Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) Formaster válasza Kereplő (#37549) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Miért ne lenne traffix film/road grime? Az az olajos szutykos réteg a kocsi oldalán lenne az, ami a legtöbb esetben csak érintéses mosással jön le.

(#37552) RP1980 válasza Kereplő (#37548) üzenetére


RP1980
tag

Miért?! Valakinek bejön. Én is kipróbáltam felnin és szutyok volt, de beszámolók alapján voltak akik olyat kaptak ami jó féle volt.

(#37553) RP1980 válasza Formaster (#37551) üzenetére


RP1980
tag

+1

(#37554) jozsi252


jozsi252
veterán

Habosító és habosító között is jó sok különbség van azért.

MJJC VS i6/Sam's VS Autobrite Snow Foam Lance

Autobrite-on azért látszik hogy MJJC-hez képest jó vastag habot csinál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37555) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

0000 -ás (legfinomabb) acélgyapjút hol tudnék vásárolni? Preferálnám a személyes átvételt, hogy 1 héten belül meg tudjam csinálni a tisztítást. Vagy inkább várjak vele tavaszig, mikor egyébként is a nagytakarítást csinálom? Igazából nem sok, de vannak mikrokarcok a szélvédőn.

Nálatok is vannak a szélvédőn karcok? El lehetne valahogy kerülni a karcosodást? Sajnos kint alszik az autó, nincs garázsban.

(#37556) Formaster válasza Kakaduku (#37555) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A karcokat nem fogja eltünteni.

(#37557) BigBlackDog válasza Kakaduku (#37555) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Odafigyelve takarítod a szélvédőt (megfelelő eszközzel és ronggyal) és szárazon soha ne törölj az ablaktörlővel! Karcokat csak a polír hozza ki, de szélvédőt elég kevés helyen políroznak itthon normálisan tudomásom szerint.

A mikrokarcok milyen irányúak? Ahogy töröl a lapát, vagy össze-vissza vannak?

[ Szerkesztve ]

(#37558) 426os válasza Kakaduku (#37555) üzenetére


426os
őstag

Enyém is tele van apró karcokkal. Ha alacsony szögben, szemből süt a nap, akkor nagyon zavaró, egyébként nem látszanak. Össze-vissza vannak javarészt. Én cseréltetni fogom majd jövőre, mert van rajta két kavicsfelverődés is. 20-30k körül van, arra jutottam, hogy nem érdemes polírozással szenvedni, főleg az én esetemben, a plusz sérülések miatt. Sehonnan nem kaptam biztató infókat a szélvédőpolírral kapcsolatban, a fényező ismerősöm sem igazán javasolta.

[ Szerkesztve ]

.

(#37559) BigBlackDog válasza 426os (#37558) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én az S60-on megcsináltattam egy éve. Talán 12k Huf volt a történet. Viszont a ablaktörlő karcok 90%-a eltűnt és a szélén lévő, durvább karcok is enyhültek. Fénytörésre nincs panaszom, nem látok semmi problémát. Szerintem az a fontos, hogy egyenletesen legyen az egész felület polírozva, ne csak egy-egy karc mentén vágjanak "völgyet" az anyagba.

(#37560) gyeniko


gyeniko
őstag

Vásároltam egy autót, amely 1 évig állt a kereskedésben, többnyire a szabadban. A szélvédőn és a karosszérián is találtam kis matt foltokat, vízkőre gyanakszom. Miből tudhatom meg, hogy valóban vízkőről van-e szó, illetve mivel tudom eltávolítani anélkül, hogy megsérülne a fényezés (nem metál)?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#37561) Sub-ZeRo válasza gyeniko (#37560) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Esecetes víz és rongy. Esetleg tiszta ecet, 10%-os.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37562) gyeniko válasza Sub-ZeRo (#37561) üzenetére


gyeniko
őstag

10%-os ecettel (+mikroszálas törlőkendő) gyorsan meg is próbáltam, de nem hozta le, talán egy kicsikét halványította (?). Nem mertem tovább csinálni, mert mikorkarcok kezdtek megjelenni a puha fényezésen. A következő lépés legyen ez?

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#37563) Sub-ZeRo válasza gyeniko (#37562) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát passz. Ezt egy okosabb ember megmondja. 🙂

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37564) MunezXBK válasza gyeniko (#37562) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt nyugodtan kihagyhatod.

(#37565) Stylewars_kp válasza Formaster (#37556) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Akkor ez felejtős? Nagyon mezítlábas nepper trükk?

[link]

(#37566) Petyyyyy válasza Stylewars_kp (#37565) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Erős kétségeim vannak a videóval kapcsolatban.
Clin-t használ az acélgyapjas dörzsöléshez. Ami nagyon jó, csak a Clin-nek van egy erős szárító hatása és az ilyen műveletnél nagyon nem szeretnénk ha kiszáradna a felület és megégne. A viasszal meg nincs nagy csoda, feltölti a karcokat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37567) Stylewars_kp válasza Petyyyyy (#37566) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szerintem csak Clin dobozba volt víz. Videóba is mondja, hogy vízzel kell spriccelni közbe. Lehet Én értettem félre.
Viasz feladata az tiszta sör...azaz sor.

(#37568) Petyyyyy válasza Stylewars_kp (#37567) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azt mondja tisztítószert, illetve a víz nem habzik, akkor sem ha a flakonon hálón keresztül küldöd át. Részletkérdés..

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37569) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Lámpa polírozáshoz szeretnék bevásárolni. Keresőben a lámpapolírra rákeresve nagyjából megtaláltam a válaszokat, de azért szeretnék biztosra menni. Szóval először is kézzel vizes csiszolás 400-tól indulva 3000-ig. Utána pedig géppel és ilyen polírszivaccsal gondolnám folytatni. Na most, a kérdésem igazából a polírpasztára irányulna. Menzerna kezdőszettet néztem ki, azért ezt mert akkor a lökhárítón a karcokat is megpróbálnám ezzel kipolírozni. Kimondottan egyébként olvastam itt a fórumon, hogy valaki lámpapolírhoz a heavy cut 400-at ajánlotta. Illetve néztem egy ilyenfinishert. Szerintetek ez egy jó "vásárlás" lenne? Köszönöm ha válaszoltok! :R

Egyébként nagyon örülök, ennek a fórumnak régóta olvasom, még ha nem is szólok hozzá. Az ötleteket, praktikákat próbálom alkalmazni a mindennapokban. Régebben dolgoztam autókozmetikában nyaranta, és azt látom, hogy itt a fórumon sokkal profibbak vannak mint az autókozmetikában a főnököm volt....sok sok ember mennyi pénzt fizetett azokért a munkákért. Mai szemmel nézve, az akkor csak igazi "gányolás" volt. Ha lenne érdeklődés szívesen írok részleteket, de szerintem csak fognátok a fejeteket.

(#37570) MunezXBK válasza csodavas (#37569) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lámpához felesleges 400-as paszta.

400-as papír is csak akkor, ha nagyon moslék állapotban van.

(#37571) Stylewars_kp válasza Petyyyyy (#37568) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Félreéértettem akkor a dolgot. Mindegy...Bontott üvegen kipróbálom vagy egy kis felületen a hátsó szélvédőn. Első szélvédőre majd akkor megyek rá ha elégedett leszek vele. Előző tulaj nem cserélt időben ablaktörlő lapátot és a sofőr oldalán megkarcolta a szélvédőt.

[ Szerkesztve ]

(#37572) Petyyyyy válasza Stylewars_kp (#37571) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Majd referálj, kíváncsi vagyok.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37573) csodavas válasza MunezXBK (#37570) üzenetére


csodavas
tag

Rendben, köszönöm a választ. Milyet ajánlanál?

(#37574) MunezXBK válasza csodavas (#37573) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mire? :D

(#37575) csodavas válasza MunezXBK (#37574) üzenetére


csodavas
tag

Polírpasztára gondolok, hogy milyet ajánlanál?

(#37576) Stylewars_kp válasza csodavas (#37569) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

És mivel fogod védeni a vissza mattulás ellen? Lelakkozod gondolom. Meg az fel is tölti a karcokat, UV okozta lyukakat. Lakkhoz fog kelleni egy tapadás közvetítő is. Védelem nélkül vissza mattul. Egyébként 5 ezer körül szokták csinálni darabját polírozva, lakkozva kisebb műhelyek, legalábbis felénk.

[ Szerkesztve ]

(#37577) MunezXBK válasza csodavas (#37575) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2200/2500-as Menzerna, utána 3800.

Lakk felesleges, ha normálisan megcsinálod.

(#37578) RP1980 válasza MunezXBK (#37577) üzenetére


RP1980
tag

Pont engem is megkért haver egy fényszóró polírra. Te mit tanácsolsz, rotával vagy excenterrel csináljam?

(#37579) MunezXBK válasza RP1980 (#37578) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tök mindegy, ha normálisan becsiszolod, kb. 2x 30 m.percet polírozod és patika lesz.

(#37580) csodavas válasza MunezXBK (#37577) üzenetére


csodavas
tag

Rendben, köszi. :)

(#37581) RP1980 válasza MunezXBK (#37579) üzenetére


RP1980
tag

Köszönöm

(#37582) Kakaduku válasza BigBlackDog (#37557) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Jellemzően ahogy töröl a lapát, illetve a szélvédő szélén, ahol a lapát "visszafordul", de vannak más irányú karcok is. Azért még nem cseréltetnék szélvédőt, valamint políroztatni se vinném el.
Kapott elég sok kavicsot is, több helyen javítva is van.

Akkor csak takarításra fogok venni gyapjút/gyapotot. :) Köszi!

Más: Most vettem észre, hogy nagyon szépen összekaristoltam az autót, ahogy a havat takarítottam le róla. Tudtok ajánlani valami enyhe polírt, amivel el tudnám tüntetni őket? Új fényezés, szóval nem kellene durva szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#37583) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Sziasztok!

Szerda magasságában tervezem egy kissebb csomag rendelését a Cleanyourcar.co-ról. Ha valakinek szüksége lenne onnan valamire, az jelezzen - annyival kevésbé fáj a szállítás. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37584) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok olyan Ehrle mosót a 11. ker környékén, ahol van hab is?
Vagy ha nem Ehrle, más ajánlott lándzsás mosó, ahol van aktív hab?

(#37585) BigBlackDog válasza nandow (#37584) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Budakeszin van. Bár az kicsit odébb található a XI. kerhez képest. Miért keresel habot? Pozitív a tapasztalat, vagy csak kipróbálnád?

[ Szerkesztve ]

(#37586) prannk


prannk
őstag

Hali.

Devilbiss GFG pro vagy DEVILBISS HD-2 Advance-t érdemesebb megvenni?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37587) nandow válasza BigBlackDog (#37585) üzenetére


nandow
aktív tag

Annyira dzsuvás az autó, hogy lehet sima mosás Ehrle mosóban nem hozná le a szutykot...
Otthon vidéken egy noname mosóban lecsapattam pár napja, de a kosz egy része nem jött le.

Habot még nem próbáltam, mondom lehet, most itt lenne az ideje, hátha lejönne a kosz. Rendes vödrös kézi mosásra jó darabig nem lesz lehetőségem.

Egyébként az Egér úti mosóba szoktam járni, azzal elégedett vagyok. Csak nem tudom, ezzel a mostani kosszal el tudna-e bánni.

(#37588) RP1980 válasza Petyyyyy (#37583) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

Engem érdekelne a dolog. Mennyi lenne a posta?

(#37589) Petyyyyy válasza RP1980 (#37588) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem nagy izgalom, 5.3K.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37590) jozsi252 válasza nandow (#37584) üzenetére


jozsi252
veterán

A normál "gyári" EHRLE mosóknál nincsen hab. Az már részletkérdés hogy az adott vállalkozó EHRLE által gyártott/forgalmazott szereket használ a mosójához, de ezek mellett ugyanúgy ad lehetőséget akár habos vagy kefés mosásra is.
Amúgy saját tapasztalat alapján EHRLE-nél nem szükséges se hab semmi más, a mosóprogram nagyon jól lehozza a retek a nagy részét a kocsiról. Télen ott szoktam mosni a kocsit és a sótól kezdve mindenféle retket lehoz a kocsiról hab nélkül. Szóval szerintem keress egy ilyen mosót, a hab nem feltétlenül szükséges.
Nem tudom a 11. ker melyik részén laksz, de 1. kerbe van a habgenerális ami jó lehet számodra szerintem, és nincs is talán annyira messzire. - Persze ha maradni akarsz a habnál. Ha nem akkor EHRLE elég sok helyen van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37591) nandow válasza jozsi252 (#37590) üzenetére


nandow
aktív tag

Egér úti Ehrle mosóba szoktam járni itt a 11. kerben, csak most nagyon koszos már az autó, aztán nem tudom, elbánik-e vele. De akkor megyek, és lecsapatom ott, hátha. :)

(#37592) RP1980 válasza Petyyyyy (#37589) üzenetére


RP1980
tag

Én előre láthatólag egy mini ez detail brusht és 3db 80mm-es szivacs korongot rendelnék

(#37593) Pardise


Pardise
senior tag

Boldog Új Évet kívánok minden kedves fórumtársnak és köszönet minden segítségért :R :R

Your car, your life ;)

(#37594) nandow válasza jozsi252 (#37590) üzenetére


nandow
aktív tag

Megvolt a mosás az Egér úti Ehrle mosóban. Tök jól lejött minden kosz! :)

(#37595) focvis válasza nandow (#37594) üzenetére


focvis
veterán

Az Alkotás úton a Déli pályaudvar előtt, a Shell kútnál van a Habgenerális. Ott van hab (pH 11 - mindent visz, a waxot is), és jó erős a lándzsás is.

(#37596) Petyyyyy válasza RP1980 (#37592) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A további részleteket váltsuk privátban. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37597) i-sti


i-sti
senior tag

[YT]

Ma ismét lecsapattam a járgányt.
Már várom, hogy fogyjon el a CPW. :(
Inkább fussozok 4 havonta, de ez így nem tetszik nekem.
Semmivel nem tudtam többet leszedni a retekből CPW-val mint nélküle.
Először lecsapattam magasnyomásúval amit csak tudtam (festék maradt), majd CPW (200ml + 600ml langyos, desztillált víz) de semmit nem szedet le a maradék retekből.
Inkább használok valami ProHardver 10 - 11 habot és fussozok gyakrabban.
Eddig mindig CPW használtam de övvonalat alatt már nincs is fusso hatás.

Novum Forum Siculorum

(#37598) jozsi252 válasza i-sti (#37597) üzenetére


jozsi252
veterán

VP Citrus Pre Wash nem tekinthető rendes előmosónak, inkább csak amolyan jól fellazítja a koszt hogy aztán 2 vödrös mosással jól le tudjad szedni a retket.
Ha jó előmosót akarsz akkor ezt próbáld ki - Shiny Garage Pre-Wash Citrus. Viszont ez jó messze áll a pH semlegestől szóval ezt vedd számításba. Viszont ha rákeresel YT-on akkor láthatod hogy mennyire hatékonyan leszedi a retket. :K
Pl: https://www.youtube.com/watch?v=qhU2XIkHQlc

(#37594) nandow

Örülök neki hogy végül jól bevált. Van nálunk is helybe önkiszolgáló mosó, de sokkal több koszt hagy a kocsin mint az EHRLE ahova járok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37599) FeRRaR1 válasza i-sti (#37597) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Azt tudtad hogy száraz autóra kéne mennie a habnak?
Így most extrán pazaroltál időt, áramot, vizet totál feleslegesen egy értelmetlen lépéssel.

Másrészt már többen leírták korábban. Ez nem egy erős, ha nem egy kímélő előmosó, és annak nagyon is jó. Amennyiben neked nem erre van szükséged, akkor használj valami erősebb, lúgosabbat.

Ilyen időben én nem is ajánlanám hogy használd, pláne nem napi verdán. Ez akkor a legjobb, mikor jó időben 2 hetente mosod az autót pl. Vagy a garázsban tartott második autót mikor ápolod egy hosszabb út után. Ilyen sós, havas, sáros, olajos latyakos retekben értelme nem sok van.

(#37600) Formaster válasza i-sti (#37597) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Sajnos otthon nehéz dolog az érintésmentes, főleg wax barát mosás. Mivel nem takarítják az utakat és az autók többségének is orrán száján csöpög az olaj, ezt mind felveri az útról (ROAD GRIME/TRAFFIC FILM). Ezek nagyon jól roncsolnak minden nemű bevonatot, még a kerámiáknál is örökös probléma az öv vonal alatti rész, ezért sok cég erre a területre csak akkor ad garanciát, ha a tulaj min 2 rétegű bevonatot kér. Aztán ott a probléma, hogy ha nem szedi le, baromi könnyen eltömíti a nano hálót, ami a vízlepergetésért felel, ezt pedig csak érintéses mosással tudod leszedni. Továbbá külön kérdés, hogy a fényezés milyen állapotban van, ugyanis mikroszkopikus karcokon, oxidáción kifejezetten jobban megmarad a kosz és utóbbihoz nem kötődik megfelelően egyetlen bevonat sem. Tehát, ha nincs alatta egy jól karban tartott tükör polír, semmitől ne várj csodákat, főleg a szép tiszta magyar utakon. Remélem segíthettem! Boldog Új Évet mindenkinek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.