Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) Hellas válasza @tco@ (#37050) üzenetére


Hellas
senior tag

Szia! Nekem ág egyik kilincsemmel ugyanez volt a helyzet, kicsit megcsiszoltam 1000-és papírral vizesen, kimaszkoltam, és fujtam rá egy réteg lakkot. Nekem sikerült. :)

(#37052) Formaster válasza @tco@ (#37050) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Dobj fel képet róla :)

(#37053) Doki16


Doki16
addikt

Mostanában reggelente már amikor indulok munkába nem ritka a 5-8 fok. Ilyenkor tiszta pár a kocsi. Egy bajom van vele, hogy hiába törlöm le a szélvédőt alig tellik el pár másodperc és megint nem látok semmit. Itt egy videó a jelenségről. [link] Korábban más kocsimnál soha nem tapasztaltam ilyet. Ha meg automatán van az ablaktörlő akkor folyamatosan megy, mert gondolom úgy érzékeli, hogy vizes a szélvédő. Van erre valami megoldás?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37054) BigBlackDog válasza Doki16 (#37053) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Első körben alaposan áttakarítanám azt a szélvédőt. Pl. Frosch üvegtisztító és mikroszálas kendő. Vagy izopropil-alkohollal, esetleg nitrohígítóval is neki mernék menni, ha nincs semmi bevonat rajta, de ezekkel vigyáznék, nehogy máshova is jusson belőle véletlen.

Ma reggel nálam is voltak gondok kívül és belül is a párásodással, viszont nagyobb sebesség (>40-50 km/h) elérése után már nem jelentkezik a probléma. Az alatt meg marad az ablaktörlőlapát használata.

[ Szerkesztve ]

(#37055) ReFleXx válasza Doki16 (#37053) üzenetére


ReFleXx
addikt

első szélvédő fütés nincs véletlen a kocsiban? az nagyszerüen oldja ezt a problémát

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#37056) Doki16 válasza BigBlackDog (#37054) üzenetére


Doki16
addikt

Köszönöm a tippet. Ilyen Frosch pont van otthon, azzal jól nekimegyek majd :)

(#37055) ReFleXx: De van, viszont induláskor nem fúj meleget még közel sem. Ez amit a videón látsz akkor van amikor éppen kiálltam a parkolóból. Amúgy meg nem használom, mert állandóan beindítja a benzinmotort. Csak ülésfűtéssel megyek.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37057) F_Zolee válasza Doki16 (#37056) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor mégsincs fűtés ha levegőről beszélsz. :D

(#37058) lacos001 válasza Doki16 (#37053) üzenetére


lacos001
senior tag

Az egyik lehetséges megoldás.

Itt egy videó, 1:40-től a lényeg, de nyugodtan végig lehet nézni is...német nyelvű

(#37059) jozsi252 válasza Doki16 (#37053) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem lehet hogy esetleg valami vízelvezető el van dugulva vagy bármi ilyesmi? Amúgy mendemonda szerint a macska alom sokat segít azon hogy ne legyen a kocsiba pára.
Vagy pedig veszel valahol nagy tételbe vagy csomagolásba szilika gélt, este berakod a szélvédőhöz aztán az elvileg magába szívja a párát. De szerintem valamelyik vízelvezető lehet eltömődve, ami fogalmam sincs hogy merre van pontosan, de ez a tippem. :K

iPhone 13 Pro Max

(#37060) tibbike01 válasza jozsi252 (#37059) üzenetére


tibbike01
őstag

Kivülről párásodik, nem belülről. "Ablaktörlő"

(#37061) @tco@ válasza Hellas (#37051) üzenetére


@tco@
aktív tag

Na, akkor megérne egy próbát otthon :)
Igyekszem holnap feldobni egy képet ha leszek gépnél, de amúgy kb a két oldalán 1-2 centi hosszan megvan a lakk, és ahol a kéz matat ugye, ott meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#37062) mandleee válasza Doki16 (#37053) üzenetére


mandleee
tag

Talán szilikon lehúzóval lehúzod? Én esős idő után szoktam a sedan hátsó ablakát lehúzni vele indulás előtt, talán segíthet.

(#37063) jozsi252 válasza tibbike01 (#37060) üzenetére


jozsi252
veterán

Jah, bakker jól benéztem. Én itthon garázsba állok, de munkahelyen nem fedett a céges parkoló, aztán ha sokáig dolgozok (estig) akkor nekem is tiszta pára a kocsi meg szélvédő is. De általában sokat segít az hogyha már bemelegszik a kocsi, meg nyomok már a legelején is egy kis löttyöt a szélvédőre aztán úgy törlöm le.

iPhone 13 Pro Max

(#37064) troll81


troll81
addikt

Sziasztok tartós műanyag ápoló t keresek kívülre fekete műanyaghoz. A sonax palettán van e valami. Ami jo?

(#37065) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
Szegeden, illetve környékén valaki tudna ajánlani olyan szakit aki az üregvédelmet szépen becsületesen felviszi a kocsira? Van egy húsz éves autónk és még vagy öt évig szeretnénk használni.

(#37066) CarShine.hu válasza troll81 (#37064) üzenetére


CarShine.hu
újonc

Szia. Ha nem ragaszkodsz a sonaxhoz, nézz meg pár képet az endurance-ról. Épp most raktunk ki facebook oldalunkra néhány visszaküldött képeket egyik vásárlónktól, aki ezt használta :))

CarShine.hu - Prémium Autóápolás Otthon

(#37067) i-sti


i-sti
senior tag

[link]
10:02től bemutatott technika mennyire hatékony?
Valaki használja, próbálta?

Novum Forum Siculorum

(#37068) Doki16 válasza mandleee (#37062) üzenetére


Doki16
addikt

Ez jó ötlet, van valami bevált márka vagy fajta amit érdemes venni?
Jelenleg átmentem a szélvédőn a Frosch ablaktisztítóval. Meglátom majd, hogy hétfőn reggel milyen lesz. Egyelőre csak annyit látok, hogy szép tiszta az ablak :D

(#37058) lacos001: Ez mire jó? Belül megakadályozza, hogy bepárásodjon a kocsi?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37069) Pardise


Pardise
senior tag

Erről a termékről mik a vélemények?

Your car, your life ;)

(#37070) mandleee válasza Doki16 (#37068) üzenetére


mandleee
tag

Nekem ilyen van. De a tescoban is láttam már, kb. hasonló áron van ott is. Ha sürgős, akkor ott próbálkoznék.

(#37071) FeRRaR1 válasza i-sti (#37067) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem hatékony, ilyennel szárítani rémálom, lassú, fárasztó.

Ellenben én vettem egy légfúvót, a kerekeket főleg a csavaroknál, tükrök mögül, feliratoknál, nehezen elérhető réseknél, lökhárító betéteknél, kilincseknél gyorsan végig megyek szárazolás előtt a tökéletesebb eredmény miatt. Egyébként az első métereken folyhat ki víz a kerékcsavarok és tükrök mögül főleg.

(#37072) i-sti válasza FeRRaR1 (#37071) üzenetére


i-sti
senior tag

Köszi a válaszod.
Rég láttalak itt.

Novum Forum Siculorum

(#37073) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Ezeket próbálta valaki :[link]
[link]
A Soft 99 termèkek egèsz jók , azt tudom . Èrdemesebb a kettő közül az ultrát venni ? Èn inkább a második felè hajlok , de èrdekelne a vèlemènyetek . Esetleg más , egyszerűen felvihető
szèlvèdő impregnáló is szóba jöhet .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37074) tibbike01 válasza pècsimunkás (#37073) üzenetére


tibbike01
őstag

Olvass vissza a fórumban. Elég sok tapasztalat van a Glacco-val.

(#37075) pècsimunkás válasza tibbike01 (#37074) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Olvasom napi szinten a topicot . Van amikor csak gyorsan átfutom . Lehet azért kerülte el a figyelmem a Glacco .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37076) pècsimunkás válasza troll81 (#37064) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Matt műanyaghoz ezt használom . De nem csak feketéhez jó . Jó a lámpákra is , azok is műanyagok .

[link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37077) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#37073) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Megrendeltem a második linkben szereplőt .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37078) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok!
Lassan Black Friday, így majd eme jeles napon rendelek Slims-ről vagy Clean Your Car -ról vagy EliteCarCare ről. Attól függ hol lesz nagyobb az akció :). Ha valakinek van kedve csatlakozni a rendeléshez és osztozkodni a postaköltségen, dobjon egy privit.
Hétközben 7 től 4 ig Budapesten a MOM parknál tudom átadni, munkaidő előtt után pedig Szerémi sor vagy Soroksári út, Dunaharaszti környékén :)

(#37079) Drughi


Drughi
addikt

Végre volt időm kicsit foglalkozni a 2 hete vett kocsival. Az időjárás is kegyes volt, igy elszöszmötöltem, a magam módján.

Nem tudom ki ismeri, de kipróbáltam a sonax bsd helyett a [Grass Cherry Wax-ot].
Nekem könnyebb volt felvinni, de az tuti, hogy nem vennék fekete kocsit direktbe.( most ez volt jókor jó áron)

Lándzsás mosóba leverettem a nagyját, utánna sonax narancssárga samponos mosás, szárazolás, grass wax, gumi és műanyag ápolás wolf black outtal, meg üvegpucolás békás ablaktisztítóval.

( mindezt csak a magam level 01 szintjén)

szerk: ha a kép nem látszana:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37080) i-sti válasza Drughi (#37079) üzenetére


i-sti
senior tag

Mindössze egy kép? 😢

Novum Forum Siculorum

(#37081) japci válasza szabi325 (#37078) üzenetére


japci
csendes tag

Szia!
Tapasztalatod van már, milyen mértékű akciók szoktak lenni? Esetleg ingyen szállítás, ilyesmi?

(#37082) Motion_Blur válasza Drughi (#37079) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nagyon szép, még képet plz!

Ebben a színben az a jó h nem hazudik, minden hiba egyből mutatja magát ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37083) RP1980 válasza szabi325 (#37078) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

Lehet engem érdekelne a dolog!

(#37084) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Bár nem kifejezetten idevágó dolog, de...
Olyan tartót keresek, amelybe igény esetén tabletet és telefont is lehet rakni persze nem egy időben. Szellőzőrácsra való, illetve mágneses kizárva. Cuppantós megoldás érdekel, de olyan ami tényleg stabil, mert drága eszközökről van szó

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#37085) tibbike01 válasza Peti78 (#37084) üzenetére


tibbike01
őstag

(#37086) szabi325 válasza japci (#37081) üzenetére


szabi325
tag

10-15% általában lejön a termékek árából (és előtte nem emelik, szal nem magyar virtusban tolják :D ), sajnos a szállítás akármekkora értékben rendelünk se ingyenes Magyarországra. Viszont úgy tapasztaltam hogy nem nő olyan mértékben mint amekkora súlyt összerak több ember így ez megszokta érni jobban :)

@RP1980 oké, akkor már ketten vagyunk :)

(#37087) WebM válasza szabi325 (#37086) üzenetére


WebM
csendes tag

Írtam, már 3! :)

(#37088) Peti78 válasza tibbike01 (#37085) üzenetére


Peti78
őstag

Ismerem azt a topikot. Jó, és megbízható terméket keresek, ami nem feltétlenül olcsó. Olyan felhasználók véleményére vagyok kíváncsi, akik 300 ezer forintot rá mernek bízni egy ilyen szerkezetre. Hosszútávon, és nem 500 forintos szarokkal verik tele az autóikat :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#37089) @tco@ válasza @tco@ (#37061) üzenetére


@tco@
aktív tag

Hát ide még mindig nem jutottam el, talán már csak tavaszra marad a dolog amúgy is :U

Ha van kedvetek ötletelni, egy téma mára: elolvastam a topikindítót és még sok mindent itt, egy dolgot nem találtam igazából. A hazai flottához képest átlagos korú (7-14 év) és kategóriájú (Skodától a Suzukin át Toyotáig stb) autó és lakás (tehát nincs kert) esetén szerintetek mi a legoptimálisabb fullos takarítás?
Én pl a Fogarasi úton levő, Tesco melleti mosóba járok kb havonta, habfürdő, kefe (erről leszokok, most hogy kicsit frisbebb autóm lett), majd kb 30-50 centiről öblítés nagynyomásúval. Ez kb egy ezresből megvan. Beltérre porszívózás, szőnyegek mosása, és sima Prevent kendő a műszerfalra, kefés-habos csodapuccer a kárpitra (ha indokolt, pl autóvásárlás után a foltokra).

Ti hogy csinálnátok? Kézi mosókban van értelme a viasznak vajon?

:R

(#37090) i-sti válasza Peti78 (#37088) üzenetére


i-sti
senior tag

LG G5 SE-t, egy UGREEN-es fém rögzítő valamin tartóm.
Tabletet nem akasztanék rá, de 6"ig szerintem bármilyen telefont elbír.

[jelenleg 8,86 usd]

Még vettem hozzá 2 db ilyen nagyobb fém lapot, hogy nagyobb felületen "tapadjon":

[2,49 usd]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#37091) Peti78 válasza i-sti (#37090) üzenetére


Peti78
őstag

Köszönöm, de ezeket a rácsra rakható megoldást hanyagolonám. Biztos jó, de a rácsot is óvnám a töréstől.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#37092) Ummon válasza Peti78 (#37091) üzenetére


Ummon
csendes tag

https://www.ebay.com/itm/Virus-CAR-MOUNT-HOLDER-for-Smart-Phone-3-5-4-4-3/230648510439?hash=item35b3b8f7e7:g:74gAAOxyyghQ8q0U:rk:2:pf:1&frcectupt=true

https://www.ebay.com/itm/Vice-Vehicle-Car-Mount-Windshield-Holder-For-Samsung-Galaxy-Tab-7-Tablet-PC/320989196004?hash=item4abc726ee4:g:xmMAAOxybqpRg49f:rk:1:pf:1&frcectupt=true

Ezek egy kicsit masszívabbak. A kisebbikbe egy S7 edge éppenhogy, de belefér.

(#37093) japci válasza Peti78 (#37084) üzenetére


japci
csendes tag

Szia!

Én ilyet használok mind a kettő kocsimba : Tartó

Teljesen megbízható, eddig semmilyen probléma nem volt vele.

(#37094) RP1980


RP1980
tag

Hogy kicsit vissza kanyarodjunk a topik témába ;)
Használ valaki polírgéphez hosszabbító szárat (vagy akárminek is hívják) Ha igen, ez miben változtat rajta a nehezen hozzáférhető helyek elérésének segítségén kívül? Mondjuk kezelhetőségét, hatásfokát stb....

(#37095) Gubbba


Gubbba
tag

Sziasztok!

Félve kérdezem meg, mert eléggé kamuszagú a dolog, de nem nagyon találok megbízható infót róla. Matt fényszóróra mennyit ér valójában ez a Clear Lights nevezetű csodakendő? A FB tele van előtte-utána képekkel, amik jól néznek ki, de gyanítom hogy ha működik is valamennyire nem sokáig tart a hatása. Csak egy megerősítést szeretnék, hogy még pár ezer forintot sem ér. Jól gondolom? Valaki próbálta?

(#37096) F_Zolee válasza Gubbba (#37095) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én már régebben bedobtam ide. Kicsit kamunak titulálták. :D

(#37097) Gubbba válasza F_Zolee (#37096) üzenetére


Gubbba
tag

Ok, a neved alapján megtaláltam az akkori diskurzust, de a kereső nem dobta ki, mert nem volt név szerint említve a cucc. Ha valakit esetleg érdekel a későbbiekben a #34886-ig tekerjen vissza.

Azt látom, hogy mindenki el van ájulva a hatástól miután felkeni, de arról nem sok szó esik, hogy meddig bírja. Ezért volt gyanús.

(#37098) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Fekete műanyag (vagy gumi, nem tudom pontosan milyen anyagból van) lábtálcát / gumiszőnyeget milyen szerrel szoktátok takarítani? Magasnyomásúval leverettem, de a kosz nem jött le róla rendesen. Köszönöm előre is! :R

(#37099) Pardise válasza ^Clown (#37098) üzenetére


Pardise
senior tag

Szia! Én szappanos víz-kefe vagy APC-kefe kombókat szoktam, tökéletes. Puha kefét használva!

Your car, your life ;)

(#37100) tibbike01 válasza ^Clown (#37098) üzenetére


tibbike01
őstag

Én spricnibe teszek 1:1 autósampon és víz keverékét és azzal befújom, majd közönséges sárkefével átdörzsölöm, majd magasnyomásúval leveretem. APC is jó lehet erre a feladatra, de én szeretem, hogy ha habzik a cucc :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.