Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) smallmer


smallmer
őstag

Kicsit térjünk át a beltér tisztítására.

Mivel lehet makacs foltot kiszedni az üléskárpitból? Kicsit lyukacsos a kárpit. Van nedves porszívóm. Olyan szer kellene ami 100%, hogy nem látszik meg. (Sose ültessetek gyerekeket hátra :D )

(#38302) smallmer válasza RP1980 (#38300) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm szépen. Így keresnem kell akkor egy kerámiást Győrben vagy Budapesten :) Ha tudtok ajánlani, azt szívesen veszem. :R

(#38303) ginola válasza RP1980 (#38284) üzenetére


ginola
addikt

Létezik olyan gyorsviasz, amit nedves felületre kell felvinni és utána szárazolni? Mit ajánlanál?

[ Szerkesztve ]

(#38304) RP1980 válasza smallmer (#38301) üzenetére


RP1980
tag

Én nagyon szeretem az autoglym interior shampoo-ját, de a Green star 1:15 ben higítva sem rossz. Mivel ezekkel meg vagyok elégedve mást nem is használok, így ebben mások is súghatnának.
A még lényeg, hogy utána a szövet még 1x át legyen törölve nedves rongyal mégjobb, ha még kiszívva is van porszívóval mert az APC tenzidjei benne maradnak és utána megfordul a történet és a nadrágodból fogják a koszt az ülésbe oldani :)

(#38305) troll81 válasza smallmer (#38301) üzenetére


troll81
addikt

Coch chemie pol star ezt hasznalom bevalt. a beszaradt csoki shaken teszteltem. Semmi nem látszik belole kb 3 napos volt. En ajanlom nekem jo volt.

(#38306) jozsi252 válasza ginola (#38303) üzenetére


jozsi252
veterán

GYEON Wet Coat.

iPhone 13 Pro Max

(#38307) Petyyyyy válasza smallmer (#38299) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha el nem felejtem megkeresem - vagy akár te is megnézheted - Larry csatornáján (AMMO) az ATA video-sorozatát. Abban valamelyik részben vázolja hogy mikor kell nagy mosást csinálni és mikor elég csak egy lecsapatás.

Ahogy RP1980 is írta a szállópor után elég a nagynyomású, ha száraz maradt az autó. Ha nem, akkor érintés nélkül nem lesz tökéletes az eredmény.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38308) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Azoktol kerdeznem elsosorban akik hasznalnak Perl-t. Ki milyen higitasban hasznalja az egyes elemekre (kulter, belter), es a kulonbozo higitasokban milyen hatasu lesz (csillogo, matt stb)?
Koszi :)

(#38309) RP1980 válasza ginola (#38303) üzenetére


RP1980
tag

persze létezik pl.

GYEON wet coat, sonax spray and seal, koch chemie protector wax, sőt a liquid elemetsnek most jön ki egy olyan terméke amit már a mosóvízbe tehetsz a Nanomite.

Ajánlani nem szeretném egyiket sem, mert nem használtam őket, csak olvastam, hallottam, néztem stb. róluk.

(#38310) RP1980 válasza smallmer (#38302) üzenetére


RP1980
tag

Pesten Carpro, Győr környékén szerintem Frank Zsolt a polirtech.hu tól tud segíteni neked. Nagyon jófej emberke mind Bence a Carpro tól, mind Zsolt.
Viszont kis utána járással tényleg simán meg tudod te is csinálni otthon. Egy kozmetikában kb. több lesz a munkadíj mint az anyag.

(#38311) sutszi


sutszi
veterán

Szövet kárpitot lehet vagy érdemes ilyen kihelyezett gőztisztító géppel tisztítani?
Pl olyasmire gondolok mint ami a RedCarSpa-nál is van (ha valaki ismeri a helyet)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38312) RP1980 válasza sutszi (#38311) üzenetére


RP1980
tag

Mivel nemsokára aktuális lesz kérlek ajánljatok jóféle wax/kerámia barát rovar eltávolítókat, amivel már volt pozitív tapasztalatotok. Tavaly a piros flakonos sonaxot használtam, de nagyon gyengén szerepelt.

Köszi!

(#38313) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Rászántam magam a bőr tisztítás és ápolásra. Chemical guys bőr conditionert meddig hagyjam rajra? Illetve a serumot?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38314) jozsi252 válasza RP1980 (#38312) üzenetére


jozsi252
veterán

A wax azért sokat segít hogy könnyebben el lehessen távolítani a bogarakat, illetve a kerámia is természetesen. Viszont ha az a helyzet áll fent hogy napokig hetekig ott virít a fényezésen a sok tetem, ráadásul 40 fok is van akkor szépen bele tud égni, semmit sem segít egy jó kerámia sem.
Én ezen a helyzeten úgy segítek hogyha hazaérek melóból akkor a kocsi elejéről illetve visszapillantóról letörlöm a bogarakat. Van spricnis flakonba ioncserélt víz, és még frissen szépen könnyen le lehet szedni a tetemeket, főleg ha van valami bevonat is a kocsin.
Nyilván nem az egész kocsi elejét törlöm teljesen tisztára, de a durvábbak azért leszedem.

Bogáreltávolítók jó része nem pH semleges, szóval nem túl wax barát, illetve mellette ami wax barát az általában nem túl hatékony. Ördögi kör sajnos, valamit valamiért. Nekem is van amúgy piros Sonaxos, de csak párszor használtam, aztán áttértem erre a megoldásra amit mondtam, és ott porosodik a polcon. Amúgy én is észrevettem hogy annyira nem hiper szuper mint promózzák.
Lehetséges hogy áttérek arra a tavasztól őszig tartó időszakba, hogy a kocsi elejét ami ilyen szempontból jobban igénybe van véve, 3 havonta fussozom. Illetve vettem Sonax BSD-t, azt is fogom használni minden mosás után. így szerintem a bogarakat aránylag jól el lehet távolítani majd.
Valamint sokat várok azért az Avalanche-tól is, ebből a szempontból Citrus Pre Wash jó volt, mert a bogarakat szépen fel oldotta, de nyilván ehhez azért kell az is hogy legyen a fényezésen valami védelem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38315) RP1980 válasza jozsi252 (#38314) üzenetére


RP1980
tag

Természetesen én sem szoktam hetekig rajta hagyni a bogarakat :)
Én egy autópályás út után ech2o-s oldattal szoktam leszedni ahogy te is az erősen szennyezett részeket. Viszont szerettem volna érintés mentesen megoldani mosás előtt, mert valahogy a bogarak nálam, lehetett a lakkon akármilyen védlelem nehezen jöttek le mosáskor. Majd meglátom a kerámia mennyit tesz az ügyben.

(#38316) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Sziasztok

Valaki foglalkozik esetleg polirozással?
2 durvább sérülés van a kocsimon, van valakinek tippe hova lehetne vinni? Egyáltalán ezt polir kiszedi?
Van még 1-2 kisebb repedés a műanyagon (festék repedés ezt polir kiszedi, vagy újra kell fujni az egészet?)

Képeket mellékelek.
Aki tudna segíteni ne tartsa magába :D

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#38317) RP1980 válasza Zsidaaj (#38316) üzenetére


RP1980
tag

Hát aki ezekből a fotókból ezt megmondja az nem semmi mester. Amúgy egy egyszerű teszt. Megvizezed, vagy akár benyálazod az ujjad, ráhúzol a karcra. Ha pár pillanatra eltűnik, akkor valszeg polírozható. Enyhíteni biztosan lehet rajta. Ha vannak olyan helyek ahol megrepedt a lakk, akkor esélytelen, az marad olyan, vagy újra fényezés.

[ Szerkesztve ]

(#38318) FeRRaR1 válasza RP1980 (#38317) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én megmondom neked ránézésre 1000% hogy ez nem fog kijönni polírral, ahogy írtad szebb és kisebb lehet, de eltűnni nem fog.

Ennyit kell eldönteni hogy elég a szépítés, vagy fényezés.

(#38319) Zsidaaj válasza RP1980 (#38317) üzenetére


Zsidaaj
tag

Jogos képről nehéz :D
Sok képet láttok, hogy ilyesmi sérüléseket kihozza a polir.
Aki ért hozzá és ezzel foglalkozik egyeztetnék vele egy időpontot :)

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#38320) szabi325 válasza RP1980 (#38312) üzenetére


szabi325
tag

(#38321) Formaster válasza Zsidaaj (#38319) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Bármi lehetséges :DDD

(#38322) Zsidaaj válasza Formaster (#38321) üzenetére


Zsidaaj
tag

:DDDD Na ez így este felé jól jött :D

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#38323) i-sti válasza Formaster (#38321) üzenetére


i-sti
senior tag

Most már én is reménykedek hogy az AF Avalance CTR-t farag a kis Jazzből :DD

Novum Forum Siculorum

(#38324) jozsi252


jozsi252
veterán

Használ valaki esetleg ilyen kis szerkezetet a kisebb dolgok szárításához? Metro Vac - Sidekick Blaster
Videók alapján elég meggyőző a teljesítménye a kis mérete ellenére. Lökhárító zugosabb részeire, visszapillantó, falcok, szélvédő, felni szárításához szerintem ez is bőven elég lenne, nem kellene a nagy testvére sokkal drágábban.
Valaki esetleg?
Teszt videó: https://www.youtube.com/watch?v=rcN5kJRrS5s

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38325) Shodan válasza Zsidaaj (#38316) üzenetére


Shodan
addikt

Szia!
Nekem szerdán csinálnak egy hasonló sérülést. Egy helyen kippatant a festék is, ott be lesz javítva gyári javító festékkel, majd polír. Ezért én se akartam újra fújatni az egészet. Majd meglátjuk....

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#38326) Zsidaaj válasza Shodan (#38325) üzenetére


Zsidaaj
tag

Szia,

Esetleg ha készítenél pár képet, hogy előtte-utána megköszöném :)
Illetve milyen összeget mondtak neked erre?

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#38327) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok. Belső tér müanyagaira és bőr ülésekre mi a legjobb anyag amit itthon meg lehet vásárolni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38328) Formaster


Formaster
Topikgazda

Parkside mosó Review

Bevezetőként annyit, hogy mostanában nem sok időm van hozzászólni (read only), ráadásul sokat nem is lehet, mert nagyjából ugyanazok a témák ismétlődnek. Szerencsére moderációra sincs szükség, köszönet mindenkinek. Spoilerként, annyira szenvedek időhiányban, hogy a saját autómat augusztus óta nem mostam le kézzel, de a Parkside állta a sarat.

Azóta néhányszor jártam lándzsásban, amikor már az autó színét sem lehetett felismerni, mire a múlt héten már nem bírtam tovább, elővettem a télre gondosan elrakott gépet és voala, befikkant. Már épp kinéztem a kisipari jelöltet, kosárban is volt, mire a Lidlben velem szembe jött a Parkside és olyan szép volt, mint egy kis kápolna ;] (idézet - Bödőcs :R ) Na mondom nézzük meg, hisz már ódákat zengtek itt róla, pont a topikgazdának ne lenne egy? :N Mibaj érhet, max visszaviszem.

Unboxing ... Kellemes anyaghasználat :DDD 10 MÉTERES feltekerhető! tömlő, habosító, hátvakarós forgó kefe és egy kellemes ajándék, fél liter snow foam. Akkor uccuneki.

Lepakol, kipakol, előmosót felvisz, hab bekeverve 1:3 helyett 1:1-be, GO. Egész kellemes, de nem borotvahabot fúj, a célnak megteszi. Ládzsa fel, mehet a veretés, kellemes meglepetés. A nyomás nem 200 bar, de hülye aki a festéket is le akarja szedni, amit tud, éppen megteszi autómosásra. A szórófej csak egyetlen pozícióban jó, de ott jó. A vízszállítás nyilván nem egyenlő a Duna-Tisza összegével, de ennyi pénzért megintcsak, JÓ. (megteszi.)

Összegezve kiállta a sarat, a közel sem karbantartott 8 hónapja lemosott autót patikára pucolta, de hogy a tartósságban mit tud azt passzoljuk el, illetve gondosan őrizzük meg a nyugtát és ha lehet fagymentesen tároljuk. Aki nem akar kiadni több százezret mosóra, vagy ár/érték arányban szeret vásárolni, annak teljesen megteszi, mert a jó autómosás kérdése nem a csilliókért árult overkill mosó, hanem a felhasznált anyagok, kellékek kérdése.

Kiegészítésként még annyit, hogy az utolsó mosásnál felrakott fusso még mindig bírja, a glaco-t pedig másfél éve raktam fel és még mindig fent van :DD Nyilván nem teljes erejében. Néhány képet is csatolok, később az autóról is, ha kimozdulok vele. :R UI: a magyar kultúra megállíthatatlanul tarol nyugaton :C




:C

(#38329) jozsi252 válasza Formaster (#38328) üzenetére


jozsi252
veterán

Jó tőled is hallani hogy bevált a Parkside-os mosó! :R Akinek tudtam ajánlottam én is, mert ár érték aránya verhetetlen neki. Nyilván a habosító meg a kefe a profi szinttől messze van, de hobby célra megfelelő.

iPhone 13 Pro Max

(#38330) Formaster válasza jozsi252 (#38329) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Esetleg tudod, hogy a fittingjének mi a típusa? Egy normális szorásképű lándzsával kipróbálnám.

(#38331) jozsi252 válasza Formaster (#38330) üzenetére


jozsi252
veterán

Elvileg ez neki -> https://www.aliexpress.com/store/product/Snow-Foam-Lance-For-Sterwins/803552_32476705863.html
De a fittinget azért hasonlítsad össze a lenti képpel

iPhone 13 Pro Max

(#38332) Formaster válasza jozsi252 (#38331) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ránézésre ez az, de első sorban a vizes lándzsára gondoltam. A habosító nem annyira zavar, de vízból jobb lenne valami szélesebb szóráskép.

(#38333) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok! Én is egy ilyen Parkside mosó nyüstölök, 2 hete vettem. Habosító, meg a lándzsfej nem a legjobb. Bár a lándzsfej elmegy, de a habosító tényleg lecserélném. Tudom, hogy Alin van hozzá MJJC, plusz adapter. Viszont sose rendeltem onnan még semmit. Itt valahol nem lehet venni ilyet, vagy hasonlót az országban?

(#38334) jozsi252 válasza Formaster (#38332) üzenetére


jozsi252
veterán

Jaah bocsi benéztem. :B Azt hittem hogy habosítóra gondoltál hogy abból próbálnál ki egy jobbat a gyáritól. Pfú hát ilyennel még nem találkoztam (mármint hogy Parkside-hoz másik szár), viszont azt tudom hogy léteznek átalakítók amelyekkel Pl. Kranzle gépre rá lehet rakni Karcher szárat.
Utánanézek hogy milyen lehetőség van, 100% hogy van ilyen átalakító csak arra elég kicsi az esély hogy mondjuk Parkside -> Karcher van. Ha mondjuk Nilfisk -> Karcher vagy Kranzle -> Karcher-re kellene akkor több esély lenne rá.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38335) 4z1st3n válasza Formaster (#38332) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

(#38336) Formaster válasza 4z1st3n (#38335) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Köszi mindkettőtöknek, végülis behúztam a habosítót és a lándzsát is. :R

(#38337) i-sti


i-sti
senior tag

[Autó mosás + polarizációs szűrő]

AF Avalance
SG D-Tox
Sonax autósampon
SG D-Tox
CP PERL
Sonax BSD
zöldbékás ablakpucoló
4 darab 800gsm alis kendő
1 db 400 BSDnek
1 db "normál" PERL visszatörlésre
3 óra mosás
15 perc fotózás

Novum Forum Siculorum

(#38338) tibbike01 válasza i-sti (#38337) üzenetére


tibbike01
őstag

Király! Gratula!
Az SG D-Tox semmilyen szinten nem tesz kárt a fényezésben? Zsírtalanít is egyben?

[ Szerkesztve ]

(#38339) Formaster válasza tibbike01 (#38338) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A D-tox biztos, hogy nem. Zsítalanítani más kell.

(#38340) jozsi252 válasza i-sti (#38337) üzenetére


jozsi252
veterán

Avalanche bevált? Nekem sajnos még nem volt időm kipróbálni, remélem a 3 napos hétvége alatt jó idő lesz, aztán a kocsit végre le tudom mosni vödrössel is.

(#38338) tibbike01

Én Nanolex Ex-et használok zsírtalanításra, nagyon jó szer!

iPhone 13 Pro Max

(#38341) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Ha esetleg valaki rendelne mostanában Slim'séktől én benne lennék :)

Your car, your life ;)

(#38342) FeRRaR1 válasza Formaster (#38328) üzenetére


FeRRaR1
őstag

;]

(#38343) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

A minap sikerült Találkoznom Frank Zsoltal a polirtech-től. Kicsit tudtunk beszélgetni. Nagyon kedves, segítőkész eladó, úgyhogy ezentúl bátran ajánlom nektek a polirtechet én is.

Amit vásároltam:
- Kárpit tisztításhoz: Koch Chemie Green Star + Gyeon kefe
- Külső mosáshoz: Shiny Garage Fruit Snow Foam tisztítóhabot
- Mosás után: Gyeon Wet Coat

Mosás nagyon könnyen ment az eszközökkel amit vásároltam(szórópalackok). Magasnyomású mosót használtam mindvégig. Lekezeltem a wet coat-al, de sajnos száradás után a vízcseppek helye foltos maradt, ergo nagyon kemény az otthoni víz. Sajnos így szárazra kell törölnöm minden alkalommal a kocsit.

Tudnátok ajánlani olyan szárazoló kendőt, amivel nagy valószínűséggel nem karcolom meg az autót? :)
Illetve van olyan hely ahol Budapesten tudok személyesen vásárolni ilyet??

Köszönöm

(#38344) troll81


troll81
addikt

Zsir mentesiteshez amazonrol ha rendelek ipa t kell higitani? Ha kell akkor milyen aranyban?

(#38345) FeRRaR1 válasza troll81 (#38344) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igen kell, én olyan 40% ipa 60% deszt víz kombóval szoktam csinálni a zsírtalanítást és az ablak pucolást. Persze ha 99.x százalékosat rendelsz, nem hígabbat.

[ Szerkesztve ]

(#38346) troll81 válasza FeRRaR1 (#38345) üzenetére


troll81
addikt

Szia köszönöm a valaszt es igen 99%nezegettem. Fussot is lehet rendelni az amazonrol vagy azt mashonnan rendeljem?

(#38347) FeRRaR1 válasza troll81 (#38346) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Dönts ár alapján, ha találsz jó áron megbízható eladótól rendelheted onnan is.

Én utoljára a soft99 hivatalos ebay shopjában vettem, de lehet hogy neked nem így lesz a legolcsóbb, én külföldön élek.

[ Szerkesztve ]

(#38348) troll81 válasza FeRRaR1 (#38347) üzenetére


troll81
addikt

En is mint lassan az osszes fórumos :) autopflege shop bol szoktam meg rendelni altalaban. Holnap lenne szabadidő es kapna egy rendes mosast.

(#38349) FeRRaR1 válasza troll81 (#38348) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem is kéne egy enyhe polírral egybekötött alapos mosás, bár tiszta a gép.

Héten jött meg a kefe szettem a kerékjárati ívhez, Zaino Z6 elfogyott, kipróbálom Sonaxot. Motortérbe vettem AG ápolót, meg heavy duty, magas hőtűrésű felnire való waxot, mivel a fusso nem tartott rajta sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#38350) troll81 válasza FeRRaR1 (#38349) üzenetére


troll81
addikt

1 1.5 hónapja nem sikerült hozzá nyulni. Coch cemie termekeit hasznalom eddig elegedett vagyok. Ugy hogy holnap mindenkepp mosni kell legalabb. Melos auto de nem szeretem ha rotyon van. Itt csak mosni tudok otthon szoktam jobban rendbe tenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.