Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) prannk


prannk
őstag

Carpo Reset illetve carpro reloadot szeretnék venni. Honnan tudok rendelni? Carpro oldalán szint mindenhova az van írva hogy elfogyott

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#41002) RP1980 válasza prannk (#41001) üzenetére


RP1980
tag

Én azért rakerdeznék, lehet be tudják szerezni. A másik, h a Polirtechnél kérdezz rá. Attól, hogy valami nincs a shopban szintén lehet be tudják szerezni. Másik lehetőség külföldi rendelés pl slimsről. Szerintem ennél a 2 terménél már lesz akkora az ár különbség, h a magasabb postaköltség is megérje.

[ Szerkesztve ]

(#41003) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A fiam amikor ment Pécsre,elkapta egy jó nagy eső,ami az útra sarat is felhordott.
A Mazda 6 motortere is egy kicsit sáros lett.
Hogyan célszerű tisztábbá varázsolni a motorteret?
Kézzel,ecsettel,ill.száraz rongyal,vagy inkább mosóba vinni,s ott tisztítsák meg?
Azért kérdezem,mert én még a Suzukin sosam csináltam ilyet,s állítólag az elektronika miatt kényes feladat.

[ Szerkesztve ]

(#41004) RP1980 válasza GEPESZ66 (#41003) üzenetére


RP1980
tag

Én simán le szoktam veretni magasnyomásúval kicsit távolabbról. Bírnia kell. Max a generátorra húzz egy műanyag tasakot.

(#41005) FeRRaR1 válasza GEPESZ66 (#41003) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Magasnyomással én nem csinálnám. Arra nincsen felkészítve minden csatlakozó, vagy bárhol átereszt és ott a baj.

A kerti slag nyomása bőven elég. Amennyiben koszosabb és nincs rendszeresen mosva, én tele tolnám snow foammal, majd kerti slaggal kiveretni 5 perc állás után. Lefedni semmit nem szoktam, de nem irányítok nagy nyomást és direkt sugarat kényes részekhez.

Utána, vagy csak sima éves karbantartáshoz AG engine and machine cleanert használok. Eltolok egy flakonnal, 3-5 perc állás, ha kell ecsettel megdolgozom (de ez csak az elsőnél volt szükséges). Öblítés, 5 perc után még egy öblítés. Utána légfúvóval kifújom amit csak lehet, majd rongy. AG vinyl and rubber care szintén egy flakonnal beterítek mindent, majd másnap visszatörlöm alaposan.

Lehet csinálok róla egy videót lassan időszerű lenne nálam is, már poros egy két alsó cső, össze koszoltam a ringen :DDD

Illetve ne meleg motoron dolgozz.

[ Szerkesztve ]

(#41006) RP1980 válasza FeRRaR1 (#41005) üzenetére


RP1980
tag

Egyes részekkel egyet értek pl snowfoamaot én is szoktam. Más részekkel viszont vitatkoznék. A kerti slagból sokkal több viz kerül be mint a magas nyomásúból, így nagyobb az esélye a beázásnak. Mivel nem tartom közel a lándzsát így kb. a nyomás egyező a slagból jövővel. Persze garancia egyik módszerre sincs. Lehet víz nélkül is, csak sokkal több idő és munka is.

(#41007) Zolinho1026 válasza RP1980 (#41006) üzenetére


Zolinho1026
tag

Ez a motormosás téma nekem is új volt még, de hétvégén próbálgattam kicsit.
Én teleszórtam mindent 1:5-ös KC GreenStar-ral, majd ecsettel eldolgoztam. Aztán fogtam levettem a nagynyomásúról a fejet, kikapcsoltam és azzal kvázi mint egy slag leverettem a koszt.
A kényesebb részeken még kézzel eltörölgettem, majd a végén kompresszorral kifújattam a lámpa, meg a csatlakozók környékét ahol nehezen száradna magától.
A végén mivel más nem volt nálam, ArmorAll Tire shine-al áttörölgettem a műanyag részeket.
Az utolsó fázis nem a legszebb, de avval kell dolgozni amink van :DDD


Loxone and Loxberry superuser

(#41008) d4d


d4d
tag

Valakinek van tapasztata a Meguiar's Last Touch Spray Detailerrel? Mindenhol magas értékeléseket kap és dicsérik; de ha van itt valaki aki használta, érdekelne a véleménye. Gyurmához is használnám.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#41009) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok, lehet csak én nem vágom, de mi a különbség a két Sonax között? Ez és ez, hogy lehet az egyik majdnem ugyanannyiért kétszer akkora mennyiség?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41010) RP1980 válasza DJ. Ru$y (#41009) üzenetére


RP1980
tag

Az elsőben van valamiféle wax. A második viszont nagyon jó már waxolt autóhoz.

(#41011) Peti78 válasza GEPESZ66 (#41003) üzenetére


Peti78
őstag

Motorteret nem mosunk, oszt viszonlátásra. ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#41012) i-sti


i-sti
senior tag

Tegnapi kollázs:

Mai kérdések:
1) Shiny Garagenak van rendes szövetre való keféje? Kellene valami rendes, kurva puha szövet kefét vegyek mert a #szarjapánban ha csak hozzáérsz a kárpithoz már állnak ki a szálak.
2) SG-nal van bőrtisztító és ápoló szere? Ugyancsak a #szarjapánban kellene a börözőt részeket kényeztetnem.

Novum Forum Siculorum

(#41013) i-sti válasza i-sti (#41012) üzenetére


i-sti
senior tag

Van Gyeon bőrkefém, az szövetre is mehet?

Novum Forum Siculorum

(#41014) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Végre jó autómosó idő van, szeretném felvinni a Fussot.
Egy mosással ezelőtt Sonax XTREME Brillantshine gyorsviaszt kapott az autó.
Ezt maradéktalanul el kell valahogy távolítanom Fusso előtt, vagy elég egy alapos samponos mosás?

(#41015) tibbike01 válasza M0RGI (#41014) üzenetére


tibbike01
őstag

Egy alapos Jar platinum-os mosás szerintem elég lesz neki.

(#41016) M0RGI válasza tibbike01 (#41015) üzenetére


M0RGI
őstag

Sima Jar-om van az nem jó? Akkor a Sonax fényező sampont most felejtsem el?
Előtte még menne aktív hab is, igaz pH semleges Prelix. Vagy a Jart rakjam az MJJC-be?

[ Szerkesztve ]

(#41017) tibbike01 válasza M0RGI (#41016) üzenetére


tibbike01
őstag

A platinum sokkal jobb. Én fél kupak Sonax fényező sampont és ugyanaz a fél kupak Jar-t szoktam 8 liter vízhez keverni. Ez után egy IPA-s áttörlés és mehet a wax.

(#41018) bari012


bari012
tag

Sziasztok,
http://www.uregur.hu/ -ról hallott bárki bármit? Keresőben és neten sem találtam renferenciát..
Köszi

(#41019) Dluinet válasza bari012 (#41018) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak jókat hallottam róluk, de annyira, hogy ha nekem is alváz- és üreg-védelemre lenne szükségem, akkor csak hozzájuk vinném, pedig nekem 2×200km kéne utaznom hozzájuk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41020) M0RGI válasza tibbike01 (#41017) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi! IPA nem biztos hogy van otthon.
Milyen arányban kell higítani ehhez?

(#41021) tibbike01 válasza M0RGI (#41020) üzenetére


tibbike01
őstag

30%-IPA; 70%-víz

Sok webshopban tudsz rendelni.

(#41022) M0RGI válasza tibbike01 (#41021) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm. ;)

Akkor lehet beugrom egyért Aqua-ba.

[ Szerkesztve ]

(#41023) RP1980 válasza tibbike01 (#41017) üzenetére


RP1980
tag

Szerintem a fényező sampont ne használd, hisz eleve van wax tartalma. Sima sonax sampon a nyerő ilyen esetben, de szerintem máskor is. Fusso után is, ha bele gondolsz nem a fusso lesz a felső réteg, hanem a fényező sampon. Így annak a hatása fog érvényesülni.

(#41024) ReFleXx válasza tibbike01 (#41017) üzenetére


ReFleXx
addikt

miért pont fényező sampon, az épp tartalmaz valami extra anyagot ami réteget képez a fényezésen nem?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#41025) M0RGI válasza RP1980 (#41023) üzenetére


M0RGI
őstag

Erre nem gondoltam, hogy Fusso után nem lesz jó.
Más nincs itthon csak a fényező Sonax, direkt azért vettem ezt mert ez volt az ajánlott itt az összefoglalóban.

Az összetevői között amúgy nem látok viaszra utaló dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#41026) ReFleXx válasza tibbike01 (#41021) üzenetére


ReFleXx
addikt

most hétvégén én is "waxoltam" , nem tudom ti hogy alkalmazzátok az IPA-t en kb fele-felébe kevertem be egy spriccnis üvegbe és onnan spricceltem a kocsira meg a mikroszálasra "waxolas" előtt és úgy töröltem át.
Most nem fussot hasznaltam hanem sonax protect and shine-t, amugy ez sem rossz, csak a hatása fele mint a fussoe cserébe valamivel egyszerübb felvinni.
Kivancsi vagyok most mennyire lesz tartos, asszem legutobb nem volt IPA-m amikor utoljara hasznaltam.
Meg nekem ezaz 1 flakon két használatra volt elegendő.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#41027) ReFleXx válasza M0RGI (#41025) üzenetére


ReFleXx
addikt

szerintem nincs azzal baj, hogy fussora mesz ra fenyező samponnal, annak hatása ugysem tart sokáig, de valszeg a fussot konzervalja egy darabig es tartosabb lesz, vagy nem?
van aki fussora sonax BSDzik.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#41028) RP1980 válasza ReFleXx (#41027) üzenetére


RP1980
tag

Baj nincs vele, csak (ahogy példázni szoktam) olyan mintha az öltönyödre tréning ruhát húznál. A protect and shine nekem sokkal több mint 2 alkalommal volt elég és még mindíg van benne . (közepes méretű autóra) Szvsz tartósságot létszámitva mindenben jobb mint a fusso. Frissen nekem majdnem úgy bead-elt mint a cquartz.

(#41029) RP1980 válasza M0RGI (#41016) üzenetére


RP1980
tag

Jart is rakhatsz a lándzsába és utána moshatod megint azzal. Itt nem baj, ha többször megy rá.

(#41030) M0RGI válasza RP1980 (#41028) üzenetére


M0RGI
őstag

És akkor mi a helyzet a Fussok közötti autómosások végén alkalmazott Sonax gyorsviasszal?
Akkor azt is felejtsem el?? Mintha korábban úgy olvastam volna, hogy többen használják így együtt.

[ Szerkesztve ]

(#41031) bogyo74 válasza bogyo74 (#40871) üzenetére


bogyo74
tag

Korábbi pöttyös problémámra (van kép is az előző hozzászólásban, hogy mire gondolok).

A hétvégén végre nekiálltam a kis pöttyök leszedésének. Nem biztos, hogy kátrány lesz, mert nem oldotta a benzin. A megoldás ugyanaz lett, mint korábban: nem kezdi meg semmi, utána a felső rétegét lepattintom körömmel, majd már szinte bármi leszedi, csak kitartás kell hozzá.

Kérnék szépen még tippet, hogy mi ez, de legfőképpen mivel essek neki. A tegnapi művelet egyrészt extrém sokáig tartott, másrészt nem volt 100%-os az eredmény, harmadrészt meg kapirgálni kellett, meg ronggyal törölgetni, ez biztos nem ajánlott műveletsor ;-).

Próbáltam: APC, benzin, valami lúgos bogároldó.

Bogyó

(#41032) i-sti válasza bogyo74 (#41031) üzenetére


i-sti
senior tag

Milyen APC, milyen arányban? Magasnyomásút milyen közelről és erővel engedted rá?

Novum Forum Siculorum

(#41033) ReFleXx válasza bogyo74 (#41031) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezek az auto vízszintes felületein voltak? pl motorháztető / tető?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#41034) M0RGI válasza M0RGI (#41030) üzenetére


M0RGI
őstag

Akkor vagy a Fussot kell eladnom, vagy a fényező sampont / Sonax BSD-t. :(

(#41035) i-sti válasza M0RGI (#41030) üzenetére


i-sti
senior tag

Igen, többen használjuk.
Én minden kézi munka után ezzel fejezem be.

Novum Forum Siculorum

(#41036) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Használt autó vásárlás után egy külső-belső nagytakarításra tudnátok nekem Budapesten ajánlani egy megbízható autókozmetikát akik ár-érték arányban jók? Előny ha a 2-11-13 kerület körül van . :)

(#41037) M0RGI válasza M0RGI (#41034) üzenetére


M0RGI
őstag

Ha valakinek kell, Szfváron átveheti egy kampósorrú ellenében a Sonax fényező samponomat, amiből két kupak hiányzik.

(#41038) RP1980


RP1980
tag

Ráérő időmben kerámiáztam a téli szettem is. Kíváncsi leszek a cquartz meddig birja. Max pár hónapot /pár ezer km-t adok neki, mert a felniken sokkal nagyobb igénybevételnek van kitéve.

(#41039) bogyo74 válasza i-sti (#41032) üzenetére


bogyo74
tag

Chemical Guys All Clean, szerintem 10:1 (fejből mondom). Nagynyomásút éppen most nem használtam, az autó nagyjából tiszta volt, csak simán lemostam a tetejét. De ez a típusú szutyok sosem indult meg semmitől, nagynyomásútól sem, csak ha körömmel lepattintottam. Alapvetően most keményebb, mint szokott lenni, de nincs régóta nálam az autó, vélhetőleg már rajta voltak korábban.

Bogyó

(#41040) bogyo74 válasza ReFleXx (#41033) üzenetére


bogyo74
tag

Igen. Ezért is gondolok valami növényi vagy állati eredetre. Az előző autómon is volt, és ott is rendkívüli módon utáltam, egyszer a fényezést is elrontottam a tisztítási kísérletek során, de ezt már nem is szívesen vallom be :-)

Bogyó

(#41041) ReFleXx válasza bogyo74 (#41040) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja, ezért kérdeztem. kátrány inkább az oldalán szokott lenni kerekek mögött, esetleg moci tető eleje.
mikor vettem a kocsit nekem gyanta pöttyök voltak a vizszintes részeken, de ugy remlik azt vitte a benzin de mar nem fix.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#41042) dnelb


dnelb
veterán

Sziasztok
Valami ötlet, szer nyikorgó ajtókéder ellen? Bekentem sonax gumiapo stiftel ami elv erre van, sokkal sokkal rosszabb lett :D

(#41043) i-sti válasza dnelb (#41042) üzenetére


i-sti
senior tag

Hány éves az a gumi. 10-15 évente valahol olvastam hogy már kell cserélni.

Novum Forum Siculorum

(#41044) bogyo74 válasza ReFleXx (#41041) üzenetére


bogyo74
tag

Ezt is lehet, hogy simán vinné, ha frissebb lenne. Amennyire száraz, valószínűleg nem 2 hónapja van rajta. Ami a korábbi autóimon volt, az mindig puhább volt picit.

Bogyó

(#41045) dnelb válasza i-sti (#41043) üzenetére


dnelb
veterán

9. De csak a jobb első ajtó csinálja, ha atnyulok és magam felé húzom akkor 0 hang. Ezért gondoltam kéderre..

(#41046) Petyyyyy válasza RP1980 (#41038) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem volt kéznél DLUX? :P

A pár ezer km valid lehet. Szezonváltáskor két réteg nevenincs waxot szoktam feltenni a felnikre és sokkal könnyebb tisztítani, végig megmarad a hidrofób hatás is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41047) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Csütörtöktől akciós lesz a Lidl-ben a parkside száraz nedves porszívó. Szerintetek megéri a 25ezer forintos árat? Mi a véleményetek róla? Próbáltam a keresőben is, de inkább csak a parkside magasnyomású mosóról találtam hsz-t. Előre is köszönöm. :R

Üdv.

(#41048) M0RGI


M0RGI
őstag

Ha Fusso van az autón és ilyen gyanta, kátrány stb. pöttyöket leszed az ember benzinnel, alkohollal, akkor mennyire sérül a Fusso? Ilyenkor lehet/kell valahogy azokon a részeken újra felvinni, vagy felesleges?

Ja és még egy kérdés, hogyan kell az IPA-s zsírtalanítást végezni? A karosszériára permetezni aztán eltörölni, vagy a rongyra permetezni? Folyjon, vagy csak permet? Egy rongy, két rongy?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#41049) Brave_86 válasza M0RGI (#41048) üzenetére


Brave_86
aktív tag

A "pöttyök" eltávolítása, amit a kátrányoldó, majd gyanta/bogároldó nem szedett le a zsírtalanítás előtt a gyurmázás lehozta. (Én meglepődtem, hogy milyen jó dolog ez.)

Igaz nem IPA, de a másik ajánlott. Gyeon Prep Review

[ Szerkesztve ]

(#41050) RP1980 válasza Petyyyyy (#41046) üzenetére


RP1980
tag

Nem 😉 Ez is csak azért, mert sok maradt az üvegben. Ma megyek és a "pofája" kap még 1 réteget. Belső peremet egy német detailer videója alapján vissza sem töröltem. Arra kíváncsi leszek, hogy birja majd,hisz így sokkal vastagabb a réteg. Persze nem is lesz tükör, de ott benn nem is nézi senki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.