Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Jut eszembe a tél folyamán előkerültek ilyen fehér foltok a fényezetlen müanyag elemek szélein.
Gondolom az összel felvitt fusso során nem figyeltem eléggé és nehány helyen felkenődött a fusso ezen müanyag elemek széleire.
Mivel lehetne ezt eltüntetni onnan?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38252) RP1980 válasza ReFleXx (#38251) üzenetére


RP1980
tag

Koszradír pici apc vel itatva

(#38253) forceberg


forceberg
veterán

Műanyagokon itt-ott kifehéredő őszi Fusso maradványokat mivel lehet leszedni kíméletesen?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38254) Sanki válasza forceberg (#38253) üzenetére


Sanki
addikt

Egyet-kettőt olvass vissza. :B

(#38255) szabi325 válasza forceberg (#38253) üzenetére


szabi325
tag

LOL az előző hozzászólásban válaszoltak ugyanerre a kérdésre...

(#38256) proof88


proof88
addikt

Sziasztok!
Nagyon meg vagyok elégedve ezzel a waxszal, amit néhány hónapja vittünk fel a kocsira. Mivel itt ajánlottátok ezért gondoltam megköszönöm, mert tényleg jó. Viszont akadt egy olyan problémám: nemrég észrevettem hogy 1-2 helyen mintha kifehéredett volna a műanyag. Ezt mivel tudnám orvosolni? Köszi szépen előre is! :R

(#38257) forceberg válasza proof88 (#38256) üzenetére


forceberg
veterán

Na elég legyen! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38258) Sanki válasza proof88 (#38256) üzenetére


Sanki
addikt

Neked is már csak 4-et kellene visszaolvasni. :D

(#38259) ReFleXx


ReFleXx
addikt

ugy latom divatot alkottam 😂

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38260) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=eOYoLIR316c

Egy nagyon jó mosós videó (Angol), szinte ugyan így csinálom én is a lépéseket, ugyan így felnivel kezdek, gumi, kerék járat... Sőt kb ugyan ezekkel a kefékkel.

Csak a Ferrari hiányzik még...

Lehet páran tudnak ihletet meríteni, elmagyaráznak pár miértet.

Most nyitottak, minden nagyon új és high tech, de otthon is kivitelezhető az egész.

(#38261) RP1980 válasza FeRRaR1 (#38260) üzenetére


RP1980
tag

Na ezt este meg is lesem. Valahogy az utóbi időben erre kattantam rá. Autóápolási videók nézése este. Párom már hülyének néz, csak vizcsobogás és a polírgép hangja tölti be esténként a nappalit :)

(#38262) FeRRaR1 válasza RP1980 (#38261) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Kielégítő és megnyugtató érzés, párom sem hitte el amég le nem mosattam vele egy autót, azóta jobban megérti :D

(#38263) Petyyyyy válasza RP1980 (#38261) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Megnyugtató a hír hogy nem csak az én hülyeségem ez. :D

Te meg ne a nappaliban töltsd a vödröket és pörgesd a gépet. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38264) RP1980 válasza Petyyyyy (#38263) üzenetére


RP1980
tag

Akkor a kontroll csoport is igazolja, hogy az egyik legjobb agyüritő dolog az autó ápolás, így télen pedig a youtube-on való nézése :C :K

Ha már itt tartunk ki milyen csatornákat szokott nézni?

Nálam angol (sorrendben): White details; Ride & Shine, AMMO, Cambridge Autogleam, Car Cleaning Guru, Forensic...., Obsessed Garage

Német: Detailing Verliebt, Autolack Affen, Glossboss, XaronFr, 83metoo,

Magyarul: Carpro (azaz Bence a magyar Jim White) :)

[ Szerkesztve ]

(#38265) roti86 válasza RP1980 (#38264) üzenetére


roti86
őstag

+ Pan the organizer: :D link

(#38266) KisBundi


KisBundi
őstag

Valaki próbált már otthon RO víztisztítót összerakni autómosáshoz? Már 20k körül kapni olyan RO szűrőt, ami napi 120-200l víz szűrésére alkalmas. Ez azért szerintem otthoni autómosásra bőven tudna elegendő vizet tisztítani, még ha napi szinten mosnánk is az autót. Persze egy tartály kellene hozzá. Szerintem nem rossz ötlet. :) A csapi víz sajnos egy borzalom. :(

(#38267) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Ismét eljött az alvázmosás ideje. Tavaly ITT voltam, azonban egy kicsit messze van. Esetleg Budapesten tudtok ajánlani kifejezetten alvázmosót?

(#38268) proof88 válasza Kakaduku (#38267) üzenetére


proof88
addikt

wow nem is tudtam hogy van ilyen Bp-n. Tényleg érdekel már engem is hogy közelebb van-e.

(#38269) lacos001


lacos001
senior tag

Holnap vagy utána megyek Offenburgba, kis kiruccanás...100km tőlünk

Ezt annyira szivesen kipróbálnám youtube videó, de hősiesen ellenállok és továbbra is maradok a két kezem általi mosásnál. na meg élvezem is
Nem tudom elképzelni, hogy ennyien hazavágják a fényezésüket ezzel...csak lehet ebben valami.... :U

7 hónapja hoztuk ki a szalonból az autót, azóta kézzel mosom....én vagyok beteg? :D

[ Szerkesztve ]

(#38270) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Waxoltam az autót pár napja, de valószínű, hogy ráment a műanyagra is. Kicsit kifehéredett, itt ott. Tudtok segíteni? :S

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38271) jozsi252 válasza KisBundi (#38266) üzenetére


jozsi252
veterán

Egy 300l-es tartályt már 10-15k környékén simán tudsz venni. Mindenképp zártnak kell lennie hogy az alga ne szaporodjon el benne. Én valahogy ezekben az olcsó rendszerekben nem hiszek. :(

iPhone 13 Pro Max

(#38272) i-sti válasza Kakaduku (#38267) üzenetére


i-sti
senior tag

Ennek az alvásmosásnak van valami külön szabálya.
Én is gondoltam rá, hogy lassan esedékes lenne.

Amit láttam pár videóban, hogy
1) két krokodil emelővel megemelik a hátát/elejét
2) műanyag takaró emelők le
3) magasnyomásúval a sár/retek nagy részét lecsapni
4) erős snow-foam-mal befújni mindent IS
5) ecsettel sikálni
6) ha valahol marad makacs szennyeződés erős APC oldattal befújni majd újra sikálni
7) lemosni mindent magasnyomásúval
8) műanyag elemeket vissza szerelni

Ez a folyamatábra így korrektnek tűnik?

Novum Forum Siculorum

(#38273) Formaster válasza i-sti (#38272) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Korrekt, de egyvalamit kihagytál a képletből, esőruha+gumicsizma :DDD

szerk: annyiban módosítanám, hogy egyből apc-vel indítanok, addig vizet se neki, utána mehet a lecsapatás.

[ Szerkesztve ]

(#38274) KisBundi válasza jozsi252 (#38271) üzenetére


KisBundi
őstag

Elvileg ugyan úgy működnek mint az ipariak, de amint látod, hogy napi 120-200 liter vizet képes csak szűrni. Szerintem nem szükséges betárolni nagy mennyiséget és elvileg az alga sem tud benne szaporodni, mert sem vírus, sem baktérium nem juthat át a szűrőn. :)

(#38275) i-sti válasza Formaster (#38273) üzenetére


i-sti
senior tag

Igazad van, esőruhát kihagytam. :DD

Miért APC-vel indítani? Azzal csak a sár felső réteket tudom befújni, kis 300ml spricnivel, szerintem ez így sokat nem érne.

Novum Forum Siculorum

(#38276) Formaster válasza i-sti (#38275) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha nagy a sár, akkor gázos, azért szoktam így átlagos szennyezettségnél, hogy ne a nedves felületre fújjam, mert akkor már hígul a hígitott anyag. Igaz én apc-ből habot szoktam fújni.

(#38277) i-sti válasza Formaster (#38276) üzenetére


i-sti
senior tag

Meglátom mennyire sok a sár, kerékjáratokban biztos, van rendesen.
Szar japánban nincsenek leszigetelve a kerékjáratok.

Meguiars-t akkor berakom én is az MJJC pisztolyba.

Novum Forum Siculorum

(#38278) Kakaduku válasza i-sti (#38272) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Ez így több mint szuper, de azért ennyire én nem vagyok elvetemült. Ahova tavaly vittem, vegyszerrel befújták az alját majd, jó 20 percig mosták, pedig az autó akkor volt 1 éves, szóval nem sok kosz lehetett rajta. Nekem az a fontos, hogy a téli só eltűnjön róla és ne rohadjon szét idő előtt.

(#38279) i-sti válasza Kakaduku (#38278) üzenetére


i-sti
senior tag

Műanyag takarókat leszedték, vagy azt sikálták?

Novum Forum Siculorum

(#38280) Kakaduku válasza i-sti (#38279) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Nem szedték le és nem is sikálták. Igazából felemelik a kocsit és lándzsás mosóval jó alaposan "leöblítik".
Viszont kimossák mögötte is, meg mindenhol, ahol hozzá férnek bontás nélkül.
Amit te írtál az lenne az igazi, viszont jelen körülmények között nem tudok többet tenni a kocsi alvázáért.

[ Szerkesztve ]

(#38281) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Lidliben még a mai napon akciós a Parkside magasnyomású?

Az oldalukon a újságot végiglapozva nem találom, de mintha tegnap még egy rakás lett volna a boltban :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38282) roti86 válasza Motion_Blur (#38281) üzenetére


roti86
őstag

Szerintem ha maradt még készlet és ki van rakva, akkor el tudod hozni az akciós áron. Mivel nem állandó termék ezért ha kint hagyják, akkor elvihető.

(#38283) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy néhány hónapos(mondhatni új) fekete Ford Mondeo autónk van. Szeretnék kérni tőletek abban, hogy milyen szereket, illetve eszközöket használjak a tisztításához, illetve ápolásához. Összegyűjtöttem néhány dolgot:
Chemical Guys termékek:

-Mosáshoz:
Jelenleg két terméket néztem:
- Az egyik Black Light. Elvileg ez kimondottan fekete/sötét színű autókhoz ajánlják.
- A másik Carbon Flex Vitalize

Mosáshoz ezt a "mikroszálas törlőkendőt" használnám: [link]

Majd ezzel törölném szárazra: [link]

Auto Finesse:

Mosáshoz:
Lather

Ultra Soft kesztyű

Szárítás: Aqua Deluxe

Szárítás után ezt használnám: Glisten
Ezzel a törlőkendővel vinném fel: Duo Edgeless

Beltérre: autókárpit tisztításához: [link]

Igazából nem feltétlenül ezeket a termékeket használnám, ez egy irány. Amennyiben azt mondjátok, hogy jó választások, akkor nem váltok, de ha van ár-érték arányban jobb, akkor meghallgatnám feltétlenül.

Mosáshoz kellene minden, illetve utána ápolás, de olyan amit nem lehet elrontani, nem szeretném összekarcolni a kocsit.Illetve az ülés nedves tisztításához. Köszönöm :R

(#38284) RP1980 válasza smallmer (#38283) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

Mivel az autóápolás is olyan mint mondjuk a sörivás, vagy a hamburgereés így itt is a személyes izlések is nagymértékben mérvadóak.
A fenti listához képest bőven tudnék jobb ár/értékű alternatívákat ajánlani ha megengeded.

Előmosás: Mondjuk valet pro citrus, vagy egy hígabb Koch chemie green star oldat mondjuk 1:10-1:20 között
Mosás (sampon) Itt nagyon jók az olcsók is Sonax koncentrátumok, ha nem vagy túl árérzékeny akkor mondjuk Shiny garage Autoshampoo (több féle illat), Gyeon bathe , Carpro Eraser.

Kesztűnek nagyon megfelel az autofiness is, de az alsó régiókba, pl küszöb kerekek én ajánlanék egy tescos sajátmárkást egyik oldala bogárhálós és egy mikroszálas kendővel van egybecsomagolva

Szárítani nagyon tudom ajánlani a Liquid elemets orange baby xxl-t vagy a gyeon silk dryert, (ebből egy mondira lehet kettő is kell)

Mosás után valami védelem ajánlott, ha nem akarsz waxot felvinni akkor célszerű egy könnyen használható fújható cucc. Ez lehet mondjuk a sonax brilliant shine detailer, vagy a sonax spray and seal.

Ezek zömét meg tudod rendelni a polirtechről. Vagy a slims oldaláról is tudsz csemegézni. Amúgy ha már a CG és az AF közül kell választani inkább az AF.

Másik nagy kérdés, hogy otthon mosnál-e és ha igen van-e magasnyomásúd?

[ Szerkesztve ]

(#38285) RP1980 válasza RP1980 (#38284) üzenetére


RP1980
tag

Bocsánat az AF-es lista felét jelenítette csak meg a telefon. Így az egészet egyben nézve az nem rossz összeállítás. Az a szárazoló kendő nagyon brutálnak tűnik. Ha bírja a pénztárca jó kis pakk ez. De egy snowfoammal (AF pont nagyon jókat készít) és a hozzá való valamiféle habfújóval azért kiegészíteném :)

Kiegészíteném még egy tanáccsal:

Ha sokáig szépen és karcmentesen szeretnéd tartani a kocsit akkor egy kerámiát felvinnék a helyedben, mivel a ford elég puha lakkal van megáldva. Itt opcióként vagy el tudod vinni egy polírral egybekötött "szeánszra" egy profihoz, vagy te is meg tudod ejteni otthon ha szereted az ilyesféle dolgokat. Otthoni aplikálásra nagyon tudom ajánlani a Gtechniq Crystal Serum Lightot. Baromi egyszerű aplikálni és 3-4 évig kitart. Ez Slims-en kb 20.000Ft. Ha nem lenne már meg a Carpro C.Q U.K.-m akkor ez menne fel az enyémre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#38286) Peti78


Peti78
őstag

Most esik csak le, hogy már van mikroszálas kendőhöz is mosószer? :D Bakker ez aztána fogyasztói társadalom. Honnan és mit?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38287) Iki77


Iki77
csendes tag

Fentebb írták,hgy a FUsso nyomot hagyott a műanyagon.
Tanácsolnám ,hogy ki kell próbálni a Zaino z-2 pro-t. Az nem hagy nyomot semelyik elemen sem,és fényben és tartósságban is tud annyit mint a Fusso.

(#38288) forceberg válasza Iki77 (#38287) üzenetére


forceberg
veterán

+ pl. nekem van egy kisebb horzsolás a lökős alján. Alig látszott, na az is kifehéredett...
Annak az elfedésére mi ajánlott? Sötétszürke autó, a lökős műanyag.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38289) jozsi252 válasza i-sti (#38277) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha alvásmosásról lenne szó, én úgy csinálnám hogy Koch GS-el 1:5 arányba behabosítanám az alvázat, majd 5 perc után lecsapatnám. Itt lejönne a dzsuva nagyon nagy része, majd megcsinálnám újra hogy a maradék kosz is jöjjön le. Vannak amúgy durvább motortisztító szerek is amik mindenféle olajmaradványt is le tudnak szedni. De úgy gondolom hogy a rárakodott esetleges só meg bármi mást a GS is lehozza, főleg 1:5-be.

(#38274) KisBundi

Gondolom azért érdemes betárolni azért nagyobb mennyiséget, hogy ne kelljen arra várnod mire annyit megtisztít ami elég a kocsi rendes öblítéséhez. A wax miatt én több értelmét látnám egy ilyen szerkezetnek. Metro Vac Master Blaster Dryer with 30ft Hose
Ha esetleg valaki nyerne a lottón, egy ilyet szívesen elfogadnék. :B A 9m-es tömlő nagyon jó dolog hogy kényelmesen le tudd szárazolni a kocsit.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38290) Iki77 válasza forceberg (#38288) üzenetére


Iki77
csendes tag

Nekem, a fekete műanyagról ,a Koch green starral + koszradírral ,nyomtalanúl eltünt..

(#38291) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Sziasztok.
Waxolás előtti zsírtalanításhoz milyen arányban érdemes hígítani az IPA-t?

(#38292) Iki77 válasza B4l!nt (#38291) üzenetére


Iki77
csendes tag

50% desztvíz, 50% ipa.

(#38293) KisBundi válasza jozsi252 (#38289) üzenetére


KisBundi
őstag

Természetesen igen, de ugy gondolom olyan 100-150 literből le lehet mosni egy közepes autót ami nem csupa sár. Ha gondolkodunk kicsit előre, akkor előző nap előkészítjük a vizet és akkor másnap mehet a mosás. Ennyi pénzből szerintem olcsóbban csak a mosóban jön ki, de ott nem csinálhatod úgy mint otthon. :)

(#38294) smallmer válasza RP1980 (#38285) üzenetére


smallmer
őstag

Mindenképpen használni fogok egy Karcher K7-es magasnyomású mosót.
Nem az a lényeg, hogy drága termékek legyenek. Annyi csak, hogy ne karcoljam meg a kocsit és gyönyörűen csillogjon, illetve védjem a fényezést stb.. Tehát minél tovább meg szeretném őrizni a "szépségét".

A mosás során mindenképpen kell előmosó is ugye?

Ezek közül a márkák közül melyik a "legjobb":

- Koch
- Shiny Garage
- Sonax
- Valet PRO
- Auto Finesse

köszönöm :R

(#38295) RP1980 válasza smallmer (#38294) üzenetére


RP1980
tag

Ha adott egy ilyen nagyszerű gép, akkor ajánlok hozzá egy MJJC habosítót (ebay) és hozzá egy jófajta snow foamot. Ez előmosásra remek. Pont Józsi252 fórumtárs mutatott videót az Auto Finesse snow foamjáról amiben nagyon hatékonynak bizonyult. A felsorolt márkák közül mindegyik jó választás, de ahogy máshol is a különböző termékeik lehetnek eltérőek. Pl. lehet a sonaxnak jobb a samponja a Kochnak pedig az APC je. Mondjuk az utóbbi nem csak példa a green star tényleg top :)

Ahogy fent írtam, az Autofiness-es összeállításod elég jó (sőt, álom). Maradnék a snow foam és egy + mosó kesztyűvel való kiegészítésnél. Viszont a kerámia ha belefér nem egy előnytelen dolog. Nem szükséges sok pénzért kozmetikában feltetetni, de ha már vannak mosó és bármilyen karcok, vízköfoltok stb. a fényezésen egy polír javasolt előtte, hisz enélkül a karcokat is konzerválod a kerámia élettartalmáig.

Én ha a helyedben lennék, megvenném az Autofinesses összeállításod + snow foam, ha már vannak karcok elvinném polírra ott elmondanám, hogy kerámiázni szeretném ezért úgy fejezzék be, tehát ne tegyenek rá waxot stb. és dobnék rá egy gtechniq csl-t. Minden cuccota slimsről rendelnék, mert jóval olcsóbb mint itthon. :)

Még a kérdésedre, hogy melyik a "legjobb", most a GYEON megy nagyon mindenhol :R

[ Szerkesztve ]

(#38296) i-sti válasza smallmer (#38294) üzenetére


i-sti
senior tag

+1 a kerámiára :K
Minden mosással, ha nem érintés mentes újabb karcokat fogsz felvinni a kocsira.

Novum Forum Siculorum

(#38297) smallmer válasza RP1980 (#38295) üzenetére


smallmer
őstag

+(#38296) i-sti

A kérdés, hogy magasnyomásúval szimplán lehet érintés mentesen teljesen letisztítani az autót? Tehát snow foam és utána csak sima vízzel lemosom? Ezt követően még valahogyan meg is kellene szárítani, hogy ne legyen vízfoltos. Már ott is össze tudom karcolni. Jól gondolom ugye? :R

(#38298) i-sti válasza smallmer (#38297) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem nem lehet tökéletesen, nekem még nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#38299) smallmer válasza i-sti (#38298) üzenetére


smallmer
őstag

tehát mindenképpen úgy kell lemosnom, hogy mikroszálassal vagy gyapjúval átmosom, ahhoz hogy tökéletes legyen.

(#38300) RP1980 válasza smallmer (#38297) üzenetére


RP1980
tag

Ha csak poros akkor esetleg, de ha már átélt a porral együtt egy párás hajnalt, akkor nehezebb. A szárazolásnál, ha alaposan lemostad, akkor nem lehet karcos. Azért is javasoltam a kerámiát, mert az azzal védett fényezést sokkal könyebb tisztítani és szárazolni is. Nagyon minimálisan még a mosó karcok ellen is védhet.

A kerámiáról Bence írt egy igen jó bejegyzést: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.