Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) bekiss válasza TheProb (#51590) üzenetére


bekiss
csendes tag

Ennyiért sztem ajándék de ha nem volt még kezedben forgós gép akkor inkább gy DA géppel próbálkozz mert ez avatatlan kezekben brutál károkat tud okozni….

(#51602) d4d válasza AIex (#51600) üzenetére


d4d
tag

Most csak egy régebbi modell van fent, de én is láttam korábban egyet, egy érdi figura hirdette. Egy biztos, nem szeretném végigcsinálni a forgalombahelyezési procedúráját. Nagyon megy a szivatás mostanság, főleg az EUn kívüli autókkal és nem csak friss üzembehelyezésnél, hanem 10-20 éve az országban magyar rendszámmal futó autókkal is szórakoznak a vizsgákon.

Na, más téma. Rendeltem a németektől egy csomagot amit a UPS fog kihozni. A probléma, hogy utólag megnézve a UPS itthoni értékeléseit, írtózatosan negatív a megítélésük, úgyhogy kicsit beszarva figyelem a trackinget. Rengeteg panasz van arra hogy ráülnek a csomagra, a futárok sikertelen kézbesítéseket jeleznek úgy hogy még az utcába se fordultak be, nemhogy tényleg megpróbálták volna kézbesíteni. Hibás címre, telefonszám hiányára hivatkozva tökölnek, az ügyfélszolgálat nem adja ki a futár számát stb stb. Meglátjuk mi lesz. Remélem nem kell Vecsésre menni emiatt, mert ha megpróbálnak szórakozni, megyek a depoba az biztos.
A Gyeon Eco Wash-ból jön a 4 literes kiszerelés meg egy Labocosmetica Omnia 2.0 amit régóta szeretnék kipróbálni.

elemlampa.blog.hu

(#51603) d4d


d4d
tag

Elnézést visszatérve a fenti Toyotához, ilyen véletlen nincs. 1 órája került fel róla egy magyar videó, akit érdekel itt nézhető. Annyi különbség, hogy ez nem bőr belsős mint a budaörsi.

elemlampa.blog.hu

(#51604) d4d


d4d
tag

Ritkán említem, ritkán is vettem elő eddig a Gtechniq Tri Clean-t, pedig jó cucc. Nagyon ilyen fertőtlenítős, tisztaság illata van, ezt bírom. Egy 23 éves 50e kmt futott autót tisztogatok most vele. Kíméletes az anyagokkal pedig vw csoportos, alsó kategóriás autó, nem a legminőségibb műanyagokkal van tele.


[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51605) d4d


d4d
tag

Na kezdődik a műsor a upsnél. Éjszakai bejegyzés szerint megérkezett Vecsésre a csomag, egy órára rá már kézbesítésere kész állapot "útban a kézbesítés felé" szintén Vecsés. Tegnap jött egy külön email is hogy ma kézbesítik. Most reggel hívom az ügyfélszolgálatot, hogy elkérjem a futár számát. Nem adhatja ki, üljél szépen egész nap otthon, merthogy nem adnak meg intervallumot hanem csak annyit hogy a nap végéig kihozzák. Most jön a csavar, a nő szerint a csomag még nincs is náluk, mondom akkor miért írja a rendszer hogy megérkezett. Hát az csak valami előzetes akármi. Ennek ellenére lehet hogy fogom magam és megyek Vecsésre személyesen beszélni ott vkivel.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51606) d4d


d4d
tag

Dél körül beszéltem egy másik ügyfélszolgálatos csajjal, őt először megkérdeztem, hogy a kézbesítésre kész ugye azt jelenti hogy úton van ide a csomag. Azt mondja igen. Mondom, de akkor a kolléganője miért mondta, hogy még be se érkezett Vecsésre, ellenőrizte szám alapján. Mondja: Ja, ezt mondta? Akkor az úgy van, ő tudja helyesen.. ne is várjam hogy kiszállítsák. Mondom ez fantasztikus.

Mindegy nem akarom fosni a szót. Ezek után mi történt? teljesen váratlanul felhívott a UPS futár, hogy két perc és itt van. Én még ennyire nem örültem futárnak.. így meglett a "szupertitkos" telefonszáma is. Gondoltam felhívom az ügyfélszolgálatot, hogy itt van nálam a szerintük még az országba be sem érkezett csomagom..

Akkor nevesítem a webshopot, a carparts.koeln-től rendeltem múlthét péntek délután. Még aznap kb 45 perc elteltével küldték a nyomkövetéshez szükséges adatokat.
Tehát baromi gyorsan ment minden. Az útvonal úgy nézett ki hogy Köln->Herne-Boering->Nurnberg->Vecsés.

Az Eco Wash nem meglepően baromi friss, mivel múlthét péntek óta elérhető csak, 2024/03-as gyártású. Eun belül a német hivatalos forgalmazón kívül nem is tudok más forrást rá.
Az Omnia 2.0 szintén szuper, 2024/01-es és itt megadnak egy 2029/12.hó-s szavatossági időt is. A dobozban nem volt más csak térkitöltő légbuborékos akármik.
A szállítási költség 16 eur körül mozgott, ami nem annyira olcsó, de nem is annyira vészes, főleg hogy 2 nap alatt ideért.



[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51607) d4d


d4d
tag

Még nem tudtam túl sokat próbálgatni az Omnia-t, de nagyon nagyon ígéretes, ahogy lesz lehetőség csinálok 50/50-es képeket. Az illata inkább a gtechniq tri cleanhez hasonlatos, amolyan fertőtlenítős tisztaság illat. Ugye ennek is van baktérium/vírusölő tulajdonsága. Az ára kicsit húzós (bár még mindig jobb mint a tri clean) de 1:15-ig is hígítható, attól függ milyen célra kell, komolyabb takarításhoz vagy csak gyors törölgetéshez, karbantartási céllal. A 4,5 literes kiszerelésnél viszont már "csak" 3e vmennyire jön ki fél liter, a 6-7 ezer helyett.

Ma délelőtti kép, jobbat nem tudtam. A belső sávban a dugóban araszolt az m7esen kifele ez a 60 köteg húszezres, magyar rendszámmal, 23-as évjárat 4 liter, ~540 LE benzin, hosszított tengelytáv.


[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51608) AIex


AIex
tag

Sziasztok !

Van olyan "klima bomba" ami ér is valamit ?

Kezd kellemetlen szaga lenni a klimának (pollenszűrő évente cserélve van), és szeretném valamivel "kitisztani",

Loctite 7080-ról dicsérték korábban, valaki másnak esetleg van tapasztalata ?

(#51609) -secret- válasza AIex (#51608) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Amennyibe ez kerül elviheted majdnem ózonos tisztításra is. Szerintem 10 alatt/körül csinálgatják és az tuti.

Nekem is van egy furcsa szaga, majd szerviz/pollenszűrő csere után elviszem.

[ Szerkesztve ]

(#51610) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Héten megjött a Koch Chemie LS. Pol Starral kikeféltem a bőrt majd rá a LS. Szép, "új" bőr kinézete lesz a kezelt felületnek. Ajtón tudom szemléltetni:

(#51611) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok! Ezekkel a gyári lakkstiftekkel szépen lehet dolgozni? Pl. Kavicsfelverődést lekezelni? Van vele tapasztalat?

Köszi

The Truth Is Out There --->

(#51612) maximuss

Sziasztok!

Nemrég óta olvasom a topicot (az összefoglalót követően), egészen elképesztő mennyiségű információ van benne, bevallom totál elvesztem benne. Új alufelniket rendeltem (matt grafitszürke) és szeretném leápolni mielőtt felkerülnek. Mi az ajánlott kence hozzá tartósság/hidrofóbia stb. alapján? Sajnos az otthonunk előtt van egy 20 m-es poros/kavicsos út amin naponta többször is végigmegyek, szóval szegény fog kapni koszt rendesen. Tervezem az autót profi műhelybe is elvinni vmikor a nyáron (teljes polír és ápolás), de a felnik hamarabb megérkeznek. Eddigi életeben a családi házas samponos mosáson kívül mással nem ápoltam az autót, de úgy látom ki kell alakítanom vmi értelmesebb, számomra is működő koncepciót, ha hosszútávon is szépnek szeretném megtartani az autót.
Szóval felnire fel, mivel érdemes kezdeni egy új felni esetén, mielőtt felkerülnek? :R

Kell rendelnem tehermentesítő gyűrűt és ott pl ezt találtam...
Japan Racing Quartz kerámia

[ Szerkesztve ]

(#51613) simonjoe válasza Corsa02 (#51611) üzenetére


simonjoe
senior tag

Gyors határozott mozdulatokkal operálva elfogadható az eredmény, egyébként nem igazán használható. Pontosabban esztétikailag nem a legszebb vele az eredmény. Továbbá figyelni kell, h jól fel legyen "keverve" benne a festék, és ne legyen a szárról visszafolyás, mert úgy kezelhetetlen lesz. Első lökös kőfelverődéseinek javítására használom, kellő rutinnal és szódával elmegy. :D

Joe

(#51614) Corsa02 válasza simonjoe (#51613) üzenetére


Corsa02
őstag

Nem mondom, hogy meggyőztél :D
Lehet akkor elengedem ezt... köszi.

The Truth Is Out There --->

(#51615) simonjoe válasza Corsa02 (#51614) üzenetére


simonjoe
senior tag

Prószáld ki! :K
Lehet, h csak én vagyok a béna. :D

Joe

(#51616) Corsa02 válasza simonjoe (#51615) üzenetére


Corsa02
őstag

Az baj, hogy olyan kicsi a kavicsfelverődés, hogy maszatolni nem akarok, mert rondább lesz csak... meglátom még, kaptam tippet 0-ás ecsetre is.

The Truth Is Out There --->

(#51617) BigBlackDog válasza Corsa02 (#51611) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gyári, kétkomponensű lakkstift és fogpiszkáló kombó jött be eddig legjobban kavicsfelverődéseknél. Először alkoholos zsírtalanítás, majd fogpiszkáló végére az ecsettel fel szoktam kenni egy adag festéket. Aztán a fogpiszkáló végével megpöttyözöm a kavicsfelverődés lyukát. Ha nagyon sok festék van már a fán és rászáradt, akkor új fogpiszka.

Nullás ecsettel nincs tapasztalat, ilyen eszközzel igen, de utóbbihoz kell némi gyakorlat, gyorsan száradó anyaggal nem túl könnyű használni.

(#51618) Corsa02 válasza BigBlackDog (#51617) üzenetére


Corsa02
őstag

Hmm, jó tipp, de a festék majd lakk után, nem kellene polír?

The Truth Is Out There --->

(#51619) BigBlackDog válasza Corsa02 (#51618) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha lakk is megy rá, akkor papír szerint kell polír. Gyakorlati tapasztalat is az, hogy lakkal feltöltve púposra szárad a javítás. Én emiatt inkább lakk nélkül hagyom, tapasztalatok alapján viszonylag tartós úgy is.

(#51620) Corsa02 válasza BigBlackDog (#51619) üzenetére


Corsa02
őstag

rendben köszi :R

The Truth Is Out There --->

(#51621) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

K2 bogároldóját használta már valaki?

(#51622) Gergőke88 válasza máyköl (#51621) üzenetére


Gergőke88
addikt

Vagy ha nem K2 akkor mi ami bevált?

(#51623) máyköl válasza Gergőke88 (#51622) üzenetére


máyköl
veterán

Engem most a K2 érdekelne.

Rendeltem belőle múlt héten, még nem használtam, egy belefutottam egy fb kommentbe, ami elbizonytalanított hogy merjem -e fújni:

(#51624) Gergőke88 válasza máyköl (#51623) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szimpla troll is lehet.

(#51625) máyköl válasza Gergőke88 (#51624) üzenetére


máyköl
veterán

Pontosan.

Azért kérdeztem, hogy van -e másnak tapasztalata innen. :)
Új autó, nem rizikóznám meg, hogy tönkrevágom vele a fényezést.

(#51626) jozsi252 válasza máyköl (#51621) üzenetére


jozsi252
veterán

Azt nem de már párat próbáltam és most jelenleg az ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER a legjobb. Ez vált be a legjobban.

iPhone 13 Pro Max

(#51627) jozsi252


jozsi252
veterán

Vettem egy Marolex Industry 1000ml-es lúgálló felpumpálós permetezőt de kicsinek bizonyult. Azt hittem hogy elegendő lesz a falcokhoz gumiszőnyeghez kerekek oldalfalához de annyival több szert nyom mint a kézi pumpálós hogy aránylag gyorsan kifogy. Szóval aki gondolkozik azon hogy mekkorát vegyen, inkább a nagyobbat.
Adhatom el aztán inkább veszek 2000ml-es verziót az már tutira jó lesz.
Amúgy maga a termék hibátlan, jól működik.

iPhone 13 Pro Max

(#51628) hemaka


hemaka
nagyúr

Volt itt szo nem reg egy talan waxrol, de nem talalom most hirtelen, amit ra kell fujni mosas utan, aztan csak le kell veretni magasnyomasuval. Cegesre menne, er az valamit, hogy a bogarak konnyebben lejojjenek? Ja meg mi is volt az pontosan?

(#51629) RWD


RWD
tag

Sziasztok!
Úgy fest hogy a családban két autó lámpája is csúnyán kezd halódni, polírért kiáltanak. Elvinném szakihoz, de egyrészt a sima szereléseket is magam csinálom, másrészt kipróbálnám magam a szakágban. Arról nem is beszélve, hogy a veterán egyedeink hátsó lámpáit is kezelésbe tudnám venni.
Lényeg a lényeg, "hobbi" házi felhasználásra keresek valamilyen excenteres gépet, amivel lehet fényszórót polírozni. Azért gondoltam az excentereset, mert az ajánlások alapján ez tűnik célravezető választásnak szűz kézben.
Milyen méretűt érdemes választani (125?) ilyen célra? Melyik márkára érdemes beruházni? 100-150 ezer bruttó között akad már értelmes minőségű gép? PLSH és Rupes gépekbe futottam bele neten, de kb. eddig jutottam. Persze lehet hogy ezek pont profi gépek, és ágyúval lövök verébre, de inkább legyen jó a ketyere, mint kétesélyes. Egy jó szerszámért sosem kár.
Mit gondoltok?
Köszi!

(#51630) boti19871125 válasza RWD (#51629) üzenetére


boti19871125
kezdő

Nem tudom milyen véleménnyel vagytok a "gőzköcsög"-ös megoldásról, 1 éve csináltam saját kezűleg, lekopogom egyelőre tartós és elégedett vagyok vele.

(#51631) Gaborkik válasza RWD (#51629) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Szia,
Polirtech LE T2000-el már több autó lámpáit megcsináltam, egyelőre karosszérián még nem volt időm tesztelni. Eddig tetszik. Lehet hozzá 75mm fejet is venni.

(#51632) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Nyárra mi az ajánlott szélvédőmosó folyadék? Jó a tescós/Auchan stb, vagy érdemes beruházni? Ki mire esküszik?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#51633) Drughi válasza chopin42 (#51632) üzenetére


Drughi
addikt

Én a Sonax-ra esküszöm egy ideje, abból van koncentrátum és készre kevert is.
A Motul Vision is bevált, de nehezen beszerezhető vidéken, vagy drága a szállítása.

A lidl koncentrátum is bevált már, talán pont most lesz kapható.

(#51634) RWD válasza Gaborkik (#51631) üzenetére


RWD
tag

Szia, köszi a tippet! Pasztákkal kapcsolatban mi a javallat? Egyelőre csak lámpát csinálnék.

(#51635) Benir8


Benir8
senior tag

Szélvédőmosót ami ti használtok, nem oldja fel a kocsi wax/kerámia réteget, vagy a szêlvêdőn vízlepergős bevonatot?
Infinity Wax Screen Wash szélvédőmosó keverék
Ezt fogom kipróbálni, leírás szerint nem oldja fel.

(#51636) chopin42 válasza Drughi (#51633) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#51637) AIex válasza chopin42 (#51632) üzenetére


AIex
tag

Szerintem a Sonax Xtreme koncentrátum elég jó, és a kiadósságát figyelembe véve, az ára sem rossz,

@Benir8
Sonax-nál a gyártó azt igéri, hogy nem bántja a wax bevonatot / réteget.

(#51638) BrillCR


BrillCR
friss újonc

Ez egy egyetemi feladat, nem valós céggel, gyakorlás szempontból készül a bejegyzés.

Üdvözöllek, kedves fórumtagok!
Egy olyan vállalkozásról szeretnék beszélni, amely a való életben még nem működik, de a ti véleményeteket szeretném kikérni, hogy lenne e rá kereslet, igény. A cég egy Autóápolással foglalkozó cég lenne, ami Budapesten helyezkedne el. Minden,ami csak autókozmetikával kapcsolatos, beletartozna a szolgáltatásokba, például polírozás, fóliázás, mélytisztítás, szinte bármi, amit az ügyfél elépzel. Megfeleő minőséget nyújtana a cég, megfizethető árak mellett.
Szerintetek érdemes lenne belevágni egy ilyen vállalkozásba?

(#51639) BigBlackDog válasza BrillCR (#51638) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mi lenne ebben az egyetemi feladat vagy hogyan érted? Mit gyakorolsz a bejegyzés készítéssel? :F

Szerintem kereslet azért lenne rá, csak erősen kérdés, hogy mennyiért. Illetve a megfelelő ismerősi kör, mint leendő ügyfélkör, azért erősen tudná befolyásolni szvsz az indulás utáni időszak megbízásait.

[ Szerkesztve ]

(#51640) d4d


d4d
tag

Második csomag a carpartstól. "Sajnos" tényleg jó ez az Omnia 2.0, így beszereztem a 4,5 literes kiszerelést. Illetve látatlanba a Primus 2.0 előmosóból (de nem csak erre való) 2x1 litert. Elvileg elég bitang cucc, a Bilt Hamber Touch Less mellé is nyugodtan oda lehet tenni azok alapján amit olvasni lehet róla. VDA tanúsítvánnyal is rendelkezik, ami elvileg azt jelenti hogy mindenféle érzékény felületen, ami autókon v motorkerékpárokon található, is biztonságos a használata.
Jött még két gyári Labocosmeticás keverőflakon, semmi extra, és a Sonax mikroszálas mosószere amiből már vettem korábban is, teljesen elégedett vagyok vele.

Most nem voltak olyan gyorsak mint két héttel korábban. Ugyanúgy pénteken adtam le a rendelést, de csak hétfő késő délután kaptam követési számot, aztán még 24 óráig nem történt semmi, majd kedd délután indult el végre és ma tudtam átvenni. Volt egy kisebb lyuk a doboz oldalán de esélye nem volt megsérülni semminek, úgy becsomagoltak mindent. Kb a komplett hátsó ülést elfoglalta a doboz. És ezen belül, még külön be voltak dobozolva a cuccok.
OMNIA 2.0 23/12. havi, a Primusok 24 februáriak. Szavatossági idő hivatalosan 5 év. A Sonax 23 februári, általában náluk is 5 évet adnak meg.



elemlampa.blog.hu

(#51641) d4d


d4d
tag

17 éves beltér, Omniával (1:10) rendbetéve a műanyagok. Nem volt rettenet, de nem volt fotóképes állapotban, ahogy a lenti közeli képen is látható. Semmit nem bántott vagy fakított meg. Volt azért olyan felület főleg a küszöböknél ahol többször is át kellett menni ezzel az 1:10es keverékkel, de ha nagyon kellett volna akár töményen is be lehet vetni.


[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51642) tibbike01 válasza d4d (#51641) üzenetére


tibbike01
őstag

Vajon egy mezei Sonax vagy akár ArmorAll márkájú tisztítószer gyengébb lenne? Ne a termékre legyél büszke, hanem a munkádra. Az idő, az alaposság, az eszközök mind szerepet játszanak. :)

(#51643) d4d válasza tibbike01 (#51642) üzenetére


d4d
tag

Ebben az esetben nem egyszerű tisztítószerről van szó, egy kicsit többet ígérnek, vannak olyan tulajdonságai ami túlmutat egy alap tisztítószeren. Belinkelek egy magyar leírást.

Természetesen a szer mellé kell valami normális felszerelés, néhány különböző ecsettel, 1-2 kefe, vannak ezek a "scrub pad"-ok, amik szintén jók. Nekem óriási segítség lett a kis makita légfúvó, amivel a maradék szert, habot ki tudom fújkálni a szűk, hozzáférhetetlen helyekről. Maximálisan megérte megvenni. Szeretni kell ezt a babrálós aprólékos, órákig tartó tökölést. De minél több és jobb, minőségibb eszközöd van annál könnyebb és főleg gyorsabb lesz a munka. Bár én ezt a legyen kész minél gyorsabban mentalitást nem szeretem. Bármilyen munka esetében, ahol az időtényező is játszik, ott nagyon benne van, hogy a minőség rovására fog menni a dolog.
Nem mondom, hogy minden részét szeretem mert pl a porszívózásba bele lehet izzadni rendesen, főleg amikor hozzáférhetetlen helyeket akarsz megcsinálni alaposabban egy alapból is nehezen porszívózható 15-20 évnyi koszt, homokot, erősen ragaszkodó növényi darabkákat meg ki tudja miket rejtegető szőnyegen. Na ha valami, ez el tudja venni a kedvem időnként, mert látom hogy hiába szüttyögnék még egy órát, akkor se lenne tökéletes. Ezekre kell figyelni, néha elengedni, ami nem megy és inkább a többi területre koncentrálni. Alapvetően kikapcsolódásból, hobbiból csinálom, nem azért hogy idegeskedjek..

elemlampa.blog.hu

(#51644) simonjoe válasza d4d (#51643) üzenetére


simonjoe
senior tag

Rohadt jó lett az eredmény, gratula, szép munka!! :K
Kitől rendelted pontosan??
THX! :R

Joe

(#51645) d4d válasza simonjoe (#51644) üzenetére


d4d
tag

Innen rendeltem (a képeken még a régebbi designos flakon van, de már az újat küldik), de pl most hogy megint rákerestem a 4,5 literesre, találtam egy osztrák webshopot akik szállítanak hozzánk is, picit olcsóbb a szállítási díj és a termék is.
A carpartsnál a UPS-es szállítás lehet esetleg problémás. Nálam szerencsére nem volt gond, de rendkívül gyenge a google értékelésük, és kint se sokkal jobb. Eleve nem adják meg pontosan mikor hozzák ki a csomagot csak hogy a "nap végéig" kiszállítják. Másik, nem adják ki a futár számát (érdemes is rögtön elkérni az első alkalommal, ha találkozol vele) és sok panaszt látni azzal kapcsolatban is hogy egyrészt nem hívnak fel a futárok vagy oda se mennek valójában a címre csak simán beírják hogy sikertelen kézbesítés és akkor kezdődik a kálvária. Az ügyfélszolgálatos hölgyek semmit nem értek, konkrétan ha az első csomagnál rájuk hallgatok át se tudtam volna venni aznap. Mindenképp meg akartak győzni, hogy még nincs náluk a csomag, pláne nem kiszállítás alatt, hiába látom én ezt a rendszerben. Az csak valami előzetes info.. Na mindegy. A futár már tök normális volt, elkértem a számát, a második csomagnál, már hívtam is reggel és megbeszéltem vele az első címnél diósdon, ahol kezdett egy találkozót és átvettem ott a cuccot. Elvileg nincs is máshol depójuk csak Vecsésen és Győrben, kérdeztem. Gyorsnak viszont gyorsak, akkor is ha csak standard opcióval jön a csomag, Kölnön kívül két német megálló utána Vecsés, 2 nap alatt lezavarják.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51646) Safranek


Safranek
aktív tag

Ha valakit érdekel:
Kwazar

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#51647) d4d válasza d4d (#51640) üzenetére


d4d
tag

Pontosítanék a gyártási idővel kapcsolatban. Amikor kérdeztem a németeket, hogy mikori gyártási idővel jön a 4,5 literes, azt írták hogy 2024/12. hó van a flakonon, ami ugye szerintük se stimmel, így maradtunk abban, hogy biztos el van írva és 23/12 akart lenni (bár akkor se jön ki a matek mert a lejárati dátum meg 29/12, az 6 év lenne). Mivel az újabb címkével jött, nem is lehet régebbi.
Írtam az olaszoknak, hogy mi ez az anomália. Most jött a válasz. Az van, hogy a 12 nem a hónapot jelöli, hanem a hetet, nem írtak el semmit, tehát 2024.12.heti gyártás, kb március közepe és így akkor a 29-es dátum is a helyére került.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51648) simonjoe válasza d4d (#51645) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszönöm szépen!! :R
Közben találtam itthon is egy webshop-ban (autómosó), igaz kicsit drágább. Én csak fél literest vettem, szerintem 1:10-es hígítással el leszek egy darabig. :D

Joe

(#51649) simonjoe válasza Safranek (#51646) üzenetére


simonjoe
senior tag

...drágán adod! :D
[link]

Joe

(#51650) Gaborkik válasza RWD (#51634) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Én Koch Chemie pasztákat és a hozzájuk színben passzoló szivacsokat vettem. Mással nincs tapasztalatom, nekem tetszenek. A két lámpa polírozása igazából 10-15 perc 3 lépcsőben, előtte ha csiszolni kell az a szívás. Meg valamivel le kell zárni, mert a polír után fél évvel már sárgul újra. Legutóbb 2k lakkot használtam, de annyi szívás volt, hogy azt hiszem legközelebb fólia lesz kipróbálva.

(#51651) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! A hammerite fujos festek műanyagra is jo lehet? Nem oldja meg? Robogót szeretnek lefujni vele.

(#51652) d4d


d4d
tag

Kellemes feladat lesz. Lentebb a próbatisztítás Omniaval csinálva (1:10), a falcon az eco washhal mentem át. Majd meg lesz pucolva normálisan is (mármint a falc, de így se rossz) de most gyors megoldásokkal kellett dolgozni, hogy lássam miről van szó.






[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51653) stuka20


stuka20
aktív tag

Mi a hátránya a lejárt szavatosságú ablakmosó folyadéknak?
Rendeltem sonaxot, készrekevert 5l, de kibontás után láttam, hogy 2022.07. hó van rajta...

(#51654) tibbike01 válasza stuka20 (#51653) üzenetére


tibbike01
őstag

Ha van benne alkohol és normális helyen volt tárolva, akkor nagy baja nem lehet. Esetleg tégy egy próbát üvegen, műanyagon.

(#51655) d4d válasza stuka20 (#51653) üzenetére


d4d
tag

Biztos, hogy az nem a gyártási dátum? Nekem ami van vagy volt Sonax termék, azokon a gyártási idő volt feltüntetve.

elemlampa.blog.hu

(#51656) stuka20 válasza d4d (#51655) üzenetére


stuka20
aktív tag

Nem tudom, csak egy dátum van rajta, semmi több. Én is gondoltam rá, hogy lehet, hogy az. Na mindegy, jól habzott az biztos.

(#51657) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ablak gumiperemből mivel tudom kitakarítani a beleégett mocskot? (Ugyanilyen van a házunk ablakainak gumiperemein is ahol tűzte a nap)

(#51658) d4d


d4d
tag

Alakulóban




elemlampa.blog.hu

(#51659) joebacsi4


joebacsi4
tag

Sziasztok!
Plüss autós szőnyeggel van valakinek tapasztalata? (Tartósság, takaríthatóság). Szeretnék venni új szőnyeget, csak nem tudom eldönteni, hogy plüss vagy spagetti legyen.

(#51660) Safranek válasza simonjoe (#51649) üzenetére


Safranek
aktív tag

Az nem az , erről van szó
[link]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.