Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) tibbike01


tibbike01
őstag

Ezzel van valakinek tapasztalat?

(#38552) troll81 válasza tibbike01 (#38550) üzenetére


troll81
addikt

Ez jo kérdés en is azon gondolkodom veszek patikában mert nem jott meg valamilyet egy fel litert majd meghigitom es spricni meg microszalas át törlöm

(#38553) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
a közel jövőben tervezem fényeztetni a kocsimat, elképzelés egy szürke matt szin lenne,viszont ahogy kérdezgettem nem mindenki válalja be a matt fényezést.nagy macera ? vagy mi lehet a probléma ?
csak azért kérdezem hogy tudjam hogy milyen végeredményre számitsak ha olyan emberhez viszem aki elválalja a matt fényezést.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#38554) Formaster válasza Cry0 (#38553) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Azért nem vállalják, mert iszonyat steril körülmények kellenek. Matt fényezésnél nincs lehetőség javításra, belepolírozásra.

(#38555) RP1980 válasza Formaster (#38554) üzenetére


RP1980
tag

Igen, ráadásul már a nem megfelelő mosástól is fényesedik. Javaslok egy jóféle fóliát. Olyan jók vannak már a piacon, h eszembe nem jutna a mattra való fényeztetés. Szálcsiszolt hatású grafit személyes kedvencem.

(#38556) ReFleXx válasza Formaster (#38545) üzenetére


ReFleXx
addikt

na majd ujrakenem valamelyik hetvegen ha alkalmas lesz es megtalalom hova raktam az ipat :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38557) Formaster válasza tibbike01 (#38550) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Úgy kell, mintha foltmentesen ablakot pucolnál. Fújhatod a rongyra, vagy a felületre, egy mikroszálast használsz nedvesnek és mikor áttörölted áhúzod még egy másik, száraz mikroszálassal is. Itt annyival nehezebb, hogy az ablakon egyből kiszúrod, ha zsíros/foltos maradt, ezt kb érzésre kell.

(#38558) i-sti


i-sti
senior tag

Ismerősnek szeretnék kedveskedni egy kozmetikai starter kit-tel.

Melyik lenne a jobb választás?

1) [SHINY GARAGE STARTER KIT]

2) Auto Finesse Starter kit:
1l Avalanche
0.5L Lather
1L Iron Out
1L Imperial
200g Clay bar
0.5L Glide

3) Kit Aniversar Meguiar's "Gerannikit" Car Care 110-Year Anniversary Edition
1 x Meguiar's Soft Wash Gel
1 x Meguiar's Deep Crystal Paint Cleaner
1 x Meguiar's Deep Crystal Step 2 Polish
1 x Meguiar's Deep Crystal Step 3 Carnauba Wax
1 x Aplicator Ceara & Sealant
1 x Meguiar's Ultimate Wipe Detailing Cloth
1 x Meguiar's táska

4) Meguiars Mirror Bright Kit
1 x Meguiar's Mirror Bright Automobile Shampoo, 1.42L
1 x Meguiar's Mirror Bright Leather Lotion, 414ml
1 x Meguiar's Mirror Bright Polishing Wax, 414ml
1 x Meguiar's Mirror Bright Detailing Spray, 650ml
1 x Meguiar's Mirror Bright Wheel Cleaner, 650ml
1 x Auto Meguiar's Mirror Bright
1 x Meguiar's Mirror Bright táska

Novum Forum Siculorum

(#38559) tibbike01 válasza i-sti (#38558) üzenetére


tibbike01
őstag

A Lotus Cleaningnek is vannak jó csomagjai. Érdemes ránézni. Jó minőség. :)

(#38560) jozsi252


jozsi252
veterán

Slim's-en 15%-os Meguiars akció van március végéig.

iPhone 13 Pro Max

(#38561) pook20


pook20
aktív tag

Sziasztok!

Ide irányítottak át egy másik fórumból így 1:1-be átmásolom a kérdésemet.

Érdeklődni szeretnék hogy ilyenkárpit tisztító folyadékot vagy ehhez hasonlót vett-e már valaki? tapasztalat róla? Vagy valaki rendelt már hasonlót?

Válaszokat előre is köszönöm szépen!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#38562) tibbike01 válasza pook20 (#38561) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem egy forintot sem ér. Volt már tapasztalatom hasonló termékkel, kb ugyanilyen kis uvegben volt, de ki is dobtam...alirol egyedül mikroszálast érdemes venni, minden más kuka.

[ Szerkesztve ]

(#38563) Plero


Plero
tag

Milyen kárpit tisztítót ajánlotok, oldal és ülés kárpithoz ami félbőr is?

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#38564) Charley76 válasza Plero (#38563) üzenetére


Charley76
csendes tag

En amelyiket hasznaltam de anyag ules karpithoz es meg is vagyok elegedve a VANISH karpit tisztitot mondanam. De viszont lehet hogy a tobbiek tudnak ennel jobbat is :DD

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#38565) jozsi252


jozsi252
veterán

LIDL-be 03.25-től lesznek autós dolgok, közte autóápolásos dolgok is. Aki esetleg ilyet használ csapjon le rá mert egy darabig biztos nem lesz megint.
Én ezt a nyári szélvédőmosót használom, a 250ml-ből 25l-t tudsz csinálni, nekem nagyon jól bevált!

iPhone 13 Pro Max

(#38566) Drughi válasza jozsi252 (#38565) üzenetére


Drughi
addikt

Próbáltam ezek közül pár dolgot olyan kocsin amiért nem kár, de nem találtam semmi elégségest.
Nekem a szélvédőmosó büdösnek érződött, pedig frissen kevertem be deszt. vizzel.
A műszerfal tisztító spray foltot hagy, fényes.
A szélvédó tisztitó kendő után az egészet meg kellett pucolni Clinnel.

Egyedül a klíma spray ami bevált, abból veszek vagy 4et.

[ Szerkesztve ]

(#38567) jozsi252 válasza Drughi (#38566) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért is írtam hogy aki ilyet használ az vegyen. Ajánlani én se merem senkinek, de nyilván így is viszik mint a cukrot, szóval van akinek biztos beválik.
Szélvédőmosót mivel 1:100-ba kell hígítani így olyan durva illatot én nem érzek, amit meg érzek az nem büdös számomra. Viszont mellette meg tényleg szépen megtisztítja a szélvédőt, szóval ezt bátran merem ajánlani bárkinek.

iPhone 13 Pro Max

(#38568) sutszi


sutszi
veterán

A féktisztító jó áron van ennyiért? Motortér tisztításhoz szánom.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38569) #76500480


#76500480
törölt tag

Toyota autóra vásárolnék külsős cégtől felnit+gumit (méret egyezik a gyárival). Az univerzális TPMS szenzor működni fog vagy csak a gyári jó?

[ Szerkesztve ]

(#38570) jozsi252 válasza #76500480 (#38569) üzenetére


jozsi252
veterán

Én tavaly vásároltam Yaris-ra TPMS-t a 2. szett felnihez és Toyota szalonba vettem. Ha jól emlékszem akkor a 4db szenzor 35 000ft környéke volt, talán valami akció volt rá vagy pontosan már nem emlékszem de gyári szett lévén nagyon olcsón jutottam hozzá.
Én azt mondom hogy először érdeklődj Toyotánál hátha jó áron hozzá lehet most is jutni. Amúgy ennyiért univerzálisat sem találtam (8750/db). Esetleg van amilyet te kinéztél, megkérdezhetem hogy amúgy mennyiért találtál?

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38571) Fandango válasza sutszi (#38568) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem drága, mondjuk Kauffer árakhoz viszonyítva.

(#38572) Fandango


Fandango
veterán

Gőzös motortér tisztítást próbálta már valaki. Ha igen akkor hol?

(#38573) Formaster válasza Fandango (#38572) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nagyon nem ajánlanám. Lehet, hogy csinálják, lehet hogy eddig nem volt gondjuk belőle, de a csatlakozók csak mérsékelten vízállók. A gőz elég komoly nyomáson érkezik meg, esetenként hővel is párosul.

(#38574) Fandango válasza Formaster (#38573) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi! :R

Egyébként melyek azok a részek a motortérben amit a víztől óvni kell tisztítás esetén? (az akku alap, de azon kívül)

[ Szerkesztve ]

(#38575) Formaster válasza Fandango (#38574) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Leginkább, de nem csak az elektromos részeket. Pl vigyázok, hogy ne samponozzam be az ékszíjakat, ha van vezérműszíjat, aztán a generátort sem kéne telibe verni 180 bar-al, fokozottan érdemes ügyelni a ecu/biztosíték tábla környékére. A csatlakozók IP65-ös szabványúak, ami mérsékelt, legalacsonyabb védettségi fokot jelent. Kb cseppállóak. Ezért ügyelek rá, hogy kb 1 métert tartsak a lándzsával. Ahol megkívánja és nem jelent gondot, mehet közelebbről, pl a blokk és környéke.

(#38576) #76500480 válasza jozsi252 (#38570) üzenetére


#76500480
törölt tag

Egyelőre csak nézegettem őket, kb 8k-ért van darabja. Toyotánál olyan 60-ért kapok 4-et.

[ Szerkesztve ]

(#38577) jozsi252


jozsi252
veterán

Végre volt időm rendbe rakni a kocsit kívül, már kegyetlen módon bántotta a szemem hogy itt ott kátrány pöttyök vannak, valamint szállórozsdából is jutott azért ide oda kisebb mennyiségben.
Avalanche-t nagyon vártam hogy ki tudjam próbálni, és 100%-ig meg vagyok vele elégedve!
Hogyha az ajánlott keverési arányt veszem figyelembe a VP Citrus Pre Wash-nál illetve ennél az AF Avalanche-nál, akkor azt kell hogy mondjam kb. 2-3x vastagabb hab keletkezik az Avalanche használatával, tehát tovább marad is fent a felületen!
Konkrétan az autómosás után 3 órával még mindig van hab a betonon. Ahogy számítottam rá, vagyis inkább vártam, jóval hatékonyabb mint az előtte használt VP Citrus Pre Wash. Olyannyira hogy 1 vödör vízzel mostam le utána a kocsit, és a vödör alján végighúztam a kezem és nem éreztem semmilyen koszt, valamint a mikroszálas mosókesztyű is teljesen tiszta maradt a használat után.

Szóval bátran merem ajánlani bárkinek!

(#38576) comegetsome1

Jó húzós ára van, akkor tényleg jó nagy akcióba tudtam hozzájutni 35 környékén. Esetleg próbálj meg több szalonnak is írni hátha valahol akciózzák, vagy akciózni fogják így a szezon kezdetével.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38578) zohan1970 válasza jozsi252 (#38577) üzenetére


zohan1970
csendes tag

A VP Citrus Pre Wash nak soha nem lesz jó habja,mert csak előmosó és nem "snow foam"
szoktam hozzá keverni egy kis Shiny Garage snow foamot így valamivel jobb.

(#38579) 1stVikman válasza FeRRaR1 (#30934) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
Falken FK510-et vennék személyautóra 225/45/17 méretben.
Még mindig jók a tapasztalataid vele?

(#38580) lela válasza jozsi252 (#38577) üzenetére


lela
aktív tag

A Waxot nem bántja az avalanche?
A shiny Garage rozsdaeltávolítót vettem én is, te samponos mosás után szárítás előtt fújod be? És meddig hagyod rajta?

(#38581) i-sti válasza lela (#38580) üzenetére


i-sti
senior tag

Én kézi mosás előtt és után is Fújtam rá. Mindkét alkalommal kezdete vérezni az autó 🚙

Novum Forum Siculorum

(#38582) FeRRaR1 válasza 1stVikman (#38579) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szia, ugyan azon a véleményen vagyok mint akkor. (bár az XC90-et már eladtam)

Nagyon jó gumi, ár/értékben rengeteg utánajárással, gumis ismerősökkel és tulajokkal való konzultálás után választottam. Már már betegesen sok időt tettem bele. Mondta egyből a gumis barátom, hogy ezt tegyem fel, nem fogom meg bánni. Mondtam -Falken? ugye csak viccelsz, nem akarok bóvlit stb, stb....

Nagyon nem az, még mindig sok ipari hulladékot gyárt a márka, de az 510-essel eltaláltak valamit. Continentallal közösen fejlesztették úgy tudom. Újra venném, bátran ajánlom. Oda lehet tenni a Michelin meg a Conti mellé, árban meg... Egyedül sportos hobbi autóra nem venném, abban még mindig jobb a PS4-em, de ott mások kicsit a szempontok ugye.

(#38583) 1stVikman válasza FeRRaR1 (#38582) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszi a visszajelzést! :)

(#38584) i-sti


i-sti
senior tag

Konkrétan az autómosás után 3 órával még mindig van hab a betonon.
Ez megtudom erősíteni. :R

Ahogy számítottam rá, vagyis inkább vártam, jóval hatékonyabb mint az előtte használt VP Citrus Pre Wash. Olyannyira hogy 1 vödör vízzel mostam le utána a kocsit

Én nem ugyan ezt írtam róla? :P

Novum Forum Siculorum

(#38585) Matthew


Matthew
senior tag

Üdv! Magyarországon hogyan lehetne beszerezni ezt az AF Avalanche-t? Tudna valaki segíteni?

(#38586) i-sti válasza Matthew (#38585) üzenetére


i-sti
senior tag

[https://afshop.hu/]

Innen van nekem az 5L kiszerelés.

Novum Forum Siculorum

(#38587) Drughi válasza Drughi (#38505) üzenetére


Drughi
addikt

Vettem ilyen armorall szettet a múltkor, tegnap kipróbáltam:

A fehér színű puha (plüssös) kendő nagyon bevált a sonax BSD-hez. Sokkal jobban, mint a korábbi sonax piros vagy zöld kendő, vagy a AutoCare-es rongyok.

Esetleg lehet ezt külön is kapni?

(#38588) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

Sziasztok,
Szeretném a kocsimra felvinni a CQuartz-ot és adtak hozzá egy kis flakon Carpro Reload-ot. Ha az elfogyott és nem akarom utána a drága nagy flakont megvenni, milyen alternatíva jöhetne szóba helyette?

Köszönettel: János

(#38589) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok
esetleg valaki nem tujda a parksideos magasnyomású mosó és a nilfisk (régi csatlakozós) csatlakozója megegyezik ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#38590) -Philip- válasza Drughi (#38587) üzenetére


-Philip-
tag

Szia,

Tesco-ban vettem külön ilyen polírozó kendőt, ha jól emlékszem 470 Ft volt.

- Rallymania -

(#38591) Matthew válasza i-sti (#38586) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszi!

(#38592) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Egy kerdes a muerto tarsulathoz: a gumikon a felirat, stb. feherre pingalasa ciki vagy cuki?

Nevermind...

(#38593) KisBundi válasza LZs?! (#38592) üzenetére


KisBundi
őstag

Gáz. Egy versenygépen elmegy, de utcain inkább ciki.

(#38594) Drughi válasza LZs?! (#38592) üzenetére


Drughi
addikt

Szerintem vállalható.
Persze nem a fehér lefestővel való "minőségi" munkára gondolok.

Nekem nincs ilyenem, mielőtt félreértés történik, de megcsinálnám magamnak, mert alapvetően tetszik, kicsit feldobja a szürke hétköznapokat.

A szomszédba áll egy fekete ignis sport. Annak gyárilag fehér felnije van, azon kifejezetten jól mutat a fehérre festett felirat.

Valaki a 100% gyári állapotra törekszik, valaki az egyéniségét próbálja átvinni a kocsiba is.

(#38595) Motion_Blur válasza LZs?! (#38592) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hacsak nem egy muscle car-ra menne akkor ciki.

attól senki nem lesz egyéniség hogy lefesti a gumit, dobot, nyerget stb... tiszta legyen az autó és ápolt, az sokkal fontosabb :P

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38596) RP1980 válasza Beretta 92R (#38588) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

Szintén c.q. u.k.-t vettem. Úgy terveztem, hogy a kerámia aplikáláskor megy egy adag reload, aztán ha marad 2 hónap múlva a maradék és ennyi. Utána szerintem vagy elixir, vagy bsd, vagy semmi. Hisz a kerámiát védelem miatt teszem fel. A védelemre meg minek védelem 😊

(#38597) Fandango válasza RP1980 (#38596) üzenetére


Fandango
veterán

A kerámiát is kell frissíteni, ha azt akarod, hogy tartós legyen. Fél évente érdemes azt hiszem.
De nem wax alapú, hanem természetesen a kerámiára való pl mint a Reload

[ Szerkesztve ]

(#38599) jozsi252 válasza zohan1970 (#38578) üzenetére


jozsi252
veterán

PH Neutral Snow Foam se közelíti meg hab tekintetében az AF Avalanche-t. Nyilván sokat számít a keverési arány, de én a gyártó által ajánlott arányt vettem figyelembe mind2 termék esetében.

(#38580) lela

Mivel nem frissen waxolt a kocsi, így nagyon pontos infót erről nem tudok mondani. A legutóbbi mosáskor pl. megnéztem az elemeket hogy hol mennyire dobja a vizet, ahhoz képest most az előmosó öblítésekor nem vettem észre semmi változást. Nyilván már csak egy hangyafasznyi fusso van fent az elemeken, frissen waxolt kocsin jobban észre lehet majd venni a különbséget.
Rozsdaeltávolítót én úgy használom hogy a kocsi le van mosva makulátlan tisztára, teljesen szárazra van törölve, és utána fújom rá az elemekre a rozsda eltávolítót. Koszos autóra ne fújjatok ilyet, nem tudja kifejteni a hatását rendesen!

(#38584) i-sti

De de :K csak azért leírtam én is az általam tapasztaltakat.

iPhone 13 Pro Max

(#38600) lela válasza jozsi252 (#38599) üzenetére


lela
aktív tag

Szárazon teszed fel a rozsdaeltávolítót? Utána megint leöblíted? Nem még nedvesen, mosás után közvetlenül a vizes felületre? Vagy úgy felhígul? Ez így kétszeri szárazolás... Vagy valami nem tiszta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.