Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Formaster válasza zsolti1 (#33998) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A képek nem kerültek be Viszont a komoly vegyszereknél az első szabály, hogy nem szabad hagyni rászáradni.

(#34002) zsolti1 válasza zsolti1 (#34000) üzenetére


zsolti1
csendes tag

(#34003) zsolti1 válasza Formaster (#34001) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Jelentem,: most megtanultam!!!

(#34004) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, néhány hónapja kértem tőletek segítséget. Az alapján vettem Fusso Coat wax-ot, és néhány mikroszálas kendőt, amiket mostanában terveznék használni.
Viszont az autó már nem olyan tiszta, mint pár hónapja volt és az előző wax réteg is bőven lekopott már róla. Illetve kezd gyűlni a sok bogármaradvány a kocsi orrán...
Jól sejtem, hogy egy alapos autómosás itt már nem feltétlen elég waxolás előtt? Mennyire kell ezt komolyan venni? Mit javasolnátok a felület megfelelő előkészítéséhez a waxolás előtt?
köszi!

(#34005) Veron


Veron
őstag

Most vettem észre, hogy a bőr váltószoknyán van egy kis kb. 1,5 cm egyenes szakadás. Mit érdemes vele kezdeni, hogy ne szakadjon tovább? Esetleg meg lehet foltozni valahogy? Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#34006) molnarpeter válasza Veron (#34005) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csere, nem nagy tétel.

(#34007) RP1980 válasza ProdyG (#34004) üzenetére


RP1980
tag

Szia!
Egy gyurmázás szerintem ráférhet, de az sem elengedhetetlen. Ha megsimogatod a kocsid fényezését és simának érzed mint pl a fürdőszoba tükröt, akkor csak zsírtalanítsd a lakkod, ha kicsit érdes, akkor gyurmázd csak és zsírtalaníts.

(#34008) KisBundi


KisBundi
őstag

Már kapható a polirtech-en webshopban a VP Citrus pre wash. :)

(#34009) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok! Szerintetek mivel érdemes a napfénytetőt szalonállapotúvá varázsolni?
Tökéletesen és finoman jár, de lassan 10 éves. Ráférne egy tökéletes tisztítás, és újrakenés, hogy pont olyan legyen mint 2008ban, amikor kijött a gyártósorról.
Ezen kívül az ajtókat is szeretném zsírozni. Kicsi nyisz-nyosz akad már, főleg hidegben, csak nem tudom mit használjak, amivel gyári-új állapot érhető el.
Tuti tipp?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#34010) Veron válasza molnarpeter (#34006) üzenetére


Veron
őstag

Mennyire nem nagy? Azt gondoltam 15e Ft körül van, annyit most nem szánnék rá feltétlenül.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#34011) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Klíma tisztító-fertőtlenítő bombát szeretnék venni. Hirtelenjében ezt találtam, amit még ma be tudnék szerezni. Ez csak illatosít, vagy fertőtlenít is? Ajánlott/nem ajánlott?
:R

(#34012) _stick_ válasza _stick_ (#34011) üzenetére


_stick_
őstag

Vagy inkább a prevent?

(#34013) bump3r111 válasza KisBundi (#34008) üzenetére


bump3r111
tag

Sajnos csak 1 literes és elég magas áron. Van nekik 5 literes nem tudja valaki? :D

(#34014) Peti78 válasza bump3r111 (#34013) üzenetére


Peti78
őstag

Van.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#34015) molnarpeter válasza Veron (#34010) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#34016) ProdyG válasza RP1980 (#34007) üzenetére


ProdyG
senior tag

Köszi a választ!
Én is gyurmázásra gondoltam. De ez a zsírtalanítás újdonság. A gyurma és a zsírtalanítás kizárják egymást, vagy a kettő is együtt is kellhet? Tehát ha gyurmáznék akkor is kellene még külön zsírtalanítani is?

A zsírtalanítást mivel csináljam? Valami speckó folyadék?

Gyurma csak a durva szennyeződésekhez kell (kátrány stb...), igaz? Van a kocsin 1-2 ezeréves bogármaradvány féleség, amit sehogy sem tudok lemosni, nem tudom azon a gyurma segítene-e...

Bocs a sok kérdésért :)

(#34017) Formaster válasza Kleroo (#34009) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A napfénytetőt mindenképp tisztítsd és olajozd/zsírozd, de csak finoman, hogy ne ragadjon majd bele a por.

(#34018) szőröscica válasza Kleroo (#34009) üzenetére


szőröscica
addikt

Ajto zsaner nyoszorges elleni szer engem is erdekelne :)

(#34019) molnarpeter válasza szőröscica (#34018) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fémre szilikon spray bevált Mágus tanácsára :) nem gyűjti a port, és elég ritkán kéri csak. Olajoztam is korábban, de az nem bírta olyan jól, ezzel kb olajcsere mellett elég megkínálni.

[ Szerkesztve ]

(#34020) Kleroo válasza molnarpeter (#34019) üzenetére


Kleroo
veterán

Hááát nem tudom. Rengeteg mindeféle ilyen oylan zsír, kenőanyag van. A gyárban is valami ilyesmit tesznek rá. Ezt kéne eltalálni. Szilikonfújogatás furának tűnik nekem. :S

Formaster. Jaja, azt kéne, no de milyet. tényleg rengeteg féle van.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#34021) molnarpeter válasza Kleroo (#34020) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha műanyag határolód van, akkor zsírspray, szilikontól nyekereghet. Mágus azért látott már párat, én elhiszem neki, szilikonnal kevésbé kopik.

Ablak mechanizmus gépzsír. Ha kézi váltó, adj annak is a kar tövébe.

[ Szerkesztve ]

(#34022) d4d


d4d
tag

Hellohello,

Még mindig itt tartok. Autoglym Engine & Machine Cleaner, ez az amit le szeretnék váltani gazdasági okok miatt, amúgy remekül bevált. Meguiar's Super Degreaser lenne helyette illetve régóta ezt néztem ki, de most kaptam egy újabb tippet egy profi kozmetikustól, Bilt Hamber Surfex HD. Slimsnél is elérhető, van valakinek tapasztalata ezzel a szerrel? baromira dicsérik és árban kedvezőbb mint a Super Degreaser.

elemlampa.blog.hu

(#34023) Ummon válasza molnarpeter (#34021) üzenetére


Ummon
csendes tag

Ráadásul a szilikon gyűjti is a port. Fehér lítium zsír sokkal jobb oda. Megtapad a felületen és a port sem gyűjti.
Van pl a WD40-nek is ilyen spray-je.

(#34024) MunezXBK válasza d4d (#34022) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mennyibe kerül?

(#34025) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nemrég írtam a felni oldalfal barnulásról. Azóta, hogy letisztítottam most újra előjött. Az jutott eszembe, hogy lehet lejárt a gumiápoló szavatossága? Vagy megromlik ez egyáltalán?

(#34026) d4d válasza MunezXBK (#34024) üzenetére


d4d
tag

valami 16-17 GBP 5 liter! és ugyanúgy vízzel hígítható

ja amúgy nem titok, Carpro-s Bence javasolta. Írta hogy a Super Degreaser is jó, de ő ezt a Surfex HD-t jobban szereti. Én kifejezetten a motortér tisztítása miatt venném a Megs APC mellé kiegészítőnek a komolyabb szennyeződésekhez. De sok minden másra is jó keveréstől függ.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#34027) BigBlackDog válasza F_Zolee (#34025) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem a fékport látod?

(#34028) F_Zolee válasza BigBlackDog (#34027) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem hinném, mert kb tegnapról mára jött jobban elő, hogy a nap sütötte igazán.

(#34029) MunezXBK válasza d4d (#34026) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én valami noname cuccot vettem, 18€/5 liter áron és űber.

(#34030) RP1980 válasza ProdyG (#34016) üzenetére


RP1980
tag

Zsírtalanítani ipa=isopropyl alkohol. Bestbyte-ban találtam 1990/liter. Abból bekeverhetsz 30:70 arányban desztvízzel magadnak és mehet a permetezés és törlés. Ha ahogy írtad is vannak bogár és egyéb maradványok, akkor kell a gyurma. Ahhoz viszont feltétlen csinálj sikosítót, a legolcsóbb ha autosampont keversz be desztvízzel, és azt gazdagon fújod a gyurmázandó területre. Ha megvan, akkor gyurma után menjem az ipás ceremónia.

(#34031) RP1980 válasza _stick_ (#34011) üzenetére


RP1980
tag

Szia!
Én tegnap "robbantottam" :) egy sonaxot, nagyon finom citrusos illat van azóta a kocsiban. Sonax mintaboltban egész jó áron volt.

(#34032) jozsi252


jozsi252
veterán

Egy alapos elázás + egy pár perces út után elég vizes lett az ülés tőlem. Szárítani szerintetek sima hajszárítóval szárítsam meg, nem akarnám hogy foltos maradjon?

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34033) bandiie válasza szőröscica (#34018) üzenetére


bandiie
aktív tag

Ajtózsanérra nekem a wd40 teljesen bevált. Évente max. 2x fújom vele és hangtalan.

(#34034) Petyyyyy válasza Kleroo (#34009) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ajtókhoz én sima gépzsírt kentem úgy 2,5 éve. Azóta is csend van nyitáskor/záráskor.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#34035) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Kommersz helyről tud valaki gumi apolót ami nem barnul? :D

(#34036) Petyyyyy válasza F_Zolee (#34035) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Glicerin. :D
Egyébként Lotus Cleaning Tyre Shine-ját használom. Másfél hónapja kentem fel, még nem barnult be.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#34037) F_Zolee válasza Petyyyyy (#34036) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ok és hol kapni kommersz helyen? :D Hirtelen csak webáruházat találtam.

Eddig az öreg gumin nem barnult nekem se. Újon meg ha nap éri jobban akkor ko ha a véget járja.

[ Szerkesztve ]

(#34038) Petyyyyy válasza F_Zolee (#34037) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Glicerint leginkább gyógyszertárban, annál kommerszebbet nem tudok.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#34039) F_Zolee válasza Petyyyyy (#34038) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na igen de ahogy olvastam inkább nem adnak, mint az ellenkezője. :D Majd rákérdezek ha arra járok. De azért várok még tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#34040) jozsi252 válasza F_Zolee (#34035) üzenetére


jozsi252
veterán

A barnulásnak inkább ahhoz van köze hogy nincs rendesen letakarítva a gumi oldalfala.

iPhone 13 Pro Max

(#34041) F_Zolee válasza jozsi252 (#34040) üzenetére


F_Zolee
veterán

De le lett takaritva. Felnitisztító lehozta a barna cuccot, már ráfújáskor látni, hogy oldja. Ma ismét lemostam de most nem kentem be az ápolóval. Bal oldala ahol nem érte a nap igazán az nem barnult meg még de a tisztítóval szintén barna lé jött le...képet is tettem be még a művelet eredményéről.

(#34042) jozsi252 válasza F_Zolee (#34041) üzenetére


jozsi252
veterán

Az igazság az hogy az ápoló nem nagyon tud bebarnulni, bármilyen szar legyen. Ha szar akkor annyi van hogy nem fénylik az oldalfal csak max pár napig, vagy az első esőig. A barnulás meg akkor jön ha valamennyi dzsuva marad az oldalfalon. Ha esetleg nem is látod, de akkor is maradhat valamennyi.
Nekem is volt szar minőségű gumiápolóm régebben, és tényleg annyit történt hogy az első esőig volt fényes a felület, vagy max 4-5 napot bírt ki azt helo. Ezért mondtam csak hogy szerintem még lehet kosz rajta, csak esetleg nem látod, viszont a gumiápoló már "észreveszi".

iPhone 13 Pro Max

(#34043) F_Zolee válasza jozsi252 (#34042) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem szar az ápoló hanem már lehet lejárt. :D Autoglym-es de már vagy 3 éve vettem és még nem fogyott el.
Visszakerestem és kb pont egy hónapja takarítottam le és ápolóztam. Tegnapig nem barnult be, melóhelyen érte a nap a jobb oldalát a héten jobbára, az barnult...míg a jobb még nem. Alapban csak vékonyan viszem fel, hogy ne csillogjon annyira. [link]
Lándzsás mosás után is még jó volt. [link]

Előző szezonban nem mostam külön a gumit csak samponnal és úgy ápolóztam, sosem barnult meg.

[ Szerkesztve ]

(#34044) molnarpeter válasza bandiie (#34033) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na a WD40 minden, csak nem kenő spray.

Szilikonsprayt azért szeretem gépzsír helyett, mert lecsöppen a felesleg, a zsír meg összeszedi a sok port.

(#34045) Ummon válasza bandiie (#34033) üzenetére


Ummon
csendes tag

A sima WD40 azért "jó", mert kioldja a még ott lévő kenőanyagot és utána fújkodhatod állandóan vele, hogy ideig-óráig jó legyen.

El kéne ezt már felejteni, hogy a sima WD40 mindenre jó. Korrózió megelőzésre találták ki, kenés sosem volt a feladata. És mivel petróleum bázisú, ezért még az is előfordulhat, hogy megtámad bizonyos fajta műanyagokat és tönkreteszi.

Hamár WD40, akkor használd tőlük a "white lithium grease" változatot és láss csodát nem kell félévente fújkodni.

Látom molnarpeter megelőzött és leírta röviden a lényeget :)

[ Szerkesztve ]

(#34046) Peti78


Peti78
őstag

Azt hiszem, 20 nap telt el az utolsó kocsimosás óta. Mint korábban említettem, a felniket két réget fussoval vontam be.
Az első felnik kifejezetten fékporosak voltak.Az egyikre nem tettem felnitisztítót csak snow foamot, a többire ment vp bilberry is. A majd' három hetes fékporral már nem bírt el a fusso. Elég sok rajta maradt, bár még mindig nem annyi, mint annak előtte wax nélkül. Van létjogosultsága a fussonak, de jelentősebb fékpor mennyiségnél már kell a felnitisztító.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#34047) focvis válasza F_Zolee (#34043) üzenetére


focvis
veterán

Maga a gumi barnul be, pár hete linkelt valaki egy angol nyelvű leírást erről (tyre blooming); elolvastam és megvilágosodtam. Röviden: régi gumi nem igazán barnul, új gumi erősebben barnul, ahogy kiválik belőle az antioxidáns (?) összetevő. Rendszeresen pucolni és ápolni kell.

# szilikon-spray: az autó közelébe SE. Max. egy darab rongyra fújva. Ha más szer nem vált be. A fényezésről, üvegről kínszenvedés lesz leszedni. Előtte mehet fehérzsír (lítiumus) vagy grafitos zsír, esetleg teflon, a szilikon a legvégén és főleg csikorgó hangok kezelésére.

[ Szerkesztve ]

(#34048) F_Zolee válasza focvis (#34047) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na majd most kiderül csupaszon milyen lesz.

(#34049) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Egy kissé szokatlan kérdés; autókozmetikában a magasabb járművek tetőjének kezelését, mosását hogyan szokták megoldani? :B Gondolom, hogy valami magasítás van használva a feladatra, de kérdés, hogy létezik-e céleszköz, vagy egyéni megoldások vannak többnyire (pl. vödör, kisasztal, kislétra, stb.)?

(#34050) ProdyG válasza RP1980 (#34030) üzenetére


ProdyG
senior tag

köszi, így fogok tenni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.