Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) i-sti válasza tibbike01 (#37100) üzenetére


i-sti
senior tag

Meguiars APC nálam habzik.
Lehet nem kellene neki? :DD

Novum Forum Siculorum

(#37102) tibbike01 válasza i-sti (#37101) üzenetére


tibbike01
őstag

Az az egyik legjobb APC, nekem csak ArmorAll van, valamelyest ez is habzik, de nincs meg az a sampon feeling :D

(#37103) Petyyyyy válasza Drughi (#37079) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nagyon szép lett. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37104) RBJ


RBJ
addikt

Orombodottáá. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#37105) sutszi válasza @tco@ (#37089) üzenetére


sutszi
veterán

Egy jó mosó engem is érdekelne BP-n belül, porszívózási lehetőséggel.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37106) Kakaduku válasza sutszi (#37105) üzenetére


Kakaduku
senior tag

[link]

Dunavarsányban esetleg valaki tud autómosót? OMW-nél lévő önkiszolgáló mosóról van véleményetek?

(#37108) sutszi válasza Kakaduku (#37106) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37109) RP1980 válasza sutszi (#37105) üzenetére


RP1980
tag

Én ide járok:

http://redcarspa.hu

(#37110) sutszi válasza RP1980 (#37109) üzenetére


sutszi
veterán

Hű, ez is elég szimpatikus. :C

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37111) @tco@ válasza sutszi (#37110) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én is ezt írtam, csak nem akartam cégnevet írni :C

(#37112) Drughi válasza RP1980 (#37109) üzenetére


Drughi
addikt

bár ilyenek lennének felénk is...

(#37113) sutszi válasza @tco@ (#37111) üzenetére


sutszi
veterán

Azon a részen nincs helyismeretem így nem tudtam társítani... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37114) RP1980 válasza sutszi (#37110) üzenetére


RP1980
tag

Elég finnyás vagyok, de ez a mosó maximálisan kiszolgál (na) ha nem lennének az esetek 80%ban nagyon sokan. Így ősztől tavaszig esténként szoktam felbukanni. Nyáron megoldom a szülők háza udvarán.

(#37115) RBJ


RBJ
addikt

Én is anno mindig hajnal 5 körül jártam mosni. De sok helyen nem nézik jó szemmel a vedrezés közben.
Pedig szivacs nélkül csak öblögetés az egész.
Pont most gondoltam rá, hogy meddig fogok tudni itthon mosni a tél meddig fogja engedni.
Nem nagyon van kedvem rendes mosóba menni, kapkodni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#37116) jozsi252


jozsi252
veterán

Írtam nemrég hogy vettem GYEON Bathe sampont illetve szárazoló kendőt.
Nos ma du. leteszteltem a kendőt, és azt kell mondanom hogy brutál jó! Az Alis 800gsm-esnél jóval vékonyabb, viszont több vizet tud felszívni! Ez nem csak akkor derült ki amikor töröltem át a kocsit, hanem amikor a végén öblítettem ki tiszta vízbe, és amikor nyomtam ki belőle a vizet, a súlyának a sokszorosa lett a kendő, olyan sok vizet magába szívott. Szóval bátran tudom ajánlani bárkinek ezt a mikroszálast!
Van belőle 1-el nagyobb méret, a mostanim 50x55cm a nagyobb az pedig 70x90cm-es.

Egy kis érdekesség. Napokban megálltam egy önkiszolgáló mosónál, előttem lévő emberke a foltmentesen száradó programmal kezdett, majd pedig utána a nem lágyvízes öblítéssel fejezte be (szóval a normál tisztítóprogram teljesen kimaradt). Elég WTF fejet vágtam hogy ilyen nehéz el olvasni hogy kell használni az adott mosót? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37117) ReFleXx válasza RP1980 (#37109) üzenetére


ReFleXx
addikt

voltam már itt párszor, de mindig sokan voltak, egyszer meg mosózsetont sem tudtam venni, mert beszart az automata...
eddig a soroksari auchan melletti volt a legjobb, ott paypass kartyaval is lehet fizetni a zsetonert, csak az annyira nem esik utba.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#37118) @tco@ válasza RP1980 (#37114) üzenetére


@tco@
aktív tag

Főleg nyári estéken vannak sokan, úgy tűnik, autós találka pont lett az a hely. Praktikus módon január közepén reggel 6kor kell mosni -20 fokban, akkor kevesen szoktak lenni :C

[ Szerkesztve ]

(#37119) MunezXBK válasza jozsi252 (#37116) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most akkor írjam le, hogy 2 napja az ember azt se tudta, hogy zsetont kell bedobni? :D

(#37120) Newlachka válasza jozsi252 (#37116) üzenetére


Newlachka
őstag

ilyenek itt is vannak..
levereti 10cmről sima vízzel a kocsit,utána ráviaszol forróviasszal ahol éri,és kész.
a kést meg forgatom magamban..
Ilyet nem is ismernek,hogy övvonal alatt sikálunk max,meg hogy előmosó stb.

Múlt héten tizensok milliós mercedes,és a felnimosó kefével sikálja végig...

(#37121) mandleee


mandleee
tag

Sziasztok!

Az autó oldalán több ilyen kis apró pötty van több elemen. Szinte mindkét oldalt. Olyan könnyen észre sem venni, de azért engem zavar. Jól feltételezem hogy ezek kátrány pöttyök?
Mivel érdemes letakarítani őket? Tudnátok ajánlani ehhez valami ami feloldja? :)

Első körben a Carpro TarX-et és Iron-X-et néztem ki, de sajnos készlethiány van átmenetelig.
Kinéztem még a AutoGlym Intensive Tar Remover-t is, valamint még a Shiny Garage T&G-t, valamint szintén a Shiny Garage D-Toxot.

Rendelni fogok majd a felnimre egy Autobrite Purple Rain felnitisztítót, azzal azért nem szeretnék neki esni.

Érdemes lehet utána gyurmával áttisztítani?

Tudtok ajánlani még vagy melyiket érdemes megrendelnem/használnom?

Köszönöm a segítséget! :R

(#37122) jozsi252 válasza MunezXBK (#37119) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem szégyen megkérdezni vagy sokszor elég lenne csak el olvasni a MAGYAR nyelvű feliratokat, de úgy látszik sokszor ez is nehezen megy 1-2 embernek.

(#37120) Newlachka

Én még azt imádom mikor a saras kocsinak egyből kefével esnek neki mindenféle előmosás vagy áztatás nélkül. :K Persze a marhája jó erősen rá is nyomja mert a hetek óta rászáradt sár nehezen jön le, persze közbe ad a kefének is (következő biztos örülni fog neki), meg a fényezésnek is.

(#37121) mandleee

Nem lett túl jó a kép (kaputelefonnal fotóztad? ;] ), de így elsőre szerintem szállórozsda is lehet. Kátrány az fekete pöttybe vagy csíkba vagy akármibe kerül rá a fényezésre, de ez inkább hasonlít sárgásabb foltra ami inkább szállórozsda, arra meg az IronX jó pl. de mindegyik gyártónak van erre szer.
Esetleg egy közelebbi jobb minőségű fotót tudnál lőni?
Shiny Garage-al jól jársz ár érték arányban, szóval a D-Tox-ot veheted nyugodtan, illetve a kátrányeltávolítót is tőlük.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37123) MunezXBK válasza jozsi252 (#37122) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondjuk itt németül szerepel minden, de ja.

Plusz annyira nem lehet bonyolult, hogy azt higgye, hogy ingyen működik.

(#37124) focvis válasza mandleee (#37121) üzenetére


focvis
veterán

Nem egyértelműen kátrány, az jellemzően fekete, de ha csak pici elkent kátrány paca, akkor barnás sárga.
Ha nem akarsz kísérletezni egy komplett webáruháznyi cuccal, akkor próbáld sebbenzinnel, 400 Ft a patikában.

(#37125) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Hétvégén szeretnék életemben először waxot tenni az autómra. Maradnék a Collinite 476-nál kezdésként.
Alapos mosás + IPA-val való zsírtalanítás után vinném fel. Egyéb speciális termékem nincs, érdemes lenne még valamit használni wax előtt?

Az applikátort kell nedvesíteni? Illetve körkörös mozdulatokkal vigyem fel?
Bármi egyéb jótanácsot szívesen fogadok. :)

(#37126) focvis válasza nandow (#37125) üzenetére


focvis
veterán

Nem kell nedvesíteni az applikátort, sőt minden vizet tüntess el az autóról; az lenne az igazi, hogy pl. megmosod, szárazolod pénteken délután, elteszed a garázsba, majd másnap waxolás.
Amatőrként van hogy körkörös mozdulatokkal, van hogy egymást keresztező mozdulatokkal hordom fel a waxot. Jó vékonyan, de fedjen mindenhol.
A polikarbonát fényszórót is kezelheted.
Fényezetlen műanyagra, gumira ne kend. Ha mégis rámegy, ne dörzsöld; óvatosan szedd le, vagy száradás után töröld le. Ne várj vele másnapig.
Visszatörléskor én (amatőr!) először egy finom, rövid szálú mikroszálast, majd utána egy hosszabb szálút használok. Utóbbi kiszedi a wax maradványokat a résekből (pl. kilincs).
Időnként rázd ki a kendőt.

Hirtelen ennyi. :)

(#37127) pècsimunkás válasza focvis (#37126) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èn ( amatőr ) az aplikátort be vizeztem amikor vittem fel a fussot . Vizes volt , de nagyon kicsavartam .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37128) nandow válasza focvis (#37126) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi szépen!
Felhordás után mennyit vársz a visszatörlés előtt?
1 rétegben szoktad felvinni?

(#37129) focvis válasza nandow (#37128) üzenetére


focvis
veterán

Addig várok, míg kezd megszilárdulni / megszikkadni. Kb. 10-15 perc lehet. Felhordom 2 db ajtóra, majd elkezdem visszatörölni. A tető esetén elekezdem valamelyik végén, mire végzek a felhordással, kezdhetem törölni. Kb. 3-4 óra munka a waxolás - mosás, stb. nélkül számolva.
1 rétegben kenem.

@Sky: Collinite 476s-ről, azaz klasszikus kemény viaszról van szó.

(#37130) i-sti válasza pècsimunkás (#37127) üzenetére


i-sti
senior tag

Én, amatőr level detailer, kijelentem, hogy én is vizeztem a bort fusso applikátort.
De úgy tudom annak kell is egy hangyányi nedvesség.

Novum Forum Siculorum

(#37131) mandleee válasza jozsi252 (#37122) üzenetére


mandleee
tag

Köszi neked is és focvisnek is.

Közelebb álltam a fülkés telefonhoz Csináltam jobb képet, ilyen kis barna pöttyök.

[kép 1]
[kép 2]

Megpróbálom a D-toxot, ha nem boldogulok akkor a sebbenzint. :)

(#37132) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

A Glaco - t 5-6 fokban is fel lehet vinni ? Megjött ma , a hideggel együtt ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37133) RP1980 válasza i-sti (#37130) üzenetére


RP1980
tag

A vizezett szivacsos aplikálással is tartós marad? Én sosem vizeztem eddig, kiindulva abból, hogy ajánlott 12 óráig szárazon tartani a verdát aplikálás után és egy hétig kerülni kell a vegyszeres mosást. A vizes szivaccsal viszont nemhogy 12 óráig nem lesz vizes, hanem már rögtön felvitelkor. :F

(#37134) RP1980 válasza pècsimunkás (#37132) üzenetére


RP1980
tag

Ha nincs garázsod szerintem ugorj el egy parkolóházba és ott tedd fel.

(#37135) pècsimunkás válasza RP1980 (#37134) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Sajnos nincs garázsom . Esetleg elindítom az autót , aztán fújjon kis meleget a szèlvèdőre.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37136) nandow


nandow
aktív tag

Ha már szóba került a hőmérséklet. A hétvégi kb 10 fok nem kevés waxoláshoz?

(#37129) focvis
Köszi az infokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#37137) RP1980 válasza pècsimunkás (#37135) üzenetére


RP1980
tag

Szabadban a por és (ha persze épp süt) a nap miatt lehet grimbusz. Megsúgom én is csináltam már novemberi felhős időben szabadban a felvitelt és nem volt gond, viszont arra ügyeltem, hogy ne kapjon esőt párát stb. legalább 12 óráig... Így szerintem ha nem tudod garázsban altatni tedd fel egy száraz reggelen amikorra csapadékmentes időt jósolnak aznapra.

(#37138) pècsimunkás válasza RP1980 (#37137) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi az infót . Azt hiszem szombaton lesz felrakva . Ha nem lesz párás , ködös idő . Ma pont az volt ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37139) jozsi252


jozsi252
veterán

Van már Magyarországon pár cég ahol szereld magad műhelyt létesítettek. Ennek az a lényege aki esetleg nem tudná, hogy x ft-ért kibérled a műhelyt az összes géppel szerszámmal mindennel együtt, és olajcserétől kezdve, kerékcsere, szerelés, minden létező dolgot meg tudsz csinálni a kocsin.
Erről ugrott be hogy milyen frankó lenne egy olyan hely ami fűtött, és mosótól kezdve minden dolog van ami az autóápoláshoz kell. Ilyen helyen bármikor fel lehet applikálni egy waxot vagy bármi mást. Elég kényelmes ősszel vagy télen egy pl. 23 fokra felfűtött helyiségben mindenkinek kénye kedve szerint ápolni a kocsiját.

iPhone 13 Pro Max

(#37140) Newlachka válasza jozsi252 (#37139) üzenetére


Newlachka
őstag

nagyon jó lenne,csak azt számold ki,hogy pl egy 200nm-es helységet 23 fokra felfűteni..
azt mondanák kb neked,hogy egy autónyi helyre beállhatsz óránként 3-4000-ért..
egy alapos takarítás+mosás,wax stb 10-20 óra..

(#37141) cOxeR válasza Newlachka (#37140) üzenetére


cOxeR
Ármester

Erre egész konkrétan tudok segíteni számokkal, 260nm fűtés 350-450 ezer/hó, ez csak fűtés, világítás, víz semmi sincs benne. No meg a bérleti díj, vagy a vételi ár megtérülési része.
Mellé számolsz egy db embert, aki csak ott van, ez már ott kezdődik, hogy napi 25.000,- kiadás, nagyon alacsony órabérrel 8 órára.
3k / óra, 6 óra telítettség, 5 beállással, 90k. (ami nem lesz minden nap...)
A bérlet meg legalább annyi mint a fűtés, szóval már is kezd karcsú lenni a napi 90 ezer bevétel. :)

[ Szerkesztve ]

(#37142) MunezXBK válasza Newlachka (#37140) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt 10€/óra, kb. mindenhol. És nagyjából mindig fullon van.

(#37143) Newlachka válasza MunezXBK (#37142) üzenetére


Newlachka
őstag

én azt értem,de MO-n nem lenne akkora célközönség,mert itt más a gondolkodás mód stbstb..
Még pesten igen,ahol van sok ember...de egy kisebb városban? esélytelen

(#37144) Formaster válasza cOxeR (#37141) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Számolhatod még a gép amortizációt, anyag költséget és azt is, hogy hétköznap csak lézengenének az emberek, talán hétvégén lenne fullon. Aztán folyamatosan leltározni az anyagot és a hülyéket okítani, hogy azért mert ingyen van nem kell két doboz waxot rákenni a kocsira. A mikroszálasokat meg kb autónként dobhatnád el. :(

(#37145) focvis válasza mandleee (#37131) üzenetére


focvis
veterán

Ez kátrány (bitumen) lesz.

@nandow: 20 Celsius fok jobb lenne, de erre várhatsz min. márciusig, szóval hajrá. :)

[ Szerkesztve ]

(#37146) Newlachka válasza Formaster (#37144) üzenetére


Newlachka
őstag

mi csak arra gondoltunk,hogy a hely lenne biztosítva, minden mást hozol magaddal, vagy pl megveheti a delikvens ott.
Ha lenne egy bolt ott,és lehetne samponokat,waxokat,törlőket venni, lehet jobban megérné..de még akkor is azt mondom,hogy magyar ember nem fog 30 ropit azért fizetni(10h helyért),hogy magának megcsinálhassa a kocsit....

(#37147) cOxeR válasza Formaster (#37144) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez itthon nem fog változni sajnos, nálunk a pelenkazó mellett 1 méterre a 400 ezres kanapén pelenkázza a gyereket, minden alatét nélkül a szülő, nem lesz baj úgy se alapon... Sajnos sok olyan van akinek az alapvető kultúrszintje nincs és nem is lesz meg. Nehéz kordában tartani sajnos a folyamatosan változó ügyfeleket, szerencsére a visszatérők meg az értelmesek kivételek többnyire. :)

(#37148) v450


v450
tag

Sziasztok!

Ma reggel elfogyott a nyári szélvédő mosó folyadék, télit szeretnék venni. Úgy hallottam nem mindegyik márkán jó. Melyik lenne ajánlott? 3-5 l

Előre is köszönöm.

(#37149) BigBlackDog válasza v450 (#37148) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tavaly Prelixet (-40 °C, vagy -30 °C) használtam. Szaga elég szörnyű, de nem fagyott vissza a legnagyobb hidegekben sem, viszont kissé csíkosan lehetett utánna törölni. Idén Sheron (-30°C) került a vasakba. Szagra sokkal jobb, a többit meg majd meglátjuk (a topikban írtak alapján többen is meg vannak elégedve vele).

(#37150) jozsi252 válasza BigBlackDog (#37149) üzenetére


jozsi252
veterán

Tesco Premiumot vettem ami -35 fokos, tavaly amikor nagyon hideg volt akkor nekem a Sheronnal nem törölt szépen a lapát, értsd úgy hogy koszfátyol maradt.
LIDL-s viszont jó volt, szóval maga a szer nem vált be nekem.
Ez a Tescos remélem jó lesz.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.