Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) Sub-ZeRo válasza j.bravo (#37350) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Zár jégoldód veszel, meg WD 40-et. Ha befagy, zárjégoldó, majd egy kis wd 40. Taszítja a vizet meg keni is.

Továbbá, az ablakok tetejét, vagy a fészket ahová érkezik, mivel lehet/szabad kezelni hogy az ablak ne fagyjon be?
Letakarod, vagy veszel jégoldót az ablakra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37352) j.bravo válasza Sub-ZeRo (#37351) üzenetére


j.bravo
addikt

Tető alatt állok otthon, a szélvédőről már nem kell kaparni a jeget, ezért fura hogy ezek történtek.
A wd40 nem olyan, általánosan ellenjavallott anyag, mint a szilikonspray?

Whatever.

(#37353) Formaster válasza privacy99 (#37343) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én is azt tudom javasolni, hogy minőségi vonalon indulj el, minél kevesebbszer kell a lakkhoz érned, annál jobbat teszel vele. Minden alkalommal amikor simogatod, fenn áll a lehetőség, hogy újabb és újabb karcokat csinálsz rajta, bármilyen óvatosan is állsz neki.

Külsőre két lehetőséged van amik a legjobbak. Vagy fusso, vagy kerámia bevonat. A fusso is igényel némi rutint, a kerámiát pedig inkább szakemberre bíztnám és ha erre hajlasz, akkor inkább a jobbakból válogass, Nanolex, Servfaces, Kamikaze.

Vagy veszel Collonite-t és rendszeresen dobsz még rá valamit pluszba, pl Sonax Xtreme Brilliant Shine gyorswaxot. Ami a madárkakit illeti, sose hagyd rászáradni, mert elég gyorsan kárt tud tenni, ahogy ilyet észlelsz az első utan a mosóba vezessen.

A beltérre talán megteszik a wolfos cuccok is, ezekkel nincs sok tapasztalatom, de ott kicsit rugalmasabb a helyzet, több jó dologból is lehet válogatni, de én olyasmit használok, ami otthon nem igazán kapható.

(#37354) adriankoooo válasza ezsiasi (#37349) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Milyen anyaggal érdemes sikosítani? :B

Egyébként a Wolf bolt csak nálam nem meg (külföldről)?

(#37355) ezsiasi válasza adriankoooo (#37354) üzenetére


ezsiasi
csendes tag

[link] Ezt használom. Vigyázni kell, hogy meg ne száradjon. Ha végeztem egy elemmel lemosom bő vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#37356) sutszi


sutszi
veterán

Tudtok olyan boltot 13.kerületben vagy közel hozzá, ahol kereshetek Sonax pumpás jégoldót?
olajwebshopnál(óbudai bolt) már kerestem de ott nincs.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37357) Mappa válasza sutszi (#37356) üzenetére


Mappa
addikt

Auchanokban nézz körül, sonax polc szokott lenni az autós cuccoknál. Múltkor láttam volt jégoldó, ablakmosófolyadék és ehhez hasonló téli cuccok :K

nem kötelező megadni

(#37358) troll81


troll81
addikt

Még jött az első adag, kíváncsi leszek mit mutat a teszt a később.

[ Szerkesztve ]

(#37359) sutszi válasza Mappa (#37357) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi szépen! :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37360) Petyyyyy válasza troll81 (#37358) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az AG Tyre shine szilikon bázisú. Csak mondom.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37361) privacy99 válasza Formaster (#37353) üzenetére


privacy99
senior tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Akkor mondjuk az alábbi összeállítás Aliexpresses mikroszálas kendőkkel kiegészítve tartós, hosszú ideig elegendő lehet? Lehet, hogy ez az én hülyeségem, de szeretem, ha minden egy gyártótól van. Vagy a Soft99 annyira nem jó, csak a Fusso wax?

Így meglennének a belső műanyagok, kárpitok, üvegek, felnik, gumik. A külső mosást az érmés mosóban kezdeném, aztán kézzel a lakktisztító szerrel, utána pedig wax. Sajnos a két vödrös megoldásra nincs lehetőségem.

Félig műbőr az ülés, azért a bőrtisztító.

Köszönöm!

(#37362) troll81 válasza Petyyyyy (#37360) üzenetére


troll81
addikt

Tél van téli gumin kipróbálom.nem tudom milyen lesz,sok embernek ismerősnek megfelel.polymer silicone még látjuk mit dob a gép rá,elvileg nem sima szilikon,ha jól olvastam.

(#37363) Formaster válasza privacy99 (#37361) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én nem ismerem ezeket a termékeket a Fusso kivételével, az viszont jó termék, meg a Glaco is. A műbőrhöz nem igazán kell tisztítószer, de hagyd bent, ha gondolod. Viszont az a Compoundot gyorsan húzd ki a listáról, ha nem akarod tönkretenni a vadonat új autó fényezését. A compound jelentése, hogy csiszoló hatással bíró anyag, én semmiképp nem használnám egy új autó fényezésén. A műanyag tisztítót szintén kivenném a listából, egyenlőre nem kell.

Amit inkább betennék, az a Soft99 Glaco és ha a külső fényezetlen műanyagokat óvni akarod, akkor csapj hozzá egy Carpro Dluxot vagy Carpro Perlt valahonnan.

(#37364) bul07 válasza bul07 (#36046) üzenetére


bul07
nagyúr

Szeptember közepén kaptam itt tanácsot vízkő ellen acélgyapjúra

Első rendelésem máig nem jött meg, 11hó 11-én újra rendeltem ami a mai napon meg is jött

Pár nap múlva kicsit melegebb lesz és lehet tennék próbát

Kérdésem az hogy elég ha szappanos vízbe mártva polírozom vagy márthatom 20% ecetbe és akkor úgy?
Melyik lenne az ideálisab?

Ugye én a külső visszapillantó tükröket meg a külső üvegfelületeket takarítanám
Ezekre nyugodtan rámehetek a acélgyapjúval?
Nincs valami védő réteg a üvegen külső felületén ami sérülhet?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37365) Kakaduku válasza bul07 (#37364) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Csatlakozom a kérdéshez. Engem is érdekelne, mondjuk első sorban nekem láthatatlan kosz letakarítására kellene. :DDD

(#37366) Formaster válasza bul07 (#37364) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A szelvédő alsó felén, a lapátok alatt van egy fekete sáv általában, ott tökéletesen látod, hogy ha karcolódna. Nekem sosem volt gondom vele, de minden autónál először itt próbálom ki, nehogy valami megtrefáljon. Ha megszáradt és karcmentes, akkor mehet mindenhol. Nem erősen nyomva, hagyd hogy csak a finom szálak dolgozzanak. A szappanos víz tökéletes.

(#37367) Sub-ZeRo válasza j.bravo (#37352) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, én azt szoktam használni a zárakhoz a kocsihoz. Az ajtózsanérokhoz meg egy kis fehér zsírt.
Nekem eddig beváltak. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37368) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Buta kerdes de: mi a kulonbseg a gyogyszertari es az izopropil alkohol kozott? Mert ez utobbit tervezem venni de eleg keves helyen lehet hozzajutni :/

(#37369) RP1980 válasza BigBlackDog (#37347) üzenetére


RP1980
tag

Frissen jött a porfestőtől ezért csak ipás törlést kapott.

(#37370) RP1980 válasza sutszi (#37356) üzenetére


RP1980
tag

13 ban van a sonax mintaboltja. Bodor u. 5.

(#37371) tibbike01 válasza RP1980 (#37370) üzenetére


tibbike01
őstag

Itt milyen árakon vannak a dolgok?

(#37372) Iki77 válasza adriankoooo (#37354) üzenetére


Iki77
csendes tag

Szia!
Sajnos külföldön nem lehet a shopról rendelni.
Én most jöttem haza ,itt egyből működött minden.
Üdv:Márton

(#37373) Ummon válasza blizzrd (#37368) üzenetére


Ummon
csendes tag

A gyógyszertári az etil alkohol lesz.

(#37374) jozsi252 válasza blizzrd (#37368) üzenetére


jozsi252
veterán

https://www.toparuk.hu/VMD-ITALIA-Isopropyl-alkohol-1-L-17289L-

Ne várj vele sokat mert szerintem max 1-2 db van belőle. Én is innen tudtam csak venni, sehol máshol nem találtam ahol lenne raktáron.

iPhone 13 Pro Max

(#37375) Formaster válasza Iki77 (#37372) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ez így 2018ban elég lesújtó, sajnos a shop is tele van bugokkal.

[ Szerkesztve ]

(#37376) bul07 válasza Formaster (#37366) üzenetére


bul07
nagyúr

Szélvédőt nem akarom csak az oldal üvegeket, mert ott is van vízkő nyom

Gondolom a tükrön is mehet nyugodtan

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37377) 4z1st3n válasza jozsi252 (#37374) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

Szia!
Az egy kicsit drága. Én innen szoktam venni és van raktáron: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37378) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Múltkor írta valaki hogy megy a harc a gumija oldalfalával, mert az barnul. Egy mosás után meg kell sprickolni IPA-val, áttörölni mikroszálassal és kész. Utóbbit legalább kétszer meg kell ejteni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37379) jozsi252 válasza 4z1st3n (#37377) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen most már van, amikor kerestem akkor nem volt aztán azért voltam kénytelen a másik mellett dönteni. Viszont amit linkeltél 1190 a szállítás, itt meg csak 690. Nyilván még mindig a tiéd az olcsóbb, de nekem fontos volt a Pick Pack-os átvétel így mindenképp a másikkal jártam én jobban.

iPhone 13 Pro Max

(#37380) 4z1st3n válasza jozsi252 (#37379) üzenetére


4z1st3n
csendes tag

Kinek a pap...
Nekem meg a bolt nincs messze. :)

(#37381) Formaster válasza Petyyyyy (#37378) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én tömény APC-vel + gyökérkefével sikálom, majd száradás után mehet rá az ápoló. Így hosszan is tart.

bul07 mehet oda is, de óvatosan, ha lakkozott a búra és körbe veszi. Én a tükröket inkább pengézni szoktam.

(#37382) Iki77 válasza Formaster (#37375) üzenetére


Iki77
csendes tag

Igen.Sajnos ez így van. :K

(#37383) hans74


hans74
csendes újonc

sziasztok! Olyan kérdésem lenne ,hogy vannak ezek az önkiszolgáló magasnyomású aut.mosók ,és álltalában az utolsó előtti lépés a "viaszos kezelés" majd fényesítő öblítés..na most ha a végén még nyomnék rá egy viaszost....,és nem öblíteném le?? (a hideg taknyos,latyakos,havas,jeges időjárás miatt gondoltam)szóval jó ötlet,vagy hülyeség,és ártok vele a kocsinak? (állítólag nyáron a tűző nap miatt nem ajánlott..Köszi!

(#37384) Petyyyyy válasza Formaster (#37381) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Most bátor voltam, fújtam a gumira is felnitisztítót - hátha, de nem segített. Ha az APC is eltűnteti a barnaságot okozó koszt az csak jó.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37385) KisBundi


KisBundi
őstag

Prémium kerámia márkákat tudtok mondani?
Ceramic pro? :)

[ Szerkesztve ]

(#37386) troll81 válasza KisBundi (#37385) üzenetére


troll81
addikt

Nanolex Si3D Set Kerámia etz ajanlottak nekem nem tudom milyen de allitolag jo :K

(#37387) jozsi252 válasza troll81 (#37386) üzenetére


jozsi252
veterán

Nanolexre +1, esetleg Servfaces pl.

iPhone 13 Pro Max

(#37388) N0rbisan


N0rbisan
csendes tag

Szervusztok, tudnátok segíteni hogy mivel lehetne leszedni az ajtó szélére ragasztott élvédő gumicsík után hátramaradt átlátszó ragasztót, illetve a fehér színű szaniter szilikont?
Most vettem a verdát és az előző tulaj rakott mind a 4 ajtóra, a 2 hátsóról lejött faszán mert régi volt és denaurált szesz oldotta. A bal elsőt fürdőszobai szilikonnal ragaszotta oda arra tippem sincs a jobb első pedig a fent említett átlátszó ragasztó, nemigen oldja a denaturált szesz. esetleg kátrány eltávolító? Valami amit kapni a bárdiban vagy ilyesmi?

Ha végre leszedtem a ragasztókat mivel tudnám kézi erővel kicsit megpolírozni az éritett részeket? Mivel a élvédő gumicsíkok melett alatt finom felületi karcok lettek. (fekete autó)

[ Szerkesztve ]

(#37389) focvis válasza N0rbisan (#37388) üzenetére


focvis
veterán

Szia! Ragasztóra jó a kátrányoldó vagy a sebbenzin is. A szilikonra nem tudok sajnos háztartási megoldást, viszont létezik profi szilikoneltávolító.

(#37390) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Olvasgatok róla ezt-azt, de nem igazán látok tisztán IPA-ügyben. Tulajdonképpen mire használható egy autón és mire nem?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#37391) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Igaz, hogy nem autóápolási témában kérdezek, de mivel az autó kényes jószág, gondolom egy kanapénál is hasonlóan kell eljárni, mint egy autóülésnél. Vettünk ismerőstől nagyon olcsón egy sarokgarnitúrát, ami hibátlan, de azért a szövetet jó lenne kicsit megtisztítani, felfrissíteni.

Mivel essek neki, hogy ne tegyek kárt benne és szép is maradjon? Vagy teljesen más bánásmódot igényel a két ülőalkalmatosság?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#37392) Shodan válasza 4ron (#37391) üzenetére


Shodan
addikt

Én ezt tudom javasolni: [autoglym interior shampoo]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#37393) Drughi


Drughi
addikt

Mosás után így néz ki a motorháztető, míg teljesen meg nem szárad.
Utánna foltmentes. Ez mitől van?

Szerk: létezhet, hogy az ablakmosó kezdi ki?

[ Szerkesztve ]

(#37394) Petyyyyy válasza Drughi (#37393) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Érintésmentes mosás volt?
Azok a "foltok" szvsz ott vannak akkor is, ha megszáradt a felület, csak épp nem látszik.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37395) Drughi válasza Petyyyyy (#37394) üzenetére


Drughi
addikt

Pénznyelő mosóba voltam, habosítás után a szokásos szivaccsal átsuvickoltam.
Utánna szürt vizes öblítés.

(#37396) Petyyyyy válasza Drughi (#37395) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szivacs helyett gyapjúkesztyűt használtam volna, de ez most lényegtelen. Tippre azt mondanám IPA/Eraser + mikroszálas kombóval mennék rá teszt gyanánt.

Szerk.: mindenképp megvárnám egy rutinosabb róka ötletét is.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37397) jozsi252 válasza Drughi (#37395) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem csak simán nincs rendben karban tartva a lágy víz, ezért egy kicsit inkább a normál víz felé konvergál a minősége neki. Egy normál samponos kézi mosás le fogja hozni teljesen. Csak utána inkább töröld át szárazra, és akkor nem lesz ilyen.

iPhone 13 Pro Max

(#37398) Kereplő válasza privacy99 (#37361) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Ha szereted, h minden egy gyártótól van, akkor nem számít más, mint a te egyéni boldogságod. Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy bármely brand összes terméke a csúcsot képviseli, de nem vagyunk egyformák, úgyhogy haladj azon az úton, amit kijelöltél. Ha egy márka, akkor egy márka!

A Soft99 pedig egy igen jó márka, egészségedre!

(#37399) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Hello. Tudnátok nekem ajánlani egy megbízható, viszonylag olcsó gépet? Tehát nem egy Rupes, Makita kategóriára gondolok, hanem egy megfizethető darabra, ami néhai munkánál állja a sarat. Cca öt, legfeljebb tíz alkalommal használnám per év, épp ezért nem fektetnék bele egy vagyont. Viszont Tesco szintű shit-et meg nem akarok, amit ha két óránál tovább pörgetek, kifúj a csapágy vagy a motor. Fontos lenne, hogy lehessen regulálni (ezer fordulat környékére vagy alá), hogy ne aprítsa fel a régi lakkozást. Van valakinek pozitív tapasztalata valami alacsonyabb árszegmensű géppel? Köszi.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#37400) RP1980 válasza Ununqatrium (#37399) üzenetére


RP1980
tag

Szerintem a liquid elements gépei elég jónak számítanak az alacsony árszegmensben. Azt hiszem area52-shop.de az oldluk neve. nekem t3000 van de már vannak újabbak is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.