Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!

Facebookon sokadszor jön velem szembe a lampabúra mattulását helyrehozó csodatörlőkendő. Sok kommentben dícsérik, előtte utána képek is igencsak meggyőzőek. Valakinek esetleg van tapasztalata tartósság terén is? Mennyi ideig tart/tarthat míg újra bemattul? Ha bemattult, újra használhatok rajt ilyet? Mert ha nem, a lampapolírozók előszeretettel baszák le az embert h minek nyúltam hozzá... Minden tapasztalat érdekel.
Köszke. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#38952) Formaster válasza mmdms (#38951) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Számomra ez no-go zóna. Először is nem tudod 100%-osan lepuconi a retket csak csiszolással, ezért erre nem fog jól tapadni a lakk. Aztán milyen az a lakk, mert alap esetben kellene alá egy műanyag primer, ezt a "lámpapolírozók" sem alkalmazzák, nyilván mert plusz pénz és annak is van egy száradási ideje. Az igazat megvallva én két metódusban hiszek, az egyik hogy valamilyen "kerámiával" lezárni, ami műanyagra való és időnként újra húzni, a másik lenne a gyári UV bevonat leutánzása, vagy tisztességesen alapozni a műanyagot előtte a csilliókba kerülő áttetsző műanyag alapozóval.

(#38953) RP1980 válasza Formaster (#38952) üzenetére


RP1980
tag

És egy lámpát, ha nem túl matt akár magadnak is meg tudsz csinálni. Arra akár még az akkus behajtó is megfelel egy ebayről rendelt backing plattel egy valamilyen 3"es szivaccsal. Ja és persze valamiféle paszta, mondjuj egy 250ml es menzerna 400 és szerintem nem vagy többen mint amit a pár polírozására elkér a "szaki". Persze így még marad annyi cuccod, hogy az egész utca fényszóróit felújíthatod.

(#38954) RP1980 válasza RP1980 (#38953) üzenetére


RP1980
tag

Nekem ez életem első próbálkozása volt. Igaz nem behajtóval.

(#38955) jozsi252 válasza mmdms (#38951) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem ezeket a csoda kendőket el kellene felejteni egy életre. Lehet hogy pillanatnyilag segít valamennyit, de tökéletes nem lesz, illetve nem hosszútávú megoldás.
Isaszegen Herti autókozmetikát tudom ajánlani személy szerint, 10/10-es munkája van neki. Szokott csinálni búrákat is csak külön, szóval hozzá nyugodtan viheted!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38956) RBJ


RBJ
addikt

Úgy látom másnál is téma az otthoni vízfolt.
Eddig én nem találkoztam vele. De legutóbb 2 alkalommal érintés nélküli mosást választottam.
Ezek után megszáradás után láttam, hogy szép pettyes a vízcseppek után.
Még nem is zavart volna gondoltam e van törlés nélkül.
De most hétvégén rendes mosás, szárazolás után mégis látszanak a régi vízfoltok.
Na ezt se gondoltam volna, hogy megmarad rajta.
Pedig fuso fent stb.
Na ezek után nem fogok érintés mentes mosást csinálni az biztos.
Érdekes a téli beállós mosásnál sose volt folt. Igaz lehet míg hazaértem e menetszél lenyomta.
Van nekem lomb fuvó szívóm de azzal csak nem fogok vízet fújni le amivel a lombot szívom.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38957) nVIPER


nVIPER
senior tag

Polirtech előtt le a kalappal! Előző héten rendeltem tőlük Menzerna FG400-at, 1Literes kiszerelésben. Nem volt készleten, küldtek 250ml-t. Ma megérkezett a csomag az 1kg-os kiszereléssel, a 250ml-esért nem kellett fizetni. csak azért küldték, hogy tudjak vele dolgozni. Nagyon normális segítőkész cég!

Mellesleg milyen külső gumi és műanyagápolót érdemes venni? Ötlet?

(#38958) Unlimited válasza RBJ (#38956) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Olyan érintés nélküli mosóba kell menni, ahol van cseppmentes száradás öblités.

(#38959) Zémann válasza nVIPER (#38957) üzenetére


Zémann
tag

Én be fogok egy kompresszort szerezni és lefújom a vizet.Jó lenne a vízfújó is,de a kompresszort másra is lehet használni.

Próba,cseresznye!

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38960) jozsi252 válasza RBJ (#38956) üzenetére


jozsi252
veterán

Otthon gondolom nincs lágy vized így sajnos természetes hogy a vízcseppek "ráégnek" főleg ha meleg is van. Ezért nehéz kivitelezni otthon az érintésmentes mosást. Beállós mosóba gondolom azt érted hogy önkiszolgáló mosóba voltál. Ott azért nem marad folt mert az utolsó program mindig a lágy vizes öblítés ahol ugyebár nem nagyon vannak benne ásványi sók, így képes csepp és foltmentesen megszáradni a rajtamarad víz.
Volt szerencsém ismerős autójához aki próbálkozott ilyennel, aztán a Chemical Guys Citrus Wash & Gloss-al a szélvédőt áttöröltem neki és lehozta a vízkövet neki.
Szóval ha csak nincs lágyított vized, akkor felejtsed el az érintésmentes mosást.
Ha esetleg tudsz esővizet gyűjteni, akkor az jó megoldás ennek kivitelezésére.

(#38959) Zémann

Kell hozzá vízleválasztó mert csak a tiszta felületet fogod összecseszni. Szóval ha veszel akkor olyat vegyél ami erre alkalmas, olcsón nem fogod megúszni az tuti.
Nekem egy ilyenért fáj a szívem: Air Force® Master Blaster® Revolution™ with 30 foot hose
Ez pl. tökéletes erre a célra.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38961) Zémann válasza Unlimited (#38958) üzenetére


Zémann
tag

A legfontosabb az ion cserélt víz...

Csak az otthon nincsen...sajna.. :(

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38962) Zémann válasza jozsi252 (#38960) üzenetére


Zémann
tag

Jaaa...csókolom,540 font.... :D

Persze,vízleválasztó és olajmentes készülék.

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38963) Zémann válasza jozsi252 (#38960) üzenetére


Zémann
tag

Találtam olcsóbban!!!

[link]

;)

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38964) Unlimited válasza Zémann (#38961) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Igen, tudom. Ilyen helyen dolhlgozom.🙂 Teljesen megszűrt víz a cseppmentes öblítés. Tiszta h2o. Valóban cseppmentesen szárad. Éppen ma mostam át az autómat. Hab, samponos mosás magasnyomásuval, cseppmentes öblítés. Igaz, csak poros volt, de tökéletes tiszta. De mindegy milyen koszos, mindent levisz. Nagyon meleg a víz, kis túlzással forró. Érzed a magasnyomású markolatán, a csövön, hogy meleg. És ez a hatalmas különbség az otthoni mosástól, hogy ez meleg víz. Nagyon szeretik a mosónkat, rengetegen járnak hozzánk mosni. Jók a mosószerek, van nyomás, sok program. Bogároldó, száradást segítő wax, stb.

(#38965) jozsi252 válasza Zémann (#38962) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen azért mondtam hogy fáj érte a szívem, nagyon jó cucc. A 9m-es tömlő meg nagyon jó dolog. Az a baj hogy ugye folyamatosan fújsz vele, tehát egy kicsi tartályos tuti nem lesz hozzá elég, ami a mobilitást eléggé befolyásolja.
Pont erre találták ki ezt a fenti dolgot amit linkeltem, csak ne kerülne ennyibe.

(#38964) Unlimited

Van esetleg weboldalatok, kíváncsi vagyok melyik mosóról van szó?

iPhone 13 Pro Max

(#38966) Unlimited válasza jozsi252 (#38965) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Írtam üzenetet. Mosó az Dibo.

[ Szerkesztve ]

(#38967) Zémann válasza jozsi252 (#38965) üzenetére


Zémann
tag

Ilyen cumó nincsen valami kínaiban? :D

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38968) Veron


Veron
őstag

Pár napja polírozták a sötét autóm.
Elsőre szépnek tűnt, majd észrevettem lámpafénynél, hogy a motorháztető hologramos(nak tűnik): halvány fenyjáték, ami betekintési szögtől függően változik, de mindig ott van. Első gondolatom az volt, hogy a paszta nem lett jól eldolgozva, de szerintem nem ez a helyzet. Lefotózni nem tudtam ma reggel, mert ilyenkor nem látszik.
Mit tehetek azért, hogy eltűnjön? Vagy lekopik ez idővel?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38969) RP1980 válasza Veron (#38968) üzenetére


RP1980
tag

Vidd vissza és mond meg, hogy rendesen polírozzák meg. Finom paszta és korong, és rendesen elég ideig járassák. Akkor el kell tűnjön perze ha tud polírozni az ember.
Hol voltál vele és mennyit fizettél egy ilyen modern művészetért a mocitetődre? ;)

(#38970) FeRRaR1 válasza Veron (#38968) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én jelezném feléjük először is.
Eltűnni biztos nem fog ha a rossz polírozás eredménye.
Sőt, ha nem volt wax vagy kerámia zárás, akkor akár erősödhet is a mosások alkalmával.

Sokan járnak így hogy jónak tűnik amég nem mossák le a kocsit, akkor lejön a polírozásból vissza maradt olajok feltöltő hatása, és eléjük tárul a valós végeredmény. Erre a sötét autók a legérzékenyebbek.

Valószínűleg nem mentek át több lépésben olyan finom pasztával is amivel kellett volna.

(#38971) i-sti válasza Veron (#38968) üzenetére


i-sti
senior tag

Verd meg őket.
Kétszer.
Naponta.
Vasvillával.

;]

Novum Forum Siculorum

(#38972) Veron válasza RP1980 (#38969) üzenetére


Veron
őstag

akkor jelzem neki. 25e Ft volt, mondjuk legalább normálisan voltak (eddig).

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38973) RP1980 válasza FeRRaR1 (#38970) üzenetére


RP1980
tag

Az a baj, hogy ez full hanyagság. Biztosan látta a szaki is a hoogramokat. Ha rá szánja az időt és a megfelelő eszközökkel políroz nem lesz holos. A második autó amit életem során políroztam egy metál fekete passat volt és nem lett holos.

[ Szerkesztve ]

(#38974) polonic


polonic
félisten

Bőr kormány tisztítására és ápolására mit javasoltok?

(#38975) RP1980 válasza polonic (#38974) üzenetére


RP1980
tag

Koch chemie polstar, Autogly Interior shampo, ha nem akarsz egy kormány miatt külön bőrhöz való cuccot venni, mert ezek ugyanis jók minden beltéri anyagra, kárpitra is

[ Szerkesztve ]

(#38976) Safranek válasza polonic (#38974) üzenetére


Safranek
aktív tag

autoglym leather care balm

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#38977) Formaster válasza RP1980 (#38973) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nem feltétlenül, a hologram nem minden fényben látszik, csak erős szúró fénynél. A legtöbb műhelyben neonok vannak és ha még lenne is akár egy halogén lámpa a sufniban, nem kerül elő, mert sokat fogyaszt, melegít és azt is be kell tudni állítani megfelelő szögbe. Aztán ha elő is kerül, még mindig ott a paszta letörlésének kérdése, mert ha csak rongyal áttörölgeti, esetleg annyi sem, akkor simán elfedheti a hologramot.

(#38968) Veron nem akarlak elkeseríteni, de a fentiekre utalva az a gondolatom, hogy pár mosással még rosszabb is lesz, mert van még rajta paszta, ami fedi a valóságot. :R

(#38978) RP1980 válasza Formaster (#38977) üzenetére


RP1980
tag

Akkor mégiscsak hanyagság, ha nem hajlandó rendesen ellenőrizni a munkáját ;)
Mondjuk 25ezer volt. Annyiért még egy egylépcsős polír is necces. Szerintem itt is egy forgos géppel, gyapjú koronggal lett végigfutva rajta, mert hisz az gyors, látványos de hologramokat is bír hagyni bőségesen.

Mint azt már jó rég leírtam, én is megfizettem a tanulópénzt. Nekem pesten csináltak30 vagy 35ért egy fényesítő polírt a (nagy multú amerikai kozmetikumokat forgalmazó műhelyben) ami kb egyetlen karcot sem szedett ki a kocsimból. Úgy mentem oda, hogy a mosókarcokat szeretném eltűntetni, elő is adták a nagy szakit, aztán megkaptam a picit fényesebb, de ugyan olyan swirl-el teli autóm. Na ekkor vettem egy excentert, majd egy forgóst és rengeteg cuccot. Azóta csinálom magamnak és addig amíg elégedett nem vagyok :)

(#38979) Veron


Veron
őstag

három lépésben csinálták a polírt. felhívtam őket, holnap viszem, megnézik.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38980) FeRRaR1 válasza Veron (#38979) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Helyesbítenék.

Azt mondták hogy három lépésben csinálják.

Amennyiben hologramos biztos hogy nem mentek rajta végig háromszor, de ennyi pénzért még a kettőben is kételkedek.

(#38981) Formaster válasza RP1980 (#38978) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Akár hanyagság. Félre ne értsd, nem akarok senkit védeni, sőt. Lehet hanyag, hozzá nem értő, csaló, vagy csak szimplán az, aki ezt a réteget/igényt elégíti ki. Sajnos ez a réteg is létezik, ha nem találkozok vele, nem hiszem el. Párszor felhoztam példaként az illetőt, aki áradozott milyen polírt kapott 30k-ért, de mikor mondtam neki, hogy nézd milyen hologram-os a napon, akkor legyintett, hogy Óóó igen, de csak, ha úgy süt rá a nap.

Szóval nagyjából a vásárlónak kellene megérteni-e, hogy miben különbözik polír és polír. Hogy 3-5 óra alatt nem lehet csodát tenni. 20-30k -ért pedig ne várjunk 12-15 órás munkát, mert akkor az vagy hobbiból, vagy szívességből dolgozik.

(#38982) RP1980 válasza Formaster (#38981) üzenetére


RP1980
tag

Nem értem félre, inkabb maximálisan egyet értek. Aki nem látott még jó minőségű polírt nem is fogja tudni, hogy amit kapott annál van feljebb is és nem a sok százezres kiállításra szóló egy hetes melókra gondolok.

(#38983) jozsi252


jozsi252
veterán

Júni júli környékén kezdik az értékesítést, várhatóan 15%-al drágább lesz az előző verziónál.

iPhone 13 Pro Max

(#38984) FeRRaR1 válasza jozsi252 (#38983) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én mindig rettegek ha egy jól működő dolgot újítanak meg ;]

(#38985) i-sti válasza FeRRaR1 (#38984) üzenetére


i-sti
senior tag

Lehet volt új feature request. ;]

Novum Forum Siculorum

(#38986) jozsi252 válasza FeRRaR1 (#38984) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen kicsit ilyenkor mindig tart tőle az ember hogy mi változik meg. De reméljük ha létre tudtak hozni egy jó waxot, akkor továbbfejlesztéssel talán csak nem fogják elcseszni teljesen. Pár hónap és kiderül.
Véleményeket várok erről a Servfaces 365 Spray-ről hogy milyen. Ellenfele neki kb. a GYEON Can Coat.

iPhone 13 Pro Max

(#38987) Zémann


Zémann
tag

Március 28.-án megrendeltem az MJJC-t és ma lerakta a postás.

[Gyors volt!]

:)) :)) :))

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38988) Unlimited válasza jozsi252 (#38983) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Vagy csak bele rakták egy másik grafikás dobozba. Ha csökken az értékesítés, tegyük másik dobozba, mondjuk azt, hogy új. Egyszerű marketing. Járj utána, ha tudsz!

(#38990) RBJ válasza jozsi252 (#38983) üzenetére


RBJ
addikt

Na erről se hallottam. Mire elhasználom a tavaly jött fusso t 10 év,. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38991) FeRRaR1 válasza #45553408 (#38989) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Képeket a népnek :K

RBJ

Annyit ne várj, mert 2 - 3 év után megromlik.
Nekem is előbb fog megromlani mint elfogyni.

[ Szerkesztve ]

(#38993) sutszi válasza Formaster (#38981) üzenetére


sutszi
veterán

Erre a hologramos jelenségre tudnátok mutatni egy szemléletes példát?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38995) Formaster válasza #45553408 (#38989) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Köszi, akad még bőven mit csiszolni rajta, pl a szereket jobban össze kell szednem. Örülünk, hogy ismét beköszöntél. Ha a polír mester munkájában bízol, akkor kérdés lenne még, hogy milyen anyagot használ kerámia gyanánt. Ha ennyi pénzt kiadsz, jó lenne egy top márkát választani. Egyébként mint mondtam, ha erre jársz ... de rég nem hallottam rólad.

szerk: sajnos a 40 ezres kerámiában nem annyira bízok, mert pl amit én használok az beszer áron is 45k :U

(#38993) sutszi akad pár, az utóbbikkal én magam küzdöttem meg. Senkinek nem ajánlom a fekete bmw-t gyapjúztatni, én legalábbis előbb gyújtom fel a következőt, minthogy elvállaljam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38997) Formaster válasza #45553408 (#38996) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Okés, csak azért mert mostanában nagyon terjednek a neten az 5$-os koppintások aliról, ebajról, jó lenne, ha nem egy ilyenért akasztanának le 40k-val. Egy közepes carpro Cquartz UK is huszon K forint. :R

(#38998) RP1980 válasza Formaster (#38995) üzenetére


RP1980
tag

Az a vw az mindent visz! Az már modern art😀 Ha szabad tudni milyen kerámiát használsz?

(#38999) RP1980 válasza Unlimited (#38966) üzenetére


RP1980
tag

Tán Fogarasi Tesco?

(#39000) polonic válasza #45553408 (#38996) üzenetére


polonic
félisten

Melyik ez a kozmetika?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.