Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) BigBlackDog válasza bbubby00 (#38150) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Amit még el tudnék még képzelni, hogy a wax a felvitelt követően feltöltötte a karcokat és közvetlen utánna nem voltak láthatóak. Viszont, ahogy kopik a felületről, úgy kezdenek ismét láthatóak válni a karcok. De ezt kizárnám, mivel -ha jól értem- waxolás után egy helyben, fedett helyet állt végig.

Egy kérdés; beltérben mennyire volt törölgetve a por róla?

[ Szerkesztve ]

(#38152) bbubby00 válasza BigBlackDog (#38151) üzenetére


bbubby00
őstag

Direkt hozza sem nyultam, mar eleg poros :D
Tehat kapott egy waxot novemberben es beallitottam szalonba. De napfenyben korkorosen latszodnak karcolasok. Azert tippeltem arra, h a wax lehet olyan, ha elkopik, akk a lakk ismet szep lesz. Vagy ezek milyen cuccok? Ugye most ha hozzanyulok az autohoz, mas erzes mint siman :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38153) BigBlackDog válasza bbubby00 (#38152) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Biztos, hogy nem volt előtte is karcos? Waxolás előtt napfényben láttad?

(#38154) bbubby00 válasza BigBlackDog (#38153) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen, de nem tunt fel. Ennyire csak nem lehetek figyelmetlen. Lehet a wax belement az aprobb karcokba es most feltoltve masohogy tunik a fenyben, jobban kiadja? Nemhiaba polirozzak elotte telibe gondolom.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38155) cOxeR válasza jozsi252 (#38066) üzenetére


cOxeR
Ármester

Holnap bemegyek remélem lesz. :)

(#38156) powerwade


powerwade
senior tag

Tanácsra lenne szükségem... Szeretnék egy darab, méretpontos vezető oldali szőnyeget 2014 évjáratú Kia Ceedhez. Lehet egyáltalán kapni? Korábban ajánlott szőnyeges oldalakon csak szettet látok.

(#38157) RP1980 válasza bbubby00 (#38154) üzenetére


RP1980
tag

Előtte polírozták, mert akkor megvan mit látsz, hologramos lett a fényzés! Ez a kontár/amatőr munka ismérve.

(#38158) bbubby00 válasza RP1980 (#38157) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem polirozta elotte.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38159) blizzrd válasza powerwade (#38156) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
En evekkel ezelott vettem csak elore szonyeget, de sajnos mar nem tudom melyik szonyegesnel. Viszont szerintem erdemes megereszteni par telefont. En azt gondolom, hogy ez a legtobb helyen nem lesz akadaly.

[ Szerkesztve ]

(#38160) RP1980 válasza bbubby00 (#38158) üzenetére


RP1980
tag

Akkor lehet a wax felhordásakor került valami olyan anyag (pl. por) az aplikátorba amivel meg lett karcolva. Vagy lehet az is, hogy simán csak most láttad meg a mosókarcokat, mert nagyon nem mindegy hogy egy fényezésre hogyan esik a fény.

(#38161) Drughi válasza powerwade (#38156) üzenetére


Drughi
addikt

Érdemes lehet legalább egy telefont megereszteni a környező bontókba, ha van márka specifikus oda főleg.

Újabb autó, de ettől még lehet "kapás"

Vagy 2 éve én is így vettem pár dolgot, köztük gyári szőnyeg szettet fater mondeójába. Meghagytam a telefonszámomat, hogy ha jönne ilyen kocsi, hívjanak. 2 hét múlva felhívtak...

(#38162) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Furgonok fenyezesere hasznalt feher festeket, vagy ahhoz hasonlot hol tudok venni? Ahol van rozsda, ott hogyan erdemes nekiindulni? Feluleti, es szeretnem hogy ne menjen tovabb kov. stadiumba. Alapozo, vagy siman egy rozsdaatalakito festek, amire mehet a feher szin?

Don't Tread On Me

(#38163) jozsi252 válasza cOxeR (#38155) üzenetére


jozsi252
veterán

Majd számolj már be róla légyszíves hogy milyen. Kíváncsi vagyok a sajàt véleményedre is, meg másoknak is biztos hasznos lesz az infó. :R
Használat közben láttam, olyan nagyon hosszútávú tapasztalatom nincs nekem vele, de ár értéke meggyőző. Már csak a hosszú tömlő miatt is meg a 3 év gari miatt is jó vétel.

iPhone 13 Pro Max

(#38164) powerwade válasza Drughi (#38161) üzenetére


powerwade
senior tag

Köszi srácok, ezek jó ötletek.

Neked is blizzrd köszi :)

(#38165) cOxeR válasza jozsi252 (#38163) üzenetére


cOxeR
Ármester

Reggeli péksüti mellé. :DD

(#38166) spiky03 válasza cOxeR (#38165) üzenetére


spiky03
veterán

Várjuk majd a beszámolót, hogy milyen. Én is gondolkodtam rajta, de előbb a kinti kutat kell megcsinálni.
És nem a péksütiről.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#38167) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van az alábbi fotón látható, szélvédő mögé, a műszerfal tetejére tehető, kis olcsó gagyi rágógumiként ragadó műanyag telefon, stb. tartóm. Nagyon megszerettem. De idővel nem fogja ez bántani a műszerfalat, nem fog rajta nyomot hagyni?

:F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#38168) jozsi252


jozsi252
veterán

Kis helyzetjelentés autó terén. Már jó ideje VP Citrus Pre Wash-t használok előmosónak, de a legutóbbi időben kicsit kezdtem belőle kiábrándulni, a hétvégén meg teljesen. Az első pár flakon valahogy sokkal jobb volt mint az amit pl. legutoljára vettem.
A Fusso ellenére alig hoz le valami koszt ahhoz az elemhez képest amit nem habosítók be pl. Ergo azért marad kosz a kocsin, természetesen nem vastagon, hanem egy nagyon kis réteg amit könnyen le lehet szedni, mert a koszt viszont nagyon jól fellazítja, igazából ez is lenne ugye a dolga.
Hétvégén jó idő volt és átnéztem a kocsit led lámpával, és szomorúan konstatáltam hogy azért vannak mosókarcok rendesen azon a részen ahol több kosz ragad meg. Legjobban az ajtók ilyenek.
Nyilván totális karcmentességet csak akkor lehet elérni ha mindig érintés mentesen csinálod, de otthon ez elég nehezen kivitelezhető.
Én amit lehet mindent megteszek, csak mikroszálassal szárazolok, a termékekből a legjobbakat használom, és mégis elég szomorú a helyzet. Jó nyilván laikus szem ránéz és nem lát semmit, de engem zavar azért itt ott a mosókarc. Nyilván nem sok van belőle, de akkor is gyűlnek.
A VP Citrus Pre Wash-t félreraktam, és rendeltem 5l Auto Finesse Avalanche előmosót, aminek 11-11.5 a pH értéke, tehát lúgosabb mint a Citrus Pre Wash, viszont netes videók alapján, meg sok utánakérdezés után egyik legjobb termék ezen a téren. A kosz nagyon nagy részét ez eltávolítja a kocsiról.
Van egy külföldi srác aki nagyon sok sampont illetve főleg előmosókat tesztel. Itt azért nagyon észre lehet venni a különbséget a 2 termék között. Nyilván egy jól waxolt felületen azért a Citrus Pre Wash jobban teljesít, de nem számottevően. Viszont a helyzet az hogy tényleg úgy vettem észre hogy a Citrus Pre Wash minősége mintha gyengébb lenne!
Itt a 2 teszt
- Snow Foam Test : ValetPro Citrus Pre Wash
- Snow Foam Test : Auto Finesse Avalanche

Eredményről mindenképp beszámolok majd hogy milyen ez az előmosó, a waxot mennyire szedi, meg stb.. De remélem ezzel csökkenteni lehet a mosókarcok számát.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#38169) Petyyyyy válasza VGYke (#38167) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Taxisokat kellene megkérdezni, sokan használnak ilyet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38170) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! A sebváltó körül egészen a könyöktámaszig fekete fénylő zongoralakk műanyagom van. NAgyon jól néz ki, de iszonyat könnyen karcolódik. Hogyan lehet ezt megóvni valahogy mégis? Érdemes valahol lefóliáztatni?

Tesztautóban láttam, pár hónap után hogy nézett ki karcosan....

(#38171) Drughi


Drughi
addikt

Megvettem én is a parkside mosót.

Havi 1-2 alkalommal fogom használni a kocsin, arra elég lesz.
A hozzá adott habosító elég lehet erre? Ebbe kifejezetten elő mosót tegyek csak, vagy sima autósampont is fel tud habosítani?

(#38172) Pardise válasza kalapacsolok (#38170) üzenetére


Pardise
senior tag

Szerintem érdemes fóliáztatni. Nortek vagy Zámbó fólia. Profik mind a ketten, én már fóliáztattam velük az autóim. Premium Carnak mind a kettő a partnere. Előtte felpolíroztatod utána mehet rá a fólia.

Your car, your life ;)

(#38173) VGYke válasza Petyyyyy (#38169) üzenetére


VGYke
addikt

Sajnos 1db taxis barátom sincs

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#38174) kalapacsolok válasza Pardise (#38172) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi, megkeresem őket!

(#38175) Petyyyyy válasza VGYke (#38173) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Majd megkérdem neked én, sűrűn vitetem magam.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38176) szotyika77 válasza i-sti (#38133) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget, nagyon szuper lett, ez a kisbékás ablaktisztító valami csoda :C

(#38177) i-sti válasza jozsi252 (#38168) üzenetére


i-sti
senior tag

Köszi a jelentést.
Sajnos kicsiny rom-mánia országban nincs Auto Finesse termék.
Slim/clean pedig annyi a szállítás mint amennyit a cucc ér.
Amazon/ebay ugyanez a helyzet. :(

Hasonló snow foam-ról tudsz?
Carpro, CG, VP, Meguiars, Dodo Juice?

Novum Forum Siculorum

(#38178) RP1980 válasza i-sti (#38177) üzenetére


RP1980
tag

Ha nem számít a PH semlegesség, akkor bármelyik snow foam + green star. Persze a Koch Chemie a saját Gentle Snow Foam jával ajánlja keverni.

(#38179) RP1980 válasza jozsi252 (#38168) üzenetére


RP1980
tag

Mielőtt romlani láttad a CPW telljesítményét is volt Fusso a felületen? Mert régebben már linkeltem egy külföldi srác kísérletét, akinél elég számottevően látszott, hogy a Fusso sokkal erősebb kosz fátyolt gyűjtött magára mint a Sonax Netshield. Mondjuk az meg kb. harmada olyan tartós :F

(#38180) i-sti


i-sti
senior tag

Ezeket szeretném beszerezni, ebben kérnék egy kis segítséget.

Felnitisztító:
VP Bilberry-t próbáltam, jó cucc, de próbálnék mást is.

Claybar:
Wolf-os kezd elfogyni. Mint a legjobb ami relatív olcsó és sokáig elég. Évente 2x kell csak.

Kédergumi ápoló:
Jelenleg Sonax gumipfleggen (vagy mi a neve) van, de már alig van.

Zsanér/sarok ápoló

Szállórozsda eltávolító:
Itt ahogy láttam Iron X, Tar, Trix mindent is ajánlanak. Nem tudom mi a különbség, illetve, hogy mit mire kell használni.

Köszönöm

Novum Forum Siculorum

(#38181) RP1980 válasza i-sti (#38180) üzenetére


RP1980
tag

Két kategoriában tudnék ajánlani, ezeket teszteltem:

Felni: Shiny Garage Monster Wheel Cleaner! Ennél jobb felnitisztítót még nem láttam, ez egy álom.

Reprozsda: Szintén Shiny Garage D-Tox.

Ha spórolni akarsz használhatod a D-Toxot is felnitisztítóként vagy fordítva, a Monstert reprozsdára. Utóbbi esetben felhigítod a Monstert 1:1 be és azzal fújod be a kasztnit.

Gyurmára is lenne ajánlásom (bilt hamber, ráadásul ahhoz csak víz kell sikosítani), de azt írtad az angol rendelés nem játszik. Polirtechen árulnak több félét, ha rájuk csörögsz szerintem segíteni fognak. Sikosítót ne vegyél, mert arra jó a samponos víz is.

[ Szerkesztve ]

(#38182) i-sti válasza RP1980 (#38181) üzenetére


i-sti
senior tag

SHINY GARAGE ENZYME MICROFIBRE WASH
Ezt próbálta valaki?

Novum Forum Siculorum

(#38183) i-sti válasza i-sti (#38180) üzenetére


i-sti
senior tag

Kédergumira a PERL jó?

Novum Forum Siculorum

(#38184) proof88 válasza i-sti (#38180) üzenetére


proof88
addikt

Amúgy nem ebben a topikban írta valaki, hogy a szilikon kiszárítja a gumit? Vagy valamit totál félreértelmeztem? Mert a gumiápolókra azt szokták írni hogy ápolja a gumit, de ezek szilikonos cuccok szoktak lenni.

(#38185) RP1980 válasza i-sti (#38182) üzenetére


RP1980
tag

Nem kell ilyemire ennyit költeni. Perwoll sport active 3d. Ezt számos német fórumban is ajánlották már. Magam is ezt használom és szuper.

(#38186) tboy93 válasza proof88 (#38184) üzenetére


tboy93
nagyúr

A jobbak szilikonmentesek.

(#38187) i-sti válasza RP1980 (#38185) üzenetére


i-sti
senior tag

Rendben.

Akkor keresek Perwolt 3D-t.

Marad a kérdéses részek.
Kéder és zsanér ápolóra mit rakjak.

Novum Forum Siculorum

(#38188) proof88 válasza tboy93 (#38186) üzenetére


proof88
addikt

És van ilyen termék? Mert eddig ami itt a topikban felmerült gumiápoló, mind szilikonos. És akkor nem értem hogyan ápolhatja valami a gumit, ami kiszárítja. Rágugliztam erre a fentebb említett Sonax gumipfleggenre, arra is rá van írva hogy magas minőségű szilikonolajjal. :U

[ Szerkesztve ]

(#38189) sutszi válasza proof88 (#38188) üzenetére


sutszi
veterán

Én is beleakadtam ebbe pár hónapja...de egy dolog jött elő csak. Glicerin. Azt kell venni, valahol, ahol kapni lehet... De olyan ápolót ami kifejezetten szilikonmentes és jó is még nem jött itt fel...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38190) RP1980 válasza proof88 (#38188) üzenetére


RP1980
tag

Én ezt a gumis témát nem szoktam túlgondolni. Szerintem (!!!) mire egy ilyen termék kárt tenne a gumiban már nem lesz meg az autó, vagy abroncsok esetében rég elkopott ne adj Isten szétment egy jóféle kátyúban :)

(#38191) jozsi252 válasza i-sti (#38177) üzenetére


jozsi252
veterán

Megmondom őszintén elég sokat nézelődtem hogy mire váltsak, de az ami nem nyírja ki teljesen a waxot 1 alkalom alatt, viszont mint előmosó tényleg nagyon jó, ez az egy jöhetett csak számításba. A termékek nagyon nagy része inkább a waxot óvja, minthogy a retket hozza le, ergo max arra jó hogy fellazítsa a koszt a kocsiról. De a példámból látszik hogy ez nem elég ahhoz hogy a kocsi karcmentes maradjon, vagy legalább kevés karc keletkezzen a mosáskor.
Igazából tök mindegy melyiket veszed, ami wax barát az nem hatékony, mint ahogy a pH semleges sem. Arra tényleg hibátlanok hogy a koszt fellazítsák, illetve egy kis részét eltávolítsak, de se több se kevesebb. VP Citrusba csalódtam már most, meglátjuk Avalanche milyen lesz.

(#38179) RP1980

Igen akkor is volt Fusso rajta. A kocsit újonnan vettem 2017 novemberében, majd köv év tavasszal került rá Fusso, és utána volt rajta folyamatosan. Egy idő múlva mikor kezdett megkopni akkor megcsináltam újra, és váltottam is pH semleges (GYEON Bathe) samponra, ez segít sokat a waxon hogy a felületen maradjon.

iPhone 13 Pro Max

(#38192) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Vasárnap óta tartó "f@százás".
Vasárnap porszívózás, beltér tisztítás, majd ápolás Armor All-al, bőrtisztítás, majd ápolás Autoglym-mel, gumiszőnyeg tisztítás, és ápolózás Lidl-s W5-tel. Ez Fél 1-től, fél6-ig.
Hétfő 1-től fél6ig külső mosás, zsírtalanítás, Fusso fél oldalra felkenve.
Ma fél 1-től fél5ig, Fusso befejezése, ablakok kívül-belül tisztítás, külsőre Sheron Rain-Off, gumikéderek ápolása Lidl w5-tel.
Eredménnyel nem vagyok maradéktalanul elégedett. Még a téli felnik vannak fent, Fusso helyenként foltos maradt, és mire kiértem a fotózás helyszínére (~6km) vékony porréteg fedte az autót, amit csak a végén vettem észre. :(
De a beltér baba lett. Második napra szépen beszívta az ápolót, és matt lett a felület, nagyon kellemes illattal. :D
Képekkkkk:











(#38193) tibbike01 válasza 1stVikman (#38192) üzenetére


tibbike01
őstag

Szép! Én is imádom az ArmorAll termékeket. A matt müszerfalápolója a kedvencem.

(#38194) i-sti válasza 1stVikman (#38192) üzenetére


i-sti
senior tag

Sok a szabadidőd? ;]

Szép lett. :R

Novum Forum Siculorum

(#38195) 1stVikman válasza i-sti (#38194) üzenetére


1stVikman
senior tag

+tibbike01

Köszi srácok!
Szabin vagyok a héten, és a sok tennivaló közül ezt vettem előre. :D

[ Szerkesztve ]

(#38196) Shadows


Shadows
senior tag

Sziasztok. Valaki használt már ilyet?

Köszönöm.

Levegős tisztítopisztoly by Lidl

[link]

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#38197) angelside77


angelside77
tag

Sziasztok!

Ti hogy javasoljátok a szélvédő tisztítását, hogy lehetőleg minél kevesebb legyen rajta a karcolódás?

Az autó nem fedett helyen áll egy közterületi parkolóban. Amikor indulni kellene a szélvédő állandóan poros, koszos. Engem sajnos ez zavar.

1. Ha menet közben bekapcsolom a mosót, akkor a laptátok felmennek végállásig és csak utána kezdi nyomni a mosófolyadékot. Ez elég gáz, mert 1-2 ütemet szárzon töröl a lapát.

2. Megoldható az autó közelében, a tárolóban vödörben mosószeres víz tárolás és van ilyen "benzinkutas" ablakmosóm, szivacsos és gumilapát oldalakkal. Ezzel át tudom mosni indulás előtt. Igaz egy kicsit macerás, de ha megéri (mármint kevesebb karcolás jön cserébe), akkor nem gond.

3. Szárazon is át lehet törölni a szélvédőt egy ronggyal. Ez kevésbé macerás, de erről olvastam már, hogy a legrosszabb megoldás.

Várom az öteleteket, köszi!

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#38198) RP1980 válasza angelside77 (#38197) üzenetére


RP1980
tag

Fura, az én autóm előbb spriccel, majd rá 1-2 mp re kezd el törölni. (Focus) Én tennék egy spricnis flakonba vizet/tisztítószert/vagy ami tetszik és befújnám majd ezután működtetném a mosót.

(#38199) RP1980 válasza 1stVikman (#38192) üzenetére


RP1980
tag

Szép lett, de az alany is mutatós!

(#38200) jozsi252 válasza angelside77 (#38197) üzenetére


jozsi252
veterán

Mindegy hogy csinálod, csak a port szárazon semmiképp se töröld. Nekem a Yaris-nál a lapátra nyomja a folyadékot, ez tök jó megoldás, csak az a baj hogy az autó körül akik vannak annyira nem díjazzák. :D

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.