Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) F_Zolee válasza Mappa (#26998) üzenetére


F_Zolee
veterán

Le kéne cserélni, mert félő ha le akarnám szedni még szét is törném jobban. :D Lefesteni lett volna esze inkább...

(#27002) Pardise válasza Formaster (#27000) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm, akkor megveszem majd ezeket és írok tapasztalatokat!

Your car, your life ;)

(#27003) h1mpi válasza Pardise (#27002) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ahogy nézem van amiből a nagy kiszerelés sokkal jobban megéri mint a kicsi

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#27004) Pardise válasza h1mpi (#27003) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, természetesen úgy fogok kiszerelést választani!

Your car, your life ;)

(#27005) Formaster válasza Pardise (#27004) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Sztem előbb próbáld ki.

(#27006) Pardise válasza Formaster (#27005) üzenetére


Pardise
senior tag

Végül is ahogy jobban megnézem, fél literes-literes kiszerelések vannak, attól meg már csak 10-30l, annyi meg nekem nem kell.

Your car, your life ;)

(#27007) csillik.s


csillik.s
csendes tag

Teganpi Audi egyike :)
Naolex samponos mosás majd Soft99 wax

[ Szerkesztve ]

(#27008) csillik.s


csillik.s
csendes tag


Másik Audi
Csak simán lemosva Nanolex-el

(#27009) csillik.s


csillik.s
csendes tag

Ma rendeltem pár dolgot, remélem hétvégére megjön :)

(#27010) MunezXBK válasza csillik.s (#27009) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt a gépet néztem én is, mit tudunk róla?

(#27011) csillik.s válasza MunezXBK (#27010) üzenetére


csillik.s
csendes tag

Krauss Shinemaster 15
15mm excenteres mozgás
állítólag Német!
Van már belőle nekem egy Mini 75-ös ami 12 mm mozog meg egy mini forgós
Elsőnek nem rossz. Szerintem tud annyit majdnem mint egy Rupes csak kevesebb pénzért
Tartóságról majd később, de szerintem nem lesz vele gond

(#27012) MunezXBK válasza csillik.s (#27011) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Otthon mennyi? Itt 175€-ért az enyém lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27013) csillik.s válasza MunezXBK (#27012) üzenetére


csillik.s
csendes tag

Franciából rendeltem 134,4 eur nettóban
Amúgy 161,28 eur
http://www.intercash.pro/en/lustreuse-roto-orbitale-krauss-s15-900-watts/4978-lustreuse-roto-orbitale-krauss-s8-900-watts.html

[ Szerkesztve ]

(#27014) Formaster válasza csillik.s (#27009) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A Krauss jó márka. Ezt a flexibilis csövet fúróba kell befogni? Rákerestem közben. Nem rossz ötlet :R

(#27010) MunezXBK ez az a mozgás, amit ki nem állhatsz ;] :R

[ Szerkesztve ]

(#27015) MunezXBK válasza Formaster (#27014) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, de valamit vennem kéne.

(#27016) csillik.s válasza Formaster (#27014) üzenetére


csillik.s
csendes tag

Nem fúróba hanem forgós polírgépbe
Adja hozzá a az átalakítót

(#27017) csillik.s válasza MunezXBK (#27015) üzenetére


csillik.s
csendes tag

Ajánlom neked, nem fogsz benne csalódni
Bár nem tudom, most milyen géppel dolgozol....

(#27018) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

[link] Gyerekek, érdemes erre a "kozmetikára" rálesnetek...

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27019) Formaster válasza csillik.s (#27016) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Azert is húztam át, mert rákerestem. Majd dobj egy véleményt róla.

(#27020) csillik.s válasza ::Trunks:: (#27018) üzenetére


csillik.s
csendes tag

Jézus atya úristen.....
egy pár kommentet megérne
tiszta hologramm, és milyen büszke rá :W

(#27021) ::Trunks:: válasza csillik.s (#27020) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Az összes munkája ilyen, nem lehet úgy fotózni ,hogy ne legyen hologrammos...

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27022) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Autószervizzel kapcsolatos tapasztalatomat osztanám meg. Nem a szerviz lehúzása vagy eltántorítás, csak azért írom, hogy a hozzám hasonló laikusok legyenek különösen résen.

Szóval nagyjából egyszerre vettem észre két hibajelenséget a 2004-es Mazda 6-os autómnál: egyrészt a jobb első lengécsillapító felől bukkanóknál koppanást hallottam, másrészt pedig a jobb hátsó kerék felől egy halk, de állandó magas sípoló hangot. Nem ismerek Budapesten jó szervizt, márkakereskedőhöz meg az árak miatt nem akartam vinni, így elvittem a Szentendrei úti KwikFit-hez, hogy nézzék át.

Gyorsan fogadtak, rendesek voltak, majd hívtak a vizsgálat után, hogy mi van: 1. jobb első lengőkar rossz, 2. bal hátsó féknyereg megszorult, elkoptatta a betétet és a tárcsát is. Megoldás: új lengőkar, új féknyereg, új fékbetét, 2 új tárcsa (párban), összesen 120 ezer + 30 ezer szerelés futóműállítással.

Kicsit sokallottam, meg fura volt az is kicsit, mindent egyből cserélni kell, ráadásul a tárcsát párban, így inkább nem kértem a javítást, és felhajtottam vidéki rokonokon keresztül egy általuk ismert szerelőt, ahová egy autókhoz értő rokonom vitte el a kocsit. Lényeg a lényeg, a lengőkar valóban cserés volt, de Unix-tól kb. féláron lehetett megkapni egy közepes minőségűt, a féknyereg simán javítható volt készlettel, és a tárcsa sem kopott el annyira, hogy cserélni kelljen, csak fel kellett csiszolni. Cakumpakk 30 ezer volt a dolog, ami ugye ötöde a KwikFit ajánlatnak.

Csak hogy írjak valami pozitívat, a KwikFit semmit nem kér az átvizsgálásért. Egy korábbi alkalommal is vittem hozzájuk, hogy klímatisztítás mellett vizsgáljanak meg egy dolgot, és ott sem kértek pénzt a javításért, mert nem volt szükség komoly szerelésre. Ez szimpatikus volt.

(#27023) focvis válasza ::Trunks:: (#27021) üzenetére


focvis
veterán

Gyanús, hogy az én autómat is ő polírozta; ettől a műhelytől 50 méterre találkoztam az előző tulajjal; és elég hologramos a gép. :/ :DDD (nem vicc)

(#27024) ::Trunks:: válasza focvis (#27023) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Nézz szét a képek között, hátha büszkélkedik vele :D

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27025) Magnum_ válasza Mauzes (#27022) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2 új tárcsa (párban),
ráadásul a tárcsát párban

csak párban lehet cserélni.

felcsiszolás, azaz felszabályozták.
felszabályzás után még egy darabig jó lehet a tárcsa. (én életemben egyszer szabályoztattam fel, amúgy inkább cserélem, bár tudom, végig ki van fizetve).

nekem is vidéki szerelőm van egyébként, ha megszorulok, itt Bp-n is van kettő, de nyilván nem olyanok és drágábbak, mint a vidéki szaki

I humbly and respectfully decline™

(#27026) focvis válasza ::Trunks:: (#27024) üzenetére


focvis
veterán

Visszanéztem 2016. januárig (1,5 év); nincs köztük. Jobb is így.

(#27027) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Mivel itt a jó idő és a bogarak, ezt azoknak írom, akik bogáreltávolítót keresnek.

Ez olyan bogáreltávolító, ami a fehérjét lazítja fel, nem kapja le a hybrid spray wax-ot és semmilyen kárt nem csinál a kerámia bevonatban sem és semmilyen waxon.

Your car, your life ;)

(#27028) ducati113 válasza Pardise (#27027) üzenetére


ducati113
csendes tag

Kerámiához nem értem minek a bogár eltávolító!
Soha nem használtam, mert nem volt rá szükség.
Ugyan így a felnire és szélvédőre sem.
Pont ez a lényege a kerámiának,na de aki akar az használjon.

(#27029) Pardise válasza ducati113 (#27028) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, tudom, de inkább legyen. Inkább azoknak írtam, akiknek wax van a kocsiján, mert ez nem bántja, nem szedi le a waxot. Többször volt már itt téma, hogy waxos kocsiról bármelyik bogáreltávolító leszedei a waxot, gondoltam beírom, hogy ez nem bántja!

Your car, your life ;)

(#27030) Formaster válasza Pardise (#27029) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Igen, volt már téma és a valetprot találtuk ami ph semleges. Jól tetted h vettél, mert ha mégis rásül a napon a bogár, akkor kerámia ide-oda nehezen fog lejönni. Valamint lehetnek részek ahol nincs kerámia, pl nem tudom a szélvédőn mi van, vagy h a hűtőrácsok is kaptak-e...

(#27031) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok!
Akarok június 6.-án rendelni Angliából a https://www.elitecarcare.co.uk/ oldalról. Ha valakinek szándékában áll még rendelni UK-ból, akkor osztozkodhatnánk a postaköltségen ami 16,50 font.
Az oldalon lévő árakból még lejön 10% kedvezmény, az átvételt legkönnyebben a Budapest XI. kerület (napközben is), Halásztelek, Szigetszentmiklós, Dunaharaszti, Szigetcsép. Szigetbecse, Kiskunlacháza, Szigetszentmárton környékén tudnánk kivitelezni.
Aki esetleg beszállna, dobjon egy privit :)

[ Szerkesztve ]

(#27032) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!

Külső műanyag ápolásra alkalmas terméket keresek, ami normális minőségű, és meg lehet venni a nagyobb áruházakban. Tesco, praktiker stb

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27033) Dara


Dara
csendes tag

Sziasztok!

Kárpíttisztitóba szeretnék segitséget kérni,kárpittisztító gép mellé keresnék tisztítószert,most végeztem ki chemical guysos fabric cleanet,most Fra-berest fogyasztom,de ezzel nem vagyok 100%-ig megelégedve :(
(inkább müanyagra,meg más belső részekre jó,de kárpitra nem az igazi)

Tudtok ajánlani valamit helyette? :)

Das Beste oder nichts

(#27034) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok az alábbiakra tudtok nekem ajánlani márkákat termékeket? ( nyilván amik beváltak és a topiklakók is használják )

- rovar bogár eltávolítás
- sampon
- mosó szivacs
- belső ápoláshoz szer + kendő
- szarbasbőr ?
- abroncs ápoláshoz valami
- légfrissítő :)

(#27035) Dara válasza SG3rg0 (#27034) üzenetére


Dara
csendes tag

Én sampont Sonaxot használok(narancssárgaszínű koncentrátum)
Szivacsbol Ilyesmit

Szárazoláshoz szarvasbőr helyett meguiars water magnetet és/vagy vastagabb(magasabb gsm-es) mikroszállast.

Gumira meg ezt ,tescoba lehet kapni,nagyon megvagyok vele elégedve,applikátor szivaccsal együtt adják.

Belsőre mikrószálas kendővel szoktam átmenni szárazon,ha koszosabb én Auto Glym-es interior shampoot szoktam,vagy ha nagyon durva a kosz akkor Fra-Ber belsőteres tisztitót (bár ezt nem lehet üzletbe kapni Magyarországon kapni ha jól tudom..)

Das Beste oder nichts

(#27036) FeRRaR1 válasza Peti78 (#27032) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Wolf chemicals Black out
Szerintem verhetetlen ár/értékben, és lévén Magyar termék gondolom beszerezhető sok helyen + nagyon sokáig elég, és nem mossa le az első eső.

(#27037) vedini


vedini
őstag

Sziasztok,

Először is köszi a válszat Formaster és a sok segítséget, türelmet jozsi252.

Az alábibakat rendeltem meg:

1. Magasnyomású mosó Kärcher K7 Compact - nagyon olcsó volt, nem lehetett kihagyni
2. 1 db MJJC Foam Lance
3. 3db Auto Care 800gsm 45cmx38cm Super Thick Plush Microfiber Car Cleaning Cloth Car Care Microfibre Wax Polishing Detailing Towel - ennyi vajon elég lesz, van pár kicsi DM-es micro törlőm
4. 1 db Auto Care 2 in 1 Ultrafine Fiber Chenille Microfiber Car Wash Glove Mitt Soft Mesh - ennyi elég?
5. Auto Care 5pcs100g Magic Car truck Clean Clay Bar Auto Detailing Cleaner Car Washer Blue

Még szeretnék
- 2 vödröt, alulra ráccsal - ezt nem tudom hol éri meg legjobban...
- 1 db Yellow Snow 1L, Chemical Guys Honeydew Snow Foam és egy Valetpro pH Neutral Snow Foam
- bogár leszedőt, jó lenne valami tuti, kb 1-2 hetente megyek 600km vidékre, nem látok át a szélvédőn annyit összeszedek
- Kerékre - Wolf chemicals Black out - itt milyen tisztitót ajánlanátok meg kefét?
- Viaszos gyorsfény Quickie 1L
- Soft99 Fusso 12 month wax - ezt érdemes inkább géppel felvinni, vagy kézzel is jó?

Ha kihagytam valamit a teljes autóápoláshos szívesen várom a hsz-eket.

Köszi mindenkinek :R :R :R

workworkwork...

(#27038) szabi325 válasza vedini (#27037) üzenetére


szabi325
tag

Bogároldóból nekem ez kb 90% ban lehoz mindent.

Keréknél ha felnire gondolsz, Iron-X a legjobb tisztító, utána nekem a Sonax vált be és a sor legvégén van a wolfos... ezután ezzel szoktam még samponnal végigsimogatni.

Viaszos gyorsfény Quickie 1L helyett én ilyet vennék. (Van mind2 a sonax tartósabb és szebb fényt ad).
Fusso-t csak kézzel, és mehet felnire is akkor kevesebb felnitisztítót kell használnod :)

(#27039) Formaster válasza vedini (#27037) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Annyival egészíteném ki szabit, hogy ajánlanék valamilyen szélvédő bevonatot. Lehet ez nanolex, vagy fusso is. Egyébként miért veszel 3 féle snow foamot?

(#27040) vedini válasza Formaster (#27039) üzenetére


vedini
őstag

szabi325: Köszi a választ, bogároldó tetszik, ahogy nézem brutális ára van ennek az Iron-X nek

Akkor nézek szélvédő bevonatot is, hát igen lehet picit elkapott a hév, gondoltam személyesen győződöm meg milyenek a snow foam-ok, totál nincs tapasztalatom autómosásban, kézimosóba vittem eddig mindig, illetve a munkahelyem megszüntette az ingyenes sonax automosatást.

soft 99 fusso előtt csináljak én is zsírtalanítást?
milyen sampont érdemes a mosó vödörbe tenni snow foam után, mindegyiknek van párja vagy mindegy?

köszi :R

workworkwork...

(#27041) Peti78 válasza szabi325 (#27038) üzenetére


Peti78
őstag

Valaki próbálta már ezt a bogároldót?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27042) Formaster válasza vedini (#27040) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ne az iron-x-en spórolj. Én alapból hagynám a rácsos vödröket, feleslegesek. A szivacsot ne dobd a koszos vödör aljába és nem lesz koszos. Vödörből jó bármilyen 200 forintos, csak tiszta legyen. Wax előtt érdemes teljes dekontaminálást csinálni, nagymosás, gyúrma, zsírtalanítás. Snow foamból egyet vegyél, az is sok, nem létszükség.

Ha bizonytalan vagy várd meg az új összefoglalót, jelenleg is dolgozom rajta, de brutális méretű az anyag. Már a 80-90%-a megvan. :R (nálunk most indul a 4 napos ünnep, remélem legkésőbb a hét végéig végzek)

[ Szerkesztve ]

(#27043) szabi325 válasza vedini (#27040) üzenetére


szabi325
tag

Samponból ez a Sonax vált be nekem a legjobban elég sokáig kitart ( a leírásával ellentétben 1 kupak elég 10 literhez). A zsírtalanítás jó ötlet, én felniknél csináltam de szerintem ha relatíve sűrűn pl hetente mosod az autót egy ilyen jobb minőségű samponnal akkor felesleges.

Én is szoktam kísérletezni snow foam mixekkel, néha kilehet hozni érdekes eredményeket :DDD , de amúgy van olyan Chemical Guys videó ahol ugyanazt a sampont használja a vödörbe is mint amivel előmos.

Igen az Iron-X drága, az eseti kezelésre jó, amikor már minden más felnitisztító elvérzik azt az Iron-X lehozza :)

[ Szerkesztve ]

(#27044) Pardise


Pardise
senior tag

Na végre találtam CarPro Iron X Snow Soapot.
Ez miben másabb a simához képest? CarPro Iron X Snow Soap elvileg nagyon jó a kerámiának, használt már ilyet valaki?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#27045) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Srácok, mit ajánlanátok külső műanyag elemek tartós uv védelméhez? Vettem Sonax exterme műanyagápoló gélt, nem jött be, most a brillant shine detailer-el kenegetem, azzal teljesen jó az eredmény. Csak ez nem tudom mennyire véd, pedig körbe van pakolva az autó rendesen, kéne vigyázni rá.
Autoglym Vinyl & Rubber Care vagy Carpro Perl?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#27046) Formaster válasza Pardise (#27044) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én használom, eltávolítja a szálló rozsdát is, viszont közel sem annyira erős, mint egy felnitisztító. Kíméletes, ph semleges, jól habzik. Mind ugyanaz amit linkeltél, csak más kiszerelés, más pl pumpás flakon...

(#27047) Pardise válasza Formaster (#27046) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszi! Lehet használni kézi mosáshoz is és habosítóval is? Több helyen látom, hogy ezt felnire használják, de van ahol komplett autót mosnak át vele.

Your car, your life ;)

(#27048) Formaster válasza Pardise (#27047) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Vödörben higítva kicsit drága buli, ez snowfoam, direkt habosítóhoz. Felnihez meg gyenge lesz.

(#27049) Pardise válasza Formaster (#27048) üzenetére


Pardise
senior tag

Értem, akkor felnihez marad a wolfos, az MJJC-be meg veszek ilyet. Mennyit kell tenni egy literhez? És ezzel rendszeresen érdemes kocsit mosni, vagy csak néha-néha, hogy kiszedjük a szálló rozsdát, amúgy meg jó lesz a servfaces is?

Your car, your life ;)

(#27050) tutis


tutis
őstag

tudnátok ajánlani könnyen beszerezhető waxot, polírozó szert?
Turtle Wax - Color Magic -et néztem ki ezüstben, ez megfelelő otthoni polírozásra?
wax-ban mit ajánlotok? esetleg wax-os sampon is megfelelő?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.