Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Atis45 válasza nVIPER (#47999) üzenetére


Atis45
aktív tag

A felvitel után rögtön vissza törölted? Mert egy fb csoportba egy illető úgy csinálta, hogy felvitte az egész autóra, és utána kezdte el vissza törölni. A yt-on nézett videókon pedig rögtön törlik vissza.

(#48002) nebulo5 válasza Atis45 (#48001) üzenetére


nebulo5
senior tag

Mert szinte "rögtön" vissza kell törölni! Egy haveromnak szerencsére csak egy oldalára cseppent folyadék (amely megcsurgott vagy 8 - 10 cm.) úgy rá száradt, hogy polírkoronggal kellett eltüntetni.

Üdv: nebulo

(#48003) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok,
Nedves vagy száraz felületre kell felvinni?

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#48004) nVIPER válasza Atis45 (#48001) üzenetére


nVIPER
senior tag

Felvittem egy kisebb mikroszálassal majd egy sűrűbb nagyobb mikroszálassal visszatöröltem, hogy ne legyen csíkos. Panelről panelre haladva csináltam. Az biztos hogy tapad a cucc rendesen :R. Nem szabad rajta hagyni. Elemről elemre kell haladni. Nagyobb felületeket elosztom 2 vagy 4 részre (motorház/tető).

(#48005) d4d


d4d
tag

Jó napot

A húsvéti időszakban volt néhány rendelésem itthonról és kintről is. Igaz hogy csak 1-1 rendelésről volt szó illetve a carclean esetében már a második, de ezek alapján merem ajánlani ezeket a helyeket.

mi honnan jött, 

gardenstyle.hu: Marolex permetezők, habosító, 15cm-es hosszabító szár

Nagyon gyorsan intézték a rendelést, a szállítási idő 1 munkanap volt. A szállítási költség (MPL, utánvéttel) mindennel együtt valamivel 2000 ft felett volt, de mivel más hazai forrásokhoz képest itt jobb áron találtam meg ami kellett, így ez bőven kompenzálta a dolgot. 

waxworld.nl: Grit Guard gurulós alátét vödörhöz, Carpro InnerQD, 250ml-es szórófejes flakonok Canyon szórófejjel, Microfiber Madness Delimitt mosókesztyű, fekete Snappy grip markolat vödrökhöz.

Innen ez az első rendelésem, ahogy olvasgattam és tapasztaltam is, minden csomaghoz adnak valami apróságot ajándékba. Egy mikroszálas kendő, applikátor stb. 100 EUR feletti rendelés esetén már nincs külön postaköltség, de alatta se vészes. Húsvét miatt 10% kedvezmény (kupon) volt mindenre ami nem eleve akciós áron volt fent. A carclean-hez hasonlóan ők is a PostNL-el küldik a csomagot, amit itthon az Express One vesz át és szállít ki. Német és osztrák pontokat érint az útvonal. Szállítási idő 4-5 munkanap. 

carclean.com: Gamma Seal fedél, Dirt Lock betét vödörhöz, kék Snappy grip markolat, Bilt Hamber Auto-Wash autósampon, Bilt Hamber Touch Less előmosó, P&S Xpress Interior Cleaner, Gyeon Tyre Cleaner

Kedvenc forrás, Bilt Hamber termékeket keresve akadtam rájuk. Több, számomra fontos márka megtalálható itt így sokminden egy helyről beszerezhető. Profi csomagolás, gyorsaság és ha esetleg probléma lenne, akkor is úgy állnak hozzá, hogy mindenki elégedett legyen a végén. Szállítási idő 4-5 munkanap. 

elemlampa.blog.hu

(#48006) Peti78 válasza tasiadam (#47996) üzenetére


Peti78
őstag

SZia!
AZ összefoglaló szerkesztésével kapcsolatban volt már kezdeményezés, sajnos erre a topikgazdánk nem reagált. Én is összeszedtem pár dolgot az eltelt éévek tapasztalataira alapozva, talán találsz abban is hasznos infót.
Ha karcos a felület, políroztasd, anélkül nem tudsz jó és tartós hatást elérni. A Fusso jó cucc, bár nem wax, hanem sealent, de sok wax van ami ajánlott, én azonban csak a FUsso-t próbáltam, maradtam is annál. Most már csak KC PW-t használok, nedvesen fel és leöblít.
Vannak itt sokan akik mindenféle újhullámos dolgot kipróbálnak, én már nem égetem a pénzem, csak tuti cuccokra költök :D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48007) ginola válasza Peti78 (#48006) üzenetére


ginola
addikt

A KC PW pontosan melyik termék?

(#48008) d4d válasza ginola (#48007) üzenetére


d4d
tag

elemlampa.blog.hu

(#48009) Peti78 válasza ginola (#48007) üzenetére


Peti78
őstag

AHogy d4d képe mutatja. :)

1 literbe 30 ml. Vizes felületre felfújni, majd leöblíteni. Én ezt havonta egyszer csinálom meg, nem kell többször. De azt hozzá kell tenni, hogy polírozva volt és Menzerna záró került rá. [link] De esetleg rakass rá Fusso-t polír után, utána mehet a PW.
De a Sonax új cuccáról is jókat olvasok, de én már nem akarok próbálni semmit addig amíg el nem fogy ami van.
Persze a PW működik száraz felületen is, de akkor elemenként kell haladni.

Most már azért nagyobb a választék a jóból mint 1-2 éve volt, de pont ezért lehet (fakultatív jelleggel ) jó sok pénzt elkölteni, a cucc meg áll a polcon. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48010) robertka


robertka
tag

Szeretnék ecsetet venni. Egyet kültérre és egyet beltérre a Work Stuff Albino és Classic ecseteket néztem ki de nem tudom milyen méret lenne ideális, nem használtam még kocsihoz ecsetet soha. Ha valakinek van tapasztalata segítene dönteni? Jó lehet 30-30mm-es?

(#48011) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Köszi a porszívó ajánlásokat, ez a kis Karcher WD3 megfelelő lesz :)

Plusz összeraktam egy tisztító csomagot az új kocsihoz, szerintetek kell még valami, megfelelőek a kiválasztottak :D ?
Kárpit tisztító hab+kefe: [link] [link]
Bőrkormány, váltó ápolása: [link] [link]
Alufelni tisztítás: [link]
Alufelni kezelés tisztítás után: [link]
Gumi anyagok és abroncs kezelése: [link]
Belső tisztítás mszerfal: [link] [link]
Szélvédő mosó folyadék: [link]
Ablaktisztító kendő: [link]
külső műanyag ápoláshoz: [link]
Szellőző tisztítás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48012) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Mi a különbség a két termék között?
[link]
[link]

:R

(#48013) Safranek válasza ΞΔGLΞ (#48012) üzenetére


Safranek
aktív tag

Complete soft99 wax guide

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#48014) tasiadam


tasiadam
veterán

SOFT99 Hydro Gloss Wax Water Repellent-al szemezek most. Karcra jó, meg fényes, pont ami nekem kéne. Valakinek volt már? Meg mi ezeknek a felhordása? vizes szivacs, vagy vizes felület?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48015) Safranek válasza nVIPER (#47985) üzenetére


Safranek
aktív tag

Tavaly októberben került fel SONAX CERAMIC SPRAY VERSIEGELUNG.
3 alkalommal volt mosva , kézi mosóban , de érintésmentesen,csak hab meg öblítés.
Most így fest , vizet még dobja. :B

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#48016) Atis45 válasza Safranek (#48015) üzenetére


Atis45
aktív tag

A felvitel előtt csak sima mosás volt, vagy volt akár polírozás, gyurmázás vagy valami?

(#48017) Safranek válasza Atis45 (#48016) üzenetére


Safranek
aktív tag

2 éve volt teljes külső tisztítás - mosás , gyurma , 3 lépcsős polír , zárásnak wax.
Azóta csak szinten tartás. Szóval felvitel előtt egy sima mosás volt. :K

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#48018) nVIPER válasza Safranek (#48015) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ez nem rossz! Naggggyon nem rossz.. :) Lehet meg is lesz a Fusso utódja? és még használni is könnyű

(#48019) Peti78 válasza Safranek (#48015) üzenetére


Peti78
őstag

OKtóber óta háromszor mostad? :Y Hetente kétszer mosom, akkor vajon meddig maradnak fent? :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48020) Peti78 válasza robertka (#48010) üzenetére


Peti78
őstag

[Ecset] Nyilván nem akarok beleszólni, de ez az ecsettéma az egyik olyan ami túlmegy a szemfényvesztésen.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48021) Safranek válasza Peti78 (#48019) üzenetére


Safranek
aktív tag

Igen , mivel napi használatban van és a melóhelyen nincs fedett parkolóm ezért nem viszem túlzásba. Illetve a szokásos Murphy. Ha autót mosok , másnap esik . ;]
És mire beérek vele melóba , mintha nem mostam volna le. :DDD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#48022) ginola válasza Peti78 (#48009) üzenetére


ginola
addikt

Kerámia kezelt az autó, arra wax helyett inkább kerámia karbantartó kéne. Mindenesetre könnyű a használata a leírtak alapján.

(#48023) Peti78 válasza ginola (#48022) üzenetére


Peti78
őstag

Én ezt sehol nem olvastam, hogy kerámia van rajta. MIndegy is, nyilván kerámiára nem rakunk wax-ot.
MOndjuk én kerámiát úgy egyáltalán nem raknék, ahol értelmét látom az a felni, azon van is.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48024) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Vásároltam egy Parkside magasnyomású mosót, 2400w és 170bar-t tud.
Gépi habosítót szeretnék vásárolni hozzá, ki mit ajánlana hozzá?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#48025) herdsman12


herdsman12
őstag

Nincs APC-m, milyen elérhető szerrel tudom megtakarítani a műszerfalat és a bőr, műbőr ajtó borítást?

(#48026) Peti78 válasza herdsman12 (#48025) üzenetére


Peti78
őstag

AZ attól függ, mennyire koszos. Ha csak enyhén akkor langyos víz is tökéletes. Ha oldani is kell valamit, akkor bármilyen tisztítókendő jó, csak zsíroldó ne legyen benne.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48027) d4d


d4d
tag

Elnézést, hogy beleszólok, de a beltér takarítása az egyik kedvenc elfoglaltságom és mivel állandóan más autóban ülök munkának köszönhetően, ezért bőven van lehetőségem használni mindenféle szert. Az apcket a motortérbe és a falcokhoz tudnám javasolni, szerintem semmi keresnivalójuk bent, pláne átlagosan szennyezett autóknál. Márpedig rövid leírásodból arra következtetek, hogy nem egy kőműves brigád által lakóhelynek, kocsmának és hamutartónak használt 26 éves ford transitot akarsz kipucolni.

Anélkül, hogy belemennék miket használok, egy tippet adnék. Koch Chemie Pol Star (ph7) esetleg egy Asc-vel kiegészítve (kijelzőkhöz, műszerfal plexihez általános lightos munkához stb). Nem hiszem hogy lúgos irányba kellene elmenned. Ha mégis az kellene akkor Koch chemie Mzr legyen és ne a Green Star. Mindkettő ph12,5 de az Mzr-t kifejezetten beltérre tervezték, jobb az anyag kompatibilitása.

Tudom, hogy vonzó az "olajos" motorteret és a fabetétekkel tűzdelt finom anyagokkal és mindenféle kijelzőkkel megpakolt bőrrel bevont műszerfalat ugyanazzal a szerrel takarítani, de nem biztos, hogy jó vége lesz. Ami mindenre jó az semmire se jó igazán. Sokan elhagyták már az apcket a beltér takarításánál. Átlagfelhasználónak biztonságosabbak a dedikált tisztítószerek.

elemlampa.blog.hu

(#48028) tasiadam


tasiadam
veterán


No, milyen? :)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48029) Peti78 válasza d4d (#48027) üzenetére


Peti78
őstag

Mélységes tiszteletem feléd, én rühellem a belsőt takarítani :) BevallomGS-t használok, vagy WOlf-os APC-t, de agyonhigítva. SZrintem még ez is felesleges számomra, hiszen az autóm "nem egy kőműves brigád által lakóhelynek, kocsmának és hamutartónak használt" talicska. Ma próbáltam, hogy mindenhol csak por van, mert szeretek lehúzott ablakkal közlekedni. Arra meg a nedves kendő is bőven elég.

tasiadam
Jelentős különséget vélek felfedezni. :)

Ügyködtem a hétvégén.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48030) vedini válasza tasiadam (#48028) üzenetére


vedini
őstag

+ Peti78

Latom kijott a tavasz, szep lett mindkettotoknek ;)

Vasarnap en is porszivo + ecsettel vegigmentem belul, plusz nedves mikorszalas, hotalcat kivettem, valamelyik nap borapolassal folytatom.
Nem szivesen maradnek le 😀

workworkwork...

(#48031) robertka válasza d4d (#48027) üzenetére


robertka
tag

Pont tegnap rendeltem 3 GS-t és gondolkoztam a Mzr-en de végül nem tettem a kosárba, na majd akkor legközelebb, vagy ha valaki rendel Pesten bellülre becsatlakoznék :)

(#48032) Petyyyyy válasza Peti78 (#48029) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nagyon pacek lett, a színválasztás is jó. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48033) tasiadam


tasiadam
veterán

Rendeltem turtle wax keréktisztítót, gyors waxot és gumiápoló sprayt. Majd beszámolok róla, milyen. Szombaton megcsinálom

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48034) robertka válasza d4d (#48027) üzenetére


robertka
tag

Volt már rossz tapasztalatod beltérre, műszerfalon használva a GS-t? Ha még is azzal szeretném akkor milyen arányban higítsam szerinted 1:30?

(#48035) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

kérdésem nem kapcsolódik a témához, viszont polírozásban szeretnék segítséget kérni, és itt szerintem sokan értenek hozzá.

albérletben megkarcoltam elég csúnyán és mélyen a fürdőszobában a csaptelepet. Sonax Chrom és Alu pasztát vásároltam, és fúróra erősítet polírozószivaccsal "estem neki". Sajnos az eredmény nem lett jó, a karcok mardtak, de némi javulás látszik.

Kérdésem, tudok valami erősebb pasztát ajánlani? Ilyen házi készlettel ezt meg lehet oldani? Vagy nem érdemes ezzel vesződni, és cseréljem le az egész csaptelepet?

Köszönöm ha válaszol valaki! :)

[ Szerkesztve ]

(#48036) herdsman12 válasza Peti78 (#48026) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi.
Nem extra retkes, de eddig csak max nedves mikroszálas kendővel találkozott.
Leginkább a műszerek előtti műanyag állapota miatt kezelném. [kép] [kép]
Talán a fehér töltőkábel maszatolta össze és a nedves mikroszálas nem viszi le. [kép]
Jó lenne, ha nem romlana tovább a helyzet. [kép]
Van Autoglym műanyagápolóm, bőrtisztítóm és bőrápolóm.

#48027 d4d
Köszi, ha nekem szántad.

(#48037) Peti78 válasza herdsman12 (#48036) üzenetére


Peti78
őstag

Nem vagyok biztos abban, hogy az kosz. Én kopásnak nézem, de próbáld meg hátha nincs igazam. A műanyagápoló ideig-óráig takarhatja majd, de nagy csodákat ne várj. :(

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48038) robertka


robertka
tag

Abroncsot mivel lehet hatékonyan megtisztítani?
1:6 Green Starral és viszonylag puha kefével próbáltam a képen látható gumit lemosni. Sok kosz lejött róla de olyan mint ha meg mindig koszos lenne pedig 2. alkalommal már teljesen fehér maradt a hab. Próbáljam picit durvább kefével esetleg vagy más szerrel? [kép]

(#48039) nVIPER válasza robertka (#48038) üzenetére


nVIPER
senior tag

GS után kátrányoldóval át kell törölni. Rengeteg szart leszed még...

(#48040) robertka válasza nVIPER (#48039) üzenetére


robertka
tag

Köszönöm, ha maradnék a KC termékeknél akkor az EU vagy a Tea terméket javasolnád ha esetleg ismered ezeket?

(#48041) nVIPER válasza robertka (#48040) üzenetére


nVIPER
senior tag

Mindegy. Mindkettő jó hozzá. Én inkább az EU-t használnám, ha mindenképpen kell választani. :)

(#48042) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy neten található fényezésjavító tollak/stiftek és hasonlók mennyire alkalmasak, normálisan és hatékonyan javítani tűhegy és ceruzahegyni kavicsfelverődéseket ? [link] ilyenekre gondolok.

(#48043) nebulo5 válasza JSandor (#48042) üzenetére


nebulo5
senior tag

Két haverom is van, akik mindig benyalják az ilyen kifestő toll szarságokat! Megveszik és azután sajnálkoznak, hogy már megint átverték őket... (egyébként tényleg jók az ilyen kakitollak marketingjei...)
Szóval: én még nem találkoztam olyan kifestős mizériával, ami tényleg jó is lenne. Viszont Pesten a víztoronynál van egy festéküzlet, ahol kód és kártya alapján kevernek festéket egy teljesen körömlakkos üvegre hasonlító tégelybe, amiben ecsetke is van. (valószínűleg van még másfele is ilyen festéküzlet) Sőt lehet még hozzá vásárolni fültisztító pálcikára hasonlító pálcikákat "valamivel" a végén. Ezzel is ki lehet tölteni a mélyebb karcokat, kőfelverődéseket. Azután szintre csiszolás és lakkozás jöhet. Persze, koránt sem biztos, hogy első próbálkozáskor tökéletesre sikeredik, de éppen a héten láttam a leírt módon javított felületet egy rutinos ismerős kezemunkájaként! Szinte észrevehetetlenné lehet tenni a javítási felületet! Próbálkozni - gyakorolni kell!

Üdv: nebulo

(#48044) JSandor válasza nebulo5 (#48043) üzenetére


JSandor
tag

Értem, köszönöm szépen a választ!

(#48045) vedini válasza JSandor (#48044) üzenetére


vedini
őstag

Azert majd irj, ha kiprobaltad

workworkwork...

(#48046) Atis45 válasza JSandor (#48042) üzenetére


Atis45
aktív tag

Én autófesték boltba kevertettem színt, és fogpiszkálóval javítottam be a két pici kőfelverődést. Nem azt mondom hogy tökéletes lett, de amikor eladtam az autót, a vevő jelöltek egyike se vette észre, pedig a motorháztetőn volt.

(#48047) robertka válasza nVIPER (#48041) üzenetére


robertka
tag

Köszönöm, és ezt úgy alkalmazod, hogy ráfújod majd letörlöd vagy azért csak óvatosan bánjak vele? Te is a KC termékét használtad erre vagy mást?

(#48048) tasiadam


tasiadam
veterán

Turtle wax gyors waxot, felnitisztítót és gumiápolót vettem tegnap. Gyors mikro volt időm lefújtam a felnit a mosóval, majd locsolás és ápoló. Napfényen majd holnap lefényképezem. A kép 300km után a garázsban készült, ezért sem túl jó a fényvisziny, de rendesen csillog, mint Salamon töke.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48049) vedini válasza tasiadam (#48048) üzenetére


vedini
őstag

elképesztő mennyit dob egy csillogó fekete gumi, felni is szép, napfényes képet is posztolj majd :)

workworkwork...

(#48050) nVIPER válasza robertka (#48047) üzenetére


nVIPER
senior tag

Én hígítót használok, az olcsóbb. :D :D :D. Ráfújod és többször áttörlöd. Aztán mehet rá a gumiápoló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.