Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) bbubby00


bbubby00
őstag

Ha jól vettem ki a szavaitokból, akkor Parkside magasnyomásúhoz ezt a 17 dolcsis habosítót rendeljem, a gyárit meg rakjam vissza a dobozba.
Sonaxnak van habosító folyadékja? (olcsón tudok rendelni a beszállítótól)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#40002) gurabli válasza RP1980 (#40000) üzenetére


gurabli
senior tag

Pontosan így van :R
Vannak rajta mosókarcok, de tényleg csak közelről látszik, ha nagyon nézed (meg ugye fehér autó, a fekete gyöngymetál autómon azért jobban látszott). Engem ez nem zavar, sem energiám vagy időm nincs arra, hogy polírozással kezdjem, majd ami még fontosabb, azt az állapotot fenn is tartsam. Folyamatos használatban van az autó, asszonyka is hajtja, gyerkőc hátul. Ez nem kiállítási autó, hanem családi verda:) Ettől még szeretem a lehetőségeimhez (idő) mérten kényeztetni, rendszeresen mosom, vigyázunk rá, ápolom a műanyagokat, stb, stb. Waxot is kap (TurtleWax). Ezt szeretném egy szinttel feljebb emelni, hogy pl. olyan waxot kapjon, ami tartós, hatásos és sokáig tart, mert biztos nem lesz időm havonta waxolni.

Mosást otthon nem nagyon tudom megoldani, így marad a kézi autómosó. Ezzel együtt tudok élni, gépi mosóba nem viszem.

Akkor az lesz, hogy alapos mosás + Fusso.

A gumiápolót kérdeztem is az első posztban, mert valóban nagyon szépen mutat a fehérrel. Erre megírnátok mit vegyek, mi mutat legjobban az abroncsokon és mi a legtartósabb?
Külső fekete műanyagokra ezt használom, ez van itthon: Turtle Wax Black in a Flash Gel

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40003) RP1980 válasza gurabli (#40002) üzenetére


RP1980
tag

Akkor a Fussoval meg leszel elégedve a teknőc után ;) Ha már van műanyag ápolód nem kell másik. A gumikra mint írtam a tescoban kapható armoral tyre shine (ketchupos flakon kinézet) is megfelelő. Természetesen itt is vannak jobb, viszont duplájába kerülő szerek. Pl a gyeon tyre nagyon jó, vagy a carpro perl, ami műanyagokra is mehet (akár beltérre is ha tecc a kissé csillogó) ezt pl. veheted ha elfogyott a turtle-öd, higítani kell, így elég kiadós az árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#40004) RP1980 válasza bbubby00 (#40001) üzenetére


RP1980
tag

Igen több is:

Actifoam a profi cucc
Rich foam is nagyon jó
Menniyre olcsón és miket? Lehet társulni esetleg? :B

[ Szerkesztve ]

(#40005) i-sti válasza gurabli (#40002) üzenetére


i-sti
senior tag

Csak a kefés mosást felejtsd el :R
Inkább végezz 2 vödrös mosást.
Egyes helyeken már 3-nál tartanak.

Novum Forum Siculorum

(#40006) RP1980 válasza i-sti (#40005) üzenetére


RP1980
tag

Olyan lesz ez lassan mint a borotva penge, eljutunk az 5 ig is :DDD

ha már mosókarcos akkor mind1 is, de ha van rá lehetőség legalább egy vödröst próbálj. Viszed a vödröt ott tele csapatod a mosós lándzsából tsizta vízzel (öblíő program) + magaddal vitt sampon és egy mosó kesztíűvel gyorsan körbe nyalod. Előmosás öblítés mehet a lándzsával. És egy szárazolás utána mikroszálassal. Kb. egy hete linkeltem is egy jó ár/érték arányút.

(#40007) Hellas


Hellas
senior tag

Nézegettem ma a Tescoban az Armor All termékeket. A szárító törölközőjüket próbálta valaki? 1300 ft-ba kerül.
Ez a fajta:
[link]

(#40008) bbubby00 válasza Hellas (#40007) üzenetére


bbubby00
őstag

Ennyiért elég jó árban van. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#40009) Hellas válasza bbubby00 (#40008) üzenetére


Hellas
senior tag

Én is!
Annyi mondjuk biztos, hogy kibontottam megnézni, ahol hozzáért a ruhámhoz, ott tiszta sárga szösz lett.

(#40010) jozsi252 válasza Hellas (#40009) üzenetére


jozsi252
veterán

Első használat előtt érdemes kimosni a mikroszálasokat, hogy a gyártás során esetleg beleragadt vagy a felületén maradt mikroszálak eltűnjenek.

iPhone 13 Pro Max

(#40011) Qru válasza Hellas (#40009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első használat előtt ki kell mosni (mosószer nélkül!!! max 30 fokon).

#nincsbennetarcsi

(#40012) zsolti1


zsolti1
csendes tag

Sziasztok.
Kérdezném tõletek hogy a polírkorongokat
hogyan tisztítsam menet közben ha nincs kompresszorom?
Most fogok elöszõr polírozni, egy régi swift
lesz az áldozat és ahogy láttam egy videoban
csúnyán szinezi a polírkorongokat.

(#40013) Hellas válasza jozsi252 (#40010) üzenetére


Hellas
senior tag

Igen, ez igaz. Egyébként képről a szálai alapján hasonlít a Gyeon Silk Dry-ra, vagy az Autocare-es törölközőre?

(#40014) gurabli válasza RP1980 (#40006) üzenetére


gurabli
senior tag

Ezt meg tudom oldani. De: nem tilos a mosónál barmilyen saját (idegen) szer vagy eszköz használata? Van erre valami szabály, mire figyeljek?
Ebből jön a következő kérdés:milyen mosószert használjak, vegyek?
Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40015) jozsi252 válasza Hellas (#40013) üzenetére


jozsi252
veterán

GYEON-os szárazolóra hasonlít így távolról.

iPhone 13 Pro Max

(#40016) ziyan


ziyan
tag

Sziasztok! Sajnos akarva-akaratlanul is sikerült pár kisebb sérülést okoznom a fél éves autómon :((

Ami a legjobban zavar, az a hátsó lökhárítón van: [kép]. Nem feltűnő, de tudom, hogy ott van... :D A legmélyebb részen kb. 1 mm mély a benyomódás. Az egésznek a szélessége 2 mm, magassága pedig 5 cm (a közepe környékén a legkisebb a sérülés). Maga a műanyag elem nem repedt meg, legfeljebb felületi sérülést kapott (nyomás hatására együtt mozog az egész). Ide valamilyen kitöltést, lecsiszolást, majd festést tudnék elképzelni, amivel talán nyom nélkül el lehetne tüntetni.

Belül pedig két helyen vannak karcolások/elszíneződések, amik kézzel nem érezhetőek, nedves tisztítástól viszont nem javultak - a puhább műszerfal borításon [kép] [kép], valamint a hátsó ajtó melletti kemény műanyag borításon: [kép]. Óvatosabban kell pakolni, mint hittem... :)

Mit tanácsolnátok ezek eltüntetéséhez? :)

[ Szerkesztve ]

(#40017) gurabli válasza RP1980 (#40003) üzenetére


gurabli
senior tag

Emígy róla van szó, őt szeretném tovább csinosítani és kényeztetni :)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40018) i-sti válasza gurabli (#40017) üzenetére


i-sti
senior tag

CSL + EXO :K

Novum Forum Siculorum

(#40019) gurabli válasza i-sti (#40018) üzenetére


gurabli
senior tag

Ezt most próbálom dekódolni :)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40020) RP1980 válasza gurabli (#40017) üzenetére


RP1980
tag

Szép, és a fotó is jó. Úgy látom nem mobillal készült. 😉

(#40021) RP1980 válasza gurabli (#40019) üzenetére


RP1980
tag

Ez kb a másik véglete annak amit tervezel. Ez egy igen jó kerámia rendszer. Gtechniq crystal serum light és a hozzá tartozó topp coat, a gtechniq exo.

(#40022) gurabli válasza RP1980 (#40020) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm! Nem mobillal :) Nikon DSLR, tele és 50 fix
, naplemente előtt kivittem pár fotóra. Egy régi hobbi, amire szintén alig jut idő. Semmi filtet, Photoshop nincs a képeken.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40023) RP1980 válasza zsolti1 (#40012) üzenetére


RP1980
tag

Ha sima lakk nélküli festék, akkor az meg fogja fogni a korongokat. Sajnos a szín bennük fog maradni, de ez nem nagy probléma csak nem szép. A lényeg, h más ne maradjon benne. Én kifejlesztettem most egy módszert mert a sonax pasztákat nem egyszerű (lehetetlen) kompresszorral kifújni. Így bedobom a mosó vödörbe a korongot és magasnyomásúval kiveretem belőle a dzsuvát. Ha van grit guard a vödörben külön jó. Utána kicsit kirázom, vissza a gépre és a legnagyobb fordulaton kvázi kicentrifugázom. Amíg a másikakkal ügyködök addig száradni hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#40024) gurabli válasza RP1980 (#40021) üzenetére


gurabli
senior tag

Hehe, kérdezem egyáltalán, hogy akor mit és merre? :D

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40025) RP1980 válasza gurabli (#40022) üzenetére


RP1980
tag

Akkor rokon lelkek vagyunk. Nekem is a másik hobbym a fotózás. Az első kép mélység élessége árult el, meg persze a lencse torzítás sem mobilhoz mért. Én direkt vettem autó fotózáshoz egy 50mm 1.4 est. Sajnos a fotózás nálam is nagyon háttérbe szorult.

(#40026) RP1980 válasza gurabli (#40024) üzenetére


RP1980
tag

A kerámiát tényleg csak szinte hibátlan (polírozott) lakkra érdemes feltenni. De utána tényleg olyan mint amit cukormázzal vontak be. Én is nemrég tettem rá és mikor kész lett és másnapra rendesen megszáradt, leultem mellé és csak gyönyörködtem benne. De ez egy 3 napos meló.

(#40027) RP1980 válasza gurabli (#40017) üzenetére


RP1980
tag


Az alany
Viszont ez csak mobil fotó

[ Szerkesztve ]

(#40028) gurabli válasza RP1980 (#40027) üzenetére


gurabli
senior tag

Aztaaa. Gyönyörű. És a kép is nagyon ott van (de ezen van filter, nem?). Mindig fekete autóm volt, úgy voltam vele, hogy piros akkor lesz, ha egyszer lesz Ferrari, sárga, ha Lambo, fehér, ha Jaguar :) Aztán eldőlt, hogy Bravo lesz (150 LE benzin Sport) és megláttam ezt a fehér szépséget, szerelem első látásra.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40029) RP1980 válasza gurabli (#40028) üzenetére


RP1980
tag

Csak lightroomban van előhivva picit. Nekem ezelőtt pont egy panther black volt. Horror volt tisztán tartani. Ezen a fehéren viszont meg nem látszik annyira ha rendesen meg van csinálva a lakk.

(#40030) zsolti1 válasza RP1980 (#40023) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.
Van egy fordulatszabályzòs kisflexem
majd arra rakom és emelem lassan a
fordulatot. Menzerna és wolf's pasztáim
vannak.

(#40031) gyeniko válasza gurabli (#40028) üzenetére


gyeniko
őstag

"...úgy voltam vele, hogy piros akkor lesz, ha egyszer lesz Ferrari..."

Gyerekként még én is, aztután kompromisszumot kötöttem...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40032) JHONNY 79 válasza RP1980 (#40027) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

:R Nagyon szép lett. Mit raktál fel? Az üveg felületek is szépen csillognak, azokra mit tettél?

(#40033) gurabli válasza gyeniko (#40031) üzenetére


gurabli
senior tag

Nagyon szép! Nyilván viccnek szántam :)
Emígy a fekete autó részemről tényleg egy berögződés volt. Úgy voltam vele, hogy piszkosan is szebb, mint a többi szín (persze ez is csak közhely). Mondjuk rémálom volt tisztán tartani, a fehér egy áldás utána. És nagyon tetszik, tehát nem csak a praktikus részét látom benne, különben nem tudtam volna megvenni.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40034) gurabli


gurabli
senior tag

Egyre jobban kezdek belebolondulni :)

Motortérben a leömlő borítását milyen japán csodaszerrel tudom csillogóra varázsolni? Amivel nem ártok.

Az abroncsra már megbeszéltük mi kell, a bicolor felnire mi a legjobb? Gondolom valamivel meg kell tisztítani, majd mehet arra is a Fusso?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40035) RP1980 válasza zsolti1 (#40030) üzenetére


RP1980
tag

Kisflex?! Ugye az alatt nem sarokcsiszolót értesz?

(#40036) zsolti1


zsolti1
csendes tag

A mi autònk. Tavalyi kép, csak mosva és fusso.
Idén lesz polír meg kerámia.

(#40037) RP1980 válasza gyeniko (#40031) üzenetére


RP1980
tag

Azazigen! Pont most tervezem nyári autónak egy a4 cabrio beszerzését, de persze 2005 környékit.

(#40038) zsolti1 válasza RP1980 (#40035) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Az csak "centrifugázni" a szivacsot.
Polírozni vettem extol da. gépet.

(#40039) RP1980 válasza JHONNY 79 (#40032) üzenetére


RP1980
tag

Szia! Itt még semmit. Csak pucolva angelwax visionnel. Amúgy itt a lemenni kezdő nap meleg fénye is megdobja. Fotós kollega tudja miről beszélek.

(#40040) RP1980 válasza zsolti1 (#40038) üzenetére


RP1980
tag

Huhhh akkor jó, már kezdtem megijedni..... ;)

(#40041) RP1980 válasza zsolti1 (#40036) üzenetére


RP1980
tag

Milyen kerámiát tervezel?

(#40042) zsolti1 válasza RP1980 (#40041) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Már megvan wolf's Mytery Juice.
Két autòra lesz, a képen láthatòra
meg egy öreg piros swiftre.
A swift lesz a pròba.

(#40043) RP1980 válasza zsolti1 (#40042) üzenetére


RP1980
tag

Azt nem ismerem, de a fehér gép így is nagyon jól mutat a fussoval, akkor a kerámiával milyen tuti lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40044) japci


japci
csendes tag

Ha már fotózgatunk is,remélem nem baj,ha bedobok két képet.

első
második

(#40045) zsolti1 válasza RP1980 (#40043) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Remélem.
Majd jövök kérdésekkel
meg képekkel.
Ha lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#40046) gyeniko válasza RP1980 (#40037) üzenetére


gyeniko
őstag

Volt ilyenem is. 2 év után eladtam egy hölgynek, 6 hónappal később az autó útközben kigyulladt és porig égett. 1 évvel később felhívott a korábbi tulajdonosa, akitől vettem, szerette volna visszavásárolni. Szinte sírva fakadt, amikor megtudta, mi történt.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40047) RP1980 válasza gyeniko (#40046) üzenetére


RP1980
tag

Az komoly. Amúgy ezt leszámítva ajánlod? Mire kell odafigyelni vásárláskor a szokásos dolgokon kívül. Ez lenne az első topless kocsim. Ez a Fogarasi Tesco? 😊

[ Szerkesztve ]

(#40048) Formaster


Formaster
Topikgazda

Urak, használhatnánk esetleg az off gombot :R

(#40049) RP1980 válasza Formaster (#40048) üzenetére


RP1980
tag

Bocs, hogyne! Csak telefonon nem jutott eszembe!

(#40050) gurabli válasza RP1980 (#40039) üzenetére


gurabli
senior tag

De még mennyire :) Az egésznek a lelke és titka a fény. Autót nem régen kezdtem el fotózni. Itt is a lemenő nap a nyerő, ha minden ideális, akkor van kb. 10-15 perc, vagy még annyi sem.
Emígy most a motion shot van tervben, csak nem könnyű megoldani. Az egyik autóból fotózom majd a másikat kb. 60 km/h sebességnél, jó fényviszonyok között. Ehhez eleve három ember kell, szép táj, ahol nincs szinte senki. Nem könnyű, de az eredmény kegyetlen szép tud lenni.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.