Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Bőrkormány tisztításában kérnék segítséget:
Meleg szappanos vízzel lepucoltam a kormányt majd bőrápolóval bekentem és most meg csúszik a kormány. (nem fényes a kapott végeredmény hanem matt amilyennek kell lennie)

Mivel tudnám megszüntetni a bőrkormány csúzsósságát?

(#37152) BigBlackDog válasza eumano (#37151) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mennyi időt vártál az bőrápolást követően? A szappanos bevonatot ugye lemostad tiszta vizes kendővel is?

(#37153) eumano válasza BigBlackDog (#37152) üzenetére


eumano
tag

Szia!

Igen egyből lemostam sima vizes ruhával. Egy éjszakát vártam a bőrápolóval.
Olvastam itt a fórumon, hogy sokan a kék Nivea kézkrémet ajánlják. Valóban jó lehet?

(#37154) BigBlackDog válasza eumano (#37153) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor már be kellett szívnia egy adag ápolót. Mondjuk valószínűleg hidegen azért lassabban fog ez megtörténni. Ha zavarna, akkor letörölném a felesleget, de nálam általában 2-3 nap alatt teljesen eltűnik a rákent ápoló. Mivel bőrkesztyűben vezetek, így egyébként nem szokott zavarni, nem érzem csúszósnak a kormányt, csak kézzel fogva lehet érezni, hogy nem teljesen száraz.

(#37155) eumano válasza BigBlackDog (#37154) üzenetére


eumano
tag

Hát remélem, hogy beszívja! Köszönöm :R

(#37156) pècsimunkás válasza eumano (#37153) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èn pl kenem nèha normál kèz mrèmmel . Vèkonyan kenem be , pár óra ès szèpen beissza. Volt , hogy Nivea , volt , hogy Florena , volt , hogy normál kèzkrèm . Havonta 1x- nèha 2x . Ez utóbbi , ritka .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37157) eumano válasza pècsimunkás (#37156) üzenetére


eumano
tag

Köszönöm a válaszokat, mindenképp kipróbálom a Nivea-s kézkrémet! ;)

(#37158) nandow


nandow
aktív tag

Króm felületekre mehet wax (collinite 476)? Pl hűtőrács.

(#37159) RP1980 válasza eumano (#37157) üzenetére


RP1980
tag

Nem ajánlom. A nivea élő szövetre lett kitalálva, a kormányodon pedig egy festett "halott" anyag van. Sok nyelvben külön szóként is szerepel a két dolog.
Anno gyermekkoromban a bőrfocit kentük niveával :)

[ Szerkesztve ]

(#37160) eumano válasza RP1980 (#37159) üzenetére


eumano
tag

Szia!

Akkor mit ajánlasz rá?

(#37161) RP1980 válasza eumano (#37160) üzenetére


RP1980
tag

Leginkább semmit. A kezedből kerül rá bőven "anyag" ami puhává teszi, persze ha nem valami olyan a munkád (pl szobafestő, kőműves, ilyesmi) ahol száraz lesz a bőröd. Egy jó tisztítót ajánlok, hogy ne legyen a zsírtól fényes, koszos, ragacsos. Ezzel néha lepucolni és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#37162) japci válasza BigBlackDog (#37154) üzenetére


japci
csendes tag

Milyen kesztyűben pontosan, ha szabad kérdezni?

(#37163) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Ma estem át egy szélvédő cserén. Szerintetek vegyek új ablaktörlő lapátokat, hogy nehogy a "régiek" (kb 3 hónapos lapátok) valahogyan össze karcolják, vagy valahogyan megtakarítsam őket, hogy ne maradjon rajtuk semmi, ami karcolhat (ha igen akkor mivel és hogyan)?

(#37164) BigBlackDog válasza Hellas (#37163) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha rendesen töröltek (nem csíkoztak, nem foltosan töröltek és nem ugráltak) a régi szélvédőn és épek (nem sérült a gumicsík), akkor hagynám őket. Egy nedves ronggyal áttörölném az élüket és kész. Bár, ha nem drága az új, akkor az a biztos. Lényeg, hogy szárazon ne használd őket!

[ Szerkesztve ]

(#37165) Formaster válasza Hellas (#37163) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A lapáton ne legyen retek, gondolok itt homokos szennyeződésre. Az új szélvédőt (is) ajánlatos lkezelni valamivel, pl glacoval. Így könnyebben tisztán tartható, kevésbé ragad rá a piszok, jobban csúszik rajta minden, ezáltal nem annyira karcolódik.

(#37166) Sub-ZeRo válasza Hellas (#37163) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hol csináltattad?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37167) jozsi252 válasza Hellas (#37163) üzenetére


jozsi252
veterán

Vedd le őket és úgy töröld át szépen a gumit. Én is át szoktam törölni a lapátot, nekem 1db 70cm-es lapát van, de valami brutál mennyiségű kosz jön le róla. még az 5. áttörlés után is jön le kosz róla. Én APC-t használok erre a célra, illetve van hogy ablaktisztítóval befújom a papírtörlőt és úgy.
De ha olcsó, mondjuk a sima kampós kivitel akkor lehet érdemes cserélned, de ha nem akkor inkább takarítsad. Enyémhez alig lehet kapni, de ami van az is jó drága, szóval marad a takarítás ameddig nem csíkoz vagy ilyesmi.

iPhone 13 Pro Max

(#37168) BigBlackDog válasza jozsi252 (#37167) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ugye a grafitréteget nem szoktad levakarni róla? :D

(#37169) jozsi252 válasza BigBlackDog (#37168) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem természetesen, nem fekete a papírtörlő hanem barnás dzsuva jön le róla. A gumi oldalát 1x szoktam mindig, mert ugye azon nem nagyon van kosz, az élén szoktam végighúzni többször.

iPhone 13 Pro Max

(#37170) proof88


proof88
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek ezekről:
- szarvarsbőr kendő - ezt szárazoláshoz használnám - fényezésen is mehet?
- szivacs - ettől parázok fényezésen használni ... ez azért karcol, nem?

(#37171) martillo válasza proof88 (#37170) üzenetére


martillo
tag

Nekem van egy hasonlo szarvasbor kendom, amit kb ezen az aron vettem.
Nem vennem meg ismet, es arra is kivancsi lennek, mennyi koze van szarvashoz.
De ez csak az en velemenyem, lehet masnak mas a tapasztalata vele.

[ Szerkesztve ]

(#37172) Safranek válasza nandow (#37158) üzenetére


Safranek
aktív tag

mehet

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#37173) pècsimunkás válasza proof88 (#37170) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Hasonló kendőt használtam èn is , de át szoktam a mikroszálas kendőre . A mikroszálas törlőkendő az mindenre IS jó.

Èn , ha otthon mosom az autót Sonax szivacsot használok . Jó habos , bő vizes szivaccsal mosom az autót .
Nem vettem èszre , hogy karcolódna . Meg mosâs előtt jól leveretem az autót .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37174) Hellas válasza BigBlackDog (#37164) üzenetére


Hellas
senior tag

Köszi mindenkinek a tanácsokat! :)
3 hónapos lapátok, használva alig voltak, mert a régi üvegen is volt Glaco, nem csikoztak, nem ugráltak. Akkor szerintem megtakarítom őket, átnézem, és maradnak. Az új üvegre is menni fog Glaco, holnap szerintem már fel is rakom rá. Igazából nem túl draga a lapát rá, 4500 lenne egy Valeo flat szett, de az is pénz természetesen. :)

(#37175) Hellas válasza Sub-ZeRo (#37166) üzenetére


Hellas
senior tag

Kecskeméten, a Hírös Autóüvegnél. Szerencsére egy forintomba sem került, mert Cascos az autó. Gyári üveget kaptam, reggel vittem, délután mentem érte. Kavics miatt lett cserélve egyébként, de amúgy is rafert, mert tiszta karc volt. :)

(#37176) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Felvittem a szèlvèdőre ès a kèt első oldal ablakra a Glacot. 10 perc száradás után vissza töröltem , addig is járt az autó , a szèl is fújt , de szèpen vissza lehetett törölni . Majd mentem vásárolni - kb fèl óra - , utánna ülök be az autóba , akkor láttam mèg egy kis foltot a szèlvèdőn . De simán el lehetett tüntetni . Szóval könnyű a Glaco kezelèse . Ez a 3. termèk a Soft 99- től , mindegyikkel maximálisan meg vagyok elègedve .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37177) MunezXBK válasza pècsimunkás (#37176) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ugyanilyen a Rain X is.

(#37178) pècsimunkás válasza MunezXBK (#37177) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azt nem ismerem . De köszi azért az infot . Nagyon bejönnek nekem a Soft 99 termékek . Nem olcsók , de jók . Meg igazából sokáig elég 1-1 termék . Leglábbis amiket eddig használtam . Lehet mondani , hogy kitűnő ár- érték arányúak .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37179) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Télire való felkészítő faszázás képekben :D

(lemenő nap megviccelte a telefont, ezért van minden képen más színe az autónak..)

Új gumi szépen itt a Perlt :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37180) pècsimunkás válasza Motion_Blur (#37179) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Jó kezekbe került Saint autója !
Szép munka !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37181) jozsi252


jozsi252
veterán

Tegnap felkerültek a téli gumik, úgyhogy ma volt egy jó órás felni mosás. Koch Chemie Green Star 1:10-es hígításút használtam, minden részét jól átsikáltam vele és nagyon szépen lehozta a felni belsejéből is a olajos fékporos retket. Szóval akinek van, bátran merem ajánlani a GS-t erre a célra is! Nagyon szép lett a végeredmény. :K
Amúgy tavasszal mikor a téli gumikat elraktam, ugye említettem hogy PERL-el kezeltem le az oldalfalat. Meglepetésként még mindig ugyanolyan fekete fényes volt mint akkor!! Szóval nem szívta be mint egyes szerek, és nem mattult be pár hét után mint egyes gyengébb ápolóknál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37182) Hellas válasza jozsi252 (#37169) üzenetére


Hellas
senior tag

Na nekem viszont fekete lett a kendő, ahogy végig húztam ma rajta. Lehet ez volt a grafit réteg? :DDD

(#37183) jozsi252 válasza Hellas (#37182) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen! Azért mártják őket grafitba hogy szépen csússzon a szélvédőn, elvileg bármiféle hang nélkül.. elvileg.. :D

De nem gond, azért 1 húzásra nem fog lejönni róla. ;)

iPhone 13 Pro Max

(#37184) Motion_Blur válasza jozsi252 (#37181) üzenetére


Motion_Blur
félisten

PERL-ről amit írtál +1

Simán gumira megy úgy érdemes hogy higítva felkened gazdagon, aztán másnap a maradékot nedves mikroszálassal visszatörlöd. Így nem veri fel a felesleget a fényezésre és nem ragad bele semmi.

ha konzerválom a szettet fél évre, akkor a visszatörlést nem kell megcsinálni

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37185) BigBlackDog válasza Hellas (#37182) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esélyes. De egy törlésre azért nem szeded le, illetve elvileg létezik olyan lapát is (legalábbis hallottam már róla), ahol magába a gumi anyagába van bekeverve a grafit.

(#37186) focvis válasza jozsi252 (#37181) üzenetére


focvis
veterán

Mielőtt még bepisiltek a Perl hatásától :)) , március 9-én tettem el a téli gumikat, előtte hót mezei glicerin + langyos víz kombóval lekentem. Ma - 8,5 hónappal később - feltettem az autóra, délután mentem vele 30 km-t, így néz ki most:

(#37187) F_Zolee válasza focvis (#37186) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ejj de koszos ez a felni meg ragasztós. ;]

Én még csak hétfőn megyek átvenni a gumikat meg felnire rakatni. :D De 2t azért kellett venni, mert előző szezon végén beleállt valami az egyik gumiba igy lapos kerékkel kénytelen voltam elgurulni a legközelebbi kútig.

[ Szerkesztve ]

(#37188) jozsi252 válasza focvis (#37186) üzenetére


jozsi252
veterán

Volt régebben tapasztalatom több termékkel is, de gumira eddig ez a legjobb. Beltérnél viszont mióta áttértem az Auto Finesse Spritz-re, azóta nagyon nagyon ragaszkodok hozzá, belsőnél nem térnék vissza PERL-re viszont. :)
Glicerinnel az a baj(om) hogy egy kicsit ragadós felületet hagy maga után. Nyilván az arányok is számítanak, de hát kinek mi.

(#37184) Motion_Blur

Én ha jól emlékszem talán 1:3-ba hígítottam. Visszatörölni soha nem szoktam.

iPhone 13 Pro Max

(#37189) Motion_Blur válasza focvis (#37186) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Menjél még vele egy kicsit és szép barna lesz majd a gumid oldalfala ;) ;]

A felni és a peremvédő közti csík meg elmaradt ha jól látom... :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37190) tibbike01 válasza jozsi252 (#37188) üzenetére


tibbike01
őstag

Az Auto Finesse Spritz matt felületet hagy maga után? Mélyíti a színeket? Én is szemezek vele már egy ideje.

(#37191) focvis válasza F_Zolee (#37187) üzenetére


focvis
veterán

Meg a futófelület is poros. :( :DDD Muszáj voltam vakuval fotózni, élőben nem ordít ennyire. Le nem kapirgálom.

#37189) Motion_Blur: 4 éves gumi, ez már nem igen barnul be; jövő októberben megy a Jófogásra (4 mm).
Jogos, tényleg nem sikerült bekenni a peremvédő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#37192) pècsimunkás válasza focvis (#37186) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ilyen gumi van az Aurisomon . Ráadásul ebben a mèretben . Nagyon jó gumi . Annyira tetszik , hogy ha cserèlem , maradok akkor is a Dunlopnál .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37193) Hellas válasza BigBlackDog (#37185) üzenetére


Hellas
senior tag

Volt az 5 húzás is! :D
Veszek új lapátot, ne ezen múljon az új szélvédő. :)

(#37194) F_Zolee válasza focvis (#37191) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem most már nem barnult az új nyári gumi mióta ide ezzel kapcsolatban. Max majd az új téli. :D

(#37195) Motion_Blur válasza focvis (#37191) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És egy téligumit elvisznek 4mm mintával?
Mondjuk Mo-n mindent el lehet adni :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37196) focvis válasza Motion_Blur (#37195) üzenetére


focvis
veterán

10-12 rugó befolyik belőle. De no para; a német eBay-en kapni Michelin MXT-t is, bőven a 90-es évekből. :D

(#37194) F_Zolee:

2x átkentem Black Outtal, 1x Sonax gumiápolóval; kb. június óta az enyém se barnul.
Itt jegyzem meg, hogy az ~5 éve vásárolt Sonax jobb a Black Outnál (utóbbiból van még fél literrel).

[ Szerkesztve ]

(#37197) Motion_Blur válasza focvis (#37196) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Black Out koptatóra, dobbetétre jó lesz :D

Amúgy ma neki akartam állni a nyári aluk belső felének Carpro Trix-el mert még volt fél üveg, de beopálosodott és nulla a hatása! Pedig lezárva volt a garázsban, de úgy látszik 2 évet nem bír ki ez az anyag.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37199) depe95


depe95
tag

Sziasztok, szélvédő belső tisztítására hidegebb időben mi javasolt?

(#37200) Drughi válasza depe95 (#37199) üzenetére


Drughi
addikt

Frosch ablaktisztító!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.