Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) tomi5244 válasza BigBlackDog (#37798) üzenetére


tomi5244
őstag

Most már csak az ár érdekelne, arról nem találok semmit. Amúgy: [link]

(#37802) Drughi


Drughi
addikt

Nyiregyháziak is kipróbálhatják, az Autó Széles ( VW, Audi) márkakerskedsben ilyen van.

Azt hiszem előzetes bejelentkezés szükséges hozzá.

(#37803) blizzrd válasza energy4ever (#37793) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
Esetleg keress valakit aki PlastiDip-el foglalkozik, vagy akar ezt te is fel tudod vinni magadnak,anyagkoltseg aron. Ez egyfajta fujhato folia. Nekem Pecsen a komplett motorra 35ezret mondtak ezzel az anyaggal.

(#37804) tomi5244 válasza tomi5244 (#37801) üzenetére


tomi5244
őstag

1500.- a sima mosás. 2500.- a prémium. Az utóbbi több fajta vegyszert is tartalmaz és az álvázat is mossa.

Drughi: Ahogy nézem ez automata mosó. Mármint a fehérvári, szóval nincs személyzet aki dokumentálná az előjegyzést. Gondolom somán érkezési sorrend van.

(#37805) Drughi válasza tomi5244 (#37804) üzenetére


Drughi
addikt

A fehérvári automata, de a NYH-it, egy autókereskedés működteti.

Még nem jártam arra, de 2500ft-ot nem fogok egy mosásra fizetni.

(#37806) tomi5244 válasza Drughi (#37805) üzenetére


tomi5244
őstag

Mi otthon mossuk az autót, és ezután is otthon fogjuk. De most le van fagytalanítva minden, és mivel elégé sós lett a kasztni és latyakos, ezért le akarom öblíteni. Szóval 1x1 áldozok rá. Kefés automatába nem viszem, kézi mosó meg ugyan úgy 2 ezer körül van, ahova előjegyzés is kell. De értelek, tényleg nem olcsó. :/

Szerintem az ilyen mosók, meg úgy általában az aktív habos megoldások, akkor érnek valamit, ha előzőleg valami nano réteg vagy wax/viasz van felvíve a kasztnira(?)

(#37807) RP1980 válasza blizzrd (#37803) üzenetére


RP1980
tag

Plastit motorra nem ajánlanám. Nagyon hálás és jó cucc, de olyan dologra amit csak nézni fogsz úgy messziről. Én felnikre fújtam egy fél telet bírt, pediig vagy 8 réteg ment rá. Minden előírást betartva fújáskor

(#37808) Pardise válasza RP1980 (#37807) üzenetére


Pardise
senior tag

Én a kocsi króm hűtőrácsát akarok majd tavasszal lefújni fekete plastidipel!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#37809) RP1980 válasza Pardise (#37808) üzenetére


RP1980
tag

Ami nagyon fontos, hogy olajjal, gázolajjal ne érintkezzen.

(#37810) blizzrd válasza RP1980 (#37807) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szerintem egy motor karosszeria, foleg egy robogo kevesbe van kiteve olyan hatasoknak mint egy felni. En leginkabb olyan tapasztalatot hallottam akik nagy megelégedessel hasznaltak felnin is evekig.

(#37811) Pardise válasza RP1980 (#37809) üzenetére


Pardise
senior tag

Így akarom!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#37812) RP1980 válasza blizzrd (#37810) üzenetére


RP1980
tag

Hidd el , ha valaki vigyázott rá, akkor én igen. Kb. mint a hímes tojásra. Egy robogón felszállsz, nekiér a lábad, nekidörzsölődik a szatyor pl. amit viszel stb. de csak a tapasztalatomat osztottam meg, mindenki maga dönt.

Amúgy ilyen volt:

(#37813) blizzrd válasza RP1980 (#37812) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Ne ertsd felre,nem vitatom amit irsz. Nyilvan a taposo resze megint mas mint az idomok.
De jo az ha van negativ tapasztalat is. :)
Egyebkent szepek a kerekek ;)

[ Szerkesztve ]

(#37814) RP1980 válasza blizzrd (#37813) üzenetére


RP1980
tag

Semmi gond, nem értettem félre így nem is sértődtem meg ;) Köszönöm, mostmár porfestve vannak, az remélem bírni fogja :)

[ Szerkesztve ]

(#37815) proof88 válasza proof88 (#37795) üzenetére


proof88
addikt

Nna, lecsapattam, alul is talajszintig levittem a lándzsát és úgy fordítottam hogy amennyire lehet felfelé spricceljen, ezt minden oldalon megpróbáltam, egyébként meg jó nagy szél van szóval a nagy mosás közben magamat is lemostam meg más autókat is akik már a porszívózás fázisban voltak, pedig próbáltam olyankor nem tolni mikor nagyobb szél jött de végül is esélytelen volt ebben az időben. Északnyugati szél van, nyilván a mosó beállók iránya észak-déli szóval jól átfúj rajta a szél.

(#37816) energy4ever válasza blizzrd (#37803) üzenetére


energy4ever
addikt

Nalad jo lett, vagy elojottek minosegi problemak, mint ahogy masnak is itt? :F

(#37817) csoki7


csoki7
csendes tag

Sziasztok!

Alapoknál nem találtam, így feltenném topicban a kérdést. Mivel lehetne jól rászáradt méhviaszt "lemosni az autó oldaláról? Nedves törlőkendő, meleg víz megvolt, nem jött le. Teafaolajjal próbálkoztam még finoman, de nem volt meggyőző. Sebbenzint is szereztem, de őszintén szólva azt félve merem használni, könnyen nem hozta le, nagyon sokáig súrolni meg nem akartam vele, hátha árt a fényezésnek.
Valakinek valami ötlet? Polirozni majd elviszem a kocsit, de ahogy olvastam, azt inkább majd tavasszal kéne, de addig jó lenne megszabadulni a cucctól, így is már hónapok óta rajta lehet. (előző tulajdonos lusta volt letisztítani.)

Köszönöm a segítséget!

(#37818) Formaster válasza csoki7 (#37817) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Pedig benzin. :R

(#37819) energy4ever válasza csoki7 (#37817) üzenetére


energy4ever
addikt

Aceton mentes fektisztito.
Az nem bantja a festest, uveget, egyik muanyagot sem, valamint teljes mertekben elparolog. :K

(#37820) blizzrd válasza energy4ever (#37816) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Ahogy irtam, nincs szemelyes tapasztalat, csupan a masok altal elmondottak alapjan mertem javasolni. Mindazonaltal en a sajat robogomat tovabbra is ezzel tervezem megcsinalni :)

(#37821) KisBundi válasza csoki7 (#37817) üzenetére


KisBundi
őstag

Méhviaszra én inkább az alkoholt ajánlom. IPA jó lehet. :)

(#37822) csoki7 válasza Formaster (#37818) üzenetére


csoki7
csendes tag

Akkor bátran nyomathatom a sebbenzint, nem fog kárt tenni a fényezésben? Műanyag részeket (ott is van pár pötty) gondolom nem bántja.Nem fogja széthordani a viaszt? Utána feltételezem bő vízzel mossam le.

Köszi a választ amúgy!

(#37823) csoki7 válasza KisBundi (#37821) üzenetére


csoki7
csendes tag

Őőő, amíg nem olvastam vissza a topicban, nem értettem hogy hogy jön ide az IPA sör... :D

Ha sebbenzin nem működik faszán, akkor jöhet az IPA!
Köszi!

(#37824) prannk


prannk
őstag

Hali. Dyna festékből keverték a színt. Plusz adtak mipa 2k lakkot. Mennyi idő után lehet ráfujni a lakkot a színre?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37825) KisBundi válasza prannk (#37824) üzenetére


KisBundi
őstag

A bázis gyorsan szárad szobahőmérsékleten. Kb 10-15 perc után fújhatod a lakkot. :)

(#37826) Kereplő válasza Formaster (#37767) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Lehet, hogy az ablakpucolók nem tartalmaznak semmilyen különös maró anyagot, de arra azért nem árt figyelni, hogy ammóniát ne tartalmazzon, mert árthat a fóliázásnak, sőt.

(#37827) Kereplő válasza csoki7 (#37822) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

"Akkor bátran nyomathatom a sebbenzint, nem fog kárt tenni a fényezésben? "

Ahogy más sem nagyon, lévén hoyg nézne ki az, hogy a benzinkúton az esetleg lecsepegő benzin fémig oldaná a fényezést :DD

(#37828) tomi5244 válasza BigBlackDog (#37798) üzenetére


tomi5244
őstag

Elmentem tegnap ebbe a mosóba. Gondoltam 1x kibírhtó, le akartam öblíteni a sót, latyakot.

Meglepően jól leszedte a koszt. A szárítás nem túl hatékony, de ettől függetlenül én elégedett vagyok. A fullosat kértem, mert abban van alváz öblítés is. De szerintem nem ér 2500.-. 2 ezer lenne a reális érte.

(#37829) Mappa válasza tomi5244 (#37828) üzenetére


Mappa
addikt

Jó lett volna egy befor/after kép :B

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#37830) BigBlackDog válasza tomi5244 (#37828) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szép vas! :K Valamiért azt hittem, hogy Neked MK6 Swift van. :B

(#37831) tomi5244 válasza Mappa (#37829) üzenetére


tomi5244
őstag

Jogos, elfelejtettem a nagy sietségben. :) De amúgy három hete volt lemosva. A múltheti havazás betett neki, latyakos, saras réteg volt rajta rendesen.

BigBlackDog: Köszi! :) Nyári, felnis szettel még szebb! :)

(#37832) proof88 válasza tomi5244 (#37828) üzenetére


proof88
addikt

Nem írtad hogy melyik mosó és merre. :)

(#37833) tomi5244 válasza proof88 (#37832) üzenetére


tomi5244
őstag

A válaszban ott van, de belinkelem :) Székesfehérvár, Budai - Donát u. találkozásánál van az OMV kút. [link] Érintés nélküli aktívhabos mosó.

(#37834) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!

Óbudai auchanba van egy-két kiárusított sonax cucc.

Sonax Xtreme 02012000 Brillant Wax 1 NanoPro - 1450Ft
Sonax Bőrápoló Krém - 1690Ft
SmokeEX - 1890Ft
Auto shampoo - 1100Ft

meg egy-két nyárimosó konc. és klímatisztitó.

ha vkit érdekel..

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#37835) Motion_Blur válasza tomi5244 (#37828) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A gumiápolás el ne maradjon! :P

Szép a vas! Én kb ott szoktam szárazolni ahol áll az autó ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37836) proof88 válasza tomi5244 (#37833) üzenetére


proof88
addikt

bocs, úgy látszik fáradt vagyok :))

(#37837) Shodan


Shodan
addikt

Leatherman
1,030 posts
I manufacture Upholstery Leather for a living and can tell you that 90% of problems are the result of so called cleaning and conditioning products. Automotive leather has such a heavy pigment coat applied to it to ensure that it meets the incredibly long list of requirements set by the motor manufacturers that it might as well be vinyl. All that is needed to clean it is a slightly damp cloth and a soap solution (natural not perfumed) or a light squirt of fairy liquid. If you apply any of the so called hide food's all you will do is to break down the surface of the leather and cause premature wear. The British Leather Confederation carried out tests on a large quantity of these products and came to the conclusion that they are either, a complete waste of money because they are in fact only soap and water, or caused damage to the leather surface.
In the good old days of vegetable tanned leather as used in cars prior to about 1960 it was essential to use a hide food because the leather did not have a pigment coating and would dry out quite quickly. Modern leather is chrome tanned and does not suffer the sam(I)(/I)e problems.

[link]

Ez mennyire valid? kb annyi hogy elég lenne a szappanos víz, mert az autóknál használt bőr amúgy is sokkal strapabíróbb és ezek a cuccok csak felpuhítják, roncsolják ezt a védőréteget...

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#37838) Kereplő válasza Shodan (#37837) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Igen, teljesen valid, ma már nem cserzetten érkeznek a bőrök, hanem pigmentbevonattal (az, hogy mennyiben is tekinthető egy "bőr" egyáltalán tényleges bőrnek és nem darálékból készített bőrkészítménynek, azt most hagyjuk :-) )

A dolog ott fogható meg, hogy amikor egy bőrfelülethez érünk, nem tudjuk megállapítani szemre, hogy van-e és ha igen, milyen minőségű bevonat rajta.
Mennyire kopott, esetleg akár foltokban hiányzik a bevonat, vagy már semmit nem véd?

Ezért némi óvatossággal kell a bőrhöz közelíteni - egy enyhe APC-s vagy egyéb tisztítószeres áttörléssel gond nem lehet, ha kijön minden, akkor a bevonat működik, ha meg marad valami, akkor jöhetnek a speciálisabb bőrkezelő szerek, tehát tényleg nem érdemes rögtön a drága dolgokkal kezdeni. :K

(#37839) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de szerintetek a futómű gumi alkatrészeit, (pl gumiharangok, gömbfejek porvédői, szilentek) érdemes nèha valami gumiápolóval lekezelni, valamelyest késleltetve ezzel az öregedésüket? Vagy inkább ártana, mint használna?

(#37840) MunezXBK válasza Hellas (#37839) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet hülye kérdés/I]

Az.

(#37841) mokiber válasza ReFleXx (#37791) üzenetére


mokiber
tag

igen, köszi, már szereztem gyári ford stiftet. elmókolok majd vele. csak azt nem tudom, hogy a fém rész alá mit kenjek a stift alá. a műanyagra úgy tippelem nem kell semmi alá, csak csiszolni 3000-es papírral, ha jól olvastam itt valahol.

(#37842) Formaster válasza Shodan (#37837) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nekem a következő a véleményem a bőrről. Először is, vannak jó és rossz bőr belsők, láttam olyan, hogy bármit csinálsz vele hullanak (Volvo, bocs Ferrari1 ;] ) illetve olyat is, pont a családban, hogy most 11 éves az autó, végig csillag garázsban állt, 1 éves kora óta a gazdájánál van, sosem ápolta, sosem tisztította mégis olyan mint az új (E280, perforált változat). Én mégis úgy gondolom, hogy alapvető higéniai kérdés, hogy legyen tiszta amin ülünk, de ezt nem kell túlzásba vinni, ha viszonylag tisztán is tartjul. Tehát évente 1x max 2x legyen a bőr kitisztítva, viszont az ápolás megfelelő szerekkel nem árt 3-4 havonta, legkésőbb fél évente. Oké, hogy festett, oké hogy darált, oké hogy bevonatozva van, de ha a darált bőr is szárad, zsugorodik, majd repedezik. Szerintem egy tisztességes ápolóval és tisztítóval nem árt az ember, ha nem minden hónapban használja.

(#37843) 1stVikman válasza Formaster (#37842) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ápolás előtt nem kell minden esetben tisztítani?
Én a hidegek miatt nem mertem nekiállni, mert 2 napos procedúra, és féltem, hogy a fagy veszély miatt ártok vele.

(#37844) Formaster válasza 1stVikman (#37843) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ez leginkább attól függ, mennyire zsíros, koszos a felület. Mindenképp alaposan ki kell porszívózni, leginkább a réseket, de ezt ugye gyakrabban is kell, nem csak fél évente. Nyáron nyilván kell tisztítani, mert beleizzadsz, zsíros lesz az ülés, a téli időszakban viszont nem fog zsírosodni, ilyenkor az is elég, ha egy melegebb napon bekened ápolóval. Persze, ha indigós farmer nyomok vannak rajta (világos bőrőn látni leginkább), akkor azt ki kell tisztítani mihamarabb, de ügyelünk arra, hogy ilyen ne legyen. Sajnos előfordult már.

Egy jól karbantartott bőrt nem kell minden alkalommal tisztítani, sőt, a vegyszereket csak akkor használjuk, ha muszáj. Nálam ez így bevált, most 10 éves az autóm 220e km-el, 5 éve van nálam és azóta így csinálom. Viszont, ha rossz minőségű bőr van benne, csinálhatsz amit akarsz, hamar tönkremegy. Amúgy meg félbőr rulez :DDD A következő autóm tuti olyan lesz.

[ Szerkesztve ]

(#37845) 1stVikman válasza Formaster (#37844) üzenetére


1stVikman
senior tag

Nekem félbőr. :D
Igazából attól féltem, hogy a tisztító vagy az ápoló nem szárad meg rajta / nem issza be rendesen ilyen időben, és bele/ ráfagy. Így meg a mikrokristályok roncsolnák a szerkezetét.
De ha csak apolózni kell az meg lenne gyorsabban, több ideje lenne beszívódni, kisebb eséllyel fagy meg.

(#37846) jozsi252


jozsi252
veterán

Ha esetleg lenne egy Slim’s-es rendelés, van aki beszállna esetleg?

iPhone 13 Pro Max

(#37847) Formaster válasza 1stVikman (#37845) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az a helyzet nem tudom, hogy otthon milyen idő van, itt napon elég kellemes.

(#37848) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Egy rossz fogásváltásnál szépen végigkapartam a körmömmel a kormányt. Mit lehet ezzel csinálni?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#37849) energy4ever válasza newmoonlight (#37848) üzenetére


energy4ever
addikt

Koromvago csipesz? :F

;]

(#37850) newmoonlight válasza energy4ever (#37849) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Tudtam, tudtam, tudtam... .😥
A jó hír az, hogy mindig rövid a körmöm. De mielőtt túlságosan belemerülnénk abba, hogy mim rövid és mim hosszú, talán a probléma lényegi részére koncentrálhatnánk plíz. 🙄

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.