Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Petyyyyy válasza Gaborkik (#50000) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Fóliát tudom javasolni még, aztán le van a gond.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50002) FeRRaR1 válasza Morris (#49999) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Egy modern GYEON kerámiát gyorsabban felrakok és nagyságrendekkel jobb az eredmény.

Egész panelenként lehet haladni. Ami most van GYEON Pure EVO, gyakorlatilag mindegy hogy 30 másodperc vagy 5 perc után törlöd vissza. Álom vele dolgozni.

Ezeket már kültéren is lehet applikálni.

Most ez a bevált rendszerem hogy GYEON kerámia és Ceramic Detailer feltöltésre szárazoláskor.

Mondjuk ha lemegyek a Nürburgringre, esik, fúj, ne adj isten havazik mint tavaly. 750 km oda, pályázás, majd vissza. Egy fusso ezt nem bírta ki, a kerámia igen. Ahol jobban kapta a csapatást, első ajtók alsó fele pl ott megszűnt létezni egy ilyen után. A GYEON kerámia köszöni szépen jól van több ilyen után is.

(#50003) nVIPER válasza FeRRaR1 (#50002) üzenetére


nVIPER
senior tag

Én a GYEON Evo Can Coatot raktam fel, gyorsan lehet vele dolgozni, ára is jó, baromi jó a fénye. A következő a Pure Evo lesz. Mondjuk én csak gyúrmáztam + szállórozsda eltávolítás volt, aztán zsírtalanítás és úgy a kerámia. Tavaly volt polírozva, nem akarom minden éven újra polírozni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#50004) AIex válasza koxkids (#49998) üzenetére


AIex
tag

Manolos cuccok, szerintem alapvetően nagyon jók azért a pénzért, amit kérnek érte,

Azt hiszem, árukeresőn elégsok pozitiv értékelése van, viszont ami problémás lehet ezzel a készlettel, az alábbiak :

A linkelt weboldal is azt hirdeti, hogy akár akksis fúróval is használható. Ez szép és jó, csak kérdés, hogy mennyit forog az az akksis fúró, mert 700-4000 ford. / percig tudhatnak bármekkora fordulatszámot (a jellemző az 1200-1500-as fordulat), viszont értelemszerűen, 700-as fordulattal, nem lesz egy álom vele dolgozni, illetve talán polirozni sem az a legideálisabb,

Polirpaszta valószinűleg 1 lépcsős (2 tasak a 2 fényszóró miatt van), viszont -szerintem- szerencsésebb, ha 2-3 lépcsőben lenne pasztával polirozni,

Összegezve, biztosan nem egy rossz termék, de megvannak a maga technikai korlátai, viszont amennyibe kerül, körübelül 1db polirszivacsot tudnál venni. Szerintem enenk fényében kell mérlegelni.

[ Szerkesztve ]

(#50005) Morris válasza FeRRaR1 (#50002) üzenetére


Morris
veterán

Értem. :R
[link] ő lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#50006) WiZARD válasza Morris (#50005) üzenetére


WiZARD
addikt

1 autóra elég 30ml ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#50007) Morris válasza WiZARD (#50006) üzenetére


Morris
veterán

Aha, ez a 30milis verzió. Végülis ha 3 évet bír... :U
Az a baj, a fusso már megvan. Nagyon kíváncsi vagyok rá, mit fog mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#50008) hemaka válasza Morris (#50007) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem is van fusso, de a kocsi felenel mar anyazok es unom visszatorolni, mert kis teruleten is gyorsan szarad es alig jon le. 🥴
szoval lehet egyszer meg bekenem, de aztan kiprobalom azt a 30 ml csodaszert. Nemet amazonrol joval olcsobb, mint az itthoni ar. A fussot meg vagy eladom ha kell valakinek vagy elhajitom, tokom se kinlodik vele, gepem meg nincs hogy azzal huzzam vissza. Btw polirgeppel vissza lehet torolni normalisan?

[ Szerkesztve ]

(#50009) nVIPER válasza Morris (#50007) üzenetére


nVIPER
senior tag

Egyébként azon gondolkodtam korábban, amikor megvettem a spray palackos GYEON can coat-ot, hogy ha kibír 1 évet ápolással, akkor már jó vagyok. Évente tavasszal úgyis csinálok mindig egy nagytakarítást, falcokkal, motortérrel együtt, amikor dekontaminálok is. Aztán év közben már csak megújítom a kerámiát. Ettől sztem nem kell több, de bakancslistás még a GYEON Pure. A Mohs mit tudhat?

(#50010) Petyyyyy válasza Morris (#50007) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem baj az, hidd el. :N
Tényleg csak arra figyelj hogy az applikátoron ne legyen túl sok anyag. Ha jól esik a fény a felületre, látni fogod, ha esetleg nincs elég wax rajta.

hemaka - Meglep amit írsz, nem tapasztaltam nehézséget visszatörlésben.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50011) tomisanzero


tomisanzero
tag

Ha már pont aktuális a fusso, kerámia kérdése. A kocsimat tavaly márciusban políroztam több lépcsőben, majd került fel fusso. A tetőn, gepteton még jelen van elég jól láthatóan, de a függőleges paneleken hűlt helye. Arra gondoltam, hogy kerámiat vinnék fel fusso helyett. Kérdésem mivel, hogyan készítsem elő a paneleket és távolítsam el a maradék fussot? Lehet egy-két helyen políroznek is újra rajta előtte, madár ürülék stb helyeit. Gyeon One és MOHS van itthon illetve KC AktivWasche sampon.

(#50012) CharlieDrop válasza tomisanzero (#50011) üzenetére


CharlieDrop
veterán

amúgy megéri kerámiát használni egy jó wax helyett?
Úgy értem utána nem túl macerás az autómosás?

+1 bőrápolás:

Korábban ajánlottátok a Colourlock termékeit. Az a kérdésem, hogy az jó perforált bőrhöz is? Olvastam olyat is, hogy perforált bőrre nem jók az ilyen tisztítók, mert ott beszívják az anyagot és megduzzadnak és sohasem száradnak ki.

Már tök kakukk vagyok, sry az elmúlt években csak szövetülések voltak, előtte meg sima bőr, annak jó volt a Sonax cucc is :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#50013) Morris válasza Petyyyyy (#50010) üzenetére


Morris
veterán

Elvileg ez már az új recept. Legalábbis így hirdetik, viszont 2020-as tégelyt kaptam. Nem tudom. Kipróbálom, aztán meglátjuk.
Garázsban van hely.
Én szeretem felvitel után azonnal vissza törölni az ilyeneket.

Ha esetleg nem jönne be, akkor nézelődök a gyeon irányába. Minden videóban meg képen olyan "krémesnek" látom a fényezést utána.
Nem az az intenzív csillogó felület.

[ Szerkesztve ]

(#50014) tibbike01 válasza Morris (#50013) üzenetére


tibbike01
őstag

Krémes azaz zsíros felület, akkor keletkezik, ha vastagon viszed fel. A lehető legvékonyabb rétegben érdemes a fussot kenni.

(#50015) Morris válasza tibbike01 (#50014) üzenetére


Morris
veterán

Videóban meg képeken látom. Én még nem próbáltam

(#50016) tomisanzero válasza CharlieDrop (#50012) üzenetére


tomisanzero
tag

Nekem részben perforált bőr a kormányom és Colourlock termékeket használok rá, nem volt semmi gondom vele.

[ Szerkesztve ]

(#50017) Petyyyyy válasza CharlieDrop (#50012) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Legjobb tudomásom szerint nincs különbség a perforált bőrnél sem. nyugodtan használhatod rajta.

Morris - Szurk-szurk!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50018) hemaka válasza Petyyyyy (#50010) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azonnal vissza torlod? Mert hivatalosan varni kene vele amig elkezd kifeheredni. Na most ha elkezdett kifeheredni, en izombol kellett a ronggyal torolnom, hogy valahogy leimadkozzam rola.

(#50019) CharlieDrop válasza Petyyyyy (#50017) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszönöm szépen :R
tomisanzeronak is. :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#50020) Morris válasza Petyyyyy (#50017) üzenetére


Morris
veterán

Fizu után rendelem is a Q2M Prep-et aztán kezdek is neki a műveletnek.

(#50021) Petyyyyy válasza hemaka (#50018) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem töröltem vissza azonnal, ha jól emlékszem 5-7 perc között javasolnak felhordás után.
Illetve - vártam többet is

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50022) FeRRaR1 válasza Morris (#50005) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igen de elég az egy üvegcsés verziója Cure nélkül.
Nekem egyik kocsin egy éves, a másikon 2,5 kb.

Most már erre is figyelek hány réteg kell és mennyire egyszerű az applikálás. Ebből elég egy réteg és sokkal egyszerűbb mint waxolni. Erősebb és tartósabb, tovább néz ki jól de persze egy Fusso tégelyből megcsinálsz 30 kocsit... Viszont szerintem 3 év állás után romlott a tartóssága valamennyire. Először megvolt a 12 hónap, utóljára már a 6 se nagyon.

Én a nagyobbat vettem, majd elkopik. Megy lámpákra, vagy pl egy dobozzal kicsit megkarcoltam Volvo lököst hátul, polír után azt a részt újra kentem... Sok kocsi megy át a kezeim alatt.

(#50023) Morris válasza FeRRaR1 (#50022) üzenetére


Morris
veterán

Remek. Megint elkezdtem gondolkodni :DDD

(#50024) hemaka válasza Petyyyyy (#50021) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor lehet a hőmérséklet volt a bibi nálam.

(#50025) Morris


Morris
veterán

Tegnap este nézegettem az autót és úgy láttam rendben van a fényezés.
Viszont a motorháztető enyhén mikrokarcos. Gondoltam wax előtt kapna egy Dodo Juice Lime Prime - Fine Cut Polish and Pre-wax Cleanser-t.
Vélemény?
Vagy felkenem a még megmaradt super resin polish-t.

[ Szerkesztve ]

(#50026) tibbike01 válasza Morris (#50025) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem engedd el :) idővel úgy is karcos lesz. Bárcsak nekünk is "enyhén mikrokarcos" lenne. Ezért nem érdemes a lakkréteget koptatni. A wax némileg úgy is tölti a karcokat, nem fog úgy látszani.

[ Szerkesztve ]

(#50027) vazee00


vazee00
tag

Sziasztok!

Köszönöm az eddig tanácsokat a waxolás foylamatával kapcsolatban. Erősen gondolkodom, hogy a Fusso coat helyett kipróbálnék egy kerámia bevonatot, ezek közül a többször emlegetett Gyeon Q2 Pure EVO és Carbon Collective Molecule 9H Ceramic Coating bevonatokkal szemezgetek. Ezek közül melyiket érdemes választani? Vagy ebben az ársávban van olyan egyéb termék, amely jobb választás volna?

Köszönöm!

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#50028) Morris


Morris
veterán

Isopropyl alkohol helyet a denaturált jó lehet wax előtti áttörléshez?

(#50029) FeRRaR1 válasza vazee00 (#50027) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mivel a saját oldalukon, egy lapon azt írják hogy (CC):
Minimum 5 évig fent marad
Maximum 5 évig fent marad
De akár 7 évig is fent marad ha simogatod a szerükkel
Ezért én nem vásárolnék tőlük.

GYEON bizonyítottan jó.

Morris

SRP-t nem ajánlanám semmiképp wax előtt. Minél tisztább a felület annál tartósabb lesz az eredmény. Ugyan ez visszafele, felkensz ilyen ideiglenes feltöltőket, wax meg leugrik a 3. mosásnál.

Vagy egy enyhe polír, teszem hozzá egy lépésben szerintem nem lenne több mint 20 perc. Vagy semmi.

Illetve detailer lámpát ne vegyél mert meg fogsz lepődni ;]

nVIPER

Rengeteg tesztet, videót, applikálást, értékelést néztem meg az új EVO szerek berendelése előtt. Pure vagy Mohs? Pure lett. A fő különbség hogy a Mosh rétegelhető a Pure nem. Egy rétegben is elég vastag mindegyik, ugyan úgy 36 hónapot ad meg a gyártó, de a Mohs csak kis részenként tudod feltenni mert kicsi a visszatörlési ablak. A Pure-nek mindegy hogy 30 másodperc vagy 5 perc után törölsz vissza. Ha nagyon akarod és be van készítve melléd minden megcsinálsz 2 ajtót egymás mellett és utána törlöd vissza. A Mohs-al egy fél ajtót se, inkább harmad / negyedet méret függően.

Illetve elvileg egy minimálisan jobban dobja a vizet, amit én szemmel nem vettem észre 2 egymás melletti panelen. Szóval a felvitel álom egyszerűsége miatt meg mert kb egyeznek a paramétereik Pure Evo lett a választott.

[ Szerkesztve ]

(#50030) Safranek


Safranek
aktív tag

Vikan kefék beszerzésére mi az ajánlott hely? Belföld/külföld? :F
Köszönöm

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#50031) Morris válasza FeRRaR1 (#50029) üzenetére


Morris
veterán

Oksika

(#50032) Morris


Morris
veterán

Mosás megvolt. Zsírtalanítás megvolt, Fusso fent van.




[ Szerkesztve ]

(#50033) Safranek válasza Morris (#50032) üzenetére


Safranek
aktív tag

Rendezett a birtok is. :K

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#50034) Morris válasza Safranek (#50033) üzenetére


Morris
veterán

Tiszta udvar rendes ház :DDD
:B

[ Szerkesztve ]

(#50035) polonic válasza Safranek (#50033) üzenetére


polonic
félisten

Túl mű. Semmi természetes nincs benne. ;]
De no offense.

(#50036) FeRRaR1 válasza Morris (#50034) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem tetszik hogy letisztult és patika.
Tegnap beltér takarítás közben lőttem egy képet a kocsi mellett állva:

Imádok az erdő mellett lakni lovakkal (szomszédé). Persze van hátránya is, sok a légy néha meg ahol ló van ott lósz@r szag is (nap végén mikor takarítanak) de szeretjük nagyon.

Mamámnak a 80-as 90-es években fent volt a Tiszta udvar rendes ház tábla :DDD

(#50037) Petyyyyy válasza Morris (#50032) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pöpec a jármű. :K

FeRRaR1 - Élném nagyon.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50038) Morris válasza FeRRaR1 (#50036) üzenetére


Morris
veterán

Igazából mi is a külvárosi részén lakunk. Körbe vesz minket a természet. A hátsó kertet nem akarjátok látni :DDD

Petyyyyy: :R

[ Szerkesztve ]

(#50039) d4d válasza Safranek (#50030) üzenetére


d4d
tag

Nagy részét itthon vettem (atlantic higiénia kft)

A fő ok hogy őket választottam, azon kívül hogy korábban is rendeltem tőlük, hogy személyes átvételre is van lehetőség pesten. Előfordulhat hogy szállítás közben deformálódhatnak minimálisan a kefék vagy eleve olyan gyárilag teljesen mindegy, de volt már negatív tapasztalatom. Zavar az ilyesmi és ha ennyit költök csak kefére akkor van némi elvárásom ezzel kapcsolatban. Amúgy is jó fejek, korábban, bár kiestem az ingyenes körzetből mégis kérésre elhozták díjmentesen a csomagot, pedig vmi 2e ft lett volna. Az utóbbi személyes átvételnél, amikor megtudták, hogy autókozmetikai célra lesznek a kefék, adtak egy 320gsm körüli vileda mikroszálast is ajándékba, hogy próbáljam ki.

Elképesztő tartósak egyébként, a három körömkefét eredetileg tartalékba vettem, de a gond az, hogy amit először vásároltam, az sehogy nem akar "elfogyni". Jó nem napi szinten használom, de akkor is takarítottam vele üléseket, gumi abroncsot is és a használat nyomát sem látni rajta.

elemlampa.blog.hu

(#50040) Safranek válasza d4d (#50039) üzenetére


Safranek
aktív tag

Köszönöm.
Benne vannak a listámban , amit írtam.
Csak a fránya ár. :O
A szett amit kinéztem németből 51,95€, tulipánosoktól 56,8€, mindkettő szállítással együtt értendő.
Itthon meg 27543 Ft. :(((

Amúgy közel hasonló szettet válogattam össze. :K

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#50041) Petyyyyy válasza Safranek (#50040) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Excusez moi, de akkor mi az akadálya a kinti rendelésnek?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50042) Morris


Morris
veterán

Amúgy ez a Gyeon Q2M SilkDryer EVO
brutál jó cucc. Élmény vele a munka

(#50043) Safranek válasza Petyyyyy (#50041) üzenetére


Safranek
aktív tag

"Előfordulhat hogy szállítás közben deformálódhatnak minimálisan a kefék vagy eleve olyan gyárilag teljesen mindegy" :DDD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#50044) Petyyyyy válasza Safranek (#50043) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Majd kirúgja magát. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50045) Morris


Morris
veterán

Buta kérdésem lesz.
Felvetődött bennem, hogy ha van ez a remek Sonax Xtreme Brillant shine detailer, akkor minek fusso-ztam egyáltalán?

(#50046) CharlieDrop válasza Morris (#50045) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A fusso tartósabb, nem?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#50047) tibbike01 válasza Morris (#50045) üzenetére


tibbike01
őstag

Más a 2, a fusso egy szintetikus kemény wax, ami időtálló és elég évente 1szer használni, míg a BSD csak egy gyors folyékony könnyű viasz, mindig, amikor felviszed enyhén karcolod a lakkréteget.

(#50048) FeRRaR1 válasza Morris (#50045) üzenetére


FeRRaR1
őstag

PPF -> kerámia -> kemény wax -> spray wax

Ebben a sorrendben megy a védelem és a tartósság is (persze rendes védelmet csak a PPF ad....).
Egy kemény wax szárazoláskor egy lehellet BSD-vel már nagyon jó eredményt tud adni.
Sokkal szebb, nehezebben tapad meg a kosz, egyszerűbb takarítani.

Ha úgy érzed hogy neked csak a BSD elég, akkor hajrá. Ne más mondja meg mik az igényeid. Viszont az nem fog pár hónapnál tovább fent lenni és a kinézet, kosztaszítás, víz lepergetés se ugyan az lesz. Nem rossz a BSD, de nem egy fusso szint.

Illetve egy egész jó rendszert alkot mert a fényezésen esetleg felnin ott a fusso, BSD meg mehet mindenhova szárazoláskor. Így valamennyire lekezeli az üveget, műanyagokat, fényezést és felnit feltölti. Kb csak a gumira kell valami utána.

(#50049) Morris válasza CharlieDrop (#50046) üzenetére


Morris
veterán

Laikusként kérdezgetek csak. Kíváncsi vagyok a miértekre és hogyanokra. :)

FeRRaR1: Köszi.
Most ugye fent van a Fusso, meg kapott egy kis BSD-t is.
Hogyan tovább? Mi lesz a következő lépés?
Foltmentes lándzsás mosóban moshatom?
Mert én ott mosás utáni nem szoktam hozzáérni semmivel, mivel nem tisztítja meg rendesen a felületet, összekarcolni meg nem szeretném szárazoláskor.

Ha kezd majd gyengülni a wax, akkor ugyanúgy jar-os kézi mosás?

Vagy használhatok valamilyen autósampont?

[ Szerkesztve ]

(#50050) Alpachino


Alpachino
veterán

Új fényezés/polír után kapott a verda egy Turtle Wax Hybrid Solutions - kerámia coating spray bevonatot.....de most úgy döntöttem, hogy egy K2 gravon lite 30ml kerámiát rádobok. Kérdésem annyi lenne, hogy a jelenlegí wax spray eltávolításaához elegendő lenne a szokásos alapos többlépcsős mosás és isopropyl alkoholos áttőrlés ? :R

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.