Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) jozsi252 válasza RP1980 (#37500) üzenetére


jozsi252
veterán

Én tőlük a beltérápolót használom ami a Spritz névre hallgat. Nekem a PERL-el se volt gondom, de ez übereli azt. Amúgy onnan is látszik a minőség hogy a Spritz-nek a spricnije az eddigi legjobb amivel dolgom volt. Nem valami nagy, viszont kegyetlenül jól porlaszt, nem csöpög, nincsenek nagyobb cseppek, 5*-ös. Az illata amúgy az ápolónak nagyon jó, mélyebb színhatást ad vissza mint a PERL, talán egy hangyafasznyival mattabb. Sajnos külön nem lehet hozzájutni ilyen fejhez náluk. :((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37502) RP1980 válasza jozsi252 (#37501) üzenetére


RP1980
tag

Én olyan spricnis flakont ami ennyire apró szemcsésen porlaszt az ebayről rendeltem, hogy azokban hordom a feltétlen szükséges dolgokat, nem cipelem a literes flakonokat magammal mindíg. Szinte azonos a finesses fejekkel.

(#37503) tibbike01 válasza RP1980 (#37502) üzenetére


tibbike01
őstag

Linkeld be kérlek ezt az ebayes spricnit :K

(#37504) RP1980 válasza tibbike01 (#37503) üzenetére


RP1980
tag

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F253282583961

(#37505) RBJ


RBJ
addikt

Valet pro ph snow foam -mom bekocsonyasodott a garázsba. Sose fagyott még ott meg semmi.
Ennyire érzékeny lenne a hidegre?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#37506) RP1980 válasza RBJ (#37505) üzenetére


RP1980
tag

Igen nagyon az, de ha kiolvad újra a régi lesz. Azért inkább vidd melegebb helyre.

(#37507) i-sti válasza tibbike01 (#37503) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem ez a kettő van.
Az első egy kicsivel jobb.
De mindkettő elképesztő eredményt produkál :K

Novum Forum Siculorum

(#37508) RP1980


RP1980
tag

Összepakoltam a cuccokat a tavaszi akcióhoz 😉

[ Szerkesztve ]

(#37509) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Múlt héten mostam le kézzel a verdát, majd Sonax BSD-vel töröltem át. Fussóra sem időm, sem kedvem nem volt. Akkor sajnos nem voltak ilyen ideális körülmények, +1-2 fok lehetett, és már sötétben fejeztem be az egészet.
Tegnap lecsapattam érmés mosóban lágy vízzel, mivel +8 fok volt, és ne legyen már olyan szürke a fekete autó :).
Az eredménnyel nem vagyok elégedett. A motorháztető, és a tető szép, de a vállöv alatt az ajtók koszosak maradtak, visszaszürkültek.
Nem annyira, mint előtte, de látszik. hogy nem tiszta.
Most vagy a sós latyakos víz leszedte a bevonatot, vagy ennyi traffic film került rá a másfél 7 (~650km) alatt?
Tavasszal kapott utoljára Fusso-t, később csak BSD-t, de érmésben lecsapatva egész jó eredményt lehetett elérni, még 3-4 hét elteltével is.
Karácsonykor nincs kedvem autóápolással foglalkozni, mert a Fusso felület-előkészítéssel együtt elviszi az egész napot.
De így "nem maradhat". :D

(#37510) i-sti válasza 1stVikman (#37509) üzenetére


i-sti
senior tag

Adj neki egy kézimunkát.

Novum Forum Siculorum

(#37511) 1stVikman válasza i-sti (#37510) üzenetére


1stVikman
senior tag

Mármint verjem ki neki? :DDD

(#37512) jozsi252 válasza 1stVikman (#37509) üzenetére


jozsi252
veterán

Egy gyorsviasztól ne várj olyan tartósságot illetve víztaszító képességet mint egy kemény viasztól. Illetve attól hogy fusso van fent csodát ne várj tőle. Értem ez alatt hogy a téli időjárásba ami dzsuvát kap a fényezés, egy lágyvízes öblítés nem fog mindent lehozni csak azért mert van fent viasz.

Amúgy nemrég a Nerta Blue Diamond-ról volt szó ami autóhoz van kitalálva, utánajártam a gyártónál és sajnos 13-as a pH-ja a szernek. Szóval aki esetleg venne az vegye ezt figyelembe!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37513) Motion_Blur válasza 1stVikman (#37509) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egy masszív téli latyakos, sós retket nem lehet érintés nélkül rendesen letakarítani. Az autó alsó harmadán maradni fog az általad említett réteg amit lándzsázhatsz az idők végezetéig, maximum a lakkal együtt fog lejönni :) én ilyenkor viszem az 5 liter forró vizet flakonban, megy bele a vödörbe + sampon és szépen mikroszálas kesztyűvel átsimogatom az autót a szélvédők szintje alatt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37514) 1stVikman válasza Motion_Blur (#37513) üzenetére


1stVikman
senior tag

+ józsi252
Köszi srácok, akkor nem úszom meg, hogy váll öv alatt kézzel mossam.

[ Szerkesztve ]

(#37515) 4z1st3n válasza Motion_Blur (#37513) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

Hát nem tudom...
Én ma négy autót lándzsáztam, igaz nertával, de egyikhez sem kellett hozzáérnem (két Toyo amin polymer bevonat van, egy F30 amin csak BSD és egy Countryman, amin semmi). Így, hogy jozsi252 kiderítette, hogy 13-as a pH-ja lehet, hogy nem egy wax barát, de egyelőre polymer barátnak tűnik.
Nyilván ha waxoznék, valetproznék, de akkor vödrözhetnék is. :)

(#37516) jozsi252 válasza 1stVikman (#37514) üzenetére


jozsi252
veterán

Sokat számít hogy milyen mosóba mész. Nálunk van helybe egy mosó ahol van kefe is, ilyen helyre alapból nem viszem, de tesztképpen kefe nélkül csak egy magasnyomásos mosást csináltam, de közel se hozta le annyira a retket mint az EHRLE ahova a téli időszakban járok. Halkan jegyzem meg hogy ott kefe sincs, szükség sincs rá igazából mert a retek nagyon nagy részét lehozza.
Szóval függ attól hogy hova viszed. Nyilván ha csak lágyvizezel akkor mindegy, de ha rendes mosást csinálsz akkor van különbség azért 2 lándzsás mosó között is.

(#37515) 4z1st3n

Magas pH miatt tudod szépen lemosni a kocsit. :K Gondolom ahogy rányomod, és rajta hagyod pár percet akkor szinte a kosz folyik is le róla. Magasnyomással meg utána ha rámész akkor végképp tiszta lesz.

iPhone 13 Pro Max

(#37517) 4z1st3n válasza jozsi252 (#37516) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

Pontosan, ahogy írod. Tény, hogy bevonat sokat számít. A Countrymannél nem volt olyan szép ez a folyamat, de a többi háromnál látványos volt. Pedig az elmúlt két hétben ami rákerült...

(#37518) blizzrd válasza 4z1st3n (#37517) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Az Ech2o-rol lehet tudni, hogy Ph semleges-e? Szeretnem kiprobalni, mert nekem egy nagyon jo alternativanak tunik. Rendszeresen Fusso van az auton, ezert is erdekelne :)

(#37519) martillo válasza pető bá' (#37455) üzenetére


martillo
tag

Szia,
En is zuhanykabi teszten agyaltam, mig nem olvastam a hozzaszolasod. Azota tobbszor kerestem, de a leirasban en nem talalok konkret utalast a veszelyes belelegzesre illetve belteri hasznalatra. Csak az altalanos, ne lelegezze be, ne egye meg, szembe szajba ne keruljon, borrel ne erintkezzen reszt talalom. Ha csak at nem siklottam egyeb kikotes folott, akkor ez nekem inkabb csak az altalanos vegyianyag felhivasra emlekeztet.
Meg szerintem amugy is sokan hasznaljak zart terben autora is, akar kozmetikak, akar egyenileg otthon garazsban.
Masok velemenye esetleg?

(#37520) 4z1st3n válasza blizzrd (#37518) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

Szia!

Az adatlapja szerint 7,5 a pH értéke, ami gyakorlatilag semlegesnek tekinthető. De a víz nélküli tisztító tulajdonsága miatt kérdezed? Mert ez pont az érintés nélküli mosás ellentettje.

(#37521) RP1980 válasza blizzrd (#37518) üzenetére


RP1980
tag

Az! Sőt, még egy kis extra réteg védelem is marad utána.
Fentebb leírtam hogyan használom. Ha úgy teszel nem karcol jobban mint a 2 vödrös metódus.

[ Szerkesztve ]

(#37528) blizzrd válasza RP1980 (#37521) üzenetére


blizzrd
aktív tag

A waxbarat hatas miatt kerdezem. Mivel a varosomban csak 1 ermes moso van, es nem nagyon tudok ott ket vodrosen mosni, igy arra gondoltam, hogy nagynyomasuban leveretem es utana ezzel a szerrel torlom at. Evente ketszer waxolok, azt meg tidom oldani, hogy normalisan elo legyen keszitve a felulet de sajna tobbszor nem. Ezert merult fel bennem ez a megoldas.

(#37529) RP1980 válasza blizzrd (#37528) üzenetére


RP1980
tag

Waxbarát és csalódás mentes cucc.

(#37530) blizzrd válasza RP1980 (#37529) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Koszi!
Sajna itthon elfogyott, de amint lesz, berendelem. Valami ajanlott spricnos flakon van? Vagy esetleg habositobol kifujva? Spricnisbol valami olyan kellene ami ugy porlaszt mint a Mr.Muscle ablaktisztitoja.

(#37531) RP1980 válasza blizzrd (#37530) üzenetére


RP1980
tag

Polirtechnél próbáld meg. Ugyan nincs a webshopjukban feltűntetve, de ha felhívod őket, vagy rájuk írsz biztosan beszerzik. Anno én is így vettem rajtuk keresztül. Nagyon korrekt a Zsolt! Egy literes kiszerelésben érdemes szerintem. Tőlük vettem hozzá a spricnit is ami egy literes kwazar 360. Tökéletes erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#37532) Drughi


Drughi
addikt

Aliexpressről milyen:
- mikroszálast rendeljek sonax bsd és társai felvitelére?
- ugyanezek visszatörlésére?
- mosáshoz szivacs / mosókesztyű?

Szárazolásra rendeltem 3db 30*60as auto care 800gsm-es mikroszálast.

Mivel a sonax bsd-m fogyóban, mi az ami jobb nála és hasonlóan kell felvinni?

(#37533) -Alfstokes-


-Alfstokes-
újonc

Sziasztok!

Ősszel Soft99 Fusso Coat Dark wax-al kezeltem le a kocsit.
Először használtam ilyet, de jól sikerült, elégedett vagyok a szerrel.
Vigyáztam, hogy a műanyagokra ne kerüljön belőle, de visszatörlésnél sajnos itt-ott ráment.
Idáig a műanyagokra rákerült szer nem is látszott, de most a hideg, vagy sólé hatására láthatóvá vált egy fehér lerakódás. Narancssárga semleges Sonax autósamponnal és mikroszálas törlőkendővel nem jön le. Nem igazán akartam gyötörni semmi mással, így most még rajta van. Van valami tippetek, hogyan lehetne eltávolítani?

[ Szerkesztve ]

(#37534) focvis válasza -Alfstokes- (#37533) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Egy keményebb sörtéjü fogkefével kísérleteznék.

(#37535) jozsi252 válasza Drughi (#37532) üzenetére


jozsi252
veterán

Én ha gyorsviaszt viszek fel, vagy kemény waxot törlök vissza akkor ugyanúgy a 800gsm-es Alis rongyot használom, csak kisebb méretűt mint amit te vettél. Szerintem waxokra ezt sokan használjuk, tökéletes megoldás.
BSD egy jó ár érték arányú szer, nyilván van tőle jobb de azok jóval drágábbak. Ilyen pl. GYEON Cure vagy Wet Coat, de mindegyik jóval drágább mint a BSD. Szerintem maradj a BSD-nél, olcsó és jó szer.
Mosáshoz meg valamilyen gyapjúkesztyűt, vagy mikroszálas mosókesztyűt használj mert ezek karcolnak legkevésbé.

iPhone 13 Pro Max

(#37536) szabi325 válasza -Alfstokes- (#37533) üzenetére


szabi325
tag

Wolf univerzalis tisztito (barmelyik homasitaban kapsz) vagy sonax muanyagapolo vagy barmilyen masik apc. Rongyra fujod es azzal simogatod.

(#37537) RP1980 válasza -Alfstokes- (#37533) üzenetére


RP1980
tag

A fényezését maszkold le szalaggal, vegyél koszradirt (mondjuk dm ben)vágj le belőle egy kézre álló darabkát és apc vel, vagy ha nincs mosogatós vízzel kezd el enyhén dörzsölni a lerakodást.

(#37538) penaut


penaut
csendes tag

hello
kocsim motorhaztetojen van egy karc, sztem macska karmolta le, nem hiszem hogy mely lenne tulsagosan, egy kisebb csik csak. ezt a videot neztem, szerintetek jo otlet ezt megcsinalni? illetve milyen polirt hasznaljak hozza? koszi

(#37539) KisBundi


KisBundi
őstag

Teflon spray-ből (PTFE) melyik a jó választás autókhoz? A száraz vagy valamilyen olaj bázisú? Mindegyik kifehéredik a végén? :U

(#37540) jozsi252


jozsi252
veterán

Polirtech-en vannak tök jó akciók dec végéig. Akinek valami hiányzik esetleg érdemes bevásárolni most.

KATT

iPhone 13 Pro Max

(#37541) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Ezt az Mr-fix9H folyekony bevono cuccot probalta mar valaki?
Az latszik a videokbol, hogy jo szenny tisztito hatasa van.
De eleg vastag a bevonat. Merheto, es eladaskor eleg nehez megmagyarazni, hogy csak polirozva volt.
Illetve a karcokat mennyire tunteti el?

(#37542) Formaster válasza csongi (#37541) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Szia

Nem, nem mérhető. Felrakásnál hajszál vékonyan kell felvinni, csak egy lehelletnyi réteg képződik, ez a mérő müszerek tűréshatára alatt van, a 2 mikront sem éri el, véleményem szerint felet sem. Ez egy kerámia bevonat, azokból is a legolcsóbb. Ajánlott polírozott felületre felvinni, ha ezt nem akarod inkább "fusso 12months". A felvitele sem egyszerű, valószínűleg a tartóssága sem, max 6 hónapot ha bír, a fusso is kb ennyit.

(#37543) csongi válasza Formaster (#37542) üzenetére


csongi
veterán

Koszi!
Fusoo van.
Akkor felkenem azt. :).
Csak azt hittem ezek a keremiak jobbak.
Igaz van boven karc mar az auto lokharitojan.
Grafit metal. Szarazon latszik a karc vizsesen nem
Gondoltam ezzel jobban eltuntethetoek.

(#37544) Petyyyyy válasza csongi (#37543) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Amelyik karcod vizesen eltűnik, az kipolírozható.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37545) KisBundi


KisBundi
őstag

Valaki itt meg tudja nekem mondani, hogy milyen rücsi vagy kavicsfelverődés gátló anyag amit a pl a VW konszern autóinak a küszöbjeire szoktak ráfújni a gyárban? Eszméletlen erős cucc és ami én vettem Motip, meg sem közelíti azt. :(

(#37548) Kereplő


Kereplő
csendes újonc

Nem lehetne kitenni topikkezdésnek, hogy "Mr.Fix"-esek kíméljenek?

(#37549) Kereplő válasza 1stVikman (#37509) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Ha vigasztal, nincs olyan, hogy "traffic film". Így a problémád is egyszerűsödik.

Nem kell mindent elhinni, ami a "Dallas Paint Correction" csatornán mondogatnak.

(#37550) Kereplő válasza csongi (#37543) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Ebben minden benne van, ami kellhet. Finom papírt itthon nem tudom honnan, lehet szerezni, én Aliexpressről szoktam. Ha nagyon gáz, küldök, csaxólj

https://www.youtube.com/watch?v=2nYF46P7B2c

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.