Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) lela válasza RP1980 (#38100) üzenetére


lela
aktív tag

Igen kézi mosóba.
Nem olyan egyszerű ez mint ahogy én gondoltam, külön van a zárható tető és a ráülő fedő. :W

(#38102) Iki77 válasza blizzrd (#38090) üzenetére


Iki77
csendes tag

Nekem kettő FM10-m van.Amkor először kipróbáltam őket,valóban rövid ideig fújták a habot.
De ,van egy trükkje:a biztonsági szelep rugóját meg kell egy kicsit nyújtani és így nagyobb nyomást bele lehet pumpálni a tartályba.
Tettem rá egy autó levegőszelepet. Kompresszorral leteszteltem ,simán birja a 7,5 bar nyomást is..Tuti kis szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#38103) blizzrd válasza Iki77 (#38102) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Én most egyszer várom, hogy megjöjjön :D Néztem én is ilyen pimpelős videót, szerintem csak egy minikompresszoral lenne faszányos, de az meg már árban nem éri meg :D
Egyébként ezek a tartályok 1.5 barra vannak tervezve, nem örülnék ha a kezembe robbanna el :D

(#38104) jozsi252 válasza blizzrd (#38103) üzenetére


jozsi252
veterán

Munkahelyen dolgozok nyomástartó edényekkel (tartály), itthon eszkábáltam ásványvizes 1.5l-es flakonra egy szelepet, majd kompresszorral addig fújtam amíg el nem durrant. Na most ez olyan 7 bar környékén durrant el. Egy műanyag ládát raktam rá hogy mégse engem érjen egyből a nyomás, az ripityára tört.. Szóval az ilyenekkel csak óvatosan, mert a keményebb falú még nagyobb kárt tud csinálni. Nem hiába van rajta a biztonsági szelep.
Amúgy a hitelesített értéknek a dupláját is ki kell bírnia, nyilván egy pár ezer ft-os terméknél nem beszélhetünk hitelesítésről, de azért érdemes vigyázni. ;)

iPhone 13 Pro Max

(#38105) Iki77 válasza blizzrd (#38103) üzenetére


Iki77
csendes tag

Nem 1,5 bárra henem 3 bárra vannak tervezve ezek ,ott is nyit gyári állapotában a szelep.
Ha majd a kezedben tartod meglátod milyen erős anyagból van készítve ,a tömítésekkel együtt
Ez nem egy szokványos petpalack,azt ne felejtsük el!!!

(#38106) blizzrd válasza jozsi252 (#38104) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Nincs tervben a pimpelés, a hagyományos használattal elleszek :D

(#38107) Veron


Veron
őstag

Sötét Fiesta polírozására tudtok ajánlani valakit Észak-Pesten, vagy Kispest vonzáskörzetében? Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38108) RP1980 válasza Veron (#38107) üzenetére


RP1980
tag

Carpro Bence videóit elnézve, hozzá el merném vinni a kocsim.

(#38109) Drughi


Drughi
addikt

[link]
Ez a Parkside magasnyomású mennyire ajánlott?

Használ valaki ilyet?
Vagy max 35eig milyen?

(#38110) cOxeR válasza Drughi (#38109) üzenetére


cOxeR
Ármester

Picit olvass vissza. :)

(#38111) Veron válasza RP1980 (#38108) üzenetére


Veron
őstag

polirozas.com -ot ismeri valaki?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38112) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Villámkérdés. Húszforintosnyi horpadás

1. kihúzására, ill.
2. spot-fényezésére

tudnátok ajánlani megbízható szakembert?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#38113) RP1980 válasza Veron (#38111) üzenetére


RP1980
tag

Az árakból kiindulva nem lehet valami nagy varázslat. Egy valamire való polír inkább 50+. Mielőtt bele ástam magam a polírozós témába én is kikerekedett szemekkel néztem a jó szakik áraira, de hidd el 25 ért vagy kókány munkát kapsz, vagy az a vállalkozás heteken belül be fog csődölni. Csak számolj, egy jó polír 2 nap minimum. Ezt munkadíjból, anyagköltség, esetleg műhely bérlet aligha lehet 25ből kihozni, úgy hogy profit is maradjon.

(#38114) Reibek válasza Veron (#38107) üzenetére


Reibek
senior tag

Szia
Üllői út 310
elitcarcosmetics

(#38115) Veron válasza RP1980 (#38113) üzenetére


Veron
őstag

az bizony húzós, én 40e-ig mennék el. a kókány munka a fényezést rongálja, vagy "csak" a pénzem égetem vele?
érdemes lehet színazonos javítóval rápöttyinteni a hibákra és utána políroztatni az autót? pl. lökhárítón is van 2-3 gombostűfejnyi fehér kopás.

@Reibek: kösz

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38116) RP1980 válasza Veron (#38115) üzenetére


RP1980
tag

A kókány munkának lehet sokféle negatívuma. Pl. nem lesz kevesebb karc csak fényesebb a lakk. Ez mondjuk a kedvezőbb eset. Lehet még full hologram és még sorolhatnám.
Persze van akinek egy fényesítő polír is nagyon látványos és boldog lesz vele, de az itteni tagok zöme szerintem nem ilyen. Szóval összetett dolog ez. Egy full lemattult elhanyagolt fényezésnél már a legalapabb dolog is nagy eredményt hoz. Egy jól karbantartott autónál viszont szinte semmit nem fogsz észrevenni egy ilyen fényesítő kezelés után. Az sem mindegy, hogy polír után hajlandó-e a gazdi azt megfelelően ápolni. Mert ha gépi mosóba hordja valaki a vasat, akkor nem is érdemes komolyabb kezelést választani.

(#38117) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Egy új(3 hónapos) Ford Mondeno kocsim van, ami fekete színű. A szalonban gyönyörű fényes volt, viszont mostanában már ezt nem mondhatom el róla. Néha vízfoltos stb... Mivel tudnám szép fényes, csillogóra állapotúra hozni az autót?

köszönöm szépen :R

(#38118) Drughi válasza smallmer (#38117) üzenetére


Drughi
addikt

Egy alapos külső mosás, valami nem gagyi samponnal, szárazra törlés után pedig valami Sonax BSD-vel vagy hasonló, de jobb minőségű anyaggal áttörlöd.

Gépi mosót felejtsd el.

(#38119) End-ru


End-ru
aktív tag

Ha van már esetleg valakinek... a 10.000 Ft-os lidlis száraz-nedves porszívó alkalmas kilincs, rendszámtábla mögül a víz kifújására?

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#38120) RP1980 válasza smallmer (#38117) üzenetére


RP1980
tag

Attól függ mennyire lett vízkőfoltos. Nagyon rá tud tapadni és egy idő után már egyszerű mosással képtelenség leszedni. Vannak direkt vízköre való szerek, de a legegyszerübb ha egy finish pasztával ahol olyan megpolírozod. Lehet, hogy az autoglym super resin polish-a is elég erre a célra. Azzal rontani semmit nem tudsz csak javítani. Ha anyagilag belefér persze a legtökéletesebb egy profihoz vinni és lehet, hogy egy egylépcsős gépivel is újra a régi lesz.
Ami mindenkép szükséges, bármely verziót is választod egy védő réteg a lakkra. Itt szinte számtalan lehetőség adott amiben szintén a pénztárca szab csak határt. Egyszerű fújható sealent mint az előttem említett Brilliant Shine, vagy a még egyszerűbben felvihető vizes aplikációs cuccok sonax spray & seal, Gyeon Wet coat most jött ki a meguiars hybrid ceramic wax (ez nagyon meggyőző a teszteken) szintén új és remek Carpro Elixir.
A Waxokat nem sorolnám csak említeném a két tartósság bajnokot Fusso Coat 12M és Bilt Hamber double-speed wax.
Aztán vannak még a polimeres cuccok: Sonax netschield vagy a mezei verziója a protect and shine, high tech kategória ezekben a koch chemie 1k nano.
Aztán a király kategória szinte minden téren, így árban is (az általam csak sznob waxoknak nevezett swiss és herrenfahrt cuccokat leszámítva) a kerámia bevonatok. Itt is van olyan szórás, hogy öröm nézni. 1évtől 5 vagy több évig való tartósság stb. Ráadásul kerámiákból akad számos olyan amit halandó meg sem vehet, csak a céggel vizsgázott kozmetikus.

Ja, ha nagyon low budget megoldást akarsz, akkor ecetes vagy jar mosogatós mikroszálassal megtörölgeted.

[ Szerkesztve ]

(#38121) Veron válasza RP1980 (#38116) üzenetére


Veron
őstag

és érdemes színazonos javítófestékkel házilag rákenni kicsit a kopásokra polír előtt?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38122) RP1980 válasza Veron (#38121) üzenetére


RP1980
tag

Picike köfelverődésre polír után szoktak ráfogpiszkálózni, de nagyobbra passz. Ezt átadom másnak.

(#38123) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Ki milyen mosószivacsot használ? Kérlek szórjatok meg linkekkel.

(#38124) Petyyyyy válasza adriankoooo (#38123) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Chemical Guys

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38125) adriankoooo válasza Petyyyyy (#38124) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nem szöszölnek? A múltkor csak azért nem vettem meg, mert azt olvastam, hogy hullik a szőrük.

(#38126) Petyyyyy válasza adriankoooo (#38125) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem vettem észre ilyesmit. :N
Illetve van még két gyapjúnak mondott kesztyű (egy első lökösre, egy díszlécen aluli részre) és egy kék mikroszálas hernyós is a felnikhez, de azoknak nem kerestem linket.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38127) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!

Találtam hozzám viszonylag közel 2 ígéretesnek tűnő kozmetikát.
Nézegettem a képeiket, és minőségi munkának tűnik nekem, de azért ha van időtök ránéznétek, hogy melyikkel érdemesebb felvenni a kapcsolatot? Sajnos csak facebook oldaluk van, saját honlapot nem találtam.
Toppolír
Mobile Car Wash&Auto Detailing
Lehet tavasszal elvinném egy polírra a kocsit.

[ Szerkesztve ]

(#38128) jozsi252 válasza adriankoooo (#38123) üzenetére


jozsi252
veterán

2 in 1 Microfiber Car Wash Mitt Ultrafine Fiber Chenille Wash Glove Soft Mesh backing no scratch for Car Wash and Cleaning . Ha fontos hogy nagyobb méretű legyen akkor ezt tudom ajánlani! Már több db-ot rendeltem innen és nagyon szeretem!

iPhone 13 Pro Max

(#38129) Petike6


Petike6
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék szépen a tapasztaltabbaktól.

Fél éves autónál, ami ülésfűtéses, bézs színű, textilszövetből milyen módszerrel lehet roncsolás/sérülés mentesen, szépen eltávolítani a farmer okozta elszíneződést?

Néztem a lotus cleaning termékeit is, mivel nincs hozzá takarítógépem, így a vízmentessége mitt jónak tűnik.

Köszi előre is! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#38130) peterferi60


peterferi60
újonc

Sziasztok!

Nagy nehezen rászántam magam a kerámia bevonatra! :) Mivel én távol állok tőle ezért autókozmetikára bíznám. Segítségeteket és véleményeteket kérném a Budapest melletti Autókozmetikai Stúdióról. Valaki igénybe vette már a szolgáltatásukat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#38131) adriankoooo válasza jozsi252 (#38128) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Köszönöm, egyet rendeltem is. A gyapjút is beszerzem, amint dob a chemical guys valami akciót rá.

(#38132) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mivel lehet a leghatékonyabban eltávolitani a légypiszkot az autó üvegéről, szélvédőjéről? Eddig próbáltuk Clean ablaktisztítóval, az nem vált be.

Előre is köszönöm a segítséget! ;)

(#38133) i-sti válasza szotyika77 (#38132) üzenetére


i-sti
senior tag

Kis zöld-békás ablaktisztító.
Én emagról rendeltem. Akciós volt egy rakás más zöldkisbékás termékkel.

Novum Forum Siculorum

(#38134) Drughi válasza i-sti (#38133) üzenetére


Drughi
addikt

Én 690ért veszem a 0,5literes fújókásat, vagy 790 a literes palackos.

Mennyiért adják, hogy megéri neten rendelni?

(#38135) i-sti válasza Drughi (#38134) üzenetére


i-sti
senior tag

670 volt az 1 literes.

Ez a szett így együtt volt még 2.5e.

Novum Forum Siculorum

(#38136) i-sti


i-sti
senior tag

Szeretnék rendelni pár terméket.
Cleanyourcar oldalon kívül milyen külföldi bevált oldal van?

Novum Forum Siculorum

(#38137) jozsi252 válasza i-sti (#38136) üzenetére


jozsi252
veterán

Slim’s detailing. Én akarok rendelni, ha esetleg van kedved beszállhatsz, így sokkal olcsóbb a szállítás. Cleanyourcar-on amúgy jóval drágább a szállítás.

iPhone 13 Pro Max

(#38138) Drughi válasza i-sti (#38135) üzenetére


Drughi
addikt

Ha a szállítási ktg nem viszi el, akkor jó ár.

Én mindig az euro kaiser / euro familybe veszem ezeket.

Pl egy időbe az ambi pur autóillatosító is itt volt a legolcsóbb.

(#38139) Reaper


Reaper
őstag

Nem annyira f@százás, de kb elsőre és minimális felszereléssel, azzal is bénázva,én örülök magamnak :)
Csak ne jönne elő vízcsepp mindig valahonnan, ahányszor megmozdítom a vasat.

(#38140) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Még tavaly vásároltam egy ilyen mikroszálas törlőrongyot szárazoláshoz:

[link]

Ma próbáltam ki, de kegyetlenül szöszöl. Vajon egy mosás segít rajta? Hogy mossam ki, hogy ne menjen tönkre?

Ezzel a szárazolással amúgy is hadilábon állok. A videókon csak ráteszik a rongyot az autóra, végighúzzák és tökéletesen száraz. Ti is így szárazoltok, vagy többször áttörlitek ugyanazt a területet? Ha csak egyszer húzom át, egy jól látható vízréteg marad az autón.

(#38141) jozsi252 válasza adriankoooo (#38140) üzenetére


jozsi252
veterán

Mikroszálashoz való mosószert használok, és azért segít a szöszökön sokat. Amúgy sokan javasolják hogy első használat előtt érdemes mindenképp kimosni a mikroszálast, mert a gyártás után esetleg beleragadt szöszök ilyenkor kimosódnak.
Az meg kb. csak a mesékben van hogy rárakod a mikroszálast kiterítve, egyszer végighúzod és száraz a kocsi. :) Én egy GYEON szárazoló mikroszálast használok, ez a víz nagyon nagy részét "lehúzza" a kocsiról, utána pedig elég 1db 800gsm-es hogy szárazra töröljem a kocsit.

iPhone 13 Pro Max

(#38142) Drughi válasza adriankoooo (#38140) üzenetére


Drughi
addikt

Nagyon sok promo videón agyon waxolt kocsikon mutatnak be dolgokat, pl a szárazolást is.
Lemossa a kocsit, de waxnak hála alig vizes, mikor áttörli.

Én minden új rongyot kimosok első használat elótt, szigorúan öblítő nélkül.

(#38143) bbubby00


bbubby00
őstag

Waxolas utan karcosnak tunhet a felvitt anyag? Tehat eddig nem volt karcos a fenyezes, de wax utan ugy nez ki, mintha az lenne. Vagy ha lejon rola a felvitt cucc, akkor eltunik rola?
Lehet hulye kerdes, de sosem waxoltattam elotte.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38144) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Tavaszra felkészülve :D Powered by Polirtech

(#38145) Pardise válasza bbubby00 (#38143) üzenetére


Pardise
senior tag

SZVSZ ha a waxot visszatörölted felvitel után, akkor szerintem nem kéne karcosnak tűnni a felületnek, hacsak nem keletkeztek waxolás közben karcok.

Your car, your life ;)

(#38146) bbubby00 válasza Pardise (#38145) üzenetére


bbubby00
őstag

Erre specializalodott helyen csinaltattam 4honapja. Vagy lehet elotte is ilyen volt, csak nem vettem eszre?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38147) Pardise válasza bbubby00 (#38146) üzenetére


Pardise
senior tag

Akkor szerintem előtte is ilyen lehetett.

Your car, your life ;)

(#38148) bbubby00 válasza Pardise (#38147) üzenetére


bbubby00
őstag

Wax jobban kihozza ezeket? Tehat jobban eszrevehetoek lesznek a hibak?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38149) Pardise válasza bbubby00 (#38148) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem hozza ki, nem értem miért lett karcos, de majd valaki, aki jobban ért hozzá ad tippet. Nem lehet, hogy a 4 hónap alatt kapott karcot? Nagyon karcos? Milyen karcok vannak?

Your car, your life ;)

(#38150) bbubby00 válasza Pardise (#38149) üzenetére


bbubby00
őstag

Nehezen. November ota egy helyben all bezarva.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.