) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ja igy már ősszeállt a kép.
Akkor van egy tippem Móron van egy recaro űléshuzatos gyár esetleg keress rá majd hívj fel onnan egy szakit.

(#2033) Integra válasza #00809728 (#2032) üzenetére


Integra
titán

móron????
hehe, ott van pincészetünk, nagynénémék ott laknak:))
mi a cég neve? gugli ide vagy oda, név nélkül nemtom megkeresni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2034) #00809728 válasza Integra (#2033) üzenetére


#00809728
törölt tag

Móron pár külfőldi cég van csak.Google-Móri lap.hu
Külföldi cégek Móron ezeket megnéztem és learugy nézem ez lesz az. :DDD

(#2035) Zebra


Zebra
csendes tag

Vennék 1.3-as Wartburghoz való BAL HÁTSÓ lámpát+elsőülés háttámlaállító kart.
Ne legyen fakó, törött, repedt (minimális karc még elmegy)!
Ha van valakinek eladó, akkor kérem, hogy PÜ-ben jelezze felém.

[ Szerkesztve ]

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#2036) szuzi80


szuzi80
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek, tegnap vásárolt a tesom egy kivülről nagyon szép állapotú , vajszinü Ladát, mivel Ladamániás, más autóról hallani sem akart.
A külseje valóvan szép, rozsdamentes, korát meghazuttolja, de tényleg!
A belseje azonba egy kis rendbetételre szorul,műbőr kárpit van benne( inkább ilyen karamellbarna szinünek monmdanám), és az ajtóknál főleg az ablak felőli részem meg van kopva. Mivel lehetne szépen rendbehozni? Vannak ilyen bőrfestékek, estleg azzal? mert ott ahol kopott, már olyan szürkés....
Mondjatok valamit, hogy mivel kezdjek hozzá!
Továbbá a müszerfalon, (ami szintén ilyen mübör csak fekete) pár helyen a bör meg van hasadva, de egyenes vonalbam tehát leszakadva nincs belőle, sztem csak össze kéne ragasztani, és összesimitani....vagy estelg fekete sziloplaszt?
Szivesen várom az ötleteket, és a tanácsokat !

(#2037) #00809728 válasza Zebra (#2035) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Ez pont olyan bontos topik ,mi?
Autóápooás ill polírozás stb.....

(#2038) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

hm, ma lecsutakoltam a Cityt, a Focust meg a Preludot, tuti jótt tett nekik az a kis langyos viz aztán a napon való száritkozás, aztán még kaptak egy réteg gyors waxot hogy a most jövő uljabb esőket meg dzsuvát könyebben árvészeljék:). Örültem hogy ma ilyen jó volt az idő és most kicsit ragyoghatnak a gépek.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2039) #00809728 válasza TexT-BoY (#2038) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nekem is azt kelett volna de sajna jőtt a rokonság. :C

(#2040) #00809728 válasza szuzi80 (#2036) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

"Bőrkönyöklőm " felső része eléggé tré volt.Már én is ilyen bőrfestésen meg kencéken gondolkodtam.
Elmentem egy kárpitoshoz 1200ft-ért áthuzta kb 12 feél bőrszint mutatott.Haveri körben nincs ?

[ Szerkesztve ]

(#2041) marsu


marsu
addikt

:D :) ;) :DDD

Press any key to continue ...

(#2042) Achilles!


Achilles!
csendes tag

Ismét helló!

Nos egy rövid kérdésem volna Dodi. Megtennéd hogy röviden leírod, hogy kell használni a szórókittet gyakorlatban! A másik, hogy alapozóra szabad késkittelni vagy csak tiszta fémre?

Előre is köszi!

(#2043) #00809728 válasza Achilles! (#2042) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Szorókitt mint írtam sok féle van én body 3:1 használok jó husos anyag.Bekevered majd fujod vékonyan sokszor tőbb rétegben.Kb 2mm cuccot is eltőntethetsz vele.
Kittelni bármire lehet de én az alapozos versiot jobban szeretem.igy tanultam igy csinálom.De láttam sok helyen minek alapozó és rá a fémre.
Hát alapozó ide vagy oda én wash-primert javaslom.

Igy gondoltad?

[ Szerkesztve ]

(#2044) marsu válasza Zebra (#2035) üzenetére


marsu
addikt

Már tudom mit szeretnél ...

:D :DDD

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#2045) Integra


Integra
titán

nincsen csomagtértálca, brühühü:(
mi a túróst érdeme berakni, hogy ne csúszkáljanak a dolgok?
nem igazán van sajnos rögzítő kampó a csomagtartóban, max a hátsó homlokfalra csavarozott merevítőcsőbe lehet beakasztani bármit is.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2046) dragonfx válasza Integra (#2045) üzenetére


dragonfx
veterán

ha nincs benne még megpróbálhatod azt a gumipókhálót....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2047) aesir válasza Integra (#2045) üzenetére


aesir
veterán

Ugyanez volt a problémám a Prelude-vel, vettem bele csomagtérhálót. Hátsó homlokfalra felakasztva teljesen rendben van. Ne kérdezd hol vettem, mert már nem emlékszem, de asszem a fóti Cora-ban:)

Van saját életem...

(#2048) Integra válasza aesir (#2047) üzenetére


Integra
titán

igen, de a bajom az, hogy csomagot nem a hátsó homlokfalra kell erősíteni, hanem neki a hátsó üléstámlának szorosan rögzítve..
nem biztonságos a homlokfal, ha az leszakad és megindul előre akkor az nagyon fog fájni:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2049) aesir válasza Integra (#2048) üzenetére


aesir
veterán

Valószínű én tudom rosszul, de én az ülés mögötti fémfalat hívom homlokfalnak.:)

Igaziból meg mindegy, nekem a háló lett a jó megoldás, pusztán ezt kívántam jelezni:)

[ Szerkesztve ]

Van saját életem...

(#2050) marsu válasza szuzi80 (#2036) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Én is nézegettem a régi klasszikusokat:

[link] Lada 1500 s - 1987 - 390.000.- pénz
[link] Lada 2103 s - 1979 - 620.000.- pénz

:K :)

A maguk idejében kellemes autók voltak, de azóta már eltelt 20 év ....

Press any key to continue ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.