Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) i-sti válasza RP1980 (#38743) üzenetére


i-sti
senior tag

13.1-es pH értékkel lehet is jó. :K

Utána olvassa az Avalanche is valahol 12 és 13 között van :))

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#38752) tibbike01 válasza RP1980 (#38744) üzenetére


tibbike01
őstag

Várjuk az a Fusso-t legyőző tesztet :C

(#38753) RP1980 válasza tibbike01 (#38752) üzenetére


RP1980
tag

Sajnos nem fogom tudni tesztelni, mert már a polcon vár az aplikálásra a kerámia. Mihelyt lesz a családi/baráti körben megfelelő alany és igény menni fog rá a cucc. Az aplikálásról, beading/sheetingről stb. nemsokára lesz egy német srácnak videója azt majd belinkelhetem ha van rá igény.

(#38754) RP1980 válasza RP1980 (#38753) üzenetére


RP1980
tag

Közben kalkuláltam egy szállítási költséget is. Mindennel együtt kb. 8200 Ft-ért van itthon. Állítólag egy palackból 5-7 golf méretű autó jön ki. Biztosan nem tudja a gyártó által ígért egy évet,de ha a felét, még akkor is nagyon megérheti. Ja és ami fontos, hogy minden servfaces termék biztonságos és nem szagolgatsz rákkeltő anyagokat mint sok kerámiánál és a fussonál.

[ Szerkesztve ]

(#38755) polonic válasza RP1980 (#38716) üzenetére


polonic
félisten

Köszi!

Jött egy mail egy gmail-es címről, tartalmazza a csomag számot. De a posta rendszerében még nem látszik.
Gondolom, ma lesz a felvétel és akkor holnap érkezik.

(#38756) RP1980


RP1980
tag

[link] A linkelt sampont próbálta már valaki? Amennyiben igen, vélemény?

(#38757) tomixx


tomixx
csendes tag

Sziasztok!

Koch Chemie EUlex kátrány és ragasztóeltávolítóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Előre is köszi a válaszokat!

(#38758) csoki46


csoki46
aktív tag

Szeretek babrálni az autóval/motorral, heti szinten takarítóm őket. Visszaolvastam jó-pár hozzászólást, kanyarba se vagyok hozzátok képest :D Folytatom az olvasást, ha kérdésem lesz még jövök!

(#38759) Zémann válasza RP1980 (#38725) üzenetére


Zémann
tag

Hétvégén próbáltam ki én is elsőnek az új szettet.
Egy Kärcher K5+FJ6, Kock Chemie GSF társaságában. 500mlvíz+50mlGSF...és nem voltam elpaffanva az egésztől. Elég folyós,vizes volt az egész.

Lehet a cuccot tuningolni még valamivel vagy ez egyértelműen az FJ6 hibája?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38760) Zémann válasza csoki46 (#38758) üzenetére


Zémann
tag

Jobb,ha kimaradsz!

Ne olvass vissza,töröld ki az egészet a fejedből!!

E Z E G Y B E T E G S É G ! M E N E K Ü L J ! !

:)) :DD :C :W

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38761) blizzrd válasza tomixx (#38757) üzenetére


blizzrd
aktív tag

En eddig csak matrican probaltam, azt hibatlanul vitte.

(#38762) bump3r111 válasza RP1980 (#38736) üzenetére


bump3r111
tag

Nekem gumiápolóból a Meguiars Tire Gel verhetetlen. Kevés kell belőle ha az ember nem vakítóan csillogó gumikat akar (ez ízlés dolga de nekem az nem is tetszik) így gazdaságos nagyon, nekem 2 év alatt fél doboz fogyott el.
Könnyű felvinni és jó az illata.
Szilikont sem bánom, sőt tartósság miatt kell is bele.

[ Szerkesztve ]

(#38763) jozsi252 válasza Zémann (#38759) üzenetére


jozsi252
veterán

1:10 kevés, plusz az FJ6 nem valami hatékony.

iPhone 13 Pro Max

(#38764) tibbike01 válasza bump3r111 (#38762) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez tetszik, hol vetted?

(#38765) bbubby00


bbubby00
őstag

Autos illatosito konkluzio.
5ezret nem er. Nekem netto 2ert megerte. Ezutan 300Ft nettoba az utantolto kis gel bele.
Kellemes nagyon az illata, autoban valo hasznalatarol majd hetvege utan beszamolok. Kullemre tenyleg nagyon szep es minosegi.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38766) tomixx válasza blizzrd (#38761) üzenetére


tomixx
csendes tag

Köszi! :) Waxolás előtt használnám gyurmázás helyett kátrány eltávolítására... Gondolom arra is jó amire én használnám?
Sajnos a polirtechnél nincs most készleten Shiny Garage T&G és kellene alternatíva jövő hétre ezért gondoltam erre...

(#38767) i-sti válasza tomixx (#38766) üzenetére


i-sti
senior tag

Carpro TRIX

Novum Forum Siculorum

(#38768) i-sti válasza Zémann (#38760) üzenetére


i-sti
senior tag

Sajnos igazad van :U

Novum Forum Siculorum

(#38769) RP1980 válasza Zémann (#38759) üzenetére


RP1980
tag

Én egy videoban láttam az FJ6-ot normális habot fújni, amikor is higítatlanul öntöttek bele vegyszert. Tuningról én nem tudok. Szerintem ruházz be egy MJJC-re. Hamar behozza az árát, ha a sampon fogasztásukat veszed alapul.

(#38770) tomixx válasza i-sti (#38767) üzenetére


tomixx
csendes tag

TRIX-et szeretnék, de a Carpro magyarországi webshopján elfogyott sajnos.

(#38771) RP1980 válasza blizzrd (#38761) üzenetére


RP1980
tag

Én gyantán és azt is :K

(#38772) Zémann válasza jozsi252 (#38763) üzenetére


Zémann
tag

Ennyit ad meg kézi mosásnál a gyártó,gépinél meg csak 10ml-t.

Mi lenne a megfelelő arány?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38773) jozsi252 válasza Zémann (#38772) üzenetére


jozsi252
veterán

Először is ameddig nem lesz egy normális habosítód meg vagy lőve habosítás terén az a baj. Próbálj meg 70-100ml-t. Nagyon sok függ a habosítótól!

iPhone 13 Pro Max

(#38774) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Fusso előtt szeretném zsírtalanítani a kocsit. JAR-os mosás+IPA-s áttörlésre gondoltam. Olvasgattam a fórumot, láttam mindenféle keverési arányt: 70/30, 50/50, 40/60 (IPA/desztvíz).
Mi az az arány ami legjobban bevált? Desztvíz helyett Ioncserélt is mehet?

(#38775) bump3r111 válasza tibbike01 (#38764) üzenetére


bump3r111
tag

Slims detailingról azt hiszem. Amúgy szokták használni kéderekre, műanyagokra is, én csak gumira szoktam, műanyagra van más :D
Meguiar's termékeket divat szidni car detailing fórumokon, mert amerikában ez kb a legolcsóbb és legnépszerűbb márkák egyike.
Viszont a gumiápolóját mindenki elismeri.

[ Szerkesztve ]

(#38776) RP1980 válasza bump3r111 (#38762) üzenetére


RP1980
tag

Elgondolkodtam már az endurance-n, de perlt vettem. Azért lett az mert higítva műanyagra is mehet,de ha elfogy lehet próbát teszeg a meg's el. Amúgy meddig marad az abroncson?

(#38777) FeRRaR1 válasza -cobra- (#38774) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Jart csak habos előmosáshoz használnék.

70/30 ipának nem sok értelmét látom, oda már mehet a tömény, de minek?
Én 60 víz 40 ipával zsírtalanítok és pucolok ablakot. Nincs vele gondom.

Akár milyen vízzel keverheted, akár még csapival is. Azért jobbak a kezeltek, mert kevesebb benne a vízkő, lerakódás, stb... Így még tökéletesebben, foltmentesebben szárad. Viszont való életbe ember legyen a talpán aki megmondja hogy most deszt vízzel vagy csapival hígított ipával dolgozik. Talán olyan környéken ahol nagyon moslék a csapi víz...

Jó az ioncserélt is.

Hidd el ezeknél sokkal fontosabb a helyes technika. 100% ipával is lehet trágya takarítást csinálni, meg 20% ipás vízzel is közel tökéleteset.

Erről már gondolkozok egy ideje hogy írnék egyébként. Szerintem kb 70% tudás és technika 30% felhasznált anyagok.

(#38778) tibbike01 válasza FeRRaR1 (#38777) üzenetére


tibbike01
őstag

Az utolsó mondtatoddal nem teljesen értek egyet...egy Tesco-s fényes műszerfalápolóval ember legyen a talpán, aki szép műszerfalat varázsol az autójába. Nyilván nem ennyire fekete-fehér, de igenis sokat számítanak a felhasznált anyagok.

(#38779) -cobra- válasza FeRRaR1 (#38777) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Köszi, akkor valszeg marad a 60% ioncserélt - 40% IPA arány.
Így gondoltam:
-magasnyomású öblítés
-JAR-os mosás
-magasnyomású öblítés
-szárazolás
-IPA-s törlés
-Fusso

Azért gondoltam autósampon helyett a JAR-t mert ebben nincs semmilyen wax adalék meg fényesítő adalék amit amúgy is letörölnék/maszatolnék az IPA-val.

(#38780) FeRRaR1 válasza tibbike01 (#38778) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Jó, egy 60/40 ig hajlandó vagyok lemenni, de alá nem. :DDD

Van egy felület amit rossz technikával csinálsz, akkor azon ha szert fejlesztesz, nem fog sokat segíteni. Viszont ha utána nézel, technikát fejlesztesz az igen. Lehetnek kivételek, de az esetek nagy részében így van.

-cobra-

Amennyiben van magasnyomásúd, miért nem habosítással kezdesz?

Nem csak adalékos samponok vannak. Nekem is van itthon több waxos, pl.: Meguiars Ultimate Wash & Wax és szintén több féle adalék mentes, pl.: Meguiars NXT Generation Car Wash.

De a Wolf white satin is jó erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#38781) bump3r111 válasza RP1980 (#38776) üzenetére


bump3r111
tag

Tavasztól télig kb havonta szoktam nagytakarítást csinálni akkor applikálom. Akkor még simán szép fényes feketék a gumik, csak mikor tisztítás után rákenem a friss anyagot akkor látom hogy azért már megkopott.

[ Szerkesztve ]

(#38782) Cyborg válasza csoki46 (#38758) üzenetére


Cyborg
őstag

Hát izé, nem tudom, hogy érdemes -e. Én is most kezdtem belea topik olvasásába, de teljesen elvesztem. Csak kamillázok! :D
Annyira bonyolultnak tűnik minden, hogy kérdezni se tudok, vagy merek :)

(#38783) ReFleXx válasza FeRRaR1 (#38777) üzenetére


ReFleXx
addikt

es ezt az IPA viz kevereket hogyan viszitek ti fel? spricnis flakonba bele? kocsi spricc majd törles?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38784) FeRRaR1 válasza ReFleXx (#38783) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Egész kocsi zsírtalanításánál mehet a kocsira is, ha csak adott területet akkor inkább a mikroszálasra, így nem megy minden hova.

Igen, sima spriccelős flakonba, én a carpro eraseres üveget töltöm mindig újra ipa mixel.

(#38785) Zémann válasza jozsi252 (#38773) üzenetére


Zémann
tag

Az bosszant a legjobban,hogy nem rég vettem ezt a habosítót.Nem szettben volt a mosóval,külön rendeltem hozzá. :)

Te is az MJJC-t ajánlod?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38786) jozsi252 válasza Zémann (#38785) üzenetére


jozsi252
veterán

Kérdezned kellett volna először a topicba. :) Igen azt ajánlom én is, valamint azt használom én is teljes megelégedéssel.
Koch GSF egy pH semleges sampon, szóval túl sok tisztítóképességet ne várj tőle, viszont ha van Koch GS-ed akkor ajánlott hozzárakni a habosítóba 30ml-t, és akkor viszont már szépen le fogja vinni a koszt, ahogy a wax élettartamát is csökkenti sajnos. Ha nincs wax akkor viszont nyugodtan mehet hozzá Green Star.

És ez egy nem kifejezetten habzó szer: https://www.youtube.com/watch?v=l34PtC_Zclk

Itt egy másik összehasonlítás: https://www.youtube.com/watch?v=QPyShU1OvNM

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38787) Zémann válasza jozsi252 (#38786) üzenetére


Zémann
tag

Youtube videókat néztem és az alapján döntöttem...sajnos...
GS-em nincsen...még! (nem csak kocsira fogom használni)
A kocsi hétvégén Fusso-t kapott.Természetesen jó lenne minél jobban megvédeni a bevonatot,de hát valamit valamiért.

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38788) Zémann válasza Zémann (#38787) üzenetére


Zémann
tag

Valakinek van eladó új MJJC habosítója?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38789) Iki77 válasza tibbike01 (#38729) üzenetére


Iki77
csendes tag

Mond már el légyszives ,hogyan csinálod,mert nálam egy hónapig sem bírja.
Én mosás után áttörlöm wolf apc-vel a gumit, majd utána viszem fel a wolf black outot kétszer ,vékonyan.
Köszi ,előre is.

(#38790) tibbike01 válasza Iki77 (#38789) üzenetére


tibbike01
őstag

Ugyanígy csinálom, de nem gumin, hanem külső műanyagokon. Gumira mást használok.

Más: elkezdett pörögni a topic, gondolom mindenki tervezi a tavaszi nagytakarítást. Előtte utána képeket ne felejtsétek el! Had legeltessük a szemünket. :C

[ Szerkesztve ]

(#38791) Iki77 válasza Iki77 (#38789) üzenetére


Iki77
csendes tag

Ok.Köszönöm.

(#38792) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Sziasztok

Kis segitséget szeretnék kérni auto alváz ápolásban.
Emelési ponton lekopott a gyári alváz védelmem, és most 1-2 felületi pöty rozsada van ott.
Ezt leszeretném kezelni otthon hazilag megoldható? Alvázvédelmezhetem otthon?
Mi lenne a menete?
Holnap reggel csatolok képet is.

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#38793) blizzrd válasza tomixx (#38766) üzenetére


blizzrd
aktív tag

En is gyurma helyett vettem, szinten katranyra. Biztos vagyok benne, hogy jo. Azert dontottem ez mellett, mert tobb helyen ia olvastam, hogy a Trix kevesbe hatekony.
Szerintem vedd meg batran, en hasonlo cipoben voltam, amikor vettem, hogy a Shiny nem volt raktaron. De nem banom, raadasul ugy emlekszem hogy a T&G fel literes, az Eulex pedig literes, es arban kozel azonos, szoval megeri :)

[ Szerkesztve ]

(#38794) i-sti válasza i-sti (#38734) üzenetére


i-sti
senior tag

Ez a kérdésem még aktív, illetve mi a mostani best-buy 800gsm szárazoló?
Jelige: ma ali szülinap

Novum Forum Siculorum

(#38795) roti86 válasza i-sti (#38794) üzenetére


roti86
őstag

Én ezt rendeltem. Még nem volt alkalmam kipróbálni, de 5 nap alatt megérkezett GLS-el link

(#38796) i-sti válasza roti86 (#38795) üzenetére


i-sti
senior tag

Igen, ebből van 5 darabom is.
Akarom bővíteni a készletet.
Gondoltam, hogy van valahol bomba akció, 10 usd-ert 10 darab vagy még több :C

Novum Forum Siculorum

(#38797) jozsi252


jozsi252
veterán

Kicsivel több mint 1 hónapja rendeltem waxoláshoz szivacsot, ma meg is hozta a postás. Kb. 1 hetet állt csak a Postánál.
Azért linkelem csak hogyha esetleg valaki nem tudná hogy honnan vegyen, akkor ezt az eladót tudom ajánlani akitől én is vettem. 12pcs/lot Car Vehicle Wax Polish Foam Sponge Hand Soft Wax Yellow Sponge Pad/Buffer for Car Detailing Care Wash Clean
Pl. az autó aljánál ahol az a rücskös bevonat van a kavicsok miatt, nagyon könnyű ezzel a szivaccsal a kátrányt eltávolítani miután lefújtam TarX-al. Külön ezért nem szoktam egy mikroszálast összekoszolni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38798) Drughi válasza jozsi252 (#38797) üzenetére


Drughi
addikt

Nekem is ez volt tavaly, de nagyon hamar tönkrementek.

(#38799) jozsi252 válasza Drughi (#38798) üzenetére


jozsi252
veterán

Én wax után alapból kukázom a szivacsot, illetve a fent említett dologra amire használom nekem hónapokat kibírt 1-1 szivacs. De hát ezért van 12 hogyha egyiken érzem hogy kezd gyengülni akkor kuka és jön a következő.

iPhone 13 Pro Max

(#38800) Drughi válasza jozsi252 (#38799) üzenetére


Drughi
addikt

Persze, filléres dolog, csak tényleg 1 wax - 1 szivacs.

Ha jól emlékszem, volt olyan nap, hogy 3at használtam el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.