Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Formaster válasza RP1980 (#38998) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én Servface-t használok, de vannak még jó termékek.

(#39003) blizzrd válasza FeRRaR1 (#38991) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Miből látod hogy megromlott?

(#39004) Peti78 válasza blizzrd (#39003) üzenetére


Peti78
őstag

Más az íze :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#39005) i-sti


i-sti
senior tag

Elfogyasztottam a szörnyes felni pucolót.
Szeretnék rendelni egy nagyobb kiszerelést.
Maradhat ez vagy van jobb ár/érték arányú cucc?
Néztem az oldalát de nem írja, hogy lehet e hígítani, mivel nekem nagyon mézes állaga volt amit spriccelt.
Itt jegyezném meg, hogy nekem a spricnis flakon egyáltalán nem jött be.
ValetPronak, AutoFinessnek sokkal jobbak voltak a spricnis részei.

Novum Forum Siculorum

(#39006) polonic válasza #45553408 (#39002) üzenetére


polonic
félisten

Szombathely.

Fővárosban tud valaki jó helyet?

(#39008) blizzrd válasza Peti78 (#39004) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Kenyéren nem jön annyira ki...

(#39009) Veron válasza Formaster (#38995) üzenetére


Veron
őstag

na az én motorháztetőm is ilyen. viszont se tegnap este közvilágítás mellett, se ma reggel a napon nem látszódott. mikor szokott előjönni a hologram?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#39010) RP1980 válasza Formaster (#39001) üzenetére


RP1980
tag

Az ultimát én is néztem, de sajnos nem elérhető halandók számára :) Így C.Q. UK. 3.0 lett. Arról vélemény/tapasztalat? Még egyenlőra a polcon várja az aplikálást :K

[ Szerkesztve ]

(#39011) polonic válasza #45553408 (#39007) üzenetére


polonic
félisten

Köszi

Mobilról nem láttam meg. Na de jobban megnézem.

(#39012) Formaster válasza RP1980 (#39010) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nem tudok róla semmit, de van a Servfaces-nek is halandó számára elérhető 24-36 hónapos terméke. Majd ránézek már melyik az. :R

(#39013) RP1980 válasza Formaster (#39012) üzenetére


RP1980
tag

Köszönöm szépen. Ez a Carpro C.Q. a többi neves gyártóhoz képest elég jó árban volt ezért is lett ez. Ha jól tudom a servfacestől a suave ami a hobbystáknak elérhető, de arról annyira meggyőző dolgokat nem olvastam.

(#39014) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Kochchemie pol star aki használ, milyen arányban higítja?

(#39015) troll81 válasza Unlimited (#39014) üzenetére


troll81
addikt

1:15 ben meg 1:10 ben :K

(#39016) Unlimited válasza troll81 (#39015) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Köszönöm!

(#39017) sutszi


sutszi
veterán

Matt műanyagra(főleg műszerfal, meg ajtók egyes részei) milyen tisztító és milyen ápoló ajánlott? Ne fényesedjen de mély élénk színeket szeretnék. Meg, hogy kevésbé porosodjon.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39018) tibbike01 válasza sutszi (#39017) üzenetére


tibbike01
őstag

Én ArmorAll-t használok nagy megelégedéssel, de kipróbálnék valami újat. 3adjára már nem veszem meg.

(#39019) i-sti válasza sutszi (#39017) üzenetére


i-sti
senior tag

Tisztítani én évente egyszer gyenge APC-vel átmegyek rajta.

Havonta kap egy AF Spritz-es ápolást.

Novum Forum Siculorum

(#39020) sutszi válasza i-sti (#39019) üzenetére


sutszi
veterán

Milyen APC-vel?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39021) i-sti válasza sutszi (#39020) üzenetére


i-sti
senior tag

Novum Forum Siculorum

(#39022) Formaster válasza RP1980 (#39013) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Meglepődve tapasztalom, hogy pár termék eltűnt a Servfaces shopból. Volt pl ami a Suavénél papíron jobb volt, sajnos már nem elérhetò. Szerencsére van még 1 készleten nálam ;]

(#39023) RP1980 válasza Formaster (#39022) üzenetére


RP1980
tag

365 coatjukra lennék nagyon kíváncsi. Árban nagyon kedvező. Már-már gyanúsan.

(#39024) tibbike01


tibbike01
őstag

Glacoból melyik az ajánlott?
A sima
A large roll
Az ultra

Illetve ezeket az oldalsó üvegekre és hátra is kenitek vagy csak a szélvédőre?
Az ultra majdnem dupla annyi, mint a sima. Megéri?

[ Szerkesztve ]

(#39025) Formaster válasza tibbike01 (#39024) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az ultra az ultra brutál. A 12 hónap kegyes hazugság, nekem másfél éve van fent. Viszont akkor ajánlatos, ha sokat pályázol, mert a kezdeti 60km/h-ból gyorsan lesz 80-100km/h-nál jelentkező lepergés, de azt stabilan tartja. Most vettem először a Large-ot, ez elvileg 40-50 -körül ledobja, majd meglátjuk meddig marad fent.

(#39026) tibbike01 válasza Formaster (#39025) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem sűrűn pályázok, kb 2-3 havonta csak. Akkor inkább hagyjam a fenébe? Megy rá fossu akkor.

[ Szerkesztve ]

(#39027) jozsi252 válasza tibbike01 (#39026) üzenetére


jozsi252
veterán

Szélvédőre Fusso-t elfelejteném a helyedbe!

iPhone 13 Pro Max

(#39028) RP1980 válasza jozsi252 (#39027) üzenetére


RP1980
tag

Egyetértek! Ha csak/zömében városi használatú az autó, akkor pedig ne tegyél rá semmit. Ja és szerintem a "sima" roll on éri meg a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#39029) tibbike01 válasza jozsi252 (#39027) üzenetére


tibbike01
őstag

Miért is ne?
Eddig minden kezelésnél raktam szélvédőre a Fusso-ból és alapvetően meg voltam vele elégedve, csak nem szélvédőn nem tart olyan sokáig mint karosszérián.

(#39030) RP1980 válasza tibbike01 (#39029) üzenetére


RP1980
tag

Amúgy a Fussoról tegnap hallottam újabb infókat. Ugye egy ideje írtam, hogy egészségre káros. Most konkrétizálták a káros hatásait a benn elévő oldószereknek. Rákkeltő (ez ugye eddig is tudott volt), genom károsító/modosító és adott esetben magzat károsító hatása is van. Mondjuk nem tudom menni a lány itt köztünk, de leendő apukáknak sem árt tudni.
Szóval én az enyémet jó mélyen a pincébe teszem és ha használni is fogom, akkor szigorúan gumikesztyűvel és maszkkal.
Na én így lettem Fusso rajongoból nagyon óvatos felhasználó

[ Szerkesztve ]

(#39031) Peti78 válasza RP1980 (#39030) üzenetére


Peti78
őstag

Ezt a vizsgálatot melyik cég végezte, és melyik cég megrendelésére?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#39032) polonic válasza RP1980 (#39030) üzenetére


polonic
félisten

Ez mondjuk komoly. De az új formulában már nem lesznek benne ezek az igen csak káros adalékok.

(#39033) tibbike01 válasza RP1980 (#39030) üzenetére


tibbike01
őstag

Jó lenne ezekhez az infókhoz valami forrás. Így bárki írhat bármit.

(#39034) RP1980 válasza tibbike01 (#39033) üzenetére


RP1980
tag

Nem tudom milyen vizsgálatok voltak. Mivel azt az idegen nyelvet beszélem a legjobban így német youtube csatornákon beszéltek róla pl. autolackaffen, xaron fr, detaling verliebt.
Félre értés ne essék, nem lebeszélni akarok senkit, csak elmondom a hallottakat, de mielőtt vészmadárnak lennék titulálva, ez a téma számomra lezárva. Mint írtam nagy Fusso rajongo voltam, kb. 6 évvel ezelőtt hozattam az első dobozzal, de ha akkor ezt tudom, lehet nem a garázsban, zárt ajtók mellett waxolom a felnieim gumikesztyű nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#39035) RP1980 válasza Peti78 (#39031) üzenetére


RP1980
tag

Passz! Ami biztos, toluol és xilolt tartalmaz. Ezeknek az anyagoknak meg bárki utána tud nézni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39036) Peti78 válasza RP1980 (#39035) üzenetére


Peti78
őstag

SZerintem ez annak lehet érdekes, aki naponta két autót megcsinál. Talán annak. Nekünk, mezei felhasználóknak sokkal ártalmasabb a sok E-betű amit a szervezetünkbe viszünk. Nyilván különbözőképpen lehet ehhez hozzáállni, engem ez nem különösebben zavar. Pár napja rendeltem a második dobozzal, el is fogom használni. Aztán jöhet az új, addig olvasgatom milyen tapasztalatok születnek vele kapcsolatban. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#39037) RP1980 válasza Peti78 (#39036) üzenetére


RP1980
tag

Én sem vagyok az a nagyon óvatoskodó emberke, az első ilyen mondat hallatán kb. azt mondtam magamba ezek a németek túl óvatoskodóak. Aztán mikor szinte hetente előjön a különböző csatornákon, akkor már felkapja az ember rá a fejét. Persze lehet, hogy csak a piacról akarják kitúrni, mert konkurencia lehet még a gyengébben muzsikáló kerámiáknak is.
Abban egyetértünk, hogy napi szinten nem dolgoznék vele. Napi használatra pl a ServFacest használják a deutsch-ok mert azok allítólag full biztonságosak. Amíg valaki be nem bizonyítja az ellenkezőjét.

(#39038) KisBundi válasza RP1980 (#39035) üzenetére


KisBundi
őstag

Így igaz. Benzolszármazék ez is. Vegyiparban dolgozom (Borsod Chem) ahol ezek mind alapanyagok. Több egy évtizedni munkaviszony távlatából mondhatom, hogy amit a Fusso tartalmazhat olyan minimális, hogy szinte semmilyen hatással nincs a szervezetre. Itt napi szinten találkozunk ezekkel a szerekkel, de a rendszeres orvosi vizsgálatoknak és munkavédelmi előírásoknak köszönhetően szinte nulla a szervezetre gyakorolt hatása. Amennyiben otthon egy gumikesztyűvel fél évente felkened az autóra, olyan minimális az expozíciós idő, hogy 0% az esély, hogy bármilyen károsodást szenvedj. :)

(#39039) Peti78 válasza RP1980 (#39037) üzenetére


Peti78
őstag

Ez az a cég aminek az információs email címe .de ugye? ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#39040) Formaster válasza Peti78 (#39031) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Gondolom hallottál már a teflon káros hatásairól, na az ezt lágyan tartó anyag tulol xylene stb még tátesz egy lapáttal. Nem érdemes játszani, kesztyűt kell húzni, szellőztetni kell, de ez mindenre igaz, a többi sem rózsaharmatból van.

(#39041) polonic


polonic
félisten

Autófóliázás témakörben jártas itt vki?

Nem találtam topikot neki.

Kinéztem már a fóliát, SkyFol NT Pro lenne az. Első szélvédőre és első oldalsó ablakokra is tehető műbizonylattal. Hátulra meg egy kicsit sötétebb menne.

Inkább a kérdés az, hogy melyi műhelybe vigyem, mert rengeteget találtam. És ekkora pénzbefektetés mellett kiváló eredményt szeretnék kapni.

(#39042) Formaster válasza polonic (#39041) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Olyat nézz, akik rég a piacon vannak, sok garamciát adnak. Az első szélvédő nem tudom mennyire hivatalos, oda gondolom csak hővédő menne, de ha nincs sötétítés az inkább csak UV fogó, a hővédelem tudtommal a sötétítéssel egyenes arányú.

(#39043) polonic válasza Formaster (#39042) üzenetére


polonic
félisten

A hő és uv védelem lenne a cél. Az említett skyfol nt pro-ról azt írják ez megfelel annak és tehető előre, műbizonylat is van.

(#39044) Formaster válasza polonic (#39043) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Igen, ez mindenhol így van, a hővédelem a sötétítéssel arányos. Az első üvegekre nem engedélyezett, vagy csak minimális szinten a sötétítés, de nem vagyok a törvényekkel naprakész, kérdezd az applikatort/gyártót.

(#39045) i-sti


i-sti
senior tag

Ezt is be lehetne rakni az összefoglalóba:

[Pan TheOrganizer - MJJC Foam Cannon Review]

Novum Forum Siculorum

(#39046) jozsi252 válasza polonic (#39041) üzenetére


jozsi252
veterán

Én is épp fóliázás előtt vagyok, de húzom halasztom mert nem tudom melyik műhelybe vigyem. Bár én a LLumar-t néztem ki mint gyártó, de a SkyFol is alternatíva. Mind a kettőnek nagyon jó minőségű a fóliája.
A B oszloptól előre olyat lehet csak rakni aminek minimum 70%-os fényáteresztése van, szóval ott max UV védelmet fogsz kapni inkább. Hátrább viszont mehet bármilyen sötétségű.

iPhone 13 Pro Max

(#39047) polonic válasza jozsi252 (#39046) üzenetére


polonic
félisten

Érdekes egyébként, mit találtam.

Először a skyfol fóliákat itt néztem. És itt van az említett nt pro, ami előre is rakható.
Közben meg a Skyfol saját oldalán nincs is NT Pro. De a google-be beírva a találatok között kodobja a skyfolt az nt pro-ra, csak megnyitva 404-et dob.

Llumar fóliában milyet néztél ki? Én mindenképp az egész autót akarom fóliáztatni.

(#39048) RP1980 válasza polonic (#39047) üzenetére


RP1980
tag

Ha színezettet tetetsz a "b" oszloptól előre akkor a szerv figyelme is rád fog irányulni, de ahogy olvasom oda áttetszőt tervezel. 😉 Én ezt elkövettem egyszer, hát még1x soha. Mikor párhuzamos parkolásnál hóviharba le kellett húzni az ablakot, h lássam a patkát vagy bármit is a visszapillantóban az pazar volt 😀
Amúgy én mindegyikre 3M et tetettem. Maximálisan elégedett voltam/vagyok vele.

(#39049) polonic válasza RP1980 (#39048) üzenetére


polonic
félisten

Igen, áttetszőt szeretnék. Nem akarok problémát belőle. Az UV védelem az elsődleges, de a hővédelem is fontos.
Az NT Pro-t direkt azért néztem ki, még az áttetszőnek is van hővédelme. Legalábbis azt írják.
B oszloptól hátra meg kitalálom milyet. Fekete az autó, képet is raktam be róla, jól mutatna B-től hátra a sötét ablak. De az is lehet, hogy sima lesz oda is, mert kicsit sötétített az ablak.

Muszáj megcsináltatni. Nagyok az üvegfelületek és nyáron, hiába van klíma, irtózatosan átmelegyzik az autó, vagy 20 perc, mire lehűl. Meg ha már le is húlt, a Nap még akkor is éget elég rendesen.

A 3M-et nem ismerem, de utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#39050) jozsi252 válasza polonic (#39047) üzenetére


jozsi252
veterán

LLumar-ból én ATC 20-as fóliát néztem a B oszloptól hátra. LLumar-nál ATC meg ATR között az a különbség hogy az ATR fémek felhasználásával készült, ezért a hővédelme jobb mint az ATC fóliáé. Olyan 10-15%-al enged be kevesebb hőt az ATR fólia az ATC-vel összehasonlítva.

Szerintem SkyFol-nál a műhelyeknél érdeklődj hogy pontosan milyen van nekik amit felraknak.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.