Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) RP1980 válasza -Alfstokes- (#38050) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

A fussonak ez az egyik ha nem a legnagyobb negatívuma.
Mivel saját magát oldja megpróbálhatod azt, hogy felkensz egy új réteget. Nagyon vékonyan és nagyon sokszor átmenve az elemen. Kb. mint a kerámiát. Addig kenegeted az aplikátorral amíg szinte nem marad nyoma a waxnak. Utána visszatörölni rögtön. Én fussonak amúgy sem hagyok időt fenn.

A másik, hogy tömény green starral lesikálod.

Harnadik egy nagyon finom polír. Puha szivacs és mondjuk egy menzerna 3800. Ha nincs géped egy moci tetőt még kézzel is meg lehet oldani. Lehet talán még az autoglym super resin polisha is lekapja. Ha Pesti vagy adok is annyit, meg van kézi szivacsom is.

[ Szerkesztve ]

(#38052) RP1980 válasza -Alfstokes- (#38050) üzenetére


RP1980
tag

Milyen autó egyébként?

(#38053) jozsi252 válasza -Alfstokes- (#38050) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez már tökéletes mikroszálas erre a célra. A gondod ezzel nem fog megoldódni, igazából azt tudom én is tanácsolni hogy egy Koch Chemie Green Star-al le kellene szedni a mostani maradványokat, zsírtalanítani egyet, majd újra felvinni a Fussot.
Bocsi a fenti mobilos linkért, de telefonról linkeltem. Itt egy Angol nyelvű link a 800gsm-es mikroszálasokról ha esetleg akarsz később vásárolni. 1pc 800gsm 45x38cm Microfiber Car Cleaning Cloth Super Thick Plush Microfibre Detailing Wax Polishing Towel Car Care

Itt pedig a Koch GS lenne ami még rengeteg más dologra jó természetesen. Egy igazán univerzális termékről van szó, csak csínján kell vele bánni. Koch Chemie Green Star.
Felvitel után mennyit vártál a visszatörléssel? A normál idő olyan 5 perc környéke, de persze ez függ a hőfoktól is. Amúgy az applikátort érdemes egy nagyon picit bevizezni, mert utána sokkal könnyebb visszatörölni. Semmi baja nem lesz a wax-nak. Akár úgy is csinálhatod hogy kis spricnis flakonba raksz ioncserélt vizet, és fújsz az applikátorra 1-2-őt és úgy nyúlsz be vele a waxba.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38054) -Alfstokes-


-Alfstokes-
újonc

Sziasztok,

Köszönöm a válaszokat.

(#38051) RP1980
Első körben megpróbálom egy új réteg felvitelét, és visszatörlését finomabb mikroszálassal.
Ha nem válik be, akkor megrendelem az ajánlott Green Start, illetve szerintem ettől függetlenül rendelek, hogy legyen talonba.
Egyébként Bp XVI. ker., és Qashqai az autó.

(#38053) jozsi252
Mint fentebb írtam rendelek majd Green Start, addig is teszek egy próbát.
Köszönöm, hogy még egyszer felraktad a linket, így már jobb.
A Fusso felrakása után 1-2 percet vártam csak, és talán 10-12 ℃-os lehetett a hőmérséklet.
Az applikátor szivacsot bevizeztem, ahogy írod. Ezt olvastam itt korábban.

Érdekesség még, hogy a családban található fekete Octaviára is felraktam a Fusso-t, és az hibátlan / gyönyörű, pedig a fekete aztán nagyon kényes tud lenni.

(#38055) BigBlackDog válasza -Alfstokes- (#38054) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Fussoval én csak 15 fok felett dolgozok és szigorúan árnyékos helyen, nem felhevült felületre viszem csak fel. Hidegebb időben sajnos nálam is voltak már nehézségek a felvitellel-visszatörléssel.

[ Szerkesztve ]

(#38056) Drughi


Drughi
addikt

Megmaradt fusso-ja nincs valakinek?
Fekete autóra kellene 1-2 adag, de emiatt nem vennék egy full dobozzal. Elég horror ára lett.

(#38057) Gombinyó válasza Drughi (#38056) üzenetére


Gombinyó
őstag

Egy éve 25 fontért vettem, most 19 volt :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#38058) RP1980 válasza -Alfstokes- (#38054) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

A Green Star mindíg jól jön, még a háztartásban is. Ha nem sikerül leszedni az első két verzióval, akkor nagyon szívesen adok SRP-t, én már semmire nem használom 1/4 ig van a flakon és csak porosodik mióta vettem rendes polírfelszerelést. Természetesen nem eladó, csak odaadó :)

(#38059) -Alfstokes- válasza RP1980 (#38058) üzenetére


-Alfstokes-
újonc

Szia,

Köszönöm a felajánlást, de szerencsére megoldódott a dolog.
Délelőtt nekiugrottam, és felkentem még egy adag Fusso-t.
Sokkal durvább lett a foltosodás mint előtte.
Tiszta ideg voltam. A régi kocsi után maradt még "teknősbékás" tubusos karceltávolító polírozó trutyi ( tudom, hogy nem egy nagy minőség, és itt érthetően nem is preferált, de ez volt hirtelen kéznél )
Az egyik foltot áttöröltem és eltüntette azt.
Aztán áttöröltem az egész motorháztetőt, majd felraktam a Fusso-t.
És láss csodát, a foltok eltűntek, nagyon szép lett. Elégedett vagyok.
Szerencsére a "teknősbékás" cucc nem karcolt, nem csinált hologramot.

Annak ellenére, hogy az autó többi része jól sikerült, csak a motorháztetővel szívtam egy nagyot, úgy gondolom, hogy teljesen jogos amikor sokan azt írják, hogy fontos a zsírtalanítás, gyurmázás, esetleg polírozás etc.

Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#38060) RP1980 válasza -Alfstokes- (#38059) üzenetére


RP1980
tag

Örülök, hogy siker lett a vége. Amúgy a fussonál ez nem függ az előkeszítéstől. Rengeteg fórumot olvastam át, de a felhósödés okát eddig senki nem deritette ki pontosan. Aplikálás során lehet ügyeskedni, hogy megelőzze az ember. Ahogy fentebb is leírtam, nekem úgy nem lett még felhős. És a visszatörlés is lényeges. Rongyból a több itt jobb, de a gsm szám és a szál hossz viszont inkább kevesebb legyen.

(#38061) forceberg válasza RP1980 (#38051) üzenetére


forceberg
veterán

Én fussonak amúgy sem hagyok időt fenn.

Nem vársz a felkenés után, hanem egyből törlöd is vissza?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38062) RP1980 válasza forceberg (#38061) üzenetére


RP1980
tag

Igen, illetve legfeljebb megcsinálok 2 elemet és a második után már szedem is le az elsőről.

(#38063) jozsi252


jozsi252
veterán

Elég sok problémám volt mikroszálas és üveg párosával, de úgy néz ki hogy megoldódott. Első szélvédőnek a belsejét hibátlanra meg tudtam csinálni, még úgy is hogy led lámpával átnéztem és sehol sem találtam egyetlen egy szöszt sem.
Először egy üvegező kendőt fújtam be rendesen, ezzel áttöröltem többször is hogy minden "kosz" jöjjön le, majd mikor már nem volt rajta semmi akkor egy vastagabbal szárazra töröltem. Nem tudtam én se belekötni, pedig a szélvédőre nagyon háklis vagyok.
Ezeket használtam.

- https://polirtech.hu/spd/SG-166/SHINY-GARAGE-GLASS-CLOTH-uvegtisztito-kendo
- https://filterabc.hu/spd/416241-058/SONAX-Mikroszalas-torlokendo-kulso-2-db
- https://polirtech.hu/Koch-Chemie-Speed-Glass-Cleaner-uvegtisztito-750ml

Szóval ha valakinek ugyanúgy gondja volt a szöszöléssel akkor ezeket választhatja nyugodtan, hibátlan lesz az eredmény!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38064) Formaster válasza jozsi252 (#38063) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Csak nehogy összemosd a régi rongyokkal :R

(#38065) jozsi252 válasza Formaster (#38064) üzenetére


jozsi252
veterán

Áh nem erre vigyázok nagyon, főleg a szélvédős rongyoknál. A végén kézzel mostam ki őket aztán raktam el. 800gsm-es Alis rongyokat legutóbb is már egyszerre mostam ki őket a mikroszálas mosóval, ezekkel szárazolok meg waxolok, illetve a vékonyabbakat amik a Cuies-től vannak valamint Lotust-tól azokat is külön mosom, ezek tökéletesek a falcokra, belső műanyagra, stb..
Mikroszálas mosó nálam sokat számít, egyik mosószer sem adta vissza azt a puhaságot mint a Shiny Garage-os mikroszálashoz való mosószer.

iPhone 13 Pro Max

(#38066) jozsi252


jozsi252
veterán

Aki olcsón akar aránylag erős magasnyomásút sok garival annak ideje feltörni a malacperselyt.

iPhone 13 Pro Max

(#38067) cOxeR válasza jozsi252 (#38066) üzenetére


cOxeR
Ármester

Milyen csatlakozója lehet? Gondolom lehet hozza venni jo habosítót, mert én akkor elszaladok egyért.

(#38068) BigBlackDog válasza cOxeR (#38067) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ahogy látom, van hozzá habfújó fej is.

(#38069) jozsi252 válasza cOxeR (#38067) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha jól emlékszem akkor ez való hozzá. De azért várd meg hogy megerősítse valaki akinek van ilyen magasnyomásúja. De 99% hogy ez a jó hozzá.
A gyári habosító kb. pont annyit ér mint amit a Karcher-hez adnak gyárilag a Car kivitelhez. :N

MJJC Brand Snow Foam Lance for Lavor Parkside Foreman Sterwins Hitachi Sorokin Copokin Hammer Elitech Champion Foam Cannon

iPhone 13 Pro Max

(#38070) blizzrd válasza Formaster (#38064) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Az osszemosas alatt mit ertesz? A magasabb gsm szamu rongyokat az uvegtisztitokkal?

(#38071) JHONNY 79 válasza cOxeR (#38067) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Nekem majdnem ugyanez van, annyiban különbözik, hogy máshova lehet a tömlöt feltekerni. A gyári habosítóval nincs baj, teljesen jó. A gép is elég jó, szerintem ennyi pénzért ajánlott.

(#38072) jozsi252 válasza blizzrd (#38070) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha van egy szar szöszölő mikroszálas ami a falcokhoz tökéletes, akkor az ne legyen összemosva olyannal ami nem szöszöl, mert ha össze van akkor utána a nem szöszölő is fogja ontani magából a kis mikroszálakat. Ezért érdemes vigyázni ha találsz egy jóféle mikroszálast ami üvegre jó, akkor ne mosd össze a gyengébb minőségűvel.
Pl. a GYEON szárazolót se mosom csak kézzel, mert brutál jó rongy és nem akarom elcseszni.

(#38071) JHONNY 79

Pl a közkedvelt MJJC-s jóval nagyobb habot csinál mint a gyári habosítók, ezáltal tovább marad fent a felületen a hab így hatékonyabb is lesz az előmosás. Nyilván nem azt mondom hogy semmit nem ér a gyári, de össze se lehet hasonlítani egy normálissal.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38073) blizzrd válasza jozsi252 (#38072) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Én főleg Ali-s kendőket használok, most végre mosószerem is van hozzá. Mosás óta nem használtam, illetve nem tapasztaltam (eddig), hogy valamelyik szöszölne.
Reméljük ezután se fog :D

A Gyeon Silk Dryer-t használod?

[ Szerkesztve ]

(#38074) jozsi252 válasza blizzrd (#38073) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen azt használom, hihetetlen mennyi vizet képes magába szívni, és pedig nem vastag mikroszálas valamint csak 1 oldalas, de ennek ellenére mégis nagyon király. Ja és ráadásul nekem a kisebb méretű van.

iPhone 13 Pro Max

(#38075) cOxeR válasza jozsi252 (#38069) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, szerintem lecsapok rá, meg rendelek egy MJJC-t.

(#38076) jozsi252 válasza cOxeR (#38075) üzenetére


jozsi252
veterán

A 150 bar-t én kicsit túlzásnak érzem annyit tuti nem tud, de azért egy K2 110 bar-os nyomásánál többet tud. Ami pozitívum egy hasonló árú Karcher Nilfisk stb géphez az az hogy
- 10m tömlő van hozzá amit egy dobra fel is tudsz tekerni
- 3 év garancia van rá
- + tartozékok

A hosszú tömlő nagyon nagy + pont mert kényelmesen körbe tudod járni vele a kocsit. Egy nevetséges 4m-es tömlővel nem mész semmire sem, főleg ha egy majd 4.5-5 méter hosszú kocsid van esetleg. A tömlődob meg már tényleg csak ráadás. 3 év garanciát meg nem sok cég ad magasnyomásúra, pl. a hiper szuper Kranzle gépre is csak 1 év van, illetve néhány helyen egyes esetekben +1 év.
Nyilván K7-et nem cserélném le rá, de ha nem egy nagy kertes házban laknék ahol ki tudom használni a 160bar/600l-es K7-et akkor tuti hogy én is ezt venném.
Az akcióig úgyis még van bőven idő mert 02.18-tól lesz, először vedd meg, mérd le a csatlakozó méretét és utána rendeld csak meg a amit linkeltem. Ha lehet akkor a fém verziót mert sokkal strapabíróbb mint a műanyag csatlakozós! Ha egy kicsit az Alis linken lefele görgetsz akkor ott látod a méreteit a csatlakozónak, aztán tudsz viszonyítani hogy a tiéd olyan-e. De 99%-ig biztos vagyok benne hogy az kell hozzá, illetve a termék nevébe is ott van hogy Parkside-hoz jó.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#38077) cOxeR válasza jozsi252 (#38076) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen azt néztem én is, hogy egy K5 felé tendál, annak is már legalább 8 méteres tömlője van.
Igazából pont nagy családi házba költözök, de nem érzem, hogy annyira másra ki tudnám aknázni a magasnyomásút... vagy annyival többet adna egy 100k-val drágább termék.
Terasz meg bejáró takarításra jó, de ezen kívül? :)(

(#38078) lela válasza jozsi252 (#37619) üzenetére


lela
aktív tag

Szia!
Ezt az Autobriteot hol érdemes beszerezni?

Más:
Rendeltem még tavaly a Slims-től, de nem volt jó tapasztalatom: Elég sok minden jött két dobozba fért bele. Felhívtak a DPD elosztóközponttól, hogy az egyik csomag megsérült és folyik a cucc belőle. Mondtam, hogy küldjék vissza, feleslegesen ne is hozzák ki.
A DPD nem vett fel semmit a jegyzőkönyvükbe, így a Slims-esek nem értették meg hiába írtam le nekik napokon keresztül, hogy azért nem veszem át a csomagot, mert folyik valamelyik cucc a csomagból.
Nagy nehezen megértették és visszavették. Persze a Meguars APC lyukadt ki. Kicserélték a csomagot újradobozolták, mire átcsomagolás során az asztalon felejtették a kék maszkoló szalagot. Na akkor megint levelezés és visszautalták végül.

Másik sztori: Tavaly augusztus végén az itt olvasottak és tanácsokat alapul véve rendeltem egy Foam-Matic 1.25 P habosítót innen. A megrendeléskor 2-3 hetet írtak. Ezzel szemben hónapokig hozzám sem szóltak, persze én havonta azért rájuk írtam, de semmi válasz. Felhívtam őket és megnyugtattak, jövő héten jön, nem jött. Akkor írtam egy emailt, hogy köszönöm , de nem kérem (ebayen pont volt olcsóbban megrendeltem egy hét alatt itt volt.) Persze felhívtak, hogy jövő héten jön (megint :W ) és postázzák. Mondtam köszi, de nem kell.

(#38079) blizzrd válasza lela (#38078) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Lehet erdemes lenne tenned egy probat a Polirtech-el. Gyakorlatilag barmit beszereznek ami szem szajnak ingere, nem kell hogy a webshopban szerepeljen.

(#38080) bump3r111


bump3r111
tag

Tudom hogy volt már téma, de milyen kézi pumpás habosítót ajánlanátok? Tescosat kilyukasztotta a nyomás :D
Kwazart és Alta foamot ismerem de mindkettőről olvastam itt rosszakat.
Leginkább valet pro citrus felhordáshoz használnám.

(#38081) blizzrd válasza bump3r111 (#38080) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
En eddig Marolex-et hasznaltam, de videok alapjan a Gloria FM10 nagyon meggyozott. A heten elvileg erkezik, es amint ki tudom probalni, szivesen irok rola.

(#38082) i-sti


i-sti
senior tag

Megszakadt a szívem mikor ma reggel a csávó cirok seprűvel tisztogatta a Megane 4-est a fél cm vastag hótól. :O

Novum Forum Siculorum

(#38083) gaster


gaster
csendes tag

Sziasztok!

Vajon kerékpárlánc olajjal kezelve az ajtókat megszüntethető a nyikorgás?

(#38084) Pardise válasza i-sti (#38082) üzenetére


Pardise
senior tag

Ilyeneket én is sokat látok. Nem mindenki foglalkozik a kocsi állapotával, sokan leszarják.

Your car, your life ;)

(#38085) Sub-ZeRo válasza gaster (#38083) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy finom műszerolaj, fehérzsír pl.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38086) FeRRaR1 válasza gaster (#38083) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Valószínűleg meg, de nem ajánlom. Sokan rá kennel fújnak mindent... Oda valami száraz, por taszító kenés kell. Vannak érre való teflon sprayk.

(#38087) bump3r111 válasza blizzrd (#38081) üzenetére


bump3r111
tag

Az szuper lenne köszi. Bár az ára a részemről erre szánt összeget jócskán meghaladja :D

(#38088) blizzrd válasza bump3r111 (#38087) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Az anyagi határokat te tudod :) Nézz meg pár összehasonlító videót, én meg leírom a tapasztaltakat ha nálam lesz.

(#38089) RP1980 válasza blizzrd (#38081) üzenetére


RP1980
tag

FM30-at ismered? Én videókat láttam róla, de mindegyikben nagyon tetszett amit produkál. Az FM10 nekem nagyon rövidke ideig fúj és alul-felül egy vastag sávot szór. Kwazar nagyon gyenge mindenben. Az alta 2000et csak videon láttam, de azok alapján tetszett.

(#38090) blizzrd válasza RP1980 (#38089) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Igen, én is csak videóról ismerem. Az FM10 volt egy négyes összehasonlító videóban, engem meggyőzött. Meglátjuk mit produkál. Nekem az FM30 már nagy, kevésbé praktikus.

(#38091) Petyyyyy válasza gaster (#38083) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem használnék olajat, gépzsírt neki.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38092) gaster


gaster
csendes tag

Rendben, köszönöm nektek, akkor nem használom az olajat, keresek valami ajánlottat valahol.

(#38093) lela


lela
aktív tag

Ki milyen mosóvödör szettet ajánlana, amelyikben van rács és erős jól zárható tető, amire rá is lehet ülni.

(#38094) RP1980 válasza gaster (#38092) üzenetére


RP1980
tag

A tanácsokat betartva ki is ugrottam és vettem is egy ilyet [link] remélem jó lesz.
Ott megragadta a figyelmem a GRASS termékek armadája. Nagyon kedvező áruk és igényes csomagolásuk megfogott, viszont a PH érték egyik terméküknél sem található, pedig az aktív habok, a felni tisztítók és a bogár oldók eléggé csábító árban vannak, viszont így nem merem kipróbálni őket. Egy kátrány eltávolítót azért beújítottam poír és kerámia előttre. Tar X árának töredékéért

(#38095) RP1980 válasza lela (#38093) üzenetére


RP1980
tag

Én OBI-s vödröt használok, ebay-es grit guard-al Együtt kb 2000FT és sámlira ülök ;) Nagy mániákus vagyok, de valahogy egy mosóvödör szettre grit guard-al nem bírtam kiadni a kért összeget.

(#38096) gaster válasza RP1980 (#38094) üzenetére


gaster
csendes tag

Köszi szépen neked is, megnézem, hogy a közelben hol kapható ilyen. :R

(#38097) FeRRaR1 válasza gaster (#38096) üzenetére


FeRRaR1
őstag

(#38098) gaster válasza FeRRaR1 (#38097) üzenetére


gaster
csendes tag

Köszi! :R

(#38099) lela válasza RP1980 (#38095) üzenetére


lela
aktív tag

Hát amit találtam swisswax szettet az nevetséges áron van, de mindenképpen zárható vödröt keresnék, amit az autóba is be tudok tenni, és nem folyik ki belőle a víz. Ezt néztem volna ki ezzel a fedővel és ezzel a ráccsal, de nem tudom, hogy a fedő az jól zár e?

(#38100) RP1980 válasza lela (#38099) üzenetére


RP1980
tag

Egy német youtubernél (83metoo) egyszer felborult és eláztatta a kocsiját,de ott állítólag nem volt 100%osan rátekerve a tető. Azért kicsit félnék 10-15 liter vizet furikáztatni.
Kézi mosóba tervezed vinni? Mert én ott szoktam a lándzsával feltölteni. Úgy gondolom így fair, ha a vizet is onnan veszem, ha már 1x vödörrel mosok náluk. 😊

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.