Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Kärcher K7 premium magasnyomásúhoz honnan érdemes venni “habágyút”?
Az MJJC a legajánlottabb? Honnan jön meg a leggyorsabban szerintetek?
Köszi

(#38652) RP1980


RP1980
tag

Most láttam, hogy megújul a fusso coat és lesz a soft99-nek kerámiája is.

(#38653) FeRRaR1 válasza Peti78 (#38650) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nagyon jó ablakra, én nagy imádója voltam az ecetes zöld mr musclenek, sőt még most is azt mondom hogy az az egyik legjobb. Viszont a 60% desztvíz + ipa 40% ráver kicsit még arra is. Egy flakonnal keverni elég, és az jó zsírtalanítani meg ablakhoz is.

Felnihez nem ajánlom, oda jobban működnek az arra kitalált szerek.

(#38654) Peti78 válasza FeRRaR1 (#38653) üzenetére


Peti78
őstag

Sajnos az ecetes zöld mr muscle-t sehol se, lehet kapni. Azt használtam a Te tanácsodra, remek volt, de volt, nincs :(

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38655) Drughi válasza Peti78 (#38654) üzenetére


Drughi
addikt

Énsem találtam sehol...

(#38656) jozsi252 válasza Peti78 (#38654) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért ne csináljunk úgy mintha egyetlen egy termékkel lehetne csak ablakot tisztítani. :) Koch Chemie Glass Cleaner baromi jól bevált nekem pl.

iPhone 13 Pro Max

(#38657) Drughi válasza jozsi252 (#38656) üzenetére


Drughi
addikt

Ez pl 4x áron van.
Én a zöld békásat használom, mert azt mindenhol kapni lehet.
1l nem kerül 800ft-ba és elég egy fél évig...

(#38658) tibbike01 válasza Drughi (#38657) üzenetére


tibbike01
őstag

Elvileg a zöld békás hivatalosan leváltotta a Mr. Muscle-t.

(#38659) FeRRaR1 válasza tibbike01 (#38658) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Angliában átnevezték Mr Muscle Platinum-ra, és 500 helyett 750ml lett. Egyébként ugyan az mint volt előtte (szerencsére).

(#38660) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Pár napja rátaláltam erre a topikra, azóta párszáz bejegyzést elolvastam, meg persze a bevezetőt. Nagyon beteg, hogy mennyire maximalisták vagytok, tetszik. :C

Viszont laikusként nekem egy á/érték arányban bestbuy pakk tökéletesen megfelelne jelenleg. Vegyük úgy, hogy semmim nincs egy magasnyomású mosón kívül autómosáshoz és azt se tudom, hogy hány fázisa van egy autókozmetikázásnak (eddig úgy tudtam, hogy mosás, öblítés, törlés, wax). Na ez kb. olyan lehet nektek, mintha Rómába bemennék egy kávézóba, hogy egy kávét kérek.

Szóval egy kezdő szettre kérnék javaslatot, hogy mikkel tudnám szebbé tenni a gépet, ha jól tudom ilyen "kategóriák" futnak: előmosó, sampon, festetlen műanyagápoló (esetleg fényvisszaadó, kicsit kimattult a 4 éves autón, olasz import), gumiápoló (bár erre a glicerin egész jól bevált), bőrápoló, ablaktisztító, felnitisztító, meg a jóég tudja mi van még.

Ha az összefoglalóban lévő ajánlás a legjobb ár/érték arányú, akkor mondjátok és arra szállok rá.

Ja, ezüst színű auris kombim van, panorámatetővel (ha netán arra más kéne, mint az üvegre).

Előre is köszi,
Ádám

(#38661) tibbike01 válasza Mittu88 (#38660) üzenetére


tibbike01
őstag

Én a Wolf termékcsaládot bátran ajánlom. Itt mindent meg tudsz vásárolni, amire szükséged lehet. Az árak bejelentkezés után látszanak.
Metroban vagy Kauffertől tudsz még Sonax termékeket venni, de a Tesco-ban kapható ArmorAll termékek is jónak mondható. A matt műszerfalápolójukat kifejezetten ajánlom!

Alternatíva lehet még a Lotus autóápolási termékek, egész jó csomagokat lehet kapni náluk.

Ha a felső kettő nem, akkor marad a polirtech, ahol kedvedre tudsz márkák között válogatni. Kb mindegy melyik márkát választod, amik ott vannak, jók.

Kezdő csomagként én ezeket venném:
Sonax sárga fényező sampon
IPA
Soft99 Fusso 12M
Wolf APC, Back Out, Műszerfal ápoló
Felnitisztítóból nekem bevált a Lidl-s, ami hétfőtől pont kapható a Lidl-be viccesen olcsó áron.
Zöld békás ablaktisztító
Sok-sok mikroszálas, szivacs, kefe, ecset, amiket aliexspressről is be tudsz szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#38662) Petyyyyy válasza Mittu88 (#38660) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha megy az angol, nézz meg pár videót az itt emlegetett arcok youtube csatornáján és élesedni fog a kép az autókozmetikát illetóen. (AMMO, White Details....)

Elöljáróban annyi hogy nem szabad megvenni egy tisztító szer és kellék szettet úgy, hogy aaa jó lesz az nekem, hiszen kezdő vagyok. Más már elkövette ezt a "hibát", meg kell nézni videon hogy járt a sorstárs és tanulni belőle. Mindenképp a jobb minőséggel kell kezdeni - így megfelelő törődést kap a járgányod és az első tapasztalatod pozitív lesz, ami szintén elég fontos.

Csak pár személyes tippet tudok adni, miután nincs magasnyomásúm:

Bőrtisztító, ápoló - Colourlock
Műanyag tisztító - SONAX PROFILINE Műanyag Tisztító 1L
Műanyag ápoló - Lotus tyre shine (ez hamarosan elfogy, szeretnék egy CarPro PERL-t)
Ablaktisztító - Clin, CarPro Eraser
Felnitisztításhoz - Bilt Hamber - Auto wheels, GYEON - Q2M TAR
Gyors wax: Lotus Nano
Kemény wax: Bilt Hamber Double Speed-Wax
Kézi mosáshoz pedig Sonax sampon :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38663) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jut eszembe, keddről, de csak tegnap örökítettem meg: [kép]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38664) tibbike01 válasza Petyyyyy (#38663) üzenetére


tibbike01
őstag

Azta! Ez igen! Milyen szereket használtál és hogy mostad?

(#38665) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!

Vettem 5 db alufelnit használtan gumival, jó ideje vadászok már ilyenekre. Rendbe akarom tenni/tetetni őket. Most vannak a gumisnál, szétszedi őket, elviszem homok fúvatni de utána nem tudom mi legyen. Nem akarok semmi csicsát csak valami tartósabb sötét szürke vagy fekete bevonatot. Szintereztetni vagy festeni érdemes őket? Fújkáltam már ezt-azt, van is hozzá nagy kompresszorom meg pisztolyom, szerintem le tudnám őket fújni (sima öt küllős felni nem ezek a mai sokküllős csodák) elfogadható minőségben vagy elviszem szintereztetni. Van nem túl messze egy szinterezős cég, elvileg nem ilyen sufni cég, róluk jókat mondanak. Nézegettem de mire megveszem a festéshez a cuccokat (alapozó, fedő, lakk, edző) majdnem ott vagyok mint a szinterezéssel és akkor még dolgozhatok is vele. Viszont szinterezésről olvastam jókat, rosszakat is, van aki szerint a réteg alatt jobban elkezd "rohadni az anyag" mint vegyszeres festésnél. Meg amikor rásütik a port, nem gyengül a felni anyaga? Tudtok erről valamit mondani?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#38666) Petyyyyy válasza tibbike01 (#38664) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Brigéciol, fogkefe és egy régi, "semmirenemjó" törölköző. Beáztat, fogkefével suvickol, majd a törölközővel szárazra töröl.
Nem lőttem előtte fotót, de szerintem ez volt az első motortér tisztítás az autón. :U

Ezt követően szivaccsal vagy közvetlen fújással vittem fel a Lotus tyre shine-t és tiszta mikroszálassal töröltem át végül.

Szerk.: Archer - Én inkább fényeztetném, sokkal szebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38667) Formaster válasza Archer (#38665) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az alu nem rohad. A szinterezés sokkal strapa állób, tartósabb megoldás. A gyártók kb 90%-a gyárilag szinterezett felnit ad, bizonyos esetekben lehet kivétel, pl magasfényű zongoralakk stb. Ha a gyár így csinálja, akkor nem gyengülhet tőle az anyag, de hegeszteni is szoktak felnit, igaz a legritkább esetben, mert ott már tényleg gond lehet a hajszálrepedésekkel, anyag gyengüléssel. Ezt jobb esetben olyanok csinálják, akik tudnak röntgen alá aluval hegeszteni, ami elég nagy elismerést jelent.

Én nem mókolnék vele magam, ahogy mondtad több lenne a leves, mint a hús.

(#38668) RP1980 válasza Archer (#38665) üzenetére


RP1980
tag

Én porfestettem a tomasonjaim és nagyon baba lett. Flocking kft nél árban is jó volt.

(#38669) Peti78 válasza jozsi252 (#38656) üzenetére


Peti78
őstag

Nem mondta ezt senki sem :) Most frosch ablaktisztítót használok, kiváló termék, ráadásul helyben be is szerezhető.

Nagyjából elfogyott a Fusso, mást best buy van? Vagy nincs értelme keresgetni?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38670) jozsi252 válasza Peti78 (#38669) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem nincs értelme keresgélni. Nyilván ha kiállításra menne egy autó akkor erre a célra vannak sokkal jobb waxok is, de sima otthoni használatnál tartósabb wax ezen az áron nem nagyon van szerintem. Ha nem pH semleges sampont meg előmosót használsz, akkor a nem szintetikus még addig se bírja mint a fusso. Szóval felfele max akkor érdemes lépni ha kerámiát használsz.

iPhone 13 Pro Max

(#38671) Peti78 válasza jozsi252 (#38670) üzenetére


Peti78
őstag

Citrus pre wash és advanced neutral snow foamot használok. Ami most nagy fejtörést okoz, hogy mi legyen a műanyag és gumiápolással. Van itthon Wolf, és Perl, de kipróbálnék valami mást is.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38672) sutszi válasza Petyyyyy (#38663) üzenetére


sutszi
veterán

Szép lett. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38673) jozsi252 válasza Peti78 (#38671) üzenetére


jozsi252
veterán

Az egyik top az a GYEON Tire. Sajnos árba is elég húzós, viszont minden téren nagyon jó.

iPhone 13 Pro Max

(#38674) Peti78 válasza jozsi252 (#38673) üzenetére


Peti78
őstag

Ez lenne a szuperség? Műanyagra is jó?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38675) RP1980 válasza Peti78 (#38674) üzenetére


RP1980
tag

Nem, ez az új termék és ez matabb és kevésbé tartós

(#38676) Archer válasza Formaster (#38667) üzenetére


Archer
őstag

"Az alu nem rohad. " Dehogynem, úgy szét tud rohadni, hogy öröm nézni. Defenderes, régi Range Roveres tulajok tudnának mesélni :) Csak egy kis acélt kell közvetlenül hozzá rögzíteni. Amiket vettem felniket ott is a csavaroknál kezdődött nagyrészt a poros oxidáció.
Végiggondolva nekem is a szinterezés az észszerűbb csak mondom nincs-e valakinek vele negatív tapasztalata. Ha nem lesz nagyon puccos nem baj, csak ugyanolyan legyen mindegyik színe meg bírja strapát, végül is egy terepjárón lesz.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#38677) jozsi252 válasza Peti78 (#38674) üzenetére


jozsi252
veterán

https://polirtech.hu/Gyeon-Tire-Q2. Műanyagra szerintem nem igazán jó, ez kifejezetten gumira való. Műanyagra van más a GYEON-nak.

iPhone 13 Pro Max

(#38678) lacos001 válasza jozsi252 (#38677) üzenetére


lacos001
senior tag

A leirás tökéletes, tanusithatom.

Régebbi képek
Megszáradva is ugyanezt mutatja a gumin és tényleg birja, nem tapad rá semmi.

Ami az árát illeti, jól megkérik...

(#38679) Peti78 válasza jozsi252 (#38677) üzenetére


Peti78
őstag

Nem tűnik rossznak. Meddig őrzi a feketeséget?
Műanyagra ez lenne a jó?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38680) Zémann


Zémann
tag

Sziasztok,

Fusso után a finisert és az applikatort mivel kell kimosni?

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38681) RP1980 válasza Zémann (#38680) üzenetére


RP1980
tag

Innen a fórumról olvastam ki anno én is, hogy meleg víz és mosogatószer a szivacsához jó. És valóban :K

[ Szerkesztve ]

(#38682) bbubby00


bbubby00
őstag

Skacok!
Köszi a tippeket, megjött 2db szárazolós mikroszálasom. Sárga 40*90es szinte begyűjt minden vizet, a kisebbik szürkével pedig foltmentesre tudom törölni.
Lehet sokat segít a dolgon, hogy le van waxolva a kocsi, 3-400Ft-ból lemosom.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38683) Peti78 válasza RP1980 (#38681) üzenetére


Peti78
őstag

Szerintem nem érdemes a szivaccsal bajlódni, azt hiszem 12 db kerül 300 forintba ebay-en

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38684) i-sti válasza Peti78 (#38683) üzenetére


i-sti
senior tag

Ezért fog elpusztulni a világ a saját szemétdombján :O

Nekem is meg van a 12-es csomag ;]

Novum Forum Siculorum

(#38685) Czifi


Czifi
újonc

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy jó fajta és normál áron lakktisztító gyurmát hol lehet (üzlet) valamint milyen márkát érdemes venni? További kérdésem hogy egyáltalán érdemes használni? Nem karcolja össze a fényezést/lakkot? Vagy milyen más alternatíva van?

A szélvédőről ezt a megfolyást mivel lehet leszedni? Próbáltam rendes ablak tisztítóval többször is de sikertelenül. Van különbség az autós ablaküveg tisztítók között és a sima ablaktisztítók között?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#38686) sutszi válasza tibbike01 (#38661) üzenetére


sutszi
veterán

Van konkrét ajánlás kefére és ecsetre Aliról? Mikroszálasokkal lassan ki leszek tömve, még úton van az utolsó szállítmány. Viszont felnihez kellene valami kefe, illetve ecset a belső térre meg arra gondoltam, hogy az ajtó és az ablak találkozási pontjánál ecsettel tisztítanám meg időnként, hogy ne szedje be a homokot meg egyéb karcoló anyagokat. Van erre jobb megoldás, vagy ez teljesen jó?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38687) Peti78 válasza i-sti (#38684) üzenetére


Peti78
őstag

El köll égetni osztjóvan' ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38688) tibbike01 válasza sutszi (#38686) üzenetére


tibbike01
őstag

Én közönséges cipő sárkefét használok a gumi oldalfalára és mikroszálas kesztyűt a felnire. Esetből a legolcsóbbat vettem Aliról, fanyelű, piros fejű, világos sörtés. Egynek jó, de nem venném meg újra.

(#38689) Zémann válasza Peti78 (#38683) üzenetére


Zémann
tag

Aliról jönnek a szivacsok,de most derága szivaccsal waxoltam.Ezt nem szívesen dobnám el.

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38690) RP1980 válasza sutszi (#38686) üzenetére


RP1980
tag

Én ebayről rendeltem ilyet: [link]
kb azonos az autofinesses kefével annak az árának a töredékéért

(#38691) polonic


polonic
félisten

Műszerfal ápoláshoz melyiket választanátok a kettő közül?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38692) Drughi válasza polonic (#38691) üzenetére


Drughi
addikt

Nem ismerem őket, de elnézve, hogy mekkora kiszerelés...

Alternatívaként ezt ajánlom: [link] Sonax Interior PC

1L-es, elég sokáig elég.

(#38693) polonic


polonic
félisten

Olvastam, hogy a Shiny Garage felnitisztító elég jó.

Milyen alternatívát tudtok ajánlani? Mert a termék nem valószínű, hogy ideér, mire a tisztítás történne a gumi felszerelés előtt.

Esetleg bolttal együtt, ha tudtok, jöhetne az alternatíva.

Olyan is, jöhet, hogy házilag hogy lehet pucolni. A felni 5 éves gyári alufelni, tavaly ősszel jött le róla a nyári, a hétvégén megy rá az új. Azért akarnám előtte lemosni. Csak kívülről volt tisztítva, belül az 5 éves mocsok rajta van.

(#38692) Drughi

Köszi! Megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#38694) bbubby00


bbubby00
őstag

Vinove illatositoval valakinek tapasztalat?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38695) End-ru válasza sutszi (#38686) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ebből a shopból én eddig mindig elég minőségi termékeket kaptam.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#38696) sutszi


sutszi
veterán

tibbike01 & RP1980 & End-ru :R Köszi a segítséget.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38697) jozsi252 válasza Peti78 (#38679) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen műanyagra a GYEON-tól a Preserve való. Enyhe selyemfényt ad a felületnek, semmi fölösleges csillogás. Bár megmondom őszintén hogy az AF Spritz-et nem cserélném le rá, de mindenkinek más jön be.

(#38680) Zémann

Szivacsot én mindig kukázom, nem fogom én mosogatni. Épp most várok Aliexpress-ről 12db-ot 380ft-ért. Elvileg belföldre továbbítva lett, szóval napok kérdése és megkapom. Ha minden okés vele akkor linkelem az eladót.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38698) csoki7


csoki7
csendes tag

Sziasztok!

A mostani lidl-s katalógusban lévő autóápolási cuccokból van olyan, amit érdemes beszerezni? :) A felnitisztítót többször olvastam már itt jót, de az mintha pont nem lenne most. A többi cuccról vélemény?

(#38699) lela


lela
aktív tag

Üdv!
Felni szinterezéssel kapcsolatban Debrecen környékén tudtok valakit ajánlani?

(#38700) RP1980 válasza polonic (#38693) üzenetére


RP1980
tag

Szerintem a monsterhez méltó alternatíva ami elterjedt bolthalozatban is kapható nem igen van. Talán a sonax extreme felnitisztítója, de az drágább. A monster nálam az etalon. Ár/érték/teljesítmény bajnok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.