Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) jozsi252 válasza lela (#38600) üzenetére


jozsi252
veterán

Amiket én használok Carpro termékeket, ezeket száraz autóra kell felvinni, nem hinném hogy a többi hasonló termék máshogy működne.
Szerintem ha vizes felületre fújod akkor nem tud úgy megragadni a fényezésen ahogy akarod, felhígul, lefolyik, és nem lesz hatékony. Szóval tiszta száraz autóra kell ráfújni, de ez a szer leírásánál le is van írva hogy így kell használni!
Nem hogy 2x hanem 3x szárazolok. Először nem a rozsdaoldóval fújom be a kocsit, hanem az alsóbb részeket ahol látok fekete kátrány pöttyöket azokat távolítom el. Majd ugye azt is magasnyomással mosom le.
Utána szárazra töröltem, akkor meg egész kocsit be lehet fújni rozsdaoldóval, legalábbis IronX-et a kocsi összes részén lehet használni. 3-5 perc várakozás, majd megint magasnyomással lecsapatom, és végül szárazra törlöm a kocsit.
Igen tudom elég pöcsölős megoldás, de ha nem akarsz gyurmázni akkor így tudod a legjobb eredményt elérni. Kezem ahogy végighúzom a fényezésen, lehet érezni hogy sehol semmi dudor nincsen rajta, tehát a szennyeződés nagy része ki is jött.

Koszos autóra ne fújjatok semmit, csak pocsékoljátok a szert.

iPhone 13 Pro Max

(#38602) Zémann


Zémann
tag

Sziasztok!

Új vagyok ebben a topikban. Egy ideje tisztaautófüggő. Viszont most,hogy pár napja ú,j fehér autó tulajdonos vagyok,szeretnék szintet lépni a tiszta autó meghatározásában.

Rendeltem egy doboz soft99 fusso coat-ot,véletlen sötét színű autóhoz. Természetesen világosra való cserélését elindítottam. Viszont láttam videókat,hogy a sötét színű autóhoz is viszonylag világos a dobozban lévő anyag. Azt szeretném tőletek kérdezni,hogy hol van ennek jelentősége?Miért gyártanak két "színű" waxot?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38603) Drughi


Drughi
addikt

Hétvégén teszteltem a Sonax Speed protect nevű cuccost. [link]

Először meglepődtem, mert az illata 1:1 be a BSD-t idézte, de jobb volt vele dolgozni:

Szerk. Sima csapatós mosás volt csak előtte.

Ui: tudja valaki mi a különbség a SP és BSD között?

[ Szerkesztve ]

(#38604) lela válasza i-sti (#38586) üzenetére


lela
aktív tag

Úgy látom 1500ft al drágább mint Slims-nél. A posta az mennyi?
(#38601) jozsi252 : Nekem pont ez a bajom, hogy nincs árnyékom, és vagy késő este, vagy borult időben tudok csak mosni, és nem érek rá órákig szöszölni, mert így is vízcseppes sokszor.

(#38605) i-sti válasza lela (#38604) üzenetére


i-sti
senior tag

Haver BP-n volt így ő eltudta venni a rendelést.
Slims-en szerintem több a szállítás mint 1500

#támogassukazittenivállalkozásokat

Novum Forum Siculorum

(#38606) Formaster válasza Zémann (#38602) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A két wax között nincs jelentős külömbség, épp pár napja kentem le ey fehéret dark-al. Leginkább csak reklámfogás.

(#38607) Petyyyyy válasza Drughi (#38603) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Legjobb tudomásom szerint az ilyesmit akkor javallott használni, ha érintéses mosás volt. A csapatós mosás nem fog eltávolítani minden koszt, maradni fog egy vékony film. Ha azt simogatod át egy ilyen gyors wax-szal, nem lennék a clear coat helyében.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38608) i-sti válasza Petyyyyy (#38607) üzenetére


i-sti
senior tag

+1

Novum Forum Siculorum

(#38609) Drughi válasza Petyyyyy (#38607) üzenetére


Drughi
addikt

Előtte volt alaposabban mosva, így nem volt dzsuvás.

(#38610) Zémann válasza Formaster (#38606) üzenetére


Zémann
tag

Köszönöm a válaszodat!

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38611) sanzi89


sanzi89
addikt

Gumikéder ápolásra tudtok ajánlani valamit? Tavaly nyáron bekentem sima szilikon spray-el, és egész télen nyikorgott, előtte meg csöndben volt. Annyira zavar, hogy bármilyen csodaszer jöhet.
Például?
WO 1G MŰANYAG ÉS GUMIÁPOLÓ GÉL
SONAX Gumiápoló paszta 100 ml
Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38612) Drughi válasza sanzi89 (#38611) üzenetére


Drughi
addikt

Nekem van wolf-os black out-om.
A literes kiszerelést vettem 2017-ben és még most is van belőle.

Igaz én csak 1-2 havonta kenem át a kédereket, de sosem volt nyikorgás.

(#38613) Pardise


Pardise
senior tag

Üdv.!

Van egy ilyen matricám. Ti hogyan ragasztanátok fel a hátsó szélvédőre? Néztem pár videót. Egyik elképzelés, hogy bevizezem a felületet is meg a matrica ragadós oldalát is, felhelyezem a szélvédőre a matricát, majd kihúzom alóla a vizet pl. bankkártyával?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#38614) Zémann


Zémann
tag

Sziasztok!

Repülőrozsda eltávolítót szeretnék venni,de sajnos sok helyen elfogyott.Mivel kevés webshopot ismerek,nem tud valaki valami tuti helyet mondani,ahol van raktáron?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38615) Formaster válasza Zémann (#38614) üzenetére


Formaster
Topikgazda

polirtech-et nézted már? Én a Shiny Garage monstert venném, az jó felnire és lakkra higíthatod még kb 20-30% vízzel is.

(#38616) Zémann válasza Formaster (#38615) üzenetére


Zémann
tag

Carpro,Polirtech,Chemical Guys-ot néztem,sajnos nincsen.

:(

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38618) Zémann válasza jozsi252 (#38617) üzenetére


Zémann
tag

Ilyen nincsen....délelőtt még piros X volt mellette...

:D

Köszi!!

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38619) Formaster válasza jozsi252 (#38617) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A d-tox ugyanaz mint a monster, csak hígabb. Nyugodtan mehet a monster higítva.

(#38620) jozsi252 válasza Zémann (#38618) üzenetére


jozsi252
veterán

Szívesen :R

(#38619) Formaster

Igen, csak gondoltam hogy esetleg nem akarna a hígítással "bajlódni" aztán azért linkeltem a D-Tox-ot. Amúgy a Monster is van raktáron: https://polirtech.hu/spd/SG-046/Shiny-Garage-Monster-Wheel-Cleaner-Plus-felnitiszt

iPhone 13 Pro Max

(#38621) FeRRaR1 válasza Pardise (#38613) üzenetére


FeRRaR1
őstag

(#38622) szabi325 válasza jozsi252 (#38601) üzenetére


szabi325
tag

Miután leveretted az IronX vagy TriX -et nem szükséges egy samponos mosás is hogy maradék szer biztosan ne maradjon a lakkon?

(#38623) jozsi252 válasza szabi325 (#38622) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem szükséges, csak nagyon alaposan le kell öblíteni aztán kész. De ami ennél is fontosabb hogy tűző napon, felhevült kocsin egyiket sem szabad használni, valamint azt sem szabad megvárni hogy rászáradjon. Elég sokat vártam rá hogy össze tudjam hozni én is, de ameddig az időjárás meg a hely nem adott addig kár belekezdeni.
Garázsba meg ezekkel ne is nagyon próbálkozzatok csak ha van maszkotok. TarX baromi büdös, még szabad levegőn is be lehet tőle kábulni, ahogy a TriX-től is.

iPhone 13 Pro Max

(#38624) Zémann


Zémann
tag

Sziasztok!

Milyen gyorsan és hogyan törlitek le a rovar és madárürüléket,ha nem akartok komplett autót mosni?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38625) polonic válasza mZoleee (#38358) üzenetére


polonic
félisten

Alvázmosásra én ide viszem a járgányt.

Felemelik, befújják vegyszerrel és jó alaposan átmennek rajta 2-3-szor.

(#38626) Zémann


Zémann
tag

Azért ennyire neeeem.... :)

[Alaposan!!]

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38627) Motion_Blur válasza polonic (#38625) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Esetleges beázás miatt felelősséget nem vállalunk"

Az mondjuk komoly :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38628) Fandango válasza Motion_Blur (#38627) üzenetére


Fandango
veterán

Azon nekem is megakadt a szemem.

(#38629) polonic válasza Motion_Blur (#38627) üzenetére


polonic
félisten

Nem láttam még, hogy motormosásnál bárki is felelősséget vállaljon a hibákért.
Azért a motortér nem olyan hely, ahol a víznek helye van. Ezek alapján mindenki döntse el, hogy kell-e neki vagy nem.

(#38630) i-sti válasza polonic (#38629) üzenetére


i-sti
senior tag

Before:

After:

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#38631) szabi325


szabi325
tag

Valaki tudna megbízható céget/szakit ajánlani aki vállal horpadás / jégkár javítást ?
A képen a motorháztető és egy kavics találkozása látható... tudom kicsi horpadás de borzasztóan idegesít...

(#38632) Kakaduku válasza szabi325 (#38631) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Budapesten?

(#38633) Mappa válasza FeRRaR1 (#38621) üzenetére


Mappa
addikt

:C :D amúgy kb. ja

nem kötelező megadni

(#38634) szabi325 válasza Kakaduku (#38632) üzenetére


szabi325
tag

Igen, az tökéletes lenne.

(#38635) Zémann válasza Zémann (#38624) üzenetére


Zémann
tag

Valaki erre?

"Milyen gyorsan és hogyan törlitek le a rovar és madárürüléket,ha nem akartok komplett autót mosni?"

[ Szerkesztve ]

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38636) FeRRaR1 válasza Zémann (#38635) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Minél előbb annál jobb. Szabály hogy szárazon soha. Nekem mindig van a kocsiban egy kis táskában hátul pár mikroszálas, egy plüss mikroszálas, egy gyors wax spray illetve egy zöld mr muscle.

Amint esemény van, alá rakok egy mikroszálast (hogy ne folyjon el ha olyan elemen vagy szögben van), és kap 2-3 fújást a muscleből, kb 10 másodperces szünetekkel. Utána finoman letörlöm, és megismétlem ha kell akár 2 - 3 alkalommal is.

Ha teljesen lejött kap egy gyors waxot a plüssel.

Soha ne erőltesd, mindig áztasd fel.

Illetve annyit lehet csalni ha nagy vagy magas a kupac, miután kapja az első feláztatást és van nálad pappírtörlő, akkor azzal a nagyját leszeded. Ezt csak akkor ha megoldható hogy a pappír ne érjen a fényezéshez.

Ennek ellentéte a szomszédom, aki konyha dörzsivel esett neki a rászáradt szarnak. Igen, a szar is lejött többek között, meg a lakk fele kb...

[ Szerkesztve ]

(#38637) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Vett már valaki Parkside géphez MJJC -t? Szeretném kipróbálni, ez való hozzá? [link]

(#38638) Formaster válasza JHONNY 79 (#38637) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én ezt rendeltem, még nem jött meg. Ha javasolhatom a réz fittingeset kérd.

(#38639) LZs?! válasza JHONNY 79 (#38637) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Rendeltem 'csodagyurmát', most jött meg.

Kütyübazár

Két csomagot vettem; nem tudom milyen (márkára 3M, ergo teljesen xar nem lehet), de 2,5e volt darabja; ennyit megér nekem, hogy kipróbáljam. A Sonax 7,5e, és ugyanúgy 200g.

Talán most hétvégén ki is próbálom.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#38640) JHONNY 79 válasza Formaster (#38638) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszi, akkor én is ilyet rendelek réz csatival.

(#38641) i-sti válasza LZs?! (#38639) üzenetére


i-sti
senior tag

De igen, ez teljesen "xar" lesz :C
Volt már több próbálkozás is itt.

[Auto Car Detailing Clay Cleaning Bar Blue Practical Magic Car Surface Clean Clay Mini Handheld]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#38642) Zozzant válasza LZs?! (#38639) üzenetére


Zozzant
addikt

Ezek adják a kínai vackokat háromszoros áron.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#38643) Peti78


Peti78
őstag

Milyen arányban érdemes higitani az IPA-t karosszéria / szélvédő/felni takarításhoz?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38644) i-sti válasza Peti78 (#38643) üzenetére


i-sti
senior tag

Karosszériára 40 ipa 60 víz.
Ablakra és felnire nem raknék, túl drága ahhoz.
Ablakra sima, esetleg zöld-békás ablak pucoló, felnire pedig erős APC. Ott nem tudom miért kellene zsírtalanítani. :F

Novum Forum Siculorum

(#38645) Fandango válasza LZs?! (#38639) üzenetére


Fandango
veterán

Ahogy már írták előttem, ez sem életed biznisze volt. :N

Én is aliexpressről rendeltem 3M gyurmát fillérekért az általad vetthez képest, szar mondjuk nem volt, mert tette a dolgát, de lehet csak mázlim volt, és olyat fogtam ki ami tényleg azt csinálja amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#38646) RP1980 válasza LZs?! (#38639) üzenetére


RP1980
tag

Legközelebbre a Shiny garage gyurma ha jól rémlik 3000ft körül van. Az legalább minőség 😉

(#38647) LZs?! válasza LZs?! (#38639) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Fenntartom, hogy rossz nem lehet...legfeljebb nem a legjobb. Miután előfordulhat, hogy ez lesz az első és egyben utolsó alkalom, hogy nekiállok ezzel pöcsölni, így egyelőre nem is izgatom magam. ;)

Egyelőre összevásárolok minden baromságot, ami eszembe jut; aztán, ha megtetszik a dolog, akkor körbe kérdezek/nézek, miként lehetne 'upgradelni': így jött az itt javasolt MJJC foam jet megrendelése is: t.i. ez magasnyomású 'ninjázás' konkrétan bejön.

A Kütyübazár pedig tényleg drága (és többnyire silány), de ezt a tételt tekintve helyben ők voltak a legolcsóbbak; így itt volt pár nap alatt, és nem hetek múlva.

Nevermind...

(#38648) LZs?! válasza RP1980 (#38646) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Ohne...már néztem.

Most csak ez van náluk: [link]

Pont mint a Sonax: két-háromszoros áron van; lehet, hogy akár ötször is jobb, nem tagadom...de mint fent említettem, ettől most nem megy fel a pulzusom. :)

Mindenesetre köszi a tippet. ;)

Nevermind...

(#38649) RP1980 válasza LZs?! (#38648) üzenetére


RP1980
tag

Ha komolyan érdekel a shiny, akkor kérdezz rá náluk. Sokszor van, hogy tudnak szerezni csak nincs még/már a weben.

(#38650) Peti78 válasza i-sti (#38644) üzenetére


Peti78
őstag

Nem tudom kell-e zsírtalíntani, jó ötletnek tűnt. IPA van, nem tétel. Az ablakra azért gondoltam, mert ott azért lehet értelme. A felnire most wolf-os APC-vel megyek rá, olyan 1/2-1/3 arányban. Vaárnap lesz a tavaszi nagytakarítás, waxolás, egyebek.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.