Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Kaphatnék tippeket, hogy gumiról a fékport mivel lehet eltávolítani?

(#30002) Peti78 válasza kenguru99 (#30001) üzenetére


Peti78
őstag

Én eddig a wolf, és a w5 (lidliben kapható) felnitisztítót próbáltam, mindkettő jó.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#30003) Formaster válasza kenguru99 (#30001) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én bespriccelem azt is felnitisztítóval, majd ha le lett öblítve rámegyek jó tömény APC-vel, lehetőleg 1:5 arányúval és gyökérkefével alaposan megdolgozom, majd ismét öblítem. Ha teljesen megszáradt, mehet rá a konzerválás és olyan lesz, mintha most emelted volna le a polcról ;)

(#30004) Vincsaba


Vincsaba
csendes tag

Sziasztok!

Ha már az autóillatosítóknál tartunk, valaki próbálta már esetleg ezeket a gyári Audi autóillatosítókat? :)

(#30005) ducati113 válasza G@ß! (#29997) üzenetére


ducati113
csendes tag

Nem csak az autóm illatos az egész mühely az.Pedig csak az autóban használom.
Asszony már a lakásban is használja :))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30006) Laca1212 válasza Vincsaba (#30004) üzenetére


Laca1212
őstag

Nézegettem már én is ezeket. Aki használta, dicséri.

(#30007) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali. van nálam a polcon srp, egp, meg hd wax.

Van értelme srp+egp-re felvinni később egy hd waxot is, vagy pénzkidobás?

(#30008) MunezXBK válasza DeathAdder (#30007) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

HD waxot leginkább polír után kellene.

Kérdésedre válaszolva: nem sok értelme van.

(#30009) Peti78 válasza DeathAdder (#30007) üzenetére


Peti78
őstag

Mi az a srp, egp ?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#30010) ssj81 válasza ducati113 (#30005) üzenetére


ssj81
aktív tag

Mivel töltöd fel?

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#30011) MunezXBK válasza Peti78 (#30009) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Super Resin Polish, Extra Gloss Protection.

(#30012) i-sti


i-sti
senior tag

Nekem ez van most, de nem vagyok elájulva tőle.
Következő nem ez lesz.

Novum Forum Siculorum

(#30013) DeathAdder válasza MunezXBK (#30008) üzenetére


DeathAdder
veterán

Le lett polírozva a jármű még tavalyelőtt, azóta félévente átmegyek rajta HD wax-al.
Úgy érzem így nincs értelme a polírnak, azóta karcokat nem szedtem össze, az autó is garázsban van.

Haverom kiment külföldre és ideadta az srp+egp-t, neki már nem lesz rá szüksége.

Kérdés hogy melyiket alkalmazzam inkább az autómon srp+egp-t vagy a hd waxot?

Azt olvasom hogy srp egyik tulajdonsága a szennyeződés eltávolítása, ami nem rossz dolog.
Lehet kombinálom majd, hogy évente egyszer le srp-zem, vagy fogalmam nincs... :D

(#30014) MunezXBK válasza DeathAdder (#30013) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az már kicsit rég volt. :D

(#30015) Magnum_ válasza MunezXBK (#30014) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De ha van rajta vedelem, garazsos, nem basszak ossze, nem mattul, stb, akkor minek polirozni?
Tenyleg erdekel.
(Szerintem minel ritkabban van polirozva, annal jobb)

I humbly and respectfully decline™

(#30016) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Néhány tapasztalat a "Soft99 Fusso Glaco" nevű csodával. Korábban RainX volt fent, egy ideig a hagyományos kenegetős változatból, majd a spricnis, üvegtisztítós kivitelt használtam.
A RainX-ből a hagyományos kivitelt relatív körülményesen tudtam felvinni, a spricnissel meg lemostam az ablakot, szilikonos lehúzóval lehúztam a nagyját és a Cuies Kft-től származó, üvegre való mikrószálas ronggyal a többit letöröltem. Viszonylag oda kellett figyelni, hogy foltmentes legyen, de nem volt szörnyű. A hagyományos kivitel az első néhány esősebb napig jobban dobta a vizet, de néhány esős-ablaktörlős nap után nem nagyon éreztem különbséget a spricnis kezeléshez képest.
A glaco felvitele eléggé egyszerű. Előtte kézzel letakarítottam az ablakot Ceriglass-al, majd utána a használatinak megfelelően felkentem. Hagytam száradni 1-3 percet és szépen a Cuieses ronggyal áttöröltem a szélvédőt. Nem kellett szenvedni, rendesen lejött és nem is maradt foltos. Talán egy kicsivel kevésbé taszítja a vizet, kevésbé áll a vízpermet cseppekbe össze (nem annyira gömböcök a vízcseppek), mint a hagyományosan felkent RainX koncentrátum esetén (az első pár napban), de már alacsonyabb sebességnél is megmozdulnak a vízcseppek nálam (ennél 40 km/h körül elkezdnek felkúszni, míg RainX esetén kellett egy 55-60 km/h-s sebesség). Ablaktörlés után nagyon rövid ideig van egy kis fátyolosság, de 60 km/h felett gyakorlatilag csak az ablaktörlő lapát utáni 5-10 cm fátyolos (RainX esetén 1-2 másodperc kellett, hogy eltűnjön a fátyol ugyanilyen körülmények között). Tartósság még kérdéses, de 50 km esős út után nem vettem észre, hogy bárhol is megkopott volna. Oldalsó és a hátsó ablakokat is átkentem vele, onnan is szépen lejön menet közben a vízcseppek nagy része. Szóval szerintem én áttérek egyelőre, a felvitele eléggé bolondbiztos és a hatékonysága sem marad el szerintem a RainX-től.

Következő dolog a Mirror Coat lesz...

(#30017) Formaster válasza BigBlackDog (#30016) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az 1-3 perc nagyon kevés. Nemrég írtam, hogy 20 fok alatt minimum 10 perc mire teljesen kikristályosodik, de teszt képpen fennthagytam 30 percig is a hátsón és simán lejött.

A vízcseppeket tegnap láttam először, tényleg kicsik voltak a cseppek, de épp csak szitált. Ilyen jellegű esőben a rainx is így muzsikált. Majd meglátom nagyobb esőben mit tud. Az ablaktörlő ugyanúgy csíkoz, mint minden wax-bevonat esetében, de ez nem az a bizonyos fátyolosság, amit az elrontott rainx okoz, ez véleményem szerint normális jelenség. Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni, de kb fél sec a tartóssága, szóval részemről nem zavaró.

(#30018) BigBlackDog válasza Formaster (#30017) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na, akkor lehet, hogy akkor amiatt érzem, hogy mintha kicsit lehetne jobb is. Bár 20-22 fok volt, mikor fel lett téve. Már fehér, száraz volt a teljes felületen, mikor elkezdtem visszatörölni.

[ Szerkesztve ]

(#30019) G@ß! válasza BigBlackDog (#30016) üzenetére


G@ß!
őstag

Nekem a mirror coat nem nyert (, vagy csak én vagyok a szerencsétlen...). A Glaco szuper.

(#30020) G@ß! válasza ducati113 (#30005) üzenetére


G@ß!
őstag

Érdekes kis kütyü.
Picit többet tudsz róla mondani? Milyen aromával használod?
Első blikkre ez baromi nagy. :D

(#30021) MPowerPH válasza Formaster (#30017) üzenetére


MPowerPH
félisten

En 18 fokban 5 perig hagytam fel. Teszi a dolgat. Sajnos szitalaskor, szemerkelo esoben, varosban ugyan olyan pocsek, mint a RainX. A viz nem tavozik a szelvedorol, igy az ablaktorlot hasznalnom kell, ami a bevonat miatt csikoz. Ahogy emlitetted, csak fel sec, de nekem az is zavaro, foleg sotetben, mikor jon valaki szembe.

Don't Tread On Me

(#30022) BigBlackDog válasza G@ß! (#30019) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most már én is kipróbálom. :D Mi a gond vele?

(#30023) Formaster válasza MPowerPH (#30021) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Való igaz, sajnos ez minden bevonattal jelen lesz, mert képződik egy film az üveg és a lapát között. Próbáltam waxal, sealentel is. Még 3 dolgot akarok megnézni. Bekenni a lapátokat, kipróbálni új lapátokkal és előtte teljesen átpolírozni a szélvédőt. :R

(#30024) ducati113 válasza G@ß! (#30020) üzenetére


ducati113
csendes tag

[link]

Kinek mi tetszik. Egyén függő.

Most innen elég olcsón vehetsz is.
[link]

(#30025) riska1982 válasza i-sti (#30012) üzenetére


riska1982
tag

Én a Dr. Marcus Aircan illatosítókat jobban szeretem, mint a California-t. Valódibb az illathatás, de sajnos nincsen akkora választék belőle, mint a californából.

[ Szerkesztve ]

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#30026) riska1982 válasza G@ß! (#29997) üzenetére


riska1982
tag

Én személy szerint ha használok, akkor Dr. Marcust. Elég jó az illatuk, csak sajnos viszont elég kicsi az illatválaszték.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#30027) riska1982 válasza kenguru99 (#30001) üzenetére


riska1982
tag

Savmentes felnitisztítóval.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#30028) BigBlackDog válasza Formaster (#30023) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ja, amit elfelejtettem, hogy nálam a lapátok relatív újak, 2-3 esős út van bennük eddig. :B A lapátok bekenése nem rossz ötlet, kérdés, hogy meddig tartana rajtuk a bevonat.

(#30029) G@ß! válasza BigBlackDog (#30022) üzenetére


G@ß!
őstag

Amikor felvittem, akkor fátyolos volt. Tükörből nézve mintha enyhe ködben vezettem volna.
Amint egyszer megtöröltem mikroszálassal (semmi cuccot nem fújtam rá), onnantól kezdve már nem dobta le magáról a vizet.

#30024 ducati113:
köszi a tippet. Milyen aromákkal próbáltad még? Mik jöttek be?

(#30030) Motion_Blur válasza BigBlackDog (#30028) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Semmit nem jelent a lapátok bekenése, ugyanúgy csíkozni fog.

Nálam a megoldás a következő volt: üveg polírozása + új lapátok, és soha többé bevonat az üvegre :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30031) -cobra- válasza Motion_Blur (#30030) üzenetére


-cobra-
aktív tag

+1

Én is át szoktam polírozni a üveget, és így nagyon szépen jönnek lefelé a vízcseppek. :)

(#30032) G@ß! válasza Motion_Blur (#30030) üzenetére


G@ß!
őstag

Nekem még mikor nem volt bevonat, akkor is csíkozott bizonyos területeken. Mióta rajta van, semmi változás.
Lapátcsere jelenthet csak megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#30033) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Tudom, hogy a karcher k2 nem ajánlott. De, 17k volt a tesco-ban 2 év garival. Így elhoztam. Kérdés, hogy melyik habosítót érdemes megvenni hozzá, és melyik sampont?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30034) Formaster válasza Motion_Blur (#30030) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Másfél éve mikor az egész autót letoltam, akkor a szélvédő is kapott "alap" polírt. Ez még nem kifejezett üveg korongos, csak sima lakk szivacs volt. Utána felment egyből a RainX, akkor nem volt semmilyen csíkozás utána, ezért is akarom most megnézni, hogy egy rendes üveg polír után mit csinál. Már úton vannak a kellékek, majd beszámolok :R

(#30035) Motion_Blur válasza Formaster (#30034) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Várjuk :R

Én most rendeltem Bosch Aerotwin ablaktörlőket, mert a Valeo egy rakás szar lett pár hónap után. Előtte Bosoko volt, arról inkább szót se ejtenék... előtte Aerotwin volt 4-5 évig, az nagyon jól állta a sarat, hiába, nincs ingyen ebéd... bár 6.300 Ft-ért találtam, szerintem nem olyan vészes az ára ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30036) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Ha el szeretném távolítani a kátrányokat a kocsiról, arra jó a 99-es alkohol?

(#30037) Speeedfire válasza Motion_Blur (#30035) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mi bajod a bosokoval? Szerintem rendben van. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30038) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!
A falevelek + a tegnapi eső kombó olyan barna foltokat hagyott a fehér fényezésen hogy nem jött le sima samponnal, de még alkohollal se. Mivel próbálkozzak?

(#30039) d4d


d4d
tag

Sziasztok,

Van itt valakinek tapasztalata a Meguair's féle zöld All Purpose Cleanerrel (D101)? a 3,78 literes tömény kiszerelésre gondolok. Egy 20 éves autót kellene rendbe tenni vele belülről, főleg a műanyag elemeket az ajtón, a műszerfalat, kormány, gumiszőnyegek ilyesmik. Youtubeon néztem egy-két videót meg jókat írnak róla, de hátha van itt aki személyesen is ismeri. Ha valami csoda folytán lenne itt olyan aki próbálta ezt is meg a Wolf's multit annak még jobban örülnék. A gyári fél literes Wolf APC 1:15 arányban van keverve, ez nekem kevés, mert a beltéren kívül az abroncsok tisztítását is ezzel végezném, oda meg kéne a töményebb anyag. Wolf's multi 5L és a Meguiar's 3,78L kiszerelés között kellene dönteni.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#30040) focvis válasza HIJ (#30036) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Kártányoldó vagy sebbenzin kell ahhoz. Az alkohol nem optimális rá + kár érte.

(#30041) HIJ válasza focvis (#30040) üzenetére


HIJ
őstag

Az van, h alkohol van, mást venni kéne... Kérdés h bántja-e a fényezést?

(#30042) Formaster válasza Fredo78 (#30038) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Diófa alatt álltál? :O Dobhatnál róla pár képet. Elképzelhető, hogy kémiailag nem fog lejönni, csak polírral. :U

(#30043) focvis válasza HIJ (#30041) üzenetére


focvis
veterán

Ezek közül egyik sem bántja a fényezést, sebbenzint a gyógyszertárban tudsz venni (350-400 Ft/ üvegcse).
Kátránypöttyökre (fehér autó) én sebbenzint használok, makacs szerveseredetű szennyeződésre - mint virágpor, bogármaradvány - gyógyszertári alkoholt vagy denaturált-szeszt. + vattapamacs.

(#30044) BenczeZ


BenczeZ
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem Soft99 Fusso Dark Coat nevű "csodawaxot". A youtube videókban fent hagyják 10-15 percig és olyan laza mozudaltokkal törlik le, hogy csak kapkodtam a szemem. Mondom, na akkor hajrá. Elötte mosás, szárazolás és IPA. Tehát rendesen előkészítettem. Feltettem a videók szerint hagytam "kristályosodni" és a laza mozdulatok hatására majdnem kiröhögött a felület. Mire végeztem a motorháztető és sárvédő kombóval nem volt öszínte a mosolyom. Nem tudom a kis japok milyen alkarral rendelkeznek a sok recskától de én a tüdőmet kiköptem és nem volt kedvem elmenni az esti edzésre sem. Menjek neki valami polirgéppel? Valaki adhatna valami tanácsot mert rituálisan felgyújtom a ..csába ezt a szart.

ui: érdekes az Armorall shieldet olyan könyedén vittem fel és töröltem le mint ha szárazolnék. Ezt a szart meg izomból nyomtam és ......

Köszi a válaszokat.

(#30045) Formaster válasza d4d (#30039) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az egyik legjobb APC a piacon, persze léteznek ettől erősebb, ipari szerek is. A wolfosat nem próbáltam, de attól biztos nem gyengébb. Nézd meg az árakat, ajánlott higítasi arányokat, de ha biztosra akarsz menni akkor Megu. Hobbi felhasználásra öröl élet + két év, én inkább valami literest vennék.

(#30046) Formaster válasza BenczeZ (#30044) üzenetére


Formaster
Topikgazda

10-15 perc? :C Az tök jó, mert a dobozára 5-10 van írva. Én még videóban sem láttam 15 perces keményedést, meg gondolom szép vékonyan is vitted fel. Hajrá, edz még rajta egy kicsit és legközelebb olvasd el a leírást ;] :R

(#30047) JHONNY 79 válasza Speeedfire (#30033) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Szerintem picit elkapkodtad. Idén már nem tudom hányszor fogsz tudni vele autót mosni az idő miatt, de általában tavasszal a Lidl-ben szokott lenni Parkside magasnyomású mosó, azzal szerintem jobban jártál volna. A drágább verzió van nekem, ahhoz is adnak habosítót, elég jó. Én W5 előmosót szoktam használni hozzá:

HIJ: Én Nitro higítóval szoktam leszedni

[ Szerkesztve ]

(#30048) Speeedfire válasza JHONNY 79 (#30047) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Idén max 2-4 alkalom lesz szerintem. Haver olyat vett, elvileg semmivel sem erősebb, mint ez. Az volt 30k 3 év garival, ez meg 17k 2 év garival. Igaz ehhez nem volt jóság. Egy ilyet rendeltem eu raktárból.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30049) Peti78 válasza BenczeZ (#30044) üzenetére


Peti78
őstag

:C Az asszonnyal visítva nevettünk ezen a hozzászóláson :D Sok az a 15 perc

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#30050) Kleroo


Kleroo
veterán

Jobb helyet nem tudok, itt csak sok autómániás van.

Szóval! kéne nekem a tárolórekeszek, rekeszek, fiókok, stb aljára finom piha filc szerű anyag aminek az alja kicsit tapad is, nem jön fel könnyedén. Sok helyen alapból van egy finom bélelés, de sok helyen nincs. ebay/alin nem jutottam sokra.tipp?
(filc anyag körbevágása kicsit nehézkes, plusz túl vékony, meg homemade feelingje van)

Hodor. Hodor? Hodooor!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.