Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) i-sti válasza angelside77 (#38197) üzenetére


i-sti
senior tag

Szar GE Jazz is.
Hátul töröl egyet mire a víz eléri az ablakot.
Elől valamivel jobb a helyzet de nem teljesen. Középre spriccel, szóval a lapátok az üveg közepéig szárazon mennek, amíg elérik az oda spriccelt folyadékot.
Szar Japán.
Audiban rendesen megvolt oldva.
Elől 1 mp későbbre kapcsolta a lapátokat mint a Jazz, így a víz oda ért.
Hátul pedig 2 fúvóka fújta a lapátra a folyadékot és ott is várt 1 - 2 mp mire elindult a lapát így minden "benedvesedett".

Novum Forum Siculorum

(#38202) angelside77 válasza angelside77 (#38197) üzenetére


angelside77
tag

Szóval szerintetek a 2. pont járható, javasolható út, hogy kíméljem a szélvédőt a karcolódástól?

Eddig is ezt csináltam a régi autómon (Opel Astra F 1994.), de annak "mindegy" volt már, de a közelmúlban lecseréltem, és az újnál (Skoda Fabia 2010.) már egyáltalán nem mindegy, mivel jelenleg "karcmentes" a szélvédője.

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#38203) i-sti válasza angelside77 (#38202) üzenetére


i-sti
senior tag

Sima spriccnis üvegbe tölts vizet reggelente. Mikor az autóhoz érsz, fújd rá, beülsz, indítasz és törölsz egyet.
Ennyi idő elég hogy a ráspriccelt folyadék szépen átnedvesítse az üveget, így tudsz törölni.

Novum Forum Siculorum

(#38204) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Lidlis kör letudva. :D Aki már beüzemelte ezt a csodaParksidemosót, próbálta már az "integrált vízfelszívás" funkcióját? Írnak róla kb. egy bekezdést, de többet nem. Öblíteni szerintem mindenképpen esővízzel öblítenék (búvárszivattyú segítségével) továbbra is, de felmerült, hogy a nagynyomású mosó vízbevezető tömlőjét is az esővíztárolóba lógatnám. De egyrészt nem tudom, hogy bekapcsolás előtt mennyire gáz, hogy 4-5 méternyi bevezető csőszakasz nem lenne lelégtelenítve, másrészt nem tudom, hogy mennyire lenne meg a normális kimeneti nyomás, ha bemeneti oldalról csak szívna. Vagy mindenképpen vízhálózatra kötve használjam csak?

(#38205) -cobra- válasza BigBlackDog (#38204) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Ebben a videóban pont ezzel játszadoznak.

(#38206) footy válasza BigBlackDog (#38204) üzenetére


footy
addikt

Ha erre talaltal valami jo megoldast az engem is erdekelne. A buvarszivattyu szerintem felejtos, mert az nem kapcsol le ha megvan a nyomas. En a haztartasi automata szivattyukat nezem, mert ezek kikapcsolnak ha megvan a nyomas es be hogyha csokken.
Esoviztarozonol a nagynyomasu tutira nem fog felszivni. Ez a funkcio max arra jo, hogy a mososzeres vizet felszivd egy vodorbol.

(#38207) BigBlackDog válasza -cobra- (#38205) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Köszi szépen, életképesnek tűnik.

+ (#38206) footy: Lehet, hogy kétlépcsős megoldással működne. Búvárszivattyúval egy nagyobb vödröt, vagy műanyag hordót feltöltök esővízzel (tárolóból), majd abba belelógatva a szívóoldali csövet, használhatja a magasnyomású is.

(#38208) pècsimunkás válasza i-sti (#38203) üzenetére


pècsimunkás
addikt

+1 ! Èn is ezt csinálom . Pontosabban egy fèlig kiürült üvegtisztítót feltöltök vízzel , ès abból spriccelek rá .
Aztán , ha kiürült , felesbe megint feltöltöm a flakont .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#38209) i-sti válasza jozsi252 (#38191) üzenetére


i-sti
senior tag


Tegnap megérkezett az Auto Finesse rendelésem.
Spritz
Avalanche
Claybar

Valamihez pedig adtak még egy szóró fejet.
Talán az Avalanche-hez?

Novum Forum Siculorum

(#38210) jozsi252 válasza i-sti (#38209) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem igen ahhoz. Hígítasz flakonba, aztán fel tudod úgy is vinni hogy ráspricceled. Bár a habosítás az ajánlott. Én 5l vettem, sokkal jobban megéri mint az 1l.
Amúgy hol tudtad végül beszerezni?

Avalanche-t 1:4-be ajánlott hígítani.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38211) i-sti válasza jozsi252 (#38210) üzenetére


i-sti
senior tag

Habosítani fogom MJJC-vel, szombaton remélem lesz időm kipróbálni.
Egyelőre ezt vettem, hogy próbáljam ki, ha beválik berendelem az 5L.

Végül az internet sötét bugyraiban találtam egy Konstanca-i áruházat ahol volt minden is.
Főleg Auto Finesse és Angelwax termékeket forgalmaznak.
Elvétve lehet látni Deatiling Kingdom-okat is.

Novum Forum Siculorum

(#38212) tibbike01 válasza i-sti (#38209) üzenetére


tibbike01
őstag

A Spritz-re én is kíváncsi vagyok. Megtennéd, hogy leteszteled és írsz véleményt. Ami leginkább érdekel, hogy mély matt színt hagy maga után vagy pedig csillogó ragacsos?

(#38213) i-sti válasza tibbike01 (#38212) üzenetére


i-sti
senior tag

Természetesen :R

Novum Forum Siculorum

(#38214) jozsi252 válasza i-sti (#38211) üzenetére


jozsi252
veterán

Gondolom olvastad a hátulját a flakonnak, 1-2inch-et kell a habosítós flakonba engedni, ami elvileg 120-240ml. Na most az 1:4 olyan 200ml, szóval amolyan arany középútnak gondolom. Várom én is hogy megjöjjön aztán le tudjam tesztelni szintén MJJC-vel.
Spritz egy baromi jó szer, azt használom én is tavaly óta. Egyáltalán nem csillog és ragad. PERL-nél picivel mattabb hatást ad vissza.

iPhone 13 Pro Max

(#38215) i-sti válasza tibbike01 (#38212) üzenetére


i-sti
senior tag

Tegnap este a műszerfalat bekentem.
Mélyebb, mattabb felületet hagy maga után mint a Sonax Red Summer.
Illata viszont nekem annyira nem jön be mint a RS.
Ez is jó, de vissza lépés a RS után.

Pár nap múlva meglátjuk mennyi port fog gyűjteni.

Novum Forum Siculorum

(#38216) sutszi válasza i-sti (#38215) üzenetére


sutszi
veterán

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, te ez tisztító vagy ápoló? Hogyan érdemes ezt csinálni, először letisztítom a felületet valami APC-vel, aztán meg rámegyek ilyen ápolóval vagy elég ez?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38217) i-sti válasza sutszi (#38216) üzenetére


i-sti
senior tag

"Spritz from Auto Finesse is an interior quick detailer designed to lightly clean and freshen up interior plastics and vinyl leaving behind a natural look."

Előtte csak port töröltem. Más szennyeződés nem látok rajta.
Ha piszkosnak találod, akkor átmehetsz rajta először egy gyenge APC-vel.

Novum Forum Siculorum

(#38218) jozsi252 válasza i-sti (#38211) üzenetére


jozsi252
veterán

Megjött ma nekem is, sajnos hétvégén hideg lesz meg a kocsi is tiszta most aztán nem tudom letesztelni, majd talán jöv hét végén. De várom a véleményed róla ha esetleg előbb próbálnád ki.

iPhone 13 Pro Max

(#38219) bbubby00


bbubby00
őstag

Kaptam egy jo tippet alvazvedelemre. Four Szabo Kft - Nyúl.
Tolem kicsit messze van (bekes megye).
5nap alatt vegeznek kb, homokszoras, alapozas, alvazvedo, uregvedo. Korbemaszkoljak az EGESZ kocsit, kivul, belul. Kb 100e penz es 1ev varolista.
Tudtok esetleg ti is valami jo helyrol, ami kozelebb esik nekem, vagy vigyem el oda?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38220) sutszi válasza bbubby00 (#38219) üzenetére


sutszi
veterán

Én TTF-hez viszem 1 hónap múlva, de ezt is szeptemberben kaptam. 3 napig tart a folyamat. Ha túl vagyok rajta beszámolok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38221) i-sti válasza jozsi252 (#38218) üzenetére


i-sti
senior tag

Ma megérkeztek a Shiny Garage cuccok.

Nálam is ugyan ez a helyzet. Hétvégére hideg lesz. Előbb jöttem haza -6 van.
Ilyen időben nem fogok mosni. Egyébként sem indokolja semmi, relatív tiszta.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#38222) jozsi252 válasza i-sti (#38221) üzenetére


jozsi252
veterán

A D-Tox amúgy ugyanúgy alkalmas a felnire is mint a mellette levő.

Kicsit az autós dolgokat szortíroztam, és van egy megkezdett Valet Pro Citrus Pre Wash ami 1L-es, de még legalább 6-700ml környéke van benne, szóval pár kocsi előmosására bőven jó. Akinek kell az írjon rám és ingyen odaadom. Nem fogom már úgy sem elhasználni, kidobni természetesen nem akarom, így odaadom valakinek. Csak a Postát kell állnod és kész (900-1100ft csomag automatába, illetve postapontra). :K Írjon privit akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38223) Drughi válasza jozsi252 (#38222) üzenetére


Drughi
addikt

Írtam

(#38224) Peti78


Peti78
őstag

sziasztok! van most valami best buy mikroszalas szarazolni? ali, ebay is johet

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38225) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Nem találtam a topikban Dynamax(katt) termékekkel kapcsolatban tapasztalatokat.
Dynamax Gumiápoló(katt)
Dynamax Felnitisztító (katt)
Dynamax Univerzális tisztító spary belső térbe(katt)

Azt szeretném kérdezni, hogy vállalható minőségük vagy inkább nézzek más gyártó termékei között?
Motorolajat rendelek innen, akkor már hozzácsapnám ezeket is.

(#38226) bbubby00 válasza Peti78 (#38224) üzenetére


bbubby00
őstag

+1

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38227) blizzrd válasza Peti78 (#38224) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Az összefoglalóban találsz infot ezekről is :)

(#38228) Peti78 válasza blizzrd (#38227) üzenetére


Peti78
őstag

Nos, ott nincs változás ezen a téren azóta, hogy utoljára erre jártam. Azért is kérdeztem amit. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38229) blizzrd válasza Peti78 (#38228) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Lehet megkoveznek a tobbiek, de en nem lattam itt uj ajanlott kendot. Egy forumtars irt Gyeon-os kendorol ami nagyon bevalt neki.

(#38230) jozsi252 válasza Peti78 (#38224) üzenetére


jozsi252
veterán

A sokszor kitárgyalt Alis 800gsm-es jó szárazolni én is azt használom. Előtte GYEON-os szárazolóval a víz nagyon nagy részét a víznek eltávolítom a karosszériáról, így 1db 800gsm-es bőven elég hogy totál száraz legyen a kocsi. Ha ár érték a fontos akkor vegyétek Aliexpress-ről, illetve van ugyanannak a forgalmazónak egy nagyobb méretű, bár az nem 800gsm-es hanem kisebb.
1pc 800gsm 45x38cm Microfiber Car Cleaning Cloth Super Thick Plush Microfibre Detailing Wax Polishing Towel Car Care

Super Absorbent Car Wash Microfiber Towel Car Cleaning Drying Cloth Extra Large Size 92*56 cm Drying Towel Car Care

Ha viszont nem az ár érték arány a fontos akkor vegyétek a márkásakat. Chemical Guys-tól kezdvem Auto Finesse, GYEON, Shingy Garage, stb.. De az nem fog ennyiből kijönni. Nagyon új dolgot ebből nem tudnak kitalálni, ezért nincs semmi újdonság az összefoglalóba ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38231) sutszi válasza jozsi252 (#38230) üzenetére


sutszi
veterán

Az első linked az a bizonyos 800gsm-es Alis amit sokan dícsérnek?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38232) jozsi252 válasza sutszi (#38231) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen. Első használat előtt mosd ki mikroszálashoz való mosószerrel, és utána 100%-osan használatra kész lesz.

iPhone 13 Pro Max

(#38233) sutszi válasza jozsi252 (#38232) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38234) pècsimunkás válasza jozsi252 (#38232) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Van mikroszálashoz mosószer ?
Én sosem mosom ki az újat . Kirázom kicsit belőle a port és a gyöszt .
A használtat folyékony szappannal vagy folyékony mosószerrel szoktam kimosni .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#38235) Charley76


Charley76
csendes tag

Hali sracok olvastam hogy kozuletek mar vettek a Lidlis Parksaidos magas nyomasu mosot en is szeretnek bevasarolni egyet erdemes megvenni vagy inkabb felejtos.Velemeny kene aki mar kiprobalta mar esetleg.Olvastam rola egesz jo tulajdonsagai vannak az ara sem veszes csak vajon hogyan dolgozik? Koszi elore is

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#38236) BigBlackDog válasza Charley76 (#38235) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én hét közepén próbáltam ki, tömören szerintem megéri, ha szükség van egy mosóra otthon. Bővebben majd este írhatok, ha gondolod. :)

[ Szerkesztve ]

(#38237) jozsi252 válasza pècsimunkás (#38234) üzenetére


jozsi252
veterán

Minőségfüggő hogy milyen, de csak jót teszel vele illetve magaddal is ha első használat előtt kimosod. Én ezt használom->Shiny Garage Enzyme Microfiber Wash.

Akinek kell esetleg waxhoz vagy bármi máshogy kis szivacs nemrég rendeltem 12db-ot 378ft-ért Aliexpress-ről. 12pcs/lot Car Vehicle Wax Polish Foam Sponge Hand Soft Wax Yellow Sponge Pad/Buffer for Car Detailing Care Wash Clean. Érdemes előtte betárazni még a "szezon" kezdete előtt.

iPhone 13 Pro Max

(#38238) Charley76 válasza BigBlackDog (#38236) üzenetére


Charley76
csendes tag

OK minden erdekel rola nekem is otthoni hasznalatra kene na meg persze az automat lemosni.Elore is koszi ha irsz valami bovebbet rola.

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#38239) bbubby00 válasza jozsi252 (#38230) üzenetére


bbubby00
őstag

Megrendeltem mindkettot, kiprobalom, a rosszabbikat elajandekozom ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38240) jozsi252 válasza bbubby00 (#38239) üzenetére


jozsi252
veterán

A kisebbikből én a helyedben többet vennék, nekem is van vagy 6-7. Mert tökéletes a wax visszatörlésére is pl, meg ilyesmikre.

iPhone 13 Pro Max

(#38241) bbubby00 válasza jozsi252 (#38240) üzenetére


bbubby00
őstag

Bukolampas MX5 nem egy hatalmas auto, foleg, h a tetejet torolgetni sem kell :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38242) i-sti válasza jozsi252 (#38240) üzenetére


i-sti
senior tag

Szintúgy, 800-as AutoCare-esből 5-6 db van.
Pedig csak egy szarjapánt kell törölgetnem

Novum Forum Siculorum

(#38243) BigBlackDog válasza Charley76 (#38238) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szóval sok tapasztalat nincs, éppen csak sikerült kipróbálni. :B Kocsimosáshoz jó az ereje, a szokásos lándzsás mosók után azért hatásosabb így érzésre. A szennymarófejjel meg a térkövet is gyönyörűen tisztává varázsolta, 20-30 centiméteres távolságról. Ami külön tetszik, hogy tud vizet is felszívni, így esővízzel is tudom használni (így is próbáltam ki) és nem kell félnem, hogy szárazolás nélkül tiszta vízkő lesz a kocsi. Habosítóját nem próbáltam még ki.

Mondjuk összeszerelésre azért nem egy Kärcher, de majd úgyis elválik, hogy mennyire bírja a használatot, van 3 éve elromlani. :D

[ Szerkesztve ]

(#38244) Charley76 válasza BigBlackDog (#38243) üzenetére


Charley76
csendes tag

Koszi szepen a velemenyedet en is beszerzek egyet akkor

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#38245) lela válasza BigBlackDog (#38243) üzenetére


lela
aktív tag

Hogy szűröd az esővizet? Én nem mernék vele autót mosni, tény hogy lágy, de tele van mindenféle szennyeződéssel...

(#38246) BigBlackDog válasza lela (#38245) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ülepedik az esővízgyűjtőben, onnan már egész tiszta formában jön. A mosó előtti szűrőn azért volt valami minimális szennyeződés, de tervezek majd egy további szűrőt is beiktatni.

Két éve egyébként már esővízzel öblítek rendszeresen, hosszabb távon sincs gondom eddig vele.

[ Szerkesztve ]

(#38247) GasBang


GasBang
csendes tag

Üdv

Ti melyik sampont ajánljátok a kettő közül?
Autoglym Bodywork Shampoo Conditioner
Meguiars Gold Class Conditioner
Szeretnék még vásárolni műszerfal apólót is, azok közül is az Autoglym vagy a Meguiars a jobb?

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#38248) i-sti válasza GasBang (#38247) üzenetére


i-sti
senior tag

Kézi sampont én Sonax-ot használok, narancs/vörös színűt.
Műszerfal ápoló pedig múlthéttől AF Spritz-et.

Novum Forum Siculorum

(#38249) RP1980 válasza i-sti (#38248) üzenetére


RP1980
tag

Szintén sonax. Samponban én sem látok akkora tudományt, hogy ekkora összegeket ruházzak be rá, kivéve, ha van benne valamiféle sealant. Ilyen lesz most a liquid elements nanomite, de ahhoz is kell még egy alap sampon.

(#38250) kabdzsi válasza RP1980 (#38249) üzenetére


kabdzsi
tag

Sziasztok! Múltkor áttöröltem a műszerfalat Lotus Matt Dashboard Care-rel és csíkos lett a műanyag amire ha rásüt a Nap akkor nagyon látszik. El lehetne ezt valamilyen módon tüntetni? Hiába törölöm át még egyszer, akkor is látszik. :(

Bocs RP1980, nem neked akartam válaszolni. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.